Gemengd Nienws. Laatste Berichten. Telegrammen. Allerlei. Ingezonden Stnkken. Financieële Berichten. Bnrgerigke Stand. Marktberichten. Openbare Verkoopingen en Ver pachtingen. kers een groot genoegenals jongens- slaapplaats diende op Aelbertsbérg een daartoe ingericht teekentokaal, dat ge heel apart staat midden in het bosch. De onkosten van beide reizen konden, mede door de nieuwe gunstige gezel- ech aps -biljetbepalingen van de sporen, zeer gering zTjn, zoodat de idee van gebouw uitwisseling ook voor andere scholen ernstige overweging verdient. Geslaagd voor het examen gemeente administratie, L. J. Vogelaar, ambtenaar ter secretarie te Dinteloord, en J. Re- meeus, idéjn te Dordrecht. En te 's-Gra- venhagö ".voor -het stuurliedenexamen tweede stuurman groote vaart de heeren S. v. Keulen, I. Kuijper -en H. Kragt; en derde stuurman B. Ie Due, R. Dollee en R. Ewijk. De minister van onderwijs heeft in getrokken zijn beschikking van 27 Mei voor zooveel betreft de benoeming der commissie voor de hoofdacte te Den Haag, en bepaald dat te Den Haag twee commissiën zitting zullen houden tot het afnemen van de examens. Benoemd zijn: tot voorzitter in commissie I, K. Brants, insp. te Leiden; en in commissie II, J. J. 't Hart, insp. L. 0. in de insp.' Dordrecht, en onder-voorzitter J. N. Pat- tist, insp. te Middelburg. In laatstge noemde commissie heeft o.a. zitting de heter R. v. d. Welle, onderwijzer aan de bijz. kweekschool te Middelburg, ter wijl diens collega's A. Huizinga, van de bijzondere, en P. M. v. Leeuwen, van de Rijkskweekschool aldaar, behooren tot de plaatsvervangende leden. - De minister van onderwijs heeft aangewezen als de scholen, bedoeld on der letter d van het Kon. Besluit in zake nijverheids- en handelsonderwijs, de open bare handelsschool te Vlissingen en de bijzondere hoogere Handelsschool met 2- jarigten "Tursus te Middelburg. 0ngelukken. De 61-jarige X. uit Baarn is Zondagmiddag te Diemen door een automobiel overreden ten 's nachts aan de bekomen verwonding overleden. De man laat een vrouw en vier kinderen achter. Bij het doorknippen van een draad kreeg zekere P. v. 0., arbeider aan {de «ecutscn© Centrale te Boxtei, een der uiteinden zoodanig tegen het hoofd, dat hersenschudding nagenoeg onmidde- lijk den dood deed intreden. Op den draad stond geen stroom. De heer J. I-I. is in de heide bij Zuid-Laren bij het springen over een greppel van het paard gevallen, dat op hem trapte en hem ernstig kneus de in buik en borst. De toestand van den heer H. is ernsig. Te Schoonoord is tijdens een hevig onweer het 14-jarig doch tertje van R., dat de geiten van het land naar huis bracht, door den bliksem gedood de beide geiten werden eveneens gedood. Gisterennacht is op het stationsterrein te Valkenburg een jonge man door een trein overreden en gedood. Aan de aanlegplaats te Opijnen is een 10-jarig meisje in de Waal verdronken. In het kanaal nabij Mierio is thans het lijk op gehaald van het kind van de schipper B., dat sinds Vrijdagnamiddag vermist werd. De schipper was intusschen reeds door gevaren en vernam te Hoensbrctek de droe vige tijding. Te Geldrop is de 25-jarige electricien v. d. V. uit Eindhoven achter over uit een paal gevallen. Hij brak den nek en was terstond een lijk. De onge lukkige laat een vrouw met 2 kinderen achter. Maak het kort. Onlangs bevatte één onzer dagbladen een belangrijk inge zonden schrijven van zes regels. De