Een Huis fiemengil Nieuws. Telegrammen. Rechtszaken. Financiëele Berichten. Marktberichten. Burgerlijke Stand. Meta BargemW rar III1L0, Advertentie)!. DE HOFSTEDE een Onderwijzer De gewone audiëntie van den Commissaris der Koningin in Zeeland, op 29 Juni 1922, zal WIET doorgaan. 7/ nieuwe Leerlinge Dinsdag 27 Juni 1922, in het openbaar verkoopen: INBOEDEL, Woensdag den 28 Juni 1922, in het openbaar verkoopen: NIEUW-HOUT-VEILING. Donderdag 6 Juli 1922, verkoopen: 'f Q met Erf en Tuin ontbreekt een debat op 'breede basis te voeren met een gemaskerden „strijder,". Daarom slechts enkele .vragen. Was u, mijnheer X, „een trouw bezoeker van de vergaderingen van onzen Goes- schen Chr. Besturenbond in de winter maanden, 'waarop we in den breede en met ruime gelegenheid tot bespreking me nigmaal ook kwesties als het stakingsrecht hebben behandeld? Zoo ja, waarom hebt u toen niet gesproken? Zoo neen, waarom komt u dan nu op een gansch verkeerd, tijdstip ,srr- als door een concreet, feit een rustige gedachten wissel in g zoo goed als onmogelijk is K met uw vage, maar toch «ernstige beschuldigingen voor den dag? Vervolgens -rr en dit vanwege de onduide lijkheid van uw stuk heeft uw gewe tensvraag betrekking op het staken als zoodanig, of op hetgeen daarbij vaak voor komt, als posten, volgen van werkwilli gen, «enz.? Tten slotte aan den tweeden anonymus „een belangstellende" een kort woord. Ons geloof in het recht, dat de Chr. vakactie dient, is. juist drijfveer voor onzen strijd. En die strijd kan wel eens, in laatste instantie, door middel van een staking worden gevoerd. U kent im mers naar wij veronderstellen de Christelijk-sociale beschouwing over werk staking? Het moet tot versobering en be zuiniging komen, zeker, maar dan over heel de linie. Wij achten het echter hier de «plaats niet om daarover een uitge breide discussie te voeren. Daarvoor leent zich beter «een vergadering. Met dank voor de verleende plaats ruimte. fiet Bestuur van d©n Goesschen Chr. Besturenbond. (Dit stukske, begin dezer week ontvan gen, legden wij ter zijde, omdat wij van de uitlandsche leiding dezer stakingsbeweging wel iets verwachtten. Nu wij in ons no. van gisteren verzuimden dit den Bestu renbond mee te deelen, eischt beleefd heid, dat wij dit alsnog plaatsen. Red.). Mijnheer de Redacteur, Zou ik misschien nog even van uw blad mogen gebruik maken om te antwoorden op 'het verweer van den heer G. Moll (Utr. die opkomt tegen twee ingezonden stuk ken inzake de Bouwvakarbeidersstaking te dezer plaatse? Op het eind van zijn verweer komt hij tot mij, om me van ant woord te dienen. Echter, om verschillende redenen voldoet dit antwoord mij in 't ge heel niet. Ie. Waarom moet ©en Utrechte naar antwoorden op vragen, die hem 'gansch (niet aangaan? Het is toch een ■goede gewoonte, dat men zichzelf ver dedigt, en niet zich laat helpen door iemand, wien de beschuldiging voorbij gaat. Immers, ik heb de Chr. organisa tie niet beschuldigd, maar «een paar vra gen gesteld aan eenige arbeiders, die m. i. zeer verkeerd gehandeld hebben, en waarschijnlijk beetenmal niet op last hun ner vereeniging. Bovendien heb ik angst vallig vermeden, ook maar iets op te merken over loon, patroon, confereeren, «enz. Ik