5 BATO Vio 2 Zaterdag 1 Juli i$ü( 36e Jaargang >77® liddelburg. -AND, Ie koBi a coulee! RUIMEN 4a j inschrijving limen en Is en peren (bruin Memeveuleü, WINKELHUIS, like! met Woonhuis, EERSTE BLAD. RIJWIELEN Buitenland. f te pachten (4 g. 259 r.) nd te koop: contant 4 ff KOOP: KOOP. -Huishoudster nstbode Dit nummer bestaat uit twee bladen Hotel Café Rest. METR0P0LE ig. 25 Now. 1922a enweg, nabij den len Watergang te ins in pacht bij ff er A. Meeuwse te worden ingewacht 22 ten kantore van rE te Middelburg, nlichtingen worden te Arnemuiden, ter 32.98 Hectaren o£ Roeden. Bouwland rooven f'; iland 25 November f i deels 1 Augustus lei 1923. linsdag 4 en Vrijdag Ijetten in te leveren i 1922 ten kantore W. HIOOLEN te raar, evenals bij den woner C. I. DIELE- nlichtingen zijn te ,rd op „Welgelegeé" e leveren en inlich- :omen bij Notaris 3SEL te Goes tot g 4 Juli 1922, twaalf lit geleverd worden en. 10 struiken, den boomgaard in i Gravenpolder) den ingewacht vóór tot 6 uur (N.T.) big te Kapelle. leder mwijzing P. Joziasse '4 ird, aan de hofstede, den heer M van en in den boom- n Koedijk, behoo- lofstede. billetten voor eiken onderlijk in te le- ntore van Notaris of op 11 Juli a. s. KOOP: ËLSE, Westkapelle. idighetfen te koop ing, Tuin, Bergplaats, van Electrisch licht, tiding, in 't centrum raarin thans wordt n rendcerende Zaak is, Eieren, Kruide- iz. Brieven franco Ihuis", Bureau van »es. KOOP: oonhuis en Kiosk, et welvarendste ge- ilcheren. er lett. K 51, Bureau Middelburg. KOOP: ird, keur uit 3 eifl Hengstveulen, bij D, Vrouwepolder. A. JOBSE, Abeele- milieomstandigheden rdige een nette 'st teaen 15 Aug-» «zin. Geen wasch. vr. OOSTERBAAN, Drukkers-Exploitanten OOSTERBAAN LE COINTRE GOES Bureaux: Lange Vorststraat 68—70, Goes Tel.: Redactie no. 11; Administratie no. 58 Postrekening No. 36000. Bijkantoor te Middelburg: Firma F. P. DHUIJ, L. Burg. Tel. no. 259 VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG. Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franco per post, f 3.— Losse nummersI 0.08 Prijs der A d vert e n tl n: 14 regels f 1.20, elke regel meer 30 et Bij abonnement belangrijke korting. Dit nummer prente de kiezer zich in 't jgieheugen. Hij herhale het, bij zich zelf, eiken dag1, opdat hij zich op 5 Juli niet kunne vergissen. Hij moet namelijk 5 Juli stemmen op gio. 1 der lijst, waar een- 5 boven staat. En dus maar EEN wit stipje rood ma ken, n.l. vóór den naam van Mr J. A. DE WILDE. DE A.-R. CANDIDATENLIJST. (no. 5 van de Stem kaart) 1. Mr J. A. de Wilde, Den Haagi 2. C. v. d. Voort v. Zijp, Den Haag. 3. A. Colijn, Nieuwer-Amstel. 4. J. v. d. Molen. Renkum. J, i F, Heemskerk, Middelburg. f. Mr G. v. baren. Delft. 7. Chr. v. d. Heuvel, Haarlemmermeer. 8. J. A. J. Jansen Maneschijn, Dordrecht. 9. J. Scheuten, Rotterdam. 10. C. Warnaar. Dirksland. Kiest hiervan op 5 Juli no. 1Mr J. A. de Wilde. AAN DE VROUWEN! Tot. de vrouwen van O-hristelijken huize kom ik bij! deze met 't vriendelijk ver zoek: Slaat dit stukje eens niet over. Ik ben een oud luian en heb al bijna veertig jaren aan de verkiezingsactie deel genomen, (meer dan eenig -mensch in onze provincie, en meen daarom wel een weinig je meer recht, te hebben dan een, ander om1 een woordje met U te mogen wisselen, nu wij aan clen vooravond staan van zulk een gtewichtig'en dag: als de vijfde Juli zijn zal. Ik heb met genoegen van de broederén en zusteren die u bezocht hebben, verno men, dat velen uwter den moeilijken en toch zoo gewichtigen stap naar de stem bus wilt doen. Ik