Kerknieuws. önderwp. Predikbeurten. Gemengd Nieuws. Telegrammen. Briefwisseling. Rechtszaken Laatste Berichtea. Financiële Berichten. en wethouders verdedigden zich tegen deze bpwerjngeu, en verklaarden geen tegenstanders te zijn van de Herv. Chr. school, doch dat de aanvrage niet gedaan was, naar de bepalingen van art. 72, en dienovereenkomstig door hen werd geadviseerd afwijzend op het verzoek te beslissen. Het advies werd aangenomen met alle stemmen min één, die van den heer v. d. Ouden. Mej. J. J. Bak, tijdelijk onderwijzeres aan school D wordt voor vast benoemd. Verschillende kleine voorstellen: afwij king art. 10 bouwverordening enz. worden aangenomen. Tevens wordt vastgesteld dat het vermenigvuldigingscijfer voor 1922 '23 gemeentelijke inkomstenbelasting zal bedragen 1.15, waarna de vergadering, na in comité geweest te zijn, door den voorzitter wordt gesloten. St. Philipsland. Woensdagnamiddag had de machinist C. A. R. K. toen hij met een motorrijwiel over de Stationsweg reed, het ongeluk, door onbekende oorzaak zijn stuur kwijt te raken, waardoor hij van den dijk van den oprit afreed en tegen het daar staande hokje van de sluis te recht kwam1. Hij liep enkele kwetsuren op en de inzittende persoon vloog door den schok door het stofscherm. De motor was niet erg gehavend. Poortvliet. Dinsdag vergaderde de Raad. Afwezig dhr. N. A. Bruijnzeel. De voor zitter deelt mede, dat ingekomen zijn goedkeuring van diverse raadsbesluiten, alsmede een raadsbesluit van de gemeente St. Maartensdijk tot het richten van een verzoek aan de Tweede Kamer, om alle medewerking, te verleenen aan de po gingen tot het verkrijgen van een vaste verbinding van het eiland Tholen met den vasten wal van West-Noord-Brabant. Be sloten wordt aan dit adres geen adhaesie te betuigen. Verder een request met me morie van het Inter-provinciaal Comité aan de Tweede Kamer over de ophef fing der degressie in de spoorweg-reizi gers-tarieven. Hieraan zal adhaesie wor den verleend. Ged. Staten deelen mede, dat de Mi nister van Binnenlandsche Zaken ver zocht het maximum vermenigvuldigings cijfer 4, voorgesteld in de verordening tot heffing van plaatselijke inkomstenbelas ting terug te brengen op 2. Besloten Wordt de maximum heffingsfactor te bren gen op 3. Hierbij geven de heeren J. M. van Sorgen en M. K. Krijger in overweging om 50 pet. te heffen op den aanslag der Vermogensbelasting. De rekening van het Weezen-armbestuur over 1921 wordt voor onderzoek in han den gesteld van de heeren M. J. de Graaff, Joh. Elenbaas en J. M. van Sorge. Daarop wordt in behandeling genomen en vastgesteld een nieuwe verordening tot het heffen van een hondenbelasting. Met 4 tegen 2 stemmen, die van de heeren iChr. P. v, d. Slikke en E. v. d. Slikko Wordt de belasting per hond vastgesteld op f 4. Vervolgens worden vastgesteld: een ver ordening voor de commissie van toe- Zicht op het L. 0.; een verordening op het openbare lager onderwijs en een instructie voor de schatting der huur waarden der dranklokalen. Het voorstel van B. en W. om het sluitingsuur der herbergen