Uit de Provincie. Predikbeurten. zijde werd criUek geoefend op de rijks- kleeren-affaire van Herzibe'rger en hel suiker- en koffi©kantoor. Duijs vroeg per motie een nieuw onderzoek van de kleerenzaak. Dhr. Teenstra vroeg, eveneens per motie, opheffing van allo crisis-instellingen. Daar was dhr. Schaper tegen, want dan was 't ook met dc huurwetten gedaan. Vandaag wordt over beide moties gestemd. Apotheken. A.s. Zondag zijn de Volgende apotheken geopend: t<' Goes die van 1,. la Porte; te Middelburg die viui M. J. v. Pien- broek; G en te Vlissingen die van S- J. Engering- Bij Kon. Besluit is toegekend aan de gemeente Krabbendijke efen voorschot tot een maximum van f 52.000, ter, verstrek king aan de in die gemeente opgerichte) vereeniging, uitsluitend werkzaam ter be vordering van de verkrijging van onroe rend goed door landarbeiders, ter ver krijging van onroerend goed, om dit, het zij dadelijk, hetzij later, als los land in pacht uit te geven; Voor den Raad van State is behan deld; Het beroep van den raad der ge meente Stoppeldijk tegen het besluit van Gedep. Staten van Zeeland, waarbij goed keuring is onthouden aan de begrooting dier gemeente voor 1922, omdat daarop niet voorkwam een' post voor vergoeding aan het bestuur eener bijzondere R. K. school, ingevolge art. 205 der Lager On- derfvvijswet 1920. De raad achtte zich niet verplicht bedoelden post op de be grooting te brengen, omdat de school waarom het hier gaat niet op Januari 1921 in gebruik of in aanbouw was, zooals de wet eischt, aangezien de aanbesteding ervoor eerst op 2 Maart 1921 heeft plaats gehad. Weliswaar zou onder ,,in aanbouw zijn" volgens den Minister van Onderwas enz. zijn te verstaan goedkeuring van de teekening en 't bestek voor 1 Januari '21 maar de gemeenteraad oordeelde, dat dezlo opvatting in de wet niet te vinden is. Ook al zou het schoolbestuur met eene aanvrage om gelden voor eene nieuwe school bij den raad zijn gekomen, dan zou daarop toch naar alle waarschijnlijkheid afwijzend zlijn beschikt en in plaats van die gelden de beschikking zijn aangeboden over een of beide in de gemeente aan wezige openbare scholen. Gedep. Staten zijn met den Inspecteur van het Lager Onderwijs in de inspectie Middelburg, gelet op de zienswijze van den Minister, van oordeel, dat de school waar voor vergoeding wordt gevraagd, moet geacht worden op 1 Januari 1921 in aan bouw te zijn geweest nu op 30 December 1920 bestek en teekening zijn goedge keurd. i Het beroep van den raad der gemeente Stoppeldijk werd toegelicht doorr Mr. van Deinse, advocaat te Middelburg. Verplaatst met ingang van 1 Mei a.s. de telegrafist J. F. Haarsma van Vlissingen naar Amsterdam (telegraafkantoor) en de telegrafist A. E. Verhagen van Middelburg (telegraafkantoor) naar Vlissingen. Middelburg. In de algemeene vergade ring van de afdeeling Middelburg van het Nederl. Roode Kruis herdacht de voor zitter in hartelijke bewoordingen wijlen jhr. mr E. A. C, de Casembroot, die vooral in de oorlogsjaren zooveel voor het Nederl. Roode Kruis heeft gedaan. De penningmeester deed rekening en ver antwoording over 1921, waaruit blijkt, dat de ontvangsten f 383.41J/2 hebben bedragen en de uitgaven f 162.40, alzoo een goed slot van f 221.01V2. De secre taris bracht verslag uit. In het najaar is de transportcolonne geïnspecteerd