Kerknieuws. Onderwijs. Predikbeurten. Wetenschap en Kunst. woördigheid van het "bestuur, van Burge meester, Wethouders en Secretaris der •gemeente, van leeraressen, leeraren en leerlingen, door de directrice, me juf. A. C. Simmermans, 'die er op Wees, dat er on der degnen, die niet verdienen over te gaan of een getuigschrift te ontvangen, zijn, die wel beter kunnen maar niet de den wat zij kunnen. Dit is niet zoozeer voor deze leerlingen, als wel voor het korps van directrice en leeraressen en leeraren een teleurstelling, die diep wordt gevoeld. De directrice sloot met een gelukwensch en een opwekkend woord om met de ge geven talenten te Woekeren. Na de directrice nam de waarnemend voorzitter, de heer Ochtman, het woord. Hij complimenteerde de directrice voor de keurige wijze waarop zij de zo,o 'pas (geschiede plechtigheid had verricht en wen schte de leerlingen die geslaagd waren en die zich in het diezit van een getuig schrift en een diploma mogen verheugen, geluk. Ten slotte dankte spreker directrice en onderwijzend personeel voor hunne toewijding, hun de belangen der school bij voortduring aanbevelend. De burgemeester daarop het woord ne mende, complimenteerde namens het da- gelijksch bestuur der gemeente de direc trice met de leiding der plechtigheid, (wenschto de leerlingen, die een welslagen mochten boeken, daarmede geluk en ver" klaarde dat binnen de omarming van het financieele kunnen der gemeente Burgem. en Weth. gaarne bereid zijn in deze] gemeente de Vakschool voor Meisjes te behouden, Welke hunne sympathie heeft. Hierop antwoordde de directrice, dat zij hoopte, dat practische resultaten van het op deze school genoten onderwijs ook naar buiten in de gemeente zich zouden doen gelden, zoodat B. en W. steeds met vreugde den post voor de Vakschool voor Meisjes op de begrooting zullen brengen. In den voormiddag was er gelegenheid in het gebouw de met smaak geëxpo seerde werkstukken der leerlingen te be zichtigen waarbij vooral de producten van het costuum-naaien en decoratief tee kenen en ontwerpen van de leerlingen der 3de klasse en van de atelierklasse de belangstelling trokken. Ook nu is ons wederom gebleken, in welk een behoeft© de Vakschool voor ziet. Gaarne Wekken wij dan ook ieder tot steun naar vermogen op. Laat ons hopen, dat zij nog eens een zoodanig onderdak krijigt, dat zij in een eigen ge bouw jaarlijks een expositie kan houden, Waar zij alle belangstellenden kan ver wachten. "Zulks was haar n.l. dit jaar niet mogelijk. Vlissingen. Gisterenmorgen omstreeks 10 uur, viel het 2kjarig kindje van de fam. G. in ©en kuip kokend water. Het kind is bijna geheel verbrand, de oogjes bleven echter ongedeerd. (N. Z. Ct.) Bij de firma F. Wibaut en Zn., kolenhandelaars, zijn wegens slapte ©en 17-tal Werklieden ontslagen. De oorzaak is, dat de Belgische stoomloodsbooten voortaan van steenkolen zullen worden voorzien door een Rotterdamsche firma, welke de kolen per wagon naar hier' zal verzenden. Wilhelminadorp. Tot boekhouder bij de landbouwmaatschappij de Wilhelminapol- der is benoemd de heer Zwaan, thans boekhouder bij notaris Pilaar. Kruiningen. Er is alhier veel