Buitenland. Binnenland. Staten-Generaal. Dit de Provincie. Gemeenteraad van Middelburg. juich der zegevierende Geuzen. Hun zan gen luidden in het jaar van de vrijheid, het wonderjaar 1572. Want de vermeeste ring van Den Uriel gaf het sein tot den opstand- Het gansche volk zonder onder scheid van kerkelijke belijdenis en van maatschappelijken stand, verkeerde in de stemming, waaronder een revolutie kon plaats hebben. Het is de luide volksstem, die men hoort in het geuzenlied van Mar- nix van St. Aldegonde, als hij aanspoort: Doet helpen verlogieren Due d'Alve, den Tyrant en na deze opwekking doet volgen een wakkeren krijgszang, een heldere wapen kreet: Krijgslien, wilt u oprusten In God bestaat uw kracht; Strijdt ridderlijk met lusten, Voor Gods Woord en 's lands rechten, Met een verbonden schild Den sold der vrome landsknechten, Gijlien ontvangen zult! (Standaard.) A. VAN DEUllSEN De Etna in werking. Uit Palermo wordt, aan do „Tel." ge meld: De uitbarstingen van de Etna zijn wederom heviger geworden. Stroomen lava. vloeien aan alle zijden over den kra terrand. De bewoners dei' o]> den berg gelegen dorpen verlaten in allerijl hun woonplaatsen. Te Palermo en Messina hebben in de laatste dagen herhaaldelijk aardbevingen plaats. Korte berichten. Tusschen Engeland 'en Frankrijk openbaren zich nieuwe meeningsverschil- len betreffende Genua, met name 'aan gaande de taak, die den volkenbond moet worden toegekend. In de gehouden zitting van het Britsche kabinet is de te Genua te volgen politiek besproken. Het boet, dat alle mee- ningsverschillen, welke zich in het kabi net gelden deden, thans uit den weg zijn geruimd en dal de politieke gedrags lijn definitief nu is vastgesteld. In den staat New-York heerscht de griep weder in hevige mate, vooral te Ogdenburg, waar op iedere vijf personen er een ziek is. Volgens de Praagsche bladen heeft de regeerin,g van Tsjecho-Slowakië een verordening uitgevaardigd, dat al het vrou welijke personeel, in dienst van den staat, voortaan tijdens de diensturen blouses moeten dragen, die tot aan den hals ge sloten zijn. Ex-keizer Karei is zeer ernstig ziek. Hij is lijdende aan oen broncho-pneumonie. Volgens een bericht uit Genève zul ten de Zwitsers'chie spoorwegen met in gang van 1 April den .prijs deY gewone reisbiljetten met 20 pet verminderen. Ook zal een vermindering „worden toegepast op het tarief der supplementaire biljet ten voor de expres-treinen voor afstanden boven de 200 K.M. De zoon van Henry Ford, die evenals zijn vader autofabrikant is, heeft in zijn fabrieken de vijfdaagsche werkweek inge voerd. Zaterdag en Zondag slaat bet lieele bedrijf stil. De arbeiders, zegt hij, hebben meer noodig dan één dag rast en ont spanning. Dit is zoowel het oordeel mijns vaders a'ls het mijne. De Joonen zullen niet gewijzigd worden. Volgens de bladen uit Karlsruhe is sedert Maandag in Wurttemberg en Baden een hevige koude ingetreden. Uit het Zwarte woud wordt zware sneeuwval en een koude van 6 toft 9 graden gemeld. New-York blijft zijn reputatie van bandeloosheid en moordzuchligheid de laatste jaren met zooveel recht verdiend handhaven. Zondag waren er in die wereldstad weer drie moorden, alle ge pleegd onder geheimzinnige omstandig heden en zonder dat van de daders' ook maar een spoor ontdekt is. De revol verbandieten te New-York nemen onte genzeggelijk toe in aantal en driestheid; en