heb mijn vragen aldus gesteld: Mij plaatsende op het standpunt van één of (meer Chr. arbeiders, die wenschten door te werken, was mijn vraag: waarom voor den enkelen arbeider geen vrij heid, te handelen naar zijn geweten? Be slist iu, als gelijke, als organisatie of an derszins over zoo iemands geweten, door hem, in 't openbaar, meer dan onaan genaam te zijn met begeleiding, of was -dat 'geen dwang misschien? Zoo neen, waartoe dan deze demonstratie? Wanneer de heer Moll dan ook zegt, dat door hem het recht om te blijven werken, niet betwist wordt, dan wil ik dit gaarne ■gelooven (al slaat daar ook het zinnetje: die de lusten wil, zal ook de lasten moe ten .dragen, wat vreemd op); maar dat is dan (toch op z'n zachtst uitgedrukt, in dit 'geval in Goes ongeveer opzij ge schopt. De heer Moll spreekt verder over het goed recht der organisaties om ande ren 'te overtuigen (hoe? m«et' welke mid delen?) van het goede van den strijd. Daar is door mij op geen enkele manier zelfs maar op gezinspeeld. Alleen geloof ik, dat het woordje s t r ij d in dezen zin, zelfs niet te vergelijken is met: bv. door heel jiw kerk wordt steeds, daar boven, hier beneden, in s t r ij d en zegepraal, luw igroote naam b«eleden. Het eene is m a r te l aars strijd, het andere belan genstrijd. Ook zegt de heer Moll nog, dat ik me niet «opgerast behoef te maken. Ik ben. geen werkwillige, maar wien het geldt: ik geloof, dat «een gerust geweten zeldzaam rustig kan maken. Naamsvermelding acht ik .om meer dan één reden ongewenscht. Het (gaat niet om personen, maar om fei ten. Dank verder aan den heer Moll voor de kalme beantwoording van een eer lijke, kalm gestelde vraag, gericht evenwel niet tot hem. Alleen het woordje „ver maande" op 't eind klinkt wat hatelijk, maar cfat heeft de schrijver misschien niet zoo bedoeld. Met dank voor de plaatsing. X. Ongelukken. Te Eindhoven is een 72-jarige vrouw hij het verkeerd (uitstappen uit den trein door een passee- renden sneltrein overreden en gedood. Te Helmond 'kwam een 10 jarig jonge tje, terwijl de moeder afwezig was, met een electrischen draad in aanraking. Het ventje overleed na eenige oogenblikken. Te Beemster is een 4-jarig meisje in de ouderlijke woning in een tobbe met kokend zeepsop gevallen en aan de beko men brandwonden overleden. Te 2c- venbergschenhoek is een arbeider bij het aanaarden der aardappelen met de ma chine in een sloot''gévallen. Hij werd '.dood gevonden. Te Döft Bosch is een wielrijder zóó met z'n fiets gevallen, dat hij in zorgwekkenden toestand is op genomen. Eennaaktlooper. In de duinen bij Scheveningen is een 47-jarige liaakt- looper, nog wel een doctor in de let teren, aangehouden. Bestrijdingvankippendief- stallen. In verband met de talrijke kip pendiefstallen hebben de dagelijksche be sturen van verschillende gemeenten in den Achterhoek van Gelderland besloten de gemeenteraden een voorstel te doen tot aanvulling van de politieverordening met een bepaling, die het vervoer van pluim vee tusschen zonsondergang en zonsop gang verbiedt, behoudens daartoe verkre gen vergunning. De Werking van den Vesu vius. De hernieuwde werking van don Vesuvius deed zich vooral Zondagavond bemerken, toen