Onderwijs. Uit ie Provincie. KerkBieaws. men. Uit Zeeland wordt verantwoord: Haamstede f 106.35, Oostkapelle f2, Middelburg f7000, Anna Jacobapol- der f550. De Vlootwet. Naar de ,,Rsb." uit parlementaire kringen verneemt, worden pogingen aangewend om minister Van Klarne- beek te verzoeken, zoo spoedig mo gelijk uit Genua terug te komen, om onmiddellijk na liet Paaschreces de behandeling van de Vlootwet t(? kun nen voortzetten. Deze poging wordt echter van katholieke zijde niet ge steund. Wat de houding der katholieken zou zijn, indien deze poging slaag de, en ol' ze kans van slagen heelt, kon men nog niet meedeelen, doch men achtte die kans na het besluit der katholieke fractie zeer gering. Wel ligt het in de bedoeling van de Kamer, uiterlijk, half Mei voor goed uiteen te gaan. Indien minister Van Karnebeek niet spoedig na Paschen terugkomt, achtte men een behandeling van de Vloot wet vóór de verkiezingen zoo goed als uitgesloten. De wijziging-Arbeidswet. Het hoofdbestuur van den Christ. Textiel arbeidersbond Unitas zegt over de aanvallen op den Minister van Ar beid wegens de voorgestelde wijziging der Arbeidswet: „Den patroons gaat het niet ver genoeg, terwijl de socialisten van al lerlei schakeering er een groot kabaal over opzetten. Men stelt het voor, alsof de Mi nister zwicht voor de reactie. Dat hij buigt voor het kapitaal en zijn eigen wet om hals brengt. Dat de achturen- dag van de baan is, enz. Deze aanval op den Minister kooit ons voor zeer onredelijk te zijn. Wij zien het tenminste wel eenigszins an ders en gelooven, dat de feiten ook anders zijn. Immers het gaat toch niet aan om te doen alsof Nederland de geheele wereld is. Ook hier moet men reke ning houden met de toestanden, zoo als die in andere landen zijn. Ook met de trap, die in sociale wetgeving daar heeft bereikt. Men kan toch niet do industrie hier te lande blijvend in een wettelijken toestand plaatsen, die be duidend ongunstig afsteekt bij die in andere, met name de ons omringende landen. En nu is het met alleen zoo, dat men in andere landen op hot oogenblik op dit gebied nog niet- zoo ver is, als wij "hier reeds zijn, maar dat er ook geen sprake van is, dat men de eerste jaren zoover zal ko men. Daar hebben wij hier mede te rekenen. Dat niet te doen, zou ons zelf het grootste nadeel berokkenen. Ieder, die zich niet aan demagogie wil schuldig maken, zal dat o.i. moe ten toestemmen. Ook wij betreuren, dat het tot in diening van het ontwerp tot wijzi ging komen moest en hebben daarte gen onze bezwaren. Dat het zoover moest komen is echter voor een niet gering deel mede de schuld 'van de socialistische partijen en ministers in andere landen, zooals b.v. België, Duitschland en Zweden,waar men 'bij ons land ten achter bleef. In plaats du?' van groot kabaal te maken tegen den Minister van Arbeid en de Chris telijke regeering hier, zou men het moeten doen tegen de partijgenooten in andere landen." Bond van Antirevolutio naire Gemeenteraadsleden. De Bond van Antirevolutionaire ge meenteraadsleden houdt 25 April zijn jaarvergadering te Rotterdam in het ieafé Centraal. Sprekers: Mr. J. P. Ghardon te Delft, „De Gemeente en het vloekverbod". Prof. Mr. P. A. Die penhorst te Amsterdam, „Het publiek gebed". J. Schouten, Rotterdam, „Be drijfsvorm der gemeentebedrijven". De gevolgen van al te sterke progressie. De heer R. F. baron van Heecke- ren van Wassenaer te Delden zal zich op het Hof te Dieren vestigen. Het