Aanbesteding. Spindellen mei 5 pet. rente-garantie. REX SYSTEEM tl Kerknieuws. 6 Dit de Provincie. Kopervitriool, Kaas- ao Windel. Neemt praai. Bijkantoor MIDDELBURG, FIRMA K. J. WEIJNMAN, Wie in d 11 Dagblad adverteert, plaatst zijn reclame nooit verkeerd. Boekh. FANOY, L. Burg 16, Verkooping van de Veld- Eiiewoutsdijk. vruchten en het Et- en Nagras (jeH ontvanger-Griffier voor 5ö op Dinsdag 18 Juli 1922. cents te bekomen vanaf 24 Juni a.s. Maandag 3 Juli 1922, aanbesteden Het vernieuwen, herstellen en onderhouden van gehouwen, heulen, duikers enz. in het Waterschap in 1922-23, is het beste tot sterlliseeren van Groenten, Vruchten, Vleesch, enz. KETELS, THERMOMETERS, GLAZEN, RINGEN, steeds voorradig. een Klerk j| Nette Dienstbode gevraagd, een nette Dienstbode, een Meid of aankomende Meid een Dienstbode, GAL EN SLIJM. verwekken oprisping uit de maag; vele kwalen komen daar uit voort, zooals ge brek aan eetlust, verstopping, lusteloos heid en hoofdpijn. Gebruik in uw eigen belang de Freco's Maagtabletten, per ko ker 60 event. Verkrijgbaar voor engros: N.V. v.h. SCHULTE Co., Middelburg. 3 Het verlies der staatsmijnen over 1921 bedroeg ruim f 1.7 millioen. De Zweedsche kroonprins zal lieden in ons land aankomen. es De staking. Door de patroons ver eemging in "het timmervak op Zuid- Beveland is op de algemeene vergade ring van gisteren met algemeene stemimén besloten geen stakers uit Goes te werk te stellen, en de actie der Goesche Pa- troonsvereeniging te steunen. De stand van den nationalen schiet wedstrijd, gehouden te Bergen op Zoom, is op 't oogenblik: Afdeeling A. (geweea* M 95) Korpswedstrijd voor schietvereeni- gingen, Vrijwillige landstorm, en Burger wachten. (Houding naar keuze). Afstand 200 M. Maximum 250 punten. 1. Godevaart Montens, Breda, 196 p.; 2. Elk naar zijn kiracht, Hoedekenskerke, 160 p.; 3. St Hubert us, Breda, 156 p. Afdeeling B. (Marga). Korpswedstrijden voor schietver- eeuigingen, Vrijwillige landstorm en Bur gerwachten. (Knielend of staande). Afstand 12 M. Maximum 300 p. 1. St Hubertus, Breda, 272 p.; 2. Elk naar zijn kracht, Hoedekenskerke, 216 p. Afdeeling C. a. (Geweer M 95). Perso neels baan. (Houding naar keuze). Af stand 200 M. Maximum 50 p. 1. Jac. Raad, Hausweert, 44 p.; 2. Jac. van Loon, Bergen op Zoom, 42 p., beste laagste schot 8; 3. P. Vleugel, Hoedekenskerke, 42 p.; 4. W. Magnée, Bergen op Zoom, 42 p.; 5. J. M. Drygers, 's-Heer Abtskerke, 41 p.; 6. G. van Aalst, Breda, 40 p.; 7. J. de Haas, Bergen op Zoom, 40 p.; 8. J. Kramers, Breda, 39 p. Afdeeling C. b. (Marga). Personeel© baan (Knielend of staande). Afstand 12 M. Ma ximum 60 punten. 1. J. de Raad, Hans- weert; 59 p.; 2. P. C. Schetters, Bergen op Zoom, 58 p.; 3. P. C. Drygers, Bergen op Zoom, 58 p.; 4. Jac. van Loon, Ber gen op Zoom; 57 p.5. J. Haagberg, Breda 57 p.; 6. A. Snoek, Breda, 57 p.; 7. J. M. Drygers, 's-Heer Abtskerke, 56 p.; 8. J. Ruediseli, Breda, 56 p.9. J. J. Hoogvliet, Baarland, 56 p. Afdeeling D. a. (Geweer M 95). Vaste baan (5 schoots). (Houding naar keuze). 'Afstand 200 M. Maximum 50 p. In 4 seMën bijeengeteld. 