Onderwijs. Kerknieuws. Praükkeirten. Nieuwen Mensch zal zijn te herkennen, en hoe de utopisten zich dit nieuwe geslacht van menschen voorstellen. iSpr. besprak vervolgens de vraag, hoe de Christen tegenover deze, in den grond zondige en goddelooze theoriën' be hoort stelling te nemen. Voor kerk of huwelijk is bij de nieuwe menschheid geen plaats meer en de souveTeiniteit Gods wordt niet meer aanvaard. De mensch zal zich zelf wel redden. Aan de andere zijde spreekt er voor den Christen uit een zioeken naar een beteren, staat, naar meer geluk en vrede> hierin beluisteren wij het heimwee naar het verloren paradijs. De Christen weet op grond der H.S. echter, dat een nieuw menschengeslacht op deze aarde niet mogelijk is; het zullen steeds blijven de oude menschen, met de oude zondige harten; dit leert vooral onze tegenwoordige tijd met ontróerenden ernst. Het waarachtig geluk kan niemand schen ken, dan diegene, waarvan de wereld zich juist afkeert, n.l. Christus. In de toekomst zullen wij en onze kinderen tegen dezen nieuwen mensch, die niets anders zal blij ken te zijn dan de mensch der zonde, heb ben te strijden. Laten wij hem niet vreezen, besloot spr., want in Gods kracht zullen wij kloeke daden doen, al zal de strijd bang zijn. De overwinning zal zijn aan God en Zijn Christus, die eenmaal schenken zal een nieuwien hemel en nieuwe aarde, .waarop wandelen zal een door hem ge heiligde nieuwe menschheid. Op de begraafplaats alhier wordt morgenmiddag te 4 uur een gedenkplaat geplaatst op het graf van oen in den oor log gevallen Duitschcn soldaat. De ver trekkende Duitsche consul dr. B. Reuter en zijn opvolger, de heer H. Dronkers, zullen daarbij tegenwoordig zijn, terwijl hier wonende Duitsche en andere belang stellenden" welkom zijn. Op 2en Pinksterdag zullen de drank- weercomité's van Vlissingen, Middelburg en Goes een groote openluchtmeeting hou den op een der weilanden onder Vlissingen. Door verschillende sprekers zal op deze meeting het woord worden gevoerd. Ver moedelijk zal het Goesche drankbestrijders- koor met plm. 50 Jeden, medewerking verleenen. Gisterenavond gaf de zangvereeni- gjng „Looft den Heer" alhier, onder lei ding' vun haar directeur den heer E. Bat ten, in het Concertgebouw een zeer goed geslaagde uitvoering. Het welvoorziene programma bevatte verschillende solo liederen en a capella koornummers, ter- wij! als hoofdnummer ten gehoore ge bracht werd „Het Lied van de Klok" van A. Romberg, voor soli, koor en orkest- ■Enkele solisten verleenden hun medewer king ?n het geheel werd zeer verdienste lijk gezongen. De bekwame directeur en de zangvereeniging mogen met genoegen op dezen avond terugzien, daar zij bet kunst lievend Christelijk publiek ©enige genot volle uren hebben bezorgd- Hansweert. Donderdagavond trad voor een groot belangstellend publiek op in de Ned Ilerk. kerk, ds Homburg van Goies vanwege de Nat. Chr. Geh. Onth. Ver- Het zangkoor werd door de aanwezigen met aandacht gevolgd, de zangnummers werden prachtig gezongen, ook de solo kwam prachtig uit. Het koor komt met zijn directeur dhr. Wolzak, ©en woord van lof toe. Biezelinge. Donderdagavond vergaderde gecombineerd Pro Rege en de afd. van den Ned. Mil. Bond. De voorzitter de Edelaehtb. heer W. Bier'ens