zanglust, hetgeen blijkt uit het bestaan van 3 zang- vereenigingen. Men heeft hier neutraal Crescendo, Christelijk Crescendo, maar men had er ook de zoogenaamde „Kleine Zang", een jeugdkoor van 39 leden, onder leiding van den om zijn werk onder de jeugd van onze plaats zeer bekenden W. de Back. Deze „Kleine Zang" had tegen Dinsdagavond eene bijeenkomst uitgeschre ven, waarbij zij aich aan Kruiningen voor stelde als het jeugdkoor Excelsior. Na, •een inleidend woord van den Directeur, sprak ds. Diedericks over de be- teekenis van het woordje Excelsior, nu maar ook in de toekomst en knoopte er den we.ns.ch a,an vast, dat Excelsior er niet naar zou streven om groot te zijn bij .de mensehen, maar alleen groot bij God. De Directeur van Chr. Crescendo complimen teerde de vereeniging namens zijne zang- vereeniging. Excelsior had een flink pro gramma, dat goed werd uitgevoerd. Hansweerd. Woensdag is met goed ge volg te water gelaten de-nieuw gebouwde fceeboot Leonora van de N.V. werf Zeeland alhier, groot 1350 ton. Waarde. Door den heer C'. J. Vroegop hlhier is met ingang van 1 Juli a.s. eervol ontslag aangevraagd als secretaris en ont vanger dezer gemeente en als'secretaris penningmeester van het burgerlijk armbe stuur en met ingang van 1 Juni a.s. als ontv.-griffier van 't waterschap 'Waarde. Sint-Laurens. Gisterenavond had ten overstaan van d©n heer Bloemsma, tuin- bouwoonsulent, en de Commissie van Toezicht de laatste les van den tuinbouw- wintercursus plaats. Bevorderd van de le naar de 2e kl.: L. Kesteloo, J. Pattenier te Domburg, J. Tavenier te Oostkapelle, J. Mesu, J. Wondergem te Serooskerke, J. Sanderse te Grijpskerke, J. Labruijèro en C. Bruggemans te Middelburg en M- Gilde, J. Gilde P. Pieterse en G. Vogel te St. Laurens. Het einddiploma verwierven: P. Brand te Domburg, W. Francke, W. de Voogd, A. de Voogd, P. de Kam, M. Lamperts, J. Bommeljó te Oostkapelle en L. Joziasse te Serooskerke. Aan de leiders van den cursus, de hoeren J. Weeda en C. de Nood, werd door den consulent en'den oudsten leer ling dank gebracht voor het gegeven werk, terwijl beide hoeren een mooi geschenk ontvingen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Garderen S. Ronner te Oene; te Doornspijk B. N. B. Bouthoorn te Wapenveld; te Goudriaan-Ottoland A. Meiiers le Woubrugee; te Elburg F. Kijf- tenbell te Feijenoord; te Oosterhaule H. Guittart te Dalfsen. Geref. Kerken. Bedankt voor Grijpskerke door A. G. Wolf te Loenen-Vreeland. Geref. Gemeenten. Tweetal te Moerkapelle W. den Hengst te Leiden en R. Kok te Aagtekcrke. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Nieuwe Pekela en bedankt voor Den Helder door P. de Smit te Oud-Beijerland. Vrije Evang. Gemeente. Drietal te Goes: M. .1. Mooy te Oude.Biltzijl, M. van de Vis te Oude Pekela en J. van Petegem te Hilversum. Goes, lieden had liet eind-examen aan de Rijks Landbouwwinterschool plaats. Het diploma werd uitgereikt aanA. J. van Nieuwenhuijzen, SteenbergenJ. A. A. Mol, Tholen; M. A. van fWeele, Waarde; J. M. J. Bruinzeel, Rilland; fL. J. Burger Kattendijke; A. Walrave, Wemeldinge; J. Noteboom, Wolphaartsdijk; P. DL Linden- bergh, Wolphaartsdijk; C. Traas, Nieuw dorp; Th. Vogelaar, Krabbendijke; J. Wis- kerke, Nieuwdorp; M. Butler, Kloetinge; (Wi. 