Kerknieuws. Gemengd Nieuws. Dit de ProTioGie. Oaderwijs. Predikbeurten. tien minister voor de gevolgen zijner poli tiek. Minister Ruijs stelde zich echter op het standpunt van den bewindsman, die ook te rekenen heeft met de belangen dei- schatkist. Dhr. Weitkamp vestigde er nog de aandacht op, dat de heeren onder steunden voor de eer bedanken om elders b.v. in Frankrijk te gaan werken. Natuur lijk diende de interpellant tot slot een motie in. Dat zijn we zoo gewoon. Verder werden eenige kleine wetjes af gedaan. Dinsdag wordt nog op aandringen van dhr. Gerretson gestemd over het al of niet behouden der colleges van zetters bij de belastingen. Nog vroeg dhr. Kete laar (V.D.) een interpellatie aan over artikel 40 van het bezoldigingsbesluit. Zou het geen tijd worden voor die in terpellaties een stokje te steken. Zoo tegen de verkiezingen zijn het foijtna niet anders dan propaganda-speeches Apotheken. A.s. Zondag zijn de voldende apotheken geopend. te Goes die van J. B. van Kalmthout: te Middelburg die van J. C. v. d. Harst J. Jz., en te Vlissingen die van Wed. A. J, van Ockenbuxg. Directe belastingen. Benoemd ingaande 1 Mei 1922 tot rijksklerk t-e Nieuwe Niedorp J. v, Schagen, thans part. klerk te Vlissingen. Verplaatst ingaande 1 Mei, W. Th. Reijmers, kommies le kl. van Vlissingen naar Amsterdam, Bij If. B. zijn herbenoemd tot burge meester van Renesse W|. H. Soholder; van Kloetinge A. T. A. Wagtho; van Hoofdplaat B. J. M. Thomaes; van Co- lijnsplaat en Kats J. W. A. Stüte. Eervol ontslag verleend met ingang van 1 Sep tember aan Dr J. van Bruggen als leeraar aan de R. H. B. S. te Goes. Gees. Wij ontvingen een ingezonden stuk van „een sportliefhebber", waarin hij het pleit voert voor een gemeentelijk sportterrein te Goes, zonder dat het. ech ter voor de gemeente nadeelig zou zijn. Als daartoe geschikt kwam hem voor het terrein, waarop thans bouwplan III is geprojecteerd. Op dit terrein zouden te vens zang- en muziekconcoursen, enzv kunnen plaats hebben. De inzender becij fert, dat uit allerlei bronnen het geld bij elkaar komt, dat de gemeente noodig heeft voor rente en aflossing. Wiji hebben hiermee in 't kort den in houd van het schrijven weergegeven, Oh- noodig te zeggen, dat wij1 den tegenwoor- digen tijd allerminst geschikt achten voor de uitvoering van alle op- zichzelf heel aardige maar niet strikt noodige planne tjes. De schuldenlast der gemeente moet niet dan in 't uiterste geval Worden ver zwaard. En vóór alles moet naar bezui niging en vermindering van belastingdruk ■worden gestreefd. Daarom hopen wij, dat onze gemeenteraad zich eventueel tegen leen dergelijk voorstel zal uitspreken. Wel jammer van de op zichzelf nuttige zaak, maar dan moet men zich voorloopig nog maar voor een paar jaartjes met 't be staande terrein behelpen. Het programma van het op Maandag avond door Euphonia te geven concert is het volgende: Prinses Juliana-marsch, J. Horst; Ouverture Cortege d'Attilla, A. Gademe; Valse Three o'Clock in the Mor ning, J. Robledo; Fantaisie Bonne Etoile, L. Canivez; Pauze; Prinz Eitel Friedrich- marsch, If. L„ Blankenburg; Ouverture Ma rie Louise, A. Meurez; Fantaisie sur Ver di's opéra „Attilla" (Verplicht concours- nummer 1922, afd. uitmuntendheid), A. J. Roeien; „On to Victory", Marsch, Fr. Bidgood. Vtéssingen. Gisterenavond gaf de Christ. Zangvereeniging „Hosanna" in het Con certgebouw alhier een goed geslaagde uit voering, welke zeer druk was bezocht. Een 18-tal nummers, bestaande uit koor-, soli- en kwartet-nummers worden zeer ver dienstelijk ten gehoor© gebracht en uit heel de uitvoering bleek, dat dit grooto koor van ruim 60 zangers en zangeressen onder leiding van haar ijverigen directeur; den heer H. van der Graaf, een eerste plaats inneemt onder de Vlissingsch© zang- vereenigingen. Gisterenavond werd in de Christ. Muloschool in de Wagenaarstraat een druk bezochte ouderavond gehouden. Dooi' de ouders werd eerst in de leslokalen, die een goeden indruk van orde en netheid gaven, het werk der leerlingen bezichtigd. Om 8 uur vereenigden ©en 60-ta.l ouders zich met het bestuur in het gymnastiek lokaal. De Voorzitter D|r J. de Groot opende deze samenkomst met gebed, liet zingen Ps. 89 1 en sprak een kort ope ningswoord. Nadat door schoolkinderen, onder leiding van het hoofd, dhr A. Mol, zeer verdienstelijk eenige driestemmige lie deren waren gezongen, werd thee aangebo. den. De onderwijzer dhr C. van Alten, leverde een keurig referaat over „Onze vrije Christelijke Scholen", dat bij; de aan wezigen, gezien het geestdriftige applaus, zeer in den smaak viel. Hierna werden door de kinderen nog eenige nummers ten beste gegeven en werd deze goed geslaagde avond door dhr. H. J. Tichelman met dankgebed gesloten. Kloctinfd. Zuster Bakker, verpleegster der vereeniging voor wijkverpleging in Kloetinge, 's Gravenpolder, en 's H. Abts- kerke heeft eervol ontslag gevraagd tegen 1 Aug. 1922. Borssele. In de gisteren (wanneer? Red.) gehouden vergadering der waterkee- ring Dorssele, -Werd het kohier dijkgeschot vastgesteld op f 38318.Gl1/^. De begrooting voor 1922'23 werd vastgesteld op ont vang en uitgaaf op 47.057.53V2- Kruiningen. Terwijl A. M„ arbeider bij Joh. Kok in den verloren Hoek, bezig was een sloot te delven, kwam een tentwagen voorbij van Joz. Boone. Een opgeworpen schep modder trof het rijtuig, waardoor het paard begon te springen en met rij tuig en inzittenden, moeder en zoon, in de sloot terecht kwam. De hoo rnen van het rijtuig braken. Aan de stuk ken van vrouw Boone kwam nog al eenige schade. Gelukkig liep alles af zon der persoonlijke ongelukken. Heinkenszand, In de Woensdagavond gehouden gemeenteraadsvergadering was met kennisgeving afwezig de heer A. van den Dries. Ingekomen was de goed- jkeuring op de verordening tot heffing van den hoofdeiijken omslag, zijnde 100 op centen op de rijksinkomstenbelasting en 100 opcenten op' de vermogensbelasting, op voorstel van Ged. Staten wordt aan genomen de wijziging der jaarwedden van burgemeester en secretaris- Een verzoek van de tuinbouwvereeniging om de va- cantie zoo te regelen dat deze in den tijd van de bessenpluk valt, wordt ter zijde gelegd, als zijnde reeds in het leer plan opgenomen. Een verzoek van ver schillende vereenigingen 0111 steun voor iwerkloozenkas wordt niet ingewilligd. Tot afgevaardigde naar de vergadering van do N.V. Waterleidingmaatschappij „Zuid- Beveland" wordt benoemd dhr. J. D'omi- nicus, plaatsvervanger dhr. A, Simonse, Tot leden van het stembureau worden benoemd de heeren J. Koens, G. P. Beau fort, A. van den Dries en G. Kuzee en de burgemeester ambtshalve tot voorzitter, plaatsvervanger dhr. A. Simonse. Wegens 't bedanken van twee leden worden geko zen in de commissie van toezicht op het lager onderwijs de heeren H. van Iwaarden en J. Walhout. (Eerst Vrijdagmorgen ontvangen. Red.) 