Wetenschap en Kunst Land- en Tuinbouw. Gemengd Nieuws. Allerlei. Telegrammen. Laatste Berichten. Financiëele Berichten. Marktberichten Burgerlijke Stand. Moop Moopinp, JMesledinp, m. Rechtszaken. Geslaagd te 's Gravenhage voor het inachinistenexamen de heer G. de Waard te Vlissingen voor diploma A. En te Utrecht bevorderd tot arts de heer M. Koert. Het lied in den Vrijheidskrijg. (Slot.) Zelfs toen de groote Armada, door El lips snoevend de onoverwinnelijke vloot genoemd, in aantocht was, week het ver trouwen op een uiteindelijke zege niet. Hoe groot toen de nood ook was, men mocht vreezen, 't vertrouwen op God week niet. En 't geloof werd ook nu niet be schaamd. De groote vloot werd vernietigd. Span- je's macht ter zee voor goed gebroken. De vrijheid was gevestigd, straks na nog tien roemruchte jaren van Maurits krijgs bedrijf te lande, de positie van de repu bliek voor goed op stevigen grond slag vastgelegd. Hoe de jubel toen, in 15S8, na de ver plettering der Armada, losbrak. So is tot stol en assen vergoen 't voor nemen fel, Tan die doe te verrassen Godts kind'ren meenden wel, Door water ende wint, een sulek heyr overwint, Dat hun so bouw 6) geliet, gesmolten is te niet. Dit is alleen des Heeren, des Allerhoog- step werck, Den vyant wil hij keeren, die wederstryt syn kerck. Geiyck als Pharao, even de Heer also, Dezen 'Dyran versloet, en komt syn volck te boet. .1 Dies willen wij hem loven, nu en tot al ler stont, Den Heere van hier boven, zingend uit 's herten grond Want niet lieefl. onse macht de vyant omgebracht, 't Is Godt die 't heeft gedoen, dat hy soo is vergoen.s Zie hier taal des geloofs en daardoor heidentaal. Dat is 't geheim van den vrijheidsstrijd oazer vaderen geweest God heeft het ge da an! Zijn adem heeft de Armada verstrooid, beleden onze vaderen. Dat zongen ze uit hun liedekens. En daaroi» .zijn die ons ook nü nog lief. Als monumenten uit den tijd der vade ren sprekend van dank aan God cn on wankelbaar betrouwen op den Allerhoog ste. Waar we straks herdenken, hoe voor 350 jaren met de inneming van Den Briel, de vrijheidskrijg onzer vaderen een aan vang nam, daar kunnen hun liederen, die uitzongen wat leefde in hun hart, ook ons nog aansporen tot betrouwen op den God onzer vaderen. (Friesch Dagblad.) 6) schoon. Slachtveeverzekering. Reeds dikwijls is op Walcheren en Z.- Beveland gevraagd naarde onderlinge Slachtveeverzekering, die op Schouwen faalk een bloeiend bestaan heeft. Welnu, de kring Walcheren d'er Z.L.M. hoeft den taeer Hanse te Eikerzee bereid gevonden a.s. Donderdagmiddag daarover te Middel weg een bezing te houden. Ook niet-leden hebben toegang!. Zie verder de advertentie. Ongelukken. Uit de Schie hij (Delft is het lijk van een ongeveer 40- jjarigen zeeman opgehaald. Te Amster dam had gen botsing plaats tusschen iaën auto en een motorfiets. Op deze Saatste waren twee broeders gezeten, die béiden ernstig werden gewond. Wat in 't vat ligt... Zekere R. T. v. d. M., los werkman te Delft, in 19.18 "wegens diefstal met braak veroordeeld tot eai jaar gevangenisstraf, had zich tot nog toe aan de executie van dat vontlis weten te onttrekken, door zich naar het buite'nland te begeven. Dezer dagen kwam de Delftscke po litie te weten, dat hij zich in Voorburg zou bevinden. Por politiemotor begaven zich des morgens vroeg twee rechercheurs naar Voor burg en troffen aan v. d. M. hij ee'n familie- fed. Hij werd van het bod gelicht en terstond rooi' den