ook de winkeldiefstallen en ladelichte- rijen worden talrijker. Volgens berichten uit Italiaansche bron zou Lenin overleden zijn. Naar de bladen berichten, is tenge volge van het gebrek aan aardappelen on het invoerverbod van sinaasappelen te Weenen een scheurbuikepidemie onder de kinderen uitgebroken. Staking van t i m m e r g e z e 11 e n in Friie. sland Maandagmorgen is in verschillende plaatsen van Friesland het werk gestaakt door timmerknechts, georganiseerd in de moderne, Christelijke en Roomsch-Katho- lieke bonden van arbeiders in het bouw vak. Gestaakt wordt bij de patroons, aan - gesloten bij de Federatie in Friesland, welke besloot hiet loon met 10 pet te ver lagen, waartegen de knechts zich verzet ten en tot staking overgingen. Stakingen te wachten. Naai' de „Tel." uit goede bron ver neemt, heeft op een der laatste bestuurs vergaderingen van den Alg. Ned. Mijn - werkersbond een bespreking plaats ge had om in geval de loonsverlaging, die door de mijndirecties tegen 1 Mei is aan gekondigd, mocht worden doorgevoerd» zoo mogelijk op een der particuliere mijn ondernemingen een staking te proclamee- ren, in samenwerking, met de andere or ganisaties. Op de bestuursvergadering van dien bond van Donderdag a.s. zullen dienaan gaande geheel omlijnde voorstellen gedaan worden. De A. N. M. B. heeft hierbij lvet oog op de „Laura" en de „Vereeniging" en de „Willem Sophie". B e z u in i g ing b ij de Spoor wgen Naar de „Amst." uit vertrouwbare bron verneemt zullen op de administratiegebou wen der Nedierlandsche Spoorwegen, te Utrecht, de diensturen voor het personeel met een half uur per week verlengd wor den Zaterdags zal tot halféén gewerkt worden. Op elke afdeeling zal een aantal perso nen worden ontslagen. Kunnen "de over geblevenen bet werk dan niet meer af, dan zal hun de verplichting kunnen wor den opgelegd om zonder ©enige vergoe ding driemaal per week des avonds over te werken van 7 uur tot halfnegen. Deze maatregelen zulten naar wij ver nemen, binnenkort in werking treden en werden genomen uit zuinigheidsoog- punt Hoofdredactie „de Standaard". Naar de Standaard vernoemt zal de beer II. Colijin, die met 1 April zich geheel als leider aan de zaak der anti-revolutionaire partij kan geven, met ingang van dien datum ook het hoofd redacteurschap van de Standaard aan vaarden. A 11 e r 1 e i. De Bond van Melkveehouders verga derde gisteren te Amsterdam en besloot accoord te gaau m'et een prijs van tl cent per Liter, franco levering door de boeren aa'i de inrichtingen. Tweede Kamer. Het was al laat op den middag, toen gisteren de belangrijke stemmingen, in ons overzicht van gisteren bedoeld, aan de orde kwamen. Eerst wérd anderhalf uur besteed aan de discussies over het Voorstel van den voorzitter, om do vloot wet gelijk met de marine-begrooting te behandelen. Wat werd er een kabaal gemaakt en hoe roerde de roodc schreeu wer Duijs weer geducht zijn mond. Een voorproefje van de behandeling der vloot wet zelve! De voorzitter, mr Kooien, had gisteren ©en moeilijke taak om den so cialist Ilugenholtz bij zijn onderwerp to houden, maar zijn leiding was correct fen dus bleef hij ba,as. Allerlei hatelijke opmerkingen van Duijs over 'de Christelijke heeren, die de mili taire wetten er door willen dover „petroleum" (bedoeld werd natuurlijk een hatelijkheid aan 't adres van den heer Colijn, maar de naïeveling Duijs