1. J. Hosang, Ginnekön, 170 p., steunscrie 412. P. C Drygers, 's-Heer Abtskerke, 170 p.; 3. J. Gouverneur, Bre da, 166 p., steunserie 38; 4. G. van Aalst, Breda, 166 p., steunserie 35; 5. Jac. de Raad, Hansweert, 165 p.; 6. P. Vleugel, Hoedekenskerke, 160 p., steunserie 36; 7. J. M. Drygers, 's-Heer Abtskerke, 160 p., steunserie 34; 8. J. de Haas, Bergen op Zoom, 159 p.; 9. Hoogvliet, Baarland, 157 p.; 10. L. Meyaard, Kminingen, 153 p. Afdeeling D. b. (Marga). Vaste baan (5 schoots) (Knielend of staande). Afstand 12 M. Maximum 60 punten. In 4 seriën bijeengeteld. 1. J. M. Schetters, Bergen op Zoom, 236 p.2. Chr. de Vries, Bergen op Zoom, 232 p.3. P. C. Drygers, 's-Heer Abtskerke, 228 p., steunserie 56; 4. J. M. Drygers, 's-Heer Abtskerke, 228 p., steun serie 54; 5. J. Braam, 's-Heer Abtskerke; 223 p.; 6. J J ide ..Vos, Bergen op Zoom, 222 p.; 7. J. Ruediseli, Breda, 220 p.; 8. J. de Haas, Bergen op Zoom, 219 p.; 9. Jac. van Loon, Bergen op Zoom, 216 p.; 10. P. Antheunis, Bergen op Zoom, 199 p. Afdeeling E. a. (Geweer M 95). Vrije Baan (3 schoots) (Houding naar keuze') Afstand 200 M. Maximum 30 punten. In 4 seriën bijeengeteld. 1. J. Gouverneur, (Breda, 113 p.; 2. F. Kortleve, Bei-gen op Zoom, 112 p.; 3. W. Magnée, Bergen op Zoom, 110 p.; 4. J. de Haas, Bergen op Zoom, 109 p.; 5. J. J. de Vos, Bergen op Zoom, 107 p., steunserie 3 maal 26; 6 ap Zoom, lOl p., st§toseries"4 maai 2f; 12. S. Roede, Hoedekenskerke, <191 p:, steun series 2 maal 24; 13. J. v« Keep, Breda;*] 01 p., steunserie 23; 14. v. Damme, Bergen op Zoom, i01 p. Afdeeling E. b. (Marga). Vrije Baan (3 schoots). (Houding naar keuze). Afstand 12 M. Maximum 36 punten. In 4 seriën bijeengeteld. 1. J. M. Schetters, Bergen op Zoom, 144 p.2. P. C. Drygers, 's-Heer Abtskerke, 142 p., steunseries 3 maal 35; 3. J. J. de Vos, Bergen op Zoom, 142 p„ steunserie 1 maal 35; 4. Jac. van Loon, Bergen op Zoom, 141 p.; 5. P. C. Schetters Bergen op Zoom, 140 p.; 6. J. de Haas, Bergen op Zoom, 139 p.; 7. J. Ruediseli, Breda, 138 p.; 8. J. Braamker, Breda, 138 p.; 9. W. Touw, Bergen op Zoom, 137 p.10. Ed. v. d. Ouderaa, Bergen op Zoom, 136 p., 4/33, 2/32; 11. J. M. Drygers, 's-ÏJeer Abtskerke, 136 p., 4/33; 12. J. Braam, 's-Heer Abtskerke, 135 p.; 13. Ohr. de Vries, Biergen op Zoom, 135 p. Middelburg. Maandagavond vergaderde de buurtcommissie van de Lange Viele, Potteumarkt, Beddewfikstraat en Molenberg vanaf hoek Lange Viele tot hoek Schut- tershofsO'aat waarin behalve de door „Uit het Volk Voor het Volk" uitgenodigde heeren D. Alewijnse Szn, H. van Driel en S. van Brakel zitting hadden genomen de heeren A. W. Boucherie, U. B. Wijtman, F, Cornelis, J. A. Julianus, M. J. van Pien- broek, W. P. Pieters, J. J. Molhoek en K. J. Waage. De commissie koos uit haar midden het volgende bestuur: tot voorzitter den heer Alewijnse, tot vice-voorzitter den h©:r van Driel, tot eerste secrötai-is den heer van Brakel, tot tweede secretaris de heer Cor nelis en tot penningmeester den heer Wijt man. De commissie deelde de buurt in groepen in voor persoonlijk bezoek, nadat eerst een circulaire is toegezonden, waarin het doel wordt uiteengezet. Middelburg. Hedenmorgen heeft de heer A. J. 