Kerknieuws. Ouderwijs. Gemengd Nieuws. Financiëele Berichten. Politie. loop Moopiop, laoteloÉjeii, enz. Openbare Verkoopingen en Ver- - pachtingen. Aanbestedingen. Vlissingen. Vrijdagavond vergaderde in de consistorie der N. Middelkerk, onder leiding van dhr. J. Brinkman, het comité- tot instandhouding van de Vrije Universi teit Dooi- de propagandisten werd rapport uitgebracht van de resultaten bij' het huisbezoek opgedaan. Het bleek, dat dezé schitterend zijn te noemen. Een zeer groot fc«antal nieuwe contribuanten werd aan de bestaande toegevoegd. In totaal wordt nu per jaar voor de V. U. gecontri bueerd f 580, terwijl f 60 aan giften is ontvangen. Gistennorgen is de mailboot „Oranje- Nassau" van hier naar Rotterdam veiv trokken, om in het dok te worden opge nomen. Hoewel de melkstijters besloten had den met ingang van heden den prijs van de melk weder met 2 cent te verlagen, tot 12 cent per liter, zal hieraan voorloopig' nog geen gevolg worden gegeven, daal de coöperatieve melkfabrieken hiermede niet accoord gaan. t In de Vrijdag gehouden laatste ver gadering van de Kamer van Koophandel, onder voorzitterschap van den heek Jos. van'Kaalte, was de lieer Laernoes wegens uitstedigheid afwezlig. De voorzitter zeide, dat de kame'r wel ontbonden is, maai" dat de secretaris nog tot 1 Juli zal moeten worden gehand haafd voor de verschillende nog loopende. werkzaamheden. Daartoe werd besloten- evenals tot handhaving van den bode tot dien datum. Vervolgens gaf de secretaris, de heer M. van der Belc'e Callenfels, een overzicht van hetgeen in het tijdperk' van het bestaan van de Kamer is geschied. De kamer werd opgericht 18 Februari 1852. Het eerste jaarverslag gewaagde van een levendigen oester-handel, en van het bestaan van een brandspuitfabriek, een stoomkorenmolen, 'n chocoladefabriek, een bierbrouwerij en een calicotfabriek. Als verblijdend bericht werd gemeld, dat een verbinding Vlissingen- Holla-nd drie maal par week in plaats van eenmaal was tot stand gekomen. De felle vorst van 1853 toonde, dat de haven daarvan geen hinder ondervond en de schepen van de grootste charter als ïir Ms fregat, Palembang en een Russisch oorlogsschip konden binnen komen. Door het te Vlissingen proviandeeren van oorq logschepen werden goede zaken gemaakt. In 1854 werd de ingang der marinehaven verbreed. In 1858 werd een spijkerfabriek opgericht, in 1861 de gemeentelijke gas fabriek, in 1860 was intusschen de ma rinewerf opgeheven. De handel was zeen gedrukt en het uitbreken van cholera en veetyphus ontmoedigden de stemming on der de burgerij' ten zeerste. In 1867 werd met den aanleg van den spoorweg begon nen, in 1871 werd de handel weer leven diger en werden 237 schepen in- en uit geklaard. l'n 1872 werd de spoorweg ge opend, gevolgd in 1873 doJlr opening der havenwerken, in 1875 door het begin van de maatschappijen ,,de Schelde" en „de Zeeland". In 1880 weird concessie verleend voor den aanleg van de stoonv- tram naar Middelburg en iging de gas fabriek over aan de Imperial Continental Gass Associatie te Londen. In 1883 ging de haven in erfpacht over aan de Schelde.; In 1890 had weder een zeer strenge vorst en ijsgang plaats, en lag de haven vol schepen. Nog wordt herinnerd aan den water-snood van 1906 en het bij de ge meente in exploitatie komen dek haven in 1913, enten slotte op de moeilijkheden van de jongste oorlogsjaren. Door applaus brachten de leden den secre taris dank voor dit