door den generaal van Delft, die zijn tevreden heid er over heeft betuigd. Als afgevaardigden naar de algemeene vergadering van het hoofdbestuur werden de voorzitter en secretaris, de heenenj mr baron Tlioe Schwartzenberg en 'H. Dronkers, benoemd. Goes. Gisteravond sprak in openbare vergadering V001* de afd. van Patrimonium in „de Prins van Oranje" ds J. B. Netelen bos, Ned. Herv. predikant te Heinkenszand over het onderwerp „Sociale liefde". Na ingeleid te zijn door den voorzitter, den heer J. Dirks, zei Spreker geen actueele sociale vraagstukken te zullen behandelen, maar te willen wijzen op den grondslag van heel ons leven: de christelijke liefde. Vroeger ontbrak op sociaal gebied die liefde wel eens bij de werkgevers, maar, zoo vraagt spr., ontbreekt ze nu soms niet bij de werknemers? Vroeger werd als gevolg van verkeerde Bijbelbeschouwing de Schrift wel eens te veel ten gunste der werkgevers uitgelegd, maar slaat nu de evenaar weer niet naar" de andere zij do over? Die willekeurige Bijbelopvatting ala kóu Gods Woord voor alle concrete ge vallen in eiken tijd regels aangeven, heeft ons op velerlei terrein parten gespeeld. Met de Schrift in de hand heeft men de slavernij bestreden en verdedigd, den Za terdag en Zondag als wekelijksche rust dag aangeprezen, enz. Het komt er echter meer op aan, of wij alles door het gelooJ doen, ook op sociaal gebied. Aan de hand van Efeze 6 3-9 be handelde Spr. daarna de plichten van knecht en heer, van werkgever en werk nemer. Deze vermaningen van Pau- lus zijn wel tot de slaven en hun heeren gericht, maar Spr. aarzelt niet zijn instem ming met de woorden van prof. Bavinck te betuigen, die in tegenstelling met Tal- ma, meende, dat deze woorden ook nog wel wat voor onzen tijd hebben te zeggen, wat Spr. nader aantoont. Zeker, het Chris tendom spreeut zich niet uit over den maatschappij'-vorm, maar leert wel, dai liet socialisme is de onchristelijke harts tocht va,n het geweld. De kleur van het Christelijke principe is niet rood, noch zwart, maar wit, het symbool der hei ligheid. De waarde van onze daden, ook op sociaal terrein, wordt beheerscht door do vraag: zijn ze door het geloof verricht? Is men bij het verrichten door de Chris telijke liefde geleid? Het centrum, ons hart, moet gebonden zijn aan Christus, dan is 'tin orde, en dan pas kunnen wo den C h r i s t e 1 ij k socialen strij'd voeren. Spr. is geen pessimist, maar we beleven toch moeilijke tijden en Spr. denkt vaak aan het woord van prof. Bavinck: ik zie geen oplossing van het socialevraagstuk dan door een catastrophe. En inderdaad, God spreekt in onzen tijd zeer. ernstig, ai mag anderzijds niet worden ontkend, dat er een verblijdend vragen naar1 'religie is. Laten we ook bfj en in onzen socialen ar beid, die vragenden ten gids zijn, niet alleen met onze woorden, maar niet minder door onze daden. Dat kan echter alleen als we zelf het geloof bezitten, want Lu ther heeft het eens zoo terecht gezegd: wat ge gelooft, dat hebt ge en dat zijt ge. Beter dan door de wetten zal ons volksle ven door het geloof in goede banen geleid worden. Na een kort slotwoord van den voor zitter eindigde ds. Netelenbos deze welge slaagde en goed bezochte vergadering met dankgebed. In de 27 Maart j.l. gehouden verga dering van de Coöperatieve Voorschof- Vereeniging