\s U rr Woensdag Maart 13)3fê ei viecniv er Dienstbode 3de Jaargang Reclames. erde rijtje elen Inspan, Buitenland. Binnenland. ij en de Vla's' CH&UVE&, srfel It 161 £L8(JfêG ne aangeboden of in ruil 3S: f l JAGER, *7 net Lammers en htig Schaap, Stamboek Merrie Maid loudster, WA FEUILLETON. John Ward en zijne Vrouw mde beveelt zich lijnzaad *f 9 14^ an shine. i. ÖE KLERK. Kapeile (Z.-B.) Ie concurrente^ cJieresi f ff) huis, groot 4 ge^ steencn Schuur met ubbel Varkenshok, een d met onderbeplanting en, 160 roeden Bouw- liland. Voorts 3 Varkens, Geiten 500 Kippen, Eenden nieuwe Hokken, alles nvaarden op 1 Mei. er letter G Bureau Goes. ;en (als nieuw), een jen Ros met stangen, g, een Meelbuil, een gebruikte Keuken- ige gebruikte Motor- 'ij - Arnemuiden. KOOP: taifiraars, bij E. MEÏJERS, F) fff/ KOOP: t-f f. ;ha Herdershonden, bij C. DE VISSER, KOOP: eivaarzen, bij JAN WISSE, Mei f C. BAL, Waarde. KOOP: 't Sloe. KOOP: oud 12 jaar, bg Pz Domburg. k fil J. OVERBEEKE, Biezelinge. dt zich aan tegen liefst bij man 15 bur. v. d. blad. Drukkers-Exploitanten OOSTERBAAN LE COINTRE GOES Bureaux: Lange Vorststraat 68—70, Goes Tel.: Redactie no. 11; Administratie no. 58 Bijkantoor te Middelburg: Firma F. P. DHUli, L. Burg. Tol- nt. 259 Ve Zeeuw VERSCHIJNT ELKEN WERKDAQ Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franco per post, f 3. Losse nummersf 0.05 Prijs der Advertentiën: 1 4 regels f 1.20, elke regel meer 30 ct Bij abonnement belangrijke korting. Zij, die zich met I April op ons blad abonneeren, ontvangen de vóór dien da tum nog verschijnende nummers gratis. Enkele datums. fn den verkiezingsstrijd zal liet ge beurde in November '18 meer dan eens Lu- sprake komen. Het is daarom, dat wij tot oplséherping van het geheugen enkele veel zeggende data. noemen. Men doet onzer zijds goed deze te onthouden en ze, waar- hét van plas is, te gebruiken. Vooraf een opmerking uit een artikel van den heel' Schiapor in „Het Volk", waarin hij een poging doet om zijn partij van alle schuld aan het ontzettende- kwaad, dat in '18 door Regeering en volk wérd gekeerd, schoon te wasschen. Een zeer slecht geslaagde poging trouwens. Hij schrijft „Het is alles nutteloos om lang en breed te spreken over hetgeen de S. IX A P. of Troelstra. of do kommunisten vilden. Dé zaak is, dat in November '18, toen de burgerwachten en de land storm werden bij elkander geharkt en op een hoop gedreven met partikulier en landsgeld onrtde „orde" 'te redden, er van 'revolutie in den meest verzachten vorm zelfs, geen sprake meer was. Toen de Rottérdamsche meeting in het circus werd gehouden, was zelfs bij den meest opgewondene geen gedachte meer aan wat naar een staatsgreep of iels dergelijks geleek. Reeds lang daarvóór was dit duidelijk." AVie zulke dingen schrijft, moet al een zéér geringen dunk hebben van het be vattingsvermogen zijner lezers. Het schijnt, dat men in den rooden kring alles slikt, en dat men daar zeer ver van de waarheid durft afwijken. Men lette ér opt dat de heer Schaper schrijfter was van revolutie in den meest verzachten vorm zelf geen sprake meer. Er was geen gedachte m e e r aan een staatsgreep. Natuurlijk bewijst dit, dat e'r dus wél sprake was vair revolutie en van een staatsgreep. Maar toen de meeting in Rotterdam werd' gehouden, had de Rege-ering gezorgd, voor de ver dediging van gezag en vrijheid. En het gezichlt van de burgerwachten in Rotterdam was geschikt om zelfs den meest opgewondene te kalmeoren. AVe be grepen dat, gezien het hazenhart van onze sociaal-democraten in die dagen en dat even na den greoten mond, dien men had opgezet. Maar nu de datums. Den vierden November 1918 verschijnt in „Het Volk" een manifest van de partij en de vakbeweging, waarin wordt op-ge roepen tot een