's-Gravenpolder. Uitslag van den pro vincialen schietwedstrijd, gehouden op 15, 17 en 22 April door de schietvel',eeniging „Oranje-Nassau" alhier. De uitreiking der prijzen zal plaats hebben 29 April des avonds 6 urn- (N. T.) bij dhr. T. Jonker. Korps iVlarga, maximum 300 punten. Ie prijs zilv. med. Schietvel'. Koningin Wil- helmina, Vrouwepoldier, 287 p.; 2e pr. id. Schietver. Oranje-Nassau, 's-Gi'avenpolder 271 p.; 3e pr. id. Schietver. Nimrod, 's-H. Abtskerke 265 p.; 4e pr. id. Schietver. Frank v. Borsselen, Borsele 265 p.; 5e pr. id. Pro Patria, Nisse 264 p.; 6e pi', bron zen med., Schietver. Voor Ned. en Oranje, Kloetinge 261 p.; 7e pr. id., Schietver. Willem Teil, Baarland 259 p.; 8e pr. id., Schietver. Ierseke's W,eerbaarheid, lerse- ke, 258 p.; 9e pr. id., Schietver. Oefening kweekt kunst, Waarde 255 p. Korps buks, maximum 500 punten. Ie prijs zilv. med., Burgerwacht Kruiningen, 25 treffers 445 punten; 2e pi', id. Schietv. Elk naar zijn Krachten, Hoedekenskerke, '25 treffers 422 p.; 3e pi', id. Burgerwacht Kloetinge, 24 treffers 423 p.; 4e pr. id. Schietv. Koningin Wilhelmina, Vrouwe polder, 24 treffers 422 p.; 5e pr. id. Schietv. Pro Patria, Nisse, 24 treffers 392 p.; 6e pr. bronzen nred., Schietver. Ned. en Oranje, Kloetinge, 23 treffers 401 p.; 7e pr. id. Schietv. Koos de la Reij, Wemeldinge, 23 treffers 398 p.; 8e pr. id. Burgerwacht Heinkenszand, 23 treffers 397 p.-; 9c pr. id. Schietv. Nimrod 's-H. Abts kerke, 23 treffers 385 p. Personeel© baan. Ie prijs .1. Slabbe- koorn, Nisse, 57 punten; 2e pr. A. v. d. Hart, Waarde 56 p.; 3e pr. C. Moerdijk, Baarland, 56 p.; 4e pr. L. Maas, Borsele 56 p.; 5e pr. Chr. van Overbeeke, 's-Gra venpolder 55 p.; 6e pr. A. de Munck, Borsele 55 p., 7e pr. F. C. de Roo, Vrou wepolder 55 p.; 8e pr. L. J. Dekker,, Kloetinge 55 p.; 9e pr. Jac. Braam, 's-H. Abtskerke 55 p.; 10e pr. F. Wondergem, Kruiningen 54 p.; lie pr. B. Oele, Elle- woutsdijk 54 p.; 12e pr. W. v. Liere, Kloe tinge 54 p.; 13e pr. A. Looij, Hoedekens kerke 54 p.; 14e pr. A. Role 's-H. Arends kerke 54 p.; 15e pr. L. Meijaard, Kruinin gen 54 p.; 16e pr. Jan Mol, Oudelande 54 p.; 17e pr. L. C. de Waard, 's-H. Arendskerke 54 p.; 18e pr. P. Klooster man, Nisse 54 p.; 19e pr. Ph. Meijaard, Kruiningen 53 p.; 20e pr. M. W. Houte- katn-ej', Wemeldinge 53 p. Vrije baan, Marga. le prijs P. Vleugel, Hoedekenskerke 106 punten; 2e pr. W. Kole, 's-H. Arendskerke 106 p.; Be pr. C J. Bos, Nisse 106 p.; 4e pr. P. C. Drij- gers, 's-H. Abtskerke 104 p.; 5e pi'. A. de Graag, 's-Gravenpoldet' 104 p.; 6e pi'. S. Dekker, Kloetinge 104 p.; 7e pr. L. Lous, Hoedekenskerke 103 p.; 8e pr. J. M. Weslstrate, 's-H. Arendskerke 103 p.; 9e pr. J. C. Kievit, 's-Gravenpoldei' 