Re dactie prees dit als model. Besparing van tijd is ivoor velen een zegen. Nu krijgen We in o d e 1-vergaderingen. Woensdag 14 Juni a.s. gal in „Heil des Volks",' zaal 6, Peterstraat, Gouda, gehouden worden van 7—8 tourVergadering van de afdeeling „Gouda" van de Vereeniging tot Chr. Verzorging yan Zenuwlijders; van 89 vergadering tvan Burger „Pro Rege" en van 910 uur vergadering van de Chr. Oranje-'Vereeniging. Flink zoo, dat is handig aangepakt. Dat verdient navolging. Zwaar bezocht. Toen de vrouw van den mijnwerker G. te Spekholzerheide tear woning verliiet, viel zij achterover en was onmiddellijk een lijk. Haar man, getuige van dezen plotselingen dood, kreeg een aanval van krankzinnigheid en is naar het hospitaal gebracht. Ruwe zeden. De mijnwerkers B. en S. te Kerkrade hebben zoo ge vochten, dat beiden vele mes- en snij- twonden kregen. De politie nam messen, bijlen en andere wapenen in beslag, B.'s moeder is piet een bijl de pols nagenoeg doorgehakt. 1 Een boerenbruiloft in de Vorige eeuw. Maandag, na afloop van de landbouwtentoonstelling te Opmeer (NIH.) is op initiatief van dr. van Balen Blanken een ^boerenbruiloft uit de 19e eeuw georganiseerd. Alom uit den lande •was er belangstelling, zelfs werd „de bruiloft" Verfilmd voor een Amerikaan- ache onderneming. 'Onder de vervoermiddelen waren de echt-Hollandsche sjees, de stoelkar, de kar op riemen, een z.g. Zijper Kriebeltje van 1)851, Beemsterwagen enz. Dte kleedij liep terug tot 1884. In optocht trok de brui loftstoet binnen. Na een rondgang werd teen rondedans gehouden met gebruik making van de oude brandewijnkommen. Die aanbieding van de ouderWetsche dik- kertjes, werd gevolgd door de boeren- echots „Donnigo" met vpet en handgeklap, i 't Proeven van den öudèn Jan Hagel met Kersensap, en van de theerandjes' met druivennat werd afgewisseld door leutigen zang, begeleid door een „echten" boeren- violist uit de vorige eeuw. Brand. Te Maassluis heeft een brand gewoed in de vensterglasfabriek, die die ,juist weer zou gaan werken. Een groote loods brandde geheel uit. Te Spijkenisse js de boerenhofstede van den veehouder ,W. B. tot den grond toe afge brand. De oorzaak Was, dat de vrouw «fles ,huizes een petroleumstel met haar kleeren pmtrok. Een vijftal kinderen kon met moeite gered worden. Te Hatttem is .de groote boerderij van gebr. H., ver/ knoedelijk door kwaadwilligheid, afge brand. Het vee werd gered. Te War- tnenhuizen js de schuur van den heer P. geheel afgebrand. Ook de belendende perceelen wan den onderwijzer V. en den heer B. gingen in de vlammen op. Van V. verbrandde de heele bibliotheek. Oorzaak onbekend, r— Te Hugowaard is de land- bouwersschuur van den heer A. afge brand. Door flink optreden- der Burger wacht }con de woning behouden blijven. jle Den Haag1 brak brand uit in de telefooncentrale aan de Marnixstraat. .Dte brandweer was er spoedig .bij en bluschte den brand, die tot een der zol ders beperkt bleef. Het actief optredende personeel wist waterschade te voorkomen. A reemde broedplaats. Bij het lossen van een steenkolenwagen op het emplacement te Deventer Werd in de beide buffers een vogelnest ontdekt. In één daarvan lag een gespikkeld ei. Daar de Kvagen uit België afkomstig is, zijn de jbeide vogelnestjes dus blijkbaar van 2 Belgische 'vogelparen, meldt het „Hbld." 500.000 Mk. aan postzegels verdwenen. Naar de „Montagpost" uit Hamburg verneemt, had een der firmanten