\o 905 Donderdag 1 Juni 1999 36e Jaargan <r V 2 Ingezonden Stukken. Telegrammen. Buitenland. Drukkers-Exploitanten OOSTERBAAN LE COINTRE GOES Bureaux: Lange Vorststraat 6870, Goes Tel.: Redactie no. 11; Administratie no. 58 Postrekening No. 36000. Bijkantoor te Middelburg: Firma F. P. DHUIJ, L. Burg. Tel. no. 259 ve Zeeuw VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG. Aboan»meataprj|a: Per 3 maanden, fraitoo per pta( f 3.— Losse nummer* fris Prijs der Advertentlën: 14 regels f 1.20, elke regel meer 30 et Bij abonnement belangrijke kertlng. DE A.-R. CANDIDATENLIJST. 1. Mr J. A. de Wilde, Den Haag. 2. C. v. d. Voort v. Zijp, Den Haag. 3. A. Colijn, Nieuwer-Amstel. 4. J. v. d. Molen. Renkum. 5. J. F. Heemskerk, Middelburg. 6. Mr G. v. Baren. Delft. 7. Chr. v. d. Heuvel, Haarlemmermeer. 8. J. A. J. Jansen Maneschijn, Dordrecht. 9. J. Schouten, Rotterdam. 10. C. Warnaar. Dirksland. Kiest hiervan op 5 Juli no. 1Mr J. A. de Wilde. Een corrigendum. De Nieuwe Zeeuwsche Courant laakt, en terecht (lat in sommige bladen, ook in ons blad, een bericht is opgeno men als zou er een beweging gaande zijn om het coelibaat in de Roomschc Kerk facultatief te stellen. Gaarne verklaren wij dat dit onzinnige en leugenachtige bericht niet door ons had behooren opgenomen te worden. Be richten waar de logen zoo dik op zit, gaan in den regel onze schaar voorbij. Ditmaal slipte dit ons wapen. Toch kunnen wij, aan den wenk der redactie dat. „de waarheidslievende Zeeuw even gretig de tegenspraak" (uit „De Tijd") „onder de oogen zijner lezers bren gen zal als hij1 te goeder t rouw het leugenbericht opnam" niet geheel voldoen. Reeds hierom niet, omdat de beperkte plaatsruimte 't ons belet. Wel willen wij, zonder eenigen twijfel zelfs aan de juistheid der mededeeling, hel. volgende aan „Die Tijd" ontleenen 1. Het is volslagen onjuist, dat er in Frankrijk en Italië een beweging onder de jongere R. K. geestelijken in gang is, die zou beoogen, het celibaat van geeste lijken af te schaffen. 2. Er is noch bij de Bisschopp'en, noch bij de Seminarie-overheden van Frankrijk ook maar iets bekend, dat een vereeni- ging „La Solidai'ité Sacerdotale" zou zijn opgericht, wier president brieven zou kunnen toonen van in bun functie zijnde jonge katholieke priesters, die het celi baat wenschen te zien afgeschaft. 3. Een „abbé Adrot" is niet bekend. 4. Het Twieed© Concilie van Lateranen heeft Waarlijks duidelijk gienoeg uitgespro ken dat geen mondige die vrijwillig de priesterwijding heeft ontvangen, een geldig huwelijk kan sluiten; en: Het celibaat heeft in liet Oosten nooit gegolden als wet. Hiermede achten wij het malla coeli- baat-bericht voldoende weerlegd. Het an dere laten wij zwemmen: het zou maar tegenspraak uitlokken (wij noemen alleen maar het woord „pelagianisme" en dat, past minder in ons blad, althans even weinig als het bericht, waaraan terecht De Nieuwe Z. zich heeft geërgerd. BRIEF UIT THOLEN. Werkhof, 26 Mei 1922. Beste Vriend, Zoo af en toe heb ik wel -eens een let tertje geschreven voor onze Zeeuwsche Anti-revolutionaire „Zeeuw". Meestal over politieke onderwerpen. Korte stukjes, waarin 'n- paar opmerkingen en 'n waar schuwing of 'n welgemeende raad aan het .slot,. Tn den laatsten tijd hielden deze stukjes wel verband met de a.s. verkiezin gen en het spreekt haast vanzelf, dat op '-T'lVuiTueF Vannacntvor- sveii dan wel van droogte, waardoor vele planten niet tot volle ontwikkeling zijn giekomen of stierven. De appelenbloei is voor de latere soorten nog niet geëindigd, maar de vroegere variëteiten hebben zich ruim kunnen zetten en doen een ruim be schot verwachten. Alles bij elkaar