Jr. opende met gebed. Na 't lezen der Notulen, verslag van den penningm. van Pro R,ege, wiens kas sloot met een nadeelig saldo van f 4.70. De penningm. van de afd. Ned. Mil. Bond droeg zijn gelden af aan den Bond. Pro Rege telt 31 leden, de Ned. Mil. B-ond 44 leden. Gelezen worden 10 exx. van de Krijgsman en besloten werd om 5 ahorn nementen te nemen op het orgaan van Pro Rege. Burgemeester Bierens hield een referaat over „Bolsjewistisch gevaar en hoe dit af te wenden." Breedvoerig werd geschetst de toestand in andere landen en ook 't gevaar in ons land, door de propaganda die nog steeds geschiedt. Vele feiten werden genoemd. Als een middel tegen dit gevaar raadde spreker het sterk maken van Vrijwillige Landstorm en Bur gerwacht, het steunen van Pro R,ege en Ned. Mil. Bond, opdat ook daardoor God, Neerland en Oranje, één blijve. Dhr. Aug. Slabbekoorn behandelde Anti-Militarisme en Volksweerbaarheid, toonde aan dat deze tegenstelling, toch geen tegenstelling is. Spreker zegt: „Militarisme is Macht boven Recht, gebruikt als voorbeelden uit de gewijde geschiedenis Kain, Lamech en Ke- dor L.aomer, vooral de laatste als een echt militarist, daartegenover Abraham, die met zijn 318 ondernemers de volksweer baarheid vertoonde. Abraham ging niet ,uit op veroveringen, maar had toch al zijn volk weerbaar gemaakt. Spr. deed gre pen uit d© geschiedenis der menschheid die toonden dat Militarisme steeds slecht uitkwam, maar weerbaarheid van 't volk dikwijls reddend werkte. Dhr. C. Traas Jr. deed eenige grepen uit het Militaire leven fen wel uit den Hospitaaldienst. Hij wijst op de ellende als gevolg der zonde, ge komen door oorlogen enz, Op de zegenin gen van 't Roode Kruis en Hospitaaldienst, ook uit zijn eigen Hospitaalarbeid. De geestelijke arbeid laat in den regel zoo veel nog te wenschen over. Spreker noemde feiten uit zijn eigen diensttijd in Middel burg. Vooral daarom gesteund den gees telijken arbeid waarvoor Rro Rege en de Ned. Mil. Bond voor opkomt. Na het zingen van Gezang 180 sloot de voor zitter met dankzegging. Woensdagavond werd alhier examen gehouden van den Landbouwcursus, voor welke gelegenheid dhr. Stevens, directeur der R. L. W. S. uit Goes was overgekomen. De pog overgebleven 6 leerlingen (er was met ll aangevangen) werden allen in 't bezit gesteld van 't Diploma, een er van was nog door ziekte afwezig. Verschillende gebruikelijke toespraken werden gehouden en den leeraren dhr. de Koeijer en (Van Koeveringe beiden van Wemeldinge werden leen paar ge schenkjes geschonken tot 'herinnering aan dezen cursus. Wilhelminadorp. Met ingang van Zon dag 19 dezer is de postbestelling op Zon dag opgeheven en wordt gelegenheid gege ven tot het afhalen der correspondentie van 1111.30 u. vm. Wemeldinge. Door den brieven en tele grambesteller den heer Adr. de Vos alhieï is tegen 1 Mei a s. ontslag uit den dienst gevraagd. Krabbendijke. Woensdag ;j.1. hield do C'oöp. Verbr. Vereen, alhier haar jaarver, gade-ring. Uit het verslag van den socr bleek, dat het ledental ongeveer hetzelfde bleef. Dan bleek ook, dat geïnformeerd was om een bakkerij aan te koopen; naar aanleiding waarvan het bestuur ge machtigd werd door een deskundige een exploitatierekening te doen samenstellen. Uit het verslag van