Dit de Provincie. Predikbeurten. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw. Ingezonden Stukken. Laatste Berichten. 1 Briefwisseling 1 iltp k koopii P, ké ested tap, be. Openbare Verkoopingen en Ver pachtingen. MAAGSTOORNISSEN zooals maagzuur, oprisping, gal, slym, verstopping, gebrék aan eetlust enz. moe- d ten zorgvuldig bestreden worden. De on dervinding van meerderen heeft geleerd dat alleen de Freoo's Maagtabletten hier tegen beslist afdoende zijn. Verwaarloost uw kwaal niet. Per koker kosten deze 60 oent. Verkrijgbaar voor engros: N. V. v.h. SCHULTE Co., Middelburg. 4 tijd. Een door den V. D. B. ontslagen g'aat aldus hengelend het land rond. Men komt bij vrijz.-dem. winkeliers met de vraag, óf ze lid willen worden van den Vrijheidsbond, of anders ver liezen ze een klant. Mr Boon: „Namen noemen". Mr Marchant: „Dat is in Deventer niets nieuws!" (Applaus). In een ge meente ïs een leeraar, die van der gelijk dwingen om in den Vrijheids bond te gaan, eveneens af weet. Mr Boon: „Waar?" Mr Marchant: In Zierikzee. Dergelijke practijken van dwang- actie harmonieeren niet bepaald met den schoonen naam V r ij he i d s bond. De Eerste Kamerverkiezin gen i n N o o r d - H o 11 a n d. De voorzitter van den Vrijheidsbond mr. Dresselhuys, heeft in een politieke rede welke hij te Amsterdam heeft gehouden, o.m. verklaard, dat hij een schrijven had ontvangen van den heer mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen, voorzitter der Katholieke Statenfrac tie, die daarin mede namens de Pro- testantsche fracties, den Vrijheidsbond een voorstel tot samengaan had ge daan, waarbij den Vrijheidsbond zes of zeven zetels zouden' worden toege wezen, als de Vrijheidsbond den recht- schen twee zetels in de Eerste Kamer zou toevertrouwen. Naar aanleiding van deze uitlating heeft de heer Heerkens Thijssen, het volgende verklaard: „Naar aanleiding van herhaalde uit- latmgen van enkele Statenleden, be- hoorènde tot den Vrijheidsbond, ben ik met. den secretaris' der R. K. Sta tenfractie, den heer A. B. Michielsen, overleg gaan plegen met het bestuur der protestantsch-rechtsche Staten fractie zijnde de heeren mr. H. Ver kouteren en J. Dcuwes Jr., en dit ongeveer vier weken voor de verkie zingen, of de tijd niet gekomen was om bedoelde leden van den Vrijheids bond te polsen, of door eventueele samenwerking niet eenige aftredende leden uit de Eerste Kamer vervangen Jonden worden door twee rechtsche leden en twee leden van den Vrij heidsbond, daarbij er op aandringend, dat de zetel van den heer mr. Slingen- berg onaangetast zou blijven. Dit ver zoek. door mr. Verkoutéren en door irij aan twee verschillende leden van den Vrijheidsbond gedaan, is afgewe zen. Vérder is er geen enkele poging gedaan voor de Statenverkiezing, noch van den eenen noch van den anderen kant". Allerlei. Naar „De Tel," meldt zal de heer J. Bs. Westerdijk, voor Groningen en voor Drente glekozen tot Eerste Kamerlid, de benoe ming voor Drente aannemen. Middelburg. Woensdag des n.m. 2 uur vergadert de gemeenteraad. Punten van behandeling zijn: 'Notulen. Ingekomen stukken. Definitieve benoeming leeraars- personeel Gymnasium. Verlenging tijde lijke benoeming leeraar Gymnasium. Eer vol ontslag Leeraar Avondschool v. Nij verheidsonderwijs. Definitieve vaststelling hegrooting 1921 Arbeidsbeurs. Definitieve vaststelling begrooting 1922 Arbeidsbeurs. Nadere bestemming 3e uitkeering O.W.