'J. van Nieuwenhuijzen, Steenbergen; D. Bakker, Walsoorden; C. de Zeeuw, We nieldinge; A. J. Oolpaart, Rilland; C. J. P. Gast, Colijnsplaat; Wi. A. Sneep, Ossen- drecht; T. S. A. Hofman, .Goes; P. 'D'ees, Biezelinge; J. W;. de Vlieger, Nieuwdorp; J. Wisse, Anna Jaoobapolder; J. M. de Regt, Borssele; M. Vermeule, 'sHeer Hen drikskinderen; A. J. W. Polderman, St. Maartensdijk; L. A. van Bers, Kloetinge; J. R. Scheele, Terneuzen en P. Buisrogge, Kloetinge. Hedenmiddag had na een toespraak van den heer H. A. Hanken de uitreiking der einddiploma's plaats. De leerling Th. Vogelaar zegde namens alle geslaagden den heer Directeur en de hoeren Leeraren hartelijk dank voor het genoten onderwij's. Vakschool voor meisjes te Goes. Uitslag van de overgangsexamens aan de Vakschool voor meisjes tie Goes. Bevorderd van de 1ste naar de 2de klasse: S. den Boer, Goes; J. v. d. Brink, Hansweerd; L. Le Coq, Goes; C. van Fraassen, Goes; C. Iiemmekam, lerseke; A. de Jonge, Goes; E. Reirn, Schore; J. Straub, Kloetinge; J. Westerweel, Wol phaartsdijk; A. Witte, Goes; N. Zandee, Goes; N. Wessels, Goes. Niet bevorderd 3 leerlingen. Van de 2d:e naar de 3e klasse bevorderd afd. Costuumnaaien: K. Berks, Goes; K. Dominicüs,' Goes; M. van Stee, Goes; L. Moerman, Rilland; A. Nieuwenhuijzen, Krabbendijke; L. Nieuwenhuijzen, Krab bendijke; C. Paling, Hansweerd; M. van Willigen, Goes; C. Zembsch, Goies. Voor de afd. Huishoudkunde: M. de Coninck, Goes; M. de Graaff, Goes; L v. d. Vrede, Kruiningen, 2 teerlingen niet be vorderd. 1 Het getuigschrift voor den 3-jarigen cursus werd uitgereikt, voor het Costuum naaien aan: ,T. Bom, lerseke; J. Geluk, Goes; J. Hemmekam, Schore; T. Linden- berg, Kruiningen; K. Karelse, Goes; M. de Munck, Goes; J. Overbeeke, Goes; J. Schouwenburg, Goes. 1 leerling moet her examen doen. 2 werden afgewezen. Door 1 Leerling werd geen deel genomen aan hiel examen. Voor de afd. Huishoudkunde slaagde: J. Eversdijk, Wenieldinge (alleen praktijkdiploma). Een leerling werd afge wezen. De leerlingen der Atelier-klasse, die aan het examen costuumnaaien deelnamen, verkregen allen een getuigschrift, nl.: N. v. d. Linde, Goes; D van Anrooij, Goes; D. In 't Veld, Goes; J. Zuidweg, Weniel dinge. als cursus-leerlingen en F. Arentz, Goes; N. Bliek, Goes; B. den Herder, Goes; A. Loggers, lerseke; N. Verboom, Wilhelminadorp, allen leerlingen van den vol ledigen cursus. Middelburg. Hedenmorgen had in een der lokalen de mededeeling der bevorde ring van de leerlingen der Ambachtsschool plaats en tevens werd aan hen die daar voor in aanmerking kwamen het eind diploma uitgereikt, terwijl tevens werden uitgereikt de prijzen behaald voor praktijk, theorie of goed gedrag, die prijzen geven wij aan dook resp. een p, een t of een g achter den naam van den betrokkene. De leerlingen, bij wier naam geen woonplaats wordt gemeld, wonen te Middelburg. Van de eerste naar de tweede klasse werden bevorderd; Afdeeling Timmeren; J. Abrahamse; B. Bakker (p), Koudekerke; W. L. Barend- sen; P. C. M. Blomme, Vlissingen; L. Boo gaard (p), Grijpskerke; J. Boone (p); C. A. Flips© (p); A. v. d. Giezen; J. Huibrechtse,, Westkapelle; W. 