en Spaarbank te Goes, werd de balans en winst- en verliesrekening overhet boekjaar 5 Februari 1921-1922 goedgekeurd. Blijkens het door den kas sier, Mr. C. M. Kegge, uitgebracht jaar verslag bedroegen aan het eind van het boekjaar: het aandeelenkapitaal E 23347.50, het reservefonds f 21706.16V2, de spaar gelden f 129846.97, de uitstaande Voor schotten f 97645.De zuivere winst over genoemd boekjaar werd vastgesteld op f 2200.79, en het dividend werd bepaald op f 5.48 per volgestort aandeel van f75, zijnde 7.307 pet. In deze vergadering- werd tot controleur herkozen de heer J. Kor- stanje Lz., terwijl als commissarissen in de vacatures J. A. van Heel, en J. F. van der Leeuw, welke heeren als zoodanig hebben bedankt, met het oog op hun leef tijd en 0111 gezondheidsredenen, werden gekozen de heeren A. J. van 'Heel, en W. de Jonge A. Cz., allen wonende te Goes. Aan het adres van het Roode Kruis te Den Haag zijn door de Geref. Joingod. Vereen. „Heb de waarheid en den vrede lief" alhier 54 Idoedingstukken voor de Russische kinderen gezonden. Vlissingen. Gisterenavond trad alhier i:i de N. Middelkerk als spreker voor de ver schillende jeugdorganisaties op ds Knop pers, Gepef. pred. te Amsterdam, met het onderwerp: „Het Leven is ernst, geen spel"- Spreker begon met er op te wijzen, dat, ook in deze '20ste eeuw onder bet jonge •geslacht, ondanks den somberen tijd, nog veel lust' tot plezier is Tóch wordt vaak de ware, echte blijdschap gemist Spreker teekondc in schoohie Bewoordingen die wa re blijdschap. Ook de H. Schrift bevat op tal van plaatsen een opwekking tot blijde en vroolijk zijn. De Christelijke blijdschap moet gepaard gaan met ernst, wat niet hetzelfde is als zwaarmoedigheid. Die laatste vinden wie bv. bij Helène Swarl en Willem Kloos. In die zwaarmoedigheid kan juist een gebrek aan ernst schuilen en een veronachtzamen van de taak, welke Gdd ons oplegt. Vooral onze jongens en jonge mensehen moeten wars zijn van zwaarmoedigheid- Luther zeide op zijn krasse manier: „Zwaarmoedigheid is uit den duivel". Spr- waarschuwde eveneens voor de zucht naar gewichtigdoenerij, waaraan onze jonge mensehen zich zoo gaarne overgeven La ten onze jonge mensehen eenvoudig zijn in hun optreden. Wij moeten hebben jonge mensehen, vast in bel geloof, in kleine dingen toegeeflijk, doch op het stuk van beginselen de vaandelen i'ier opheffende. Gezonde ernst houdt allereerst reke ning met de realiteit, met zondp en el lende en maakt onze jonge mensehen ervaren in het verstaan der tijden- Het lo ven moet opgeheven worden tot het ide aal. Dat ideaal moei diep in het hart leven. Hierdoor leert de mensen lijden en strij den en bovenal zal men ernst maken met de verhouding tot zijn God. Outlelande. Met ingang van 1 Mei a s- verplaatst de hulpbesteller C. A. van 't Veer van hier als vaste hulpbesteller naar Ierseke lerseke. Heden is de eerste bezending zaaioesters naar Frankrijk verzonden. Dit jaar zullen de oesters niet per schip, maar per wagen worden verzonden. Plaats van bestemming is Tramblade. Van Falmouth is Donderdag een vischsloep aangekomen om voor Engelsche rekening zaaioesters te laden. 