van een zaak uit Innsbrück op het hoofdstation van Hamburg een tasch met postzegels verloren, volgens catalogus voor een Waarde van 500.000 Mk. Een eerlijke vinder leverde de tasch biji het spoorwegbureau voor gevonden voorwer ken in doch een onbekende heeft op hedriegelijke wij'ze de tasch in ontvangst genomen. De postzegels waren voorname lijk juit Engelsehe en Duitsche koloniën af komstig. ,Verder Russische, 'Chineesche en midden-Europeesche f egels. Mass a-v er g i f t i g i n g. In het dorp (Pierre Lave (dep. Seine-et-0ise) zijn 200 (inwoners onder vergiftigingsverschijn selen giek geworden na het eten van gebakjes, afkomstig van één en denzelf den banketbakker. Vijf (Ier vergiftigden zijn g'eeds overleden, terwijl van vijf an deren Jierstel is uitgesloten. De bakker, die de vergiftigde waar geleverd heeft, slaat bekend als iemand die steeds uit stekende grondstoffen gebruikt. De man Woont feeds 17 jaar in het dorp. De zaak is door de justitie in onderzoek ge nomen. Den soupeerend spook. Se dert drie nachten Werd een zekere moj. Daniel ite Parijs gewekt door verdachte ge luiden, (alsof oen spook in haar woning Izijn intrek had genomen. Tenslotte begaf de (bewoonster .zich naar haar kamer meisje, wier kamer aan den anderen kant van jiet huis was gelegen. Spreek me er niet van, mevrouw, ant woordde het sidderende meisje, ik beef Ihog. Gisterenavond heb ik het spook in de voorkamer gezien met een groot wit laken over het hoofd. Mej. Daniël, zonder verder iets te zeggen, waarschuwde de politie, en er kwam .pen inspecteur om de dame tegen spoken te beschermen. Tegten middernacht hoorde de politieman inderdaad geruchten en geluiden uit de eetzaal. Hij begaf zich erheen, keek door het sleutelgat en wat zag hijHet spook zat aan tafel, en was in .gezelschap van de dienstbode bezig met zijn souper. Beiden werd daar op (verzocht maar onmiddellijk te ver trekken. Afschuwelijke moord. Een afschuwelijke moord heeft plaats gehad in het dorpje Schaufenberg, dicht bij Aken, niet yer van de Hollandsche -grens. In de herberg Jakobs Waren in den kost twee mijnwerkers, een Pool en een Pommeraan. De Pool was vlijtig en spaarzaam, weldra zou hij gaan trouwen. De Pommeraan was een dronkenlap. De Pool had een kapitaaltje van 10.000 a 15.000 mark be spaard. Dit wist zijn slaapkameraad. De herbergier rook nu gisteren een bloedlucht in huishij brak de slaapkamer dei- mijnwerkers open en vond daar het lijk van den Pool. Met een timmermansbijl Was deze vermoord. Het slachtoffer had vijf diepe slagen op het hoofd en in het gelaat. Toen de herbergier den moord ontdekte, moet de Pool reeds minstens twee etmalen vermoord geweest zijn. De vermoedelijke dader is de spoorloos ver dwenen slaapkameraad van den Pool. Typische correspondentie, Een Elzasser had verleden jaar zomer een zwaluw gevangen, die onder zijn dak had g'ewoond. Hij liet het beestje weer vliegten maar bracht onder een vleugel een. papier te aanj met d© woorden „In den zo mer van '21 heb ik gelogeerd bij mijnheer Griener uit Ostheim-Beblenheim, in den Elzas. Ik moet hem laten welen, waar ik (den winter doorgebracht heb." Dezer dagen zag mijnheer Griener zijn zwaluw terugkomen en wederom kon hij het diertje vangen. Onder den vleugel bevond izich nu een ander briefje: „Ik heb van den winter gewoond bij den meester-schoenmaker Joseph Bady, op het eiland Martinuque, West-ïndië, die mij verzoekt mijn gastheer uit den Elzas liar- j telijk te groeten." 