'Hoogedeure, Veere; 1. Pattenier, Koudekerke; J. Polderman, Vee- re; J. TI. Poppe; A. v. Roozen, Westka pelle; F. M. Sturm (p), Serooskerke; J. de Vos, Nieuw- en St. Joosland; en J. R. Zuidweg. Niet bevorderd 2. Afdeeling meubelmaken: A. C. Alewijn- se; W. J. C. Dekker, Veere; A. Minder- houd (p en t); A. Passenier (p en t) en J. Seijbel. Afdeeling huisschilderen; W. Dorleijn (p), Domburg; J. Ludikhuijze; T. Seijnstra, Souburg; G. v. d. Voorde, Souburg. Afdeeling Electrotechniek: A. Baljeu, Souburg; H. J. Eradus; W. J. de Granse, C. Griep (p); J. de Hamer; Chr. van Hoe pen (p), Vlissingen; H. J. P. Jansen, Vlis- singen; L. Polderman, Koudekerke. Afdeeling bankwerken: P. A. Goedhart; M. A. Blok; W. Bommeljé (g), Domburg J, ,J. de Bree; C. Brouwer, Vlissingen; K. Brou wer' (p), Vlissingen; F. Crucq, Arnemui- den; W. Dekker, Vlissingen; G. Eiff; P. A. Pranx, Vlissingen; S. Gillissen (t); P. M. Goeman (p) C. Hpm, Vlissingen (voor waardelijk); P. Landman; A. F. Lorier; J. J. Maas, Domburg; D. G. Remeijn (p); J. Roose; M. Verschiere (t); F. Ph. West hof, Veere. Niet bevorderd 2 leerlingen. Totaal werden van de eerste naar de tweede klasse bevorderd 54 leerlingen, niet bevorderd 4 leerlingen. Van de tweede naar de derde klasse werden bevorderd: Afdeeling timmeren; S. Adriaanse. Kou dekerke; J. Dekker (g), Westkapelle; A. D. van Dijk; D. Groenenberg (p) St. Lau rens; M. van Hee (p en t), Wissekerke; J. den Herder (p); F. de Keijzer; J. do Munck; C. de Lange; Ch. Luitwieler, Vlis singen; A. C. Polderdijk (p.), Nieuwland; J. J. Pundke; S. W. Roelse, Westkapelle en C. M. Roose (p). Afdeeling huisschilderen: L. I. van Da len en C. B. Schnnselaar (p). Afdeeling meubelmaken: A. van den Broek© (p); J. Gastel (g), Veere: H. Leijdekker (p), Souburg; A. Schipper en J. Sparrentak. Afdeeling behangen en stoffeeren: W. A. Acda; Chr. Bravenboer; A. Gemier L. Groenenberg (p), Joh. G. van Hemerfc (p); C. J. W, de Keijzer; A. Kieboom (p); H. Leijdekker, Souburg; W. P. Rouffaer; J. P. van der Staal, Vlissingen; C. Vader (p); en P. Witte (p). Afdeeling electrotechniek: L. J. Bos dijk; A. de Koning; K. M. van Pnffelen, Vlissingen; J. C. Roose, St. Laurens; Hi. v. d. Schaaf, Vlissingen; H. F'. M. de Schepper, Vlissingen; L. Schier, Vlissin gen en H. de Wit, Vlissingen. Afdeeling bankwerken: J. le Granse; A. J. Lahr; L. Meijers, Souburg; M. P. Mejjers, Ritthem; C. J. Merison; J. Min- derhoud, Domburg; J. C. Nieuwenhuijse (t), Vlissingen; P. Palmkoek, Souburg; H. A. Ponsen (p en t), Koudekerke; A. Roth: A. Schuit, Arnemuiden; J. Tazelaar; A. de Valk en A. W. Verstelle. Tweie leer-, lingen werden niet bevorderd. Van de tweede naar de derde klasse werden totaal bevorderd 55 leerlingen. Niet bevorderd 2. Aan de volgende leerlingen van de derde klasse werd het diploma uitgereikt: Afdeeling timmeren; J. A. Dekker (p en t), Veere; W. H. Geuze, Ritthem; A. de Hamer, Arnemuiden; W. Harpe (p), Melis- kerke; St. de Jonge (p); H. F. de Meijer, Vlissingen; A. Minderhout, Westkapelle; L. Provoost, Domburg; C. A. van