No 252 Donderdag 27 Juli Ilfïï 36e Jaargang Gemengd Nienws. Gemeenteraad van Middelburg. Drukkers-Exploitanten OOSTERBAAN LE COINTRE GOES Bureaux: Lange Vorststraat 68—70, Goes Tel.: Redactie no. 11Administratie no. 58 Postrekening No. 36000. Bijkantoor te Middelburg: Firma F. P. DHUIJ, L. Burg. Tel. no. 259 Ve Zeeuw VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG. Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franco per poet, f 3.— Losse nummersf 0.05 Prijs der Advert en tien: 1—4 regiels f 1.20, elke regel meer 30 et Bij abonnement belangrijke korting. IJzer en modderig Leem. Nauwelijks hebben de verkiezingen plaats gehad of de geheele p:ers weet te berichten, dat oneenigheid bestaat in den Plattelandersbond. Wat in andere partijen vooraf pleegt te geschieden moet hier blijkbaar achteraf gebeuren. Het ïs niet meer dan natuurlijk, dat vóór de verkiezingen de mogelijkheden, die zich kunnen voordoen, goed onder de oogen ,zien gebiedende eisch is voor al wat politiek organiseert. De Plattelanders hebben blijkbaar ge speculeerd, d.w.z. zij hebben niet ernstig wat komen kon overwogen- en nu er gun stig gegokt is, moet de buit verdeeld on der hebberige klanten. De waarschuwingen van onze zijde aan de „RechlS'che" plattelanders zijn in dan wind 'geslagen en nu bemerkt van den Hoven, dat hij zich voor den linkschen wagen liet spannen. Binnen drie weken na de verkiezingen een diepgaand verschil in den boezem der „partij", duidt onmiskenbaar op kunst matige samenstelling van wat niet bijeen behoort. IJzer en modderig leem verdraagt zich niet met elkaar. Mochten, ofschoon laat, Rechtsehen, die zich idool' de schemerende leiding van den Plattelandersbond lieten beet nemen duidelijk inzien nu, dat in die kringen hun plaats niet is. Zeeuwsche glorie. De '2e Nationale Trekpaarden Tentoon stelling heeft in de Residentie weer plaats gehad, onder begunstiging van schoon we der vereerd door koninklijk bezoek. Uit verschillende provinciën van ons land had men het puikje ingezonden. Mochten in sommige klassen andere pro vinciën gevaarlijk mei Zeeland concurree- ren in den besten zin des woords, de totaal-indruk is de,ze, dat Zeeland trotsch mag zijn op de energie van zijn fok kers. Zij het, dat vele dingen om verbe tering, veredeling en meer inspanning vra gen, de verkregen resultaten rechtvaardi gen de stelling, dat Zeeland de leiding heeft in zake de paardenfokkerij in ons land. Maar één ding dient niet te worden vergeten. Wanneer ondernemingsgeest en waakzaamheid verslappen, doordat ook op dit gebied malaise beerscht en al te veel boeren achterblijven om deze richting in te 'slaan, dan zal spoedig Zeeland niet langer dé zege wegdragen uit het na tionale kamp. Schoone resultaten vallen te boeken, leiders en werkers hebben hiervan alle eer, doch het doel is bij lange- na niet bereikt, Onvermoeide werkzaamheid en onge broken krachtsinspanning! wordt blijvend gevraagd van de bekwame leiding en de energieke werkers. Ons land is grootiendeels op den uit- voier van z'n landbouwproducten aange wezen. Hoe meer wij kunnen uitvoeren., die-s te beter staan wij er voor. 'n 'lood paard vindt immer vraag boven mindere qualiteiten. 