officier van justitie te 's-Graven- h»ge geleid. Felle brand te Tilburg. Zater dagavond heeft te Tilburg in de schoenfabriek dec firma J. v. Arendonk een hevige brand gewoed. Het groote magazijn met reuzenvoor raad overleder, zooileder en voor verzending gereed zijnde nieuwe schoenen, brandde geheel wit. Door het actieve optreden der brandweer werden de eigenlijke fabriekswoni'ngen en de naburige woningeïi, waarvoor groot gevaar bestond, behouden. E e n „M i 11 i o e n e n j u f f r o u w". Ee'n schier ongelooflijke geschiedenis is in Zelliem ;s«ii het daglicht gekomen. In dit dorpje beeft «enige jaren achtereen ee'n z.g. „millioenen- Suffrouw" tal van ingezetenen bedot. Het bleek al., dat deze „juffrouw", ondanks haar fabel- achtigen rijkdom, gaarne geiden i'n ontvangst nam, Op alle manieren wist „zij" geld los te kloppen. Dezer dagen kwam de .ontknoopiïig. Toevai- He werd de politie in ile zaak gemengd en de „juffrouw" bleek in werkelijkheid te zijn de ie 's-Heerenberg gedomicilieerde boerenknecht L,. die zich als vrouw verkleed had. Zoo groot is echter het vertrouwen in ,,dc juffrouw", dat de eenvoudige boertjes de verklaringen van burgemeester eii politie als bedrog bestempelden. Een steenkolenlaag aange boord. De Rijks Geologische Dienst tot op sporing van delfstoffen heeft onlangs met zijn boortoren te Bocholtz een honderd vijftien centimeter dikke kolcnlaag aangeboord op ee'n diepte van 171 meter. De kolen bleken afithra- c.iet van zeer goede kwaliteit te zijn. De toenemende misdadigheid. Men begint zich in New-York 'nu wel dege lijk ongerust te maken over de „golf van mis daad", welke do slad teistert, en waarvan wij heihaaldeljjlc melding hebben gemaakt. Sedert Januari zijn niet miïider dan 93 moorden ge pleegd cn dagelijks worden particuliere perso nen aangera'nd en beroofd. I>e gewone redenen, welko ter verklaring dor misdrijven worden op gegeven, zijn: do gevolgen va'n den oorlog, 'de hooge kosten van hot levensonderhoud en Je werkloosheid. Doch deze factorenzijn in E'u- geland ook aanwezig, waar evenwel per j ar minder moorden plaats hebben dan in Amerika per week. De personen, 'die aandringen op een krach tiger optreden der politie zijn van mec'ning dat de hoofdoorzaak van alles isverdorven poli tieke zeden, slechte politieambtenaren, onvol doende rechtbanken, chz. Intusschen z(jn ih New-York dit jaar reeds 25.000 vergunninge'n verleend aan particulie ren tot hot dragen van wapenen. Dc „New- York World" merkt dan ook op, dat nimmer te voren een golf van misdaad zulk ee'n golf van vrees heeft veroorzaak!. Flink gestraft. De rechtbank te Mechelen heeft zekeren Nederlander P. V., die indertijd nog directeur eener zuivelfabriek te Goes was, en op 6 Februari in den trein Antwerpen-'-Brussel een aanslag heeft ge pleegd op den heer Struyckens, uit Utrecht, en dezen daarna heeft bestolen, tot vijf jaar gevangenisstraf veroordeeld. Bovendie'n werd hij tot zes jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens bedreiging met den dood va'n een wa ker en tot drie maanden of 300 fraïics boete wegens het dragen van vuurwapens. De aanslag in don D -1 r e i h. De Tel. heeft te Hannover geïnformeerd naai' den aan'nslag die ijl den nacht van Donderdag op Vrijdag'op een Hollander i'n den B-trein AmsterdamBerlijn is gepleegd. Naar men mededeelde heet de aangevallen reiziger Friedrich Müller. Hij- was nog niet in staat bijzondorheden omtrent het gebeurde mede te deelen. De