der Weele (p en t); M. de Weexd, Vlissingen. Twee leerlingen kregen geen diploma. Afdeeling huisschildefen: Joh. L, Buijs (p), Arnemuiden; Joh. A. van der Valk (p); J. Vlieger, Grijpskerke; M. R. A. Wiessner (p). Afdeeling meubelzaken: W. Danielse (p), Souburg; J. P. Janse lp); A. Kie boom (p); C. J. W. de Keizer; L. Leij dekker; en C. Vader. Afdeeling Eleetrotephniek: L. F. Bal jeu (p); Souburg; J. Bukkens, Vlissingen; (L. I. van Daalen; R. P. A. Goes (p), Vlis singen; A. Hafteveld, Vlissingen; I. Schout, Souburg en W. Swart, Vlissingen. Afdeeling bankwerken: P. J. W. C. Bril (p en t); Joh. Corn. Drjjfdij'k (pt; A. Hei liger (p en t); St. de Jonge; J. Moorman (p en t); A. P. Paling (p en t), Vlissingen; W. C. Petit (g); G. Remeijn (p); J. C. Seij bel; E. de Smit; J. Smit (g); W. Vernooijs •en I'. Vogel. Totaal ontvingen 40 leerlingen der derde klasse het diploma, terwijl dit aan twee niet kon worden toegekend. Ten slotte werd aan alle 34 leerlingen van de vierde klasse de verklaring afge geven dat zij den cursus in machinebank- werken met vrucht hebben doorloopen. Van den cursus der Kon. Pakketvaart- maatschappij waren dit: M. van Acker, Hoofdplaat; T. J. Baart, Haarlem; P. J. M. Baaijens, Hees; G. J. Bergh, Haarlem; A. Bos, Schipluiden; J. Cassee, Amster dam; H. G. Geijs (g), Rotterdam; H. K. A. Horsten, Tilburg; J. G. Th. Pastoors (g), Bergen op Zoom; C. L. v. d. Ploeg, Vlis singen; G. van Ree, Baarn; A. L. J. Schuurmans, Nijmegen; T. M. Sangers, Nijmegen; I. J. Sonnevylle (g), Nieuwvliet; II. Tuynman (p), Dein Haag; H. Vermeu len, Bussum; J. Vries, Amsterdam; G. van Vuren, Meerkerk; en H. P. Wijngers (g), Schoondijke. Van den cursus van de Java-China-Japan lijn, waren het: J. Bil, Goes; H. W. Bor, Amersfoort; G. J. Contant, Veere; L. J. Duijvendijfc, Zierikzee; W. A. Hamel, Den Haag; L. de Jonge, Zierikzee; D. A. Klaassen, Breskens; J. Koelma, Heeren veen; J. Mieras, Schore; G. W. A. Mos (g), Arnhem; G. A. Nijdam, Assen; L, A. van der Steen, Pernis; J. M. Thön, Den Haag; P. Vader, Vlissingen en II. Voigt, Amsterdam. De mededeeling der bevorderingen en de uitreiking der diploma's, verklaringen en prijzen geschiedde evenals vorige jaren door den heer dr H. Japiksee, voorzitten van de onderwijscommissie uit het bestuur der School. Acte Examens L. 0. Gisteren werden te Middelburg geëxamineerd 8 mannelijke caindidaten, van wie drie wer den afgewezen. Geslaagd z'ijn de heeren Aarn. Bakker, Ellewoutsdijk; J. de Bruij- ne, Terneuzen; L. A. Dieleman, Terneu zen; M. Dieleman, Axel en L. C. J. Locke- feer, St. Jansteen. Vrij e Universitei t. Die jaarver' Igadering der vereeniging voor Hoogen Onderwijs op Geref. grondslag zal niet op 6 maar op 13 Juli te Leeuwarden gehouden worden. Voor den bidstond is uitgenoodigd dr K. Dijk te 's Gravenhage. In den namiddag zal de heer II. Colijn het woord voeren. In de wetenschappelijke bijeenkomst, welke op 12 Juli zal plaats vinden, zullen als reterenten optreden de heeren Prof. dr. F. J. J. Buitendijk en Mr. P. S. Gerbrandy. Gisteravond sprak dr S. O. Los in 't belang der Vrije Universiteit te Bergen op Zoom. Aan do