begreep niet waarom dit een beleediging was), piasseeren wij maar stilzwijgend. Doelen we alleen mede, dat het voorstel van den voorzitter met 48 tegen 43 stemmen werd aangenomen. Vóór stemde de gansche linkerzijde minus de heer Wijk, en plus de heeren Van Groenendaal, Van de Laar, en A. P. Staalman. Afwezig waren 2 leden van rechts (de heeren 'Bongaerts en Ankerman) en 7 van links (de heeren Wijnkoop', Oudegeest, Marchant, Rink, Dresselhuijs, De Kanter Van Rapp'ard). Daarna begon men aan de Oorlogsbe- gTooting. liet amendement Oud werd met 58 tegen 23 stemmen verworpen. De Vrij heidsbond had zich toch laten overtuigen en stemde tegen. Op de dure marechaus see-kazernes Werd nog ©enige c'ritiek ge oefend, maar met 6328 stemmen ging de post er door. Enkele roode amendemen ten sneuvelden verder. Even spande het weer bij den pust der kampementen, die bet kabinet (met nadruk werd dit gezegd) een onderdeel van het legcrstelscl achtte. Mei 50 tegen 41 stemmen kreeg de mi nister evenwel zijn zin Vóór het nu aan de eindstemming over de oorlogs beg rou ting zelve kwam, moest dhr. Bijleveld (namens den Vrijheidsbond?) nog even een echt demagogisch speech je afsteken, dat natuurlijk nergens finder's dan op kiezers vangst wa;s berekend. De belastingdruk dient te worden verminderd en daarom is hij tegen deze begrooting. Met 47 tegen 42 stemmen ward de begrootinaL daarna aangenomen. Bil deze stemming.ontbraken nog, behalve de r©eds genoemden, de hee ren v. Groenendaal on Arts ("beiden R.K.l In de avondvergadering werd de West- Indische begrooling behandeld. 't Was voor' de Kamer een drukke en hoogst belangrijke dag geweest! In de gisteren gehouden vergadering was de heer Boasson met kennisge ving afwezig. Het schrijven van den eersten Zeeuwschen speel- en werk- tuin werd in handen van B. en W, gesteld cum prae-advies. Dhr. H. Dro li ters berichtte zijn benoeming tof lid van het bestuur der Godshuizen te hebben aangenomen. Medegedeeld werd, dat de verpachting van de staanplaatsen op de kermis heeft, op gebracht f8376.10. Van G. J. Lamberlz was weder een schrijven ingekomen. Van de R. K. Reclaseeringsvereeïiiging was een ver zoek ingekomen om subsidie. In han den van B. en W. gesteld. Van den Commissaris der jKionin- gin was een afschrift ingekomen van .bet schrijven van den Minister van Oorlog inzake het behoud van het garnizoen te Middelburg. Wat den voorz. 't meeste heeft gelrof- fen is wel den persoonlijken invloed door H. M. de Koningin in deze zaak uitgeoefend. Spr. stolt voor aan H. M. de Koningin, den Minister van Oor log en de Kamerleden de Murall en Heemskerk een telegram van dank betuiging te zenden. Ten slotte zou spr. 'een schrijven willen richten tot het plaatselijk comité voor zijn acti viteit. De heer Paul maenl, dat de Koningin, de minister en de Kamer leden, deden wat zij meenden dat goed was, daarvoor zijn geen dankbetuigin gen noodig. Wat anders is het met net comité, dat zoo spontaan zijin taak opnam'. Hel zenden der telegramm m, wordt aangenomen met 11 legen 5 stemmen, die van mevrouw Corné eii de heeren Cornelisse, Paul, van der Weel en Onderdijk. Het voorstel om een schrijven tot, het comité te rich ten, werd aangenomen z. h. s. Tot gedelegeerde in het bestuur van de Ambachtsschool naast den heer Streefkerk werd hij iweede stemming benoemd de heer J. A. Vertregt met 10 stemmen, legen 5 op den