Eerkoienws. Onderwijs. Wetenschap en Kunst. Land- en Tuinbouw. Ingezonden Stukken. Dit de Pers. Telegrammen. Gemengd Nieuws. Openbare Yerkoopingen en Ver pachtingen. gaande van den Ghr. Besturenbond alhier werden in het jaar 1921 behandeld 220 zaken, verdeeld als volgt: belastingen 29, echtscheidingen en andere huwelijkskwes ties 11; arbeidscontract 37, auteursrecht 1borgtocht 1koophandelszaken 7ali mentatie 13huurkwesties 47assuranties 2; invaliditeitswet 5; schuldvorderingen 41militaire zaken 7ontzetting voogdij 1erfeniskwesties 9 krankzinnigheid 2 ongevallenwet 2drankwet 1verzekerin gen 1aanneming van werk 1diversen 2. Sedert 1 Juli 1921 was als rechtskundig adviseur aan het Bureau verbonden de heer G. Willèb'oordse, woonachtig te Mid delburg. n fn de gisterenavond gehouden ver gadering van den Chr. Bestuurdersbond werd een commissie gevormd, die de mogelijkheid onder het oog zal zien, voortaan op Walcheren een Landdag te organiseeren ten dienste van de Chr. Sociale beweging. 'De commissie zal zich daartoe in verbinding stellen met de Chr. Besturenbonden van Middelburg en Sou burg, benevens de Ringen Walcheren van •den Chr. Nat. Werkmansbond en „Patri monium", ten einde zoo mogelijk met aller medewerking deze te beter te doen elagen. Krabbendijke. Er loopen allerlei dwaze geruchten over een ongeluk dat den heer de Óren, directeur van de gymnastiekver- eeniging alhier. Vrijdagavond j.l. is over komen. Dm deze (geruchten tot hun ware proportie terug te brengen, zij vermeld, dat de heer de Dreu Vrijdagavond bij het werken aan de ringen misgreep en daardoor kwam te vallen. Men bracht hem voor half dood thuis. Toen hij Zater dag echter weer wat opgeknapt was, bleek, dat het ongeluk go.ed was afgeloopen. Hij heeft zijn been echter zot) bezeerd, dat hij nog slechts inet moeite staan en loopen kan. (N. Z. Ct.) Breskens. Sedert eenigen tijd miste de heer L. alhier geld uit een geldkistje, zonder tot de .ontdekking te komen waar dat bleef. Vorige week miste hij de sleutels van kast en geldkistje. In de ver onderstelling, dat de kinderen deze had den zoekgemaakt, werden nieuwe sleutels aangeschaft. Zondag evenwel vermiste hij' uit het geldkistje een bankbiljet van f 1000 Vermoeden hebbende op een persoon, de 18-jarige de V., welke dikwijls bij hem aan huis kwam, werden diens gangen na gegaan en kwam 'men tot de ontdekking flat hij te Schoondijke bij een winkelier artikelen kocht, en een bankbiljet ter betaling aanbood. Nu achtte de politie den tijd gekomen in te grijpen, en hem onder verhoor te nemen. Al spoedig leg de hij een volledige bekentenis af. (Br. Ct.) Schoondiike. Woensdag had de instal latie plaats van den nieuw benoemden burgemeester, den heer M. A. Bleijker. Afgehaald door een deputatie uit den raad aan de grens der gemeente, sprak de heer Quist daar het welkom. De raads zitting werd geopend door den voorzitter, weth. J. M. Risseeuw, die den burge meester als volgt toesprak: Het heeft H. M. behaagd u tot burge meester te benoemen. We hopen een goed burgemeester in u- te .krijgen. In de enkele jaren die ik met u samen werkte heb ik gezien, wat u voor de gemeente gedaan hebt. Waar de raads vergaderingen steeds aangenaam waren, hoop ik, dat dit zal bestendigd worden. En u, mevrouw Bleijker, geluk ge- •vvenscht. met de benoeming van uw