den penningm bleek, dat in negen maanden omgezol was voor f 11558.32i/2, waarvan door le den f 9709.62i/2, en f 1848.70 aan niel leden-. Aan inleggeld is samengebracht f1145. De winst bedraagt f42.31,5 waar van 20 pet. in het reservefonds en 30 pet in het fonds voor uitbreiding van zaken gesto'rl; werd, waarna een dividend uitkee- ring van 2 pet. aan de leden mogelijkk is. De aftredende bestuursleden A. Holle- stelle en S. van Ham werden herkozen, terwijl in plaats van den voorz. L. Hon- nekij werd gekozen J. Jacobusse. Het al.tr. lid der commissie van toezicht A. v. ld. Vrede werd herkozen terwijl in pla.ats van J Jacobusse werd gekozen dhr. C. K'riekaard. - Dat d-c woonwagenbewoners nog goed bij kas zitten bleek gisteren, daar door den gemeenteveldwachter alhier een wagen werd aangehouden, welke personen in ,'t Algemeen Politieblad voorkwamen. Man en vrouw hadden gezamenlijk f 45 boet© te betalen. Na bet bedrag gestort te heb ben op 't postkantoor konden zij de reis verder voortzetten. Oudelande. Donderdagavond hield de afd van het „Groene Kruis" vergadering, welke tamelijk bezocht was. Uit het jaar verslag van de wijkverpleging bleek, dat door de zuster het volgende aantal be zoeken was afgelegd: Oudeland-e 312, Ove- zande 1122, Driewegen 210, Ellewoutsdijk 230. Voor d-ezen tak van dienst is ©r een dreigend tekorl, waarom het bestuur ver zocht, de contribution te v-erhoogen; en kelen deden dit staand© de vergadering- De commissie tot het nazien der re kening concludeerde bij monde van W. de Jager tot goedkeuring, ze bedroeg in ontvangst f 735, in uitgaaf f 549. Naar aan leiding van besprekingen bij de rondvraag las de penningmeester dhr. J. de Jonge frappante staaltjes van kwakzalverij, welke historisch zijn, voor. Wolphaartsdijk. Donderdagavond werd in de Chr. school met de leerlingen van het vijfde en z-esd© leerjaar een openbare les gegeven, die toegankelijk was voor alle belangstellenden. Door het hoofd der school werden de aanwezigen hartelijk welkom geheefen. Het was do bedoeling weer eens te laten zien hoe men in de Chr. school arbeidt. Een gedeelte van den tijd werd besteed aan ons hoofdvak, de Bijbclsche geschiedenis en daarna volg den rekenen -en aardrijkskunde. De kinde ren gaven flinke antwoorden en door alle aanwezigen werd met hartelijke belang stelling geluisterd. Met aanvankelijk 13 deelnemers zul len waarschijnlijk op 1 April de militaire voor-oefeningen beginnen. Des zomers zal er 2 maal 2 uur per week worden ge. oefond. Er is nog gelegenheid tot aanmel ding. Donderdagavond had in de O. L. school te Oostkcrke een ouderavond plaats. Veertig ouders waren opgekomen. Dhr. P. v d. Linde, hoofd der school, sprak over de leerplichtwet. Dhr. .1. de Bel vertoonde lichtbeelden over een reis naar Indië. Dhr. M. Kloosterman sprak ©en slotwoord. 's-H.