heer Cornelisse en één blanco. Tot gedelegeerde in het bestuur van de industrie en huishoudschool werd benoömd naast mevrouw Corné Mal- jaars, de heer M. G. Boasson met 9 stemmen, tegen 5 op mejuffrouw A. Ogterop, een op den heer Cornelisse eh een op den heer de Veer. Aan de orde was nu opnieuw de vaststelling van de tapverboden voor 'de kermis en den Koninginnedag. De heer Maljaars zegt niet eerder gelegenheid gehad te hebben een door hem toegezegde verordening in te die nen. De burgemeester had hém ge zegd een maand uit stad le gaan en spi'. dacht dus tijd le hebben, Lot hij Vrijdag de agenda kreeg. Wij spr. doet niet uitkomen, wie die „wij" zijn hebben (oen een verordening opgemaakt, waarbij allo eafé's geslo ten moeten worden en aan den bur gemeester recht tol het verleenen van ontheffing wordt gegeven. Het is vol gens spr. een paardemiddel, ien ver schillende caféhouders zullen zeggen „Ik wilde, dat die Maljaars verrekte". De voorzitter tikt ter waarschu wing legen zulke woorden. De heer van der Wee] zegt: Dhr. Maljaars is van tegenstander voor stander geworden. Hij is dusdanig aan het avanceeren. Hei was beter ge weest, dal dhr. Maljaars eens afwacht te of het publiek zich aan de bestaan de verordening zal aanpassen. Dhr. van Schouwen wil toch nog een poging doen om te voorkomen, dat het verbod zal gelden op Konin ginnedag, ook als er geen feestelijk heden zijn en stelt voor aan art. 1 een tweede lid toe te voegen, luidendeHet verbod zal niet giel- den, indien geen openbare feestelijk heden plaats hebben, waarvoor vol gens art. 33a der politieverordening (loor den burgemeester loesternhiing moet worden verleend. De voorzitter en andere heeren ach ten het voorstel-Maljaars onlogisch. Als dhr. de Veer burgem'. was, zou hij' niet gaarne zulkeen verordening té handhaven krijjgen. Wat betreft hel voorste] van dhr. van Schouwen vraagt spr. of men er wel zal komen als er bijv. toevallig een muziekuit voering is op bet Molenwater op Ko ninginnedag. Op die manier zou men ook op de twee Kerstdagen, en der gelijke dagen een lapverbod kunnen hebben. Het voorstel-Maljaars wordt verworpen met 15 tegen 1 stem, die van den voorsteller. Het tapverbod voor de kermis wordt nu, zooals het gewijzigd is, aangenomen met 12 te gen 4 stemmen, die der heeren Mal jaars, van der Harst, Boudewijnse en van Schouwen. Dal voor den Ko ninginnedag met 11 tegen 5 stemmen, die der zelfde heeren en van den heer Adriaanse. Bij het voorstel tot aankoop van grond aan den Smoorsgang om een begin te maken met verbreeding van dezen verbindingsweg naar de wo ningen van de Alg. Bouwver., zegt dhr Boudewijnse ,dat de commissie van financiën dit voorstel zou wil len zien aangehouden, daar zij' het niet voldoende heeft kunnen onder zoeken. Dhr. Onderdijk wijst, op het belang van de werkverschaffing, dat hierbij betrokken is en zou het jam mer vinden als het voorstel werd aan gehouden. Dhr. Streefkerk zegt, dat ook de commissie van fabricage voor aanhouding is. Besloten wordt tol aan houding. Bij het voorstel tol het leggen van een nieuwen zinker voor de water leiding door het kanaal, zegt de voor zitter, dat de bedoelde zinker groot genoeg is, ook als er op de Voor industrie aangewezen terreinen ge bouwd wordt. Intusschen zijn voor- deeliger aanbiedingen ingekomen voor uitvoering van het werk) de minste is f 9796. Spr. vraagt dus een crediet