Verlaten van het kasteel Twickel moet een gevolg zijn van het raadsbesluit waardoor de hoofdelijke omslag 'zoo progressief wordt gemaakt, dat de heer van Heeckeren nagenoeg den ge- heelen hoofdelijken omslag zou moe ten betalen. Bij de inwoners circuleert een adres aan den raad, om hét be sluit in te trekken. Voor de Hongaarsche kinderen. Mej. H. S. S. K'uyper geeft ten ge- makke van lezers, die een Hongaarsch kind in huis namen, het volgende woordenlijstje. Zij schrijft in de Stand. Ik kies uit de héél moeilijke Hon- Igaarsche taal woorden, die makkelijk zijn, en veel gebruikt wordenén schrijf ze zóó, dat een Nederlander die ze uitspreekt, ze goed Hon gaarsch uitspreekt. Maar de Hon gaarsche spelling der woorden is anders. Kees klaar. (Denk maar aan 5,klaar is Kees"!) 'Kees Ben je klaar? Iegèn,1) kees Ja, ik ben klaar. Nem kees Ik ben niet klaar. Ne mkees Ik ben niet klaar. Nem niet, neen. Jó goed, lekker. Spreek de g uit als de zachte k in boekdeel. Az jó? Is dat goed, lekker? Iegèn' U az jó. Ja, dat is goed; lekker. Nem jó? Is dat niet goed, niet lekker? Nem jó. Dat is met goed, niet lekker. Precies zulke zinnetjes kan men maken met: job beter, seep mooi. sep mooier. Eten, voedsel is étèl. Az jó étèl? Is dat lekker eten? Nem jó étèl. Geen lekker eten. Leikees dominee. Bi bh a bijbel. Templom kerk. Haaz huis. lesjkola school. Mesjtèr meester. Iesjikolamesjtèr schoolmeester. Friesj fnsch. Kavé koffie. Tsjokkolaté chocolade. Nóg dit. In 't Hongaarsch hebben alle woorden den klemtoon op de eerste lettergreep. Wie nog meer en moeilijker Hon gaarsch wil leeren, wijze een voor werp aan en vrage zijn pleegkind Mi ez? wat is dat? of wijze een persoon aan en vrageK:i éz Wie is dat? Op veler verzoek: Het Gironummer van den Penningmeester van het Hen- riette EK'uyperhuis te Boedapest is: Haag 5167. De Cranenburgh-actie. In de te Utrecht gehouden verga dering besloot de z.g.n. Cranenburgh- groep der R. K. Partij met 160 tegen 87 stemmen met een eigen-candida- tenlijst uit te komen. Dhr. v. Cranen- burgh zei daarop het voorzitterschap te zullen neerleggen, omdüit hij zich met het stellen van eigen candidaten niet kon vereenigen. Als naam der partij werd aangenomen ,,de nieuwe Katholieke Partij". Gelijk men weet, rs deze groep hét meer conservatieve deel der 11.-Kl Partij. Ergerlijk is echter dat men in de berichten van al deze malcontente groepjes en partijtjes tel kens iemand aantreft, die zich wel 'voor een Kamercandidatuur wil lee- nen. Zoo wordt ook bij de Cranen- burghers genoemd de naam van Swa- ne, iemand die van de R.-K. can- didatenlijst ditmaal is afgevallen. Wat een misselijke jacht op Kamerzetels toch! Op de „Boeren -lOezers- v an g s t". Men schrijft aan „De Standaard" Dezer dagen trad op voor de ge liefde Plattelanders-kiezers in de ge meente Haren de heer v. d. Hoven van Alblasserdam, die een „recht- sche" lijst presenteert. Het heele betoog miste eemg hoo- ger politiek motief. Alles was: Mammon, hooge belas tingen, grot egoïsme. Hatelijk werd de "tractements-verhooging der Konin gin" uitgebuit. Tot plotseling de wit te das kwam opdagen. Gedebatteerd werd door den heer v. d. Meer van Onnen, die de A.-R. beginselen verdedigde, en waarschuw de tegen de listige, laffe Absokims- politiek en het bondgenootschap van den „rechtschen" v. d. Hoven met de anti-Christel. candidatuur-Braat. Trouwe A.