's-Heer-Arendskerke. In de Woensdag gehouden raadsvergadering die door 6 leden en den secretaris werd bijgewoond en waarin de heeren de Jager, Linden- bei'gh. Valkier, de Vlieger en v. d. Dries afwezig waren werd aan mej. J. J. Talsma op- haar verzoek met ingang van 1 Juni a.s. eervol ontslag verjeend als onderwij zeres aan de openbare lagere school te Nieuwdorp Aan hot bestuur der vereen, voor Chr. Wijkverpleging te Borssele en Nieuwdorp werd een subsidie toegekend van f 75 per jaar voor de tuberculosebe strijding. De begrooting van het burg. armbestuur van 's II Arendskerke en die van het Groot armbestuur van 's Heer Hendrikskinderen voor 1922 worden vast- y bó* iv.t- gaaf op f 24413.90V2 en laatstgenoemde in ontvang en uitgaaf op f 5675,77Va- Een door B. en W. ontwerpen verordening ingevolge de Leerplichtwet, waarbij werd voorgesteld het landbouwverlof te bepalen op 2 weken, aanvangende in Maart en 2 weken aanvangende in Juni kon de goed- keuring van den Raad niet verwerven De heer Zandee achtte het mloer ge- wenscht deze verloven te bepalen op' '2 weken aanvangende in Juni (bessentijd) en 2 weken aanvangende in September (aardappelen rooien), welke meening ook door alle leden wordt gedeeld. Besloten wordt de vaststelling dezer verordening laan te houden tot de volgende vergadering. Verder wordt vastgesteld een verorde ning op de heffing van oen plaatselijke belasting naar het inkomen, één op du heffing van opcenten op de Rijksiïikom- stenbolasting en één op de heffing van op centen óp de Vermogensbelasting. Y001 het belastingjaar 1922—1923 zal geheven worden 1 pet. van alle belastbare inko mens 75 plet., op de hoofdsom van allo aanslagen in de Rijksinkomstcnbelasting en 75 pet. Oip de hoofdso[m van alle aanslagen in de Vermogensbelas tingDo som voor aftrek voor noodzakelijk levens onderhoud wordt vastgesteld op f 500 voor gehuwden en f 350 voor ongchuwden, ter wijl voor elk kind—beneden do 15 jaar een bedrag van f 50 wordt afgetrokken Nadat nog eenige wijzigingen waren aange bracht in de Gemeenlebegrooting voor 1921 en 1922 sluil do voorzitter de verga dering. Met ingang v.an 2 April a.s. wordt de Zondagsbestelling alhier opgeheven. Het publiek wordt gelegenheid gegeven om alle correspondentie van 10.3011.30 u. aan het kantoor af te halen Wissenkerke. Donderdag vergaderde de gemeenteraad, Afwezig de hoeren Joh. v. Maas en L J. Sporte. De voorzitter doet eenige mededeel ingen omtrent de confe rentie der gemeentebesturen van Wissen kerke en Korfcgene inzake de Vleeschkeu- ringswet. Die bijeenkomst had er toe ge leid, dat aan de raden zou worden voor- gesteld, de uitvoering gemeenschappelijk te regelen. Een besluit daartoe Werd mei algemeene stemmen aangenomen, nadat een vraag Van het lid do Regt, of de raden medezeggenschap hadden in de benoeming van den keurmeester, bevestigend was ba- antwoord. Tol leden van het stembureau voor de a.s. Kamerverkiezing werden benoemd voor Wissenkerke, ouder voorzitterschap van den burgemeester, de heeren A v. d. Maas, S. J. de Regt en W. de Jonge, als plaatsvervangers de hoeren Joh. van dei Maas, Th. 