man. Daarna werd de ambtsketen omgehan gen, waarna de burgemeester sprak: Ik vlei me niet met de hoop, dat mijn ambt nu zoo heel gemakkelijk zal zijn. Ik roep daarom den steun in van wethou ders en Raad. Gelukkig ben ik geen onbekende en ken in de jaren die ik hier hen, de nooden en behoeften der gemeente. Hartelijk dank voor de dezer dagen ontvangen attenties. !De heer Luteijn sloot zich aan bij de woorden van wethouder Risseeuw en hoopte op een zelfde verhouding. D« heer Quist sprak als oudste raadslid den burgemeester toe namens den raad. Hij hoopte dat de heer Bleijker onder Gods zegen tot in lengte van dagen de gemeente zou besturen. De heer F. A. van Rosevelt sprak namens de gemeenteambtenaren. Uit hun naam bood jongejuffrouw Jorens een bou quet aau. Een zangvereeniging van kinderen zong een Welkomstlied, en bracht verder eenige liederen ten gehoore. Aan mevr. Bleijker Werd een bouquet aangeboden. Het mu ziekgezelschap gaf nog eenige stukken ten gehoore. Na ©en rondgang door de ge meente Inet lampions was deze plech tigheid afgeloopen. Ned. Hery. Kerk. Tweetal te Lexmond dr J. J. Wolden- dorp te Hagestein en W. Deur te Zeg veld. 1 Beroepen te IJsselmuiden J. G. Dek king te Resteren. Geref. Kerken. Drietal te Boskoop, J. W. Esselink te Schoonhoven) H. Ph. Ingwersen te Nij- feerk en dr G. Keizer te Tiel. Beroepen te Hellevoetsluis en Nieuw Helvoet W. v. Gelder te Langeslag; te Rotterdam N. Buffinga te IJmuidien. Bedankt voor 's Gravenmoer door p. A. Zeilstra te Nieuwveen. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Driebergen, D. Driessen te 's Gravenzande. Geref. Geni. Bedankt voor Charlois door J. Fraanje te Barneveld. De classis Middelburg der Geref. Kerken heeft aan ds. Wolf te Vrouwe polder eervol emeritaat verleend. „Dhr. -F. A. den Boeft, Thaol. cand. te Gorinchem, is praepaiatoir geëxami neerd. Hem werd toegestaan te staan naar het ambt van dienaar des Woords in de Geref. Kerken. Hij stelt zich terstond be roepbaar Middelburg. Gisteren werd alhier een verkiezing voor gemachtigden in het kies college gehouden. Uitgebracht werden 326 geldige stemmen. Gekozen werden de ge zamenlijke candidaten van de beide recht zinnige kiesvereenigingen „Schrift en Belijdenis" en „De Naam des Heeren is een sterke toren", die resp. 152 en 128, dus samen 280 «temmen op zich vieree- nigden. Op de candidaten van „Tot de Wet en de getuigenis" (Geref. Bond) wer den 39 stemmen uitgebracht. De moder nen onthielden zich op een enkele uit zondering na van stemming. Geslaagd te Arnhem voor het on derwijzersexamen o.a. de dairies S. James en S. Willeinisen (geboren te Ierseke) leerlingen der Chr. Normaal school te Zetten. Te 's-Gravenhage voor het machinistenexamten o.a. de heeren J. Willemsen, A. Heuseveldt en J. Nrjsen te Rotterdam. Tn de examencommissie gemeen teadministratie heeft o.a. zitting m!r. M. W. G. van de Veur, secretaris van Middelburg. Benoemd tot onderwijzer aan de Chr school te Heiningen dhr. M. Ver- goorte te Sluiskil en te Kinderdijk dhr. Versluis te Serooskerke (W.). Benoemd tot onderwijzer aan dc Ned. Herv. school te Ierseke, met ingang van 15 Mei, dhr. C. Dronkers, te Hansweert. „De Veersche kunstschilders". In 't vorige jaar zijn door De Zeeuw twee stukjes opgenomen onder dit hoofd, handelend over de Veersche schilders en daarbij