groote hoeveelheden lava en asch werden uitgeworpen, voorname lijk uit den middelsten krater. De be volking van de dorpen in de onmiddellijke nabijheid van den berg maakt zich zeer ongerust. De directeur van het Vesuvius- observatorium heeft te kennen gegeven, dat deze uitbarsting waarschijnlijk dient te worden geweten aan de hevige regens van de vorige maand. (Tel.) 400 arbeiders op straat. Opl de glasfabriek „De Schie" te Schiedam is een conflict ontstaan tusschen directie en aldaar werkende leden der werkne mers-organisatie der S.D.A.P. De directie had, in verband met den onlangs plaats gehad hebbenden brand, Waardoor werk gelegenheid verloren ging, voor den tijd van 3 maanden het werken in drie-ploe- genstelsel voorgesteld, waarmede zich alle arbeiders, behalve de bij de S.D.A.P. aangeslotenen, hebben vereenigd. Deze laatsten achten het voorstel een inbreuk op het loop'ende contract. Door deze houding echter konden de binnengeko men orders niet bijtijds worden afgele verd, met het gevolg dat die orders weer werden ingetrokken, en de directie zich genoodzaakt zag gisteren 250 arbei ders te ontslaan. Nog 150 zullen er deze week volgen. De g earr esteerdei m illio- nairsvrouw. We hebben reeds melding gemaakt van het feit, dat zekere .mevrouw Paddleford, de echtgienoote van e;n Ame- rikaanscken petroleuimkoning, te Weenen gearresteerd is wegetos het doen van in- koopen op groote schaal zonder te betalen. Gelijk men weet, weigert haar echtvriend de schulden, die zij gemaakt heeft, te1 vol doen, zoodat zij' door de Weensche politici in verzekerde bewaring wordt gehouden. De zaak is nu nog meer gecompliceerd geworden door het feit, dat in haar kof fers ook voorwerpep gevonden z;jn, die het eigendom zijn van hotels, waar zij ver blijf heeft gehouden. Mevrouw Paddleford beweert echter, dat al haar bagage door' bedienden is ingepakt, maar de politie gelooft, dat de millionairsvrouw aan klep- tomanie lijdt. Jaren lang heeft mevrouw Paddleford op grooten voet geleefd en groote som men 'gelds uitgegeven. Zij ontving maan delijks een cheque van 15.000 dollar van haar echtgenoot, totdat deze weise.'de meer geld te sturen, waarop ze zonder haar hotelrekeningen ten bedrage van 37.000 franks te betalen uit Zwitserland naar Oostenrijk reisde. Maar zelfs in Weenen zette zij hare practijken voort en kocht daar voor niet minder dan 37 millioen kronen aan bontwerk. Bovendien kocht zü japonnen en andere zaken tot een totaal bedrag van honderd millioen kronen. Als de petroleumkoning niet spoedig geld stuurt, zal de Weensche politie tot vervolging der koopzieke vrouw overgaan. Zij hoopt echter, dat de vrees voor een schandaal den echtgenoot-millionair zal be wegen, tenslotte toch maar over de brug te komen. Een zonderlinge zaak. De rechtbank te Straatsburg heeft uitspraak gedaan in een vreemdsoortige zaak. Een kindermeisje, dat in dienst was ten huize van den koopman Neujahr, had namelijk, toen diens zoontje gestorven was, het doo- de kind in het gezicht gespuwd. Nadat de kleine begraven was, hadden andere dienst boden van Neujahr dit feit aan haar pa troon medegedeeld. Deze meende, dat de dood van zijn kind, dat slechts na een korte ongesteldheid overleden