'de Ridder en A. L. Abra hamse. Voor Kamperland, met wethouder van Nieuwenhuizen als voorzitter de hee ren A. van Ilea, J. J. Buijze en P. de Feijter, plaatsvervangers de heeren M. M. Schippers en C. Drinkwaard. Daarnfi werd den raad kennis gegeven van een ïapport van den gemeenteopzich ter omtrent de schade aan de steenglooiing van de haven te Kamperland, als gevolg van sterke spuiing. Gebleken was, dat die schade met geringe kosten is te herstellen, er verder te voorkomen. De toestand dei geregulizcorde vaargeul was verbeterd. De zate voor het terrein der firma Schippers zal verhoogd moeten worden. Bij de rondvraag vroeg het lid Buijzte of het niet goed zou zijn dc doellooze lei ding der vroegere centrale op' te 'ruimen, voor die verder door roest wordt verteerd- De voorzitter zeide toe, dat er spoedig werk van gemaakt zou worden. Hot lid •do Regt gaf in overweging de klokken van 8 en 12 uur doen luiden volgens den zonnetijd. De voorzitter zeide toe, te zullen overwogen of dit in 'talgemeen belang wenschelijk gea.cht kan worden, en zonder wetsovertreding mogelijk is. Het lid do Jonge had opgemerkt dat eenige putten en zwakke plekken in den maeadamweg door 't bestrooien en inrijden van fijne ma cadam 11a e enigen tijd zeer verbeterd wa ren. Hij gaf in overweging dit middel op wat ruimer schaal toe te passen. De voorzitter zeiclo raadpleging met den Wegopzichter toe. Het lid de Feijter merkte op, dat er bij de ouders der schoolgaande kinderen nog zoovéél onzekerheid bestond vooral inzake het schoolgeld. Blijkens de daai'op gegeven toelichling is door de be sturen der bijzondere scholen verzocht de schoolgelden door den gemeenteontvanger te doen innen. Als gevolg daarvan zullen de ouders voortaan elk kwartaal een schoolgeldaanslag ontvangen die in1 3 ter mijnen Iran worden voldaan. Nog vroeg hetzelfde lid, of het niet mogelijk was de wekelijksche gelijkzetting der klok te Kamperland op een anderen tijd dan thans te doen plaats hebben. O'ok zo'.u 'de klok nuttiger zijn op een toren dan thans op do school. De voorzitter wees voo;r' dit laat ste op de hooge kosten. Het lid Buijze zeiDeze klok of geen klok, komt op hetzelfde neer. De voorzitter nam op gich de zaak neg eens- bij B. en W. te zullen doen nagaan. Koudekerke, Woensdagmiddag vergadet- de de Raad in voltallige zitting. Aan een verzoek van de Bank v. Ned. gemeenten, om aandeelen te nemen, wordt niet vol daan. Mededeeling; werd gedaan, dat aan de bijzondere lagere scholen een subsidie zal worden gegeven van f 10.344 por leer ling. Voor deze bedoelde subsidie zal, na aftrek van het schoolgeld, een voor schot worden gegeven- van 80 pet. Naar aanleiding van het niet goedkeuren vair de begrooting 1922 door Ged Staten, werd door den raad besloten, het salaris der wethouders te brengen van f 500 op f 400. Door de schoolcommissie werd ge adviseerd, de post van 75 voor belooning der leerlingen te brengen op f 150 en het schooljaar op alle scholen te doen be ginnen met 1 Anril.. teneinde de cel ij k- stellingte bevorderen Beide adviezen wer den goedgekeurd. Het bij do wet verleende landbouwver lof werd bepaald n.l. de le en"2e" week in de maand Juni en de 3e en -bei fWeek in de maand September. Een verzoek van do vereen voor Herv. schoolonderwijs om een bedrag van f40.000, vond nog al bestrijding. De voor zitter betreurt het, dat de openbare school niet kan omgezet worden in een Christe lijke. daar de bevolking locli in 't algemeen voor Chr. onderwijs is. Volgens art. 77 der onderwijswet kan echter dit verzoek niet geweigerd worden. Wel zouden de kusten aanmerkelijk minder kunnen zijn als een gedeelte der openbare school kon worden gebruikt. Maar daar