- belasting. Eindwijziging Gemeente begroo ting 1921. Aangaan tijdelijke geldleening. Aangaan definitieve geldleening.Wijziging invorderingsverordening Havengeld. In trekking heffings- en invorderinssverorde- ningen veergelden Loskaai. Erfpachtsuit gifte gemeentegrond Zuidsingel aan Be stuur Industrie- en Huishoudschool. Be slissing over aanleg tennisbanen op het Sportterrein. Vaststelling afschrijvings- iwaarde gebouwen Reinigingsdienst. Wij ziging besluit toeslag op pensioenen. Sub- sidieering school- en werktuinen en ver huring gemeente-grond Dampoort. Be schikking uit onvoorziene uitgaven 1922. (Vaststelling nieuWe verordening gasleve ring. Verleening van steun aan crisis- Werkloozen. Beslissing op bezwaarschrif ten vergunningsrecht 19221923. Kohier verhoogde belastingaanslagen dienst 1920 —1921. Goes. De firma we'd. B. Janse, 's H. Hendrikskinderenstraat, beleeft a.s. Maan dag het genoegen dat haar trouwe knecht j Pieter Lambertus den Boer op dien dag veertig jaren in haar dienst is en haar al dien tijd met trouw en ijlver diende. Den Boer heeft in die veertig jaren als huisvader menige beproeving doorge maakt, Toch mag hij dankbaar op de (zegeningen G-ods terugzien. Zijn vele vrienden doen dit met hem mede. Vlissingen. Gaarne vestigen wij de aan dacht op de advertentie in dit nummer, be vattend de aankondiging van de spreek beurt van mr de Wilde op Dinsdagavond. Wjj vertrouwen, dat met alleen Vlis- eingen trouw zal zijn in de opkomst, müar dat ook yelen van Koudekerke, Ritthem, Souburg en anderen naaf het Concertge bouw in de Emmastraat zullen komen, t Moet er vol zijn! lerseke. -28 Juni hoopt voor de anti-rev, kiesvereeniging „Oi'a et Labora" alhier op tie treden dhr. Chr.' van den Heuvel van"1 Haarlemmermeer. 3 Juli daaraanvolgende ds Van Binsbergen, Ned. Hei'v. predikant te Leerbroek. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. fis Steinz, nm. ds Homburg, av. dr Gunning van Serooskerke. Wilhelminadorp vrn. dr Gunning, rim. ds Steinz. Chr. Geref. Kerk. Biezelinge, 9.30, 2 en 6 u. (0. T.) docent F. Lengkeek van Apeldoorn (Bed. H. Av. ten Dankz.). 8tavenlt«a. In de gisteren gehouden gemeenteraadsvergadering werd aan den heer M. Beneker op zijn daartoe gedaan verzoek tegen 1 Juli a.s. eervol ontslag verleend als onderwijzer. In diens plaats Werd tot vaste leerkracht benoemd mej. T. Bos, thans tijdelijk onderwijzeres. Aan cfe universiteit te Leiden zijn bevorderd tot arts de heeren 'J. P. Ver gouwen en J. J. W. Vader. Te Utrecht slaagde voor het candidaats geneeskunde de heer R. Obbink. Aan die te Gronin gen voor ditzelfde candidaats de heer IX Slager. Aan die te Delft voor het candidaats electrotechnisch ingenieur de heer L. Smit. Brand. Men meldt aan de „Tel." uit Harlingen: Nadat Woensdagmiddag om zes uur1 het werkvolk naar huis was gegaan sloegen de vlammen uit het dak van de pannen- fabriek (eigenaar de heer Vermeulen te Leeuwarden) in de onmiddellijke nabijheid van de stad aan de Trekvaart gelegen. Dadelijk waren er drie motorspuiten aan wezig, die volop wetar gaven. Vlak naast de fabriek wonen twee huisgezinnen, die hun woningen moesten ontruimen De brand zat in de turf, die opgestapeld was in de daarvoor bestemd© bergplaats vlak bij den oven. Het geheele gebouw werd vernield. Belendend© gebouwen kregen veel waterschade. Verzekering dekt de schade. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Verlenging arbeidstijd. De verschillende arbeiders-organisaties hebben het voorstel van de Directie der Fransch- Hollandsche Oliefabrieken CalvéDelft te Delft, tot verlenging van den werktijd aanvaard. Voor het continu-bedrijf wordt de 47-urige werkweek en voor de overige de 48-urige arbeidsweek ingevoerd. Aangehouden. Gearresteerd is jH. R te Meppel, in verband me.t een te kort in de kas der Meppeler Onderlinge Rrandassurantie-Maatsehappij, waarvan hij boekhouder was. R. was sedert enkele da gen verdwenen en werd te Amsterdam aangehouden. Brand opeen schip. Aan boord van het Duitsche stoomschip „Bianca", liggend in de Schiehaven te Rotterdam, ontstond brand, doordat van een aantal vaten, gevuld met zwavelwaterstof, een dezer lekte en de inhoud, die zich over het dek had verspreid, in brand vloog. Door snel ingrijpen van het personeel kon met eenige stralen van de motorspuit het vuur gebluscht worden, voordat de and ei e vaten gevaar" liepen. Hierdoor w©rd een ernstig onheil voorkomen. 3 Vervalschte dollarbiljet ten. In de bijbank van de Amstei'damsche Bank te Rotterdam, zijn twee biljetten van één en twee dollar, vervalscht als biljetten van 50 dollar, en in het wisselkantoor de Beurs is een biljet van één dollar, ver valscht als een biljet van 100 dollar, in beslag genomen. De vervalschingen zijn door middel van radeering en bijwerking zoo kunstig geschied, dat ze voor een leek op het eerste gezicht niet merkbaar zijn. Ook opandere banken zijn dergelijke bil jetten ter wisseling aangeboden. Een Duitsch Amerikaan wordt van deze ver valschingen verdacht. Een hachelijke reis. De be manning van het stoomschip „Algerian Prince", dat Zaterdag te Leith aankwam, heeft op haar reis van Cyprus af een hachelijken tijd meegemaakt. Een der stokers was plotseling krankzinnig ge worden en met een scheermes en bijl ge wapend achtervolgde hij de bemanning over het schip. Hij stak de provisiekamer in brand en de equipage inoest de deur openbreken om de vlammen te kunnen dooven. De houding van den man werd zoo gevaarlijk, dat een der officieren ge dwongen was hem in beide polsen te schie ten. Dan werd hij overmand en geboeid. Te Leith aangekomen is de man door dok toren onderzocht en naar een asyl overge bracht. Eindelijk. Uit Atjeh wordt be richt, zoo meldt de „Sumatrapost", dat de „beruchte" Panglima Akoep, bekend als een der hardnekkigste verzetslieden uit den tijd van de verwoede Atjehsche overvallen, wiens gangen jarenlang door onze militairen tevergeefs werden nage spoord, toevallig door een kampongbewo ner des morgens nog slapende op een der sawah's ontdekt werd. Slapende is hij aan onze militaire macht overgeleverd. Zon der eenig verzet liet de reeds vergrijsde man zich oppakken en boeien en naar het kantoor van den adsistent-resident te Lbo Seumawe overbrengen. Ondanks zijn ouder dom maakte 1# door Jzijn kranig voor komen eu.forsche _sterh nog dea indruk van een echten pan'glima of gevechtsman te zijn. Gelukkig was ons