genomen, kan de hoop gekoesterd worden, dat dit jaar een over vloedig fruitjaar zal zijn. Mogen de prijzen door de .omstandighe den lager zijn, het beschot zal toch een beduidende opbrengst opleveren. „Werkspoor" te Amsterdam, afgebrand. Amsterdam wordt wel door felle branden geteisterd. Gisterenavond heeft weer een buitengewoon hevige brand gewoed in de bekende fabriek „Werkspoor, waar ciriik 2Ó0Ö arbeiders werkzaam zijn. Het vuijr woedde over een oppervlakte van ruini ii/2 H-A. Modelmakerij en gieterij waren een vuurzee. Met vervaarlijke snel heid breidde het vuur zich voortdurend uit. De locomotief-herstelplaats, alsmede d?au- •to-afdeoling konden evenmin behouden blijven. Alleen de groote gieterij met daar achter gelegen ketelmakerij bleven ge spaard. Men stond nagenoeg machteloos tegenover dezen grootsten vuurhaard, welken de Amsterdammers bij heugenis ooit gezien hadden. D© brandweer werkte op bewonderenswaardige wijze. Al het ma teriaal uit de geheele stad was aanwezig. eenzelfde doel meerdere pijlen worden af geschoten. Ik weet echter eens te hebben gelezen, dat de imenschelijfce geest een beperkt op neming sver m 0 gen beeft. Wanneer vragen en onderwerpen steeds met herhaling van dezelfde verdediging, op dezelfde wijze worden behandeld, dan zullen deze veel van hun voelbare beteekenis gaan verlie zen, omdat diegenen, die overtuigde voor standers zijn, zich gaan vervelen bij tel kens hetzelfde te lezen en de tegenstan ders hoe langer hoe doover worden, wijl de bekend® klanken hun niet meer veront rusten en bezig houden. Daarom dacht ik goed te doen eens per soonlijk in een brief van hart tot hart te praten met u. Niet omdat ik er bang voor ben, dat gij nog goeden raad noodig hebt, ik weet wel beter. Maar toch zijn ei' van die oogenblikken in ons leven, waarin we niet genoeg hebben aan ons zeiven. Dan moeien we hooien in de stilte de stem van God, dan verlangen we de bewijzen, dat er vrienden zijn. medereizigers naar de groote eeuwigheid, die met ons meeleven en wer ken en bidden. Een warme handdruk, een lachend, klaar oog, ©en brief, een ver trouwelijk gesprek zijn ons meermalen welkom. Zoo is 't ook nu. Ik heb behoefte in deze verkiezingsdagen een en ander van 't hart te werpen, waarmee ik wel wat bezwaard ben. Het is wel aan te nemen, dat in deze dagen vrijwel niemand een in alle opzich ten opgeruimd leven leidt. Er is een ge voel van onzekerheid en gedruktheid waar te nemen in heel de samenleving. -De politiek van de Entente heeft gefaald en de wijsheid der sovjets is dwaasheid ge bleken. De tijden van bloei en van voor spoed zijn weg en tegenspoeden worden ons deel. Pogingen van mensehen, om de wereld weer dat aanlokkelijke uiterlijk te geven van voor den oorlog, zijn mislukt. Uiteengespat is wat vroeger samenging en arbeidde aan de verheffing van het maat schappij-leven. Wantrouwen en oneenig- beid haast overal. Stilstand en achteruit gang van >en in zaken veroorzaken meer malen een minder prettige stemming. Ook op politiek terrein in ons eigen land is er zoo heel veel, dat wij graag anders zouden willen. Er gebeuren dingen, die wij heel niet begeeren en hoofdschuddend zien we toe zonder er ook maar iets aan te kunnen veranderen. Vier jaar geleden heeft Lord Curzon ia het Engelsche Hoogerhuis verklaard, dat hij ofschoon beslist tegenstander van vrouwenkiesrecht vóór zou stemmen, omdat „hij tegen de macht der omstandigheden niet op kon." Zeker, als we de zaak zoo bezien, dan zijn we Spoedig klaar, te meer als we belijden, dat zonder den wil van onzen Hemelschen Vader geen muschje ter aarde zal vallen. Dan zien we maar voor oogen alles waf geschiedt, doch de