Laatste Berichten. Rechtszaken. Briefwisseling. Bm'geriyke Stand. lei Allerlei. Ingezonden Slakken. AdYertentiën. v li i IK VERKLAAR GAARNE V o s s e n ii o s t g e vond e n. Te Booneschans is op het land van den heer Boelman. een vossennest gevonden. Een oude vos en vijf jongen zijn bemachtigd- Boschbrand. Vrijdagmiddag heeft in den omtrek van Tilburg een boschbrand gewoed. Een groote opper vlakte werd vernield. JDte 60-jarige land.- toouwer Timmermans is bij! het blusschen van den brand door te groote inspanning dood gebleven. Naar het Hdbl. meldt, heeft de di recteur van het Wees- en Armhuis te Dordrecht, de heer Wijlkamp, zich bij den officier van jnslitie aangemeld, wegens verduistering van ongeveer f 8000, waar van de helft spaarpenningen der verpleeg den. Hij is geschorst en in voorloopige bewaring gesteld. E en. tram r o o ver gearres teerd. Wij hebben in den laatsten tijd bijna dagelijks melding gemaakt van zak kenrollerijen op balcons- van tramwagens te Amsterdam, schrijft het Hbld. De dader bleef steeds spoorloos. Maar eindelijk is er één zakkenroller in de val geloopen. Het. was o,p het Rcmbrandtplein om streeks 6 uur, .dat een heer op het ach- terbalcon van een wagen van lijn 11 bemerkte, dat zijn horloge uit zijn zak was gehaald. Die conducteur had iemand een verdachte beweging zien maken, n.l. een kleine man, vermoedelijk een Pool. Hij greöp dien verdachte vast, waarop een ander passagier zeide: „Ik ben van de recherche. Geef hem' mij! maar mee.'' De conducteur vertrouwde dien „recher cheur" niet en vroeg een legitimatiebewijs, dat „toevallig niet was te vinden". Intus- scben was een agent aangeroepen en toen deze verscheen, achtte de „rechercheur" het beter het hazenpad te kiezen. Die kleine man werd meegenomen naar het politiebureau-Singel, waar hij inder daad een Pool bleek te zijin. Hij werd ge fouilleerd en het gouden horloge kwam te voorschijn. De man zeide geen vaste woonplaats te hebben. De Pool was aan vankelijk zeer kalm gew'eest, doch toen het horloge te voorschijn kwam', kreeg hij een aanval van woede, welke zich richtte op zijn kleederen, die hij nagenoeg allen van zijn lijf scheurde. De politie stoorde zich niet aan die comedie en hield den man vast, waar mee zij hoopt den dader van tal van zakkenrollerijen der laatste weken te heb ben gearresteerd. Moordte Utrecht. Zaterdagmor gen is in de Croeselaan te Utrecht ach ter een hoop steenen het lijk gevonden van een 19-jarig! meisje, mejuffrouw Sieuwerts, wonende Notenboomlaan. Het lijk toonde sporen van worging, zoodat vermoedelijk misdaad in het sp'el is. Vrijdagavond is het meisje met haar verloofde, iemand uit IJsselstein, naar de bioscoop geweest. De arbeider v. d. B., de verloofde van de vermoorde buffetjuffrouw S., te Utrecht, heeft heel den nacht rondge zworven en is terwijl hij vlak bij! het hoofdbureau van politie besluiteloos stond of hij zich al dan niet zou gaan aanmel den als de dader, gearresteerd. Hij' gaf een nauwkeurig relaas van hetgeen er was gebeurd en bekende volkomen zijn misdaad. Al eenigen tijd had het meisje hem doen verstaan, dat zij de verkeering wenschte te verbreken, maar tot een be paalde breuk was het niet gekomen. Vrij dagavond kwam het gesprek, terwijl ze te zamen in de 'Croezelaan