bestuur zoo rid derlijk, om hem, op zijn verzoek en onder waarborg van den Oeloe balang van Lbo Seumawe, onder hoede van dezen laatste te laten. Vliegongeluk bij een bruiloft Een vroeger militaire vlieger uit Zion City (Illinois) had aan zijn bruid beloofd, dat zij op hun trouwdag een huwlijksreisj© door de lucht zouden maken. Nauwelijks was het bruidspaar met de machine opgestegen, of het vliegtuig stort te neer. De bruidegom werd op slag ge dood en zijn bruid ernstig gewond. Ook de bestuurder bekwam ernstige verwon dingen. 'Het ongeluk was te wijten aan de roeke loosheid van den bruidegom, die den pilot, welke aanvankelijk geweigerd had om op te stijgen wegens den gevaarlijken wind, onder veel ophef over zijn eigen vlieger ervaringen geprest had, den tocht te aan vaarden. Temidden van het gejuich van bruilofts gasten en toeschouwers was de machine opgestegen om spoedig door een rukwind gegrepen en tegen den grond gesmakt te worden. Eerste Ned. Coöp. Kunstmestfabriek te VlaardingeB. De 'geheele fabriek heeft blijkens het jaarverslag van den <eersten dag tot het einde van het boekjaar zonder storingen van befaekenis, regelmatig geloopen. Er is tot eind "Maart gemiddeld 6000 ton pter maand gemaakt en afgeleverd, ge deeltelijk ook naar het buitenland. Nu de kosten van den bouw eener eigen zuurfabriek aanmerkelijk lager zijn ge worden, achten wij het geraden in den loop van dit iaar tot den bjyiw, waartoe vroeger reeds besloten is, over te gaan. Er worden hieromtrent onderhandelingen gievoerd. In het buitenland beginnen wij hier en daar vpstcn voet te krijgen en het is ge bleken dat wij ook daar in elk opzicht mee kunnen. Wij hadden een vrij belangrijk tegoed bij de Bankassociatie en dit' is ons op ons verzoek op de meest coulante wijze, onmiddellijk uitbetaald. Wij hebben het tijdelijk bij de Nederlandsch© Bank on dergebracht en thans wordt door ons over wogen op welke wijze wij voor de toe komst de meeste zekerheid kunnen krijgen. De winst- 'en verliesrekening wijst een saldo winst vóór afschrijving aan van f496.671. Stukken voor den gemeenteraad van Middelburg. B. en W..stellen voor over.een bedrag van f 646136 te beschikken uit den post onvoorzien 1922 voor betaling van het nog aan het rijk verschuldigde inzake bijdragen aan de Werklooizenkassen over 1920. Voorgesteld wordt thans de ook door den minister van arbeid goedgekeur de begrootingen van de arbeidsbeurs over 1921 en 1922 definitief vast te stellen met een bijdrage van de gemeente ad f2550 per jaar. Voorgesteld wordt tot uiterlijk 31 De cember 1922 aan te gaan een tijdelijke geldleening van £61371.15, zijnde f38226 voor de gemeentebedrijven en f23145.15 voor schoolbo'uw door de besturen van bijzondere scholen. Voor een definitieve benoeming als leerares in de Oude Talen, als leeraar in het Teekenen en als leeraar in het Hebreeuwsch aan het gymnasium wor den voorgedragen resp. mej. dr. J. J. B. Mulder en de heeren L. Heijmans en dr. J. P. Cannegieter. Bovendien stellen B. en W. voor de tijdelijke benoeming van dhr. dr. J. A. Vollgpaff tot leeraar" in de wiskunde en cosmographie met een jaar te verlengen, alles ingaande 1 Sep tember a.s. Naar aanleiding van het. verzoek van het Dag. Bestuur der Ver. „Eerste Zeeuw- sche School- en