werkelijke oorzaak en nog veel minder het gevolg van de dingen zien wij niet. Dan hebben wij een goed toecoorzicht op onzen ge trouwen God en genadigen Vader, ,die veel gedachten heeft, hooger, dus anders, dan onze gedachten, maar ook veel gunst bewijst en veel vergeeft bovenal. Zóó ge zien, zoeken en verwachten wij het niet van menschen, van brieven, van ©en hel deren oogopslag, ©en hartelijk vrienden woord, doch wij aanvaarden deze dingen als middelen, waarvan onze God zich be dient ons ten goede. Dit neemt niet weg, dat. we wel zitten te piekeren over dingen, die ons niet duide lijk zijn of ons hinderen. Op negenjarigen leeftijd stierf haar moe der. Ze is met de andere broertjes en Zusjes toen een tijdlang in Neerbosch opgenomen. Als 12-jarig meisje moest ze de huishouding van haar vader gaan voe ren. Al vroeg ging >ze den verkeerden weg op, zoodat ze op 15-jarigen leeftijd in een Chr. Doorgangshuis werd geplaatst. Na een half jaar verliet ze dit weer, ging weer een leven leiden met „vriendin nen" in gezelschap met matrozen op den Zeedijk, enz. Op 20-jarigen leeftijd werd zij door eenige Christelijke dames in de gelegenheid gesteld een winkeltje over te nemen en een ander leven te beginnen. Het winkeltje iging wel, maar de rest Ze werd anarchiste, nu ongeveer 13 jaar geleden, en kwam herhaaldelijk in aanra king met de politie. Op Pinksteren 1911 brak er een heftig gevecht los tusschen een deel der buurt en politie, aangekomen in de Eerste Goudbloemdwarsstr., ever duiven. Zij heeft toen met drie of vier agenten gevochten. Dit geval bracht haar voor *t gerecht. Eisch geval bracht haar voor het gerecht. Eisch 6 maanden wegens verzet tegen en mis handeling van politie, 't Werd tot 3 maan den verminderd en in hooger beroep zelfs tol 1 maand. En deze werd veranderd in f20 boete door relaties van haar ad vocaat. Bij «en demonstratie in Den Haag bij ©on Kamer-opening een jaar- of aes ge- Daar heb je bijvoorbeeld dat Vrouwen kiesrecht. Daarmee kan ik maar niet op een goeden voet kooien en ik voel zoo echt, dal ik mij moet verzoenen met de gedachte, dat het vrouwenkiesrecht, wet telijk geregeld is. Maar ik moet ook be denken, dat het algemeen mannenkies- recht mij evenmin aanstaat. En ook dit algemeen manivenkiesrecht hebben wij in den allerlaatsten tijd toegepast. Dat kiesrecht deugd© evenmin als het vrouwenkiesrecht-stelsel. En ik durf ge lust hier neer te schrijven, dat, wanneer we dezen zomer meer dan 50 Anti-revo lutionaire leden in de Tweede Kamer ge kozen kregen, het een© kiesrecht met bet andere uit onze wetgeving zou worden geplukt. Natuurlijk veronderstel ik in dit geval meer dan 25 laden van de Eerste Kamer en de kans, dat.een, als gevolg van op dit stuk herziene grondwet ontbonden Staten-Generaal na opnieuw gehouden ver kiezingen dezelfde samenstelling' ver kreeg. Vooreerst echt©1' zijn we nog niet zoo ver. Wij vormen met onze partij een zeer kleine minderheid. Wij hadden nu 13 leden in de Kamer en we zullen werkelijk blij zijn als 't er eens 15 worden. Ik heb lang loopen denken over de vraagwelke bedoelingen zou de Heer© God er mee hebben, dat dit over ons is gekomen? Hoe moet ik ook hier Gods toelating verstaan, clat er nu deze vorm van kiesrecht is? Daarop kreeg ik wel een antwoord. Het is waar. dat het algemeen mannenkies- recht ©n vrouwenkiesrecht, voortvloeit uit de beginselen welke voorop stelten d© gedachte, dal alle macht en gezag onder de menschen zijn oorsprong vindt in den rnensch zelf. Deze overtuiging wordt voor gestaan in liberale en socialistische krin gen. Daartegenover staat het beginsel, dat God de bron is van alle gezag. Dit laatste beginsel