-Hendrikskindsren. Met ingang van 19 Maart wordt de postbestelling op Zon dag opgeheven. Voor belanghebbenden wordt gelegenheid gegeven tot het afhalen van hun correspondentie tusschen 89 uur v.m r Borssele. Gisterenavond hield de ver- eeniging „Het Groene Kruis" hare voor jaarsvergadering. Van de 180 leden waren slechts 27 aanwezig. Voor 't financieele n.l. de contributie 'voelt de vereeniging in 't algemeen niet veel. De 180 leden brengen slechts f 150 contributie op. Het gevolg hiervan is, dat de vereenigiRg voor de wijkverpleging maar f 25 sub sidie kan geven. Naai" de algemeene ver gadering der Provinciale werd afgevaar digd dhr. C. Allaart en als plaatsvervan ger dhr. M. de Regt Joha. Door dhr. Die Priester werd een lezing gehouden over; Een belangrijk deel van de taak der On derwijzers. In hoofdzaak werd besproken het bij de wet verplichte onderwijs in de gezondheidsleer. Wissenkerke. De afdeeling van den Al- gemeenen en die van den Christolijken Arbeidersbond alhier hielden Woensdag avond een gecombineerde vergadering over het aanbod der werkgevers, hetgeen een 30 pCt. loonsverlaging beteekende. Nadat de hoofdbestuurders ©en uiteen zetting hadden gegeven van de conferen ties en de houding der werkgevers, werd onderstaande motie aangenomen: Dc leden van de afdeeling Wissenkerke van den Algemcenen 'en Chrisfelijken Land- arbeidersbond, in vergadering bijeen op Woensdag 15 Maart 1922; gehoord het laatste schrijven van de werkgeversver- eeniging „Algemeen Belang" te Wissen kerke; betreurt het, dat de werkgevers zoo'n absoluut standpunt innemen ten op zichte van het afsluiten van een nieuw contract, hetgeen zij baseert op de onjuiste voorstelling, als zóu de algemeene levens- standaard met 35 a 40 pCt. zijn gedaald ©n dat de loonon in de naaste omgeving lager zijn dan zij aanbieden; van oordeel, dat een loonsverlaging van 25 a 30 pet. zooals door de werkgevere is aangeboden, niet is te aanvaarden, omdat daarmede het le venspeil der arbeiders aanmerkelijk wordt verlaagd; besluit deze motie te hunner kennis te brengen en te publiceeren in de pers; verzoeken de hoofdbesturen zich nogmaals met de werkgevers in verbin ding te stellen en gaat over tot de orde van den dag. Onder leiding van den ©ere-voorz., ds v. d Linden, hield de Christelijk© Werkmansbond zijn jaarvergadering. Uit het verslag van den penningmeester bleek dat uitgegeven was f95,57, ontvangen f 140.35Dj, alzoo een batig saldo van f 41,781/2- Het Ziekenfonds had ontvangen I'1138,42, uitgegeven f 1052,67, batig slot 1' 85.75, wat met het nog in kas zijnde samen bedraagt f 2858,65. Op voorstel van een der leden werd het salaris van den penningmeester van het ziekenfonds van f 25 tot f 50 verhoogd. Doordat ds de Wijk van Kamperland als oer©-voorzitter der ondcrafdceling werd gekozen, werd in de vacature van voorzitter gekozen d©i heer C. de Mol ©n tot penningmeester de heer M. Leendertse. Door enkele leden en den burgemeester werden toespraken gehou den. Na een slotwoord van ds van der Linden eindigde ds d© Wijk met dankzeg ging. Kamperland. Woensdagavond is in de openbare school alhier ©en ouderavond gehouden. Ruim 40 vaders en moeders hadden gehoor gegeven aan den' oproep der oudercommissie tot het bijwonen dezer bijeenkomst. Tegen 7 uur werd de bijeenkomst door hel: hoofd der school, den heer C. Drink- waard, geopend. Hij deelde de ouders nog ©ons in 't (kort mede, welk doel dc ouder avonden hadden en hield daarna een lezing over: Wat is opvoeding? Achtereenvolgens werden behandeld d© huis-, straat- ©n schoolopvoeding, waarbij spreker liet uit komen hoevele factoren bij d© opvoeding der kinderen ten goede en ten kwade werken. Onder een