Werktuin" om een deel van de gedempte vest in huur te mogen ontvangen en een subsidie in eens in de kosten van aanleg van f 1000, hebben B. en W. .zich nader met dat bestuur verstaan, waarop dit ook genoegen nam met een financieelen steun van f 150 per jaar. B. en W. stellen nu voor een sub sidie te geven van f 150. per jaar, te verhuren ongeveer 2000 c.A. tegen li/2 cent per c.A. per jaar en het overige deel voor f25 per jaar aan den Rei nigingsdienst. Een der leden van het col lege acht echter f 150 te hoog. Van de leden der commissie van fabricage ver eenigen .zich twee met het voorstel, een acht f 100 voldoende. De commissie van financiën acht in haar geheel f 100 vol doende. De commissie van beheer en exploi tatie van het gemeentelijk sportterrein vraagt een crediet van f6279 voor aan leg van twee tennisbanen. De meerderheid van B. en W. adviseèrt tot afwijzing van het verzoek met het oog op den financiee len toestand der gemeente. De meerderheid van de commissie van fabricage vereen igt zich met de meerder heid van B. en W, de 'minderheid meent, dat de gemeente de banèn moet aanleggen. In het reeds vroeger genomen besluit tot uitgifte van grond in erfpacht aan de Industrie- en Huishoudschool voor het nieuwe gebouw aan den Zuidsingel, stel len B .en W. een wijziging voor, zoodat 't begin van de erfpacht wordt gesteld op zoodanigen datum als nader door B. en W. met den erfpachter zal worden over eengekomen. ..Vervolgens stellen B. en W. voor ter ver vanging van verschillende tijdelijke geld- leen-ingen en het uitvoeren van enkele werken een definitieve geldleening aan te gaan van f 358.000 tegen een zoo hoog mogelijken koers en tegen een zoo laag mogelijke rente, ten hoogste 6 pet., af te lossen in 25 jaar. In verband met de „Pensioenwet 1922" stellen B. en W. voor te bepalen, dat met ingang van den dag, waarop deze wet in werking treedt, de bijslag van 40 pet. alleen zal gelden voor de pensioe nen verleend voor 1 Januari 1920, en voor de later verleende alleen voor zoo ver die niet ingevolge art. 145 der pen sioenwet 1922 .zijn herzien. Daar deze geen beteekenis meer heeft stellen B. en W. voor de verordening op de heffing van veergeld van het veer aan de Loskade in te trekken. Door Ged. Staten is bezwaar gemaakt tegen het gebruiken van f30.000 van de derde uitkeering uit de O.W.-belasting voor vermindering van den post H.O. Thans stellen B. en W. voor de begrooting 1922 zoo te wijzigen, dat uit bedoelde uitkeering betaald wordt de post van f30849.50 voor de Uitbreiding van de C'hr. Burgerschool in de Singelstraat. Tal van wijzigingen worden voorgesteld in de begrooting 1921, op enkele waar van de commissie voor de financiën aan merking' maakt. Uit de beantwoording der opmerkingen blijkt o.a. dat burg;, en weth. erkennen' de hooge kosten van 3e handelingen, die van f535 in 1915 stegen tot f3156..62 in 1920, doch zeggen, dat bij' meer bladzijden de kosten in 1921 reeds terugliepen tot f2967.22. B. en W. doen alles om de handelingen zoo beknopt mogelijk te doen zijn, maar de oplaag is klein en dus het arbeidsloon zeer druk kend. Bi. en W|. zijn bereid 'te overwegen of het mogelijk is, de belasting op de pu blieke vermakelijkheden zoo te regelen, dat teruggave niet meer noodig is, al