Chr. Landbouwwinterschool te Haarlemmermeer is van de le naar de 2e klasse <o.a. bevorderd de leerling D. A. G. van Strien, uit Anna Jacoba- polder. Geslaagd le Amsterdam voor het doctoraal rechten de heer F. W. Adriaanse te Middelburg. (M. Ct.) Di e U n ie „Een S e h ko o 1 me t den B ij b e 1". Het Loc. Comité l (oud-Rotterdam) heeft voor de vacature-De Monté ver Loren gecandideerd Ds. M. van Grieken te Rotterdam. Vice-voorzitter van de ver eeniging voor Chr. Nat. Schoolonderwijs De candidatenlijst voor deze vacature bestaat thans dus uit de heeren Ds M. v. Grieken, Rotterdam Ik' Jde Groot, 's Gravenhage (thans nog te Vlissingen); Mr J. AE. A. Lisman, 's Gravenhage. Wij herinneren er nog1 eens aan, dat de jaarvergaderingen van Unie en School raad, resp. op 18 en 19 April a.s. te Utrecht zullen gehouden Worden, niet als tot dusver in 't Gebouw voor iKunsten en Wetenschappen, maar in het Jaarbeurs gebouw en wel de Unie in de groote zaal, de Schoolraad in de restaurant-zaal. Op Zuid- en Noord-Beveland. Ned. Herv. Kerk. Zoadat 10 en Maandag! 17 April. Baarland, 3 u. ds. Gerretsen. Biezelinge, 9.30 en 2 u. (O. T.) ds. Jonker. M. veen dienst. Borssele, 10 en 3 u. ds. Elenbaas. Colgnsplaat, vm. en nm. ds. Feijkes. Driewegen, 9.30 u. ds. Kalshoven. Ellewoutsdijk, vm. ds. v n Leeuwen. (Goede Vrijdag 5.30 u. id. Bed. II. Av.). Maanclagvm. ds. v. Lindonk. 's-Gravenpoldcr, vm. ds. Gerretsen, nm. geen dienst. llansweert, 9.30 en 2.30 u. ds. Waardenburg Jleinkenszand, 10 u. en 3 u. ds. Netelenbos, s-lleer Arendskerke, vm. en nm. Ds De Voogd. 's-Heerenhoek, nm. ds. v. Leeuwen, 'sll.- Ablskerke, vm. en nm. Ds v. d. Plassche. 's-fl. Hendrikskinderen, vm. en nm. ds. Kam steeg Hoedekenskerke, vm. en nm. ds. v. Lindonck. lerseke, vm. leeskerk, nm. ds. Klomp. (Bed. 11. Av.). Kamperland, vm. en nm. Ds de Wijk. Kapelle, vm. en nm. dr. Schmidt. Kattendijke Kats, vm. en nm. ds. Mol Kloetinge, vin. en nm. ds. Meloe'n. (Bed. H. Av. en Dankz.). M. vm. ds. Meloen. Korteene, vm. ds. Miskotte, nm. leeskerk. Krabliendijke, 10 en 3 u. ds. Dekker. Kruiningen, vm. ds. Diederiks. Nieuwdorp, vm. leeskerk. Nisso, vm. en nm. ds. Pont. Oudelinde 10.30 en 3 u. ds. v. Essen. Ovozand, 2 u. ds. Kalshoven. (M. 9.30 u. ds. v. Leeuwen). Rilland, vm. en nm. ds. Visser. Scbore, vm. ds. Klomp, nm. ds. Diederiks. M. geen dienst. IVaarde, vm. en nm. ds. v. Maane'n. Wcmeldinge, vm. en nm. ds. Drost. Wissenkc-rke, vm. en nm. Ds v. d. Linde. Wolphaartsdijk, vm. en nm. Ds Mantz. (Goede Vrijdag 6 u. idem.) Op Walcheren. Arnemuiden Aagtekcrke, vm. Ds Seulijn. Biggekerke, vm. ds. Koenekoop. Domburg ,vm. en nm. ds. Hak. Maandagvm. ds. Hak. Gapinge, vm. en nm. ds. Maas. Grijpskerke, vm. en nm. dhr. Calliber. N. en St. Joosland, vm. en lim. Ds v. Garderen. (Bed. H. Av. en Dankz.). Maandagvm. ds. v. Garderen. Oostkapelle, vm. en nm. ds. Gijsman. Klcverskerke, vm. Ds Wauters. Koudekerke, vm. en nm. ds. Postma. M. vm. ds. Koenekoop. Meliskerke, 2 u. ds. Koenekoop. Ritthem, vm. ds. Sundermeijer. Serooskerke, vm. en nm. dr. Gun'ning. Sint Laurens, vm. en nm. ds. van 't Hoff. M. geen dienst. O. en W. Souburg, 9.30 u. ds. Graves van Willenswaard. Maandag 9.30 u. idem. Veere. vm. dr. Weijland. Vrouwepolder, 9.30 en 2 u. ds. Bastiaanse. Westkapelle, 2 u. ds. Reus. M. 9.30 u. idem. Zoutelande, 2 u. ds. v. Willenswaard. 