'Zilverwerk Financieele Berichten. Ingezonden Stukken. lei Marktberichten Advertentie». tfst Kalizout ff Uit ANTIEKE EN MODERNE GOUDEN VOORWERPEN, 5 Oostersche Karpetten ,,'t Groepende Vlas" if t ÏUWS. Openbare Verknopingen en Ver- pelitinijen. Aanbestedingen. f Uit aller naam, I. JOZIASSE. Middelburg, 21 'Maart 1922. Koudekerke. contracteeren van Suikerbieten. JAN M0ENS - Middelb. weg. Landbouwers S. B00GERD - MIDDELBURG. OUDE MEUBELEN Geersdijk. SLIMMEN. KRUINSNGEN. een Onderwijzen, op Dinsdag 28 Maart 1922, eensgen INBOEDEL, a contant verkoopen f .f Jé* op Woensdag 29 Maart 1922, Antiek en Modem ONTVANGEN!! prima geëmailleerde Pannen - Ketels - Emmers Afwaschbakken Melkkokers - Soeplepels Waterkannen Bussen van 2—5 Liter Trechtertjes enz. enz. uden Raadsver- rd aan den on- O.-school den jnan eervol ont- benoeming tot school te Goes- universiteit te rts wis- en na- H Selms. En te Lurliedenexamen d- End en G- loom- en zeil- |ïe Amsterdam iw te dicht bij kleeren vlam- brandwonden overleed. Iiaar [r redding toe- in brand, en is 'acht naar een igmiddag waren op de Haarlem se knaapjes, een [ar, in de gang >otste gal: den revolg dat deze [reden viel. Het |i, en toen de ;ek het kind te [den nek gebro- mn K. te Soest, [geladen kamer- lisje van ander- Ihoten. De kleine vervoerd. Men Te Schijndel [n een l3-jarigj taakte, in brand, [bed lag, schoot [verleed spoedig loeder bekwam Op den Holter- ts een 14-jarige auto overre- [tterdam is Zon- fonken werkman p. 't Gebeur- N.O-hoek van ging naar een vrouw met de elke in de waan I-en middernacht [De bijeenkomst 10 pen dan aan- Ido heer X ging pits met de vol- mien vrouw weer in hoes leur r's op1 de 'n beetje duurt- Ivaiï hiel' binn 1 mien geboorle- |oo gedacht, zoo X- zich in do op naar den renblikken ecnig Ibben nog röttn 11 do vrouw des 1 echter nog niet |aarop druk op1 open. Dit bracht lemeene paniek, lichtten het buis hals door het de ander in hssee's kazerne, li geheele dorp z. gewapend bij [ers te knippen. J de trap, gewa- l'ier p'olitieman- [auwezig en de 1 kw'am één der [gelijkertijd trekt |roon ketst; de ,,'kZel 'tjacht- chtens oordeel, ik bint zulf", hoogte en de len, steekt zijn bij den haard, llitie mopperend Izsr dagen werd |ader, een schip- jaren in het In de ouderlijke [wonden had op ing ervoer men, geheel verwaar- hiad zelfs ge- Je weggevreten! [el gereinigd, de lans Vrij ernstig, [ging, die door lelijke wezentjes let nadeelig is. ld er. Zaterdag [ransactie p'.aats |te Veenendaal. Barneveldsclie ar ongeveer 30 [ter dezer woon- jit 'n 5-tal kin- ligen man eeni- leden. 'n Andera 1 kinderen, doch [rwijl een derde was geweest had gesmaakt. I, dat de beid» Iren van earst- |uitzoeken tegen lm wat nieuwe en kind over ig en <*an bouw- lok haar Wagen laakt tegen de l> derlief vertrok 4 met haar nog overgelaten kind en een paar losse centen naar Biuuevcld om haar nieuwen galant te begroeten, die als voor- Waairde had gesteld, dat hij haar wel «lilde accepteeren, doch op conditie, dat zij slechts één kind medebracht. Om standers deelden mede, dat deze moeder het niet eens noodig oordeelde van Kaar kinderen afscheid te nemen. Bij de vlucht doodgescho ten. Naar het Hbld. uit Berlijn verneemt, meldt de politie te Weenen, dat