-R. als de heeren Beek man en Warmels bedankten natuur lijk voor de oandidatuur van zulk een breekijzer- en verraderspartij. In de repliek barstte de volle haat van den vromen man los tegen de A.-R. Partij, die gelukkig nog weigert haar lijsten te illustreeren met der gelijke Staatslieden. Toen eindelijk de witte das, nu voe ten breed, weer werd omgeknoopt, luidde 't innif-mystiek,,'t Komt op 't hart aan." (Waaruit volgt, dat olm 't grofste eigenbelang, de Partij, die komt met 't levende Woord, maar moet afgebroken worden, en dat met alle middelen, insinuaties gansch niet versmaad!). 't Slot was: „Vreest God.... en poets je eigen schoenen", tot groote vroolijkheid der Lib. In plaats van dankgebed was hier het slot: spot. Een eenvoudig landman in de zaal merkte op„Dat is nu de Satan in de gedaante van een engel des lichts". Die geachte „boer-kiezer-" werd dus niet. gevangen. W ii z i gn g invoerrecht op v 1 e e s ch. Volgens De Slagerscourant bereidt de minister van financiën een wij ziging van het invoerrecht op vleesch voor, welke wijziging geen verhoo- ging, doch wel een billijker regeling van het invoerrecht op' vleesch zou inhouden. De wijziging zou slechts worden toegepast bij sterke afwijking van prijzen. Het invoerrecht op be vroren vleesch zou onveranderd blij ven. De verandering zou alleen be treffen het buitenlandscbe versche en gekoelde vleesch, dat aan een waar- dereciht zou worden onderworpen. We lezen in de Kampioen, 3at o.a. de rijwielbewaarplaats aan jiet station te Middelburg nog vóór de Paaschdagen zal geopend worden, en dat in de maand Mei hetzelfde zal gebeuren met de bewaar- (plaats aan het station te 'Goes. Middelburg. Industrie en huis- ho udschool. Volgens het jaarverslag ,bver 1921, in de Vrijdagavond gehouden ledenvergadering uitgebracht door de se cretaresse, mevr. HartmanWisse, Werd de schoof opi 1 Januari Wan dat jaar be zocht door 202 leerlingen, tegen 191 op 1 Januari 1920. In het voorjaar 1921 (werden voor de tweede maal cursussen aan meeiigegoeden gegeven, zij werden bezocht door 23 leerlingen, zoodat in het geheel gedurende het schooljaar 1920 1921 aan 225 leerlingen onderwijs werd gegeven. bij het einde van het'schooljaar werden aan 13 leerlingen diploma's uitgereikt, ter wijl 6 werden ^afgewezen. Bovendien slaagde- (een leerlinge voor de akte nut tige handwerken, 2 voor de akte fraaie handwerken ien 5 voor het 'diploma van kinderjuffrouw van Tesselschade. Bij het begin van den cursus 1921 1922 werden ingeschreven voor volledig onderwijs 109 leerlingen, vóór 1 Januari 1922 verlieten 4 de school, zoodat 105 overbleven, aan de cursussen voor moer ige,goeden namen -deel 39 leerlingen, aan de avondcursussen 98, zoodat de school einde 1921 242 leerlingen telde. In het vorig verslag is medegedeeld, dat de plannen voor den bouw van een nieuwe school op het terrein aan den Zuidsingcl 'aan den minister van Onder- kvijs waren opgezonden. Bij brief van dien minister van 22 October 1921 kreeg het bestuur b.ericht, dat het kon doorwerken op de begrooting voor 1922, waarin an nuïteit van een geldleening voor den bouw (Was uitgetrokken. Het bestuur heeft daar op den architect Ph. J. (Hamers te Bussum het opmaken van een volledig bestek op gedragen, dat is 'aan den minister ge zonden. Het bestuur heeft alle hoop, dat het binnen enkele dagen goedgekeurd zal worden terug ontvangen. Door het bestuur werd mej. J. A. van Markesteijn aangesteld voor het geven van onderwijs in lingerienaaien in om liggende gemeenten. D'ie