kopje chocola kwamen de tongen los en al spoedig heerschte er een gezellige, prettig© stemming ouder de aan wezigen. De heer J. Robijn, onderwijzer, sprak daarna over: Het onderwijs van de vroeg ste lijden tot op heden. Hij knoopte hier aan eenige verklaringen vast over de nieuwe leerplichtwet. Eenige ouders maak ten gebruik van de gelegenheid tot het stellen van vragen, die door den spreker beantwoord werden. Tegen tien uur werd de bijeenkomst door het hoofd der school gesloten en keerden de ouders voldaan huiswaarts. Souburg, Door B en W. wordt de vol gende voordracht aan den raad aangebo den betreffende de vacature van hoofd der gemeentelijke bewaarschoolle mej. Redeker te Vlissingen; 2e mej. Geersnva te Souburg; 3e. mej. Vergers te Vlis singen VI Ct. St. Laurens. Deze week hield "de A.-R. Kiesvereeniging haar jaarlijksche leden vergadering. Uit de verslagen van den se cretaris en penningmeester bleek, dat de vereeniging gestadig in bloei toeneemt; het. aantal leden steeg tot 58. Met het advies van het Provinciaal Co mité betreffend© de volgorde van de can didate» voor het lidmaatschap der Tweed© Kamer ging d© vergadering accoord. Tot afgevaardigde naar de Deputatenvörgad©- ring werd gekozen de heer P. Vader en tot diens plaatsvervanger de heer J. W. van 't Hoff. In de vacature J. M. Akerboom, die wegens vertrek als bestuurslid bedankte, werd gekozen de heer J. Kool©. In de va-, cature J van den Broeke werd gekozen dc heer S. Ilillebrand. Het aftredend be stuurslid J. W. van 't Hoff werd als zoo danig herkozen. Alsnu kwam aan de orde een bespreking over belaagencandidaten. Betreurd werd, dat d©ze in den laatsten tijd erg naar voren worden geschoven- Door een der bestuursleden werd mededee- ling gedaan Van zijn pogingen om te ge raken tot het instellen van „belangen- commissies", waarmede de leden van de Anti-Rev. Kamerclub zich voor speciale belangen in verbinding zouden kunnen steilcn. Een tweetal bestuursleden werden door den voorzitter uitgeuoodigd deze aan gelegenheid nader te bestudeeren en d© noodige slappen in die richting te doem Poortvliet Woensdag 8 Maart trad al hier op met een rede in het belang van de Vrije Universiteit Prof. t)r'. Los van 's- Gravenhage in de Geit. Kerk alhier. Dat de opgekomenen zich hebben doen over tuigen van de noodzaak deze onderwijs instelling te steunen, bleek o.a. uit de gehouden collecte, die f 43.05 opbracht, alsmede uit het lijstje contribuanten dat zich voor een jaarlijksche bijdrage liet inschrijven. Maandagmiddag 11. is op plechtige wijze het nieuwgebouwde derde lokaal van de Chr. School in gebruik genpmen. De voorzitter der vereen., de heer M. KG Krijger heette te 2 uur de aanwezigen hartelijk welkom. Na in korte trekken den groei van de school te .hebben getee- kend en het tot stand komen van dit derde lokaal voor' de school een, ware aanwinst en voorziening in de behoefte van het on derwijs te hebben genoemd, dankte hij B. en W. der gemeente voor" de betoonde medewerking, den aannemer en den op zichter voor wat zij ten deze hadden willen praesteeren. Voorts werd het woord ge voerd door den heer H. Spek, Hoofd der school, mede namens het onderwijzend per soneel, door den Burgemeester namens het dagelijksch bestuur der gemeente èn