de uit de gevangenis in Den Haag ontvluchte Nederlanden" Falkenburg van der Kreke, die in Nederland een half millioen gulden verduisterd heeft, en die op_ last', der justitie vervolgd werd, in Tirol is gearres teerd, doch bij zijn overbrengen in de nabij heid van Insbruck uit den rijdenden trein sprong. Toen hij bij zijn alestatie tegen stand bood, werd hij dooi" politieagenten doodgeschoten. Falkenburg had meer dan een milliard kronen bij zich. Hij 'bevond zich in gezelschap eener vrouw, genaamd Neeltje Kapteyn. -v-Vreeselijke ontdekking. Het had de aandacht getrokken dat het dooi' het echtpaar B. in de Parkstraat te Arn hem bewoonde bovenhuis sinds geruimen tijd gesloten was. Toen de familie, wier brieven onbeantwoord bleven, zich tot de politie om inlichtingen wendde, stelde de ze een onderzoek in en vond 'in de slaap kamer de beide lijken, waaraan te zien was, dat de dood reeds geruimen tijd 'geleden moet zijn ingetreden. Uit ach tergelaten brieven bleek, dat hier aan misdrijf niet te denken valt. Droeve vondst. Zondagmiddag om half één zagen twe© jongens in de Badhuiskade te Scheveningen een blikken bus. Zij vischten het v'oorwerp op en bemerkten tot hun gi'ooten schrik, dat -er het lijkje van een pasgeboren meisje ïn lag. De jongens brachten bun vondst- naar de politie, die een onderzoek in stelt naar de moeder van bet kindje. Een ongelukkige. Zondagmid dag is de 19'-jarige J. C. V., tijdens de godsdienstoefening in de R.-K. kerk aan den Wassenaarschen weg te Den Haag, op het altaar geklommen. De koster ver wijderde den jongen»man, dien een po litieagent naar het bureau bracht. Een dokter van den Gemeentelijken Genees kundigen Dienst constateerde, dat V., die zeer zenuwachtig was, aan godsdienstwaan zin leed. Hij is naar de ouderlijke woning overgebracht. Een achtervolging. Zondag avond hebben in een woning aan de Brou wersgracht te Amsterdam eenige inslui pers hun slag geslagen en twee jassen van de kapstok in de gang gestolen. Toen de bewoners echter de voordeur Jioovden dicht slaan, begaf de bewoner, de heer S., zich naar buiten. Op de Heerenmarkt zag hij in een portiek twee- mannen die zich eenigszins zonderling gedroegen. Even later verliet het tweetal de por tiek en begaf zich in de 'richting van de Haarlemmerstraat. Zij keken echter voort durend om, en ziende dat z,ij gevolgd werden, gingen z,ij verschillende richtingen uit. De lieer S. besloot een te volgen, maai' een der mannen dit bemerkende, sprong op een juist passeerende wagen van lijn 5, welk voorbeeld door den heer S. werd gevolgd. - De man trachtte echter op het moment, dat de heer S. een kaartje nam, van het voorbalcon af te springen en zette het op een loopen. De heer S. achtervolgde hem onder het roepen van „houdt den dief". Een en ander gaf in deze op Zon dagavond zoo drukke straat een gewel dige opschudding, zoodat in enkele oogen- blikken een massa volk aan de vervol ging ging deelnemen. Bij de Pr. Hendrikkade was de vluch teling plotseling uit het oog verdwenen. Men zocht hem, niet tevergeefs. De man had zich verstopt d-ndd! een handkarf Hij werd hiel' door den heer S. onder •uit gehaald en het bleek, dat hij onder zijn jas twee van de gestolen jassen had- Bi tten. Toen de bestolene