't Geeft voldoening kennis te nemen van wat deze tentoonstelling aan. goeds liet zien, vermeerderde zin tot veredelen moge er ,'het gunstig gevolg zijn. Beschamend. Nadat bij overleg met de vergunning houders omtrent beperking van den ver koop van sterken drank gedurende- de kermisdagen niet voldoende resultaat was bereikt, stelde in den gemeenteraad van H- B. S. te Leeuwarden. Assen een sociaal-democratisch lid een verordening voor, waarin wordt bepaald, dat lokalen met vergunning gedurende de kermis, des avonds na acht uur, gesloten moeten blijven. Ontheffing van deze be paling is alleen te verkrijgen, wanneer in deze lokalen gedurende de kermis geen sterke drank wordt geschonken. Mocht blijken, dat de strafbepalingen hierop niet voldoende resultaat te boeken, geven, dan zal van die zijde (S. D. A. P.) worden voorgesteld geen kermis te hou den. Ongetwijfeld is een voorstel als dit uit socialistisehen hoek voortgesproten, uit geheel andere opvattingen dan welke wij voor ons huldigen. Doch het feit, dat juist van die zijde metterdaad tegen ontaardend pretgedoe wordt .stelling genomen, behoort menig een, die prat gaat op zijn orthodoxe levensbeschouwing, een blos op de wan gen te brengen. Het is in hooge mate be schamend! Theorie na practijk. Op de algemeens vergadering van de Oostenrijks eb® Sociaal-Democraten heeft de gewezen president der Oostenrijk.sche Republiek, Seitz, verklaard, dat momen teel geen enkele ontwikkelde socialist ge looft aan de mogelijkheid van een zuiver socialistisch staatsbeheer te midden van enkel kapitalistische landen. In Rusland komt men openlijk nog niet zoover, na zooveel bittere ervaring-en, al hunkert de sovjet-regeering naar veel, van wat zonder mededongen vernield is, terug. Evenwel de verklaring van Seitz geeft te denken ook aan de socialistische ar beiders. Zullen zij zich mede dooi' deze stem laten afschrikken van -een klakkeloos so- cialis-ati-e-g-eroep Zou daarv-an iets kunnen komen aangenomen dat 't op zichzelf beschouwd mogelijk is zonder dat het internationaal geschiedt? En ontwapening, zou zij zijn door te voeren anders dan internationaal0 Eer lijk door alle volkeren en gelijktijdig. Schraal is de 'tro-ost voor hen, die moedig geloofden aan het nabije van den heilstaat. Zij moeten afwachten, rustig afwachten 1 Zij blijven vooreerst staan met leegie handen. En hun leiders ,di'e reeds ervoeren hoe onwaarachtig de socialisti sche 1-eer is, laten hen met liee-g-e handen staan. Daar komt d-e theorie na de practijk. In de gisteren gehouden raadsvergade ring waren 14 leden aanwezig'; afwezig waren de heeren de Veer, van der Harst en v. Schouwen. Bij' bespreking van de reeds gemelde ingekomen stukken, vroeg de heer Paul wat B. en W. nu verder denken te doen inzake de salariskwestie. Die voorzitter antwoordde hierop', dat zij' een partieele verhooging zullen overwegen. De begrooting zal nu weder ter goed keuring aan Ged. Staten worden toege zonden nadat de bedragen der bezoldi gingen in overeenstemming zij'n gebracht met den toestand van 1 Januari j.l. Verder werd nog medegedeeld) dat aan den burgemeester van 1 tot 21 Aug. verlof is verleend zich buiten de stad te begeven. Ook dat Bi. en W. den heer H. P. Staal tijdelijk hebben belast met het beheer van dedistrictsarbeidsbeurs. Inzake de straatverlichting, werd den heer Paul toegezegd, dat verbetering van de verlichting1 op den Achtersingel zal 'Geslaagd fce Rotterdam Mulo-exa- mien 'A c]e dames A. J. Ho-udkamp te Zierikzee en A. P. C. van Zuijen te Haam stede. En te Den Haag voor de- hoofd- acfce de heer J. p. Comelis, -onderwijzer aan de Chr. schooi Wijngaardstraat te ■Gees. Ongielukken. Toen de 82-jarige v. Al. te Delft liep te wandelen werd hij d-oor gen motorrijder -aangereden. Met leen beenfractuur, en een diepe hoofdwon de is de oude man naar het gaWtois vervoerd. Zijn toestand is zorgelijk. Het 4Va-jarig zoontje van J. S. te Woer den, dat sedert leenig-e dagen vermist werd, is levenloos uit den Rijn opgehaald. ®e Den Haag is -een drie-jarig meisje onder leen met een paard bespannen wagen ge komen en bekwam, behalve een been breuk, inw-endige kneuzingen. Naar het ziekenhuis vervoerd is zij na ©enige- uren