't Gilde, die gedurende 46 jaar bij de Rijksveldwacht gediend heeft, waar van 28 jaar te Middelburg, in de bodes kamer afscheid genomen van de rijks veldwachters en de ambtenaren van de rechtbank en kantongerecht en de deur waarders. Hij werd toegesproken dooi den heer M. J. Jonker, majoor der Rijks veldwacht, die hem namens allen een wandelstok met zilveren knop .aanbood en door den heer I. P. Rosier, deurwaar der, die .zeide te spreken namens de mannen „met doffe knoopen". De heer 't Gilde dankte met enkele woorden voor deze bewijzen van vriendschap. De politie heeft hedennacht weder 6 personen bekeurd wegens het plakken van reclumebiljetteu zonder toestemming van eigenaars van muren en Woningen. Goes. In enkele bladen zijn berichten opgenomen, als zou de N.V. G. R. A. M. het .post- en passagiersvervoer van den heer J. C. Krijger hebben overgenomen. Naar echter gisteren per advertentie is medegedeeld, en ons is verzekerd, is dit onjuist. Van overnemen is geen sprake. Dhr. Krijger zei ons, dat hij, om lang wachten voortaan te vermijden en dus het passagiersvervoer te bespoedigen, van het postvervoer heeft afgezien. De passagiers- dienst wordt nu met 1 Juli en 1 October uitgebreid. Er is ©en tijd geweest, dat het Be stuur der vereeniging „De Ambachtschool" de medewerking der pars, om den nood toestand der vereeniging tökend te maken en de buitengemeenten tot meerderen steun te bewegen, op prijs stelde, ja ze Zelfs inriep. Nu schijnt dit veranderd te zijn. Althans Vrijdag j.l. werd de vergadering der vereeniging gehouden, waartoe de pers niet was uitgenoodigd. Eveneens werd haar het jaarverslag niet toegezonden. Door toe vallige omstandigheden was de Goesche Crt blijkbaar wel in 't bezit van bedoeld verslag gekomen en publiceert daaruit een en anderwaarvan we 't voornaamste; ten gerieve van sommige onzer lezers, over nemen. Doordat de Nijverheids-onderwijswet op 1 Jan. 1921, en een novelle, waarbij be paald werd, dat de buitengemeenten per leerling, die uit die gemeente de school Hoogvliet, Baarland, 107 p., steunserie 1 I bezoekt, moesten bijdragen, met terugwer- maal 26; 7. L. Roksnoer, Bergen op Zoom, bende kracht tot dien datum in werking 106 p.; 8. P. Antheunis, Bergen op Zoom, 105 p.; 9. J. M. Drygers, 's-Heer Abts kerke, 104 p.; 10. J. M. Schetters, Bergen op Zoom, 102 p.; 11. J. van Loon, Bergen trad, is de financieel® positie der Ver. ver beterd, maar toch bleef zij zitten met de niet betaalde salarissen (achterstand over 1919 en 1920). tr wr KWy nen morgen van verkoop van 1012 uur, de landerijen dagelijks. Breeder omschreven bij gedrukte biljetten met kaart, welke ver krijgbaar zijn ten kantore van houten, Trog, Spekstander, Kook- i l rappen, Vaten, Tobben, Vleesch- blok, Wagenlichter, 2 Kruiwagens, Wagenborden, Slijpsteen, Kieken- ren, Kisten,- Builkist, Mestput planken, Horden en Staken, Dilt- Markt C2 Het bestuur-is van oordeel, dat op dit oogenblik onder buitengewoon moéilijke en ongunstige omstandigheden gewerkt wordt. Immers de Ambachtschool is oud en te klein, dé werktuigen en gereedschappen zijn in treurigen toestand, de Vakschool zit met 1 Aug. op straat, terwijl 't onder wijs nog steeds in vijf verschillende ge schikte en ongeschikte lokalen gegeven wordt. Het aantal bouwplannen voor de Am bachtschool is weer met een vermeerderd, hetwelk eigenlijk een verbouwplan is. Bij dit plan is uitgegaan van de veronder stelling, dat de autoriteiten het nieuwe gedeelte der school geschikt achten. Hierachter wordt dan nog één lokaal bij getrokken en na afbraak van het oude gedeelte, een dito blok als het bestaande plus genoemd nieuw locaal bijgebouwd, waarbij gerekend is op ©en gangbreedte van ongeveer 6 M. Op het eerste gezicht lijkt dit niet zeer economisch, doch het voordeel is, dat aan het einde der gang- een