hem over wilde 'bren gen naar het politieposthuis, verzette het publiek zich hiertegen. Hij trok de jassen uit, en of de heer S. al protesteerde, men vond het al mooi genoeg dat hij zijn jassen terug had gekregen. De dief koos het hazenpad. De eerste kersen zijn Donderdag in die Parijscbe Hallen verkocht. Het waren eT precies twaalf en zij zijn verkocht voor dan prijs vanhonderd vijftig frank- Er waren voor dezen handvol kersen drie liefhebbers, vertegenwoordigers van drie groole delieatessenhandels, die er geen ge heim van maakten wat ze miet het dozijn kersen van plan waren. De een© wilde de vroege vruchten aan een gewichtig poli tiek pcrsoimage aanbieden; de andere had d'e kersen toegedacht aan een bekende Russische danseres; de derde had er slechts zijn winkeletalage mee willen op- Sieren. En hij heeft ze gekregen. Verleden jaar heeft het eerste dozijn kersen „slechts" negentig frank opge- bracht. Zij zijn toen aangeboden aan een Parijscbe artieste, die ze door haar pape gaai heeft laten opeten. (Figaro). Hooger boterprij s? Men schrijft Uit Deventer aan de „Avp.": Naar men ons mededeelt, zal de prijs der boter bin nenkort hooger worden, dit als gevolg vtm het opgebruiken der voorlaatste zen ding Australische boter, die in de meest© winkels voor f 0.75 per pond verkocht werd, terwijl de dezer dagen nieuw aan gevoerde boter, ofschoon van minder© kwaliteit, den groothandel nog fl.60 per K.G. gekost heeft. Dientengevolge verwacht men een prijsstijging van de inlandsche boier. Ontaarding. De politie te Doe- tinchem heeft een 15-jarigen knaap aan gehouden, die zich door inklimming aan diefstal van geld, ten nadeele van zijn buurman, hoeft schuldig gemaakt. Met het gestolen© had de jongen in gezelschap van twee meisjes van zijn leeftijd een reisje naar Terborg gemaakt en daar de duiten versnoept en verbrast. 'n Viezerik- Te Winterswijk heeft de politie een vrouw geverbaliseerd, die uit het raam harer bovenverdieping de faecaliën uit gemakzucht maar op straat wierp, zoodat deze op de stoep van haar benedenbuurman werden gedeponeerd- Eigen schuld- Een koopman huurde te Rotterdam een auto. Na ee-ni- gen tijd noodigde hij twee beruchte vrou wen uit mee te rijden. Deze stapten in, terwijl naast den chauffeur een man plaats nam Na ongeveer een kwartier stopte de auto en werd de koopman er uitgezet. Deze kwam toen tot de ontdekking dat hij beroofd was voor een bedrag van 1500 gulden. Later zijn twee mannen en twee vrouwen als verdacht van dezen roof in verzekerde bewaring gesteld. Opstand in een boeven- trein. In een spoortrein, waarin 33 tuchthuisboeven uit de strafinrichting te Görlitz via Berlijn naar een ander verblijf werden overgebracht, brak tusschen Frankfort aan de Oder en Fürstenwalde een ware revolutie-in-het-klein onder deze heeren uit. Een der begeleiders van het gevangenen- transport werd namelijk op een onbewaakt ©ogenblik door één der boeven met een ijzeren stang tegen den grond geslagen. Dit was voor de andere gevangenen na tuurlijk het sein om zich insgelijks op den beambte te werpen. Dezen gelukte het echter nog, zijn revolver te trekken en verschillende schoten te lossen, waardoor drie hoeven getroffen werden. Twee gevangenen werden zwaar ge