betrokkenen. Thans wensch ik even na te gaan, wat sindsdien zooal is ge beurd. Allereerst doe Ik mededeeling van het volgendeeen van de merkwaardigste mannen is van ons heengegaan Alb. L. Ochs is in Barbison bij Parijs over leden. In Veere werd het hem te onrustig; hij vertrok een maand vroeg'er dan zijn plan Was, naar het kleine stadje Barbison, ook een schilderskolonie, om aan het kloppende hart, dat Parijs is, te sterven. Dit was altijd z'n wensch geweest. Zooals ik verleden jaar nog, bij zijn leven opmerkte, Was Ochs een geniaal mensch. Zoo schreef ik, toen Wij, schil ders, overhoop lagen met hem. Nu de kleinigheden van het voorbijgaande geen betrekking meer hebben op die niet meer is, kan ik die gereserveerdheid laten varen en vrijftit hier neerzettenOchs was een genie en zijn invloed en betee- kenis zullen merkbaar toenemen. Want toch, hij was de practicus, de sterke rugge- graat van een gezond individueel bestaan in onze samenleving. Droomers, als wij allen zijn, ook deze sterke man, gaan we de dagen te ijl voor bij. Hij behoedde ons daarvoor en bepaalde onze aandacht voor het oogenblik, het in teressante heden. Hij was en is nog die groote innerlijke macht, die over levens en daden Weet te heerschen. 'Dat heeft sommigen van ons tegen hem verbitterd, anderen heeft het tot een verachtelijke haat gevoerd. Nu is het werk dat wijlen Ochs in V. deed in gewïjzigden vorm door z'n dochter overgenomen. Wij begroeten in haar een waardig vertegenwoordigster. Verder hopen Wij dat de criticus Albert Plasschaert zich bewust zal worden dat wij er niet voor hem zijn en dat Lucie van Dam van Isselt zich onthoudt van onzuiver gedoe betreffende onze schilders kolonie. Deze twee zaken wilde ik openbaar ma ken. Moge het meewerken tot het bereiken van dat wat goed is. KOETS. Veere, 10 Mei 1922. In de laatstgehouden vergadering van het Kon. Ned. Landbouw Comité werd de volgende motie aangénoimen, waarvoor ook de adhaesie van den Alg. Ned. Boe renbond en den Chr. Boeren- en Thin- dersbond ,zal worden g'evraaigd. De vergadering van het Kon. Ned. Landbouwcomité van meening, dat het gebleken is, dat het handhaven van de wet van 3 Augustus 1914, Stbl. 344, met betrekking tot laud- en tuinbouw en zuivelproducten een groot gevaar ople vert voor de rechtszekerheid, waaronder de bereiders daarvan leven, van meening, dat het tijdelijk uitvoer verbod van aardappelen, zooals dat eeni gen tijd geleden is toegepast, een over tuigend bewijs oplevert, dat genoemd ge vaar niet denkbeeldig ,is, van meening, dat door zoodanig in grijpen zoowel de belangen van de land en tuinbouwers, waaronder ook zij, die een deel van hun inkoihsten aan loon dienst ontleenen, als die van de gemeen schap geschaad worden, van meening, dat het ten zeerste on billijk is om wanneer de prijzen van voedingsmiddelen oploopen door omstan digheden, welke geen verband houden met den achter ons liggenden oorlog, de prij zen daarvan kunstmatig op zoodanige wijze te beïnvloeden, dat uitsluitend de land- en tuinbouwers daarvan nadeeligë gevolgen ondervinden, spreekt als hare meening uit, dat het noodzakelijk is, de wet van 3 Augustus 1914, Stbl. 344, met betrekking tot dc voortbrengselen van' land- en tuinbouw terstond buiten werking te stellen en besluit zulks aan de regeering en aan de volksvertegenwoordiging bekend te ma ken. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Geachte Redactie. Verzoeke beleefd voor- onderstaande eenige plaatsruimte in uw blad. Met 'belangstelling las ik in het nummer van 10 Mei, onder de rubriek „Land en tuinbouw", een middel tot bestrijding van wormstekige vruchten (appels 'en peren), in den vorm van een bespuiting met arse- nicumhoudende stoffem Nu is mijn bedoe ling niet om dit middel te be- of te ver- oordeelen, doch ik wou alleen vragen aan de betrokken ambtenaren van den Planten- ziektenkundigen Dienst: schuilt hier geen gevaar in voor onze bijenteelt? De mogelijkheid bestaat toch, dat één of meer fruitkweekers, niet zullen wach ten, tot de laatste bloem zich „gezet" heeft, te meer, omdat de bespuiting direct na den bloei moet plaats heb ben. In dit geval zouden dan wellicht ook nog bloemen bespoten worden. Dat het bevruchtingsproces voor een groot ge deelte door de bijen wordt bevorderd, is een zaak, die bij1 vele fruitkweekers nog niet genoeg bekend is- Wanneer nu een bij op een pas bespoten bloem' terechtkomt, kost het misschien ihaar leven, en mocht zij er zelf niet van sterven, omdat wel licht de nectar niet besmet is, zoo zal dan toch mogelijk het stuifmeel besmet zijn. Daarnu het stuifmeel het voedsel beteekent voor de te verwachten jonge bijen, zoo zou diezelfde bij, de besmetting door de vergiftigde stoffen in de woning brengen, en zou dit den ondergang van een bijenvolk kunnen worden. Hier komt nog bijl, dat ook het koninklijk voedsel, wat de moederbij wordt toege diend, ook voor besmetting vatbaar is, en dit zou het gevaar nog vergrooten. Ik hoop dat mijn vrees ongegrond mag blijken, maar toch zou "ik elke fruitte ler willen verzoeken: breng toch onze liefhebberij, de bijenteelt, niet in gevaar en doet uzelf geen schade aan, door deze voor u zoo nuttige diertjes noodeloos te vermoorden. U, mijnheer de Redacteur, dankend voor de plaatsing, H. LOBBEZ00 Jzn. Krabbendijke, 11 Mei 1922. - Aan de Redactie van „De Zeeuw". In uw blad kwam een bericht voor be treffende het ongeluk, dat Pouwer is over komen tijdens de oefeningen iti het pols stok-ver-springen op' 2 Mei j.l., waarbij1 alleen tegenwoordig waren de leeraar en onze klassegenooten. Aangezien er in dit bericht gezinspeeld wordt, dat de heer Ruben, onze leeraar in de lichamelijke 'oefening, niet de noo- dige voorzichtigheid heeft in acht geno men, stellen wij er prijs op te verklaren, dat de betrokken leeraar allerminst aan sprakelijk kan gesteld worden voor dit ongeluk. Integendeel, vóór wij met de oefeningen in het polsstok-ver-springen be gonnen, heeft de heer Ruben er ons wel degelijk op gewezen, dat het, juist ter voorkoming van ongelukken, gewenscht was, in het begin den stok laag aan te pakken en dus kleine sprongen te ma ken. Daar echter Pouwer, verklarende^ dat hij 'twèl kon en juist bij den Land storm pl.m. 5,. M. had gesprongen, niette min den stok hoog aanvatte en bovendien volgens eigen verklaring even vóór het einde van den sprong den stok losliet, ten gevolge waarvan hij ongelukkig neerkwam en zijn arm brak, gaat het toch niet wel op, dit ongeluk op rekening van den heer Ruben te stellen. Naar aanleiding van de „vraag" in uwi blad van 9 Mei j.l. kan dienen, dat in de zaal altijd met matrassen wordt gewerkt en op 't veld in