overleden. Te Giessendam viel het drie- jarig jongetje van den werkman p. in d!e Giessen, waaruit de moeder het even later ophaalde. De geneesheer constateer-. <Auiiu, icawjji ue oewoners afwezig! waren, ingebroken bij den heer H. J. Bos. Uit een opengebroken kast is ontvreemd een bedrag van circa f 185 aan papieren en zilvergeld. Voorts wordt vermist ©en zilve ren heerenhorloge met ketting. De vergiftiging te Den Haag. In aansluiting aan ons bericht van gisteren zlij nog gemeld, dat de juffrouw, die de rumboonen zou hebben gepresenteerd aan het echtpaar v. N., toen zlij hoorde, wat ©r gebeurd was, direct naai- het politie bureau liep, om daar te vertellen, dat zij onschuldig was aan het geval. Tevens ont kende zij rumboonen te hebben gepresen teerd of een bankbiljet van f 100 te heb ben gewisseld. Zij is echter in bewaring gesteld. Een arts van den geneeskundigen Dienst vermoedt, dat de rumboonen morphine be vatten. Mej. v. N. is tot bewustzijn terug gekeerd. Haar man gistermorgen nog niet.' Een verhoor kon nog niet plaats hebben. Vergiftiging? De „Avp." had gistermiddag de gelegenheid, een oogen- blik met de beide slachtoffers te spreken, die beiden nog tb bed liggen. De juffrouw is weer vrij goed, dank zij het gelukkige feit, dat zij de „lekkere" bonben direct doorbeet, een onaangenamen smaak proef de en het ding dadelijk uitspuwde. De worden overwogen en dat verbetering' der bestrating aldaar in voorbereiding is, ter wijl de noodverlichting in Klein Vlaan deren door een gasstraatverlichting zal worden vervangen. Van Mej-. A. S. Beug'el was een ver zoek ingekomen haar jaarwedde ingaande 1 Au-g'. 1920 alsnog niet f300 te verhoo- g-en. Daar zulk een terugwerkende kracht niet mogelijk is, werd besloten het ver zoek at te wijzen. maar anlet de belangen van mej. Beugel bij de partieele herzie ning der bezoldigingen rekening te hou den. Van den minister van onderwijl was een telegram ontvangen verzoekende 'de beslissing over andere bestemming van de lokalen van het raadhuis aan te houden tot, hij' een onderzoek heeft doen instellen. Ook was ingekomen een adres onder teekend door vrachtrijders uit omliggende gemeenten, bewoners van de P'otten-markt en handelsmenschen, die mier de bodes goed verzenden, zulks naar aanleiding van den onlangs ingevoerden maatregel dat. die bodes hun wagjens niet Meer op! de Pottenmarkt moeten plaatsen doch op1 het plein hij- het hospitaal. Adressanten nu verzoeken die bepaling in te trekken en de Wagens weer op; de Pottenmarkt te doen zetten. De voorzitter zegt, dat hij! juist die be paling maakte, omdat de bewoners zoo veel last van die wagens hebben, in casu des Donderdags als bijv. de z.g. werkmanstram- een tijdlang op! de P'otte- markt staat en het verkeer er zeer be zwaarlijk gaat. Het was juist door de bewoners verzocht. Spr. heeft eens geïnformeerd, en het blijkt, dat men de beplating alleen voor den Donderdag noodig acht. R. en W, zullen zeker .gaarne voor de andere dagen de Pottenmarkt weder aanwijzen. Het berust trouwens bij. hun college, om' over deze kwestie te beslissen. De heer Boasson wijst er op-, dat de winkeliers juist meestal haastig moeten werken voor de bodes en dan is het hospitaal Weer zooveel verder weg. Spr vraagt of men dan niet beter de tram van de Pottenmarkt kan houden. De heer v. jl. Weel vraagt of men de bodeswagens niet zou kunnen zetten op de Markt voor het stadhuis. De voorzitter zegt, dat men over de tram! niets te zeglgen heeft. Hij! wil het echter nog w'el eens vragen. Die Markt heeft Donderdag's een zeer druk verkeer en de hodeswag'ens zouden er hinderen. De kwestie werd ter afhandeling! in han den van B,. en W. gesteld. Nadat de