wond, een derde liep lichte kwetsuren op. Door het optreden van de andere bege leiders gelukte het ten slotte, de rust te herstellen. Een brutale inbraak. Vrij dagavond heeft wederom een zeer brutale inbraak te Amsterdam plaats gehad. Het was nog in den vooravond toen een vrouw, wiet1 echtgenoot niet thuis was, gestommel op de benedenverdieping hoorde. In den aanvang schrok ze hevig, maar ten slotte ging ze de trap af. Plot seling bevond ze zich tegenover een twee tal personen, die daal aan het inbreken waren. De vtouw bemerkte, dat een dier individuen 't tafelzilver der familie bd- nevens andere sieraden in een zak stopte. In de hand van den tweeden inbreker zag zij den inhoud van het geldkistje van haar man, ten bedrage van omstreeks duizend gulden. Zij bedacht zich niet, sprong op den man met het geld af en rukte hem het papier uit de hand. De inbrekers schrokken geweldig. De man, die den zak met zilver droeg nam de vlucht via de opengebroken achter deur en was spoedig verdwenen. De dame trachtte zijn kameraad beet te pakken, maar deze deed een gi'eep in zijn jaszak en wierp de vlouw een scherp poeder in de oogen. Het slachtoffer, dat hevige pijn leed, gilde. Ei' kwamen buren opdagen, maar de inbrekers waren en bleven verdwenen. De toestand van de dame is, de om standigheden in aanmerking genomen, gun ste Wisselkoersen. Amsterdam, 21 Maart 11 uur- Berlijn cheque 0.900.911/2. Berlijn bank 0.91—0.92i/3. Brussel 22.30—22.37i/2. Parijs 23.721/2—23.80. Londen 11.56—11.57. Dollar 2.642.65. Maart. 22 Middelburg, hofstede, Struve- •22 's-Heer-Arendskerke, huis, dijk, inboe del, Pilaar. 22 Ylissingen, inboedel, Paap. 22 Goes, inboedel, v. Campen. 23 Middelburg, hoveniesrhofje, wei. en bouwland, Blaupot ten Cat©. 23 Kloetinge, huis, tuin, v. Dissel. 23 Middelburg, heerenhuis, huizen, van der Harst. 23 Oud-Sabbinge, huis, inboedel, Pilaar- 24 's-H.-Arendskerke, hoefje, Neervoort. 25 Oostkapelle, bouwland, Hi ooien. 25 Meliskerke, inspan, Blaupot ten Cate. 28 Goes, woonhuis en winkelhuis, Pilaar- 28 Schoondijke, antiek porcelein, enz., Mijs. '28 Veere, inboedel, Hioolen. 29, Middelburg, warmoezieï'shofje de Neeling. 29 Driel, wei, bouwland, boomgaard toe wijzing, De Meester. 29 Souburg, inboedel, Struve. 29 Middelburg, antiek en modem goud en zilverwerk, tapijten, Blaupot ten Cate en Mijs. 30 Middelburg, koetshuizen, Hioolen en Blaupot ten Cate. Nisse, hofstede, Pilaar. Veere, bouw- en weiland, Hioolen. April. 1 Westkapelle, windkorenmolen, "enz., Loeff. 3 Driewegen huis, schuur Beth. 4 Cadzand, instel hofstede, v. Mazijk. 4 Vlissingen, winkelhuis, huizen, pak huizen, alles met bovenwoningen, Paap. Koudekerke, huizen, Loeff. Middelburg, inboedel, Notarishuis. Souburg, huizen, Blaupot ten Cate. Vlissingen, weiland, Paap. 5 Nisse, beestiaal, de Kok. 11 Cadzand, toewijzing hofstede, van .Mazijk. '20 Colijnsplaat, inboedel, Heijboer. 21 Grijpskerke, inspan, Blaupot ten Cate. ten Cate. 25 Meliskerke, inspan, Blaupot ten Cate. 26 Souburg, inspan, Blaupot ten Cate. 28 Oostkapelle, inspan en vee, Blaupot Goes, hofstede, Pilaar. 's-H.-Arendskerke, inspan, de Kok. Maart. 25 Wissenkerke, zinkwerk Leendert Abrabampolder. 27 Scho-re, bouw huis en schuurtje, A. Waheke, Krabbendijke. 