dit, na in gesteld onderzoek door den Inspecteur sterk is ontraden, ziel spr. er geen heil in, dit verzoek nog te richten aan hooger autoriteiten, mede omclat do openbare school sinds lang niet aan do bij de wet gestelde eischeri voldoet. De heer Sandersc kon geen voldoende reden voor het verzoek vinden en zal nooit meewerken 0111 f 40.001) te geven voor enkele drijvers, die met alle gewold een 40-tal kinderen bij elkaar hebben gekregen voor een te bouwen school, alleen om ze van de Geref. school af te halen uit. vrees, dat ze daar Geref. zouden worden. De .Raad moet zich tot den Minister wenden met de mededeeling, hoe hel hier gesteld is Dan zal het! niet worden toegestaan - De heeren Punt en Contant waren nog niet overtuigd dat alle pogingen, om een gedeelte van de openbare, school beschikbaar te stellen, zouden mislukken en verklaarden zich voor verdere informatie. Zonder hoofde lijke stemming werd het voorstel aangeno men, om den verzoekers te berichten, dat een gedeelte der openba.ro school beschikbaar zal worden gesteld. Verder kwam tör sprake het rapport inzake do annexatieplannen van Middel- bnrgd betreffende 't Zand. De heer San- derse meende, dat de motieven van Mid delburg niet steekhoudend zijn. Aan grond- uitbreiding heeft. Middelburg geen gebrek, getuige den uitbouw aan den anderen kant. Verlichting, rioleering (wat toch niet zal gebeuren, omdat het veel te duur is), politietoezicht, geneeskundige behandeling, dit alles kan niet beter behartigd wor den, dan nu door Koudekerke gebeurt. Ook do heer Boone is hel met spr. ceus; ook financieel zou Koudekerke er niet op vooruit gaan. l)o heer Punt zou willen, dat nog meer do moreclc zijde in het rapport naa|r voren werd gebracht. De voorzitter betuigde, dat hem dó instem ming van den Raad met de anti-annexa-- tie-be woging aangenaam was en vond lief bemoedigend, dat bijna alle bewoners van Middelburg het eveneens niet. Wenschelijk achten, Sercoskerke (W.) Door de commissie- voor 't Miljoenplan is deze week afge dragen de som van f 2106. Hierbij is niet bijgerekend het doel der kiezers die tegen aan Vrouwepolder wonen, daar zij het hunne daaraan toevoegen, zoodal de aan slag per kiezer nog iets is overtroffen. Nieuwerkerk. Dinsdag vergaderde de Raad voltallig- Medegedeeld wordt, dat met het plaatsen der wegwijzers een af wachtende bonding zal worden aangeno men. Wordt vastgesteld een gemeenschap pelijke regeling tol het inrichten van een vleoschkeuringsdiensl, standplaats te Oos- terland. Het verslag van de commissie van toezicht op het L. O. bevat twee klachtenl.e. dat de kachels nog tot het oude systeem behooren; 2e. dat,de bi bliotheek onvoldoende bleek te zijn. De voorzitter meent, dat de kachels nog zeer goed branden. Dhr. de Bruijn voelt veel voor een goede bibliotheek. Op het ver zoek van Zierikzee om een bijdrage be treffende het uitdiepen der haven aldaar om in verhand daarmede een betere post verbinding te verkrijgen zegt de voorzit ter: boe durft Zierikzee dit vragen? Dhr. Geleijnse is ook voor afwijzen. Hij wijst op dien goeden ouden tijd en brengt hulde aan onze bekende veerschippers. Met alg. stemmen afgewezen. Tot leden van het stembureau worden gekozen de beide wethouders en plaatsvervangende leden de heeren de Bruijn en v. Klinken. Bij de rondvraag is het dhr. v. d. Have