heer Munnik in handen van den burgemeester de eeden als ontvanger had afgelegd, wenschte de voorzitter hem geluk met zij'n benoeming en hoopte dat hij jaren lang. tot genoegen van zichzelf en de gemeente zal werkzaam1 zijb. De heer Munnik dankte voor die woorden en den raad voor de benoeming. Daar niet alleen de burgemeester, maar ook wethouder de Veer een gfoot deel van Augustus weg zullen zij'n en ook wethouder Onderdij'k enkele dagen, werd het Wenschelij'k geacht, een tijdelijk wet houder te benoemen. Bij eerste stemming werden uitgebracht op den heer Vertreg.t 6, Boasson 4, Boude- wij'nse 2, Streefkerk 1 en Ton 1 stem'. De heeren "Boudewijnse en Boasson ver zochten verder geen stem op| hun uit te brengen Bij tweede stemming werd gekozen de heer Vertregt met 10' stómlmen, tegen 1 op! ieder der heeren Boasson, Adriaanse, Cornelisse en Ton. nü los zullen breken. wires' Een berucht'zw en delaar. )n een plaatsje nabij Parijs is;' 81 jaar oud, over leden de beruchte zwendelaarWells, die be kendheid verwierf dóór liet „breken van de bank van Monte Carlo", welk feit in een nu nog bestaand volksdeuntje woi'dt bezongen. Later trokken zijn verschillende EngélScÜe cre- tVleuren profijt, van zijn bedriegelijke prac- tij-ken in Frankrijk door het ontvangen van hooge renten van zijn oneerlijk verworven kapitaal. Zijn crediteuren hadden* er dus .üle belang bij, dat hij blééf léven en óm ben mild te stemmen, dreigde hfj hen nu en dan, dat hij zelfmoord zóu plegen. Verschei dene malen zat hij in de gevangenis en hjj was 75 jaar toen hij voor het laatst de gevangenis verliet. H evig ge v e chit m,e t de p ol iti e. Maandagavond bracht een dronken polder gast, J. A. te Woensel het verkeer in ge vaar, zioodat de po-litie pldaar het noodig1 oordeelde, dat deze dronkeman werd op gebracht. Daartegen véjrzetten ziel1 zÖn collega's-poldergasten, 'H. H., J. R. en A. P. met giroo'té kracht. Zij keerden zich met steeman en stokken tegen de 4 agen ten. Nu ontstond een formieele veldslag. Een der- agenten werd door de belhamels aan armen en beenen verwond, zioodat de anderen Zich genoodzaakt zagen van sabel en gummistok gebruik te maten. Nu moes- De heer Vertregt nam de benoeming aan. Tot leeraar in de natuurlijke historie werd met 8 s te mimen benoemd de heer E. de Metz 'te Middelburg, tegen '6 op den heer dr G. Irmen te Gottingen. De tijdelijke benoeming van den heer H. J. Steenmeijer tot. leeraar in oude taley werd verlengd tot 1 Sept. 1923. Tot onderwijzer aan school A werd benoemd de heer F. J. A. L. Visser te Kapelle met 12 steMmen, tegen 2 op den heer A. Bosdijk te Arnemuiden. J3. en W. werden 'gemachtigd den heer W. de Graaf definitief te benoemen tot di recteur van het gemeentelijk sportterrein. Ter tafel kwam' vervolgens de ontwerp verordening tot beteugeling van het bios coopgevaar. Dihr. v. d. Kuip- vraagt of de bioscoopcommissie wel gehoord is. Spr. meent, dat het ontwerp die com missie wel niet ver genoeg zal gaan, men moest kinderen beneden 16 jaar geheel kunnen weren. Maar bovendien is er een wetsontwerp over deze materie en spr. vraagt, of nu de verordening wel noodig is. D'e voorzitter meent, dat mlen niet in de ouderlijke macht miag 'ingrijpen. De bioscoop'comMissie is wel degelijk om advies gevraagd. 