verslag. D|e voorzittel- betreurde het, dat geen k'ameir meer te Vlissingen zal bestaan. De bedoeling is de leden nog eens bijeen te roepen om te komen tot de oprichting van een handels- kamen-. D(e heer Domimissei briacht al?j oudste lid in jaren jlen voorzitter danlsj voor alles wat hij' in het lang tijdsverloop, dat hij het presidium bekleedt, voor de belangen van handel en industrie heeft gedaan. Met een kort woord sloot de heer van R,aalte hierop de vergadering». Na afloop bood de voorzitter de leden en den secretaris een diner aan in Hotel: 'Albion. Kapelle. Zaterdag herdacht onze dorps veldwachter P. Groenl-eer den dag, dat "hij 25 jaar gieleden aangesteld werd. De bur gemeester en raadsleden kwamen den ju bilaris persoonlijk aan zijn woning geluk wenschen en overhandigden hem een blij vend aandenken. Door zijn collega's werd hem een wandelstok roet zilveren knop aangeboden, vanuit de burgerij een gouden horloge m'ét dito ketting. Meerdere sou venirs werden verstrekt. Het fanfarekorps „Ons Genoegen" bracht een serenade Krahbendijke. Het was Zaterdag voor dhr. J. Hoo-ge steger, die 27 jaar hier bij bet spoor, werkzaam was, een overgetelijke dag. De heer stationschef reikte hem uit het. bewijs van p-ensioinieering en deed die uitreiking niet alleen vergezeld gaan van waardeerende woorden, maar bood hem namens het personeel van het spoor te Krabbendijke en te Oostdijk ook een arm stoel en een pijp aan ter gedachtenis. lersske. Voor de nutscursussen in 't oostuumnaaien en in 't naaien én ver stellen van onderkleederen hebben zich bijna 75 gegadigden ah.ngem.eld. Het zal evenwel minstens 1. Mei worden eer zij kunnen beginnen. Zaterdag 1.1. is het eerste 8-tal kreef ten aan den wal. gebracht. Prijs wegens geringen aanvoer f 4 per kilo. De heer- sehende koude zal die eerste dagen de kreeftenvisscherij ten zeerste belemmeren. Nisse. Vrijdagavond hield de werklieden- vereen i ging alhier haar jaarvergadering. Uit het verslag kreeg men te hooren, dat 3iet ledental thans 53 bedraagt; voorts dat "de inkomsten der afdeeling waren f60,63 en de uitgaven f 62,23, alzoo een tekort van f 1.60 De inkomsten van het zieken fonds bedroegen f 278,44 en de uitgaven f121,78, goed slot f 156,66, welke som bij de reserve gevoegd werd. Daarna was er verkiezing. Herkozen werd als secretaris P. Meijers Lz., als 2e voorz. ,loh. Jansen en als lid van de commissie van bijstand P. Meijers, hoofdonderwijzer, en als bode G. Hoebeke Wissenkerke. Wij zijn hier op 't gebied van verkeer met de buitenwereld weder een aanmerkelijke, schrede vooruit ge gaan. Het actieve bestuur van den „Auto"- dieinst Kamperland-Kortgewe heeft onmid dellijk na de oprichting van den autodienst Veere-Middelburg maatregelen genomen om zoo snel mogelijk aansluiting te ver krijgen aan dien dienst en daartoe een draaiplaat.s doen aanleggen aan den voet van den veerdijk te Kamperland, zoodat nu tot daar lean worden doorgereden. Naar wij vernemen zal voorloopig op de Donderdagen vaste aansluiting gegeven worden, wijl dan het verkeer het. drukste is «i de veerdienst alleen op dien dag op de vaste uren wordt uitgeoefend. Deze regeling, die terecht een groote verbetering kan worden genoemd, demonstreert op duidelijke wijze de wenschelijkheid, dat ook op andere dagen een vaste veerdienst worde ingesteld, want het publiek is er nog maar half mede gebaat, wanneer het op den veerdijk wordt gebracht om dan verder geduldig te