als vriend en voorstander van het Chr. Onder wijs, daarna door den heer W. v. d. Berg, Hoofd der Chr. School te Tholen en den heer Joh. Jansen namens de vrienden van het Chr. Onderwijs te Tholen. Maandag arriveerden hier' tot het instellen van een onderzoek en het doen van huiszoeking de heer Officier van Jus titie uit Zierikzee, benevens de Rechter commissaris en de Griffier van de Recht bank. Deze ongewone aanwezigheid ver wekte in onze plaats nogal eenige op schudding. De oorzaak moet gezocht wer den voor ditmaal bij Chr. en II. Bevelander alhier, die eerlang behalve overtredingen wapenwet zullen moeten terechtstaan we gens vergrijpen tegen het wettig gezag. Het schijnt in de bedoeling van de rechterlijke autoriteiten te liggen met groote gestrengheid tegen dergelijke de licten op te treden, mede doordat in den laatsten tijd dit zeer veel te wenschen heeft overgelaten. Terneuzen. In de Donderdagmiddag ge houden vergadering van den gemeenteraad waren afwezig de heer en Nolson, Geensen en De Ridder. Van de ingekomen stukken noemen we allereerst het jaarverslag van de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs, naar aanleiding waarvan de heer Hamelink uit dat verslag de wenschelijkheid van weinig tijdelijke leerkrachten en van schoolreis jes naar voren bracht, terwijl hij de klacht onderschreef, dat de Commissie in ver schillende aangelegenheden door B. en W. zoo weinig was gehoord. Een verzoek van het Bestuur der Chr. School te Drieu gen om gelden beschikbaar te stellen voor verandering van inrichting van het school gebouw en het speelterrein, werd in han den van B. en W. gesteld om advies. Inzake de bekende circulaire van Ged. Staten over de jaarwedden van burge meesters en secretarissen werd besloten aan genoemd college te berichten, dat men de dienstjaren gaarne meegeteld zou zien, als van combinatie van de betrek king van secr'etaris en burgemeester' geen sprake is. Inzake de aftrek van het sa laris bij combinatie van betrekkingen sprak men zich uit voor de oude regeling. Ten slotte werd nog een verzoek van de Trans- portaTbeidersvereenigingen om vei betering van de steunregeling in handen van B. en W. gesteld. In verband met artikel 22 der nieuwe leerplichtwet werden de be staande commissies tot wering van School verzuim te Terneuzen en te Sluiskil ont bonden, zulks om moeilijkheden te voor komen. Tot leden der nieuwe commissies werden herkozen de heeren J. B. Galle, L J. de Vries, G. W. Versloot, F. Elve, P. M. Geelhoedt, J. Risseeuw, C. J. No bels en N. J. Imandt, terwijl gekozen wer den de heeren F. J. de Balcker, Jacs. van Wijck, P. Kielman en W. Oostdijk. Hierna was de verordening op de brand weer aan de orde. Breedvoerige critiek werd er op geleverd' door den heer Hame link, die het nut van een vrijwill.ge brand weer zeer ernstig in twijfel trok, en zich liever aan het oude stelsel, verplichting, wilde houden. Ook betwijfelde hij, even- ials de heer Colsen, of de maatregelen voor Sluiskil wel voldoende waren. De ver ordening werd echter z. h. st. aangenomen, alleen de heer Hamelink wilde geacht worden te hebben tegengestemd. De wijziging van de verordening op het heffen van rechten op het van ge meentewege ruimen van privaatputten en -tonnen werd teruggenomen. De