gemeenten waren Vlissingen, Breskens en Terneuzen. Te Vlissingen was de toevloed van leerlingen buitengewoon groot, met het oog daarop is besloten gedurende het leerjaar 1921'1922 tweemaal cursussen 'te jgeven. Er zijn 103 leerlingen, die f 2.50 schoolgeld 'betalen. Te Terneuzen waren i64 leerlingen en te Breskens 30, ook deze betalen allen f 2.50. Voor de cursussen voor meergegoeden w'as in geen der 3 plaatsen voldoende belangstelling. Het trekt de aandacht, dat de cursussen te Terneuzenen te Vlissingen ook door gehuwde vrouwen worden bijgewoond, er 'was zelfs een moeder van 7 kinderen hij. De rekening sloot in ontvang met een som van f46.931.34 ;en in uilgaven f 40.584.ö51/2, dus een goed slot van f 6346.781/2: Maar de uitgaven, welke voor subsidie van Rijk en gemeente in aanmerking komen, bedragen na aftrek van de daar voor in aanmerking komende ontvangsten 'f 29474.78. De rijkssubsidie ad 70 pet. (s dus f 20632.35 en die van de gemeente 130 pet. of f8842.83, ontvangen was resp. f23740.52 en f 10595.44, 'te veel dus 3167.65 en f 1753.01, of totaal f 4920.66, zoodat het goed slot bedraagt f 6346.781/2 verminderd met f 4920.66 óf f 1426.121/2. Vrijdagavond hield de Burgcr-Af- deeling van Pro Rege haar 2e jaarver gadering, die door een 60-tal personen bezocht werd. Na op de gebruikelijke (wijze geopend te hebben, verwelkomde de voorzitter de aanwezigen, in het bijzonder de aandacht vestigende op den terug keer van het garnizoen. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat het ledental van 121 op 150 klom, dat door de recruten-commissie huisbezoek bij de Christen -militairen-in-spe was gedaan met verblijdende uitkomsten en dat door de commissie voor hospitaalbezoek veel dankbaarheid (geoogst werd voor de aan gename bezoeken aan onze jongens ge bracht. Uit het verslag van 'den penning meester hoorden wij, dat er een batig saldo was van f 21.05. De beide dames Van .Driel oogstten voor hun zang en begeleiding een dankbaar applaus. Na nog enkele afdeelingszaken afgehandeld te hebben, werd de vergadering met dank zegging gesloten. "Wederom gaven zich 5 nieuwe leden op. De collecte, gehouden ten bate van den welkomstavond voor onze jongens op Dinsdag 11 April a.s. bracht f 12.35 op. Morgen (Dinsdag) keert het garni zoen alhier terug. De militairen zullen aan het station worden afgehaald door het Middelburgsch Muziekkorps en daarna, naar vgj vernemen, door de volgende straten marcheerenHoutkaai, Londen- sche kade, Rouaansche kade, Dam, Korte Delft, Lange Delft, -Markt, Noordstraat, Kazerne. Ze zullen met den tfein van 11 uur 12 alhier arriveeren. De ingezetenen, speciaal in de genoemde stralen, zijn uit- genoodigd te vlaggen. Goes. De heer Ol. J. van Nieuwenhuij-' feen, tot 1 April j.l. boekhouder bij het Rijkslandbouwproefstation, is benoemd tot (boekhouder aan de Landbouwhoogeschool te Wageningen. lerseke. Vrijdag had de slagersknecht Jan Zuijdweg het ongeluk zoodanig in zijn Ipols te snijden, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Dr Klinken berg verleende deze en constateerde dat de kleine polsader was doorgesneden. Heinkffnszand. Vrijdagavond werd do jaarvergadering gehouden van den werk mansbond „Vreest God, eert den Koning" alhier. De rekening van den penningmees ter bedroeg in ontvang f 136,92, in uit gaaf f75,19 (waarvan f25 aan zieken word uitgekeerd), alzoo ©en batige saldo van f61,73. Het totale bedrag der kas bedraagt op heden