RGELS *str. 42a, So 183 dstei' gevraagd, Vrijdag 5 Vlei 163S 36e Jaargang Reclames. Staten-Generaal. /r$ P EERSTE BLAD. Y-ZEEP Gaslampen, met slagwerk) soorten. n e N - Middelburf. rf landknecht >id gevraagd, tbr* id benoodigd, Dienstbode Oit nummer bestaat uit twee bladen Gemeenteraad van Goes. iMt I M en zachte huid inig woorden e vinding uit jl. De heilzame rbluiïend. en. ard; de prijzea ale verdiensten. e, zeer voordeelig. ntie. NHARDT3 w PIJN'tableüen etten_ y j S. v. d. MEULE, nburg. net October cnecht gevraagd, SSER, Serooskerke (W.). CHIERE, Grijpskerke. met October leid gevraagd, OOLSE, stkappelle, Overduin. Aagtekerke. >f Aug., bij J. AAR- Landbouwer te Anna met October leid gevraagd tBEEKE Segeersweg, of met October f 'jX de Fam. DE VISSER, uidstraat. of met October f 1 jf aankomende Meid lie melken kan bg A. AN, Walstr. Vlissingen. Drukkers-Exploitanten: eOSTERBAAN LE COINTRE GOES. Bureaux: Lange Vorststraat 68—70, Goes Tel.: Redactie no. 11; Administratie no. 58 Postrekening No. 36000- Bijkantoor te Middelburg: Firma F. P. DHUIJ, L. Burg. Tel. no. 259 lieden beginnen we met de plaatsing van ons nieuwe, boeiende feuilleton: „Het geheim van Col de Feil". (Vervolg). Aan dé' heeren J. Donner en G. v. a. Hoek wordt op hun verzoek eer vol ontslag verleend als lid der conf- missie tot wering van schoolverzuim. In de volgende vergadering zal zoo mogelijk in deze vacatures worden voorzien. Bij het verzoek der Herv. Schoolvereehiging ,,Het Mosterdzaad" orri beschikbaarstelling van ten Hoog ste f28722.75 voor schoolverbouw, had de fin. commissie inlichting ge vraagd over oen post van f 300 voor lokaalhuur en 1'2557.80 voor onkos ten. De voorz. zegt, dat de f300 be trekicing heefl op' de huur van het houten hulpgebouw, die volgens een schrijven van den Minister bij de stichtingskosten moet vermeld. Wat hel bedrag aan onkosten betreft, daar over is nu een nadere specificatie van de betrokken vereeniging ingeko men, n.l. voor architectenloon, regi stratie, drukwerk, enz. Dhr. de Die meent, dat er wel schoollokalen in de gemeente beschikbaar zijn, waar lijdelijk een klasse kan worden onder gebracht, zoodat die f 300 kan wor den bezuinigd. De voorz. zegt, dat er geen lokaal beschikbaar was, toen men ruimte noodig had. Dhr. de Die had verder gaarne gezien, dat de al gemeen geldende arbeidsvoorwaarden in 't bestek waren opgenomen, even als bij de andere Chr. school. Ook bevreemdt het, dat in 't eene bestek de aannemer 10 pet. en in 't andere 9 pet. betaald krijgt. De voorzitter zegt, dat dit een vergissing is, die ook den Inspecteur L. O. ïs ontgaan. Ze zal worden hersteld. Dhr. de Looff meent, dat bij alle werken met rijkssteun uit te voeren cie arbeidsvoorwaarden gelden. Dhr. Duvekot vraagt: is hier sprake van een verplichting? Zoo niet, dan heeft spr. bezwaar tegen die inlassching. De voorz.in 't bestek van de an dere Chr. school stond deze bepaling (och ook. Dhr. de Looff zegt: wordt er onder algemeene rijksvoorschriften gewerkt, dan zijn de voorgeschreven arbeidsvoorwaarden vanzelf verplich tend. De voorz. zegt, dat hier inder daad net algemeene rijksvoorschrift; van 1 Febr. 1901. geldt. Dhr. Goed- bloed betwist de bevoegdheid van den Raad om voorwaarden aan het school bestuur te stellen. Ten slotte wordt met 11 tegen 2 stemM'en (de heeren Duvekot en Goedbloed) besloten aan het schoolbestuur de wenschelijkheid van inlassching der bedoelde bepa ling kenbaar te maken. De heeren de Die en Blaas willen geacht worden te hebben tegenstemd tegen den post van f300. Naar aanleiding van het voorstel tot onderhandsche verpachting van grond aan den heer S. v. Noort was een adres ingekomen van W. Boutens, Westsingel, dié