de springkuilen wordt gesprongen, zoodat onze leeraar steeds alles in "t werk stelt, om ongelukken te voorkomen. Namens de 4e kl. der R.H.B.S. te Goes C. E. MASSEE. De ontmaskerde verleider. In de „Socialistische Gids", schrijft Mr Troelstra over socialisatie onder meer het volgende: „De Russische revolutie leefde de on misbare medewerking der huidige be drijfsleiders, ter voorkoming van eko- nomische stagnatie en ondergang, het geen in politieken zin neerkomt op hand having van den in Midden- en West- Europa gelegden politieken grondslag der demokratie. Tevens wees zij, even als de op de ekonomische ontreddering en de onafhankelijkheid van het buiten land afgestuite doorvoering van de so cialisatie 1) in Diuitschland en Oosten- t A.:*.- j lijk, op het voorafgand herstel van de politieke en handelsbetrekkingen tus- schen de verschillende volkeren als voorwaarde voor verdere verw. z nlijking van dezen socialistischen eisch'. Leg nu hier naast wat dezelfde Mr Troelstra op 11 November 1918 in de Tweede Kamer sprak: „Wij 'komen niet, zooals ongelukki gerwijs maar al te veel de Bolsjewiki in Riusland hebben gedaan, met een de creet of met een papieren plan om in een oogwenk deze zaak .in orde te maken. Wij weten zelfs wel, dat wij voor de voltooiing van dat proces een deel van de mannen uit uw eigen rijen noo- dig hebben, omdat zij bekwaam zijn in zaken, omdat hun ervaring niet gemist kan worden bij den overgang en de voortzetting van het bedrijf in handen der gemeenschap. Maar wij weten ook, dat de eenige manier om zoo ver te komen is, u te dwingen om dezen weg op te gaan. En de dwang, dien wij willen uitoefenen, is de dwang van de staatsmacht in onze handen. De heerschappij van de soci alistische arbeidersklasse o- verden NederlandschenStaat hebben wij vooral noodig om te zorgen, dat wij niet meer en meer, ondanks al gemeen kiesrecht, ondanks Parlement, komen onder uw macht". In 1918: weg met de democratie; de socialisatie zal komen door het brengen van den Nederlandschen Staat onder de heerschappij der sociaal-democratische ar beidersklasse. In 1922: de politieke grondslag der de mocratie moet gehandhaafd worden ter' voorkoming van economische stagnatie en ondergang; dat leert Rusland. Ieder kan hier uit de woorden van Mr Troelstra zelf zien dat de weg, dien hij in 1918 wees, de weg naar den ondergang was. Had Nederland in 1918 Mr Troelstra gevolgd, dan hadden wij onherroepelijk op dien weg den eersten stap gedaan. Dat kan nu heel het Nederfandsche volk weten. Dat weet heel het Nederlandsch© volk. Het kent dezen speculant en zijn ge vaarlijke avonturen. W-at nu verbijsteren kan, is het nog' altijd zien optreden van dezen ontmasker den verleider als profeet van den nieuwen- tijd, als leidsman naar het beloofde land. Zijn adjudanten onthouden hem de plicht matige toejuiching niet; maar het Neder- landsche volk glimlacht. Voor luid lachen is de zaak (niet die man) t® ernstig, en is het geval te deerniswaardig. 1) Let wel: de doorvoering der socia lisatie is afgestuit op de afhankelijkheid van het buitenland. Weet Mr Troelstra er iets op om in de toekomst die afhankelijk heid te doen verdwijnen? (Rotterdammer) Mei. 12 Goes, meubilair, schilderijen, timmer mansgereedschap, enz., de Kok. 12 's-H. Arendskerke, inspan, de Kok. 13 Veere, bouw- en weiland, Struve. 