was, misschien door het kindermeisje was veroorzaakt eta diende een aanklacht bij de politie in. Het gerechtelijk onderzoek bracht ech ter niets aan het licht, wat dit vermoeden bevestigde. De beklaagde werd evenwel wegens het eerstgenoemde feit tot drie maanden gevangenisstraf en 50 francs boe te veroordeeld. UTRECHT. V. D. Hedennacht 1 uur woedde een hevige brand in de stoom zagerij der firma Kievit. Te één uur werd de brand ontdekt. Spoedig stonden 'za gerij «en magazijn in lichte laaie. Na een uur 'blusschjen was 't gevaar voor uitbrei ding geweken. De schade wordt door ver zekering gedekt. ROTTERDAM. V. D. Hedenmorgen heeft op ide eerste verdieping van de fabriek der firma C. Li gier moet brand gewoed. De vlammen vonden gretig voedsel in droge plantenvezelen. De brandweer moest met veel materiaal uitrukken. Het kantoor en magazijn is echter behouden. De naast gelegen fabrieken bekwamen veel water schade. De schade bedraagt een ton. Een en ander was verzekerd. BERLIJN. VI D. Daar de verkiezing van een rijkspresident spoedig moet plaats hebben, hebben de partijleiders hierover geconfereerd. HAMBURG. V. D. Uit het stoomSphip Avare zijn nu 18 lijken 'ppgfehaald. DELFT. Geslaagd voor cand. ex. electro- technisch ingenieur aan de Techn. Hooge- school dhr. M. de Lange te Tholen. Rechtbank te Middelburg! Zitting van 23 Juni 1922. Veroordeeld wegens: mishandeling: J. d- K., 25 j., werkm., Middelburg, tot 14 d. gev. diefstal: P. J. d. V., 20 j,s Rotterdam, 5 m. gev., proeftijd 3 j.dierenmishandeling: S; de C., 35 j., Groedé, f25 of 25 d. h.mishande ling A. M. J., 22 j., koopman, Hansweert £25 b. ot 25 d. h,; onder valsch merk ver knopen: J. M. v. Sch., 40 j., rijwielhandelaar, Oudelande, f 10 of 10 d. h.wederspannigheid J. de J., 21 j.,,-, slager, 's-Heer.-Are-tvlskerte, 14 d. gev.; J. d. y„ 19 j„ arbeider, 's-Heer Arendskerke, 14 d. gev.; vermeiing: N. d. P. 26 j., zonder vaste verblijfplaats, f20 of 20 d. h.wederspannigheid: J. P. A.,_ 26 j., werkman, Middelburg, 14 d. gev*.; béleediging ambtenaar J. v. G. 26 j., werkman, Middelburg, f 15 of 15 d. h.diefstal: J. H., 13 j., Terneuzen, £10 of 3 w. t.s.huisvredebreuk: A. Q. L„ 36 j., Boschkapelle, uitgesteld tot. 30 Juni a.s.; dieren- mishandelbingH. J. C., 39 j., Hontenisse, £20 of 20 d. h. Door P. P. S., caféhouder te Vlissingen, is hoogor beroep ^angeteekend tegen het vonnis der Rechtbank te Middelburg van 16 Juni j.l., waarbij hij wegens wederspannigheid is ver oordeeld tot. 14 dagen gevangenisstraf. Verwezen naar de terechtzitting met last lot. gevangenhouding R. V. N., wed. J. P., zonder vaste woonplaats, wegens verduistering van een rijwiel. Kantongerecht te Middelburg. Door liet kantongerecht te Middelburg zy.n veroovdeetd wegens: overb. der Jachtwet: J. de G., Souburg, tot f5 b. s. 5 d. h., met uit levering haas of te betalen f2 b. s. 2 a. h. P. V. Nieuwland, tot een berisping; overtr. Arbeidswet: P. W., Vlissingen, tot 5 maal £2 b. s. 5 maat 2 d. h.M. 1., Vlissingen, tot 2 (miaal f 3 b. s. 2 \maSi 8 d. h.L. J. M. Q., Vlissingen, tot 2 maal f 2 pl. f0.50 b. s. 2 maal 2 pl. 1 d. h-,pvertr. Visscherijwet: P. van S., Vlissingen, tot. f5 b. s. 5 d. h.