dank u voor deze toezegging. Maar nu vernam- ik dat som'migen uwer nog aarzelen of twijfelen. Indien nu de schuchterheid der vrouw' of de teederheid der consciëntie u besluiteloos doet zijn, mag; ik da.n met een beroep opi de Schrift, met een herinnering aan een woord van den Heiland zeiven u te hulp komen, om', mocht het zijn, uwe schuchterheid te overwinnen'? Gij doet wèl dat gijl Gods Woord u ten richtsnoer voor uw leven en hande lingen koost. En gij' doet Wèl dat ge dien dierbaren Bijbel raadpleegt in elke om standigheid van uw leven. Het kan som- Wijlen zoo moeilijk zijn een keuze te doen. Ge ondervindt, dat op zoo menigerlei terrein, dat der opvoeding en van het hui selijk leven, ook in de zaken van kerk en school, 'bij de beroepskeus uwer kin deren, bij de keus van hen met wie of vvien zij zullen omgaan en verkeeren. En ook nu weer is dit het geval nu. de overheid u den plicht oplegt Woensdag met de mannen Wee te komen stemmen voor een lid der Tweede Kamer onzer Staten-Generaal. Ik begrijp volkomen dat uw: vrouwelijk jgevoel hiertegen opkomt. Maar nu zal 'tui niet onbekend zijh, dat ons menschelijk gfevoel niet de goede raadgever is, dien wij-, ook in de uiter lijke dingen des levens, hebben te raad plegen. Niet door het gpvoel, door het geloof zal de rechtvaardigje leven. En nu geldt dit wel in de eerste plaats voor het persoonlijke, geestelijke leven. Maar 't geldt toch ook voor de dingen van het tijdelijke leven, in alles Wat ons in ons persoonlijk, huiselijk, maatschapjpelijk le ven op de hand gezet wordt. En aan het aanpakken van een en ander moet al tijd en moet ook thans bij u de bede voorafgaan: Heere, wat wilt Gij: dat ik, zwakke dienstmaagd, doen zal. Maar nu antwoordt de Heere niet, al thans niet altijd, door een hoorbare stem. En 't is te verstaan waarom Hij dat niet tloet. Imtaers wij hebben Zijn Woord ,en de openbaring van Zijn lieven Zoon in dit [Woord ons gegeven, van Zijn Zoon die zelve het Woord is, dat van eeuwigheid bij God Was, en 'zelve God isChristus, onze Koning. -Welnu, ik meen dat in dat onfeilbaar Woord Gods üwle roeping!, o vrouwen ligt afgeteekend in het Woord van den Heiland, dien ook gijl Wet mij! als uw Rech ter en Wetgever en Koning erkent. Gij kunt, er van lezen in Markus 2:26. Daar zegt de Heiland tot de Farizeen, die hem te lijf gingen met het verwijt dat Hij Zij'ne discipelen toestond iets on geoorloofds te doen -;,He,ht gij. nooit gelezen w'at D'avid ge daan heeft als hij n o o d had, en hem hongerde en dengenen die met hem wa ren? hoe hij is ingegaan in het huis Gods en de toonbroden gegeten heeft, die het niemand veroorloofd is te eten dan den priesters, en ook ge geven heeft dengenen die met hem wa ren?" Ik onderstreepte hier, geachte vrouw'en, het Woordje „nood", om er uwe aandacht op te vestig'en dat in tijid van nood, als er is „noodstand", een optreden door dien noodstand geboden voor Gods heilige [Wiet te verontschuldigen is. Hebt gij. elders in ons blad het mooie woord van ons Kamerlid Heemskerk gele zen? Herinnert gij' u den storm- van Za terdag: en Zondag 30 Sept. en 1 Oct. 1911, hoe alle man en vrouw in onze provin cie op' Zondag werd te werk gesteld om onze provincie tegen den watervloed te beschermen, en ons huis en onze have te herstellen die door den storm zoo zeer geleden hadden? Hebt gjj nooit, toen er brand in uwe buurt was, en uw eig|en huis gevaar liep, op den Zondag mee de hand ter redding; uitgestoken Bij. dit alles was noodstand, het moest. En nu beleven Wij' weer een