aanslag is gepleegd in den D-trein no. 137, tusschén Minden en Haste. Do dader is vermoedelijk in een uni form van het spoorwegpersoneel gekleed. De heer Miiller is door dolksteken in longe'n en liorst gewond, doch zijn leven vgrkcert niet in gevaar. Muller sliep alleen ih een coupé eerste klasse. Naar reeds gemeld werd, is de dader ontkomen. De spoorwegautori teiten van Haste hebben op zijn arrestatie een belooning van 'tienduizend mark uitge loofd. Oplichterij. Een maand ongeveer geleden vervoegde zich bü een dame te Rijs wijk een net gekleed, Duitsch-sprekend per soon, die handdoeken etc. te -koop aanbood. Ondei het gesprek kwam er een tweede per soon het tuintje bin'nenloopen, die in het Hollandsch mevrouw tot koopen aanspoorde en z.eide, dat. de koopman ook zulke mooie lappen stof verkocht. Mevrouw bekeek de lappen. Ja, zoo vervolgde de Hollander, zelf had hij te wel gekocht, doch de Duitscher wilde aan kleermakers (hij zelf was kleer maker, woonde in de Kerklaan 'no. zoo en zoo, heette die'en die, enz.) niet verkoope'n, wes halve hij mevrouw vroeg, of zq hem deze uit stekende kwaliteit stoffen zou willen voor schieten. Hij zou clan even haar huis do be- noodigde som golds halen en1 de stoffeh waren dan toch in zijn bezit. De Duitscher stond er naast,kende geen Hollandsch. Mevrouw, niets vermoedend, betaalde de 130 gulden. Kleermaker en koopman weg. Mevrouw bleef met de stoffen zitten en de ho'nderd en dertig pop werd nooit teruggezien. Aangifte bij de politie volgde. Doch dit leverde tot nu toe niets op, totdat Donderdagmiddag het dienst meisje toevallig boven uit hot raam keek en in één van de twee passeerehde trams den koopman herkende. Mevrouw belde oogenblikkelijk de politie op, die het genoegen smaakte het tweetal vanuit de Koningin'nelaan ter confrontatie naar het huis van mevrouw in de Leeuwendaallaah te voeren. Eén van de twee bleek inderdaad, volgens mevrouw, één der oplichters te zijn. Op het politiebureau werd de tweede persoon, die onschuldig was, na eenige'n tijd losgelaten, die zich haastte Utrecht op té bellen om den „kleermaker uit de Kerklaan" met de inhech tenisneming in kennis te stellen. Deze, nota bene een broer van dén „koopman", kwam onmiddellijk dienzelfden dag ter 'verdediging van zijn broer over, met het gevolg, dat beiden door de mand vielen en voor den officier van justitie in den Haag zijn geleid. Een woning-idylle. Eén medewer ker van het U. D„ die onlangs haar Dien Haag is verhuisd, beeft uit die residentie een brief aan zijn blad gezohden, waarin hij als gelukkige(l) bewonpr van een 'nieuwe Haagsche buitenwijk o.m. zegt: „Na mijn trou wen heb ik een tijd doorgemaakt van fnui kende beslommeringen: er moest ee'n huis zijn onze wonihg bleek door vorst en werkstaking niet gereed te komen. Zoo heb ben mijn vrouw en ik ee'n tijd geleefd nu onder dit, dan weer onder dat dak, hier cn daar zwervende tot wc eindelijk géén dak meer hadden. Toen bleef de keuze tus schen politiebureau en onze onvoltooide wo ning. We kozen de laatste. Ohbehangen, voch tig en nat, ongeverfd, niet kale vloeren en paf-gekalkte wanden. Zonder gas, zohder wa terleiding, zonder electrische verbindihg, mid den in een nog onbewoonde wijk van roer- looze en doode huizen; zoo zaten wij da'n 's avonds dicht bij een brandend kacheltje en lazen ,bij het weifelend liclït vah een kaars, krantenberichten nik ee'n verre bewoon de wereld. Doch nu, langzaam aan, is er weer rust en gezellig