des Zondags te bepalen ap 6 uur namiddag, werd op verzoek van den heer M. IC. Krijger gewijzigd in dien zin, dat het sluitingsuur werd voorgesteld op 2 uur namiddag. Dit voorstel werd aange nomen met 4 tegen 2 stemm'en, die van de heeren E. v. d. Slikke en M. J. de Graaff. Thans kwam in behandeling een adres van de landarbeidersvereeniging om een voorschot van f34316 tot het aan- koopen van 11.12.70 H.A. bouwland. Na dat uitvoerige besprekingen waren gehou den werd besloten dit adres aan te hou den teneinde aan de landarbeidersvereeni ging de gelegenheid te geven te trachten dat land voor een lageren prijs vast te krijgen, daar de koopsom in verband met de kwaliteit van den grond te hoog is. De vergadering gaat thans over tot een geheime zitting voor het 'behandelen van reclames hoofdelijken omslag. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Schelluinen A. Prins te Giessendam. Aangenomen naar Doornspijk door S. Ronner te Oene Bedankt voor Zetten door A. Meijers te Woubrugge; voor IJsselmuiden door J. G. Dekking te ICesteren. Het classicaal bestuur van Amster dam heeft de verkiezing van dr Haitjema door het kiescollege van Amsterdam ver nietigd en tot een nieuWe vergadering .van het kiescollege geadviseerd teneinde het vierde drietal, dat 10 April j.l. was geformeerd, met één persoon aan te vullen. Geref. Kerken. Beroepen te Oldeboorn W. A. Wier- singa cand. te Kampen. Doopsgez. Gemeente. Beroepen te Oudebildtzijl J. Yntema te Surhuisterveen. Geslaagd te 's Gravenhage voor het 'stuurliedenexamen groote vaart de hee ren J. P. Nonhebei, I. J. Ch. de Lange, M. Sparrius, A. Boosman, D. C. Bakker en 0. A. V. Cafferata. Souburg. Donderdag herdacht dhr. J. C. de Hamer, dat hij 25 jaar bij het Chr. onderwijs werkzaam was. Des middags werd dit in de school herdacht. Namens het personeel sprak het hoofd der school en overhandigde den jubilaris een paar boekwerken. Namens de kinderen sprak dhr. P. Luteijn en overhandigde een vul pen. Het bestuur der school complimen teerde den jubilaris bij monde van den heer J. Sturm en bood een fraai agrement aan. Dhr. de Hamer dankte allen voor de bewijzen van vriendschap en verzocht te zingen Ps. 68:10, waarna hij de kinderen tracteerde. Aan liet slot spi'ak de voor zitter nog een woord van welkom tot den heer W. Barentsen, die 1 Juni in functie trad. Op Zuid- en Noord-Beveland. Ned. Herv. Kerk. Zondag 4 en Maandag 5 Juni. Baarland, nm. ds. Elenbaas. Bie2elinge, vm. en nm. ds. Jonker. Maandag geen dienst. Borssele vm. ds. Elenbaas, nm. geen dienst. Colijnsplaat, vm. en nm. ds. Fejjkes Driewegen, 2 u. ds. Kalshoven. Maandag vm. ds. v. Leeuwen. Ellewoutsdijk, vm. ds. v. Leeuwen. Maandag vm. ds. Ilofker. 's Gravenpolder, vm. en nm. ds Gerretsen. Ilansweert 2.30 u. ds. Waardenburg. ITeinkenszand, 10 en 2.30 u. ds. Netelenbos. Maandag 10 u. ds. de Voogd. 's-Ileei Arendskerke, vm. ds. de Voogd, nm. ds. Hofker. 's Heerenhoek, 10 u. ds. Hofker. 'sH.- Abtskerke, vm. en nm. Ds v. d. Plassche. 