voor bedoeld grasge was i'40 had geboden en eenige be zwaren uitte tegen de gevolgde me thode van inschrijving. De neer de Dreu noteerde in een zakboekje de ingeschreven bedragen. De voorz. zet uiteen, dat de publieke aanbesteding indertijd slechts f 10 opbracht en dat er nu een onderhandsche inschrijving was opengesteld, waarbij v. Noort de hoogste bieder was. Dhr. Duvekot meent, dat v. Noort heeft kunnen we ten, wat anderen hadden geboden. Dhr. Vienings en dim. v. Melle vinden, dat hier niet in alles correct is ge handeld, zoodat opnieuw een inschrij ving moet worden gehouden. Alzoo wordt Desloten. De voorz. en ook andere heeren, leggen er den nadruk op, dat er geen sprake is van oneerlijkheid bij de Dreu. 'Komt in behandeling de wijziging der gasverordening, etc. Dhr. de Die kan zich niet m'et het voorstel van B. en W. vereenigen. De toestand zou dan nog slechter worden. Spr. be twist, dat aanneming van 't voorstel der S. D'. A. P. f 15000 zou kosten. Hij stelt voor in art. 31 f3 in f5 te veranderen, zoodat ïn huizen tot f 5 huurwaarde muntgas wordt gele verd, wat ook B. en W. hadden voor gesteld, maar met gratis bijlevering der materialen, wat niet door B. en W. wns voorgesteld. Verder, om art. 10 te 'De Zeeuw VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG lezen, zooals oorspronkelijk door de gascommissie voorgesteld. (Dit betreft den verkoop der gasartikelen doer de gasfabriek met 10 pet. provisie voor'n door koop er aan te wijzen handelaar). Spr. bestrijdt het advies der midden- standsvereen. tegen dezen verkoop. De maximum-prijzen zijn zeker inder tijd en de keuringsdienst is wellicht nu ingesteld, omdaf de hiiddenstand zoo goed voor de burgerij heeft ge zorgd De voorzitter acht het niet ge- wenscht, dat een gemeente-bedrijf zich op dezen weg begeeft. Een handelaar in gasartikelen zou dan een fooi van 10 pet. krijgen. Anders kan spr. het met noemen. Het is een geheel ver keerde methode en spr. voorziet een bron van ellende. Weth. Stieger zet uiteen, dat het voorstel van de Gascommissie rust, op drie grondenlo. de verhooging der woninghuren 2e de groote kosten van aanschaffingsmateriaal voor ve len en 3o. de gemakkelijke wijze van betaling bij het hebben van een munt meter. Wat heeft voorgezeten ïsver ruiming van het afzetgebied, d.w.z. zooveel mogelijk gas leveren. Ook moeten de materialen zoo goed moge lijk zijn en op dit gebied kan er in Hoes nog heel wat beters geleverd worden. Spr. ontkent, dat aan de middenstan ders een fooi gegeven wordt. Hij heeft een vergadering der middenstanders bijgewoond en daar liep het alleen over de winstmarge. Ook was de be trokken groep van middenstanders niet gehoord. Dhr Oosterbaan acht gemeentebe drijven fataal. De oorlogsjaren manen ons mede in dit opzicht tot de grootste voorzichtigheid. Ook het algemeen be lang vraagt niet om gemeentewinkels. Ze kosten de gemeenschap veel geld. En bun suedes is in den regel maar tijdelijk. De interesse van een mid denstander voot' zijn zaak is nooit zoo groot bij ambtenaren. Spr. gelooft met, dat dé gascommissie den mid denstand heett willen knijpen, maar dat zijn belang is gezocht, gelooft hij evenmin. De 10 pot. is een aalmoes en spr. hoopt, dat alle middenstanders zoo lier zouden zijn, om die te wei geren. Ook het stelsel van 24 maanden crediet acht spr. uit den booze. Het voorstel is dus niet alleen tegen den middenstand, maar ook tegen het al gemeen belang en daarom verwerpe lijk. Dhr. Constandse ïs 't met den heer Oosterbaan eens. Dhr. de Ruijter de Wildt. eveneens. Spr. vraagt zich af, hoe de gascommissie tot zulk een voorstel rs gekomen. Het ïs een be- leediging van den middenstand. Met den voorz. is