wandelden, weer over het afbreken der verloving, waar het meisje nu méér instantelijk op aandrong. Zij Wilde er nu positief een einde aan gemaakt zien. Deze mededee- Iing ontstak v. d. B. in wOede, zoodat het gesprek ontaardde in een hevige woor denwisseling, Om niet de aandacht van het publiek te trekken, had men het terrein betreden terzijde van den open baren Weg. Daar liep de dader op een ge geven moment in zijn drift met zóóveel kracht tegen het meisje op, dat het viel. Dit was voor v. d. B. het oogenblik, Waarop in hem de aandrift uitbarstte, om desnoods met geweld het meisje nog tot, andere gedachten te beWeg'en en haar te doen afzien van haar voornemen om de verkeering af te breken. Het meisje wilde ook toen nog niet toegeven, waarop v. d. B. de sjaal greep, die het meisje om den hals droeg, en de beide einden ïnet kracht aantrok, w'aardoor hij haar den adem ontnam. Hij' deed dit minder met de bedoeling het meisje te dooden dan Wel in een vlaag van woede. Het aan trekken moet intusschen met zóóveel kracht zijn geschied, dat het meisje ei- vrijwel door gestikt is. Zij bleef, volgens den dader, bewuste oos liggen; deze heeft daarop in de sjaal nog eens een extra knoop gelegd, om het meisje te'beduiden dat hij nog altoos het overwicht over haar had. Het. slachtoffer bleef daarop bewegingloos liggen; v. d. B. is pa]m heengegaan en heeft naar het meisje niet meer opgekeken. Hij: dacht er niet. aan, dat het aantrekken van de sjaal wel eens zéér bedenkelijke gevolgen zou kunnen hebben voor het meisje. Het meisje bleef liggen bij' de steenhoopen op het Weiland, de dader slenterde de stad in, waar hij 's ochtends op straat hoorde dat men haar dood gevonden had. Toen werd hij onrustig en ten slotte dreef die onrust hem naar het politie bureau. Twee kinderen verbrand. Te Abcoude is een boerderij! afgebrand, waarbij twee kinderen het leven moesten laten. Terwij'l de vader boven een middag slaapje deed, en de moeder, vergezeld van haar dochtertje buiten bezig was de pannen schoon te maken, is door on bekende oorzaak brand ontstaan ïn het ■woonvertrek. In dat vertrek hadden de ouders achtergelaten hun heide kinderen Antonius Theodorus en Geertrui Maria, resp. twee en een half jaar oud. De vader ontwaakte door het geknetter van vuur. Beneden gekomen ,vond hij het voorhuis in lichte laaie. Hij snelde naar ■buiten om hulp 'te roepen en sloeg ver volgens de ruiten in, teneinde zoodoende de kamer, Waarin de kinderen zich be vonden, binnen te dringen. Maar het vuur had al te zeer om zich heen gegrepen, piet mocht hem niet gelukken de kinderen te redden. Vuur en rook maakten elke poging tot redding onmogelijk. Toen het vuur gebluscht Was, werden de verkoolde lijkjes der kinderen uit de puin- hoopen te. voorschijn gehaald. Eenig huis raad en lijfgoed werd nog' gered. Een Genueesch grap j e. Het (Friesch Dagblad vertelt het volgende: Als „hij de hand" staat de Genuees lie kend. Sinds eeuwen heeft hij dien naam •Geld-verdienen, dat is hem toevertrouwd pn men zal merken, dat hij uit deze confe rentie zijn slaatje Weet te slaan. Hij is de gewiekste „zakenman". En hij staat er zóó voor bekend, dat een Italiaan, die z'n zoon in het koop mansvak wil opgeleid zien, er wat voor over heeft, als-ie 'm b.v. zoo'n halfjaar bij .een Genueesch handelaar in huis en op kantoor kan doen, wetende dat. het jong- mensch daar heel wat leeren kan, waar-ie naderhand z'n winst mee doet. Ik las daar pas een anecdote van. Een jongeling, ergens uit Italië, kwam in 'Genua bij een koopman, die 'm den eer sten avond al, meenam naar z'n parti culier vertrek, om es een en ander te bepraten. 