's-H. Hendrikskinderen, vm. en nm. ds. Kam steeg. Hoedekenskerke, vm. en nm. ds. v. Lindonk. Maandag gee ndienst. Ierseke, vm. leesk., nm. ds. Drost. Kamperland, vm. en nm. ds de Wijk. Kapelle, vm. en nm. dr. Schmidt. Kattendijke, Kats, vm. en nin. ds. Mol. Kloetinge, vm. en nm. ds. Meloen. ICortgene, vm. en nm. ds. Miskotte. Krabbendijke, 10 en 3 u. ds. Dekker (Bed. H. Doop). Kruiningen, 10 en 2.30 u. ds. Diederiks. Nievwdorp. 2.30 u. ds. de Voogd (Maandag vm. ds Nisse, vm. en nm. ds. Pont. Oudelande, vm. e nnm. ds. v. Essen. Ovezand, 9 u. ds. Kalshoven. Rilland, vm. en nm. ds. Visser. Schore, vm. en nm. ds. Klomp. Waarde, vm. en nm. ds. v. Maanen. Wemeldinge, 10.30 u. ds. Drost, 2.30 u. zen deling J. L. D. v. d. Roest. Maandag vm. 10.30 u. ds. Drost. Wiibelminadorp, vm. ds. Steinz nm. ds. Hom burg. Maandag geen dienst. Wissenkerke, vm. en nm. Ds v. d. Linde. Wolphaartsdijk, vm. en nm. Ds Mantz. Op Walcheren. Arnemuiden, nm. dhr. Brink van ysselmuiden. Aagtekerke, vm. ds. Seulijn. Biggekerke, vm. en nm. ds. Koenekoop. Domburg, 9.30 en 2 u. ds. Hak. Maandag 9.30 u. idem. Gapinge vm. en nm. ds. Maas. Grijpskerke 9.30 u. ds. Bastiaanse. N. en St. Joosland, vm. en nm. ds. v. Garderen. Oostkapelle, vm. en nm. ds. Gijsman. Kleverskerke. vm. Ds. Wauters. lCoudc-kerke, vm. ds. Postma, nm. geen dienst. Maandag vm. ds. Koenekoop (coll. Zend.) Me'iskerke, 2 u. dr. de Groot. Rilthem, vm. en nm. ds. Sundermeijer. Serooskerke, vm. dr Gunning nm. geen dienst. Maandagvm. ds. Tjebbes. Sint Laurens, vm. en nm. ds. van 't HofL Maandag geen dienst. 0. en W. Souburg, 930 u. ds. Graves van W'llemswaard, nm. geen dienst. Maandag 9.30 u. ds. v. Willemswaard. Veere. vm. dr. Weijland. Vrouwepolder, nm. ds. Bastiaanse. Maandag geen dienst. Westkapelle, 9.30 en 2 u. ds. Reus. Zoutelande, 2 u. ds. Postma. 't Zandt, 10 u. ds. Jonker, 6 u. ds. van Wil lemswaard (coll. Zending). Middelburg (Luth. Kerk) 6 u. dr. Gunning en Maandag (Nieuwekerk) 10 u. dr Gunning. Geref. Kerken. Baarland 9.30 en 2 u. ds. R. Brouwer, (nm. afscheid). Borssele, vm. ds. H. Brouwer nm. leeskerk. Domburg, vm. en nm. e nMaandagvm. ds. Thijs, em. pred. Driewegen, vm. leeskerk, 6 u. ds. H. Brouwer. Gapinge, vm. leeskerk ,nm. geen dienst, 6.30 u ds. J. H. Telkamp. Maandag geen d. Geersdijk, vm .en nm. leeskerk. 's-Gravenpolder, 10 en 2.30 u. leeskerk. Grijpskerke, vm. en nm. prof. Lindeboom van Kampen. Heinkenszand, 10 u. leeskerk, 2 u. ds. R. J. v. d. Veen. Ierseke, vm. en nm. ds. B. Meijer. Kapelle, 10.30 en 3 u. ds. A. Scheele. Kamperland, 9 en 2 u. ds. v. d. Ende. Krabbendijke, 10 en 3 u. ds. Scheps van Deventer. Kruiningen, 10 en 2.30 u. cand. den Boeft van Gorinchem. Nieuwdorp, vm. en nm. ds. Doekes. Oostkapelle. 9 u. leeskerk, 6.30 u. ds. Iley. Maandag 9 u. ds. Heij. Schoondijke. 10 en 3 u. en Maandag 10 u. ds L. Bos, em. pred. te Apeldoorn. Veere, vm. en nm. ds. Wessels. Maandag geen dienst. Vrouwepolder, vm. leeskerk, 6.30 u. ds. Wes sels. Westkapelle, vm. en nm. leeskerk. Wemeldinge 10 u. en 3 u. leeskerk. Wissenkerke, vm. en nm. leeskerk. Wolphaartsdijk, 10 en 3 u. (zomertijd) ds. Lanting. Geref. Gemeenten. Middelburg, vm.,. nm. en av. ds. Verhagen. Goes, vm., nm. en av leeskerk. Borssele, 9, 2 en 5.30 u. ds. Vreugdenhil. Ierseke, vm., nm. on av. ds. Kersten. Krabbendijke, 10, 2.30 en 6.30 u. dhr. Re- meijn. Chr. Geref. Kerk. Biezelinge, 9.30 en 2 u. leeskerk. Doopsgez. Gemeente. Goes (Legerdijk) geen dienst. Tholen en St. Filipsland. Ned. Herv. Kerk. St. Annaland. 