'Russische postzegels. Een f zekere 'mijnheer Ben Litvin te Wands worth heeft een brief uit Rusland ont vangen, waaraan een 1 ...meter lange en 17,5 c.M. breede tf,file" van postzegels bevestigd was. De postzegels waren 150 in getal, n.l. 50 van 200 Roebel en 100 van 300 Roehei, en hadden dus een gezamenlijke waarde van 40.000 Roebel. 4,v.-:os o.:. i -Wreed. De FransChe politie is op nieuw een geval van een menschohteeren- de 'behandeling door ouders van een hunner kinderen op het spoor gekomen. Een zekere Pissot heeft 'éeti zooptje thans 7 'jaar uit zijn eeirste' 'huwelijk 5. jaar lang in een krotkamertje gevangen ge houden. Verschillende geruchten Omtrent het jongske waren in omloop, maar het juiste wist men er niet van wijl nooit iemand den knaap had gesproken, anderen beweerden hem wel eens in derf tuin te hebben gezien. Toevallig kwam enkele dagen geleden een verhuurder van ongemeubileerde wo ningen ten huize van Pissot. Debezoe ker hoorde gesteun en geschrei van een klein kamertje uitkomen. Zich de ge ruchten herinnerend die over den kleinen jongen in omloop Waren waarschuwde de verhuurder de politie. Nog denzelfden tniddag kwam de recherche in de, woning van Pissot een onderzoek instellen. Na eeniig zoeken Werd een klein kamertje ontdekt. Bij opening: kwam een afschuwe lijke stank de politie tegemoet. Geheel de meuhileering bestond uit een klein ijzeren ledikant met bed zonder lakens of dekens. Aan het voeteinde van dit bed vond men, op de knietjes gezeten de hand jes samengevouwen en steunend op den rand van het ledikant een klein vormloos imenschenlichaampje. Dat whs het knaapje 7 jaar oud, geheel misvormd door de sla gen, die het kind had ontvangen. Die oor-s lellen Waren buitengewoon groot een ge volg van het vele trekken daaraan, ter- Wijl smerige lompen ongetwijfeld reeds jaren den knaap bedekten. De ouders wérden vervolgens naar het 'politiebureau geleid, terwijl de jongen aan een dokter wérd toevertrouwd, die kon constateeren, dat de beenderen van ar men en rug geheel misvormd waren door (de brutale behandeling. De kleine voelt ;zich thans gelukkig.. Hij krijgt geen.slaag meer. Bij het verhoor hebben de ouders hun afschuwelijke misdaad nog niet be kend. Zij beschuldigden elkander. Pluvius en de dief. Dat niet alles rood is, wat zoo schijnt, hebben eenige voorbijgangers op een interessante manier meegemaakt in de rue Lafayette te Parijs, toen god Pluvius op onbarm hartige wijze een dief aan derf kaak stelde. In den stroomenden regen stond een paard in de straat, terwijl zijn meester even een café was binnengewipt. De voorbijgan gers merkten nu op, dat het roode paard in den regen langzaam aan begon te ver kleuren ,en wit werd. De menschen bleven staan. ,En een al spoedig aangekomen agent ging op zoek naar den eigenaar en jnterviewde hem. Deze bekende ten slotte, dat hij het paard op een markt in de Camlieur had gestolen en om aan de waakzaamheid dér politie te ontsnap pen, Jhet beest geschilderd. Hij had ech ter niet op regten gerekend. De dief werd gearresteerd ,en het paard naar het Dépot overgebracht. (Pluvius („regengever"), bijnaam, waar mede Jupiter bij langdurige droogte aan geroepen werd. Zoo deden ook de Grie ken Dij Zeus.) Meisj eshandelaars gear resteerd. Een 15-jairig meisje,'afkom stig uit Lyon, dat onder hedriegelijke voor wendselen naar Barcelona gelokt was, waar haar