't Was warm alles stond open. En de maan scheen buiten Plotseling stond de gastheer op en draaide de knop van het electrisch licht om uit. „Zoo kunnen we evengoed praten!" zei hij. „En neem dit van mij aan: een goed koopman, al werkt hij' met nog zoo'n groot kapitaal, moet beginnen met op de klein tjes te passen." Zoo praatten ze samen een langen tijd. Eindelijk moesten ze vertrekken. rD© koopman draait het licht weer op, en ziet... tot z'n groote verbazing..... z'n gast zitten in, enfin, in z'n ónderpantalon. Maar deze is in het minst niet- verlegen. „Onder ons gezegd," zei hij, „ik moet wat zuinig zij'n en ik zit nu eenmaal veel te schuiven op m'n stoel en het licht was nu toch uit, en ik heb pias 'n nieuwe, dure pantalon, ik dachtdie kon ik wat sparen „Mijn zoon," sprak de koopman, „ga jij' gerust naar huis terug; jij hoeft in .Genua niets meer te leeren!" Wij moeten den oolijken verteller van bovenstaande anecdote de illusie ontne- taen, als zou hij hier den lezer een versch gerecht voorzetten; de geur toch van het versche is er al minstens een halve eeuw af. IHet is een eenigszins uitgebreide en omgewerkte anecdote, die wijl onge veer vijf en vijftig jaar geleden in een Zierikzeeschen almanak gelezen hebben, ten die had 't weer uit den destijds beroem den Enkhuizer; doch daar waren de ge fingeerde delinquenten geen Genueezen, maar Nederlanders, misschien wel uit Sneek. Een kwakzalver. Max Kiese- wetter, de zoon van een daglooner, was tijdens den oorlog hospitaal-soldaat ge weest in het Duitsche leger. Daar leerde hij een verband aanleggen en wat me disch potjeslatijn. En toen hij weer bur ger werd, kwam hij op het denkbeeld ook omdat hij er niet slecht uitzag .zich te vestigen als gynaeoloog. Kreeg praktijk, bracht het door middel van ver. valschte papieren zelfs zoo ver, dat hij voordrachten hield in Universiteitssteden over medische onderwerpen voordrach ten, waarin hij rijkelijk gebruik maakte van vaktermen en dat hem tijdelijk de leiding werd -opgedragen van een zie kenhuis in Oldenburg. Maar in Duitsch- land kreeg hij af en toe last van een rechterlijk ambtenaar, die hem op de vin gers tikte, en hij ging naar Oostenrijk, naar Sakkanimergut, waar vele oweërs Uit alle landen wonen. Menschen, die, naar men .zegt, vaak geen opvoeding hebben ge noten evenredig aan den plotselingen rijk dom. Hij noemde .zich in dit milieu, waar hij indruk maakte door zijn would-be-ge- leerdheid, goede manieren en hautain op treden. Dr. Döderlein, den naam met zeer goeden klank van een Weenschen gynae coloog. Het .zaakje ging goed. En ook hier hield de kwakzalver wetenschappe lijke voordrachten, die de aandacht trok ken. Zelfs riepen „collega's" hem in con sult. Kiesewetter-Döderlein is nu tot twee jaar tuchthuisstraf veroordeeld. Niet we gens kwakzalverij, maar om oen er- I gerlijk misdrijf tegen de zeden. En het I moet voor de echte geneesheeren, die te Weenen als getuigen gehoord werden, Tii01Uian'ï=ena,am geweest zijn, te moeten i ®LUi ren' dat zti van de kwakzalverij niets hadden gemerkt. «i'vm een-sche kranten hebben vol ge slaan van deze ,tc. 