thans gel dende verordening blijft dus van kracht. Volgend punt was een verzoek van het Bestuur der Chr. School aan de Jozina- straat om een bedrag van f 4808.04V2 te willen toestaan voor het aanbrengen van veranderingen en verbeteringen aan de bestaande school, voortvloeiende uit de splitsing in een school voor L. 0. en een voor U.L.O. De heer Hamelink wilde wel vragen of het Bestuur der school uit eigen beweging met die veranderingen kwam, dan wel of het van hoogerhand was opgelegd. De heeren De Jager en Scheele antwoordden daarop, dat het Bestuur om de hooge kosten zich gaarne aan den ouden toestand had gehouden, maar dat het noodgedwongen wel tot de verschil lende veranderingen over moest gaan. Nog had men het zoo zuinig mogelijk' gedaan, want als ze de veranderingen in optima forma gingen aanbrengen, zou het wel op een f 10.000 komen. Van de verdeTe punten der agenda noe men we nog, dat een voorschot werd verleend aan de besturen der bijzondere scholen, dat afwijzend werd beschikt op een verzoek van de Wed. Goethals te Driewegen om wijziging van de politie verordening voor wat betreft het sluitings uur aldaar; en dat werd aangekocht een strookje grond van J.A. van der Hooft in de Tholen sstraat voor den doorgang aldaar. Bij de rondvraag kwam de heer Colsen met verschillende klachten aan het adres van den Inspecteur van Politie, waar op de Voorz. in de volgende vergadering een antwoord zal geven. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Scherpenisse W. J. Keiler te Molkwerum. Aangenomen 'naar Amersfoort door M. G. Gerritsen te Zuüderdorp. Geref. Kerken. Beroepen te Den Bommel A. PU. S. Schaaf s- ma to Appelscha. i Chr. Ger. Kerk. Bedankt voor Zwolle door .1. Jongoleen te Maarssen. I'"' Chr. Normaalschool. Goes. Het aantal leerlingen die zich opgegeven hebben voor dc Chr. Normaal school alhier, bedraagt voor de eerste klas zes, en voor dc tweede klas vier. Wij herinneren er aan, dat alsnog gele genheid is zich aan te melden bij den di recteur den heer W. 't Hooft, hoofd der Chr. School Nieuwstraat. Die gelegenhejd staat open tot Zaterdag 1 April a.s. Vrije Universiteit. Te Goes is het plaatselijk comité, bestaand© uit de heeren Air j. W. Goedbloed, J. Pouwer, N. J. Bastmeijer, J. M. Broekstra, P. I' Somer on A. de Lange, reeds gedurende enkele dagen bezig nieuwe contribuanten voor de Vrije Universiteit te winnen of te trachten de bijdragen dier tegenwoordige contribuanten te verhoogen. Het Comité hoopt met dezen arbeid vóór 1 April ge reed le zijn. Is men in alle plaatsen in onze provincie reeds zoo ver? Wie pakt de actie in de plaatsen, waar tot, lieden nog niets gebeurde, aan? Do nood der V. U. is hoog gestegen, dus de ijver en offervaardigheid zij groot! Te Baarland sprak reeds voor dit doel ds Brouwer van Driewegen. Middelburg, De examen-commissie be staat uil de heeren J. N. Pattist, inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Middelburg, voorzitter; S. Brandsma, schoolopziener in de inspectie Middel burg; J. A. H. Abeleven, schoolopziener in de inspectie Dordrecht; A. Smit Jzn., schoolopziener iti de inspectie Rotterdam; dr. M. P. Rooseboom, schoolopziener in de inspectie Rotterdam; J- Postma, oud- schoolopziener; plaatsvervangende le den: J. Baak Jzn., schoolopziener in de inspectie Leiden; J. N. Elenbaas, oud- schoolopziener. Op Zuid- en Noord-Beveland. Ned. Iferv. Kerk. Zondag 19 Maart. Baarland, n.m. ds. Elenbaas- Biezelinge, vm. en iim. Ds Jonker. Borssele, vm. ds. Elenbaas. Colijnsplaat, vm. en nm. lts Feykes. Driewegen, 9.30 u. ds. Kalsboven. Ellewoutsdijk, vm. Us van Leeuwen. 