moeten wachten op het onzekere tijdstip waarop do veerman komen zal. Wij zien hier dan ook verlan gend uit naar het oogeinblik, waarop dooi de provincie in dien veerdienst zal worden ingegrepen en 'een einde gemaakt aan een despotisch optreden, dat niet meer past in de lijst van dezen tijd. Seherpenisse. Zaterdag vergaderde do gemeenteraad. Afwezig dhr. Bijl. Kohier hondenbelasting 1922 wordt vastgesteld Op 1170. Kohier hoofd, omslag over het tijdvak 1 Januari tot 30 April 1922 wordt vastgesteld op f 3620,45. Betreffende ver kiezing Tweede Kamer wordt tot plaats vervangend voorzitter van het stembureau benoemd dhr. M. A. Kievit, tot, leden D. K. Rijstenbil en A. A. Rijstenbil en tot. plaatsvervangers W. Bijl en J. Keijzer. B. en W. wordengemachtigd om tot- openbare verpachting, van aan de gemeente beboorend bouw- en weiland over te gaan op de oude voorwaarden. Mét 1 April 1922 is eervol ontslag verleend aan D. Opree, als nachtwacht, die dien dag 35 dienstjaren had. Tot zijn opvolger is benoemd dhr. J. de Graaf. Aan dhr. D. Opree is toegekend de ©ere medaille in brons der Oranje Nassauorde. Poortvliet. Vrijdag vergaderde d.e Raad voltallig. Ingekomen is o. a. een schrijven van Ged. Staten waaruit blijkt, dat de rijksuitkeering aan deze gemeente over 1921 is verhoogd met f 1105,27, alsmede van Ged. Staten een ontwerp ©ener ver gunning voor de opwekking en 1-evering van electriscbem stroom door de P. Z. E. M. Besloten wordt mede te deelen, dat tegen dé verschillende in het ontwerp voorkomende bepalingen geen bedenkin gen. bestaan, behalve tegen de zinsnede, vervat in art. 4, waarin bepaald is, dat in bet binnen -een jaar na het v-erieenen der concessie aan de P. Z. E. M. over te leggen plan moet worden medegedeeld, welk d©el der werken door de concessio narissen zal worden ten uitvoer gebracht. Gevreesd wordt, dat verwachtingen, wor den gewekt waarvan de verwerkelijking- lang zal uitblijven. Vervolgens worden vastgesteld instruc ties voor den keuringsveearts, hoofd van den keuringsdienst, en voor den liulpkeui- meêster. Tot leden van het stembureau voor de a.s. Tweede Kamerverkiezing worden ge kozen do beleren E. van der Slikke en J. M. van Sorge en tot plaatsvervangende leden de hoeren M. K. Krijger en Chr- P. van der Slikke. Het aanvullingskohier van den hóófde- lijken omslag over de maanden Jan. tot -en mét April 1922 wordt vastgesteld lot een bedrag van f 8049,77. De vergadering wordt gesloten nadat dé voorzitter aan den heer J. M. van Sorge heeft medegedeeld, dat de inwoners niet gedwongen zullen worden aan de water leiding aan te sluiten en dat de hoofde lijke omslag niet verhoogd zal worden tot betaling der rente ©n aflossing van het. kapitaal dezer onderneming, daar "er een reservefonds bestaat tot dekking van de kosten. Terne-uren. Tot voorzitter van de kamer van Koophandel werd gekozen de heer A. van Rompu, tot onder-voorzitter de heer R. E. G. Nolso.n en tot voorzitter inzake kleinbedrijf de heer J. D. Thielman, tot secretaris de heer N. J. Harte, tot klerk de heer V. Wijnman en tot bode G. Harne- link. Tn de financieel© commissie werden gekozen de heeren van Rompu, Nee te son en Oggel. De begrooting werd ingediend tot e-en bedrag van f 63,50 in ontvangst en uitgaaf, waaronder een post van f2400 voor den secretaris en f 1300 voor den klerk. De heer IJ. W. R. Kramer als oud-voorzitter installeerde de leden. Nog werd er op ge wezen een -onderzoek in te stellen naar een betere postregeling en betere regeling van liet tramverkeer. Ned. Herv. KerE. Beroepen te Opende (toez.) J. v. Schaic.k te Lettelbert; te Rfssen H. A. de Geus te Veenendaal; te Arnemuideh J. C. 