commfort gekomen in onze woning. De troostlooze thuiskomsten in een nog onbewoohbaar en rommelig huis zbn voorbij; de altijd fluitende schilders en wit ters wandelen niet meer deh ganschen dag door het huis, als waren zij mijn broers en intieme vrienden. Een laatste inval van barbaren waren de behangers, die met kwast en papier onze muren vol likten met een verrassende zekerheid en verbluffende snel heid." De rapalje-partij een d s i 1- 1 u s i e. In de Toekomst ,het blad van do Federatie van Sociaal-Anarchisten te Amster dam wordt geklaagd over de Rapalje Partij. Deze is schandelijk in gebreke gebleven, vol gens de redactie. „Het eenige isde paria llad-je-me-maar van z'n vrijheid beroofd, Zuur bier strijkt elke gemeenteraadszitting vijf gul den op zonder er voor te spotten e'n ta protesteeren, drukkerij Libertas heeft gratis telefoon, daar Zuurbier „zijn" telefoon daar heeft, laten plaatsen en tevens profiteert druk kerij Libertas van het treinabonnement va'n Zuurbier. Dit. is de gemeenste verkiezings- zwendel, die tot dusver is vertoond! Men be looft spot en protest en doet niets aliders dan zelf de voordeden opstrijken. Zóó erg heeft, nog geen enkele Yerkieziïigspartij het gemaakt!" Twee broek enf De komst van ver schillende hooggeplaatste Bolsjewiki le Ber lijn heeft, naar onze Berlij'nsche correspon dent schrijft,, het aanzijn gegeve'n aan de volgende anecdote, die op bijna alle sovjet hoofdlieden wordt toegepast. Een beroemd Russisch agitator examineert oen Dnitsch com munist. met het doel om te vernemen of bij wel vast .in de leer is. Eerste vraag: Wal zou jc doen, als je twee millioen had? Antwoord: Een zou ik jou geven én een zelf houden (Examinator tevreden.) Tweede vraag: En wanneer je Lweo huizen kveeg Antwoord: Een zou ik jou geven e'n oen zelf houden .(Examinator zeer tevreden.) 'Derde vraag. En wanneer je twee broeken had? Een verlegen stilzwijgen. Examinator ver baasd, dat hij geeh antwoord krijgt, dringt op een antwoord aan. Dit luidt eindelijk heel schuchter: Ja, dat is ook zóó'n lastige vraag. Ik hèb namelijk werkelijk twee broeken. (Vad.) Een postzegel voor 352.500 F r a n c s. Op de jongste postzegelveiling te Parijs is do een-cent zegel van Britsch Guy ana van 1856, de zeldzaamste postzegel ter wereld, verkocht. Eigenaar is geworden een Engelsch verzamelaar,die er 352.500 francs voor betaald heeft. W a a i' o m d u i z en tl en een 'n a c li t. Bij de groote Oostcrsche sprookjesverzame ling spelen de duizend e'n één geschiede nissen een groote rol. Waarom zijn ,t. juist, duizend enj éé'n en niet precies duizend. De grond hiervoor wordt aangegeven i'n de in het Oosten heerschendo oer-oude ge woonte van afkeer voor afgeronde getalied. Leent iemand 10.000 muntstukken uit, dan zal de quitantie stcieds op 10.001 gesteld worden, de veroordeelde, die in Indië tot 100 stokslagen veroordeeld wordt, zal er 101* ontvangen, omdat deze hem mi'nder kwaad zullen doen. In de oud-Joodscho wet. kreeg de arme die tot 40 dagen veroordeeld werd, er slechts 39. Overal een vrees voor het ronde getal, welke zich in het Oostersche bijgeloof af- teekent, en daaraan danken wij ook waar schijnlijk de sprookjes van „Duizend e'n één Nacht". Msb. De Held. „De dief heeft mij alles afgenomen: mijn horloge, m"n portcmonnaie, m'n zakboek, alles", vertelde de verschrok ken man. „En ik dacht, dat je een geladen revol ver bij je droeg". „Ja. maar dat heeft hü gelukkig niet ge