'Dhr. Ton meent, dat geleide van oude ren niet voldoende is, nu kan een jon gen van 17 jaar er hen van 16 hegelei- den. Hij .zou alleen toezicht van ouders of voogden willen doen gelden. De heer Adriaanse zegt, dat het altijd Moeilijk is zulk een verordening ,goed te maken, zij is makkelijk te ontduiken, net zoogoed als een jongen van 17 jaar kin deren kan medebreng-en, kan- de bios coophouder iemand van 23 jaar vinden, die kinderen onder zijin geleide binnen brengt. De voorzitter verzekert nogmaals dat men zoo noodig met scherper maatrege len zal komen. Het voorstel wordt z.h.s. aangenomen. Ter tafel komt vervolgens het voorstel om afwijzend te beschikken op!'liet ver zoek om subsidie aan de vanwege den Ned. R. K. politiebond te 's Hertogen bosch gevestigde politieschool. De heer Kuip'ers kan zich goed vereenigen met het voorstel om gjeen subsidie te verlee- nen, maar vraagt waarom de burgemees ter de diploma's van dezen bond niet wil erkennen. De voorzitter zegt, dat hij niet, wil medewerken om' afbreuk te doen aan den Algemeenen Bond. Be hegr Kuipers acht dit een achter uitstelling van den een en bevoorrechting van den ander. Men denkt maar dat het denkend deel der arbeiders modern georganiseerd is, maar dit is onjuist. Hij meent dat deze vereeni-g|ing, die ook over het geheele land werkt, en niet alleen een kleine vereeniging is, zooals de voorzitter scheen te denken, recht op! erkenning heeft. De heer Streefkerk zegt, dat men op onderwijsgebied nu ook gelijkheid heeft en als het diploma ,g;oed is, is het bil lijk het ook te erkennen. Besloten wordt 'geen subsidie te geven, térwij'l de voorzitter nadere voorstellen inzake hel diploma toezegt. Bij het voorstel om! weder f6000 cre- diet te geven aan de commissie tot ste'un- verleening aan crisiswerkloozen zeggen de voorzitter en wethouder Onderdijfc dat de eerste £6000 bijna zijn opgebruikt, met dien verstande, dat £2400 van het rijk zal worden terugontvangen, maar dat (geld is ei' nog niet en zal ook wel niet voldoende zijin tot de Sepjtemberv.ergjade- IJÏÏ'^TLÏK^'TTcCÖ""VxaTvTlJTT Belzer niet meer alle werk kon verrich ten. Komt er een nieuwe .machinist, dan zal de hulpmachinist niet meer noodig zijn. O-p' een derde vraag van dhr. Trimpe zegt dhr de Loofï dat de teer voor de wegen bedoeld in een ingezonden stuk van dhr. v. d. Velde van mindere kwa liteit is dan door het bestuur voor dit doel aangekocht is. De voorz. zegt, dat het bestuur het teren zoo goed mogelijk zal doen geschieden. Het werk js p'uhliek aanbesteed. Een vierk. M. te teren kost nu plm. 16 cent, wat ongeveer 14 cent met de begrooting verschilt. D'hr. W. Kake- beeke meent, dat er ook moet worden gerekend met de hoeveelheid, die men pier vierk.- M. gebruikt. De rekening over 19211922 wordt aangeboden in ontvangst op £373.736.76, uitgaaf f333.489.86, alzoo een batig saldo van 140246.90. De commissie rapporteert hij' monde van den heer v. Diissel gun stig, adviseert tot goedkeuring en heeft met genoegen gezien, dat geregeld flink wordt afgelost. De rekening wordt daarna goed gekeurd. D'e voorzitter deelt nog: mede, dat alle achterstallige obligaties nu zijn in gelost. Hierna worden de volgende acht obligaties van 1000 van de leening groot ring. Het voorstel wordt aangenomen. Aan de orde is nu (do vaststelling van heffingg- en invorderingsverordeningen voor den vee- en vleeschke'urin'gsdienst in den kring, Middelburg. De heer Boudewijnse gelooft, dat het hoogere keurloon de pi-ijzen van het vleesch zal doen stijgen. De voorzitter zeg-'t, dat als men het ge wicht van een rund opf !250 'Kj.G. schat, het keurloon nog' maar 1,5 cent -pter K.G. is. De slagers zullen echter wellicht er aanlei ding in vinden het vleesch mót 5 of 10 cent op te slaan. De heer Ton acht de verhouding' in prijzen niet goed. Als men voor een rund f 4 vraagt is de pirijis van f 2.50 voor een kalf toch nog al hoog. Het voorstel wordt aangenomen. De voorzitter deelt nu mede, dat in het voormalig; gebouwtje van de Koepok inenting, dat voor noodslachtplaats wordt ingericht, ook het laboratorium zal komen en dit, spoedig moet zijn