'J. Trillaard te Zvvijndrecht. Aangenomen 'naar Benschop door N. C. Bakker te Aalburg. Geref. Kerken. Tweetal te Scherpenzeel S. Kamper te 01- debroek en N. G. Kerssies te Wezep. Oud.-Geref. Kerk. Bedankt voor Doetinchem (als Ieereiid ouder ling) door A. Spijkhoven te Driebergen. Ds. F. H." Herfkens .emeritaat predikant te Den IHaag is op 71-jarigen leeftijd over leden. Z.Eerw. werd 1 Sept. 1878 te Hoor naar bevestigd, stond van 1880 tol 1882 te Schalkwijk, waar hij opgevolgd werd den 10 Sept. door -ds. N. M. de Ligt, thans te Mid delburg; daarna te Uhenen, waar hij opge volgd werd dn 1886 weer door ds. N. M. do Ligt, thans te Middelburg; van 18öft tot 1886 was lijj predikant te Middelburg, daar na te Dordrecht, en van 1888 tot 1903 te Amsterdam. In laatstgenoemd jaar kreeg hij op zijn verzoek eervol emeritaat. Afscheid, Bevestiging, In- tred e. Zondag 26 Maart nam ds. W. J. van Li'n- donk afscheid van 'de Ned. Hei-v. Gemeente tc Hontenisse, sprekende haar aanleiding van Deut. 30:19. Ds. Hermanides, van Hulst, be antwoordde de toespraak als consulent, sprak liaitelijke woorden van waardeering e'n dank uit naam der Gemeente, terwijl ds. van Dis, uit, Zaamslag, het woord voerde namens den Ring. Den naar Hoedake'nskerke vertrek'Ken- den voorganger werd door al de aanwezi; gen ten. slotte de zegenbede van I's. 121 4 toegezongen. Gisteren Zondag 2 April werd Z.Eerw. te Iloedekenskerke bevestigd in do voormiddig- godsdienstoefening door bovetogenoemden ds. W. L. Hermanides met. een leerrede naar aanleiding van Jozua 1 9, daarin doen uit komende: een bevel, een bemoediging en een belofte. Na de bevestiging zong de gemeerde haar nieuwen dominéé toe: Geza'ng 224:1. Was des morgens het mooie kerkgebouw geheel gevuld, des namiddags was er nog grooter menigte uit den omtrek opgekomen om de eerste prediking van ds. van Li'ndonk te Iloedekenskerke te hooren. Hij deed dit naar aanleiding va'n 1 Körinlhe 123 en 24. Van de ringpredikante'n waren behalve de consulent ds. Gerritsen van 's-Gra>en- polder, aanwezig: ds. Pont van Nisse, ds. Elonbaas van Borssele; ds. van Esse'n van Oudelande en ds. van Leeuwen van Elle- woulsdijk, in wier vriendschap en samp'n- leving hfj zich hartelijk aanbeval. Toegespro ken werden achtereenvolgensconsulent, de bevestiger, de kerkvoogdij, de kerkeraad en ds. van Essen als vorig predikant. Tot slot wendde ds. van Lindohlc zich nog eens tot zijn nieuwe gemeente, de verwachting uitspre kende, dat lusschen gemeente e'n voorganger oen goede verstandhouding moge bestaan. Daarna werd -de dankzegging uitgesproken en als slotzang gezongen Geza'ng 2742. Voor het uitspreken van den zege'n richtte de consulent namehs den kerkeraad nog en kele woorden lot den spreker en verzocht hij de gemeente 'dien staande toe te zeggeh Gezang 913. Voor de gemeente, die slechts vijf maanden vacant was geweest, was het een blijde dag. - Het. beroep van dr. de Lind van Wijn gaarden to D-e Bilt naar Delft is door liet classicaal bestuur vernietigd, doch 'l drietal is gebleven, zoodat binnenkort hot kiescol lege weer kan worden opgeroepen om op nieuw Z.Eervv. of anders een aiider aan le wijzen, die -dan door den kerkeraad kali worden beroepen. Goos. De uitslag van het