is het onze en wij hebben veel gedaan om dit bekendheid te doen verkrijgen. Er zijn er ook zeer veel in ons goede land die dit beginsel lief hebben. Op ons eiland blijkt het zoo nu en dan ook, dat er menschen wonen, die zich buigen voor den eisch van Gods souvereiniteit. Maar wij zien ook, dat in de practijk van het leven heel veel menschen, ook op Tholen. ofschoon ze het in dit op zicht zeggen eens te zijn, andere paden bewandelen. In hun persoonlijk en maat schappelijk leven komt hel dan niet zoo uit, dat zij gelooven in God Almachtig. Dan nemen ze een houding aan, of doen ©en toon hooren, die zou doen denken dat zij zelf zich almachtig wanen. En dezen menschen nu ontgaat het in het teven, dat hun leer door hen niet steeds wordt toegepast. Die menschen, geloof ik, zullen moeten kiezen ter rechter- of ter linkerzij. Vóór de heillooze liberale beginselen met hun men sch-vergoding of vóór de Christelijk© levensbeginselen, die het schepsel doen buigen voor God en Zijn woord in de Staat kunde, op schoqj, in de kerk en het huisgezin. Een kostelijk middel 0111 wat inderdaad „Rechts" is samen op te doen trekken tegen hel ongeloof, den-- pufft dezer eeuw is ook de door ons niet gewilde vorm van kiesrecht. Hoe Irouwer wij stemmen, mannen en vrouwen, hoie eerder aan het kiesrecht zooals wij het nu hebben de doodsteek zal zijn toegebracht. Ik ga met 'n paar sommetjes mijn op vatting toelichten. In 1913 zijn op de ter hulp opdagëH- Lc"" de vlucht en wist, met een revolver dreigend, zijn vervolgers te ontkomen. Een onderzoek dat marechaussees dade lijk na het gebeurde hebben ingesteld, is helaas vruchteloos gebleven. Zeldzaam jubileum. De heer W. Schulpen te Roosteren (L.), was Maan dag gedurende 50 jaar lid van den raad dier gemeente. De jubilaris is tevens sedert 25 jaar wethouder en ruim 25 jaar ambtenaar van den burgerlijken stand. Natuurlijk werd dit zeldzaam jubileum onder groote belangstelling gevierd. De inbraken in Twente. Bijna de geheele Tweiitsche politiemacht was in den nacht van Dinsdag' op .Woensdag op de been om de inbrekers te zoeken, die Twente onveilig: makeip Alle toegan gen: naar Duitschland waren afgeget. Toch is er te Lanneker weer ingebroken. In den afgeloopen nacht trok de geheele politiemacht weer uit, bovendien meldden .zich te Enschede vijftig vrijwilligers aan. (Buiten verantwoordelijkheid der. Redactie.) Verandering van K i fes,'stel se 1. De ondergeteekenden, hoewel vasthou dend het beginsel der Evenredige Verte genwoordiging, zijn van oordeel, dat de wijze der toepassing van dit beginsel, $£AP££0O$M£/D onruiil qejd.d<jdheid, overspanning. Gebruik MUNHAROT'S Zuig vi w-i a bleJrlen Per koker 7'Sci. bijApoih.en drogisten. f i onr Anti-Revolutionaire candidaten 180187 stemmen uitgebracht. In het geheel zijn toen in ons land uitgebracht 1.341.744 stemmen. Deel ik dit laatste getal door 100 dan heb ik het getal, kiesdeeler ge hoe ten, dal elk© gekozene aan stemmen moet heb ben verkregen. Dus 180.187 gedeeld door 13417 geeft aan dat onze partij 13 zetels mocht bezetten in de Tweede Kamer. Toen was er geen vrouwenkiesrecht. Nu wel. Wanneer ik het in 1918 aantal uitgebrachte stemmen totaal met 2 verme nigvuldig dan heb ik een aanwijzing hoe veel stemmen nu zullen kunnen worden uitgebracht. Denk u in 2.683.488 kiezers (vermoedelijk zal het totaal wel iets hoo ger zijn); denk u ook in, dat alle anti revolutionaire vrouwen zouden wegblijven van de stembus en dus op onze candida ten door de mannenkiezers evenals in 1918 een totaal van 180.187 stemmen werd uitgebracht; denk u ook in dat alle niet-antirevolutionaire vrouwen zouden wegblijven, die in de Christ.