13 Vrouwepolder, meubilair en boeken. R o si-er Vervaat. 16 Meiiskerke, houtwaren, enz., De Neeling. 16 Middelburg, hofstede, De Neeling. 17 Aagtekerke, bouw- en weiland, Dp Neeling. 17 Kraaijert, beestiaal, landbouwgerei, de Kok. 17 Nieuwvosmeer, inspan, Smits Ver hulst. 17 Goes, inboedel, de Kok. 17 Biezelinge, winkelhuis, tuin, v. Dissel. 17 en 24 Dirksland, hofstede, bouw- en weiland, L. v. d. Sluijs. 17 Goes, houtwaren, loopvarkens, enz., Neervoort. 18 Colijnsplaat, inboedel, Heijboer. 18 Kats, huizen, Markusse. 18 Wemeldinge, winkelhuis, schuur, Jon kers. 19 Vlissingen, locomobiel, handbrand spuiten, enz., Paap. 22 Kloetinge, huizen, Pilaar en Neer voort. 23 O-ostkapelle, inboedel, geiten, land bouwgerei, Ittmann. 24 Wissekerke, bouwland, Pilaar. 26 Oudelande, huizen, Pilaar. 30 Goes, wei- en bouwland, v. Dissel en de Maret Tak. Wissenkerke, afbraak, Heijboer. Juni. Goes, hofstede, Pilaar en Neervoort. GENUA. V. Dl Barthou Reeft tot den Italiaanschen premier een schrij ven gericht, waarin hij protesteert té gen de verdaging der bekendmaking van het Russische antwoord op het geallieerde memorandum. GFNUA. V. Dl Naar uit goed inge lichte kringen verluidt, zou Lloyd Ge orge plan hebben tot bijeenroeping der signatuur-mogendhedén. DE LEMMER. V. D. Mede in ver- bancUmet de inbraken in de omgeving is te Leeuwarden aangehouden zekere V enema uit Drachten.' PRAAG. V. D. De Eclair publiceert een militaire overeenkomst, die op 3 April tusschen Duitschland en Sov jet-Rusland gesloten zou zijn. (We la ten dit bericht voor wat het is. Red. V. Dl). NEW-VORK. V. D. De heer Deter- ding verklaarde heden in een inter view betreffende de petroleum-kwestie met Rusland het volgende: Nog nooft te voren hoorde ik zulk een verza meling van leugens. Commentaar is overbodig. Nooit zou de koninklijke deelnemen aan een transactie, die eigenaars van hun eigendommen be rooft. BERLIJN. V. D. Volgens bericht uit Kopenhagen is op de petroleum-vel- deri van Bakoe een reusachtige brand entstaan. Bovenmenschelijke .kracht zal noodig zijn om uitbreiding over hel geheele district te vermijden. Ver schillende bronnen zijn reeds geheel verwoest. Men gelooft, dat de 'brand door sociaal-revolutionairen is ge sticht. Ongelukken. Gistermorgen is bij Breda mej. B. B., .die van de rijdende stoomtram afsprong om haar afgewaai- den hoed te redden, onder de trant geraakt, waarbij haar linkervoet werd afgereden. —4 De heer van D., bug wachter te Weert,- die de vorige week in 's-H|ertogenbosch door een vrachtauto werd overreden, is aan do gevolgen overleden. Te Geulle (L.) is gisteren de landbouwer J. door een beladen mestkar overreden. De man was bijna onmiddellijk dood. Gisteren verdronk onder Montfoort een 6-jarig kind van den daglooner 0. Buren zagen het kind in het water1 liggen. De ijlings ontbo den geneesheer heeft tevergeefs gepoogd om de levensgeesten nog op te wekken. Het- leven was reeds geweken. G m e e n t e-s e c r e t a r i s f a i 11 i e t. Te Grootebroek is de gemeente-seciietaris in staat van faillissement verklaard. Te Culemborg is hetzelfde geval voorgeko men. Diefstal van een mot o r r ii - w i e 1. Een Rotterdammer heeft aangifte gedaan van diefstal van een motorfiets, die enkele oogenblikken onbeheerd stond voor zijn woning. De familie zat binnen in