'e sensatie. Op een andere korte en i!™6 z?lfcle kranten stond het korte en droge bericht, dat een werke lijke geneesheer te Weenen met éen soe den naam, ,op heeterdaari' g toen hij stak aad betraPt was, hertogin van Mecklenburg, moeder van Prins Hendrik, vijf weken zwaren rouw aan, gevolgd door 3 Weken middelbaren jen 2 weken lichten rouw. Het Koninklijk bezoek aan Amsterdam is afgelast. Mor genmiddag heeft een intiemen rouwdienst in het Kon. Paleis plaats, die o.a. door H. M. de Koningin-Moeder zal worden bijgewoond. Daarna" zal het stoffelijk over schot naar het station Staatsspoor worden vervoerd, om vervolgens per trein naar Mecklenburg te worden overgebracht. Om de noodige voorbereidingsmaatregelen hiervoor te treffen is de laatst regee- rende vorst van Mecklenburg, Friedrich Frans IV, reeds daarheen vertrokken. STETTIN. V.D. Sedert Woensdag sta ken de havenarbeiders zonder een scheids- rechtelijke uitspraak af te wachten. PRAAG V.D. Een groote spinnerij in Duitscli Bóhemen is door brand vernield. De schade loopt in do millioenen. ESSEN. V.D. Onder buitengewoon groote belangstelling heeft de teraarde bestelling van den overleden Rijksdag afgevaardigde Hue plaats gehad. In den stoet waren meer dan 250 vaandels. Het voorbijtrekken duurde drie kwartier. Men meldt uit Barneveld aan de N. R. G.Ds. Fraanje, predikant bij de Gerei. Gemeente alhier, die zich als een tegenstander van de Invaliditeitswet heeft doen kennen en indertijd dan ook de bekende circulaire voor hen, die tegen deze wet gewetensbezwaren beweerden te hebben, heeft onderteekend, waardoor hij van de verplichting tot het, plakken van zegeltjes voor zijn dienstbode werd onthe ven, 'heeft ook geweigerd het hiervoor op zijn belastingbiljet aangebrachte be drag te betalen. Deswege hebben de rijks ambtenaren thans beslag op zijn inboedel gelegd, welke bij verdere weigering van betaling Zaterdag 29 dezer gerechtelijk zal worden verkocht. Bij vier zijner gemeen- tenaren zal om dezelfde reden weldra een dergelijke verkooping plaats hebben. Rotterdam, 24 April. G r a a ii in a r k t. Tarwe met klein aan bod belangrijk hooger betaald f 14.75- f 15, afwijkende f 13.75f 14.25, rogge vas ter gestemd f 13.25—f 13.75, gerst (che- vallieij f 15.50f 16, haver weinig ge toond f 14.50f 14.75, erwten (kleine groene) belangrijk hooger betaald, prima uitgezochte f 24.50f 25, overigens naar kwaliteit f21--f24, alles per 100 K.G. Kantongerecht te Goes. Door den kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens niet beletten dat hond wild opspoort: G. W„ Schore, f3 subs. 3 d.; M. J. K., J. V., HeinkeriSzand, f5 subs. 5 d.; straat schenderij: A. M. G., C. G., J. d. J., K. de F., Goes, terug aan ouders; W. d. F., Goes, f3 subs. 1 w. t.sch.; P. A. F., Kort- gene, terug aan ouders; J. D., Kortgene, f5 subs. 5 d.; J. K., Kortgene, f3 subs. 1 w. t.sch.; kippen laten loop,en op an ders grond: M. W., Krabbendijke, f5 subs. 5 d.; verwekken van nachtrumoer: L. A. H., lerseke, f5 subs. 5 d.; gestorven vee niet begraven J. d. B„ Driewegen, J. W„ Goes, f5 subs. 5 d.; z. v. rijden langs spoorweg: L. C. .1. P., RiHand-Bath, f3 subs. 3 d.; dronkenschap op het per ron S.S.P. P. S., Vlissingen, idem in het. station: D. R., Middelburg, ieder f5 subs. 5 d.; met, motorrijtuig rijden zonder bij gevaar signaal geven: ,T. C., Bergen op Zoom, f10 subs. 10 d.; 's avonds fietsen zonder licht: M. F. Cz„ Wissenkerke, 'te rug aan ouders; J. K„ 's-H. Hendrikskin deren, A. J. v. 