\ overtr. Motor- en Rijwielréglement: P. F. A., Middelburg, tot f 0.50 plus f 5 b. s. 2 maal 1 w. t.; overtr. Motor- en Rjjw'elwet: J. S., Vlissingen, tot fl b. s. 1 d. h.op straat vuilnis uitstorten: B. J. N. S., A. M„ beiden te Vlissingen, ieder tot f2 b. S. '2 d. h. overtr. verkeersverordening Vlissingen: C. H. Souburg,'tot f3 b. s. 3 d, h.rijden met rijwiel over wandelwegen: C. P-, Middelburg, tot fl b. s. I w. t.; rijden over' trottoir: C. de G„' Vlissingen, ontslag v. rechtsvervolging; overtr. art. 460 Swb.: P. J. H. v. d. V. J. L., beide te Middelburg, ieder tot f 1 b. s. "1 w. t.A- W. v. d. V., M. L„ H. de Z., T. K. K., A. Z. H. N., allen te Middelfau-'', H. W., Souburg. J. de V., S. L., allen te Middelburg, allen tot teruggave aan ouders; J. J. J. Middelburg, A. W. de B., Vlissinoen, no. 1 tot f 1 b. s. 1 d. h., uo. 2 tot f0.50 b. s.1. w- L; fietsen zonder licht: M. IC, St.. Laurens, tot 10.50 b, is. 1 w. t.L. K., Koudekerke, tot f 1 b. s. 1 «vv. t.J. de V., Middetburs, tót fl b. s. 1 d. 'h. ■allen 'tot f 2 b. s. 2 d. h.I, S,, J. J. v. d. W., J. W. H., Middelburg, D. V., Souburg, J. W. Nieuwland, allen tot f 3 b. s. S d. h.dronken schap F. C. R., Vlissingen, toil, f 3 b. s. 3 d. 'hf gelast is de tenuitvoerlegging van het voorw. vonnis, gewezen 29 October 1921 ca. L. S., Vlissingen, wegens dronicenschap veroordeeld tot 10 dagen hechtenis; ontslagen van rechts vervolging is: J. de V., Vlissingen, (overtr. Arbeidswet); vrijgesproken is: W. H., Middel burg (overtr. art. 460 Swb.). Het Spoorwegongeluk bij W e e s p. Gister heeft de Rechtbank te, Amster dam vonnis gewezen in de 36 procedures van, slachtoffers der spoorwegramp, die,op 13 Sept. 1918 bü Weesp plaats had, tegen de Holt. IJzeren Spoorwegmaatschappij tot uitkeering van die schadevergoeding waarop zjj meenen recht te hebben. De Rechtbank heeft over de geheele lijn de slachtoffers in het gelijk gesteld. De algemeene grond, waarop de vonnissen berusten, zijn geleven in het feit; dat niet de stipte waakzaamheid dooi; de spoorwegmaat schappij in acht is genomen voor het onder houd van den dijk, hoewel zij wist, hoe do aanleg van den dijk was en dat het Merwede- kanaajwater er in kon doordringen. Verder hadden verschillende afschuivingen van spoorwegdijken in den loop der jaren en verschillende artikelen en voordrachten van ingenieurs de spoorwegmaatschappij kunnen doen weten, dat de combinatie van zand en water zeer gevaarlijk kan zijn. Wisselkoers». Amsterdam, 23 Juni, 1.30 uur. Berlijn che<jue 0.780,79 Berlijn bank 0.790.81 Brussel 21.05—21.10 Parijs 22.20—22.25 Londen 11.48—11.484/2 Dollar 2.60—2.61 Weenen 1.55—1.65 Kloetinoe. Bij de gisteren gehouden verkooping door notaris E C. v. Dissel te Goes werd kooper van het huis van den heer O. Beenhakker te Kloetinge de heer Jac. Melse particulier te Goes voor f 2800 en. van het perceel bouwland al daar, groot 22 aren 70, centiaren wed. M. Paardekooper voor f1800 per 39 aren 24 centiaren of den hoo'p f1041.29. Coöp. Veil ing svereen iging. MIDDELBURG. Kipeieren f 6.40—f 6.80, eendeieren f 6.30—f 6.6Q„ ganzeneieren ,1a 16 gld., kalkoeneieren 10.60 gld. Kruis bessen 16.50—f 18.40 per 100 K.G. GOES, 22 Juni. Veilingsvereen. „Z.