congres op 23 November. In verband met het karakter van den tijd is -dit een opruiend manifest. In die dag-en komt er een vaste rubriek in "„Het. Volk" met het opschrift: „Nederland en de 'revolutie". In een hoofdartikel wordt gezegdde dageraad blinkt en al staat ook in het Oosten de zon hoog'er aan den hemel dan hiier, hij zal ook voor ons stijgen tot vollo middaghoogte. Snel ontwikkelen zich de toestanden in Duitschland. Onder den indruk van die gebeurtenissen wordt de Rotterdamsche meeting v e r v roeg d. Zij zal gehouden worden op- 16 en 17 November. Maandag 11 November houdt de lieer Troelstra zijn bekende rede te Rotterdam. Dinsdag daar op volgt- zijn rede in de Tweede Kamer, waarin hij de revolutie aankondigt. TIij: Naar het Engelsch van MARGARETHA DELAND. 112) Doch Gifford gaf terstond zoodanige bevredigende inlichtingen, dat de afkeer der twee oude dames in sympathie ver keerde. „Ik zal dadelijk wat gelei voor haar klaarmaken," zeide Miss Deborah, „en er wat veel Maderawijn in doen; het arme schepsel heeft versterking noodig." „Dat moet de reden geweest z-ijn,'- zeide Miss Ruth zij had hare penseelen reeds eene poos geleden nedergelegd „dat zij dien dag op het graf harer moeder zoo bedroefd was. O, wat is dat hard voor haar. Men kan beter iemand door den dood verliezen, dan langs zulk een weg." „Dat zou je niet zeggen, R.uth,' sprak hare zuster, „ais je wist wat het was een een vriend door den dood te verliezen. Mijnheer Ward leeft ten minste nog, al kan Helena hem niet zien. Ach, ja. Ik! ben benieuwd hoe Adèle Dale zich er wel onder houdt. Ik zou mij allernaarst gevoelen, als er in onze familie zoo iets gebeurd was. Man en vrouw, die twist wil liever geen geweld natuurlijk Hij ziet het liefst, dat men zich vrijwillig onder werpt. Maar als het niet anders kan, dan zal men geweld plaatsen tegenover geweld en zijn leven met vreugde geven. Vrijdags..daarop is alle lust tot revolutie reeds bekoeld en de meeting in Rotterdam wordt „nabetrachting". Heel anders dan men het zich; had gedacht. Inderdaad Men dacht'niet moor aan revolutie. Re Vrijwillige Landstorm en de Burger wacht 'hadden aan die verandering, geluk kig! wel -e-en weinig schuld. D-e poging om dit alles te verdonkere manen, zou belachelijk zijn,- als zij niet zoo in-laf ware en het Mwijs gaf, dat men, als dezelfde omstandigheden zich' ewe'r voordoen, in staat in hetzelfde uit te halen. Alleen uit vrees, voor wie nog meer revolutionair zijn. (Standaard.-) Bela Kun krankzinnig? De AVéensche correspondent van de „Basler Nachrichten", die een onderhoud heeft, gehad mét een officieele persoon lijkheid uit de diplomatie en pas van Mos kou was teruggekeerd, zendt aan zijn blad een lang telegram, waarin hij meedeelt, dat Bela Kun, de voormalige communisti sche dictator, krankzinnig is geworden. Bela lijdt aan een zeer ernstige zenuw ziekte, welke zich openbaart in den vorm van vervolgingswaanzin. Eenig-en tijd gé- 1-edetn van Berlijn teruggekeerd werd hij met veel eer te Moskou ontvangen, maar de re-geering_ drong hem terug als vreesde zij te moeten hooren dat Kun niet meer verantwoordelijk was voor zijn daden. Hij werd nu benoemd tot politieke commissa ris bij h-et leger, maar in deze functie li-et hij in een district en in een wéék 7000 soldaten executéeren. Vreeselijken indruk maakten de berich ten over dit bloedbad te Moskou. Bela Kun werd onmiddellijk teruggeroepen. Se dert dien, besluit de correspondent zijn telegram, is de geestestoestand 'van het vroegere Jtioofd der Hongaarsche sovjet republiek z-oodanig verergerd, dat defini tieve opsluiting noodzakelijk is geworden. De ellende in Rusland. Het rVad. schrijft verder over den hon gersnood in Rusland: Toen de winter voor de deur stond bleef voor