9.30 u. ds. Verschoor (H. D.), 2 u. en Maandag 9.30 u. leeskerk. Oud-Vossemeer, vm. ds. v. Grietkuyzen. Poortvliet, 10.30 u. leeskerk, 3 u. ds. Ver schoor. Maandag 10.30 u. ds. Verschoor. St. Maartensdijk, vm. ds. Keiler. Scherpenisse, 10.30 u. leesk., 3 u. ds. Da ten ia. Maandag 10.30 u. leeskerk. Stavemsse, 9.30 u. leeskerk, 2 u. ds. Keiler (Coll. Zending). Tholen/ 10 u. ds. Datema, 2.30 u. ds.Griet- lujyzen Maandag 10 ui ds. Datema. Sf. Philipsland, 10.30 en 3 u. eh Maandag 10.30 u. ds. Los. Geref. Kerken. Anna Jacobapolder, 9.30 en 2 u. ds. Veld kamp. Oud-Vossemeer, vm. en nm. leeskerk. Poortvliet, 10.30, 3 en 7 u. leeskerk. Maan dag 10.30 u. idem. Tholen, 10 en 6 u. ds. A- Bolwijn. Maandag 10 u. idem. Geref. Gemeenten. St.-AunalanJ, vm., hm en av. leeskerk. Scherpenisse, 9.30, 2 u. en 5.30 u. leeskerk. Stavenisse, 9.30, 2 u. en 5.30 u. leeskerk. Sl Maartensdijk, 9.30, 2 en 5.30 u leeskerk Tholen, vm., nm. en av. en Maandag 10 u. leeskerk. St.-Philipsland 10, 3 en 6.30 u. ds. Boone. Maandag 10 u. idem. Schouwen en Duiveland. Ned. Herv. Kerk. Bruinisse, 9.30 eri 2 u. ds. Waardenburg. Haamstede, 10.30 en 3 u. ds. Japeben. Maan dag geen dienst. Nieuwerkerk, 10.30 en 3 u. ds. v. d. Linden (Bed. H. Doop). Oosterland9.30 u. dr. Weeda. Zonnemaire, 9.30 u. Ds de Leur. Geref. Kerken. Brouwershaven, 9.30 en 2 u. leeskerk. Bruinisse, 10 en 5 u. dhr. Punt van Middel burg. Haamstede, 10.30 en 3 u. en Maandag 10.30 u. ds. Goedkuys. Nieuwerkerk, 10.30, 3 en 6.30 u. leeskerk Costerland, 9.30 2 en 6 u. leeskerk. Scharendijke, vm. en nm. ds. G. Laarman. Maandag 10.30 u. idem. Zierikzee, 10 u. en 6 u. ds. Wielenga. Zonnemaire, 9.30 en 2 u. ds- Hoek. Chr. Geref. Kerk Zierikzee, 10 en 6 u. Ds van der Molen, 2 u leeskerk. Geref. Gemeenten. Bruinisse, 9.30, 2 en 5.30 u. leeskerk. Nieuwerkerk. 9.30, 2 en 5.30 u. leeskerk Oosterland, 9.30, 2 en 5.30 u. leeskerk. Oud-Geref. Kerk. Bruinisse, 9.30, 2 en 5.30 u leeskerk. Nieuwerkerk, 10, 3 en 6.30 u. leeskerk. Oosterland, 9.30 ,2 en 5.30 u leeskerk. Bosch- en he i d e brande n. Dins dag en Woensdag heeft een hevige bosch- en heidebrand gewoed onder Someren en Sterksel in Noord-Rrabant. Ongeveer 550 hectaren zijn afgebrand. Ook zlijn groote bosch- en heidebranden uitgebroken nabij Geldrop, Rladel, Oirschot Bundel, La-gemierde en Meyel. In de bosschen op de Limburgsch-Belgi- sche grens woedt eveneens een geweldige brand. Door middel van tegenbrand, opwer pen van zandbarricaden en afsteken van grond, tracht men het vuur te stuiten, doch de brand duurt nog over vele hectaren voort. In de stad Weert hangt een gedurige brandlucht. Te Westervelde in het Noorsche Veld (Dr.) zijn twaalf hectaren dennenbosch van de familie Tonckens door brand vernield. O p 1 i c