102 p.; 10e pr. K. L. Kramer, Kloetinge 102 p. Eerebaan Marga. le prijs zilv. med. S. de Roo, Vrouwepolder 59 punten; 2e pr. eerekruis J. Westveer, 's-Gravenpolder. Vrije baan buks. le prijs W. Kole, 's-H. Arendskerke 300 punten; 2e pr. J. M. Drijgers, 's-H. Abtskerke 300 p.; 3e pr. J. J. Hoogvliet, Baarland 300 p.; 4e pr. J. M. W,-sis Irate, 's-H. Arendskerke 299 p.; 5e pr. P. C. Drijgers, 's-H. Abtskerke 299 p.; 6e pr. L. Lous, Hoedekenskerke 298 p.; 7e pr. A. Mullie, 's-H. Arendskerke 298 p.; 8e pr. Jacs. Braam, 's-H. Abts kerke 298 p.; 9e pr. P. Butler, 's-H. Arendskerke 298 p.; 10e pi'. J. Steketee, Baarland 298 p. Eerebaan buks. Zilv. med. en ©erekruis C. J. Bos, Nisse, en W. Goeman, 's-H. Abtskerke, beiden 100 punten. Souburg, Donderdag had een algemeene vergadering plaats der Coöp'. Boerenleen bank in de zaal van den heer Mabilot. De voorzitter W. Lonwerse, opende de vergadering. Hij herdenkt dhr. I. Polder man, die plotseling uit den Raad van Toe zicht is weggenomen. Zijn nagedachtenis zal hij het bestuur, Raad van Toezicht pn kassier in eere biijven. Uit het jaarverslag van den kassier bleek het volgende: ontvangen spaargeld f 108470.19, terugbet. sp.geld f 79274.07, saldo sp.geld f 83495.34gegeven voor schotten f18100; terugbet. voorschotten f 20.800: uitstaande voorsch. f64387.50, tegoed in Utrecht f 1500.26tegoed van de leden in loopendo rekening f 14383.05 reservefonds 1862,22; winst 1921 f464.86. Aantal leden 31 Dcc. 105. Tot bestuurslid werd herkozen dhr. W. Louwerse. Tot leden van den Raad van Toezicht Werden gekozen dhrn. J. Kodde, aftredend, en A. Pouwer. Tot plaatsvervangende leden werden ge kozen dhrn. P. Arendse en F. Wisse. Aau- (jvezig 60 leden. Art. 4 Van het H- R. wordt gewijzigd 1' 100.000 in f 200.000 en f 10.000 in 120.000. De overige artikelen blijven ongewijzigd. Het salaris van den kassier blijft onveranderd. Besloten wordt de gemaakte winst weer bij liet reserve fonds te voegen. De voorz. dankt den kassier voor al zijn arbeid en de leden van het bestuur en van den Raad van Toezicht: Serooskerke. In het raadsverslag van Woensdag is bij de correctie een kleine vergissing ingeslopen. Niet het voorslel van den voorzitter om f5 te geven aan Vreemdelingenverkeer, maar het voorstel van de meerderheid van B. en W. om geen subsidie te verleenen, is aange nomen.' Ned. Here. Kerk. Beroepen te Nieuwkoop G. Elzenga le Nijega. Aangenomen naar Stavenisse door 1'. Moer man te Moerkapelle. (N. R. C.) Bedenkt voor Polsbroek door 1!. N. B. Bout hoorn te Wapenvelde. Geref. Kerken. Tweetal le SmildeF. W. ÏI. Bramer 'e Hoogeveen en Joh. Jansen le Ten Boer. Stichting „Vrede r u s t". Ten overstaan van de Examen-Commis sie uit het Bestuur der Ver. tot Christelijke Verz. van Krankz. in Zeeland te Bergen op Zoom en met medewerking van de Gecommitteerden uit don Geref. Bond van Ver. en Stichtingen van Barmhartigheid, hadden aldaar op 25, 26 en 27 April de examens plaats voor lret verpleegperso- neel. De uitslag was als volgt: Aan het examen voor leerling A na men deel 11 broeders en 26 zusters. Hier van slaagden de broeders: L. Flipse, W, Huibregtse, A. de Jager, A. J. van Oost ende, J. Schuitmaii, A. van