de kamer, eenige kinderen stonden om den motor te kijken. De dader, die zich eeni gen tijd in de nabijheid bevond, sprong plotseling op het rijwiel, zette de motor aan en reed van de stoep af de straat op en verdween om den hoek. Gearresteerd. Te Heerenveen is gevankelijk binnen gebracht de veehouder Th. de K. te Haskerdijken, verdacht van het onttrekken van goederen (een aantel koeien) aan een faillieten boedel. De we gens een zelfde feit aangehouden A. de N., van Nijeberkoop, is weer losgelaten. Een m o t or s ch o e n er over1 t ij d. Nu er geen bericht uit Stettin kwam, maakt men zich te D'elftzijl zeer bezorgd over het uitblijven van den motorschoener „Wate-rploeg", die nu reeds 45 a 46 dagen zonder bericht van een kleine reis op Stettin uitbleef. Kapitein Sloot had vrouw en 3 kinderen aan boord. De Spaansche schatgraver. Hij doet weer van zich spreken!Een in woner van Botterdam heeft een beleefd verzoek uit Barcelona ontvangen, om „se- nor Marios" te helpen een som terug te betalen van 800.000 francs, die hij in bankbiljetten bezit in een koffer, die in depot aan een station in Frankrijk moet zijn. „Sienor" zit toch wegens faillisse ment in de gevangenis te Barcelona. De brief, miet postmerk 1 Mei Barcelona is in het Fransch gesteld en wel zoodanig, dat men zou denken, dat „senor" in groote moeilijkheden' verkeert en allen steun ver dient. Men zij echter o(p ®ijn hoede en late de Spaansche schatgraver maar stil in het bagno van Barcelona zuchten. Want daar hoort hij thuis! De „wonderdokter". Gister avond heeft prof. Otto Otto in Den Haag weer een voorstelling gegeven. Vooraf be antwoordde hij eerst de veel geopperde vraag, of zijn genezingen duurzaam zou den blijken. Hij heeft genezingen, die reeds 2 en 3 jaar duur.zaam zijn gebleken, maar recidive is even goed mogelijk als bij ge nezing van andere ziekten. Helpt de poe der kinine, die in Maart koorts verdreef, ook in Mei als een nieuwe koortsoorzaak izich heeft voorgedaan? Immers neen, dan moet er een nieuwe komen. Precies zoo gaat het nu ook met ,zijn behandeling en zijn recept. D.aarna begonnen de demonstraties: eerst een reeds een week geleden behan deld meisje, dat geheel verdoofde armen en been en had. Het kind liep, maar wilde nog wel eens een behandeling. Toen een oudere dame, die met krukken en door twee personen geholpen, op het podium kwam. Na een minuut liep ze. Daarna een moeder die 8 jaar geleden haar kind voor haar oog had zien verdrinken en sindsdien niet meer loopen kon. Na een halve minuut liep ze en Otto brak haar stok voor haar stralend oog doormidden. Daarna een dame, met door rheumatiek gezwollen en vervormde gewrichten, niet in staat tot loopen. De gewrichten, zei Otto, kan ik niet meer goed maken, maar ik kan U wel van pijn verlossen en weer laten loopen. Weer lukte 't en wij vergeten nooit meer den blik uit die zielsdankbare oogen, schrijft het „Vad." Nieuwe belastingsbr on. De raad van de Belgische gemeente Hoog- straeten, bij de Nederlandsche grens, be sloot belasting te heffen van ongehuwde mannen en vrouwen, ouder dan 25 jaren, terwijl ook kinderlooze gezinnen afzon derlijk aangeslagen zullen worden. Mooie gelegenheid voor nieuwe glossen op da mes, wien naar den .leeftijd gevraagd wordt.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1922 | | pagina 3