gelooven zij niet, dat dit technisch moge lijk zal zijn. B. en W. drongen reeds herhaaldelijk bij de schoolhoofden aan op zuinig wa tergebruik. Voorgesteld Wordt aan den heer J. P. P. Blécourt overeenkomstig diens verzoek eervol ontslag te verleenen als leeraar der avondschool voor Nijverheidsonder wijs. Daar de bestaande „Verordening' rege lende de voorwaarden, waarop gas door de gemeente wordt geleverd" niet meer strookt met den tegenwoordigen stand van zaken (zij is van 1880 en werd bet laatst gewijzigd in 1906). stellen 'B. en W. een nieuwe verordening voyr. Het laatste voorstel is dat om den steun aan crisis-werkloozen ingevolge het rapport der Commissie van steunverlee- ning, uit te breiden tot de werklieden der firma Boddaert en 'Co. en van de pianofabriek Antoine Mes en die steun te bestrijden uit het crediet voor de werklieden van The Vitrite Works. Als nog meer bedrijven in dezelfde omstandig heden komen te verkeeren of reeds ver- keeren, zullen B. en Wi. te dier zake een nader voorstel doen. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Staking. Belangstellende heeft belangstelling on dervonden, waarvoor vriendelijk dank. „Wij zelf moeten waken voor de ver krachting; van het recht." Welk recht? Het recht en de plicht om te werken? Het recht om 48 uur te arbeiden? En indien van Staatswege 55 Uur wordt toegestaan, wie maakt dan „recht" van 48 uur? „Niet te hard schermen met bijbel woorden." Acooord. Heeft belangstellende niet ge daan. Doch heeft de Bijbel soms niets meer te zeggen in strekking en woord inzake Chr. vakactie? Bergen soms de Chr. vaktermen geen lenzen, die ook bij hen geen daden in houden „Het rechtsgevoel" zal straks wel worden bevredigd." Hoe lang, zouden we vragen. Totdat de 6-uri'ge werkdag is ingetreden of tot dat de loonen weer verhoogd worden? Er is maar één recht, dat is goddelijk recht. Alle „rechtsgevoel" is zwak. Dat is anders bij patroon dan bij knecht. Daarom is zeker overleg tusschen werk gever en werknemer het beste. Moet rechts gevoel beslissen, dan be slist de macht. Overwinnen de werknemers, dan is het rechtsgevoel bij hen voldaan. Overwinnen de werkgevers, dan is het rechtsgevoel bij hen voldaan. Is in die gevallen ook aan het recht voldaan „Wij arbeiders zijn vrije menschen." Patroons zijn zeker ook vrije menschen. Allemaal menschen van vrijen wil. Die contracten met elkander afsluiten en verder als los zand aan elkander hangen. Die een schitterende chaos vormen. Vrije knecht biedt zich aan. Vrije patroon ontslaat. Het rechtsgevoel is bij den bond van patroons. Het Rechtsgevoel is bij den bond van werknemers. Strachts beslist macht of overleg. Belangstellende vraagt of hij niet goed deed met heen te wijzen naar bet Chris telijk geloof in de Voorzienigheid Gods, Hij stolt zich geen party tusschen pa troon en arbeider. Doch vraagt belangstellend of naast de „rechten" van den mensch, ook nog ruimte is voor dat geloof, flat een ce ment is tusschen de verschillende rapfien der maatschappij. Dat vraagt om Recht, overleg, orde en zoo noodig en mogelijk, offer liefst naar rang volgens Goddelijk bestel. Niet om de werknemers te knech ten, maar opdat zij Waarlijk vrij zouden zijn. En straks in volle Christelijk -zedelijke kracht grooter en blijvender