't Zandt, 10 u. ds. Reus, 2.30 u. ds. Sunder meijer. Geref. Kerken. Baarland, vm. en nm. ds. R. Brouwer. Borssele, vm. en nm. ds. H. Brouwer. Domburg, vm. en nm. leeskerk. Driewegen, vm. en nm. leesk. Gapinge, vm. leeskerk, 6.30 u. cand. Kroeze. Geersdijk, vm. en nm. leeskerk. 's-Gravenpolder, vm. en nm. leeskerk. Grijpskerke, vm. en nm. cand. Kroeze. Heinkenszand, vm. en nm. leeskerk. lerseke, vm. en nm. ds. Meijer. Kapelle, 10.30 en 3 u. ds. A. Scheele. (Goede Vrijdag 7 u. idem). Kamperland, 9 en 2 u. ds. v. d. Ende, av. leeskerk. Krabbendijke, 10 u. leeskt, 3 u. ds. v. d. Kooy (her. nieuwe lidm.). Kruiningen, 10 u. leeskerk, 2.30 u. ds. R. J. v. d. Veen. M. veen dienst. Nieuwdorp, vm. en nm. Ds Doekes. Oostkapelle ,vm. en nm. leeskerk. Schoondijke. vm. en nm. leeskerk. Veere, 9.30 en 2 u. ds. Wessels. Westkapelle, vm .en nm.- leeskerk. Wemeldinge, vm. en nm. leeskerk. Wissenkerke, vm. en nm. leeskerk. Wolphaartsdijk, 9.30 en 2.30 u. (zomertijd) ds. Lanling. M. 9.30 u. idem. Geref. Gemeenten. Middelburg, vm., nm. en av. Ds Verhagen. Goes. vm. nm. en av. leeskerk. Borssele, 9, 2 en 5.30 u. 'ds. Vreugdenhil. lerseke, vm., nm. en av. ds. Kersten. Krabbendijke, 10, 2.30 en 6.30 u. dhr. Remeijn. Chr. Geref. Kerk. Biezelinge, 9.30 en 2 u. leeskerk. Evang. Gem. i V Wemeldinge, 9.30 en 1.30 u. ds. P. v. Vliet van Dordrecht. M. 9.30 u. idem. Doopsgez. Gem. Goes (Legerdijk), Maandag 10.30 u. ds. Koe- kebakker. Tholen en St. Filipsland. Ned. Herv. Kerk. St -Anualand, 9.30 u. ds. Kellerf, 2 u. leeskerk. Oud-Vossemeer, 9.30 u. ds. v. Griethuijzeh, nm le.eskerk. M. 9.30 u. ds. v. Griethuijzen. Poortvliet, 10.30 en 3 u. ds. Verschoor. M. vm. idem. St.-Maartensdijk, vm. leeskerk, nm. ds. Keiler. fScherponisse Stavenisse, 9.30 u. ds. Ilatema (Voorber.), 2 u. leeskerk. Tholen Geref. Kerken. Anna Jacobapolder, 9.30 en 2 u. ds. Veld kamp. ''Ijl 'Lil Oud-Vossemeer, vm. en nm. ds. Staal, av. leeskerk. M. 9.30 u. ds. Staal. Poortvliet, 10.30, 3 en 7 u. leeskerk. (M. vm. idem.). Thoien, 10 en 3 u. ds. Bolwijn. Geref. Gemeenten. St.-Annaland, vm., hm en av. leeskerk. Sthcrpenisse, 9.30, 2 u. en 5.30 u. leeskerk. Stavenisse, 9.30, 2 u. en 5.30 u. leeskerk. Sl. Maartensdijk, 9.30, 2 en 5.30 u. leeskerk. Tholen, vm., nm. en av. leeskerk. Schouwen en Duiveland. Ned. Herv. Kerk. Bruinisse, 9.30 en 2 u. ds. Waardenburg. M. 9.30 u. idem. (Goede Vrijdag 5.30 u. id. Bed. II. Av.) Haamstede, 10.30 u. ds. Japchen. Nieuwerkerk, 10.30 en 3 u. ds. v. d. Luide. Ooslerland, 10.30 u. dr. Weeda. Zonnemaire, 9.30 u. Ds de Leur. Geref. Kerken. Brouwershaven, 9.30 en 2 u. leeskerk. Bruinisse, 10 en 5 u. leeskerk. (M. 10 u. en Goede Vrijdag half 6 jdem.) Haamstede, vm. en nm. ds. W. Goedhuijs, (Voorher. II. Av.). Maandagvm. idem. Nieuwerkerk, 10.30 en 7 u. cand. den Boer, 3 u. leeskerk. Oosterland, 10.30, 3 en 7 ,u. leeskerk. Scharendijke, vm. en nm. ds. Laarman. M. vm. idem. Zierikzee, 10 u. en 6 u. ds. Wielenga. Zonnemaire ,9.30 en 