28 Kruiningen, bouw huis en schuur Architecten le Clercq. 29 Middelburg, verpachting weghalen mosselzaad, Polder Walcheren. 30 Middelburg, vervoer 170 duizend straatklinkers, Polderhuis. HEERLEN. V.D. Op de mijn Willem Sofia is hedenmorgen' een wilde staking uitgebroken, die ongeveer 60 personen omvat. De aanleiding hiertoe is, dat de ar beiders Maandagmorgen een uur te vroeg op 't werk waren en daarvoor geen uit betaling kregen. BERLIJN. V.D. In Diesden is op 76- jarigen leeftijd overleden de vroegere Sak sische minister van oorlog en leidei' van het de'rde Duitsohb legerin den oorlog, generaal v. Hausen. KOPENHAGEN. V.D. De vakverenigin gen sturen aan op besprekingen in de afzonderlijke bedrijven, om een eind aan cle uitsluiting te maken. De zeelieden zijn nu ook uitgesloten. Nieuwe wanorde lijkheden worden uit de provincie gemeld. AMSTERDAM. V.D. In den stand der staking iu hel houtbedrijf is geen veran dering gekomen. LONDEN. V,.D. J)e Daily Telegraph meldt, dat Lloyd Gcoi'ge als eerste mi nister naar Genua zal gaan en daar ongeveer 14 dagen blijven. LONDEN. V.D. De Ned-eïlandsch-e schoe ner Waterrat van Gothenburg op weg naar Londen is bij Cuxhaven gestrand. f Bui tea veraaiwoorfoiy!ih.m«l dor Redactie). Mijnheer de Redacteur, Mag ik s.v.p. een klein plaatsje in uw veelgelezen blad, naar aanleiding van het stukje in „De Zeeuw" van 16 Maart j.l., over de vrees olijke1 el lende in Rusland? Mij trof zoo in '1 bijzonder die el lende der kinderen, die zich beter denken dan beschrijven laat. Is er ééne moeder, die zulke toestanden met, droge oogen lezen kan? wat be treft die afzonderingsstat'ions. En nu dacht ik zoo, zou hier nu voor de Middelburgsche of liever gezegd, Zeeuwscihe moeders niet een schoon werk te doen zijn. Imhiers wordt hier in Middelburg 'spoedig het Militaire Hospitaal opgeheven. Zou 'het nu niet mogelijk zijn, dat de moeders nu eens krachtig aanpakten, om:, kan het zijn, geld te verzamelen om zoo'n gebouw te huren of te koopen en te laten in richten, om daar in 't groot heel wat kinderen te doen verzorgen Moet dan alles maar afstuiten op die vreese- lij'ke afstanden? Kunnen er dan geen middelen gevonden worden, b.v. miet vliegmachines om wat kinderen over te halen Er worden toch zoovele an dere dingen en menschen per vliegtuig vervoerd, en dan is geen afstand te ver en zijn geen kosten te hoog! Moet dan alles' maar gelaten worden voor dat stomme geld? Kan er dan werkelijk niet meer gegeven worden dan er tot nu toe gedaan is? Het, is maar een vraag van een eenvoudige vrouw, dia zelf hare handen vol heeft met zes kinderen te verzorgen. Maar zijn 'er geen van onze gegoede Zeeuwsche dames, die deze zaak eens zouden kunnen en willen aanpakken? En wie zal voor zoo iets hulp weigeren? Als er eens een aantal kinderen in 't hos pitaal eerst verzorgd en gereinigd wer den, en daarna in de huizen opgeno men, zooals de Weensche kinderen, om dan weer anderen te laten komen, zou zulk een plan niet verwezenlijkt kunnen worden met wat meer óp1- offering onzerzijds? Een Moeder. Scherpanissa. Zaterdag werd door het bestuur van het calamiteuze waterschap Scherpen isse aanbesteed de levering van 340 lcub. M. onderhoudsgrind, alsmede het lossen en Vervoeren daarvan. Voor