schilderswerkplaats, - waarboven een theorielokaal kan ondergebracht worden. Boven den ingang zou dan een flinke be stuurskamer ondergebracht kunnen wor den, terwijl de bovenlokalen om een ga lerij liggen.. Van elk lokaal uit is hier door de school te overzien. Een 130-tal leerlingen zal zeker in deze school kunnen worden ondergebracht. Het Bestuur hoopt dat in 1922 de plannen verwezenlijkt zullen borden. Met het oog op dén toestand der leer middelen wenscht het Bestuur geenerlei verantwoording op zich te nemen inzake de praktische opleiding der leerlingen smeden. Het aantal leerlingen op de Ambacht school bedroeg 106, op de Vakschool in totaal (ook de afzonderlijke cursussen mee gerekend 268). Dinsdagavond kwamen in „Café Na- tio/iaal" de afgevaardigden van de ver schillende Goesche gymnastiek- en sport- vereenigingen te zamén, teneinde de moge lijkheid van het houden van een grooten algemeenen athletiekdag te bespreken. In principe werd besloten tot het houden van een athletiekdag Op Zaterdag 2 September. A.s. Dinsdagavond zal er weer verga derd worden. Bevolking gedurende de le helft der maand Juni 1922. Ingekomen: W. de Kok, chauffeur, van Kloetinge, Opril Beestenmarkt 1; E. Th, Rasp, steenhouwer, van Rotterdam, Wijngaardstraat 7; J. ,T. Talsroa, onder wijzeres, van 's-H. Arondskerke, Lange Kerkstraat 9; J. den Hollander, magazijn meester, van B. o. Zoom, Nieuwstraat 1; L. K. van der Linden, leeraar smeden, van Kloetinge, Wilhelminastraat 36. Vertrokken: 1. H. Koninckx, zon der beroep, naar Schooien „(België); J. Dekker, Onderwijzeres, naar Kampen; J. Schaalj-e, los werkman, naar Canada; C. Willems, timmerman, naar Middelburg; A. J. Liplijn, werkman S.S., naar Tilburg; J. D. Clement,, molenaarsknecht, naar Ke- thel en Spaland; wed. Hamelink, zonder i beroep, naar Middelburg; C. Zweedijk, boerenknecht, naar 's-H. Arendskerke; W. J. Braam, leer], fitter, naar Ossendrecht J. J. G. Limonard, boekhouder, naar Zie- rikzee; J. Ij. Olivier, veldarbeider, naar Katbendijke. Vlissingen. Burg. en Weth. stellen den Raad voor: le. waar het Rijk de woningen aan de Verkuijl Quakkelaarstraat 11 en 13 niet weer '.wenscht in te huren nu met 31 Juli a.s. de huur eindigt, de benedenwo ningen te verhuren aan de daar thans in wonende rijksambtenaren voor f 31.20 per maand; 2e. in overleg met het dag. bestuur van den polder Walcheren voor de hypo theek ten voordeel© van den polder ge plaatst op gemeentegrond in verband met de door de gemeente uitgevoerde vervee ning door te halen, daar aan alle verplich tingen is voldaan; 3e. dat de gemeente borg zal blijven voor de betaling van rente en aflossing der hypotheken, door het Rijk verstrekt voor woningen te bouwen door D. A. Bronkers, J. 0. de Steur en de N.V. Woningbouw; 4e. nu de keuringsdienst van waren to Goes geheel in werking is, enkele vroegere gemeentelijke bepalingen, die ver leden jaar tijdelijk weer zouden worden ingevoerd, geheel te doen verdwijnen. Gisterenavond werd alhier een alge meene vergadering gehouden van de ver- Middelburg. genoemden Notaris VAN HARST, Badhuisstraat 36. DER Zoo juist verschenen /en voer handen, bij 0 /f? Ds G. Wisse: God en Religie. Ingenaaid f2.25. Gebonden f310. Ds J. v. d. Linden: Waarom zijt gij lid eener Geref. Kerk? Prijs f 0.65. Toez. na ontvangst van postwissel of storting op postrekening 19522. aan concurreerenden prijs, 25 °/0 