eind- en over gangsexamen aan de Nijverheidsschool (Amb. sch.) alhier is als volgt: Eindeejxamen afd. Timmeren: C'. van Koeveringe, Schore, W. Sink'e, M. vaft Strien, Drie-wegert, J. L. Slager, T'. Geeri- se, A. Eversdijk, Kap-elle. Smeden: I. van de Velde, Bor'sele, O. Landman, C. Polderman, Krabbendijke, M. Potter Dz., Hansweert, P. Dironkers, Hans- weert, M. van Kogelenberg, Schore, W'. J. Braam, J. A. Boutens, A. J. V-ersé. Een leerling moet over drie maanden nog heitjecxamen doen. Afgewezen 4. Afdeeling Timmeren van 2 naar .3: J. A. de Jonge, M. A. den Hollander, Hans- wéerl, G. M. Windhorst, Rilland, G. J. Zembsch, J. W. Moe-lker, D-. Bliek, Kloe- tinge, L. Mollét, HiansweeTt, J. Lobbe- zoo, Krabbendijke, W. A. Ousee," Krab bendijke. Afgewezen 1. Afdeeling timmeren van 1 naar 2: W. Griep, Hansweert, W. F. J. van R,iet, J. J. Jumelet, P. Kopmels, 's Gravenpolder, J. Blauwkamer, Kruininge-n, A. A. Nonne- k'es, C. J. Karelse, Kruiningen, L. J. van Liere. Afgewezen 5. Afdeeling Smeden van 2 naar 3: D-. Slothouw-er, Schore, M. A. de Dreu, W. M. Treffers, 's Heer Arendskerke, E. Reijn- hout, A. van der Steen, Hansweert, M. W. Treffers, 's Heer Arendskerke, P. de Nooyer, L. Willeboer, Dt M'. Verburg, Wilhelminadorp, J. Bal, voorwaardelijk, Kloetinge. Afgewezen 2. Afdeeling Smeden van 1 naar 2: W. C. Schalkoort, 's Heer Arendskerke, A. J. de Wit, J. A. Magi-else, lerseke, J. J. Bakker, J.. H. Paauwe-, Kruiningen, G. A. Steketee, 's Heer Hendrikskinderen, G. H. Hollestelle, J. H. R. Oele, Ellewoutsdijk', S. J. de Gruijter, Ellewoutsdijk, J. Dt Harinck, J. J. de Jonge; S. W. de Kos ter, Hansweert, J. A. Houtman, op proef, Hansweert, C. Boutens, D-. C. Schrijver, M. J. Zandee, M'. Felius, voorwaardelijk, Wemeldinge. Afgewez'en 7 en 1 moest de school verlaten, omdat hij1 2 keer in dezielfde klasse zakte. Aidee-ling Schilderen: van 1 naar 2: J. Martens, Hansweert, F. Cl van der Vliet. Zij, achter wier naam geen woonplaats is vermeld, wonen te Goes. De volgorde der -namen is volgens de behaalde punten; Westkapelle. Benoemd tot tijdelijk on derwijzeres ,;4 an de O. L. school alhier,» Me.j. de Zeeuw, te Koudekedke,' thans, te Middelburg. Aan de middelbare landbouwschool te Groningen is het einddiploma o.a. uit gereikt aan den heer IP. J. J. Dekkeit Wzn. te Wemeldinge. De Sloetprjjs werd toegekend f.i in den heer S. J. T'iesen, te Oosterwijtwerd, terwijl mede daarvoor in aanmerking kwam genoemde leerling Dekker. Ougelukken. De héér R. Nafzger, wét houder voor, sociale zaken t© Maas tricht, is Zaterdagmiddag op het station te Aken -onder den trein geraakt, mét hot ge volg, dat zijn rechterbeen tot boven d© knie afgereden werd én den linkervoet tot aan den biel. Te St. Aathoni-epolder, gemeente Maasdam, is -een 4-jarig jongetje nabij de ouderlijke woning in ©en- sloot geraakt -en levenloos daaruit opgehaald. Branden. Zaterdagmiddag werd te Ommel bij Asten brand ontdekt in een schuur. Door den hevigen wind greep het vuur zoo snel om zich héén, dat weldra een vijftal huizen rbndonJ de kerk in lichten laaie- stonden. Ook de kerk zelf vatte tot. drie keer toe vlam, doch steeds wist men het gevaar te keeren. De huizen brandden tot den grond toe af; de kerk bekwam niet noemenswaardige schade. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. - Door vu-urt/j q-stokeu door kinderen brandde Vrijdag te- Spijk (a. d. Linge) een boerenschuur af. De woning wist- men te behouden. Te Dirogt (gem. Z-uidwolde) is waarschijnlijk door het spelen met luci fers door kinderen brand ontstaan in de- woning van G. welke geheel is afgebrand. Door wolven overvallen Naar uit Boekarest wordt gemeld, is het Roemeensehe dorp Pietsosim door 'een troep* wolven overvallen, waarbij 15 kin deren wierden gedood. D-e bewoners trachtten de roofdieren mot stokken en hooivorken te verdrijven, waarbij zes boe ren -gedood en 38 min of meer érnstig gewond werden. Moord? In de Haarlemmermeer onder Uithoorn is liet lijk van ©en zwer ver gevonden roet afgesneden lials (en p-olsen. Een scheermes zat nog in den p'ols. Er is -geen zekerheid .of e-r van moord of zelfmoord sprak© is. (Vad.) Inbraak. Te I.Tsselstein lieeft men bij -den b oerderijho uder aan den Biezen- dijk ingebroken en een ijzeren kistje weg genomen, waarin r TOO en geldswaardige papieren. Wisselkoersen. Amsterdam, 3 April, 12 uur. Berlijn chequ-e 0.83O.841/2 Berlijn bank O.84V20.85i/2 Brussel 22.22V2-22.27i/, Parijs 23.90—23.95 Londen 11.5734II.Ö81/4 Dollar '2.64—2.641/2 Oostenr. kronen O.O31/4O.O33/4 Oostenr. bank 0 03i/2- 0.04 Gevonden voorwerpen. In de maand Maart 1922 zijn aan bet 'bureau van politie te Go-es onder staande voorwerpen als gevonden aan gegeven en zijn aldaar verdere- inlich tingen te bekomen betreffende deze voorwerpen Zes handschoenen, een go-uden man chetknoop, een bronzen medaille, twee rozenkransen, een snoer witte koralen, een zilveren rozenkrans in étui, ©en handzaag, een zilverbon van één gul den, een geldbeursje, drie porte-mo-n- naie's met inhoud, een zilveren me daillon, een touw, een zilveren bro che, een heerenrij'wiel, ee-n vulpenhou der en een zilveren damle-s re-mon- toirhorloge. Goes, 1 April 1922. De Commissaris van Politie, E. C. WIERTS VAN COEHOORN. MIDDELBURG. Door de notarissen Hioo- len en Rlaupot, ten Cute zijn Donderdag in het openbaar verkocht: 1. een koetshuis met stal en bovenwoning met afzonderlijken op gang, Vlissingsche straal 161 en 161a e'n een aangrenzénd erf met een poort, uitke- mende aan de Stadsschüur, totaal groot 256 c.A. met de in het koetshuis aanwezige tui- genkastetT' 011 de op het erf aanwezige kip penhokken voor f 7098 aan 1'. A. Bakker q.q. te Koudekerke; 2. een koetshuis met slal en open erf met afzonderlijken uitgang, Teerpakhuizonstraat P 19, groot 209 c.A. voor f 4128 aan G. van Sluijs en C, Gee'nsen q.q. alhier, (M. C.) - WESTKAPELLE. Zaterdag» werd door no taris Mr. J. Loeff, in „de Valk" verkocht: een huis en erf ,aan de'n Molenweg, C 69, groot 254 -c.A. (19 r.) aan Huib. Verhulst Amz., alhier, voor f 2400. Daarna in „de Oranjeboom" werden 4 pcrceelen geveild: 1. een steenen wihdkorenmolen met erf, groot 340 c.A, (25(4 r.) opgeh. f9888; 2. molenaars- huis met schuur' ,stal en steenen varkens hok, groot 331 c.A. (25 r.) opgeh. f3633; 3. bouwland en sprink a. d. Hoogénweg groot 23.08 A. (176Vs r-) opgeh. f560 4. weil.uul aan den Kloosterweg Aagtqkorke, groot 80.30 (2 gem. t4 r.) f 1649 opgeh. Colijntplaat. Aanbesteding bouweil van een woonhuis met schuurtje, enz., aan den Nieu wen weg. Inschrijvers: E. .T. Maas, Kortgene f12225: Gebrs. Kievit, Colijnsplaal f 10599; L. W, Leen- dertse, Colijnsplaat ('7800; J. M. Ifaringinan, f 7690. Gegund aan laatstgenoemd. April- 4 Cadzand, instel hofstede, v. Mazijk- 4 Vlissingen, winkelhuis, huizen, pak huizen, alles met bovenwoningen, Paap. 4 Koudekerke, huizen, Loeff. 4 Middelburg, inboedel, Notarishuis. 