spr. van meening, dat handeldrijven niet op den weg der gemeente' ligt. Een tweede directeur (handeldrijvend directeur) van de gas fabriek" zóu al spoedig noodig zijn. De gemeente dient zich te beperken tot de levering van gas en dient verder alles aan de vrije concurrentie over te laten. Dhr Duvekot zegt, dat de fi- nanciëele commissie eenzelfde miee- ning is toegedaan. Dhr. de Die accep teert het Indianenge'huil over den mid denstand niet. Dhr. Vienings zegt, dat de gascommissie te zorgen heeft, dat de gasfabriek floreert. Bij even- tueele electrifiqatie zal daling der ba ten volgen ,d.us moet. gedacht, aan ver ruiming van het debiet. Spr. betwist de meening, als zou de gascommissie niet gedacht hebben aan 't belang der middenstanders. Voor tal van gasarti kelen zijn we hier in Goes aangewezen op andere gemeenten, en er ïs een te kort aan energie bij de handelaars- in die artikelen. De voorzitter meent dat de leden der gascommissie te zeer onder ide bekoring van de ideeën van den Directeur gekomen zijn. Dhr. v. d. Bout is tegen den huurvefkoop dooi de gasfabriek, maar wil toch niet den geheelen verkoop van gasartikelen stopzetten. Ook is de meterhuur nog zoo onbillijk niet ,wat spr. met en kele voorbeelden aantoont. Het voorstel-de Die inzake artikel 31. (huurgrens voor muntmeters van f3 op f5 met gratis-levering van ma terialen) werd daarna verworpen met 11 tegen 2 steMmen (de Die en Blaas). Hel voorstel-de Die inzake art. 10 (oor spronkelijk voorstel der gascommissie betreffende den verkoop van de gas artikelen en de bewuste 1.0 pet. voor den winkelier) werd verworpen met 9 tegen 4 stemmen, (vóór de heeren de Die, Blaas, Vienings en Stieger). De voorstellen van B. en W. werden hierna aangenomen met 11 tegen 2 stemmen (de Die en Blaas). De school geldverordening wordt gewijzigd over eenkomstig een schrijven van den mi nister van Binn. Zaken, waarna in be spreking kwaïn het voorstel tot in richting en exploitatie van het Schut tershof (voormalige sociëteit V. O. V.) De mindèrheid der finan. commissie achtte wel een verbouwing van de groote zaal gewénscht, Maar bad tegen cbe der tooneelzhal bezwaren. De voorz. brengt allereerst een woord van dank aan dén Directeur van Gemeen tewerken voor de vele gemaakte ont werpen. Verder deelt hij mede, dat een verbouwing der groote zaal vol gens plan der minderheid der fin. com. toch nog f7000 zal kosten en groo te moeilijkheden zal brengen. Ook ïs de voorz. van meening, dat de too neelzaal in de eerste plaats restau ratie behoeft. De toestand, vooral op 't tooneel, is levensgevaarlijk. Dhr. Du vekot is van meening, dat bij den aan koop van het gebouw hel doel was: een groote zaal te krijgen. Welnu, dan móet de groote zaal 2V4 a 3 ML breeder worden, dan komt er pl.rn. 66 vierk. M. hij en kunnen groote vergaderingen, tentoon stollingen 'en congressen beter tot (hun recht komen. De voorz. zegt, dat de tooneelzaal het meest gebruikt wordt. Daar is 'dus verbetering eerst noodig. Dhr. Goedbloed zegt, dat we hier te doen hebben met een nieuw gemeentebedrijf. En dal moet zake lijk worden gesproken. Daarom mist spr. een raming van ontvangsten. Is de zaak wel rendabel? (De voorz. ant woordt Ontkennend). Spr. raamt, dat we "(jaarlijks aan rente en aflossing van bet nedrag van f40.000 pl.m. 1' 2500 gedurende 50 a 60 jaar) kwijt. zijn. Mag nu aan de gemeente in dezen tijd van malaise deze uitgaaf worden opgelegd?. Goes is toch een landbouwstadje en juist. ïn den land bouw begint éen ernstige crisis. Voor de restauratie der Groote Kerk kon slechts f 750 per jaar overschieten. Zijn we n<u gerechtigd uit den zak dér belastingbetalers zulk een groote som te betalen? We leven in