koper, 98-99 zuiverheid, onder A. H. V.; biedt aan: L. VAN FRAASSEN &H te Waarde. Prima vet gekoeld Rundvleesch, f? *1 f 1.per Kilo. A. VERHULST, LaDgeviele M'burg fornuis 100 L., Zeil 6.50 X 6.75, Handgereedschappen, Hooizaag, Trekzaag, Boogzaag, Paardewant Melkers- en Zoldergereedschap- pen, als Victoriakarn, Roomton- nen, Botertobbe, Roomemmer, Jukken en Haken, Melkzeeft, Melkemmers, Boterbascule en Ge wichten, Zeeften, Maten, Grond- bascule en Gewichten. Graan- en Aardappelzakken, Koe- en Paarde- dekken Huisraad, als Kabinet, Linnen kast, Heerenfiets, 2 Bedden met toebeliooren, Tafel, Stoelen, nik kelen Plattebuiskachel, Keuken kachel, Droogrekken en al hetgeen verder zal worden gepresenteerd benevens 3 G. 193 R. (1.4300 H.jA Hooigras. Geen stalling. Bergplaats voor fiet sen. Geen muziek. 2 ure, bij het haventerrein te la r-a mBeschrijving der werken is bij Leidsche Kaas 9,10,12,16 ct. p. ons. Gouda Kaas 14, 16 en 20 ct. p. ons. Nieuwe Zouteviseh 30,4O,60ct. p. p. W. HOEK, Varkensmarkt, M'burg. Engros. A J En detail. Het Bestuur van het Water schap ESSewoeatsdiik zal op nam. 2 ure (Zomertijd) in het Café van J. van Zweeden te Ellewoutsdijk, waarvoor aanwijzing geschiedt op Woensdag 28 juni tevoren, nam. reeniging „Het Groene Kruis", onder voor zitterschap' van den burgemeester, den héér C. A. van Woelderen. Deze deelde mede, dat na uitvoerig© besprekingen met de dames, dié op de jaarvergadering hier toe een initiatief-voorstel hadden ingediend en met de Groene Kruis-verpleegster, zus ter Algra, het bestuur voorstelde te beslui ten tot het invoeren van het geven van een tegemoetkoming voor verpleging- te bepalen, dat ieder lid zelf de klasse kiest van het tarief en verplicht is naar die ge kozen klasse bij' te dragen; het bestuur te machtigen in speciale gevallen, geheel te zijner beoordeeling, vrijstelling of gedeel telijke ontheffing van de verplichte bij drage te verleenen; vast te stellen het vol gende tarief voor verpleging: le klasse 10 cent per bezoek, 2e klasse 20 cent en vervolgens met 10 cent per klasse tot de 10e klasse a f 1.enz;. Het volgende tarief voor verleende hulp bij bevallingen, het afleggen en bij trans port: le klasse minstens f 2.50, 2© klasse f 5.3e klasse f <7(.50, 4e 'klasse f (110. Na ampele besprekingen werd dit voor stel met algemeen© stemmen aangenomen. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat een dames-comité is samengesteld, het welk zal trachten nieuw© leden te winnen. In verband hiermede stelt het bestuur voor, de bepalingen betreffende de toetreding van nieuwe leden, als entrée-gelden en boeten voor onbepaalden tijd buiten wer king te stellen. Nieuw toe te treden leden moeten dan alleen de Vastgestelde contri butie betalen. Ook dit voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen. Kloetinge. De Zuster heeft in hartelij- ken dank oen gift van tien gulden ontvan gen voor de wijkverpleging. Gisterenavond sprak dhr Chr v. d. Heuvel, oandidaat voor de Tweede Kamer, voor ©en klein, maar aandachtig gehoor in het Zondagsschoollokaal een politieke rede uit. Daar voorzitter en secretaris der Cen trale A. R. Kiesvereeniging verhinderd waren, werd de vergadering geopend door den heer J. van Zetten uit Goes. Op dui delijke, eenvoudige en boeiende wijze be sprak dhr v. d. Heuvel de politieke vraag stukken en wekte hij de kiezers op hun stem uit de brengen op de A. R. candida- tenlijst. Waar dhr v. d. Heuvel hedenavond ook in Wolfaartsdijk spreekt, hopen wij morgen een meer uitvoerig verslag te geven. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd geen gebruik gemaakt; waarna Spr. met dankgebed sloot. Jammer, dat vooral de Kloctingsche vrouwen zich niet door dezen begaafden spieker hebben laten voorlichten. Waarde. Zaterdag werd alhier een ver gadering gehouden van den Kring O.Z.B. van de Z.L.M. Na afdoening van de huis houdelijke zaken waaronder de vaststelling van een Huishoudelijk Reglement, hield de heer Kielstra een lezing over de A. H. V. Hij begint met te vertellen, hoe die in werking zijn getreden. Met enkele voor beelden licht hij toe de voorwaarden, waar aan kooper en verkooper moeten voldoen. Hfi maakt duidelijk, hoe de monstername moet geschieden bij het laden of lossen uit schip of wagon. De wijze van betaling bij levering. Het gebruik maken van de arbitrage-commissie bij geschillen over te- taling. Daarna bespreekt Mr Zaaier de L-and- bouw-ongevailenwet. In 1901 kwam die Ongevallenwet tot stand voor verschillend© takken van industrie en nijverheid, maar land- en tuinbouwongevallen werden daar buiten gesloten. De Land- en Tuinbouw- onderlinge werd tengevolge daarvan opge richt. Nu de Landbouwongevallenwet is aangenomen, zal de Land- en Tuinbouw- onderüngo blijven bestaan naast de Rijks verzekeringsbank ©n de Roomsch .Katho lieke onderlinge. Na het tot stand komen der Ongevallenwet van 1901 hebben ver schillende takken van Industrie een Ver eeniging opgericht tot het dragen van eigen risico. Dit geeft een besparing van 2540 pet op de kosten der Rijksverze keringsbank. De landbouwers kunnen dus zichzelven bevoordeelen door aansluiting bfi de Landbouw-Onderlinge. Na dank ge bracht te hebben aan beide sprekers, sluit de voorzitter deze leerzame en geanimeer de vergadering. Coljjnsplaat Maandagavond vergaderde de gemeenteraad en was afwezig de heer Dees. Op een ingekomen adres van C. Wirtz waarin verzocht werd als timmermanspa- tr.oon in aanmerking te mogen komen voor het uitvoeren der gewone onderhoudswerk ken werd afwijzend beschikt, omdat adres sant zich nog te kort als zoodanig heeft gevestigd. Op verzoek van het Burg. Armbestuur werd de subsidie voor het dienstjaar 1922 Van f 400 fot f 575 verhoogd en de be- grooting voor 1923 goedgekeurd in ont vang en uitgaaf tot een bedrag van f 711.28. Vastgesteld werd een© instructie voor de aihbtenaren belast met de herkeuring van vee en vleesch en zal op voorstel van B. en W. bij de Kroon ontheffing worden ver zócht voor de keuring van huisslachtingen in deze gemeente. Vervolgens kwam in behandeling het verzoek van de Ver. voor Geref. school onderwijs om gelden beschikbaar te willen stellen voor bijbouw van twee schoolloka len. Uit de daarop volgende besprekingen bleek, dat tegen de overgelegde voor- loopige raming van kosten, tot een eind bedrag van f 25765.ernstige bedenking bestond, omdat meerdere daarop voorko mende posten naai' het oordeel der raads leden te hoog waren geraamd. De voor zitter merkte op, dat de Raad uitsluitend heeft te beslissen of voor bedoelden bij bouw de noodige gelden zullen worden beschikbaar gesteld, daarna zullen B. en W., zoodra het schoolbestuur de ingevolge art. 77 der Lageronderwijswet te verstrek ken uitgewerkte raming van