d© leve ring vrij voor den wal werd het laagst in geschreven door J. P. Grijs te St. Maar tensdijk voor f 3.87, aan wien de levering is opgedragen. Het lossen der grind is op gedragen aan Johs. Bijnagte te Scherpe- nisse voor fl.10 per kub. M. over den dijk voor den Hoogeweg en voor f 0.90 in de haven te Scherpenisse. Het vervoer is gegund aan M. L. Duijnhouwer van af de haven naar de wegen in den Scherpenisse- polder voor f 1.50 per kub. M. en aan Gébrs. J. de Wilde van voor den Hooge weg door Westkerke voor f0.55 per kub- Meter. (M. C.) SI. Maartensdijk. Donderdag jl. werden in het openbaar verkocht de volgend© on roerende goederen: 1. watermolen (voor afbraak) aan F. C. A. Iloomick te Goes voor f1160; 2. zuiggasmotor met toebe- hooren aan W. M. Kloet aldaar voor f780; 3. woonhuis met schuur ten 2 gemeten 178 roeden weiland, tuin en bouwland, aan A. van Gorsel J.Wz. voor f4820; 4. 5 ge meten 171 roeden weiland, eveneens aan A. van Gorsel voornoemd tegen 'f1090 per gemot; 5. 4 gtemleten 9 roeden weiland aan J. M. Bazen aldaar voor f 1205 per gentet; 6. 8 gemeten '253 roeden weiland aan J. C. Westerweel Joljz. voor f 9995.48. De tolale opbrengst bedraagt f28014.65. Al deze goederen behoorden aan het wa terschap „St. Maartensdijk". (M. C.) Goes, 21 Maart '22. Eieren per 100 stuks f 6, middenprijs per 25 stuks f 1.50, aan particulieren ver kocht voor 8 cent per stuk; boter per K.G. f 1.90, middenprijs per i/8 K.G- f0.95, aan particulieren verkocht voor f 1.05. Aanvoer boter 90 pond, fabrieksboter 100 pond, verkocht a f 1.10. Aanvoer ganseieren 16 stuks. G raanmarkt- Nieuwe tarwe f 13— f 13.25, rogge f 12f 12.25, wintergerst per 100 K.G. f 13f 13.25, haver per 100 K.G. f 13f 14, kookerwten f20f22, ki'oonerwten f 25f 28, bruine boonten f 45 f 48. Aanvoer kleiner dan vorige week, tarwe flauwer, andere artikelen teveneens iets flauwer. Onderafdeeling Zuid-Beveland V. P. N. Aanvoer 20.300 eieren. Prijs f 6.20 per 100 stuks. VLISSINGEN. Veiling van 20 Maart. Goudreinet 34, Mortier 23, Grauwzoet 25—28, Zoele Bellefleur 23, Zure Bel lefleur 2327, 'Ivleiperen 3436, Spi nazie 35,547, Peeën 89, Snijsla 5258, Witlof 5674, Spruiten 41 46 et, alles per KG. Kipeieren 69 72, Eendeieren 80 ct, alles pel" 10 stuks. Roode kool 38, Savoye kool 21 ch, beiden per stuk. Selderie 21 23, Rhabarber 15 ct, heiden per bos. Kervel 1828 cit. per mand. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar Waarnemingen in den ochtend van 21 Maalt Medegedeeld door bet Kon. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometcr's.tand 774 0 te Thors- liaven, laagste 751.4 te Toulose. Verwachting tot den avond van 22 Mrt: Meest matig© noordoostelijke tot oos telijke Wind, zwaar tot halfbewolkt met waarschijnlijk V egen of sneeuw, later op klarend, waarschijnlijk nachtvorsten, iets zachtel overdag. Voor de vele bewijzen van deel neming, ondervonden gedurende de ziekte en na liet overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, CORNELI3 KARELSE Sr betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, M C. KARELSE Jr. Gols, 21 Maart 1922 Voor de vele bewijzen van deel neming ondervonden, gedurende de ziekte en het overlijden van onzen geliefden Zoon, Broeder, Behuwdbroeder en Verloofde JAN WILLEM, betuigen wij onzen hartelijken dank. Hiermede betuig ik mijnen harte lijken dank aan allen, voor de hulp en deelneming, tijdens de ziekte en het overlijden mijner geliefde Echtgenoote PIETERNELLA BARENTSEN bewezen, f ft A 1 'f 11 D. DE BREE. Middelburg, 21 Maart 1922. Bjj ondergeteekende is gelegen heid tot Éénjarig contract - Vaste prijs. 