tijd van zeer ernstigjen noodstand. Stormen, heviger dan die van 1 Oct. 1911, zijn in aantocht, een brand vreese- lijker dan die wtelke uw dorp, uw* buurt, uw huis misschien ooit bedreigd heeft, is aan het Woeden. Er is zeer ernstig, gevaar, dat de vlammen ook naar onze vaderlandsche erve -zullen overslaan. Ik behoef u toch niet uit te leggen, 'w'at ik bedoel? P-n gij' zult toch ook niet durven ontkennen dat de nood der tijden ons allen die den Christus als Koning, als onzen Koning-, als den Koning' o p elk gebied wenschen te eeren, dringen 'moet om schouder aan schouder te staan en te trachten, kon het zijn, in Godes kracht, dat gevaar te trotseeren. D'at gij: ter stembus gaat en stemt, verbiedt Gods Woord toch niet; en als uw gevoel het u verbiedt, m'ag' 'ik u dan opmerken, dat nooit uwi glevoel uw hoogste Wet mag zijn, en in den regel het gevoel de minst betrouwbare raads man is. Ik hoop zeer, en bid het van den Heere, dat hier Zijn,(Woord, het Woord van onzen Heiland voor u een betere, de beste, de eenig'e Wegwijzer zal zijn, het eenige antwoord op uwe schuchtere vraa-gi: „Heere, wat wilt Gij: dat ik doen zal?". En wanneer gij- dan Woensdag niet uwe zusteren ter stembus optrekt en uw stem op onzen De Wilde zult hebben uitge bracht, dan moogt Gij met een. geruste consciëntie, blijmoedig den verderen gang van zaken overlaten aan Hem, die ook in dit (verkiezing-s)werk van u wil ge diend worden, Wiens Raad bestaan zal en D'ie al Zijn Welbehagen doen zal. B. te G. Denkt om het roode potlood. In bet verkiezingsnommer staat, aan het ■slot van 't giesprek tusschen Toon en Bart, dat Toon het witte puntje vóór mr De -Wilde's- naam zwart of rood mo-et maken. Maar dat is mis. Bart mag ge-en zwart potlood g-ebruiken; anders is zijn stem van onwaarde. Hij moet gebruiken het roode potlood dat aan den lessenaar in het stemhokje hangt. Huisbezoeksters en huisbezoekers, zegt dit aan Bart en aan allen die, gelijk hij, door een onoplettendheid, door Toon on juist zijn ingelicht. Dus: het witte puntje rcod. Alleen rood. Zomertijd. De stembus is -op-en van 8 tot 5 uur zomertijd. Let wel: ZOMERTIJD. Wi-e op onz-e dorpen zich nu aan den ouden tijd houdt, rek-ene -er op, dat 8 (bot 5 uur v,oor hem b-eteek-ertl 7 fo-t 4 uur. Huisbezoekers, zegt dit voort! De Vaccinatiedwang. De heer J. de Koning, hoofd der school te Krabb-endijke, schreef de-zer dagen in De Rotterdammer: D-e bekende antirevolutionaire arts-, Dr Rijk Kramer, is blijkbaar een groot voor stander van de vaccinatie. Door hem is indertijd een groot werk over de vaccinatie geschreven. Dit bleef e-cht-er niet onaan gevochten. Iri de pa» verschenen brochure van d>en heer Eijgenraam: „Leek-enervaringen op vaccihati-eg-ebied",is het Opnjeuw aan- Rembrandtpl 22, Amsterdam, Tel. Int. 8541 N. Pension vanaf f 5.p. d. p. p. minst. 2 pers.) Diners vanaf f 1.50. Logies met ontbijt vanaf f2.50. Prima Keuken. Frissche Kamers. Badkamers. G. Ch. DOONe gehaald 'en de schrijver komt tot een te gengesteld ervaringsbesluit, n.l., dat de vaccinatie een gevaar is voor onze volks gezondheid. Van d-e zijde van den „Bond te-gen Vac- cinedwang" werd indertijd ee-n brochure uitgegeven: „Ons belang" -en daaruit kon red-er 'zien, niet welke gevolgen de vacci natie kan hebben, maar welke ernstige gevolgen ze beeft gehad. In deze brochure worden -ook uitspraken aangehaald van t-al van beeren medici, die de vaccinatie -een gevaar achten voor d-e volksgezond heid. -- Van deze zijde bezien is- he-t -een voor recht, dat Dr No-or-dtzij