zoogenaamd een betrekking als ka mermeisje in een hotel werd aangeboden, is daar aan de valstrikken van geweten- looz© belagers ontsnapt en heeft de poli tie in staat gesteld, een heel complot van meisjeshandelaars op het spoor 'te komen en de hoofdschuldigen te arresteeren. Het kind was door een zekeren Gilbert Cepende te Lyon naar een vrouw, genaamd Parisse, verwezen, die haar over de grens smokkelde en in Barcelona aan meisjes handelaars uitleverde, die haar naar Zuid- Amerika wilden verschepen met een aantal andere slachtoffers. Gelukkig kwam de politie, die lucht van de zaak gekregen had, tusschenbeide en, dank zij de inlichtingen; die het meisje kon geven, werden Cepende en zijn hand langers „onmiddellijk gearresteerd, terwijl zijn vrouwelijke medeplichtige later even eens werd ingepikt. Juni. 15 's-Gravenpolder, huis en tuin, inboe del, Pilaar. 15 Middelburg, bouwland, Blaupot tien Cate. 15 Middelburg, huizen, bouwterrein, Hioolen en De Neeling, 15 Goes, kersen en pruimen, Pilaar. 15. Kapelle, kersen en pruimen, Jonkers. 16 Goes, inspan, Pilaar. K 16 Borssele, afbraak, de Kok. 16 Kapelle. kersen, pruimen, v. Dissel. 16 Kloetinge, kersen, hesden, kanthooi, v. Dissel. 19 Wemeldinge, kersen en kruisbessen, Jonkers. 21 Heinkenszand, Stamb.paarden, hoorn vee, varkens, inspan, melkgereed- schap, meubels, v. Cleef en v. Dissel. 21 Zoutelande, huis, schuurtje, enz., Loeft. 21 Ritthem, bouw- en weiland, Loeff. 22 Kloetinge, huis, bouwland, inboedel, v. Dissel. 22 Middelburg, bofstieetje, bouw- en weiland, v. d. Harst. i - -j i jffjfrT gj ^-f'( 23 Colijiisplaat, hüizen, girond, zeedijk, enz., Markusse. 23 Vlissingen, hofstede, v. d. Harst. 23 Coljjnsplaat, inboedel, huis, dijk en grond, Markusse. 26 Koudekerke, bouwland, Loeff. 27 Middelburg, inspan en veldvruchten, Blaupot ten Cate. 27 Goes, huis, weiland, Pilaar. 28 's-Heerenhotek, bouwland, Pilaar. 28 Middelburg, hofstede met bouw-, wei land en dijken in Serooskerke c. a., Blaupot ten Cate. 29 Middelburg, hofstede met landerijen Seisstraatweg, Blaupot ten Cate. 80 Souburg, inspan, Blaupot ten Cate. Goes, hofstede, Pilaar en Neervoort. Juli. 4 Veere, inspan, Blaupot ten Cate. 5 Vlissingen, inspan, v. d. Harst. 7 Vlissingen, veldvruchten, enz., v. d. Harst. 7 Middelburg, hofstede, Blaupot ten Cate. 11 Middelburg, inspan, De Neeling. 12 Arnemuiden, inspan, De Neeling. 12 Biggekerke, hofstede, Loeff. 18 Souburg, veldvruchten, et- en na gras, Blaupot ten Cate. 19 Biggekerke, inspan, veldvruchten, gra.sgewas, Loeff. 19 Arnemuiden, inspan, veldvruchten, enz., Blaupot ten Cate. 21 Serooskerke, inspan, Blaupot ten Cate. 28 Serooskerke, inspan, Hioolen. Aug. 1 Serooskerke, Paulinenburg, veldvruch ten, etweiden, Hioolen. GOES. Hedenmiddag vergaderde de Gemeenteraad onder voorzitterschap van den Burgemeester, die met ge-bed opende. Afwezig dhm. Goedbloed en Con stand se beiden wegens uitstedigheid. D'e volgende stukken waren ingekomen: Goedkeuring van diverse raadsbesluiten. Provinciaal blad No. 33, betreffende her ziening jaarwedden ambtenaren van den burgerlijken stand. Toezending doorGed. Staten van het schrijven van den Minister van Arbeid, houdende miededeeling dat geen vergunning kan worden ver leend voor den verkoop van sterken drank in het klein boven het vastgestelde maxi mum voor het perceel Rreukelmarkt 15a. (Schuttershof). Bericht van den Minister van Onderwijs, dat het raadsbesluit betref