kosten, helt bestek en de overige gegevens betreffende den bouw zal hebben overgelegd, een en ander nauwkeurig beoordeelen en over de naar hun oordeel te hoog© posten der raming of minder gewenschte besteksbepa lingen met het schoolbestuur trachten tot overeenstemming te komen. Hierop werd met algemeene stemmen besloten, de be- noodigde gelden toe te staan. De voorzit ter deelt nog mede, dat de gemeente-veld wachter C. Cornelis, tegen 1 Aug. a.s. eervol ontslag heeft verzocht en dringt er bij den Raad op aan, om ingeval de te benoemen veldwachter het politiediploma mocht bezitten, de jaarwede f 100 te ver- boogen. De Raad bleek hiertoe niet bereid, doch verhoogde de toelage voor kfeeding en schoeisel van f 100 tot f 150. Bij de rondvraag informeert "de heer Haringman of in verband met de herstel lingen aan do electrische centrale, tijdens de alhier de volgende week te houden landbouwtentoonstelling des avonds het electrisch licht zal kunnen branden, terwijl de heer Flipse den voorzitter in overwe ging geeft geen toestemming te verleenen, dat tijdens die tentoonstelling in de ge meente te organiseeiren feestelijkheden het karakter eener kermis verkrijgen. De voor zitter verklaart, dat alle pogingen in het werk worden gesteld, om op bedeelde avon den electrisch licht te hebben en het zijn voornemen is, alle kermisvermakelijkheden die dagen te weren en het sluitingsuur der café's alleen den laatsten avond zal wor den verlengd. Ned. IleiV. Kerk. Bedankt voor Goudriaan-Ottoland door A. v. d. Kooij le Schoonrewoerd; voor Mijnsheercnland door j. Nauta te Wor- kum; voor Opende (toez.) door A. W. de Vries te Ooster wierum. Geref. Kerken. Beroepen fce Gorinehem R. K. M. Hum- melen te Heeren veen. Geref. Gemeenten. Beroepen te Moerkapelle (2e maal) W. den Hengst te Leiden. Gisteren was het 25 jaar geleden dat ds A. M. Donner, Geref. pred„ zijn arbeid te Amersfoort begon. Te voren stond Z.Eerw. sedert 1884 achtereenvolgens te Genemuiden en Assen. Gisterenavond had in zijn tegenwoordige gemeente Amers foort ©en herdenkingssamenkomst plaats onder leiding van ds Toerink. Groot© Leid e naars. Ds Bouw man, te Leiden, heeft gisteren, naar wij in de Nieuwe Leidsche lezen, bij de opening der Particuliere Svnod© der Geref. ker ken van Zuid Hofland-Noord, te Leiden, na herinnering o.a. aan burgemeester v. d. Werf herinnerd aan een viertal calvi nisten, die ons volk ten zeven zii». <j»- voorzien van halt-jaarbjKscne "coupons per 2 Januari en 1 JühT 53/4 pet. rente 'sjaars. STORTINGEN vanaf f2.50 per MAAND gedurende slechts 10 jaar. Bij volstos-ting belangrijke Reductie. Het BESTE wat door SPAREN kan worden verkregen. Vraagt onze uitvoerige prospectus. Directie e W. P. VAN PAGÉ. Eiken Dinsdag zitting Hötel „CENTRAAL", Goes. KORTE DELFT G 22. MIDDELBURG. Tandssmederij. J. A. CONTANT, Motorsmederij, Koudekerk© (Walcheren). Notaris PILAAR vraagt van plm. 18 jaar. Kennis van Machineschrijven gevorderd. Sollicitatiën schriftelijk in te dienen. liefst uit Christelijk geain, bjj L. C. VAN DER GRAAF, Mplkmarkt Zierikzee. A ét f/ Terstond gevraagd fa 'jm bij Mej. C. VAN MARIS, Kloe- tingsche weg 3, Goes. Met October fa 0 j gevraagd, bij A. P. POUWER, Gapinge. Terstond gevraagd hooe loon. Mevr. A. NIEUWEN HUIJSE—Vos 't Heidebloempje, Bikbergerweg 7, Naarden.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1922 | | pagina 2