Slooten, W. de Smidt, A. Vergouwe, J. Verton en H. Wagenaaren de zustersH. van Bruggen, M. Christiaanse, N. S. de Croo, A. van Egmond, A. Fioole, E. Fraanje, G. J. Fraanje, C. A. Huigen, J. J. Jansen, J. J. M. H. Kotterink, C. Noordergi'aaf, G. J. Oskam, M. Quartel, J. M. Schroevei's, P. Schuitman, M .Suurmond, H. ter Telgte, F. ter Telgte, L. Tuijten, J. Verburg, j. Vreeke, Cr. Welleman en J. J. Zweedijk. Aan luet examen voor leerling B namen deel 7 broeders en 15 zusters. Hiervan slaagden de broeders: W. Dommisse, J. Janse, J. Jobse, W. J. Kok, J. Meijaard en L. Tissink; en de zusters: E. Boon, S. A. Dieleman, L. J. Doelêman, A. P. den Dunnen, J. J. de Graaft J. Kruithof, T. W. v. d. Male, E. Naeije, A. P. van Oost ende, J. van Peer, A. J. M. de Ruijter, W. J. Schoolmeester, M. Verhagen en A. Visser. Aan het laatste examen namen deel 5 broeders en 6 zusters. Hiervan slaagden de broeders: G. Gilde, H. Rreuze, B. Minderhoud en N. Santema; en de zusters L. van Oostende, J. Quartel, M. E. van Sliedregt, J. Staal en J. Verzijden. Deze verwierven het diploma met insigne der Vereeniging, wat na een hartelijke toespraak van den voorzitter, ds. J. H. Donner van Breda, aan hen werd uitge reikt. Act e-E x a m ens L. O. Voor het acte-examen L. O. werden gisteren te Middelburg geëxamineerd 8 vrouwelijke candidaten, van wie er 3 werden afgewezen. Geslaagd zijn de da mes: J. C. van der Harst, W. C. Zoethout, G. G. Zijlstra, allen te Middelburg; J. C. Jurry en W. J. van Kesselen, beiden te Vlissingen. Geslaagd te 's-Gravenhage voor het machinistenl-examen de heer J. Swai't te Vlissingen, en te Utrecht voor de acte onderwijzeres mejuffr. M. Fessen, aldaar. Biezelinge. Tot onderwijzeres aan de Herv. School alhier is benoemd met in gang van 1 Mei a.s., mej. N. F. J. van der Wart te Goes. Woensdag 28 Juni wordt D.V. de jaarvergadering van „Bartimeus", ons Christel. Blinden-Instituut te Zeist, gehou den. De tijd van het jaar, de schoone om geving en de bazai' zullen wel medewerken om dezen da.g te doen slagen. Vermelden we nog, dat etr ditmaal ook een openbare les zal zijn. De examencommissie der Vereen, voor Ziekenverpleging Boerhaave te Lei den heeft het diploma Algemeen Zieken verpleging o.a. uitgereikt aan de zusters P. Taal, H. Vermeulen, J. E. v. d. Berg en J. H. v. d. Have, allen opgeleid iii het Ziekenhuis der Rijks universiteit, en aan zuster R. Hanssens, opgeleid in het Diaconessenhuisen het diploma voor -kraamverpleging o.a. aan de zusters Ma rie P. Buijse en M. J. van Diijfc, opgeleid aan de vrouwenkliniek van het Ziekenhuis der Rijks Universiteit. Geslaagd te 's Gravenhage voor het stuurliedenexamen voor groote vaart 2e stuurman H. Blaauw, P. Brederode, C. Bos en J. Bierman, en voor 3e stuur man A. v. cl. Haagen, J. W. v. d. Hert, K. J. de Jongeren, en J. A. J. Hessels. «■IWIIIWWUil UnWMMWWMUftW'WMJIrC.HM'WGMMREKWI: 'ifHIM Op Zuid- en Noord-Beveland. Ned. Herv. Kerk. Zondag 3C- April Baarland, nm. ds. v. Lindonck. Biezelinge, 2 u. (0. T.) ds. Jonker, v.m. geen geen dienst. Borssele, 10 u. dhr. Louwerse te Kapelle. Colijnsplaat, vm. en nm. ds. Feijkes. Driewegen, 'J.30 u. ds. v. Essen. Ellewoutsdjjk, vm. ds. v n Leeuwen. 