2 u. ds. Hoek. Chr. Geref. Kerk. Zierikzee, 10 en 6 u. Ds van der Molen, 2 u. leeskerk. Geref. Gemeenten. Bruinisse ,9.30 ,2 en 5.30 u. ds. Minderman. (Maandagvm. idem). Nieuwerkerk, 9.30, 2 en 5.30 u. leeskerk. Oosterland, 9.30, 2 en 5.30 u. leeskerk. Oud-Geref. Kerk. Bruinisse, 9.30, 2 en 5.30 u. leeskerk. (M. vm. en Goede Vrijdag 6 u. idem.). Nieuwerkerk, 9.30, 2 en 5.15 u. leeskerk. Oosterland, 9.30 ,2 en 5.30 u. leeskerk. Kunstkring het Zuiden. Gistermiddag werd ten stadhuizc van Vlissingen de tweede jaarvergadering ge houden van den Kunstkring Het Zuiden, onder voorzitterschap van den heer C. A. van Woelderen. Dioor den secretaris, den heer W. van Geleukon, werd het jaarverslag 19211922 uitgebracht, waar aan wij ontleenen, dat twee nieuwe leden toetraden, namelijk de heeren v. Niftrik, architect, en v. d. Zee, kunstschilder. Van de kunstlievende leden vertrokken er eeniige, zes nieuwe werden aan de lijst toegevoegd. Hun aantal is nu 31, evenals dat der leden. De tweede tentoonstelling in 1921 wordt evenals die in 1920 ten volle geslaagd genoemd. Voor het eerst Iwerd er ook architectuur tentoongesteld en Wel van Berlage, van Niftrik en Dijk stra. Evenals het eerste jaar is de belang stelling van het publiek in de expositie tot het einde toe onverminderd gebleven. Het bezoek der leerlingen van de scho llen te Middelburg,en te Vlissingen juicht de secretaris toe. AI was de verkoop niet bijzonder groot, tegenover vele andere exposities maakte die van den Kring nog een betrekkelijk gunstig figuur, hoofdzakelijk te danken aan de toewijding van den 'heer Bindels. De secretaris uit den wensch dat de kring zich een naam (moge verwerven, ook in het centrum van ons land en dat de school van den heer "Jacobs ook een (weg moge vinden tot in een onzer musea. Het jaarverslag Werd goedgekeurd, even als de rekening over het laatste vereeni- gingsjaar; zij wijst aan in ontvang348.97i/2 en in uitgaaf f274.03, alzo.o een goed slot van f 74.96i/2. Op voorstel van het bestuur Werd de heer Bindels, directeur der verschillende hotels, tot eerelid benoemd. De voorzitter zeide met groot genoegen vernomen te hebben, dat de heer Toorop Ibereid is te exposeeren bij den kring, hij' acht dit ©en groot belang. De h©er Rergsma zal deze zaak verder met den heer Toorop bespreken. De heer Bergsma zo(u gaarne ook eens de ultramoderne schilders in de gelegen heid stellen te exposeeren, en zoo mo gelijk daaraan een lezing bijv. van v. Doesburg verbinden. Niet dat spreker veel voor die richting voelt, maar dan plaatst (men zich op een breed standpunt. De heer Jacobs heeft zeer Weinig eer bied voor deze menschen. De lieeren Bergsma ep Jacobs zullen deze zaak verder overwegen en zoo mo gelijk voorbereiden. Er werd nog op ge- Wezen, dat het doen zien van die z.g. kunst, de andere kunst bij het publiek in aanzien zal stijgen Emiel Hullebroek. Helen© v. M. heeft voor de Haagsche Dameskroniek Emiel Hullebroek geïnter viewd. Zij h©eft hem o.a. gevraagd ho© Hullebroek er toe gekomen is, ook buiten België het Vlaamsche lied te gaan ver tolken.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1922 | | pagina 2