-BeV'el'atid" Groote Veiling. Kruisbessen f 17.3019.20. Kleine Veiling. .Zwarte kersen 6Qr-r66; j Bruine kerqen f 62Meikersen f 59—66Roode kersen f 13—24Aardbeien f 4047Peul erwten f24; Tuinhoonen f4; Nieuwe aard appelen (groole) f 18Nieuwe aardappelen (kleine) f 10. Alles per 100 K.G. THOLEN, 21 Juni. Tarwe f 13—13.75; Ro-ce f 12—13; Bruine boonen f3538. Alles per 100 K.G. Boter f 1.10—1.20 per K.G.: Eieren f 0.06—O.O6V2 per stuk. MIDDELBURG. Ondertrouwd: Frans Dinge- manse, 20 j. en Jacomina Aarnoutse, 18 j. Gehuwd: Jacobus Heynsdyk. 23 j, en Cor nelia de Schrijver, 24 j. Bevallen: W. A. de Jonge, geb. Bosdijk, d.; J. M H. Avink, geb. Hoegen, z.D. Peperzak, geb. de Waard, d.A. J. Griep, geb. Bouwens, d. Overleden: Suzanna Wilhelmina v. d. Luijs- ler. 64 j., gehuwd met. Willem Frederik Dier- manse; Anna Jacoba Dingemanse, 80 j., wed v. Pieter Jacobus Polderman; Sara de Backer, 76 j.. wed. v. Willem de Jongh. 1522 Juni. KRUININGEN. GeborenCornelia Maria, d.v. Cornelis Hoogesteger en Anthonia Zonneveld; Anthonie Josephus, z.v. Petrus Rijsdijk en Cornelia Emelia TheenaartMatthjjs, z.v. Antho nie van de Kreke en Catharina v-n den Berge. 1522 Juni. THOLEN. Overleden: Adrianus van Noort, 77 j., wed v. J. M. Nujjten; Pieternella Jo hanna Janssen, 2 mnd., d.v. J. Janssen en J. W. H. Hengstmengel. 1623 Juni. IERSEKE. Onderbouwd: Willem Bom, 28 j. jm. en Martina van Oosten, 29 j. jd. Geboren: Johanna, d.v. Joos den Herder en Maria Anna Filius; Adrinan, z.v. Jan Abra ham van der Jagt en Jozina Allemekinders. 1823 Juni. VLISSINGEN. OndertrouwdG. Mulder, 26 j7 jm. en L. E. J. de Witte, 22 j. jd. Bevallen: A. Haaze, geb. v. Dijk Vellinga, z. A. Woltering, geb. v. d. Velde, d.A. J. Mechielsen, geb. Jongman, z.S. Speckens, geb. Klijberg, z. Overleden: J. W. v~n der Leije, 80 j., weduwn.M. Plasse, 59 j., man v. J. Vergragt. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen m den ochtend van 23 Juni, medegedeeld door het Kon. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 767,2 te Biar ritz, laagste 752,1 te Ilernoesand. Verwachting tot den avond van 24 Juni: Meest matige Westelijke tot Zuid-Wes telijke wind, zwaarbewolkt met tijdelijke opklaring, waarschijnlijk regenbuien met kans op onweer, zelfde temperatuur. pl Ondertrouwd 1 M. BRAAMSE Jz. en C. M. MOL Gd. 's-Heer Arendskerke,9„ 1q9., Kattendijke, Huwelijksvoltrekking 6 Juli a s. Eenige kennisgeving. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Groot moeder TANNETIE CATSMAN Weduwe van Gerard Meulenberg, in den ouderdom van 74 jaar. De Familie MEULENBERG. 's H. Arendskerke, 23 Juni '22. itf TE QOES. ZONDAG 25 JUNI Voorm. half 10: Ds J. D. v. d. Munnik van Zeist. Avond 6 uurIdem. Aan de School voor L. O. van de Vereen, voor Geref. Onderwijs te Middelburg, wordt gevraagd Sollicitatiën te zenden vóór 8 Juli a.s. aan het Hoofd der School den heer A. BLIJDORP Lange Singelstraat MIDDELBURG. Het Bestuur der Chr. Burger school maakt bekend, dat begin September h geplaatst kunnen worden, zoowel in de Lagere als in de M.U L.O.- afdeeling. De leerlingen der aanvangsklasse moeten minstens 5 jaar en 6 maanden oud zijn. De school leidt op voor M.U.L O.