een tijd van dalende conjunctuur, dus mis schien is het een volgend jaar goed- kooper. Laten we daarom met de niet- strikte uitgaven nog eenigen tijd wach ten. Spr. wil in 't bizonder met de restauratie der tooneelzaal wat wach ten. Het grootste bedrag gaat weg aan bet tooneel. Niet dat spr. tegen het tooneel op zichzelf zal stemmen, Maar spr. acht het niet verantwoord dit hooge bedrag nu reeds te besteden en stelt daarom voor alleen te doen uitvoeren: restauratie groote zaal, bouw nieuwe muziektent en aanschaf fing nieuwen inventaris, kostende sa men pl.m. f 15.000. Dhr Flink bere kent, dat we per jaar veel meer- dan f2500 zullen noodig hebben. Er is imimers ook nog het bedrag, benoodigd voor aankoop van liet gebouw, waar van rente en aflossing moet worden betaald. Overigens steunt spr. hel voorstel-Goedbloed. De voorz. zegt, dat de Raad bij aan koop geweten heeft, dat de exploitatie nadeelig zou zijn. Het complex is ja renlang ergerlijk verwaarloosd, zoodat groote uitgaven te voorzien waren. Het voorstel is eerst na rijp beraad door de commissie bij den Raad in gediend. Dhr. Oosterbaan betreurt het, dat de heeren Goedbloed en Flink niet met de commissie een wandeling door het gebouw hebben gemaakt. D'an had den ze bun voorstel niet gedaan. Ver tier verdedigt spr. liet voorstel van B. en W. Dhr. Goedbloed is nog van meening, dat de Raad goed doet met eenige beperking aan te brengen en handhaaft zijn voorstel. De voorz. zegt dat het dan moeilijk wordt een pach ter te krijgen. Op 'een vraag van den heer Goedbloed deelt de voorz. mede, dat de pachtsom thans 'f500 per jaar bedraagt. Dhr. de Ruijter de Wildt: had wel verwacht, dat er bezwaar van de rech terzijde tegen restauratie van het too neel zou komen, waar het doel o.m. ook was een geschikte gelegenheid voor muziek, tooneel enz. te vestigen. Voor vergaderzaal bad de Raad im mers geen complex van f40.000 noodig1. De hoofdbron van inkomsten is het gebruik van de schouwburgzaal. En ruist deze zaal is het ergst in verval. 'Dhr. Oosterbaan spijt het, dat de vo rige spreker van deze zaak een partij- zaak tracht te Maken. Dhr. de Ruij ter de Wildt acht het niet mogelijk deze zaak los te maken van de prin cipes. Dhr. Constandse begrijpt niet, dat een H. B. S.'er wel op 'de plan ken Mag staan en waarom mén ter rechterzijde wel bezwaren tegen het tooneel heeft. Overigens heeft dhr. Goedbloed wel gezorgd, dat hij door ziir. voorstel het enfant ohéri van Goes is. Dhr .Vienings verdedigt eveneens het voorstel van B. en W. en meent, dat door een goede exploitatie van het Schuttershof indirecte voordeelen Goes toevloeien. Dhr. Goedbloed zegt iedere particulier zou voorzichtig han delen in zulk een geval en moet de gemeente dan maar de belasting- schroef aandraaien? De voorz. mérkt op, dat ook van Rijkswege wel eens wordt verkwist. Dhr-, v. d. Bout: dhr. Goedbloed zal wel de mooie man spe len. Dhr. Goedbloed protesteert tegen dergelijke persoonlijkheden. Spr. ge looft ook niet, dat dhr. v. d. Bout uit effect bejag handelt en dhr. v. d. Bout moet dat ook niet van hem denken. Dhr de Die zegt, die voor den koop gestemd heeft, moet ook voor de res tauratie stemmen. Men heeft ook wel voor drankverkoop in de sociëteit ge stemd. Dat ging ook om een rendable exploitatie. Het voorstel van B. en W. werd daarna aangenomen met 10 legen 3 stemmen (tegen de heeren Duvekot Flink'. Goedbloed). Het voorstel tot bet aangaan eener geldleening, groot f56000 en f40.000 wordt met algemeene stemmen aange nomen. De voorz. zegt nog, dat het hier alleen uetreft de uitvoering van genomen Raadsbesluiten, waarmede bil de begrooting voor 1922 is ge rekend Doordat enkele bouwplannen zoolang in Den