's-Gravenpolder, vm. ds. Gerretsen. Hansweert, 9.30 u. ds. Waardenburg, 2.30 u. geen dienst. Heinkenszand, 10 u. ds. Netelenbos, 2.30 u. ge.en dienst. 's-Heer Arendskerke, vm. en nm. ds. de Voogd. 's-Hcerenhoek, vm. ds Buinink te Meppel (be vestiging). 'sll.- Abtskerke, vm. en nm. Ds v. d. Plassche. 's-H. Hendrikskinderen, vm. en nm. ds. Kam- slee". Hoedekenskerke, vm. ds. v. Lindonck. lerseke, vm. ds. Jonker, nm. leeskerk. Kamperland, vm. en nm. ds de Wijk. Kapelle, vm. dr. Schmidt, nm. ds. Waardon- burg. Kattendijke, Kats, vm. en nm. ds. Mol. Kloetinge, vm. en nm. ds. Meloeh. Kortgene, vm. ds. Miskottenm. leeskerk. Krabbendijke, 10 en 3 u. ds. Dekker. Kruininven, vm. en nm. ds. Daederiks. (nm. Doopsbed.) Nieuwdorp, )2.30 u. ds. ITofker (intrede). Nisse, vm. ds. Pont. Oudelande, 9,30 u. (0. T.) ds. v. Essen, nm. geen dienst. Ovezand, 2 u. leeskerk. Rilland, vm. en nm. ds. Visser. Schore vm. en nm. ds. Klomp. Waarde, vm. en nm. ds. v. Maane'n. Wemeldinge, vm. on nm. ds. P. Bokma le Schiedam. Wissenkerke, vm. en nm. Ds v. d. Linde. Wolpha.'irtsdijk, vm. en nm. Ds Mantz. Op Walcheren. Arnemuiden, vm. ds. v. Empel. Aagtektrke, vm. Ds Seulijn. Biggekerke, vm. en nm. ds. Koenekoop. Domburg, 9.30 u. ds. Hak, 6.30 u. dhr. Schale- kamp van Nieuwe Sluis (coll. voor Voorne en Putten). Gapinae, vm. dhr. Calliber. Grijpskerke, vm. ds. Bastiaanse, 2 u. ds. Hak. N. en St. Joosland, 2.30 u. (O. T.) dhr. Calliber. Oostkapelle, vm. en nm. ds. Gijsman. Kleverskerke. vm. Ds. Wauters. Ivoudekerke, 9.45 u. ds. de Visser, nm. geen dienst. Meliskerke, 9.30 u. ds. Middendorp. Riltliem, vm. en nm. ds. Sundermeijer. Serooskerke, vm. en nm. dr. Gunning (Bed. H. Av. en Dankz.) Sint Laurens, vm. ds. van 't Hoff, n.m. g. d. O. en W. Souburg, 9.30 en 2 u. ds. Graves van Wiilenswaard. Veere. vm. dr. Wejiland. Vrouwepolder, nm. ds. Bastiaanse. Westkapelle, 2 u. ds. v. 't Hoff te St. Laurens. Zoutelande, 2 u. ds. Postm'a. 'I Zandt 10 u. ds. Postma, 2.30' u. dr. de Groot. Middelburg (Luthersche kerk) 7 u. ds. Nete lenbos. Geref. Kerken. Baarland, vm. en nm. ds. R. Brouwer. Borssele, vm. en nm. leeskerk. Domburg, vm. en nm. ds. Faber te Seroos kerke. Driewegen, vm. en nm. ds 11. Brouwer. Gapinae, vm. en nm. ds. Telkamp. Geersdjjk, vm. en nm. leeskerk. 's-Gravenpolder, vm. en nm. leeskerk. Grijpskerke, vm. en nm. leeskerk. Heinkenszand, vm. en nm. leeskerk. lerseke, vm. leeskerk, nm. ds. Meyer. Kapelle, 10.30 en 3 u. ds. A. Scheele (Voor bereiding). Kamperland, 9 en 2 u. ds. v. d. linde. Krabbendijke, 10 en 3 u. ds. P. H. de Jonge te. Heerde. Kruiningen, 10 u. en 2.30 u. leeskerk. Nieuwdorp, vm. en nm. Ds Doekes. Oostkapelle, 9 en 2 u. dr. Vollenhoven van Den Haag (Bed. H. Av. en Dankz.) Schoondijkeio en 2.30 u. ds. Goedhuys van Haamstede (Voorbereiding.) Veere, 9.30 en 2 u. ds. Wessels. Westkapelle, vm .en nm. leeskerk. Wemeldinge, 10 u. ds. Meyer, 3 u. leeskerk. Yvissentcerse, vm. en nm. leeskerk. Wolpbaartsdijk, 9.30 en 2.30 u. (zomertijd) ds. Lanling. Geref. Gemeenten. Middelburg, vm., nm. en av. ds. A. Verhagen. Goes, vm... nm. en av. leeskerk. Borssele, 9, 2 en 5.30 u. ds. Vreugdenhil. lerseke, vm., nm. en av. ds. Kersten. Krabbendjjke, 10, 2.30 en 6.30 u. dhr. Remeyn, Chr. Geref. Kerk. Biezelinge, 9.30, 2 en 6 u. (0. T.). ds H. Janssen, Legerpred. Evang. Gem. Wemeldinge, 9.30, 1.30 en G u. ds. Timmerman van Enschede. Tholen en St. Filipsland. Ned. Herv. Kerk, St.