f 698,87. Het ledental verminderde van 33 op 31. Gekozen werd tol voorzitter C. Nijsse en tot vice-voor- zitter C. Lokerse en herkozen de secre taris J. Tramper en de bode p. de Jonge. Oudelande. De wijkzuster vermeldt met dank een vrije gift van f 2.50, door haar ontvangen. Rillanil-Bath. Vrijdagavond hield de ko len vereen iging „Ons Belang" alhier haar jaarvergadering. Uit hel. verslag van den secretaris-penningmeester bleek, dat het aantal leden 94 bedraagt. Voorts dat in het afgeloopen jaar waren aangevoerd 3058 H.L. steenkolen, welke voor de leden heb ben .gekost f 2.17 per H.L. Ontvangen was een bedrag van f 7599,241/2 'en uitgegeven f7159,05. De aftredende bestuursleden, de heeren A. Berns, J. Bouw&ns en E. Tange werden herkozen. Wolf aartsdijk. Zaterdag hield de werk- liedenvereeniging E. M. M. haar 3-maan- ftelijksche (vergadering, op welke verga ring druk werd besproken de tegenwoor dige loonstandaard. Algemeen was men van gevoelen, clat het tegenwoordige loon van 12 per dag niet toereikend is om in het onderhoud in tde meeste gezinnen te voorzien. Opgemaakt werd het vol gende staatje van uitgaven over een 'week in een gezin van man, vrouw en 2 schoolgaande - kinderen20 pond brood ii 12V2 cent per pond f2.50, 1 pond mar garine f0.6'5j; 5 ipond spek voor vet f2.25, huishuur f2.00, klompen f0.30schoei sel 0.50; olie voor verlichting f0.50; brandstof fl; suiker ,f0.50; zeep enz. f 0.30; Meeding f .1; sajet f0.60; koffie 'en thee en andere kruidenierswaren f 1 'melk 1 L. per dag f 1.05; te zamen een uitgaaf van f 14.23, alles 'zuinig berekend, terwijl niets is berekend voor slijtage, ge reedschap; assurantie-kosten, geneeskun dige hulp, vernieuwing van meubelen, garen en band en andere benoodigdheden voor het verstellen van klecding, geen stukje vleesch voor den Zondag, geen tabak of sigaar voor het hoofd van het gezin, enz. Uit dit staatje kan dus blij ken dat de arbeider bij liet tegenwoordige loon 'moet borgen, of Wat nog erger is, gebrek lijden, wat toch niet bevorder lijk mag worden geacht voor een goeden geest onder de arbeiders. Besloten werd een en ander op te zenden 'aan het adres van de vereenigde landbouwers. Serooskerke (W.). Alhier is ©en ver- eeniging, ontstaan uit de landarbeiders- vereeniging, opgericht met 19 leden, die Vrijdagavond vergaderden en uit deze leden 'n bestuur vormen, dat stappen zal doen tot het verkrijgen van onroerend goed in den vorm van bouwland of hofsteedjes. Arnemuiden Vrijdagavond vergaderde de Gemeenteraad onder voorzitterschap van den burgemeester. Afwezig dhr. A. van de Gruiter. De voorzitter deelde mede, dat was ingekomen een schrijven van Geil. Staten waarin afwijzend was beschikt op een verzoek van clen heer J. Schroever om vermindering van Hoofdelijken Ont slag. Daarna werd dhr'. A. Ruijs beeëdigd als gemeente-ontvanger. Verder' vereenig de de raad zich met het verzoek var.' den. geimeeente-ontvanger tot een te treffen regeling als bedoeld bij Art. 7 der Ge- meentcn-Borgtoehtwet. Tot concierge Ge meentehuis werd benoemd dhr. A. Meeuw- se. Verder werd besloten het Roomsche straatje tot de woning van den 'neer W. Dronkers te bestraten. Voorts werd be sloten eenig houtgewas, groeiend op den grond dien dhr. P. de Nooijer van de Ge meente in erfpacht heeft, aan dezen te verkoopen. Benoemd werd tot bode bij de brandweer dhr. A. Raijs. Bij de rond vraag merkt dhr. J. P'ouwer op, dat de bestrating van den Veerschen dijk