de dorpsbewoners geen andere uitkomst dan de voor arbeid ongeschikte familieleden, de kinderen onder de 12 jaar, naar de stedelijke to-evluchten te zenden. Reeds is geschetst w-elke toestanden daar heerschen en h-oe groot de sterfte er is. Maar ook dit middel hielp den wan- hopigen bo-e-r ni-et over de paar kritieke maanden weg. In zijn hulpeloosheid weet hij niet. to-et-erjé doen, dan z-clf ook maar uit z'n dorp weg te trekken, zonder eenig denkbeeld, waar hij eigenlijk heen zal gaan. In de dichtstbijzijnde stad zwerft hij vaak weken lang in d-e verschillend® loevluchten of hij dwaalt bedelend en klagend door de straten totdat op een goeden dag zijn uitgemergeld lijk bevro ren in de sneeuw wordt gevonden. Op -een der vliegende sleden, welke dag in dag uit in de straten naar slachtoffers zoeken, wordt hij als een dierlijk cadaver opgeladen en men brengt hem weg, naar het gemeenschappelijk graf, waar duizen den rusten. hebben en van elkander scheiden. ,t Is een ijselijkheid-r" „Maar hiel' is 't geen twist, zooals ge weet," betuigde Gifford, voor de derde of vierde maal. Dit schoof Miss Deborah echter ter zij de. „Zij zijn gescheiden, en dat komt op hetzelfde neer. In onze familie is een ongelukkig huwelijk iets ongekends. Zelfs toen de zuster van je grootvader met Bellingham trouwde en iedereen weet wat voor humeur de Rellinghams hadden -- en zij drie weken, op den dag af, na hun trouwdag twist kregen, dacht zij niet aan zoo iets schandelijks als hem te ver laten. Ik heb je lieve mama hooren zeggen dat zij hem nooit weer een woord heeft toegesproken, behalve als zij hem om geld moest vragen; dat deed haar bijna den dood, want zij was zoo trotsch. Maar zij zou zich nooit vernederd hebben door hem te verlaten. Ja, 't is al zeer onwel voeglijk van Helena." Laat in den namiddag ging Gifford in de pastorie afscheid nemen. Het was een stille, neyelachtige Augustusdag, met iets herfstachtigs in de lucht; soms viel er een geel blad af, en men kon opmerken dat de vierkante toren van de kerk te zien was en dat het klimop, waarmede hare oostelijke zijde begroeid was, rood begon te worden. Helena was niet thuis, zeide Jeanne hem; zij dacht wel dat zij' naar het kerk- Hét kerkhof van Oefa ligt sl-echts even builen de-Stad- (n lachenden zonneschijn baadt zich -een bekoorlijk landschap. Hel middelpunt daarvan is een schilderachtig Russisch kerkje. Men komt naderbijHonderden be sneeuwde grafheuvels liggen verspreid ver over d-e grens van het eigenlijke kerkhof. Reeds in den herfst,zoo vertelde men" in de eerste weken na den misoogst, werd liet kerkhof te kl-ein. Men begraaft nu de menschen ver bui ten d-e omheining in het vrije y-eld. Twee versch gedolven graven vertoonen zich aan onze blikken. Ze zijn nog geen 2 M. diep. Toch liggen daar al ongeveer hond-erd ge heel ontklaede lijken in, meest van kin deren. Twee doodgravers, goedmoedige^ Russische boeren, maar tegen h-et leed van* buitenaf vrijwel afgestompt, zijn druk in de weer. Zij dekken de kuilen toe met enkele scheppen tot klompen bevroren zand- De rest wordt opgevuld met sneeuw Men gelooft zijn oogen nauwelijks en waagt zich den toestand dezer half open graven in de a.s. lente ni-et voor te stellen. Op ongeveer 100 pas af stands liggen doodstil ongeveer 20 wolfshonden te wach ten. Afschuwelijke dieren van een onna tuurlijke grootte, 's Nachts gaan deze de d-e overdag vluchtig dichtgojvorpcn gra ven weer omkrahbelen. Hel is ondoenlijk ooit het ontzéttende schouwspel, dat het kerkhof van Oefa bood, te vergeten. Korte berichten. T-e Lavazeri-e in Tunis is een trein, die van GaJour kwam, in botsing gekomen' m-et e-en. anderen trein, juist hij d-en uit gang van het station. Reeds zijn 4 doo- den en 20 gewonden onder de puinhoop-en