vonden. Msb. Inzicht bijbrengen. „Waarom schop je dieil hond? Hij heeft je toch maar even beroken". „Ja, juist daarom. Ik wilde hem slechts aan het verstand brengén, dat mijn been geen lantaarnpaal is." Msb. Beeldspraak. Uit een oproep „V rouwen toont dan ook, dat ge 'nog belang stelt in uwe Coöperatie door als één m a n op te komen". Msb. De waarde vah historische souvenirs. Een Belgisch© Kamerverslag- gever vertelt, dat in de Kamer kort na 't be kend worden van het overlijden van Woeste, een lid werd opgemerkt, die Woeste's pen houder wegnam én er zijn eigeh pen houder voor in de plaats legde. Ongelukkig was het souvenir niet echt. Want. reeds negen tien andere Kamerleden haddeh hetzelfde ge daan. Maar alle twintig denken toch in liet bezit, te zijn van den echte'n penhouder. Msb. •y—-!•*" Rotterdam, 10 April '22. Graanmarkt. Tarwe wederom met tamelijk aanbod kon in 't bijzonder in de .gewone kwaliteit iets gemakkelijker worden verkocht f 13.40f 13.75, afwij kende f12.50f 13, rogge onveranderd f 12.50f 12.85, gerst chevallier f 14.50 f 15.25, haver met ruimer aanbod, werd iets lager verkocht f 13.75f 14.10, kleine erwten vrijwel onveranderd f 20—f 23, alles per 100 K.G. BERLIJN V.D. Uit Gleiwitz wordt ge meld, dat gisteren Fransche soldaten in de oude soldatengraven aan het zoeken waren naar wapens, die daar vermoedelijk waren verborgen. Bij het zoeken stootten zij op mijnen, die ontploften, waardoor 15 personen werden gedood en 10 zwaar gewond. Volgens een la.ter bericht zouden er 23 personen gedood zijn. BERLIJN V.D. De vroegere minister' van oorlog, de generaal der infanterie von Falkenhayn is 8 April op 61-jarigen leef tijd overleden. KOPENHAGEN V.D. De onderhandelin gen in het houtzagersbedrijf zijn mislukt. Het compromis is door de arbeiders ver worpen. De uitsluiting zal spoedig in wer king treden. AMSTERDAM V.D'. Gelijk bekend, had de Mij. Nederland vanwege het drukke passagierisvervoer met 15 Doc. van en naar Indië een extra-dienst Genua-Batavia vice versa ingesteld. Thans blijkt, dat deze extra-dienst niet meer noodzakelijk is. Het ligt ',in de bedoeling, dat 6 Mei het laatste schip in dezen dienst, de J. Pz. Coen, van Genua vertrekt. Vanaf dien datum varen alle schepen weer van Am sterdam af. Het plan bestaat om volgend jaar den dienst inplaats van met S met 9 schepen uit te voeren. GOES. Alhier is in don ouderdom van ruim 74 jaar overleden de heer H. J. Roskes, die gedurende ongeveer een halve eeuw filiaalhouder was voor de tab aks- firma Hill-en te Delft. Jarenlang bekleedde de overledene een vooraanstaande functie ((kapitein) bij de d.d. schutterijl; van 1884 tot 1890 was de heer Roskes diaken bij de Ned. Herv. kerk. In zake de roeping van het diaconaat had hij zeer gezonde, vooruitstrevende denkbeelden, die hij meermalen in de Kerkelijke Courant en ook in ons blad heeft blootgelegd, denk beelden die toen weinig ingang vonden, doch waarvan hij in den jongsten tijd in steeds meerdere gemeenten de uitwerking heeft mogen zien. Hendrik Joannes Roskes werd2 Nov. 1847 te Leiden geboren, waar zijn vader apotheker was. Op zeer jeugdigen leeftijd verloor hij zijn ouders; hij werd toegela ten tot den Hoofdcursus te Kampen en diende daarna in 't garnizoen Middelburg. Hij was een jongere broeder van den Zendings-director J. W. Roskes, die in 1918 overleed. Wisselkoersen. Amsterdam, 10 April, 11 uur. Berlijn cheque 0.860.87V2 Berlijn bank 0.890.90V2 Brussel 22.42V222.47V2 Parijs 