70 gld. voorschot per H.A. profiteert van de gelegenheid, en bestelt thans uw benoodigd voor het geheele jaar. Bijzonder gunstige bepalingen en ieveringstijd naar uwe keuze. Bestellingen worden opgenomen en inlichtingen verstrekt door te koop gevraagd. Adres Boek handel BAURDOUX, Middelburg. Ondergeteekende verzoekt de inge zetenen van N.-B. inlichting bij hem te vragen omtrent de geplaatste, hem betreffende advertentie in het Noord- Bevelandsch Advertentieblad. Voor de Anti Revolutionaire Kies vereniging hoopt a.s. DONDERDAG AVOND te half acht in de Chr. School op te treden dhr. J. BUIJSE, van Goes, met het onderwerp „VROUWENKIES RECHT". Ook Vrouwen en Meisjes zijn welkom. HET BESTUUR. Wegens de benoeming van den heer Lankamp tot Hoofd te Ter- neuzen, wordt aan de School voor Geref. L. O. te Middelburg in de Gravenstraat gevraagd met Hoofdacte, zoo mogelijk voor het 7e leerjaar. Brieven met volledige inlichtin gen vóór 8 April aan het Hoofd der School, A. BLIJDORP. De Notaris W. HIOOLEN te Middelburg, is voornemens in het openbaar te verkoopen, des middags 2 uur, te Veere, aan het huis aan den Veerschenweg B50: als: Kabinet, antieke Klok, Spiegel, Tafels, Stoelen, Kachels, Naai machine, Kleerkist, Meelkist, Spek- kuip, Vleeschblok, Bed, Dekens, Zakken, Glas- en Aardewerk, en verder huishoudelijk gebruik, eenig gemaakt Goud- en Zilverwerk, Aardappelen, en hetgeen verder te voorschijn zal worden gebracht. Bezichtiging in den morgen van den dag der verkooping. De Notarissen J. C BLAUPOT TEN CATE te Middelburg en A. MIJS te Oostburg, zullen voor de erven van de onder bene fice van inventaris aanvaarde na latenschappen van Mevrouw M. H. S. M. VAN BUREN, Wed, van den Heer A. P. SCHELTUS, vroeger te Breda, en den Heer Iz. SCHELTUS, beiden te Schoondijke overleden, des middags te twee uur, in het Gebouw ,,'MERCURIUS", (vroeger Werkmansvereeniging) Koepoort straat te Middelburg, eene uitge breide collectie w.b. 78 couverts Tafel- en Des sertzilver, Tafel- en Dessertmessen, Soep, Saus- en Groentelepels, Broodmanden, Tafelbladen, Trom meltjes, Koffie- en Theeserviezen, Flesschenbakken, Banket- en Bon bonschalen, Taart- en Confituur lepels, Klein en Étagèrezilver enz. als Waltbam e. a. Heerenhorloges, Dameshorloges, Dames- en Heeren kettingen, Knipjes, Armbanden en Ringen met en zonder Diamant, Broches, w.b. met groote Diaman ten, Diamanten Oerknopjes (oud zetsel) enz. Voorts; Collier, Japansche Paarlen, Fantasie arti kelen, Delftsche Schotels en Borden benevens als ongebruikt en van eerste kwaliteit. Te bezichtigen daags vóór den verkoop van 2—5 uur, en op den morgen van den verkoop van 10—12 uur. De Taxateurs-Vendumeesters DE GROOT HONDIUS '-J f een reuzenpartij tegen ongekende lage prijzen in W. DE SCHRIJVER Vlasmarkt K 161 - Middelburg. I

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1922 | | pagina 3