-Historische kringen beliooren (de Chr.-Hist, behaalden in 1918 een stemmencijfer van 88.039), dan zouden er misschien aan de stembus komen 2.415.262. (Ik heb dan bij deze berekening aangenomen, dat tegenover elke mannelijke kiezer één vrouwelijke staat.) De kiesdeeler zou dan worden 24.152 en onze partij kwam slechts met 7 afgevaardigden in de Kamer, de Christe lijk-Historische partij met 3. In plaats van 13 en 7 vertegenwoordi gers der Protestantscbe Christelijke groe pen zouden wij er 7 en 3 in de Kamer zien, maar ook dat de Roomschen en de liberalen ©11 de socialisten vooral do laatsten voordeel zonden hebben van ons thuisblijven. Door ons thuisblijven kreeg het ongeloof en hel bijgeloof nog meer t© zeggen in ons parlement, dan nu reeds het geval is. Wordt ons land na de stemming nog sterker door de socialistische, groepen miedebestuurd dan op heden, wij zullen het aan onze zonden, onze lauwheid om op te trekken, onze verzuimenis moeten wijten. Op ons eiland zijn vele vrouwen, die danig bezwaar tegen hun kiesrecht heb ben. Op allerlei wijzen geven zij te ken nen hoezeer zij ertegen zijn. Zelfs de Schrift wordt niet ongerept gelaten, of schoon deze geen stellig verbod bevat te gen vrouwenkiesrecht. En nu deze gehate wetgeving geschied is, lijkt het mij hoogst gevaarlijk om de positieve uitspraken van Gods Woord, betreffende onderdanigheid aan de over ons gestelde machten, door een nieuwe uitleggerij te verzwakken, een uitlegkunde, waarin het vleesch een ne- denkelijke rol speelt. Het Godsgebouw Staat vast, geen ster veling, hoe vermetel, zal het doen wanke len, doch de komst van bet Koninkrijk moet bevorderd worden met alle macht. Terugtreden, wegblijven van de stembus beeft als gevolg de steeds sterker worden de strooming van het socialisme in ons staatsbestuur en het immer grooter ter rein overlaten aan de wereld. Dat mag 'een Christen niet. Het Konink rijk Gods is eens vergeleken met een zuurdeeg ©n de onderdanen daarvan heb ben hun roeping. De wereld blaast hun -niiioiAJiucuiij -L Juni, uur. Berlijn cheque 0.940.95 Berlijn bank 0.950.97 België 21.65—21.70 Parijs 23.45—23.50 Ponden 11.49—11.50 Dollar 2.571/2—2.58 Weenen 2.352.40 PARIJS. V. D. De Commissie van Her stel heeft gisteren des morgens, middags en 's avonds zitting gehouden. Het Buit- sche antwoord werd in details besproken. Ze is tot de conclusie gekomen, dat de Duitsche voorstellen in hun geheel kun nen worden aanvaard. STOCKHOLM, V. D. Ben geweldige brand vernielde de groote lucifersfabriek Faexia in Zweden. Zes gebouwen werden in de asch gelegd. Het groote pakhuis is gered. De schade is enorm. ROME, V. D. De stad Boulogna is door 10.000 facisten, waarvan het grootste deel uit de provincie kwamen, bezet. De troe pen houden de prefectuur bezet, terwijl de facisten de strategische punten hebben bezet. In de omgeving van de stad hebben aanslagen plaats gehad en ziijn huizen in den brand gestoken. Telefonische en tele grafische verbindingen zijn verbroken. nu in, dat hel vrouwenkiesrecht zondig is, opdat de wereld de overwinning be- hale. Verbood Gods Woord het stemmen aan onze vrouwen, dan zouden zij, zon der pardon, moeten thuisblijven. Daarom nu wij weten, dat d© linksche vrouwen bij drommen zullen komen opzetten, der va deren erf niet prijsgegeven "aan Commu nisten en Socialisten. Wij zouden over onszelven een oordeel halen. Met besten groet, BUVAREE. Zware onweders. In de laatste (lagen hebben in de provin cie Mecklenburg hevige onweders gewoed waardoor groote schade werd aangericht. In de omgeving van Neuslrelitz heefl de hagel de boombloesem vernietigd. Te Mti- tin zijn twee huizen afgebrand, waarbij