te Zwolle met •gulle hand de bewijzen afgeeft, waardoor ongevaccineerden naar de s-cbool kunnen gaan. H-em, -en ook Dr Sch-outen uit Apel doorn, komt daarvoor eon -ee-resaluut toe. Het bewijs van de zegenrijke resultaten der vaccinatie in verband met den alge- meenen gezondheidstoestand is niet te le véren en daarom blijve de antirevolutio naire partij 't standpunt innemen, dat ze is legen d-en dwang. Juist in tijden als deze, waarin van e-en pokkenepidemie geen sprake is, wordt het. aanwenden van d-e vaccinatie, die volgens het alg'emee-n oordeel der doktoren niet ongevaarlijk is, e-en verzoeken van God. Daarom doe onze partij in het komende tijdperk en liefst spoedig, eerst vooral, wat ka.ri -gedaan word-eii om den vacci natiedwang afgeschaft te krijgen. Naar -aanleiding van dit schrijven herin neren wij dat juist door d-e' antirevolutio nairen in ©n buit-en de Kamer e-n in hun pers-, ook door minister De Savornin Loh- man en door dr Kuvp-er, steeds z-eer sterk teg-en»d-en vaccinedwang is- geprotesteerd, -en d'e verzachting voor dien dwang -is ons toegekomen van een antirevolutionairen minister: Th. Heemskerk. Wij kunnen nu zeker wel heel bezwaar lijk profetiewerk pog-en te doen, staande voor de-zen stembusstrijd. Er is niet zoo heel veel peil op te trekken. Men moet gaan stemmen, mannen en vrouw-en in ons land boven 25 jaar. De vrouwe-n voor d-e groote m-eerd-erheid voor he-t eerst van hun leven. Zullen ze zich -er toe laten vinden? Kunnen zij zich vereenigen met ons program van actie? Wat zullen ze doen, -e-n hoe zullen ze stemmen, vooral op- Tholen, waar h-et in dit opzicht donke-r is. Men zou zoo zeggen, dat ieder, die het wèl me-ent met land en volk, die zich rots vast kant tegen de revolutionaire stroo mingen en g-ev-aren van onzen tijd zich ge-en tweemaal bedenken zal om het wapen het stembiljet door de- overheid ge geven, te gebruiken ten goede. Ik geloof wel, dat velen ziulle-n zeggen: Wij laten de landsrege-ering niet door onze schuld, door ons achterblijven aan de socialisten over; wij stemmen, maar op Tholen zullen er velen zijn, di-e niet gaan stemmen, die willens an wetens de wet gaan overtreden, der overheid ongehoorzaam zijn. Stemmen is zeggen^ dat wil ik wel e-n dat wil ik niet. En nu zal ik niet beweren, dat gaan stemmen een zegen is wanneer men ge dwongen is dit te doen. De gang van zaken, de omstandigheden vereischen onze hoog ste activiteit. Blijven wij weg, dan zullen wij, als 't na de verkiezing is misgegaan, niemand anders dan onszelven het verwijt hebben te maken, dat wij schuldig staan aan de zonde, der verziuimenis. En dat is heel, heel e-rg. Zoo gezien kan dat ge dwongen stemmen nog veranderen in een rijken z-egen. Met ons gaan stemmen spre-ken wij uit voor of tegen gewetensvrijheid, voor of tegen ongeloof. De Christenheid van Nederland wordt op-geroepen en i s nu opg-ei'oep-en in den kamp t'eg-en vrijheid van geweten, lijf en goed. Daarom moet 'zij -ook m-et -alle kracht strijden tot. bet laatste oogenblik to-e. Het gaat om d-e vrijheid van religie in onze N-ederlandscho samenleving, om de hand having van het wettig gezag, -om onze huwelijkswetgeving en daarmee om ons 'gezins- en familieleven. Het zal -er om -gaan straks of degenen, die staan op bet standpunt, dat -een vrouw, di-e moeder wordt, gesteld is in de plaats waarin God de Heere de vrouw heeft ge ordineerd of wel, dat zij, naar de nieuwere gedachte, een functie v-ervicht voor den staat bij het ter wereld brengen van een kind. In dit laatste g'eval