-Annaland, 9.30 u. leesk., 2 u. ds. Verschoor (Voorbereiding). Oud-Vossemeer, 9.30 u. ds. v. Griethuyzen, 2 u. leeskerk. Poortvliet, 10.30 u. ds. Verschoor, 3 u. leesk. St. Maartensdijk, Scherpenisse, 10.30 u. leesk. 3 u. ds. Datema. Stavenisse Tholen, 10 u. ds. Datema, '2.30 u. ds. v. Gielhuyzen. Geref. Kerken. Anna Jacobapolder, 9.30 en 2 u. ds. Veld kamp. Oud-Vossemeer, vm. en nm. ds. Staal, av. leeskerk Poortvliet, 10.30, 3 en 7 u. leeskerk. Tholen, 10 en 6 u. ds. Bolwijn. Geref. Gemeenten. St.-Annaland, vm., hm en av. leeskerk. Scherpenisse, 9.30, 2 u. en 5.30 u. leeskerk. Stavenisse, 9.30, 2 u. en 5.30 u. leeskerk. St Maartensdijk, 9.30, 2 en 5.30 u. leeskerk. Tholen, vm., nm. en av. leeskerk. Schouwen en Duiveland. Ned. Herv. Kerk. Bruinisse, 9.30 u. leeskerk en 2 u. ds. Waar denburg. Haamstede, 10.30 u. ds. Japchen. Nieuwerkerk, 3 u. ds. v. d. Linde. Oosterland, 10.30 u. dr. Weeda. Eikerzee, 3 u. ds. Japchen van Haamstede. Zonnemaire, 9.30 u. Ds de Leur. Geref. Kerken. Brouwershaven, 9.30 en 2 u. leeskerk Bruinisse, 10 en 5 u. leeskerk. Haamstede, vm. en nm. leeskerk. Nieuwerkerk, 10.30 en 7 u. cand. v. d. Weerif' van Kampen, 3 u. leeskerk. Oosterland, 10.30, 3 en 7 u. leeskerk. Seharendijke, vm. en nm. ds. Laarman Zierikzee, 10 u. en 6 u. ds. Wielenga. Zonnemaire ,9.30 en 2 u. ds. Hoek. Chr. Geref. Kerk. Zierikzee, 10 en G u. Ds van der Molen 2 n leeskerk. Geref. Gemeenten. Bruinisse, 9.30, 2 en 5.30 u. leeskerk. Nieuwerkerk, 9.30, 2 en 5.30 u. leeskerk. Oosterland, 9.30, 2 en 5.30 u. leeskerk. Oud-Geref. Kerk. Bruinisse, 9.30, 2 en 5.30 u. leeskerk. Nieuwerkerk, 9.30, 2 en 5.15 u. leeskerk Oosterland, 9.30 ,2 en 5.30 u. leeskerk. 12 personen in ©en mestput. Te Delft werd Woensdag op de Buiten- watersloot boelhuis gehouden op de woning van den landbouwer van Zijl. Een groot aantal kooplustigen meende ten goede plaats te hebben gevonden op het deksel van den mestput achter het huis waar de verkooping plaats had. Op eens bezweek onder hevig gekraak het deksel en een 10 a 12-tal personen, waaronder d af slager, zakte in den koemest. Ond©' greote hilariteit werden allen uit hun benarde positie gered. De meesten moesten zich naar huis begeven om andere kleeding aan te trekken. Gelukkig had niemand letsel bekomen. -!Het ongunstige weer en de pluimveeteelt. Men schrijft uit Bar- neveld aan het „Hbd": Hoewel de kippenhouders in deze stré ken zich dit voorjaar met buitengewoon veel ijver op de verdere uitbreiding van den kippenstapel hebben toegelegd, zijn de resultaten betreffende het aantal kui kens tot nu toe zeer bedroevend. Gemiddeld toch zijn van elke 100 in de broedmachine gelegde eieren niet meer dan 25 kuikens verkregen, terwijl dit percentage in an dere jaren minstens 55 a 60 bedraagt. Sommige fokkers schrijven deze slechte uitkomsten toe aan de vele ziekten, die verleden jaar onder de kippen hebben ge- heerscht, waardoor de eieren thans nog minder