's-Gravenpolder, vm. en nm. ds. Gerretse'n. Hansweert, 9.30 en 2.30 u. Ds Waardenburg. lleinkenszand, vm. en nm. ds. Netelenbos. 's-Tleor Arendskerke, vm. en nm. Ds De Voogd. 's-Hcerenhoek nm. ds. Pont. 'sIL- Abtskerke, vm. en nm. Ds v. d. Plassche. 's-H. IIcndrikskinderen, vm. en nm. Ds Kam- s teeg. Hoedekenskerke, nm. ds. v. Leeuwen. Ic-rseke, vm. leeskerk, nm. ds. Visser. Kamperland, vm. en nm. Ds de Wijk. Kapclle, vm. 9.30 u. dr. Schmidt, 6 u. ds. v. Maanen (voor Kinderzorg). Rattendijke Kats, vm. en nm. ds. Mol. Kloetinge, vm. en nm. Ds Moloe'n. Kortgene ,vm. ds. Miskotle, nm. leeskerk. Krabbendijke, 9 en 2 u. Ds Dekker. Kruiningen, vm. e'n nm. Ds Diederiks, Nieuwdorp, vm. leeskerk. Nisse, vm. ds. Pont. Oudelande, vm. en nm. Ds va'n Essen. Ovezand, 2 u. ds. Kalsboven. Rilland, vm. ds. Visser. Schore, vm. ds. Klomp, nm. ds. v. Maanen (voor Kinderzorg). Waarde, vm.' dhr. de Groot van Colijnsplaat, nm. ds. Klomp. Wemeldinge, vm. eii nm. ds. Drost. Wissenkerke, vm. en nm. Ds v. d. Linde. Wolphaartsdijk, vm. en nm. Ds Mantz. Op Walcheren. Aaglekcrke, vm. Ds Seulijn. Arnemuiden, V Biggeberke, vm. en nm. Ds Koenekoop. Domburg, 9.30 en 2 u. ds. Hak. Gapinge, vm. ds. Maas. Grijpskerke, vm. en nm. Ds Vaandrager. Klevers kerke, vm. Ds Wauters. Koudekerke, vm. ds. Postma, nm. geen dienst. Meliskerke, 9.30 u. ds. Reus. N. en St. Joosland, vm. en 'nm. Ds v. Garderen. Ooetkapelle, 9.30 en 2 u. Ds Gijsman. Rittbem, vm. en nm. ds. Sundermeijer. Serooskerke, vm. en nm. Br Gunhing. Sint Laurens, vm. en hm. Ds van :t Hoff. 0. en W. Souburg, 9.30 u. da. Graves van Willenswaard, nm. geete dienst. Vfcere vm. Dr Weijland, Vrouwepolder, 2 u. ds. kiastiaanse. Westkapelle, nm. Ds Reus. Zoutelanide, 2 u. ds. Graves van Willenswaard. 'I. Zandt ,10 u. ïds. Jonker, 2.30 u. ds. Postma. Middelburg (Luth. 'Kerk) 6 u. ds. Netelenbos. Geref. Kerken. Baarland, vm. en nm. Ds R. Brouwer. Borssele, vm. en 'nm. leeskerk. Domburg, vm. en nm. leeskerk. Driewegen, vm. en nm. ds. H. Brouwer. Gapinge, vm. en nm. leeskerk. Geersdijk, vm. en nm. ds. C. J- Wielenga. 's-Gravenpolder, vm. en nm. leeskerk. Grijpskerke, vm. en nm. Ds de Jager. (nm. afscheid), lleinkenszand, vm. e'n nm. leeskerk. Ierseke, vm. ein nm. ds. Meijer. Ivapelle, vm. en nm. ds. A- Scheele. Kamperland, 9 en 2 u. ds. v. d. Ende, av. leeskerk. Krabbendijke, 9 en 2 u. ds. v. d. Kooij van Bergen op Zoom (Bed. H. Av. en Dankz.J. Kruiningen, vm. e'n nm. leeskerk. Nieuwdorp, vm. en nm. Ds Doekes. Oostkapelle, vm. en nm. ds. L. Bouma. Schoondüke. vm. en nm. leeskerk. (Biduur voor 't gewas). Veere, 9.30 en 2 u. ds. Wessels. Westkapelle, vm. en nm. leeskerk. Wemeldinge, vm. en nm. leeskerk. Wissenkerke, vm. en nm. leeskerk. Wolphaartsdijk, vm. en nm. Üs. Lantiiig. Geref. Gemeenten. Middelburg, vm., nm. en av. Ds Eerhagen. Goes, vm. nm. en av. leeskerk,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1922 | | pagina 2