h t e rij. In „De Haagsche Post" heeft een advertentie gestaan van de Duitsch-Belgische Rijwiel-Export Mij. te Krefeld, waarin rijwielen werden aan geboden voor f 39. Hoewel een er in voorkomende zinsnede, dat uitsluitend ver zending kon volgen na ontvangst van een aangeteekenden brief en dat onder rem bours niet verzonden kon worden, reeds deed vermoeden, dat de zaak niet geheei zuiver was, hebben toch vrij veel menschen het bedrag opgestuurd. De maatschappij moet in het geheel niet bestaan. De z.g. directeur is thans met een belangrijk be drag voortvluchtig. De Duitsche politie heeft de zaak in handen. - Op he eter daad betrapt. Woensdagavond werd door een hoofda gent van politie in één der bosschen on der Visclidonk te Roosendaal op heeter- daad betrapt en gearresteerd een zekere J. A. C. K., die aldaar niet nader te noe men handelingen pleegde met een negen jarigen jongen. V e r b a 1 i s e e r d. De politie te Lei den heeft proces-verbaal opgemaakt tegen een Amsterdamsch anti-stemming-commité hetwelk te Leiden propaganda maakte met een nagemaakten ezel, die op wielen door de stad werd gevoerd. Op den kop ervan was geschilderd: „Stemt niet", en op den romp: „Wie zijn eigen vilder kiest, is nog stommer dan een ezel". Tegen de leden van het comité zal een vervolging worden ingesteld wegens aansporing tot het niet deelnemen aan de stemming. I)e brand b ij „W erkspoo r". De directie van Werkspoor te Amsterdam deelt m'ee, dat hoewel de brand voor het bedrijf zeer ernstige gevolgen heeft, deze toch nog betrekkelijk meevallen, in zooverre, dat het bedrijf in verschillende afdeelingen geheel of gedeeltelijk kan worden voort gezet. Werkspoor heeft ook uitgebreide fabrieken te Zuilen bij Utrecht, waar niet alleen een groot gedeelte van het bedrijf gevoerd wordt, maar ook ©en groot aantal modellen bewaard worden, en wel juist die van de meeste waarde. In de groote ijzergieterij en ketelma kerij, die niet door den brand aangetast rijn, gaat het bedrijf gewoon voort. De modelmakerij zal voorloopig ondergebracht worden in leegstaande lokaliteiten; de al te werken locomotieven zullen naar Zuilen worden overgebracht, waarheen ook een gedeelte der werklieden zal worden over geplaatst. Let op de kinderen. Een 68- jarig manspersoon is door de politie aan gehouden, terzake van niet nader aan te duiden handelingen met kinderen aan het stille strand te Scheveningen. De ansjovisvangst. In de laat ste dagen wordt te Bergen op Zoom veel ansjovis gevangen tengevolge van de ver anderd;- weersgesteldheid. Ze bedraagt vaak per getij vijf ton. Houdt de vangst aan, dan zal dit jaar tot de middelmatige gaan belmoren. Tengevolge van het stop zetten van den uitvoer blijven de prijzen gedrukt. Zakkenrollers. Gisternacht werd op de Korte Hoogstraat te Rotterdam een chauffeur, die met z'n auto te snel reed, door een agent van politie tot stoppen aan gemaand. Zooals gewoonlijk omringden eenige nieuwsgierigen den wagen. Een bewoner van de Hoogstraat, een biljart chef, voegde zich bij hen en werd; toen aangesproken door één der inzittenden, een