namens de gemeenten aren een behoefte te wijzen op den treurig en aanblik van de begraafplaats. Het is een schande zoo- als 't er daar uitziet- Do heeren Geleijnse ien de Bruijn beamen deze klacht De voorzitter zal onderzoeken. Daarna^, sluiting. Axel. In een alhier gehouden vergade ring, uitgeschreven door de afd. „Patri monium" werd naar Zei. meldt, de vol gende motie aangenomen De afd. Axel van „Patrimonium"; de Nederl. vereen, v. Fabrieksarbeiders afd. ;Axel en de Chr. Bond van Landbouwar- beiders, te Driewegen, gem. Ternouzen, in vergadering bijeen op 24 Maart 1922 te Axel, ter bespreking van den noodstand in de vlasindustrie, waardoor.de fabrikanten hunne fabrieken hebben moeten sluiten; overwegende dat hierdoor eene belang rijke industrie voor Zeeuwsch-Vlaanderen dreigt onder te gaan; dat in 'dit bedrijf ongeveer 1000 a 1200 arbeiders werk zaam zijn en door het sluiten der fabrieken werkloos zijn geworden; dat het sluiten dezer fabrieken oorzaak zal worden, dat tal van gezinnen aan groobe armoede worden prijsgegeven; dat het verdwijnen van deze industrie groot nadeel zal bren gen voor de landbouwers, omdat de vlas- verbouw een ruime plaats inneemt, onder den verbouw van handelsgawassen; dat de algemeene welvaart voor de goheele bevolking er zeer door zal worden ge troffen; dringt er bij Uwe Excellentie ern stig op aan zulke maatregelen te neriien, dat het verdwijnen van deze industrie nu en in de toekomst kan worden voorko men. Op Zuid- en Noord-Beveland. Ned. Herv. Kerk. Zona a g 2 April. Goes, vm. 'ds. Meloen van Kloetinge. Baarland, 3 11. ids. Netelenbos. Biezelinge, 9.30 u. ds. Jonker, '2 11. ds. v. Mannen (U. Tjjd). Borssele, vm. ds. Elenbaas. Colijnsplaat, vm. en nm, ds. Kcijkes. Driewegen, 9.30 u. ds. Kalshoven. Ellewoutsdijk, vm. ds. van Leeuwen. 's-Gravenpolder, vm. «een dienst; hm. ds. Kamsteeg, Hansweert, 9.30 en 2.30 u. ds. Waardenburg. Heinkenszand, 10 u. ds. Netelenbos, nm. geen dienst, av. (i.30 u. ds. Netelenbos (Her denking in'neming van Den Briel). 's-Ileor Arendskerke, vm. en nm. Ds De Voogd. 's-Heerenhoek, nrn. ds. Kalshoven. 'sfl.- Ablskerke, vm. en nm. Ds v. d. Piassche. 's-H. Hendrikskinderen ,vm. (Is. Kamsteeg. 11.111. ds. Goedhart van Maria lloorebeke. Iloedckcnskerke, 10.30 u. ds. Hermanides van Hulst (bevestiging), 3 u. ds. v. Lindonck (in trede). Ierseke, vm. lecskork, nm. ds. Drost. Kamperland, vm. en nm. Ds de Wijk. Kapelle ,vm. 9.30 u. ds. de Vries van Goes. '2 u. di'. Schmidt (0. T. Katlemiijke Kats, vm. en nm. ds. Mol. Kloetinge, vm. ds. Slcinz, nm. ds. Meioeh Kortgenc, vm. ds. Miskotte, nm. lecskork. Krabbendijke, 10 u. iecskerk, n.111. Kruiuingen, vm. eii 11111. ds. Diederiks. Nieuwdorp, vm. leeskerk^ Nisse, vm. en nm. ds. Pont.. Oudelande, 10.30 u. ds. van Essen, 3 u. geen dienst. Ovezand, 2 11. Iecskerk. Rilland, vm. e nnin. ds. Visser. Schore, vm. 011 nm. ds. Klomp. Waarde, vm. ds. v. Maanen, n.m ds. Johker. Womelllinge, vm. ds. Drost. Wissenkerke, vm. en nm. Ds v. d. Linde. Wolphaartsdijk, vm. en nm. Ds Mantz. Op Walcheren. Aaglekcrke. vm. Ds Seulijn. Biggekerke, vm. en nm. Ds Koenekoop. Domburg, vm. en 11111. ds. Hak (nm. Doopsbed: Gapinge, vm. ds. Maas. Oostkapelle 2 u. ds. Gijsman. Klfcverskerke, vm. Ds Wautors. Koudekerke, vm. ds. Voorhoeve, nm. d. Meliskerke, N. en St. Joosland, vm. en lim. Ds v. Garderen. Grijpskerke, vm. ds. Gijsman (Voorber.l. Rit.lhem, vm. en nm. ds. Sundermeijer. Serooskerke, vm. en 11111. dr. Gunning. Sint Laurous, vin. en hm. Ds van 't Hoff. O. en W. Souburg, 9.30 en 2 11. ds. Graves van Willcnswaard. Veere, vm. dr. Wefjland (Bev. nieuwe lidmaten). Vrouwepolder, 2 u. ds. Bastiaanse. Westkapellc, 9.30 rti *2 u. ds. Iteus. Zoutclande, 9.30 -u. ds. Middendorp. 