- examen. A en B, Gymnasium, H. B. S., Handelsschool, Kweekschool, enz. Aangifte liefst vóór 12 Juli. Spreekuren op Maandag of Don derdag van l'/i2'/a uur. Het Hoofd der School, S. BROUWER. De Notaris J. C. BLAUPOT TEN CATE, zal op des namiddags te half twee uur, op de hofstede, bewoond geweest door wijlen den heer D. ZWIGTMAN, aan den Smoorsgang te Middelburg, 1 Paard, 4 baatgevende Melk koeien. 2 Melkgeiten, 1 kleine Geit, Menwagen, Melkkar, Ploeg, Eggen, Rolblok, Schoppen, Rie ken en verdere Handgereed schappen, Mangelmolen, Kort- molen, Windmolen, Watertobben en -Vaten, Melkgerei als: Melk bussen, Emmers, Karn, Roomton, Jukken, Maten. als: Kabinet, glazen Kast, kleine Kast, 2 Kleerkisten, 2 Kachels, Stoelen, Spiegels, en meer andere goederen, welke zijn te bezichti gen 's morgens op den dag van verkoop. Voorts: Mest in den mest put, Hooi-, Na- en Etgras en Bruine Boonen bij den Stijfsel- weg, Hooi- en Nagras bij „Poppe- kinderenburg" onder Veere; Aardappelen, Gerst en Tarwe onder Arnemuiden. (Wordt alles (op de hofstede verkocht). Lgstjes te verkrijgen ten kantore van den Notaris. De Notaris J. C. BLAUPOT TEN CATE, zal op des voormiddags te 10 uur, op de bovenzaal der Sociëteit „De Ver. genoeging", aan de Groote Markt te Middelburg, genaamd ,,'t Hof Johanna" bewoond door Mej. de Wed. JAC. GEERSE, bestaande in Woonhuis, Schuur, Steenen Varkenshok en verderen Timmer, Erf, Boom gaard, Bouw- en Weiland, staan de en liggende in de gemeente Serooskerke, aan den Liebertsweg, bij den Vrouwenpolderschen Straat weg, met daarbg behoorende Bouw en Weilanden en Dijken, liggende in de gemeenten Serooskerke, Vrou wepolder en Sint Laurens, ter geza menlijke grootte van 21 Hectaren, 63 Aren 49 Centiaren of 55 Genieten 40 Roeden. Gebruik van de Bouwlanden rooven oogst 1922, van de Wei landen en Dijken 25 November 1922 en van den Boomgaard, de Werf en de Gebouwen den 1 No vember 1922 of eerder mogelijk. Gedrukte notitiën met kaarten dezer veiling zijn verkrijgbaar ten kantore van voornoemden Notaris te Middelburg, tegen betaling van tien cent per exemplaar. J. C. H. HOLLMANN te Goes, f/J zal op: I. Donderdag 29 Juni 1922, a. des namiddags om .1 uur (n.t.) op het dorp Rilland en b. des na middags om 3 uur (n. t.) op het dorp Krabbendijke II. Vrijdag 30 Juni 1922, a. des voormiddags om ÏO1/, uur (n. t.) op het dorp Waarde en bdes namiddags om l1/* uur (n. t.) aan de herberg van dhr, J. Menheere te Biezelinge, voor de Nieuwe Goesche Houthandel doen veilen en verkoopen: Een partij prima breeda Vlot- delen, Schalen, Ribhout als Bad- dings 2 X 4,2 X 3, Latten, Teugels, dubb. Latten, Schroten zeer ge schikt voer hevie's en afheiDingen, partij prima Zweedsch gesch. en gepl. Plankhout, Kraaldelen enz. enzbenevens een groote partij dennen Draadpalen. Notaris H. C. ITTMAN, zal op 's avonds 8'/2 uur, na afloop der Huizenveiling van Notaris BLAU POT TEN CATE, in het gebouw „Mercurius" aan de Koepoortstraat te Middelburg, in het openbaar te Koudekerke (op het Zand aan de Koudekerksohe weg) gemerkt D 122, groot 268 cA. Van alle ge makken voorzien en met vrijen uitgang. Terstond te aanvaarden. Bezichtiging Vrijdag 30 Juni en Zaterdag 1 Juli 1922, telkens van 1012 ea van 24 uur.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1922 | | pagina 3