weggehaald. In Ierland wil het nog maar ni-et rustig worden. Te Cork zijn verscheidene van de voornaamste volgeling-en van de voorloopige regeerin.g weggevoerd. Nabij Londonderry zijn eeti groote meelfabriek, oen houtzagerij en een boerderij door brand vernield. In den strijd tegen de sprinkhanen in Rusland zull-en ook vliegtuigen ge bruikt .worden, teneinde sn-ell-e v-erbinding te krijgen tusschen de verschillende af- deeli-ngen, den loop van d-e sprinkhanen- henden te kunnen volgen en verdedigings materiaal naar moeilijk toegankelijke stre ken over te brengen. i - - In België is een wetsvoorstel inge diend, om in iedere provincie eën Kamer van Landbouw op te richten. De Staking der mijnwerkers in Ame rika is thans geproclameerd legen 1 April. Knoeierijen bij den woning bon w. Aan het verslag van den directeur- generaal, hoofd van d-e afdeeling A'olks- gezondheid, aan den Minister van Arbeid betreffende de financieele controle van woningbouwvereenigingen, werkende met steun uit 's Rijks kas, over 1921, ontlee- nen we: S. Bax, architect van de vereeniging Afalkswoningen te Zierikzée, ontzag zich ni-et, d-e bij den bouw betrokken aannemers te bewegen, kwitanties af t-e geven tot hof gegaan was daar ging zij meestal heen. Dus ging Gifford haai' daar opzoeken. Hij ontmoette Louise aan het hek der pastorie. Zij kwam uit het dorp, en haar gelaat teekende eene uitdrukking, die plot seling een smartelijk jaloersch gevoel in hem wekte. Zij had een brief in de hand;' blijdschap straalde uit hare oogen, en een glimlach speelde om haar lippen. „Eir schijnt iets gebeurd te zijn, dat verblijdend vooi' u is, Louise?" zeide hij. „Ja," riep zij uit „Zeel' verblijdend." „Dat verheugt mij," zeide hij, wenschen- de dat zij het over haak hart kon krijgen hem deelgenoot van haar vreugde temaken. „Forsythe is zeker beter bij zijne zin nen," dacht hij, „en heeft haar bijzonder1 lief geschreven die schurk! De twee jonge lieden verlieten elkan der, elk. een weinig ernstiger dan toen zij elkander ontmoetten. „AVat is hij' gaar ne bij Helena,' 'dacht Louise, toen zij voortliep, en Gifford zuchtte wrevelig, ter wijl hij wenschte dat Forsythe harer meer waardig was. Hij ontmoette Helena, verdrietig naar huis wandelende. „Ik wilde afscheid van u nemen," zeide hij, hare hand vattende, „en u zeggen dat ik hem, op elke wijze zSooveel ik 'kan, niet uit het oog zal verliezen. Ik zal hem eiken dag gaan bezoeken, Helena." Zij zag hem dankbaar aan, maar zeide niets. „Ik wenschte,"' vhoogere bedragen dan de aanneem sommen, teneinde aldus g-elden te verkrijgen tot betaling van moer lood- en zinkwerk. Deze handelwijze had blijkbaar ten doel, tekortkomingen bij de samenstelling van het bestek t-e verbergen. Zij verschafte in- tusscben den architect geen onmiddellijk financieel voordeel. Bedenkelijker echter zijn de volgende handelingen van dezen architect.. Op den staat van meer en min der wérk werd f 100 aangetroffen voor 21/2 vi-erk- M. meer beton. Dit bedrag, dat blijk-ens v-erklaring van den ahnnemér aan den architect is uitgekeerd, meest echter dienen tot bestrijding Van de kosten van barste steenlegging, w-elke intusschen slechts f 40 beliepen. Op last verdér van den architect is de aann-eemsom voor rio- leering van slooten achter de woningen verhoogd met f 200, welke hem zijn uit gekeerd. AVijders is in hot bestek de be paling opg-enom-en, dat de aannemer 1 p€t. van de aanneem som aan den archi tect moest afdragen v-o-or aanbestedings- kosten. Aanvankelijk weigerde de architect ben afrekening té geven van deze f 1367,50. D-e afrekening, w-elke ten slotte werd over gelegd, bevatte zooveel twijfelachtige pos ten* dat daarmede géén genoegen is geno men. ATror reiskosten w-erd bv. f 480 ge