'L Zandt, 10 11. ds. Jonker, '2.30 u. geen die'nst. Geref. Kerken. Baarland, vm. en nm. Ds R. Brouwer. Borssele, vm. en nm. ds. H. Brouwer. Domburg, vm. en 11111. ds. Dienier vim Silvoldie. Driewegen, vin. en nm. leeskerk. Gapinge, vm. leeskerk, 11111. ds. Wessels. (Openb. Bel, en Voorbe'r. H. Av.J Geersdük, vm. en nm, leeskerk. 's-Grav»npolder, vm. en nm. leeskerk. Grijpskerke, vm. en nm. leeskerk. Heinkenszand, vm. e'n nm. leeskerk. lerseke, vm. en nm. ds. Meijer. Kapelle, 10.30 en 3 u. ds. A. Scheele. Kamperland, 9 en 2 u. ds, v. d. Ende, av. leeskerk. Kii'abbendüke, 9 en 2 u. ils. N. Woldinga va'n Mildam. Krulningen, vm. oil nm. cand. v. d. Spek v. Voorburg. Nieuwdorp, vm. en nm. Ds Doekes. Oostkapelle, vm. e<n 11m. leeskerk. Schoondijke. vm. en nm. leeskerk. Veere, 9.30 11. ds. Wessels, 2 u. leeskerk. Westkapelle, vm. en nm. leeskerk. Wemeldinge, vm. en nm. leeskerk. VvissenK'erKe, vm. en nm. leeskerk. Wolphaartsdijk, 9.30 en 2.30 u. (zomertijd) ds. L an ting. Geref. Gemeenten. Middelburg, vm., nm. en av. Ds Verhagen. Goes. vm. nm. en av. leeskerk. Borssele, 9, 2 en 5.3 Ds Vreugdetiuil. Ic-rseke, vm., 11m. on av. ds. Kersten. Krabbendijke, 9, 1.30 en 5.30 11. leeskerk. Chr. Geref. Kerk. Riezeliuge, 9.30 e n2 en 6 u. ds. H. Jaiisscn, Legerpredikant. Tholen en St. Filipslantl. Ncd. Herv. Kerk. St.-Annaland? Oud-Vossemeer, 9.30 ii. ds. v. Grielbuijzen, 2 u. leeskerk. Poortvliet, 10.30 u. ds. Verschoor, 3 u. leesk. St.-Maartonsdijk Scherpenissc10.30 u. leesk., 3 u. ds. Los. Stavenisse, 9.30 u. leeskerk, 2 u. ds. v. Griet- hnijzen (O. T./ Tholen, vm. ids. Datema, nm. ds. Verschoor. Geref. Kerken. Anna Jacobapolder, 9.30 en 2 u, ds. Veld kamp. Oud-Vossemeer, vm. en nm. ds. Staal, av. Isoskcrk Poortvliet, 10.30, 3 en 7 u. leeskerk. Tholen, 10 en 3 u. ds. Bolwijn. Geref. Gemeenten. St.-Aimaland, vm., hm en av. leeskerk. Scherpenisse, 9.3Ó, 2 u. en 5.30 u. leeskerk. Stavenisse, 9.30, 2 u. en 5.30 u. leeskerk. - Si. Maartensdijk, 9.30, 2 en 5.30 u. leeskerk. Tholen, vm., nm. en av. leeskerk. Schouwen en Duiveland. Ned. Herv. Kerk. Bruinisse, 9.30 en 2 u. ds. Waardenburg. (n.m. Doopsbcd.) Haamstede, vm. en nm. ds. Japchen. Nieuwerkerk, vm. en nm. Ds v. d- Linde. Oosterland, 9.30 en 2 u. dr. Weeda. Zonnemaire, 9.30 u. Ds de Leur. Geref. Kerken. Brouwershaven, 9.30 en 2 u. leeskerk. Bruinisse, 10 ion. 5 u. cand. v. d. Weert val» Kampen. Haamstede, vm. en nm, ds. W. Goedhuijs, Nieuwerkerk, vm., nm. en av. leeskerk. Oosterland, 9.30, 2 en 5.30 u. leeskerk. Süharendijke, vm. en nm. Ds G.Laarmail. Zierikzee, 10 u. en 6 u. ds. Wielenga. Zonnemaire, 9.30 en 2 u. leeskerk. Chr. Geref. Kerk. Zierikzee, 10 en 6 u. Ds van der Molen, 2 u. leeskerk. Geref. Gemeenten. Bruinisse, 9.30, 2 en 5.30 u. leeskerk. Nieuwerkerk, 9.30, 2 en 5.30 u. leeskefkj Oosterland, 9.30, 2 en 5.30 u. leeskerk.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1922 | | pagina 2