't V., Kloetinge, f3 subs. 1 w. t.sch.: A. W. R„ Wolphaartsdijk» f5 subs. 1 w. t.sch.; H F. d. W„ C. J. d. W„ Vlake, J. v. d. W„ C. M. H., T. H. d. L., Colijnsplaat, A. G. v. O., P. P., M. H., M. S., A. N., 's-H. Arendskerke, W. J. v. D., J. J. S„ W. B., A. B., Goe'sf •T. d. W„ Ovezande, J. D.. Kattendijlce, N. d. L.. Geersdijk, M. V., Kapelle, W. P. v. d. W„ L. C. '.T. P., Rilland, A. d. B., Driewegen, P. B., A. M., Kortgene, S. J. d. R„ P. J., P. L. K., Wissenkerke, al len f3 subs. 3d.: z. v. visschen op eens anders perceel in Schelde: E. v. S., Krab bendijke, f3 subs. 1 w. t.sch.; dronken schap: L. A. H.. lerseke, J. C. K., Mid delburg, A. F., St. Philipsland, f5 subs. 5 dagen. Aardappeleli. Zeeuwsche eigenli. f6.50f7.75, Spuische eigenh. f7f8.50, Poters f 5.50f 7, Red Star f 9.75 f 10.25, Zeeuwsche Blauwe f 9f 11.25, Zeeuwsche Bonte f9f 11.25, Bravo's f9.50f 11.25. Malta 1518 ct. per Kg. Eieren f6—f7. Corr. te Kapelle. Wij moeten, even als de meeste bladen, vasthouden aan den regel, dat geen verslagen worden op genomen van vergaderingen, geannonceerd in een ander maar niet in ons blad. MIDDELBURG. Bevallen: P. A. L. Beun Boucherie, d. Overleden: A. Mervel, 20 dagen, 'd. v. W. A. Rl Mervel—van Kanier; P. H. Wedts de Swart, 53 j., geh. met J. Erasmus. GOES. Huw. afk.: 22, Eduardus Jaco bus Paasse, 26 j., jm. te Goes en Maatje Levenna Padmos, 24 j., jd., te Zierikzee; Johannes Ma.rtinus de Coninck, 28 j., jm. te Goes en Isabella Catharina van Opdorp, 27 j'. jd. te Woensdrecht; Gerard us Huijs- se, 35 j., jm. te Goes en Jans Wilhelmina Louwerse, "M j., jd. te Zoutelande; Theo- philus Verhoeven, 34 j. jm. te Goes en Sophia Elisabeth de Paauw, 33 jr., jd. te Kruiningen. Geboren: 22, Gilles, z. v. Dirk Marinus Olivier en Catharina Mondeel; Elbert, z. v. Peter van 't Sant en Wilhelmina i Walter. DEN HAAG. V.D. Het Hof neemt Z verband met 't overlijden van de Groot- Philanthropisch misver stand. „Dat zijn mooie blinden, die j© daar voor je raam hebt", zei iemand tegen een drogist. „Die zullen je aardig wat gekost hebben." „O, neen", antwoordde d© drogist; „mij hebben z'e niets gekost. Mijn klanten heb ben ze mij gegeven." „Hoe zoo V' „Nou ik had in mijn winkel een busje hangen, waarop stond: „Voor de blinden", en daarin wierpen mijn klanten kwartjes en dubbeltjes, zoodat het busje binnen 3 maanden vol was, en dit zijn nu de blinden." (Óns Tijdschrift) D e roos geraakt? Wijlen Z.M. Koning Willem III bezat tal van uitnemen de militaire deugden, maar hij was een slecht schutter, waarvan hij zich echter niet bewust werd door de schuld zijner omgeving. Tussclien 1870 en '80 bracht Zijne Majesteit herhaaldelijk bezoeken aan de schietbanen te Waalsdorpv wanneer het regiment grenadiers en jagers zich daar oefende in 't schijfschieten. Op een morgen had de commandant eener compagnie den sergeant-, die