ingericht. De kosten daarvan zij'n f600. Hiervan komt de helft voor den kring) Vlissingen, terwijl aan de andere f300 ook de kleinere bij den kring Middelburg aangesloten -ge meenten Moeten mede betalen. Besloten wordt deze uitgave, voor zoo ver de gemeente Middelburg betreft, goed te keuren. Bijl het voorstel tot het opnieuw, in gaande 1930 in erfplacht uitgeven van grond aan den Kousteenschen dijk aan de firma Boddaert en Cio., zegt de voor zitter, dat het niet de bedoeling] der firma is Meer te_ gaan "bouwen, maar zij wil zekerheid hebben over den grond, waarop haar 'gebouw staat, dat enkele voorzieningen behoeft. Het voorstel wordt aangenomen z.h.s. Vastgesteld wordt kohier no. 6 van nadere aanslagen in den 'H. O. dienst 1920—1921, omvattende 3 aanslagen, te samen groot f2368, en het kohier school gelden herhalingsonderwijs 1 Sept. 1921 1 Jan. 1922, tellende 84 plosten tot een bedrag van f 48.00V2 R 0 n d v r aa g. D'e voorzitter, die er bij den aanvang der vergadering op' ge wezen had, dat hij de barrière, die an ders gedurende de raadsvergaderingen de Noordstraat afsluit, niet heeft durven d-oen izetten met het oog op de drukte van den Marktdag en het vol staan van de helm 'met wagens, vraagt nu of de leden veel last hebben gehad van het leven oip straat. Algemeen zijn de leden van oordeel, dat dit niet zoo is. (Wij kunnen dit niet geheel onderschrijven, daar wij toch reeds dikwijls moeite hebben somtmige leden te verstaan. Verslaggever.) Besloten wordt noig; een paar maal een proef te nemen, alvorens te beslissen, of men -m'et het plaatsen der barrière al of niet zal doorgaan. Dhr. Maljaars vraagt of er toch niets aan kan worden gedaan tegen de schade die de autobussen aanrichten, zoo zijn hij den heer Polak in korten tijd 3 vazen door het schokken gevallen en gebroken. D-e voorzitter zeg-t, dat men daartegen niet veel kan doen, men zou dan ook de vrachtauto's aan b-anden moeten legr gen. De heer Vertregt zegt, dat vooral van den bus met 'massieve handen last wordt ondervonden en vraagt of de gemeente, die toch subsidie gqeft, uit dien hoofde geen invloed op de N.V. autodienst Wal cheren kan uitoefenen. De voorzitter zegt daarvan overweging toe. De heer Vertregt vraagt of B-. en W. nog niet hebben overwogen of de huurcoMmds- misdoet men dan niet 'tegen de strikte rechtzinnigheid". Hierover bestaat dus in onze kringen 'geen verschil van gevoelen. Zij, die wel eens stakingsgevolgen van nabij hebben gadegeslagen, hebben met leedwezen ge constateerd, dat d-e liefde meestal ver te zoeken is en dat het vuur van den haat lustig aangewakkerd wordt. En zij ver staan, dat zelfs een organisatie als het N. V. V. niet blind is voor de stakings- w-eeën en aan gemeenschappelijk overleg soms d-e voorkeur geeft. Maar goed, het stakingsrecht zlij er kend. Nu het posten. Amelink is er niet teig'en, Smeenk vindt dit werk niet minder waardig. Heel wat .sympathieker lijkt mij echter de redeneering van prof.. Aenge- nent, die het posten ernstig afkeurt. Als men er aan twijfelt of door het posten and-eren overlast wordtaangedaan, laat men zich dan toch eens goed rekenschap geven in d-e practijk. Willen de stakers anderen „bewerken", welnu, laten zij de pegel-en der burgelijke beleefdheid in acht - nemen -en aan de woningenn der betrok kenen belet vragen. Doch nu m'n voornaamste bedenking te gen het standpunt van den heer Amelink. Ik herinner nu even aan het Tweede Chr. Sociaal Congres. Rutgers maakte de ver- £160.000 uitgeloot: 111, 135, 86, 25, 48, 'gelijking tusschen staking in het overheids 139, 75 én 81. bedrijf en staking vahvèehöuders in tijd

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1922 | | pagina 1