fende opheffing avondschool voor ambachts lieden, voor zooveel noodig door hem wordt goedgekeurd. Dankbetuiging van „Vreem delingenverkeer", voer verhooging subsi die. Verslag van de „Centrale Bouwmateri- alenvoorzdening C.B.V." te 's-Gravenhage over het jaar 1921, idem van de „Ver eeniging van Ned. gemeenten" en van de „Zeevaartschool" te Vlissingen. Gewijzig de begrooting voor 1922 van het Gasthuis- bestuur. Bij de ingekomen stukken deelt de voorzitter mede, dat de wekelijksche op brengst der marktvelden gemiddeld f 80 a f 90 bedraagt. De laatste week waren van de marktventers er 27 uit Goes. Bij het schrijven betreffende de vergunning voor sterken drank in 't Schuttershof zegt de voorzitter, dat nog geen bericht is ingekomen omtrent de toepassing van art. 10. De ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Afschrijvingen belasting hebben plaats. Het voorstel in zake de gemeenschappe lijke regeling met andere gemeenten inzake den keuringsdienst wordt aangenomen. Op .een vraag van den heer Vienings (wordt .nog gezegd, dat alle kosten voor gemeenschappelijke rekening der gemeen ten komen. Het ^voorstel inzake de vischvergunnin- gen wordt aangenomen. Volgt benoeming van 2 leden der Com missie tot Wering van Schoolverzuim. Dhr. de Die merkt op, dat op "de aanbe velingen ,geen namén van leden der S. D. A. P- voorkomen. Deze opmerking zal ter kennis der com'missie worden gebracht. ,Uit de eerste aanbeveling (vac. G. v. d. Hoek) wordt gekozen dhr. M. Roose .met 9 stemmen tegen 2 st. op dhr. (W. Hengeveld, en uit de tweede (vac. J. Donner) dhr. A. A. Brombacher met ,alg. stemmen. Aan den heer S. H. Bonthuis wordt eervol .ontslag verleend als Directeur van het gemeente-gasbedrijf, onder dankzeg ging voor de in deze functie bewezen diensten. Het verzoek van den heer L. de Jonge om verlenging der onderhandsche pacht .van een stukje gemeentegrond in het z.g. Ganzennest wordt toegestaan. Aan denhr E. C. van Dissel wordt eveneens een stukje grond nader in de stukken omschre ven onderhands verpacht. Het vooirtsel tot vaststelling eener door den heer Jac. de Dreu te betalen recognatie Wegens het hebben van een steigertje aan de ha ven wordt aangenomen. Komen in behandeling de verzoeken van dhrn A. de Graag en J. C. Krijger om toe stemming tot oprichting eener auto-ga- trage in Bouwplan I. De commissie voor het Grondbedrijf adviseert, evenals B. en W. afwijzend, gelijk reeds in de stukken is ge- n.eld. Dhr Duvekot ziet wel eenig ver schil of er een werkplaats zal worden ge vestigd, waar heele dagen auto's enz. worden gerepareerd. Het is hier alleen een bergplaats. WEENEN. V. D. Onder voorzitterschap van den Directeur van het huis Rotschild besloot een vergadering van vertegen woordigers van alle groote Oostenrijksche bankinstellingen tot stichting van teen nieuwe Oostenrijksche bank voor uit gifte van bankpapier, gefundeerd opeigen valuta. De opbrengst van de nieuwe bank komt (en goede aan Oostenrijk. ROME. V. D. Uit protest tegten het ver tragen van de inwerkingtreding eener nieuwe loono veroen komst hebben de Ita liaan sche sta-atsgeëmployeerden besloten lijdelijk verzet te plegen. 1 DEN HAAG. V. D. Naar wij vernemen zal de opening der preliminaire bespre kingen der Haagsche conferentie morgen middag half drie in hel. Vredespaleis plaats hebben. Namens de regeering' zal d© mi nister van Buitenlandsche Zaken de de legaties verwelkomen. DELFT. Geslaagd aan de Technische Hooaeschool voor 'het, prop. examen cï- vielingtenieur dhrn. A. G. Wiersma, ge boren te Goes fin P. v. Leerdam, géborén te Middelburg. De Mode. 