goede bekende van de politie en han dig zakkenroller, die uitstapte en een praatje maakte. Na eenige minuten kreeg men verlof tot doorrijden en de vriende lijke auto-passagier nam afscheid van den biljai'tchef. Deze "bemerkt© te Iaat, dat zijn horloge met ketting was verdwenen. Moord op een drieja rig meisje. Een misdaad zonder voorbeeld is dezer dagen te Berlijn gepleegd. Op klaarlichten dag heeft een pervers in dividu een driejarig meisje, dat voor de deur van haar ouderlijk huis op straat speelde, in dat huis gelokt en het kind op een donkeren trap met een zakmes doo- deiijke wonden toegebracht door steken in de borst en bovenarm, terwijl een dei' polsjes was doorgesneden. Het ongeluk kige slachtoffer kwam met bloed over stroomd den winkel van haar vader bin- nenstrompelen om daar al heel spoedig te sterven. De dader is ontkomen. De ontploffing te Erfurt. Een strafbaar feit, hetwelk indertijd veel opzien verwekte en Duitschland in diplo matieke moeilijkheden met de Entente bracht, werd gisteren voor de rechtbank te Erfurt behandeld. Aangeklaagde was de spoorwegarbeider Otto Kühn, die in ge meenschap met andere tot nu toe niet gevatte daders op 4 September 1920 op het goederenstation te Erfurt een wagon met munutie, die de Fransche regeering naar Polen had gezonden, door ontplof fing vernield had. De beschuldigde leken de de daad en verklaarde, dat de Bond van Vakverenigingen het besluit had ge nomen, dat de spoorwegarbeiders alle mu nitie-transporten in brand zouden steken- Het vonnis luidde 9 maanden gevangenis straf. De electrificatie der Got- h ar d tb a an. Uit Zürich meldt men: De electrificatie der Gothardtbaan is met do openstelling van het slotstuk Lu- cern-Arth-Goldau gereed gekomen. Van 1 Juni af rijdt de nachtsneltrein Razel-Genua op de 170 K.M. lange baan Genua-Bellin- zona zonder oponthoud in 170 minuten. Daar de ondervinding van het electrisch bedrijf op het traject Chiasso-Arth Goldau zeer gunstig is uitgevallen, hoopt men de snelheid nog te vergrooten. Vanaf 1 Juni rijden alle dagsneltreinen der Gothardt- lijn in beide richtingen met restauratie wagens. Met uitzondering van den Goihardt Express hebben alle sneltreinen ook een aantal derde-klas coupé's. 52 hui ze n in 52 dagen. Te Han- worth, nabij Feitham (Engeland) is door een kleine bouwvereeniging een zeldzaam record geslagen. Zij heeft het namelijk op zich genomen 52 huizen te bouwen in... 52 dagen. Einde April was er nog weinig vordering met het bouwwerk gemaakt, zoo dat met toen tot de overtuiging kwam. dat er groote spoed achter het werk gezet moest worden, wilde men bijtijds klaar zijn om op de regeerings-subsidie aan spraak te kunnen maken. Het was haast een hopeloos geval. De huizen moesten namelijk vóór 23 Juni gereed ziijn voor bewoning, zoo de regeering d© subsid.ie' wilde verleenen. Een wedloop met d©n tijd begon. De bouwvereeniging stelde zich in verbinding met een bureau voor woningbouw-advie- Zen, dat de verantwoording op zich nam om de regeerings-subsidie nog bijtijds te „verdienen". Onmiddellijk werd een con