4 Oostkapelle, koemélkersinspan, Blau- pot ten Cate. 4 Goes, vruchtboomén, Pilaar. 4 Koud-ekork©, renteniers-woning, Loeff. 5 Souburg, huizen, Blaupot ten Cate. 5 Vlissingen, weiland, Paap. 5 Wemeldinge, melkvee, melkgerei, de Kok. 6 Middelburg, stalhoudersinspan, Hioo- len en Blaupot ten Cate. 6 Middelburg, villa, huizén, Blaupot ten Cate. 6 Nisse, béestiaal, do Kok. 7 Serooskerke, hofsbeedje, winkelhuis, bouw- en weiland, Hioolen. 8 Aimeinuiden, huis, Ittmann. 8 Arneniuiden. woonhuis, schuren, pak huis ©n inventaris van den Zeeuw schen garnalenhandel, Paap. 8 Koudekerk©, opperhoul v. olmen en eiken. Loeff. 11 Cadzand, toewijzing hofstede, va* Mazijk. 12 Serooskerke, v-erp. wei- en bouwland» Blaupot ten Cate. 12 Koudekerke, inboedel, de Neeling- 12 I-erseke, oesterput, steiger en loods, zaaioesters, pachtrechtén, materialen, enz., Pilaar. 12 Go-es, vendutie, Hollmann. 12 Kortgene, beéstiaal, Hioolen. 13 Middelburg, hofstede, bouw- en wei land -en sprink, Struve. 14 Vrouwepolder, inspan, Struve. 19 Zoutelande, bouwland, Loeff. 20 Colijnsplaat, inboedel, Heijboer. 21 Grijpskerke, inspan, Blaupot ten Cate. ten Cate. 25 M-eliskOrke, ins-pan, Blaupot ten Cat*. 26 Souburg, inspan, Blaupot ten Cate. 27 Middelburg, heerénhuis, de Neeling- 28 Oostkapelle, inspan en vee, Blaupot Goes, hofstede, Pilaar. - 's-II.-Arendskerke, inspan, de Kok. Baarland, hoefje, Neervoort. April. 8 Walzoord-en, zinkwerken aan h:et wa terschap. 1.0 Borssel-e, herstel, enz. der waterkee- ringswerkan van den polder Borssele. 11 Burgh, herstel enz. lot 30 April 1923 van die werken aan dé water keer ing van bovten-genoemdén calamiteuzen polder. 13 Middelburg, Polderhuis, het op pro fiel brengen van den W. en O. water gang door de Welzingsche moeren- En onderhoudswerken enz. aan de vier wateringen. 22 N. -en St. Joosland, het plaatsen van ©en betonmuur2356 M. Polderbe stuur, P. Baurdoux. Rotterdam, 3 April 1922. Graanmarkt. Tarwe met tamelijk aanbod, kon tot vorige prijzen worden verkocht f 13.25f 1.3.65, afwijkende f 12 f 12.75, rogge onveranderd f12.50 f 12.85, gierst (chevallier) f 14f 15, haver prijshoudend verkocht f 13.75f 14.25, kleine -groene erwten naar kwaliteit f 19 f 23, alles pér 100 K.G., bruine boonen. niet aangevoerd. BRESLAU. V. D. fn de Anselnschacht in het district 'Ratibor brak ©en groot-e mijnbrand uit, dien men tot nu toe nog niet meester is. Zestien mijnwerkers wer den gedood, 38 met lichte of zware brand wonden -overdekt en 382 man, die aan 't w-erk waren, van de bovenwereld afge sloten Het reddingswerk is terstond aan- ig-evangen. BELGRADO. V. D. Tn Zuid-Servië had den groote overstroomingen plaats. Enkele plaatsen, o.a. Sandsjak Novbazar, staan onder water. De schad-e is -groot. LOiNDEN. V.D. Het Nod. Stoomschip Westerdijk (eigendom van v. d. Meer en v. Hattem te Rotterdam) is gestrand op de Barrière, die den mond dér Donau ver spert. AVEENEN. ALD. Volgens geruchten in monarchistische kringen heeft ex-keizer Karei in zijn laatste wilsbeschikking be- jpiaald, dat zijh stoffelijk overschot te AVee- nen in den vorstelijken grafkelder moet worden bijgezet. HELSINGFORS. V.D. In Petrograd moe ten ernstige onlust-en hebben plaats gehad wegens de confiscatie der kerkelijke goe deren. BERLIJN. V.D. De zoo geheimzinnig hier aangekomen Russisch© del-egatie voor Genua hield gisteren langdurige confe renties.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1922 | | pagina 3