'tls lage halzen, korte rokken; heel dunne kousen, kleurige sokken; slavenarmband, rood of groen, om rond den blooten arm te doen; nu voile stof, dan weer 'frotté, Zoo gaat men met de mode mlee; verlakte schoenen, hooge hakken, moderngekleurde zomerpakken, nu getailleerd, dan weder wijd, 'tls alles maar voor korten tijd Men vindt het chic, enorm', reusachtig of snoezig, schattig, beeldig, prachtig. Men koopt en is dra tot zijn spijt een kapitaal aan kleeren kwijt. Zoo weet de Mode, naar haar grillen, de domme menschen steeds te drillen! (Thiraotbeüs). H. W. A. (Kuiten verantwoordelijkheid der Redactie), Bedenkelijke advertenties. Mag ik mij veroorloven de aandacht te vestigen op zekere advertenties, tea* aan beveling van zeker geneesmiddel tegen suikerziekte, waarbij van mijn naam ge bruik wordt gemaakt. De inzender van die advertenties noemt zich „Orvietanose Cy.", welke compagnie echter niet bestaat. Het adres van dien inzender uit te vinden is mji niet gelukt. Het is vrij duidelijk', dat mén hier met zekeren zwendel te doen heeft. Het schrijven waarop een beroep gedaan wordt heeft betrekking op een mij bekend geneesmiddel, gepraepareeird door een mij bekenden Veltman, die echter reeds lang overleden is. Deze is op het eind van zijn leven ook opgetreden onder den naam van Orvietanose Compagnie, maar ook dat was zwendel. Er is niet de minste zekerheid, dat het thans aanbevolen middel overeenstemt met datgene waarvan sprake is in het schrijven waarop Orvietanose Gy. zich beToept. A. F. DE SAV0RNIN LOHMAN. Den Haag, 9 Juni. Wisselkoersen. Amsterdam, 14 Juni 1922. Berlijn cheque 0.82V20.88. Berlijn bank 0.830.85. Brussel 21.1521.20. Pijrijs 22.60—22.65. Londen 11.48V211.49V2. Dollar 2.561/2—2.57V2. Weenen 1.501.60 (per 1000). MIDDELBURG. Huw.-aang.: H. A. Ap- piel, 24 j. en J. E. Izeboud, 24 j.; J. Joete, 25 j. en M. C. Vermeulen, 22 j. Gehuwd: J. Bostelaar, 29 j. en J. M. van Moolenbroek, 29 j.; A. Labfuijère, 89 j. en L. A. Jobs®, 22 j. BevallenM. Hendriks geb. Geervliet, v.; M. Schrier geb. Krijger, d.S. A. Dubois geb. de Kat, z.; J. A. van Heijl geb. de Lange, d.; C. S. Werkman geb. Petiet, z.; Jkvr. W. E. Hooft Graafland geb. van' Hardlenb'erg, z.; P. Vader geb. de Visser, d. GOES. Geboren: 11, Cornells, z. v. Ja cob Hoekman en Francina van de Velde. ROTTERDAM. Ter Rotterdamsche vei ling (Delftsch© str. 43) waren gisteren aangevoerd: 225000 stuks. Prijzen: kip- eieren f 5f 9.60, 'eendeieren f 7.15 f7.20, beide per 100 stuks. GOES, 13 Juni. Veilingswer. „Zuid- Beveland". Groote veiling: Kruisbessen f 27.50 per 100 K.G. Kleine veilingAardbeien f 35f 42, peulerwten f 40, aardappelen (oude) f 1 f6.10, alles per 100 K.G.; sjalotten f6 per 100 bos; kropsla fO.10fl.10, kom kommers f 14f 16, bloemkool (uitschot) f 1f 4, alles per 100 stuks. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den ochtena van 14 Juni, medegedeeld door het Kon. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 770,2 te Va- lentia, laagste 755,1 te Saerna. Verwachting tot den avond van 15 Juni: Krachtige, later afnemende wind uit Noordelijke richtingen, zwaar tot half- bewolkt, waarschijnlijk regenbuien, zelf de temperatuur.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1922 | | pagina 3