tract gesloten met een bouwonderneming en op 2 Mei werd de arbeid met den ui tersten spoed aangevat. In een maand tijds waren 52 huizien opgetrokken en onder de kap gebracht. Daarna begon het afma ken der huizen: het pleisterwerk en der1 gelijke, en op het oogenblik zijn 40 van de 52 huizen bijna voor bewoning gereed. De volgende week zullen alle huizen zoo goed als voltooid zijn en er is geen twijfel aan, dat de huizen op tijd gereed zulten zijn. Vóór 23 Juni zal de wedloop met den tijd gewonnen Zijn: 52 huizen in 52 dagen- De huizen zijn middenstandswoningen met 2 woonkamers, drie of vier slaap vertrekken en Zeer veel comfort. Aluminium voor koper. In de jaarvergadering van den Bond van Duitsche industrieelen op electrotechnisch gebied, is de raad gegeven uit te scheiden met den aankoop van koper in de Ver. Staten en in plaats van dit metaal voort aan aluminium te gebruiken voor electr. geleidingen, hetwelk in Duitschland zelf geproduceerd kan worden. De bezwaren tegen het gebruiken van aluminium voor luchtgeleidingen zijn, naar hij zeide over wonnen sedert het probleem van samen koppeling der draden op bevredigende wij ze is opgelost. "Een revolutie in de motor wereld. De motorwereld verkeert in een zekere opwinding over een Duitsche ont dekking, zooeven aan de markt ge bracht, en waardoor het mogelijk wordt zoowel benzine als ruwe olie voor motoren te gebruiken. Een volgens dit systeem in gerichte motor wordt als het ware een Dieselmotor en ontwikkelt met ruwe olie bij gelijke hoeveelheid brandstoffen de zelfde kracht als wanneer zij benzine ge bruikt. Een groote prijsbesparing is hier- vaii het gevolg, daar de prijzen van ruwe olie en van benzine tot elkander in veis houding staan als 1 tot 5. Die f en artiest. Robert de Fiers schreef, naar aanleiding van een beroemd geworden tooneelstuk dat tegenwoordig veel gespeeld wordt, de volgende, van ernstige verwording getuigende opmerking „Wij hebben opgehouden, den diefstal als een misdaad te beschouwen. Wij hou den hem liever voor een behendigheids- toer, waarvoor het, zoo hij rap uitgevoerd wordt, goeden smaak is te applaudiseeren. Op zoo'n manier wordt de carrière van den dief die van een artiest, bijna eervol, om dat ze liberaal is en onafhankelijk, om dat protectie u er niet bij helpt, en men er u niet bij vraagt, uwe politieke over tuiging te manifesteeren. KATTOWITZ. V.D. De intergeallieerde commissie heeft den staat van beleg af gekondigd over de steden en districten KattoWitz, Gleiwitz, Hindenburg en "Reib- nik. De openbare lokalen moeten uiter lijk hal# 9 "s avonds gesloten zijn, terwijl het straatverkeer van 10 u. 's av. tot 4 u. 