veel vee in de vlammen omkwam. Te Schönberg ear Bodstadt brandden eveneens huizen af. Te Mustin zijn twee groote boerderijen met d© stallen en een groot aantal stuks vee een prooi der vlammen geworden. I11 Sleeswijk-Holstein hebben zich eveneens zware onweders ontlast. Ook in deze provincie werden verschil lende huizen door den bliksem getroffen en in de asch gelegd. Vooral veel vee werd gedood. Uit Keulen wordt gemeld, dat boven de plaats E'uchenheim en om geving een vreeselijk onweer heeft ge woed. Hagelsteencn .zoo- groot als duiven eieren hebben alle veldvruchten en groen ten vernield. Aan de ooftboomen, die veel beloofden, zit blad noch bloesem meer. Groote watermassa's drongen huizen en stallen binnen en richtte een nog: niet te berekenen schade aan. In het nabijgelegen Flamersheini vonden twee kinderen in den watervloed den dood. Op vele plaatsen werden de telefoon- en lichtleidingen ge stoord. .Ex-keizerin Zita. Uit Madrid wordt .geseind, dat ex-kei zerin Zita gisteren het levenslicht heeft geschonken aan een dochter. Ondanks de verschillende emoties, waaraan de ex- keizerin geregeld heeft blootgestaan, ïn het bijzonder bij' het afsterven van haar ge maal, heefl de bevalling' een normaal ver loop gehad, zoodat moeder en kind in goeden welstand zijb. Ex-keizerin Zita was juist acht dagen geleden in het paleis Prarla te Madrid aangekomen, dat door Alfons Xlll voor de weduwe van Karei van Habsburg w<as beschikbaar gesteld en vertoeft daar met al haar kinderen. Nieuwe onlusten in Opper-Silezië. De Berlijnsche bladen ontvangen berich ten volgens welke het tot onlusten in Op per-Silezië is gekomen. De onmiddellijke aanleiding tol de samenrottingen gaf een staking van den Poolschen spoorwegarbei dersbond, welke de Poolsche spoorweg mannen opriepl, om zich naar Kattowita te begeven, teneinde daar maatregelen- te treffen voor hel vervangen der Duit sche spoorwegmannen. Daarop! kwamen groote massa's arbeiders te Kattowitz aan, die. bij gebrek aan voorbereidingen vooi hun onderbrenging, thans op straat staan, en, ontstemd door teleurstellingen, zich aan allerlei buitensporigheden overgeven. Zoo hadden er reeds op Hemelvaartsdag te Chwanowitz hevige gevechten plaats, waarbij zelfs van machinegeweren gebruik werd gemaakt en 2 dooden en 20 gewon den vielen. reimtewc stemmen nenoemd. Tot lid van de com missie tot wering van schoolverzuim wordt benoemd mevr. V. IV. V. Slüterde Nijs. Vervolgens worden de voorzitters en ruim 200 leden van de stembureaux benoemd, overeenkomstig de voordracht van burg. en Weth. Uit een voorgelezen rapport blijkt, dat de commissie van financiën zich vereenigt met de voorgestelde wijziging in de groepsindeeling van het -gemeenleperso- neel. Dhr. Paul heeft tot zijn verbazing gezien, dat burg. en weth. met dit voor stel komen, hangende het beroep inzake de saUu'ieering. Hij wil de behandeling uitstellen tot na de beslissing van de Kroon. De voorzitter zegt, dat dit niet kan; over de fitters moet vóór 1 Juli zijn beslist. Na nog eenige bespreking wordt het voorstel aangehouden. Bij het voorstel om wijziging te bren gen in de schoolgeldregeling van het gymnasium hadden de heeren Vertregt, Paul en van der Weel er bezwaar tegen, dat de bepaling moet vervallen, waardoor personen van buiten Middelburg 50 pet. meer en forenzen 25 pet. meer moeten betalen dan inwoners. Daar de voorzitter verzekerde, dat bij handhaving dier be paling de regeling toch niet wordt goed gekeurd, werd besloten de bepaling te schrappen, maar er den minister nog eens op te wijzen, dat het onbillijk is,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1922 | | pagina 1