van f 10.000, Dit wordt aangenomen. Eveneens wordt z. h. s. een crediet toegestaan van 15000 voor herstel van een gashouder, die op den water rand is doorgeroest. Bij hét voorstel „om voor f5000 deel te nemen in het kapitaal van de Bank voor Nederlandsche gemeenten, zegt dhr. Boudewijnse van meening te blij ven, dat deze deelname niet nood zakelijk is. Het voorstel wordt aan genomen m'et 15 tegen 1 stem, die van dhr. Boudewijnse. Bij het voorstel inzake vermindering van den gasprijs met 2 cent vanaf de meteropname in April wijst dhr. van der Weel op de minder goede kwaliteit van hel gas in verschillende deeleu der sl.a,cl en op den ongeregeil- den druk. Dhr. de Veer dacht, dat de klachten over het gas nu tot het ver leden behoorden. Imr. Vertregt meent, dat hel veranderen van druk vooral voorkomt hij hel aangaan en uitgaan van de automatisch ontstoken lan taarns. Dhr de Veer zegl, dal zeker bij het aangaan en uitgaan dier lan taarns een exlra-druk noodig is. Ilij zal de zaak onderzoeken. Het voor stel wordt z. li. s. aangenomen. Bij het voorstel om hij (de kroon voorziening le vragen inzake hot njet- goedkeu ren door God. Staten van de begrooling 1922 in verband met de daarop uiige [rokken salansvei hooging, zegt dhr. Boudewijnse dat, de kroon zich, evenals Gerl. Staten, zal stel len op hetzelfde standpunt als ver leden jaar. Ged. Stalen geven duide lijk le kennen, dat. zij voor bepaalde categoriën, wier werkkring of arbeids prestatie daarvoor aanleiding geeft, geen bezwaar tegen verhooging zou den hebben. Als men nu in beroep gaat zonder succes, moeten ook zij, voor wie Ged. Staten wel willen goed keuren nog maanden wachten. Dhr Ad.riaanse protesteer! hierte gen, hel. is de plicht van den raad in beroep 1e gaan. Zoolang er kans is allen te helpen, moet dit worden betracht. Dhr. Ton zal voorstemmen, otaldat B. en W. er op wijlzen ,dat geen be kwame ambtenaren le krijgen zullen zijn en apdcre bekwamen beien zul len gaan*. Hel voorstel wordt aange nomen met 15 tegen 1 stem, die van dhr. Boudewijnse. Bij het voorstel Ioi hel verbruiken van het overschot der gelden voor restauratie van het stadhuis over 1921 in het jaar 1922, zegt dhr. Onder dijk, dat na den dood van dr. Cuij- pers een andere zienswij'ze van de monumentencommissie naar voren kwam. Daardoor is er stagnatie ont staan, de steenhouwer moest zelfs el ders te werk worden gesteld. Do beeld houwer werd niet bekwaam genoeg geacht, nu zal er binnen enkele dagen een ander komen en dan zullen 2 steenhouwers hel werk kunnen inha len. Het voorstel wordt z. h. s. aan genomen. Alsnu komt aan de orde het afwij zend prae-advies van B. en W. op het voorstel van dhr. Paul cl s., dat de gemeente aan de werkiooz©n een toe slag geeft zoodal de uitkeering gelijk is aan die van 1921. Dhr. Paul betreurt hel prae-advies zeer. De commissie van financiën wil niet verder gaan dan de regeering. Als nu de regeering zoo weinig geeft, dat er zelfs niet voldoende is voor een sober bestaan, zou dan de com missie van de gemeente ook niets willen geven Kan niets aan do bestrating wor den gedaan op den Sleeperssingel en den Acht er singel ,bijv. een voetpad in bet midden van de straat? Ook in de Nieuwe Oosterscihestraat zou verbetering had noodig zijn. De ge raamde f5000 voor de kosten van zijn voorstel is zeer ruim', vooral daar gelukkig de werkloosheid iels mindert. Dhr. Onderdijk