Haag 'in behandeling zijn, ligt nog veel bouwgrond onge bruikt, zoodat dit het grondbedrijf niet ten goede komt. Rondvraag. Op een vraag van dhr. de Die antwoordt de voorz., dat tegen de bewoners van de Bergpad, die eigenmachtig een hekwerk hebben aangebracht, pro ces-ver baal ïs opge maakt wegens overtreding 'der bouw verordening. Den heer Vienings wordt geantwoord, dat het kantoor voor den gemeente-ontvanger zoo spoedig mo gelijk naar de Schoolstraat zal wor den verplaatst. Getracht wordt een geschikt persoon als 'concierge te vinden. Ten slotte wordt door den heer Constandse op verzoek van den voor zitter rapport uitgebracht van de ver gadering der N. V. Waterleiding-Mij., door hem wegens verhindering van mr. Goedbloed, als afgevaardigde bij gewoond. Spr. herinnerde er aan, dat m de vorige geheime vergadering de wenschelijkheid geuit werd, 'dat ïn de vacature in den Raad van Beheer dier Mij., ontstaande door periodieke af treding van den neer Joh. Pilaar een vertegenwoordiger van het Gemeente bestuur van Goes, de voornaamste aandeelhoudster, zou worden gekozen. Besloten werd toen, dat Goes zijn stemmen (6) zou uitbrengen op d'eri heer Hajenius, burgemeester. Óp de bedoelde alg. vergadering der Mij. werd echter een schrijven van den heer Pilaar voorgelezen, waarin enkele dingen stonden vermeld, waarvan spr. niets afwist. Daarin werd het voorge steld, alsof dhr. Pilaar zich tegen zijn zin niet herkiesbaar stelde. Uitroepen werden gehoord over dwingelandij van Goes, de burgemeester van Ril'land- Bath protesteerde tegen 'de tyrannie van B. en W. van Goes, enz. Door een en ander werd spr. onaangenaam; getroffen; er was tegenstrijdigheid ïn hel voorgelezen schrijven van den heer Pilaar- en Hetgeen B. en W. in besloten vergadering hadden medege deeld en zoo kwam spr. er toe blanco te stemmen. Dhr. Pilaar wercl m'et 46 van de 52 stemtaen herkozen (6 blanco). De voorzitter zegt tegen den heer Con standse: u hacl geen blanco mandaat en heeft u dus van uw1 opdracht niet gekwe ten. De indruk van anderen, die op de vergadering geweest waren, Was voor B. en W. van Goes bovendien niet zoo on gunstig. Verder leest de voorzitter een uitvoerige correspondentie over deze zaak voor. "Bij" schrijven van 16 April 1918 (vóór de vorige aftreding dus) gaf dhr. Pilaar uit eig;en beweging te kennen, als lid van den Raad van Beheer te wil len aftreden, omdat hij voelde geen con tact meer te hebben met den Raad van Goes. Het toenmalige college van B. en W. deed echter verkeerd en bracht dien brief niet in den Raad, doch antwoordde uit eigen beweging, dat op het aftreden van den heer Pilaar geen prijs werd ge steld. Nu is 21 April j.l. Weer aan den heer Pilaar hierover geschreven en na eenige telefonische gesprekken antwoord de deze zich als lid van den Raad van Beheer niet meer herkiesbaar te zullen stellen. Toen is aan alle besturen der kringgemeenten hiervan bericht gezonden met kennisgeving, dat de Raad van Goes gaarne den heer Hajenius, burgemeester, gekozen zag. Ten slotte leest de voorzitter een afschrift voor van den brief, doer Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franco per post, f 3.— Losse nummersf 0.05 Pr ij s der Advertentiën: 1—4 regels f 1.20, elke regel meer 31 ot Bij abonnement belangrijke korting. Achteruitgang van de nieren. Een huisdokter verklaart, dat de ergste gevallen van nierziekte gevonden worden bfj personen, die te veel hebben gedron ken, te zwaar hebben gegeten en een inspannend leven van haast en drukte geleid hebben. Hij vergeleek bij een on derzoek de nieren van een jongen man van 40 jaren met die van een ouden man van 70 jaren. Beiden droegen de stempel van ouderdom. Waarom? Omdat het leven, dat de jongeman leidde, hem in den bloei van zijn leven nieren als van een ouden man bezorgde. Hoe verduidelijken deze woorden niet al te dikwijls de oorzaak van rugpijn, urinestoornissen, waterzuchtige zwellingen, niergruis, rheumatische aandoeningen, voortdurende vermoeidheid enz. Nierziekte wordt als te voorkomen be schouwd vergeet dit niet. Vermijd toch* en kou, wees matig met uw eten en drin ken, zorg voor de noodige rust, lichaams beweging, ontspanning en slaap, en voor geregelde ontlasting. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn een onschatbare hulp aan de natuur tot on derhoud en herstel van de werkzaamheid der nieren. Door deze organen bij te staan in hun taak, om het bloed te zuive ren, draagt dit erkende niergeneesmiddel veel bij om de kwade gevolgen van on bedachtzaamheid tegen te gaan. Als de nieren verzwakt zijn, versterk ze dan met Foster's Rugpijn Nieren Pil len. Zijn zij gezond, wees dan zoo ver standig, om haar gezond te houden. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn te Gees verkrijgbaar bij De Paauw Co en te Middelburg bij fa C. Schulte Co h f 1.75 per doos. 41 den heer Pilaar aan de Waterleiding- Mij. geschreven, zijnde den brief, door den heer Constandse bedoeld. De voorZ, Wil hierop liever geen commentaar leve ren. Het spijt den voorz. dat bij de andere gemeentebesturen hierover ontstemming is gewekt. De zaak is eenvoudig dezeer is een leemte in de statuten der Mij., dat iemand, eenmaal lid van den Raad van Beheer zijnde, dit kan blijven, ook al is hij geen Burgemeester of Raadslid meer. Zoo kan op den duur all© con tact met de gemeentebesturen zoek ra ken. Dhr. v. d. Bout zegtvroeger zaten er twee leden van ons gemeentebestuur in den Raad van Beheer. Neemt men het ons dan nu kwalijk als Wij er één vertegen woordiger in willen hebben? Dhr. Constandse zegt nogmaals ïn de war gebracht te zijn door de vele tegen- I strijdigheden. De voorz.heeft u zich niet wat ver heugd in den loop van zaken? U heeft ook gezegd, dat B. en W. van Goes wel meer den Raad van Beheer iets hebben wijsgemaakt. Dhr. Constandse protesteert tegen deze woorden. Dhr. De Die is van meening dat die Raad van Beheer een dictatuurs zaakje is en wil een uitspraak van den Raad, dat de handelwijze van den heer Pilaar niet correct was. De voorz. ont raadt dit, onderstreept nog eens, dat het gemeentebestuur van Goes in alles correct gehandeld heeft en betreurt het, dat een verkeerde stemming bij' de andere ge meentebesturen is gewekt. Daarna sluiting. Eerste Kamer. De algemeene beschouwingen over de staatsbegrooting werden een dag ge schorst, daar minister Ruijs ïn de Tweede Kamer moest zijn. Daarom deed de Eer ste Kamer eenige begrootingshoofdstukken af als Financiën en Justitie en maakte een begin met Waterstaat. Bij de laatste begrooting werd o.m. aangedrongen op krachtigen steun aan de luchtvaart en verlaging der spoorwegtarieven, terwijl de heer d'Aumale van Hardenbroek (A.R.) den ontworpen wegaanleg Middelburg Bergen op Zoom aan critiek onderwierp1. Bij financiën vroeg dhr. Diepenhorst (A. B.) afschaffing van het registratierecht bij tuinbouwveilingen. De minister ant woordde: zoodra belastingverlaging moge lijk is, zal aan dezen vorm van belasting het eerst worden gedacht. Tweede Kamer. Met de regeling van werkzaamheden werd gisteren weer maar eens een vol uur zoek gemaakt. Het voorstel-Dresselhuys om vandaag ook in de afdeelingen te onderzoeken het voorstel-Duys tot afschaffing van veiling rechten, het voorstel-Fleskens inzake in voerverboden en het voorstef-Abraham jStaalman tot uitstel van invoering van

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1922 | | pagina 1