invloed zou den verkrijgen ook stoffelijk dan door te veel misschien krachtens den stroom des tijds mee te gaan met alle actie om direct stoffelijk voordeel. Karakter krijgt men toch niet altijd door meer tijd te hebben „om zichzelf al3 mensch uit te leven". Ik blijf nog steeds Belangstellen d. J. één dag. M. te Koudekerke. Wacht nog Colijtw plaat Voor de erven van wij len dhr. M. de Regt, werd gister ver kocht, een woonhuis, schuur en erf, aan de Voorstraat, alhier, groot 1 A. 16 c.A. Kooper dhr Adr. Verburg, voor f2050. Ned- Herv. Kerk. Beroepen te Zalk A. J. Eijkman te Hattem. Bedankt voor Poederooijen door dr C. Veltenaar te Asperen. Bevorderd te Utrecht tot tandarts mej. J. L. A. Baay, en tot semi-arts de. heer L. P. Maas. Geslaagd te Haarlem aan de Hoogtere Handelsschool de heeren A. E. Riemtens, C. H. Pilaar en J. A. "Dek ker ten mej. Ch. W. Dekker. Examen Krankzinnigenverpleging. Geslaagd le gedeelte van de candidaten uit 't Prov. Ziekenhuis, Santpoort, mej. W. A. van Ta ten hovenen 2e gedeelte de dames J. E. van Niftrik, M. Punt, W. Schipper ©n H. P. M. Versteeg. Juni. 27 Middelburg, inspan en veldvruchten, Blaupot ten Cate. 27 Goes, huis, weiland, Pilaar. 27 West-Souburg, huizen. Paap. 28 's-Heerenhoek, bouwland, Pilaar. 28 Middelburg, hofstede met bouw-, wei land en dijken in Serooskerke c. a„ Blaupot ten Cate. 29 Middelburg, hofstede met landerijen Seisstraatweg, Blaupot ten Cate. 29 Middelburg, wagenhuis, huis, weiland, enz., Hioolen en Strove. 29 Middelburg, huizen, Struve. 29 Rilland en Krabbendijke, houtwaren, Hollmann. 30 Waarde en Biezelinge, houtwalen, Hollmann. 30 Souburg, inspan, Blaupot ten Cate. 30 Middelburg, sleepexsinventaris, Hioo len en Struve. 30 's-Heerenhoek, huis, v. Dissel. Juli. 1 Serooskerke, winkelhuis, Hioolen. 1 Nieuw ten St. Joosland, huizen, bouw land, aardappelen, Ittmann. 3 Wemeldinge, bessen, pruimen, Jon kers. 4 Veere, inspan, enz., Blaupot ten Cate. Loeff. 5 Vlissingen, inspan, v. d. Harst. 6 Middelburg, winkelhuis, huis, Blaupot ten Cate. 6 Hoedeken skerke, bouwland, Pilaar. 6 's-H. Arendskerke, bouwland, Pilaar. 6 Middelburg, huis 't Zand, Ittmann. 6 Baarland, huis, v. Dissel. 7 Vlissingen, veldvruchten, enz., v. d. Harst. 7 Middelburg, hofstede en weiland. Huis, wei- en bouwland, Blaupot ten Cate. 8 Biggekerke, veldvruchten, Loeff. 10 Middelburg, hofstede, Blaupot ten Caie. 11 Middelburg, inspan, De Neefing. 12 Amemuiden, inspan, De Neefing. 12 Biggekerke, hofstede, Loeff. 12 Middelburg, hofstede, enz., Loeff. 14 Kloetinge, hofstede, Pilaar en Neer- voort. 14 Biggekerke, inspan, veldvruchten, grasgewas, Loeff. 15 Middelburg, veldvruchten, Blaupot ten Cate. 15 Middelburg, inspan, Blaupot ten Cate. 18 Souburg, veldvruchten, et- en na gras, Blaupot ten Cate. 19 Amemuiden, inspan, veldvruchten, enz., Blaupot ten Cate. 19 lerseke, veldvruchten, Hollmann. 21 Serooskerke, inspan, Blaupot ten Cate. 21 Ritthem, bouw- en weiland, Loeff. 25 Middelburg, inspan, Blaupot ten Cate. 26 Koudekerke, weiland, Loeff. 26 lerseke, kapitalen boereninspan, Holl mann. 28 Serooskerke, inspan, Hioolen. Kapelle, hoefie, bouwland, Pilaar. Aug. 1 Serooskerke, Paulinenburg, veldvruch ten, etweiden, Hioolen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1922 | | pagina 2