zegt, dat groote wer ken niet t.e vinden zijn. Op de ge meente rust de plicht de 'gehuwden en kostwinners te helpen met 90 Cent per dag toeslag. Spr. doet een voor stel in dien geest. Dhr. van Sclhouwen ach! hier een vorm van armenzorg voorgesteld, waarom het Armbestuur maar voor de menschen moet zorgen. Ook de kleine burgers hebben hun gieild op geleefd. Dhr. Paul trekt zijn voorstel in ten behoeve van het voorslel-Onderdijk, waarvan de kosten ongeveer f1700 zullen bedragen. Dhr. de Veer zegt, dat de meter- derheid van B. en W. niet tot aan nemen adviseeren .Men weet niet waai' men blijft en hoe lang het. kan duren. Over het voorstel staken de stemmen (8- 8) voor stemmen mevrouw Cor né en de heeren Cornelisse, van dei- Weel, Paul, Adriaanse, Maljaars, Kui pers en Onderdijk. Het laatste voorstel was dat tot vaststellen der verordeningen tol hef fing van schoolgelden voor het L. O., het U. L. O. en het openbaar ver volgonderwijs. Dhr. Paul vraagt of B. en W. wel hebben opgemerkl, dal sommige per sonen nog m slechter conditie komen, dan vroeger wat betreft het school geld. Dit komt door een technische fout- Hij wil de beslissing daarom aanhouden. Het voorstel tol aanhou den wordt verworpen met 11 tegen 4 stemmen. Voor stemmen mevrouw Corné en de heeren Cornelisse1, van der Weel en Paul. De verordeningen worden daarop met algemeene;- stem men aangenomen. Al de niet genoem de voorstellen werden eveneens aan genomen. Bij' de rondvraag wijst dhr. van dei- Weel op den veel verminderden Keu ringsdienst voor visch. Er wordt te genwoordig soms éénmaal in de week een enkel partijtje gekeurd. De voor zitter zegt, dat dit, bij den keurings dienst te Goes berust er is herhaal delijk geschreven en daar zegt men, dat het keuren goed geschiedt. Dhr. vftn der Weel acht dit met het oog O]) den komenden zomer wei nig geruststellend. Nog eens de kiezerslijst. Om te kunnen beoordeelen of niemand ver geten is op de kiezerslijst, dan wel of iemand er ten onrechte op geplaatst is, dient men te weten, wie kiezer is. Welnu, ieder, die op i Februari 1922 Nederlander was en ten minste gedurende 18 maanden in het rijk of zijn 'Koloniën of bezittingen was gevestigd, en op 15 Mei 1922 den 25'-jarigen leeftijd bereikt beeft, moet, behoudens enkele in de wet genoemde uitzonderingsgevallen, op de kiezerslijst staan. Men ga dus even ten stad- of ge meentehuize zien of vrage aan een van de bestuursleden zijner kiesvereeniging het voor hem (haar) te doen. In dit verband was het wel gewenscht gelijk dit o.a. in Amsterdam geschiedt dat de secre tarie de beidie e.v. weken ook op enkele avonden geopend is. Menigeen heeft alleen 's avonds gelegenheid. Bij Kon. Besluit rijn goedgekeurd de statuten van de Vereeniging tot stich ting en instandhouding eener Christelijke School op Geref. grondslag, gevestigd te Krabbendijke. Middelburg Dinsdagavond vergader de Christ.