24.221/a—24.27V2 Londen 11.64y211.65V2 Dollar 2.63V2- 2.64 Rotterdam, 10 April '22. Aanvoer: 425 vette runderen, 896 vette kalveren, 486 schapen en lammeren, .1618 varkens. Prijzen per V2 K.G.koeren, 40—57i/2 70, ossen .455565, vette kalveren 60 —801.05, schapen geen moteering, lam meren f25—f38 per stuk, varkens 40— 42.50, export 4345, zouters 41—43. Koeien en ossen aanvoer goed, handel redelijk, prijzen ongeveer op dezelfde hoogte, enkele zware Paaschbeesten wer den nog voor 7580'verkocht. Vette kal veren aanvoer ruim, handel matig, prij zen niet hooger, enkele puik beste ex. nog iets boven noteering, vermoedelijk minder goede afloop. Er werd voor Lon den gekocht. Lammeren aanvoer matig, schapen bijna niet aanwezig, handel kalm, prijzen voor lammeren vrijwel onveran derd. Varkens aanvoer nog ruim, handel nog redelijk, prijzen stijver. Enkele puik- beste ex. nog i/2 c. boven noteering. Voor Londen was aanvankelijk goede handel, maar werd later flauwer wegens slechte berichten uit Engeland. Voor zouterij de zelfde prijzen als vorige week. Vlas. 17800 blauw 1.20—1.50, 5350 geel 1.20—1.50, 14150 wit 1—1.25, 5150 dr. 1.10—1.30, 16000 Groningsch 1.10— 1.50. Zaden. Bruin mosterd f30f32, geel mosterd 28—30, karwijzaad 4142, lijn zaad (wit) 2021, kanariezaad 1819. Aardappelen. Zêeuwsche eigenh. f7f8, Spuis-che eigenh. f8f9, Poters 6.50—7.50, Red Star 9.75—10.25, Zeeuw - sche Blauwe 1011.75, Zeeuwsche Bonte id., Bravo's 1011.25, Malla 12-16 c. per K.G. Eieren f6.50f8 per 100 stuks. MIDDELBURG. Bevallen: C. H. de Ruijter, geb. Vermeulen, z. Overleden: A. J. Lous, 77 wedn. v. A. Midavainne; C. Huissoon, 71 j., geh. m. P. C. Willeboordse. GOES. Huw.-afk.8, Jan Post, 26 jm. te IJsselmuiden, onlangs te. Goes en Jacominje Joossen, 21 j. jd. te IJsselmuiden onlangs te Goes. Geboren: 6, Hendrik Joseph: Maria, z. v. Johan Hendrik Maria Stieger en Maria Ludovica van Kalmthout 7, Roelofina Catharina Henderika, d. v. Jan Hendrik van Veen en Gijsbert- lina Margaretha Paarhuis; 8, Johan na Gesina, d. v. Jan Dirks en Alida Johanna Pieper; 9, Foort Jacob, z. v. Johannes de Back en Janna Minne. Arnemulden saterdag werd door no taris Ittmann publiek verkocht een huis ,en erf aan de Molenstraat C 70, groot 86 fe.A. aan Jb. v. d. Ketterij Lz. te Vlissingen voor f 2750. Mede werd verkocht een huis ©n erf aan het Roomsche straatje A 39 'aan D. v. Belzen Lz. alhier voor f 1300. Serooskerke. Door not. Hioolen is Vrij dag alhier publiek verkocht: Een hof- steedje op het dorp, een winkelhuis en verschillende perceelen houw- en weiland in de gemeenten S.t Laurens en Seroos- kerke. In de gemeente SI. Laurens: lo. 90.50 A. bouwland Soetendaal- schen weg; kooper J. de Klerk te Koude- kerke en A. Flipse te Middelburg voor f1642; 2o. 57.30 A. bouwland; kooper de zelfden voor f877; samenvoeging van de perceelen 3, 4 (e(n, 5 ter grootte van 1.95.10 H.A. bouw- en weiland. Kooper M. Gele Jz. te Middelburg voor f2520; perc. 5a. 85.20 A. bouwland en 33 cA. sprink; opgehou den; samenvoeging der perceelen 6 tol en met 11 groot 4.37.70 H.A. bouw- en weiland; kooper Jan Meijers, alhier, voor f6955; samenvoeging der perceelen 12 en 13 groot 2.81.80 H.A. weiland; kooper J. Maljaars Wz., Oostkapeile, voor f4257; samenvoeging der perceelen 14 en 15 groot 2.26.60 H.A. weiland; kooper W. Sanderse, alhier, voor f 3884; perc. 16, 2.09.60 H.A. weiland; kooper J. Riemens Pz., Oostkapeile, voor f3456; perc. 17. 