dient hersteld te worden. Dhr. A. Schuit vroeg naar de oorzaak, dat er geen werkkrach ten uit Arnemuiden worden aangenomen aan den nieuwen weg, welke verbreed wordt. De voorzitter lichtte hem hierover in en zeide, dat Middelburg bijdraagt in de kosten, op voorwaarde, dat er 75 pro cent der werkloozen werk vinden. Dhr. van der Bijl geeft in overweging hij den Minister van Waterstaat er op te wijzen hoe op zoo'n manier de andere gemeenten uitgesloten worden werkkrachten voor die werken te leveren, terwijl de gemeente Middelburg zelfs werkkrachten aflevert, die nooit zoodanig grondwerk hebben ver richt. Ook vindt dhr. van de Bijl het van, belang om de Gemeente Middelburg te ver zoeken den weg over de Arnebrug in beteren staat van onderhoud te houden. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Zalk en Voecateu J. L. Klomp te Schor e; te Leksmond J. G. R. Langhout te Mijdrecht. Aangenomen naar Varik door J. Kloots te Linschoten; naar Scherpenisse (ver beterd bericht) en derhalve bedankt voor lerseke en voor Nieuwkoop door W. J. Keiler te Molkwerum (Fr.)'(N. R. C.). Geref. Kerken. Bedankt voor Kommerzijl door H. Brinkman te Westerl-ee. Gere-f. Gemeenten. Tweetal te Charlois, J. Fraanje te Bar- neveld en H. Kieviet te Veenendaal. -„De algemeen geacht© D s. D.". In een kerkelijk blad stond het vol gende eigenaardige corrigendum: „Tot ons leedwezen schreven wij in een vroegere Vragenbus abusievelijk over „wijlen" Ds. D. van A. Gelukkig is de algemeen geachte Ds. D. nog in het land der levenden en mag ZWEW. zich in een goede gezondheid verheugen." Op zoo'n manier, merkt Dr. Hepp in de „Reformatie" op, kan je nog eens aan de weet komen, hoe er na je dood over je gesproken zal worden. 01' deze redacteur bet: de mortuisheeft toegepast, is mij niet bekend. Anders kon je nog eens din gen beleven I Overigens verheug ook ik mij in de goede gezondheid van den „wijlen" ge waanden Ds. D. (De schrijver had vermoedelijk Ds. W, D. verward met diens broeder' Ds. J. D., die vorig jaar overleed.) Middelburg. Zaterdagmiddag is het feit, dat de heer A. Rademaker, leeraar aan de Chr. Kweekschool alhier, 50 jaar bij het. Chr. onderwijs werkzaam was, in de vooral door do medewerking van den con cierge der Kweekschool en zijn echtge- noote, feestelijk versierde leeraarskamer, herdacht. Daar hadden jrich vereenigd het bestuur der school, de 'directeur, leer- aressen en leeraren, terwijl de leerlingen vertegenwoordigd waren door een hunner uit ieder der vier klassen. 'De bijeenkomst werd geopend met het zingen van Ps. 134, begeleid op het orgel der school. Namens het bestuur 'werd de jubilaris toegesproken door den vooTz., den heer mr P. Dieleman, die wees op dc groote verdiensten, Welke fdc heer Rademaker voor het Clhr. onderwijs heeft gepresteerd. 'De directeur der Kweekschool, de heer (C. Weeda, vulde het (gesprokene van den voorzitter aan met enkele bijzonderheden uit den onderwijzersloopbaan van den heer Rademaker. D(eze deed 7 April 1872 exa- (men voor onderwijzer en reeds 9 April trad hij als onderwijzer in dienst aan de school in de Olp'pert te Rotterdam, flvaar toen de heer A. (Meijer hoofd was, en dit op een jaarwedde van f330. Op 1 Febr. 1882 kwam de jubelaris naar Mid delburg als hoofd van de school op het Molenwater, welke betrekking hij vervulde tot '1 Mei 1910, toen de Chr. Kweek school werd geopend en de heer Rade- imaker daaraan verhonden werd. Ook sprak de heer Weeda