zou zij gehuw- BRIEF UIT THOLEN. Werkhof, 27 Juni 1922. Waarde Vriend, Wanneer gij dezen zult hebben gelezen, zal ongetwijfeld de zoo gewichtige da-g van 5 Juli 1922 weldra aanlichten. Weten de, dat gij allerminst onverschillig staat tegenover de gebeurtenissen, welke dien dag kunnen plaats hebben mag ik nog wel op wat wij vroeger schreven en mondeling bespraken terugkomen. Hat is nu een keer zoo, dat, waar het hart vol is, de mond overloopt. Heeft het uw aandacht niet getrokken, dat on, p-rogram van actiei zoo onbe streden is geble-ven, zoo m-et rust is ge laten? Wel zijn er schoten gelost op onzen leider -en schreef me-n in d-e „Controleur" iets over Duymaer van Twist, maar ons Program van Actie, de stem van het Anti revolutionaire volk, is vrijwel onbespro ken geblev-en. Dat zegt wat. Wij mogen geloof ik, daarom dankbaar zijn. Blijkbaar voelt men, dat daarin is belichaamd, in dat program, het gevoelen van een groep menschcn, wien het niet mangelt aan vast heid van richting, onwankelbare overtui ging en onaantastbaarheid van grondslag. Het kan zijn, dat men er in mist een jacht op succes, een doen aan kansbere- ning, een lust om onmiddellijk te- slagen, invoed te verwerven; het wil mij voorko men, dat het wordt aangevoeld in breede klingen: Zij weten wat zij willen, 't gaat niet om de „zege", de eer van eigen partij, doch om. 't waarachtig landsbelang. d-e -en -ongehuwde vrouwen op één lijn ges-teld premie ontvangen van den Staat. Dan zou niet langer de man als verantwoordelijk hoofd van het gezin, va-n d-e familie optreden, doch de vrouw bui ten den man -om van Staatswege gesub sidieerd word-en. Het zal -er om gaan of Godsdienst is „Privaatzaak", dan wel of de Schepper van hemel en aarde wordt gediend en geëerd in heel onze samenleving. Zoolang de libe ralen 'en de s-ocialisten zeggen, dat men zijn godsdienst alleen thuis „uitoefent' -en in de kerk, dan slaat bij die gro-epen d-e zaak van ons volk ni-et v-eilig. En al les wat anti-revolutionair is, wat zich plaatst op den bodem v-an Gods Woord, s-tielt zich daar vierkant tegenover. Godsdienst alleen in de binnenkamer, alleen thuis, alleen in de kerk, is geen. godsdienst. E-en godsdienst die waarlijk godsdienst is, leeft in iemands ziel. En wanneer godsdienst leeft in iemands zi-el, dan wordt ov-eral getoond, hoe- men gelooft dat God voor me-nschen is; men tracht dan 'n Te-es-bare brief te zijn. Er is in onze dag'en weer i-ets merkbaar van de bezorgdheid voor de kerk; dat is steeds een verdachte zaak geweest. Men s-chijnt zoo 'eenmaal in de vier jaar t-e ontdekken, dat er „muziek" zit in de kerk, in z'n kerk. Dat is de kerk verlagen. Het zal -ook gaan hierom of de beper king van den Zondagsarbeid ©en feit kan worden en wanneer wij dit waarlijk willen doen moeten wij mannen en vrouwen niet thuis blijven, want dan staan wij schuldig aan de zond© g-een geringe FRECO'S HOOFDPIJNTABLETTEN. zijn de beste om hun krachtdadige wer king. De prijs het laagst; vraagt het Uw dokter. Per koker 45 cent. Verkrijgbaar voor engros-: N. V. v. h. SCHULTE Co., Middelburg. 