74.32 A. weiland, vrijland, opgehouden; 18o. 48 A. weiland, achter het dorp St. Laurens- kooper J. C. Meyboom en J. Polderman, Middelburg, voor f 1196perc, 19. 67 A. weiland, opgehouden; 20o. 37 A. weiland, opgehouden. In de gemeente Serooskerke: 21o. Winkelhuis van den heer J. van Zweeden, op het dorp, niet geveild; 22o. I.07.90 H.A. bouwland,, vrijland, en 1 A. 2 cA. sprink; kooper M. Gele Jz., Mid delburg, voor f2841; perc. 23. 50.30 A. bouwland;-kooper W. Sturm, alhier, voor f1183; perc. 24. een hofsteedje, bestaande uit een nieuw gebouwd woonhuis, met schuur, steenein varkenshok, kippenhok, erf, tuin en boomgaard, aan den Polder- schen straatweg, groot ongeveer 67.90 A., opgehouden. (M. C:). Wissenkerke. Zaterdag werd alhier ten overstaan van not. Markusse geveild een woonhuis Oostachterweg, groot 42 cA., voor erven II. van der Maas. Kooper dhr. A. Pemne voor f410 plus 10 pet. onkosten. Ovezand. Voor de levering van 150000 K.G. chili-salpeter aan de landbouwveree- niging „Helpt u zeiven" alhier word Za terdag 8 April door 7 handelaren inge schreven. Laagste inschrijver, aan wie de levering werd opgedragen, was de firma Poleij ©n Zoon te Ierseke a f 17.18 per 100 K.G. Kantongerecht te Goes. Door den kantonrechter te Goes zijn veroordeeld niet beletten dat hond wild opspoor! L. d. J., Baarland, f3 subs. 3 d.straat schenderij: H. K„ Hansweert, f5 subs. 1 w. t.s-ch.; F. J. Do Hansweert, terug geven; z. v. kippen laten loopen in tuin: M. W„ - Krabhendijke, f3 subs. 3 d.; op openbaren weg wapen bij zich hebben P. S., Waarde, f5 subs. 5 d.; gestorven vee niet begravenL. S., Borsele, f 10 subs. 10 d.; overtreding Arbeidswet: J. W„ Goes, f 5 sub's. 5 d.; G. d. J., Ierseke, 2 maal f3 subs. 2 maal 3 d., P. M. S., Schore, 2 maal fö subs, 2 maal 5 d.; in verboden richting straat inrijden: J. H., Goes, f2 subs. 2 d.; met te zware vracht bij dooiweer rijden: M. J. d. J., Ovezande, teruggeven, P. 0„ 's-Heerenhoek, J. d. J., C. A., P. H., W. v. L., C. d. J., Ovezande, W. J. v. L„ Nisse, H. v. d. H., K. J„ W. P., Kats, C. H., Heinkenszand, A. d. B., Driewegen, J. d. J., Wemeldinge, f3 subs. 3 d.; kreukels rapen aan voet zeedijk: J. v. H„ Goes, f5 subs. 1 w. t.sch; z. v. visschen op ©en anders perceel: G. P., Ierseke, 5 subs. 5 d.j visschen zonder consent: A. L., Ierseke, f 10 subs. 10 d.; 's avonds met motorrijtuig zonder achter licht rijdenP. d. P., Kapelle, f 1 subs. 1 dag; 's avonds met motorrijtuig zonder voldoende licht rijden: G. M. d. H., Goes, fö subs. 5 d.; 's avonds rijden zonder licht: M. K., Kruiningen, f3 subs. 3 d.; 's avonds fietsen zonder licht: J. D., Kloetinge, teruggegeven ouders; J. v. B„ C. v. N., Goes, J. M., W'emeldiuge, C. M. M„ Kortgene, J. E., Ierseke, J. F., M. F„ Heinkenszand, R. N., Hansweert, M. S„ 's-H. Arendskerke, M. d. V., aldaar, G. J. v. d. K„ Kattendijke, A. G., Wol- phaartsdijk, f3 subs. 3 d.; 's avonds rij den zonder licht: P. E., Biezelinge, f3 subs. 3 d.; dronkenschap: M. K., Krui ningen, fö subs. 5 dagen. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den ochtend van 10 April, medegedeeld door het Kon. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 763.8 te Munchen, laagste 748.8 te Thors- havn. Verwachting tot den avond van 11 April Zwakke tot matige Oostelijke (ot Zuidelijke wind, half tot lidhtbewolkt, weinig of geen neerslag jliclite vorst 's nachts. Zelfde temperatuur over dag.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1922 | | pagina 3