declareerd, terwijl bovendien van den aan nemer f 70 voor reiskosten w-erd ontvan gen; stelt men d-e kosten per reis op f25, dan zouden voor dat eenvoudige plan van 22 woningen ook 22 reizen noodig ge weest zijn. Ten slotte bleek h-et honora rium van Bax f 1100 te hoog berekend te zijn. E-en sterk sprekend voorbeeld van on deugdelijke uitvoering is aangetroffen bij de bouwvereeniging Zwijndrecht te Zwijn- dr-echt. Een bouwplan van 250 woningen, uitgevoerd door den aannemer A. Bikkers, te Leerdam, -onder leiding va-n den archi tect Verschoor t-e 's-Gravenhag-e, is onge veer drie jaren geleden voltooid. Thans blijkt de uitvoering zoo slecht te zijn ge weest, dat. groote stukken muur zijn om gevallen. De voorzitter der vereeniging deelde méde, dat zelfs de rioleering gedeel telijk zou ontbreken. Een dergelijke toe stand had niet kunnen voorkom-en, indien uitvoering -en to-ezicht aan redelijke-eischen hadden beantwoord. O nregel in atigheden. Reeds eenige dagen liepen te Kimmen geruchten, als zouden bij de administratie van de gemeentefioanciën onregelmatig heden zijn ontdekt. Het is gebleken, dat de geruchten niet geheel zondeli" grond zijn. Er zijn n.l. mandaten tot betaling door den gemeente-ontvanger zoek ge raakt, zondeli' dat nog precies is uitge maakt wie de schuldige is. De stukken liepen tot een gezamenlijk bedrag van ongeveer f 160.000. 'Het college van B. en W. heeft den gemeenteontvanger een wenk gegeven, z.ijn ontslag te nemen. De meik'. Rotterdam heeft van Maandag af zijn detailprijs van 15 cent voor' de melk bij inkoopsprijzen, zooals we onlangs reeds meldden, van 7Va tot 9 cent. Het schijnt in de bedoeling der inrichtingen te liggen langzaam tot een verdere daling te komen en daartoe ook loonsverlaging in te voe ren. Of liever aan de invoering daarvan is reeds begonnen. Men stelt zich voor1 de loonen over de heele linie f 2 ter'ug te brengen. Dit zal geleidelijk gaan met een bedrag van f 0.50 pel* week. Twee weken is dat bedrag van f 0.50 reeds ingehouden. Deze loonsverlaging geldt tot- ging Gifford aarzelend voort, „dat je niet alleen zulke lange wandelingen deedt. Waarom neem je Louise niet mee?" „Daar zou zij niet, op gesteld zijn," antwoordde Helena kortaf. „O, ik geloof dat ge u daarin vergist," bracht hij er tegen in. „Zij is ook een zaam." Helena scheen na te denken. „Je weet dat het een ongelukkige zomer voor Louise geweest is, en als je haar nu van je stoot „Het was mijne bedoeling niet zelf zuchtig te zijn," antwoordde zij, niet be speurende dat Gifford om harentwil zoo sprak, „en ik stoot haar niet van me; maar zoolang zij alleen met mij sympa thiseert, eri niet met John ook, kan ik er niet met haar ova' spreken." „Dat is niet geheel en al billijk, He lena," zeide hij; en later erkende Helena dit. Zij legde hare hand in de zijne, toen hij zich omkeerde om met haal' naar huis te gaan, en zag hem met een droevigen blik vorschend aan. „Je zult John spreken 0, Giff, je zult John spreken", zeide zij. Louise zag hen te zamen aankomen, met een zeker gevoel Van afgunst. Gifford sprak nooit zooveel met haar. ,\Vat had Miss Deborah ook eens gezegd van hem en Helena? Zij was zoo verstandig zich te schamen dat zij zich dat herinnerde, maar eene gedachte, die onwillekeurig' opkomt, kan niet verdreven worden zonder Aambeien. De hevige jeuk en stekende pijn moeten spoedig zwichten voor Foster's Zalf door haar verzachtende, heelende en antisep tische eigenschappen. Foster's Zalf helpt ook uitstekend bij jeukende huidkwalen, eczema, uitslag en huidroos. Prijs f 1.75 per doos, alom verkrijgbaar. nogtoe alleen voor het binnenpel'soneel. Voor de bezorgers, die grootendeels vol gens een provisiesysteem worden betaald, moet nog een regeling worden getroffen. („Hbïd."