als voorzit ter van de afdeeling Walcheren van de vereen, v. Chr. Onderwijzers en wenschte den heer Rademaker namens die afdeeling (geluk niet zijn feestdag;. D|e heer R. van der 'Welle, leeraar aan de Kweekschool, stelde do aanwezige leer lingen aan het bestuur voor. Als stoffelijke bewlijlzen van 'belangstel ling Werden den heer Rademaker door het bestuur een l'raaie mand bloemen en door den directeur en onderwijzend per soneel ,-een gouden bril in zilveren etui aangeboden, terwijl de leerling der hoogste jklasse den jubilaris namens alle leerlin- jgen geluk wenschte en de leerlinge der laagste klasse hem een bouquet aanbood. Die heer Rademaker 'bracht allen dank voor de woorden en dc op hoogen prijs gestelde stoffelijke blijken van belangstel ling 'en gaf een belangwekkenden terug blik op zijn verblijf te Rotterdam en zijn arbeid te Middelburg. Onder het genot van een kop Thee en versnaperingen bleef' knen nog eenigen tijd de aanleiding tot deze feestelijke bijeenkomst bespreken. Met bovenstaand bericht is meteen een fout in ons eerste bericht hersteld. Wij schreven toen, dat dhr Rademaker op 1 Febr. 1892 hoofd der Molenwater-school geworden i s. Dit is echter 10 jaar vroeger, n.l. I Febr. 1882. Toegelaten tot de Chr. Kweekschool voor Zeeland te Middelburg: Cornells iHaeck en Anthonie van 't Leven van Bruinisse, Tygtje Bakker van Ëllewouts- dijk; jFilippus Versloot van Terneuzen, Pie- ter Verburg van Driewegen (Z.B.); Jaca. Cornelisse van lerseke, Teunis Florisse van Wemeldinge, Lucas de Jager vau Baarland; iCornelis M. van As van Poort vliet; Joha. van de Bosse, Willem van ISoelen en Johs. Gideonse van Souburg; Bertha Christiaanse van Helder, Arie van Saane Ivan Vlissingen, Gez. Jobse, Jan Melis en Abrm. Versluijs van Seroos kerke, Corns. Douw van Veere, Jaca. Minderhoud en Wilha. Modderkreeke van Nieuwdorp, Sea van Dijk van Middelburg. Alzoo (.21 van de 30. Naar wij vernemen, zal de regeering voor geen der bovengenoemde kweeke- lingen een beurs beschikbaar stellen. Kan dit waar zijn'? Zou onze'Minister do Vis ser dit aandurven, terwijl er voor de Rijkskweekschool 24beurzen konden wor den 'uitgeloofd? Wie dus zijn zoon voor onderwijzer laat opleiden, maar aan de openbare school de voorkeur geeft, ont vangt uit de Rijkskas f503 'voor huis vesting, plus vrij boeken en ''andere leer middelen, Inaar wie de Chr. school ver kiest zou uit die Rijkskas niets onlvan- igen?'Nog eens: kan dit waar zijn? Wie 'geeft hierop eens antwoord? Vrijdag 7 April jl. hehaald©n het di ploma machineschrijven Folmer's tien- vingersysteem, hetwelk uitgereikt werd door do Fed. van Ned. Steno-leeraren, systeem Pitman, te Arnhemde dames T. Horsten, Goes, E. de Langie, Vlissingen, E. van Hoeflaken, Vlissingen, B. Verlinde, ,1. Verlinde, mevrouw H. Meijer-v. d. San- de, de heeren M. Adriaans©, M. de Pauw, S. de Vries, allen te Terneuzen, H. Meert, Sluiskil, M. de Vleesc.hhouwer, Sas van Geut, mejuffrouw M. Meert, Sluiskil, de heeren P. Loof, R. Begheijn, J. Wielis, M. Buter, allen te Terneuzen en het diploma'Stenografie A, Systeem Pitman, hetwelk eveneens werd uitgereikt door bovengenoemde Fed. te Arnhem: mevr. Meijer-van* de Sande, de dames B. Verlinde, j. Verlinde, de heeren R. Be- ghein, M. de Pauw, J. Wielis, allen te Terneuzen, leerlingen van de Kon. Er kende Pitman school, Oostsingel 2022, Goes, directrice N. Crucq.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1922 | | pagina 2