dienst had in den waarne mingspost gezegd: let telkens goed op: trie je achter in de baan een wit vlagje omhoog, dan wijs je een roos aan, hoor Het schijfschieten nam ©en aanvang en een oogenblik later komt Zijne Majes teit in de baan. Hij gaat staan naast den milicien, die aan de beurt is om te schie ten en die uit angst en ongeoêfendheid een misschot maakt. „Slecht", zei de Koning; „geef mij je geweer eens". (Achter in de baan steekt de sergeant- majoor een wit vlagje in de hoogte). De Koning mikt, drukt af, en telt de slagen, welke de sergeant-waarnemer maakt. „Twaalf! Een roos!" zei de Koning (en toen tot den bedremmelden soldaat): „Zie je, zóó moet je schieten!" (Vad.) p.iii—twc——ponrtu—aan— ■.ii.sJTi'd-ii .n—i—wcu—pa—go i'Baitss reraalwoord-rfjikhaid isr Redactis). Mijnheer de Redacteur, Mag ik eenige plaatsruimte voor onderstaande regelen in uw veelgele zen blad. Op Donderdag 20 April is er op de vergadering van Ingelanden van de Breede "Watering nog al eenige dis cussie gevoerd over het teren der wegen, en is door dhr. de Jonge van lerseke verzocht om de teer van de gasfabrieken te betrekken, waarop door het Bestuur gunstig is beslist, maar zou 't nog niet wenschelijker zijn dat het teren der wegen publiek werd aanbesteed. Persoonlijk weet ik gega digden, die 't voor 14 ct. per vierk. M. minder doen willen dan ae begroe ting is, en dan met geprepareerde teer, onder Rijkskeur, te leveren door een firma, die 50 jaar bestaat. Mij dunkt een verschil van 16 cent per vierk. M. is wel waard om, in overweging te nemen. Onder dankzegging voor plaatsing, Nieuw en St. Joosland. Door het be stuur van den polder „Nieuw Sint Joos land" werd Zaterdagmiddag alhier aan besteed het plaatsen vaii een betonmuur op de buitenkruinlijn van den zeedijk van dien polder over een geza menlijke lengte van 2356 meter. Er was groote belangstelling voor die aan besteding, waarvoor 22 biljetten waren ingeleverd, waarvan 3 ongeldige. Geldige biljetten waren ingeleverd door: Haagsch Technisch bureau, 's-Gravenhage f80.000; Leeuwarder Beton IJzerbouw C. van der Vegte, Leeuwarden f 46.300; G. A. Breker en .1. Kok, Krabbendijke f 38.500; P. Ver water Co., Made f34.400; A. van der Straaten Jr., Hansweei't f29.900; J. de Jonge, Biezelinge f28.500: N. V. Zuid- Nederland scbe Beton IJzerbouw, 's-Her- togenbosch f26.430: II. van Leerdam, Nieuwland f25600; D. van Maris, Ka pelle f25183; W. van der Linde, Kat- tendijke f25000; L. P. Korstanje, Wemel- dinge f24400; N. V. Gewapend Beton Zeeland te Zierikzee f 24290; H. Kosten Cz., Wemeldinge f23.800; L. J. Lindhout, Middelburg f23474; Iz. Douw, Zierikzee f22920; P. de Koeijer, lerseke f21700; A. van Hee, Kamperland f21200: M. van der Linde, Scbarendijke f20846 en C. de Leeuw, Nieuwdorp f19625. MIDDELBURG, 22 April. Op de veiling werden de volgende prijzen besteed: Mei groen 3738 c., reine d'or 47 c., klei- p eren 20 c., snij sla 5680 c., baksla 47 60 c„ moski'ul 6471 c., pastelein 88 93 c„ witlof 96104 c., koolrapen 8i/2 c., spinazie 2452 c„ maltha-,aardappelen 25 c., alles per K.G.; raapstelen 441/2 c.