> Een wilde staking. De oorzaak van de wilde staking op de mijn Willem Sofia (zie onder telegram men van gistei'en) is, dat de arbeiders Maandagmorgen om 6 uur in plaats van 7 uur op het werk waren en daarvoor; geen betaling kregen. Zateixl^c was n.l. in de werkplaats aangeplakt, dat de klok ken in den nacht van Zondag op Maan dag een uur zouden worden verzet. Twee arbeidéi's, die Maandag om vier uur in plaats van vijf uur het werk verlieten, daar zij acht uur gewerkt hadden, werden ontslagen. Nader wordt gemeld, dat de werkgevers bewilligd hebben in een onder zoek, in te stellen door de geschillen commissie. De ontslagen arbeiders zouden weer in dienst genomen worden. Hjeden werd het weTk weer hervat. D-e R.K. Sigarenmakers staken. De R.K. Sigarcnmakersbond heeft in een vergadering te Eindhoven de Voor stellen der patroons onaannemelijk ver klaard. Er is onmiddellijk tot stalling over gegaan. Eenige duizenden arbeiders zijn bij het conflict betrokken. Eerste steenlegging voor de Eleotrischo Centrale voor Zeeuwsch-Vlaancferefl. (Vervolg.) De pitnoodiging, welke ik ontving, al dus vervolgde de Comm. der Koningin, voor den dag van heden, wijst er m.i. ook op, dat commissarissen der' P. Z. E, M. stilzwij gend erkennen, dat al is om dei' wille der soepelheid de vorm eener vennootschap ■gekozen het in werkelijkheid de provin cie is, welke het heft in handen dient te houden. Bij acte van 3 Mei 1919 werd de Naam- looze Vennootschap Prov. Zeeuwsche Elec- tr„-Mij. opgericht en aanstonds toogen commissarissen en de directeur die te voren als electrotechnisch ingenieur in dienst der provincie was geweest, aan het werk, hoopvol en Vol goeden moed, ter uitvoering van de op de maatschappij rustende taak. In den aanvang ging alles vlot. Reeds in den loop van Augustus 1919 waren de .plannen in concept ge reed en na definitieve vaststelling werden deze 16 October 1919 tér kennis van den Minister van AVaterstaat gebracht met uitnoodiging tot een snelle uitvoering te willen medewerken. In die eerste plannen was opgenomen de bouw eener provinciale centrale te Middelburg. AVat Vlaanderen betreft, sta'ekte dat eerste ontwerp tot het doen transporteeren van den stroom vanuit de centrale te Middelburg via Zuid- Bevel and door watetkabels dwars dooi' de Schelde naar den Zeeuwsch-Vlaamschen oe ver. In December 1919 kwam het teleur stellend antwoord uit Den Haag, waarbij' een indruk na te laten, die, zonder dat men er zelf bewust van is, eene verande ring in het gezichtspunt brengt. Zij was niet recht hartelijk jegens Gifford, toen hij haar vaarwel zeide, en dit gevoelde hij maar al te zeer. „Hij denkt alleen aan Helena," zeide zij bij1 zichelve. „Hjiji is zeker alles vergeten wat hij eens tegen mij gezegd heeft, en mijne belofte ook. „Met beloften ben ik vaardig genoeg,'" dacht zij, met een bitteren glimlach. Maai' zelfs die herinnering kon de uitdrukking van blijdschap, die Gifford uit hare oogen had zien stralen, niet verdrijven, en toen zij naar boven ging, merkte Hjelena die ook op. Misschien was het ten gevolge Van Gif fords zachte berisping, dat zij zich een zeker geweld aandeed om te zeggen, even als hij gezegd had: „Je schijnt verblijd te zijn, Louise." „O, ja, dat ben ik, dat hen ik," riep zij, in de opwelling van haar hart. „O, Helena, ik heb je wat te zeggen." Een weinig sympathie in den toon van de stem harer nicht was genoeg om eene vertrouwelijke mededeeling op hare lip pen te brengen. „O, Hjelena, er is een brief gekomen." „Van John-'" bracht zij nauwelijks adem halend uit. Voor een enkel verrukkelijk oogenblik, dat echter zijn achtergrond had dat hij niet sterk was geweest, begreep Helena haar verkeerd. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1922 | | pagina 1