's morgens is verboden. De bladen staan onder censuur. DELFT. V.D. Hedenmorgen ontspoorde door verkeerden Wisselstand een locomo tief. De rails zijn ter plaatse gebroken. Het goederenverkeer ondervindt ernstige vertraging. De machine staat naast de rails. i I t ESSEN. V.D. Behalve 18 dooden en 29 gewonden, die het mijnongeluk gekost heeft, worden nog 5 personen vermist. HAMBURG. V.D. Het verkeer in de haven in Mei heeft dat van Mei 1913 overtroffen. GOES. Naar wij vernemen, zal zich hier vestigen een specialiteit chirurg, tevens voor vrouwenziekten; althans is hier een kamer gehuurd door dr Kocli, Middelburg, een zoon van professor Koch. Deze blijft te Middelburg, doch zal dagelijks alhier te consulteeren zijn. Hij werkt in contact met nog een drietal bekwame doctoren, onder welke dr Schoute en dr Martens, beiden uit Middelburg, ons worden ge noemd. Wisselkoersen. Amsterdam, 2 Juli, 2 uur. Berlijn cheque 0.940.95 Berlijn bank 0.950.97 Brussel 21.6521.70 Parijs 23.45—23.50 Londen II.491/411.4934 Dollar 2.571/2—2.58 Woenen 2.252.35 Wegens plaatsgebrek moet een raads- verslag van N.- en St Joosland tot mor gen wachten Rechtbank te Middelburg. Door P. Br., 35 jaar, koopman te Bergen op Zoom, gedetineerd te Middel burg, is hooger beroep aangeteekend te gen het vonnis der rechtbank te Middel burg van 19 Mei jl., waarbij hij wiegens afpersing is veroordeeld tot 9 maanden gevangenisstraf. De Officier van Justitie kwam. eveneens in hooger beroep. Ook werd hooger beroep aangetee kend door J. K. de J., 52 jaar, werkman te Wemeldinge, tegen het vonnis van 26 Mei 1922, waarbij hij is veroordeeld we gens diefstal van gas en bedreiging tot 6 maanden gevangenisstraf. Kantongerecht te Middeiburg. Door het kantongerecht te Middelburg zijn veroordeeld wegens overtr. der Jacht wet: P. H. Dzn., Westkapelle, tot 2 maal f 10 b. s. 2 maal 10 d. h., met uitlevering geweer of te betalen f 15 s. 5 d. h.; W. J., Souburg, W van S, Souburg, M de V., Ar nemuiden, allen tot teruggave aan ouders; D. P., M. de R., beiden te Souburg, S. B„ Aagtekerke, ieder tot f 2 b. s. 1 w. t.G. J. H., Arnemuiden, tot f2 b. s. 2 d. h.; P. K. J.Hzn, Domburg, C P, Vrouwepolder, ieder tot f 5 b. s. 5 d. h.; J. V., Vlissingen, C. S., Serooskerke, ieder tot 2 maal f 5 b. s. 2 maal 5 d. h.met 'een rijwiel over wandelwegen rijden: H. T., Middelburg, tot f2 b. s, 2 d. h.; overtr Trekhonden- wet: J. M., St. Laurens, tot 3 maal f'2 b. is. 3 maal 2 d. h.; .een paard ter geleiding toevertrouwen aan een nog niet 16-jarig persoon: J. M., Souburg, tot fl b. s. 1 d. h.; overtr. art. 427 Swb.: J. J., Vlis singen, tot f5 b. s. 5 d. h.; fietsen zonder licht over het jaagpad: C. C. P., Vlissin gen, tot f2 b. s. 1 w. t.; op verboden plaatsen voetbal spelen: W. S., J. P., beiden te Middelburg, no. 1 tot f2 b. s. 1 w. t., no. 2 tot teruggave aan ouders; op een 1 persoons rijwiel 2 personen ver voeren: L. L S., Middelburg, tot terug gave aan ouders; W. V., Koudekerke, tot fl b. s. 1 d. h.; loopen op den keermuur van 't droogdok: D. S., Middelburg, tot 0.50 b. s. 1 w. t.; fietsen met een free- wheelinrichting zonder rem: A. de K., Nieuwland, f 2b. s. 2 d. h.; fietsen zonder flich't: J II, Souburg, tot f3 b. s. 3 d. h.; W. S., Middelburg, tot f 1 b. s. 1 d. h.; fietsen zonder bel: L. L., Souburg, tot f2 b. s. 2 d. h.; P. K., Souburg, tot f0.50 b. s. 1 d. h.; J. E. G., Vlissingen, tot fl b. s. 1 d. h.; M. B., Domburg, tot f 1

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1922 | | pagina 2