6 der verzuimenis en wij laten de Regeering, het bestuur van ons land opaettelijk over aan machten, die van God niet willen we t-en. I-edere stem, die de Rechtsche groepen niet uitbrengen, verhoogt voor de tegen partij de kansen sterker te worden. Mannen in ons- land en vrouw-en staan voor 'n ontzaglijke verantwoordelijkheid, 'n -groot, probleem. Er wordt jnspanning gevraagd van all-e krachben, die het waar lijk goed meenen met land e-n met volk. Er valt te helpen hieraan, dat h-et geeste lijke als de inslag van alle ding als gees telijke kracht in ons volk wordt bewaard. Beslissend moet zijn op 5 Juli de over tuiging: God roept u bij de stembus om een verheven taak te vervullen. Wij werken op Tholen hard door. Wij gtelooven dat God ons- w-erk zal zegenen. Liectuurverspreiding, elkaar opbouwen en voorlichten. Met inspanning van alle krachten doen wij het. Ons Kamerlid Colijn kwam op drie plaatsen tot de onzen spreken over de schoonheid van den dienst van onzen Ko ning en de verhevenheid onzer begin selen. Dat, heeft hij: gedaan met een een voud en 'n klaarte, dat wij mogen ver wachten rijke vracht op de in het werk gestelde pogingen. D'e bijeenkomsten waren zeer druk be zocht en het was alsof men voelde: hier is een der onzen aan het woord, met zijn groote kennis van onzen landbouw, zijn breeden blik, zijn practische ervaringen. Colijn is ook boer en hij! sprak van hart tot hart, dat bewees de stilte die er heerschte toen hij- sprak. Het w'aren in allen ernst, goede bijeenkomsten, die ge not (gaven te smaken. Nag is het laatste .werk niet verricht, nog is er veel te doen en 5 Juli is aanstaande. Met waardigen ernst dient nog hier en daar gewezen te worden op verplichtingen jegens de samenleving, waarin- wij door God zijn gesteld en (gelaten. Is eenmaal dit besef gewekt of versterkt, dan g;een nood. Al zijn wij1 met een klein clubje, de Koning van Hemel ©n Aarde is machtiger dan alle menschen te zamen. Hij- begiftigt eenmaal met de zeig'eteekenen van den strijd allen die zich hier in ootmoed voor Hem buigen en' in het maatschappelijk en staatkundig zoo goed als in "het burgerlijk leven vragen Heere, wat wilt gij dat ik doen zal. Wij, willen hopen, dat onze strijd zal blijken een eerlijke te zijn, dat deze niet ongezegend is gelaten en blijven vertrou- w-en op Hem, die is en die was en die Wezen zal. Met besten groet, Buvaree. De s-trijtf in Ierland. Een telegram uit Dublin meldt: Diö Vrij- staattroe-pen hebben d© Four Courts, de plaats, waar de opstandelingen zich ver schanst hadden, stormenderhand genomen. Een groot aantal rebellen werd omsin geld, maar de overigen bieden nog tegen stand. E(r zijn talrijke- gevangenen gemaakt D-e verliezen z-ijn niet bekend. Volgens de laatste berichten bedraagt het aantal verliezen der Vrijstaters bij de bestorming van het gebouw, vier dooden e-n tien gewonde-n. D-e bekende- rebel Barry is gevangen genomen. Groote hoeveelheden ontplofba re stoffen en machinegeweren zijn buitge maakt. D'e rebellen hadden mijnen gelegd, doch deze werden door de Vrijstaters on schadelijk gemaakt. Een telegram uit Dublin meldt; D'e Four Courts staan nu in brand. Era geweldige ontploffing.' deed de geheele stad trillen. Blijkens mededeeling van het postkan toor is da kabel tusschen Anglesea en Kingstown doorgesneden., vermoedelijk bij de Jers-che kust. De telegrafische verbin ding tussche Brittannië en Z-uid-Ierla-nd is hierdoor gestaakt. De kafc-e-1 naar Belfast is thans het eenig middel van verbinding met Ierland. Het leven te Moskou. In het Brusselsche blad „Le- Peuple" ge-oft de leider der Belgische socialisten Vandervdde, zijn indrukken weer uit Sov jet-Rusland. Naai' zijn zeggen heeft de nieuwe eco nomische koers van de Sovjet-regeering een hernieuwing van den handel ten ge volge. De economische toestand van het rijk vertoont evenwel nog geen vooruit gang. Integendeel datgene, wat er nog

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1922 | | pagina 1