> rabarber 161/2 c., selderie 1015 c., radijs 811 c., prei 1323 c., peterselie 14 c., alles per bos; kropsla 718 c. per stuk; veldsla 2636 c„ zuring 12—50 c., molsla 127144 c., sterrekes 1.921 c., selderie 87243 c., alles per mandje. Rotterdam, 24 April 1922. Veemarkt. Aanvoer 464 vette run deren, 253 vette kalveren, 155 schapen en lammeren, 1114 varkens. Prijzen per 1/2 K.G.koeien 40—55—67i/2—70, ossen 4555—67V2, stieren 4050571/2, vette kalveren 60—7597i/2fl, schapen 45 55, varkens 4649, export 4749, zou ters 46—48. Lammeren f 25f38 per stuk. Koeien en ossen aanvoer fiink, handel redelijk, prijzen bijna onveranderd. Stieren aanvoer tamelijk, handel kalm, prijzen niet hooger. Vette kalveren aanvoer goed, handel redelijk, prijzen op de markt niet hooger, omdat er geen puik-beste exem plaren aanwezig waren. Deze waren op de stallen tamelijk vlug opgekocht uit sluitend voor Frankrijk tegen v/ij hooge prijzen. Schapen en lammeren aanvoer klein, handel kalm, prijzen ongeveer als de vorige week. Varkens aanvoer niet meer zoo ruim, handel tamelijk, prijzen aanmerkelijk hooger. De markt zal ver moedelijk afloopend zijn. Voor Londen en voor de zouterij werd vlug gekocht te gen hoogere prijzen. Vlas 16700 blauw f 1f 1.50, 9650 geel f 110fl.50, 10500 wit f 1f 1.20, 9700 dr. fl.101.30, 16000 Groningsch f 1.10—f 1.50. Z a d e n. Bruin mosterd f 31f 32, geel mosterd f 30f 32, karwijzaad f 38f 40, lijnzaad (wit) f 22f 24, blauw maan zaad f 68, koolzaad f 35f 36, kanarie zaad f 19f20. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den ochtend van 24 April, medegedeeld door Kon. Meteor. Instituut te De Bilt. Verwachting tot den avond van 25 April: Hoogste barometerstand 766.6 te Hapa- ranota, laagste 740.8 te Stornoway. Matige, tijdelijk wellicht krachtige, wes telijke tot noord-westelijken wind, betrok ken of zwaar bewolkt met tijdelijke op klaring, regen of hagelbuien, zelfde tem peratuur. Getrouwds M. C. LINDENBERGH Pz. en N. J. TOLLENAAR, die mede namens wederzijdsehe families dank zeggen voor de tal rijke blijken van belangstelling voor en bij hun huwelijk ontvangen. f f Heden overleed plotseling, zacht en kalm, tot onze diepe droefheid onze lieve Vrouw, Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, MAATJE POLDERMAN, in den ouderdom van ruim 82 jaar. Namens de Familie, r-J-L P' WESTVEER Iuoetinge, 22 April 1922. Heden behaagde het den Heere 11a een langdurig doch geduldig lijden van oos weg te nemen, in den ouderdom van ruim 65 jaar, onze ge liefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, PIETERNELLA WAGENAAR. 0 i Uit aller naam, C. BAIJENS. Kapelle, 22 April 1922. Heden overleed in het gast huis te Middelburg, onze lieve Vader, Schoonzoon, Zwager en Oom, de heer DAVID GIDE0NSE, 'f ff in den ouderdom van 57 jaar. LEVINA GIDEON8E. J J. JERONIMUSenFam. 't Zand, gem Koudekerke, 22 April 1922, Hierbij betuigen wij, mede na mens wederzijdsehe familie, onzen hartelijken dank voor de vele blij ken van belangstelling bij ons huwelijk ontvangen. a m W. M. LOUWERSE. f L, LOUWERSE—v. Willeqen. Kattendijke, 25 April 1922. dat de Verz.-Mij. «De Oude Zwolsche van 1895"! AI- geeneene Paarden- en Veever» zekeringi te 's-GRAVENHAGE, Directeur W. Wilmink, het verlies van mijn gestorven paard spoedig geregeld heeft. J. ROSKAM. O. en W. Souburg, 25 3-1922. Agent de heer J. G. DE VLIEGER, Vrouwepolder.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1922 | | pagina 3