-Hist. Kiesvereeniging. De 2e voorzitter deelde mtede, dal dhr. Franken gemeend heeft wegens druk ke werkzaamheden enz. als voorzitter Ie moeten bedanken. Besloten werd. Pro.f Slolemaker de Bruine als spre ker uit te noodigen. Ds. de Visser deed toezegging Maandag a s. op een algemeene vergadering als spreker op te treden. De opkomst der leden, waar onder een 7-tal dames, was goed. Goes. Gisteravond werd de bazar voor Kinderzorg, die gedurende twee dagen in het Schuttershof gehouden is, door ds J do Voogd van 's-Heer Arendskerke ge sloten. In zijn slotwoord bracht hij har telijk dank aan alten, die in zoo ruime mate belangeloos hulp hadden, vertemd. Reeds mi kan gezegd, dat de bazar schit terend is geslaagd, hoewel het geldelijk resultaat later zal worden bekend ge maakt. Het aantal bezoekers bedroeg ruim 1600. Ook werd dank gebracht aan het strijkje, dat met zijn keurig spel dezen feestavond had opgeluisterd. Verder werd de uitslag van de verschil lende verlotingen bekend gemaakt. De inhoud van het busje, geplaatst bij de boerinnepop, bedroeg f 40.20. Van de 9 personen, die het naastbij liggend getal raadden, werd bij Loting de pop toegewe zen aan mejuffrouw Ramaker, Goes. De boerinnepop, die verloot werd, viel ten deel aan mej. I,. IJzerman, 's-Heer Arends kerke. Van de pop ntet jumper werd de naam geraden door mej. van Kooten, Goes; Kabouterbosch werd eigendom van A. Pol- ter, L. Kerkstraat, Goes. De prachtuitgave van de Camera Obscura viel ten deel aan jongejuffr. Saartje Zamdóe, 'Kloetinge. Het aantal erwten en boonen bij de koek bedroeg 6296. Winners waren 6 per sonen, die het naastbij liggend getal raadden C. Faase, Goes; mej. Blitterswijk, Goe- sche Sas; Willem Baard, L. Flipse, v. d Rest en L. Foudraine, allen te Goes. Wij verwijzen de lezers, speciaal de land- en tuinbouwers en in den land en tuinbouwstudeerenden naar de adver tentie in dit nr., vermeldend een venoo- ning van twee interessante landbouwfilms, op Zaterdag' a.s. Vooral voor leerlingen en oud-leerlingen van landbouw- en alle andere onderwijsinrichtingen een mooi en goedkoope gelegenheid i De heeren J. Doneer Sr. en G. v. d- Hoek hebben bij den Raad hun ontslag ingediend als leden der commissie tot we ring van schoolverzuim. Als nieuwe muziek komt op het speelwerk van het stadsuurwerk voor: heel uur: „Mooi Holland" (Holland met zijn malsche wei, enz.) van George Beyerle ten voor half uur: „In den Regen" (Onder moeders paraplu liepen eens twee kindjes, enz.) van J. P. J. Wierts1. Vlissingen. In de gisteren gehouden ver gadering van den gemeenteraad werd me degedeeld, dat door den Commissaris der Koningin aan den burgemeester verlof is verleend van 30 Maart tot en met 11 April a.s. Door verschillende leden werd ge klaagd over de wijzie, waarop de visch in deze gemeente gekeurd wordt, welke keu ring thans geschiedt door den Keurings dienst v. Waren te Goes. Eventueele klach ten zullen nu voortaan ter kennis worden gebracht van de gezondheids-commissie en deze zal verdere stappen doen. Afwijztend werd beschikt op een verzoek van de wed. Smits om gedurende de Paasehweek met haar wafelkraam op de Zeilmarkl te mogen staan. In handen van Burg. en Weth. om ad vies werd gesteld een adres van de R. K. reclasseerings-vereeniging om subsidie uit de gemeentekas. Eveneens werd in han den van Burg. en Weth. om advies ge steld een adres van het bestuur van het St. Joseph-ziekenhuis betreffende het even tueel aangaan van een overeenkomst tot het verplegen van rieken voor gemeente rekening in deZe inrichting. Tot onderwijzer aan de centrale school K werd benoemd de heer F. C. Wijs veld, thans onderwijzer aan school F en in diens plaats een der wachtgelders, de heer J. W. Vrielink. Het voorstel van B. en W. tot uitbrei ding van het personeel aan het bureau

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1922 | | pagina 2