krachtig bevrucht zouden zijn, ter wijl anderen weer aan het buitengewoon koude voorjaar de schuld geven. Hierdoor toch zou het verschil in warmte tusschen den bovpnkant en de onderzijde der in de broedmachine liggende eieren zóó groot zijn, dat do jonge vrucht dientengevolge wordt gedood. Wat echter de reden ook moge zijn, een feit is het, dat over de broederij tot nu toe steen en been wordt geklaagd. Boeven. De politie te Leiden heeft 6 personen, onder wie een vrouw, ge- gearrcsteerd, die gepoogd hebben een man uit Leiden, met wien zij in ©en auto zaten, door geweld te dwingen tot het onder teekenen van een schuldbekentenis, groot f 3700, waarbij dezen man eenige verwon dingen zijn toegebracht. Een buitenkansje. Eenige we ken geleden passeerde langs den Utrecht- schen Straatweg ■een vrachtauto met ge slachte varkens. Tijdens het rijden viel Ifeen der krulstaarten, van een paar honderd pond van den wagen. Een werkman :ag den val van het doode dier, nam het mee naar huis, zoutte het in en deed mededee- ling aan do politie, daar de auto reeds te ver was gereden om te kunnen waar schuwen. Dezer dagen kreeg de vinder bericht van den vertegenwoordiger eenei' export- slagerij, dat hij het varken mocht houden.. Eau de cologne of salpe terzuur. Een zonderlinge vergissing vond plaats in een kapperswinkel te Rot terdam. Een juffrouw haalde daar wat eau de cologne en deed het fleschje in haai' tasch. Op straat merkte zij, dat het vocht uit het taschje liep on bij nazien bleek, dat de kurk van het f.eschje ver brand en den inhoud van het taschje door het bijtend vocht zeer beschadigd was. Bij de politie bleek toen, dat er geen eau de cologne in het fleschje was, maar salpeterzuur! De politie onderzoekt nu of het een vergissing van den kapper is o£ opzet. (Volk.) Inbraak. Gisterennacht is inbraak gepleegd in het .postkantoor te Gilze. Al les is doorsnuffeld; tal van brieven wer den geopend, terwijl een geldkist uit de slaapkamer van den directeur werd me'.e- genomen. Er wordt ongeveer f 2000 ge mist. f De mooie vangst. De politie te Amsterdam heeft thans ook de moeder van de drie gebroeders Grootveld, id hech tenis genomen, daar zij wordt verdacht van heling. De 58-jarige vrouw is reeds ter beschikking van den officier van jus titie gesteld. De drie gebroeders woonden samen met hun moeder in,' de Pieier Aertszstraat. De vrouw deed het huishouden en gebruik te de gestolen voorwerpen. Zeer waar schijnlijk heeft zij ook een gedeelte daar van verkocht. Tijdens de arrestatiel van de inbrekers logeerde zij in Groningen. De politie was te weten gekomen wanner zij zou terugkeeren en inspecteur1 Mijer heeit haar gisterenavond aan het station opge wacht- en dadelijk meegenomen. Noodgedwongen. Terwijl Dins dag in Friesland nog sneeuw viel, zag men boeren hun melkvee naar de weide leiden, daartoe door gebrek aan voedsel in de boerderij gedwongen. Er is nu wat gras in het land en ondanks het gure weer moest het vee den warmen stal verlaten. Wat zeker niet gezond kan heeten. Ouden van dagen herinneren zich niet, dat het ooit zoo lang koud bleef als dit voorjaar.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1922 | | pagina 2