Kerknieuws. Wefeiiscliap en Kunst. Ondeiwljs. Laad- en Tuinbouw. Seiengd Nieuws. tot de 'redactie van Die Zeeuw een schrij ven te richten, waarin over bedoeld onder schrift strenge afkeuring wordt uitgedrukt en haar tevens te melden dat „Nederland en Oranje" van gansch andere gevoelens is. Na behandeling der agenda van de Deputatenvergadering werden tot afgevaar digden gekozen de heeren S. Brandsma, Mr P. Diielemah en A. D. Littoov en tot hun plaatsveivangers de heeren J. Olthoff, R. van der Welle en J. A. Vertregt. Bij do rondvraag werd door enkele leden de wenschelijkheid uitgesproken met het oog op de komende verkiezingen ver schillende Candida ten te verzoeken een 'politieke lezing te houden, waartoe het bestuur bereids de noodige stappen zal doen. D>e voorzitter sloot de vergadering, nadat de heer Brandsma in dankgebed was voorgegaan. Goes. 0, die edele voetbal sport! De N. Z. Ct. deelt een en ander mee omtrent de fijne „beschaving", die de voetbalsport meedeelt aan spelers en toe kijkend publiek. Zondag weid als naar ge woonte de Zondagsiust en -stemming (om nog niet te spreken van -heiliging) te Goes wreed verstoord door een voetbalmatch, ditmaal tusschen G.V.V. en Zeelandia uit Middelburg De scheidsrechter schieeu aan een deel van bet publiek niet te bevallen, want al gauw kreeg men de poppen aan 't dansen. Scheldwoorden aan 't adres van den scheidsrechter en Zeelandia klonken over 't veld. De grensrechter van G. V. V. stond te vloeken. Ten laatste wilden een paar beethoofden don scheidsrechter te lijf, die zich hardloopend met de Zee- landia-spelers in veiligheid trachtte te brengen in de op den Polderscbenweg gereedstaande brik ü'it gelukte hem echter eerst nadat hij op hot bruggetje, dat toe gang geeft tot het terrein en even ver der een paar 'harde slagen heeft ontvan gen. Geen enkele poging werd van de Goe- sche vere-eniging gedaan, om deze onbeta melijkheden te verhinderen. Ook de veld wachter bleef passief. Een fraai tooneel op den Zondagmid dag! En dan durft men nog in „verlichte" kringen af te geven op burgemeesters, die dergelijke uitingen van „beschaving" als de voetbalmatches nu eenmaal blijken te zijn, op den Zondag niet binnen hun gemeente dulden. Vlissingen. Gisteravond hield de heer Orbaan, arts te Middelburg, voor den Vlissingschen Restuurdersbond, in bet Concertgebouw een voordracht over do kanker en haar bestrijding. Achtereenvol gens behandelde spreker de vragenWat kanker is, hoe kanker ontstaat en hoe is kanker te genezen, terwijl spreker ten slotte tot de conclusie kwam, dat de sterfte aan kanker in de laatste jaren toeneemt. Ook wees spreker er op, dat bijv. in Lim- jbu'rg 5 'personen op de 10.000 sterven en in Friesland 15. In andere landen is de sterfte onder de vrouwen veel grooter dan onder de mannen, terwijl de cijfers voor ons land gelijk zijn. Ook in onzo provincie nemen de gevallen van kanker toe. Het opmerkelijke geval doet zich voor, dat bijv. in Vlissingen de ziekte sinds 1884 ariet is verergerd, in Middelburg iets is gestegen en op Noord-Beveland is ver dubbeld. Ook in de bloembollenstreken in Noord-Holland is de kankerziekte in erge mate verergerd en ook in sommige deel en van Friesland. Aan de hand van een interessante serie lichtbeelden verdui delijkt spieker zijn voordracht, waarbij ihij gelegenheid vond te wijzen op1 de g'roote zegeningen van de Röntgen-stralen. Rilland-Bath. Gisterenavond sprak in „Ons Huis" alhier, voor dein Chr. Nat- Werkmansbond de heer Broen uit Ensche dé. Op duidelijke wijze werd door hem de arbeidersbeweging van dezen tijd uiteen gezet. Door hem werden de twee stroo mingen welke er tegenwoordig heerschen Christelijk of niet, uiteengezet. Bij de neutrale vakorganisaties gaat het om de macht, bij de Chr. om het recht. Hanswoerd. De 13-jarige .J van Oost uit Ierseke zou, naar de G. Crt. meldt, aan den benedenkant der nieuwe sluis de sluisdeur over fietsen, doch daar hij veel gang had en niet tijdig kon draaien, ireed deze jongeling met fiets en al in de sluis. Gelukkig liet hij de fiets vroeg tijdig los en kwam al zwemmende bij de sluisdeur. Daar het juist hoog water was kon dhr. Smet, die daar aanwezig was, hem grijpen en op het droge brengen. Zijn fiets werd eenige oogenblikken later opgevischt en zoo kon hij zich in zijn nat pakje naar huis begeven. Dit is de tweede keef dat iemand daar met de fiets in de sluis reed. Nieuwdorp. De 14-jarige J. Traas is gisteren in de schuur van A. V. door het dilt op den planken vloer gevallen, en is bewusteloos binnen gedragen. Genees kundige hulp is ingeroepen. De 25-jarige C. Murre is gisteren van een zoldertrap gevallen op een be-ton- vloer terecht gekomen, met veel inwendige pijnen binnen gedragen en onder genees kundige behandeling gesteld. Wolphaartsdijk. Zaterdagavond werd hier een afd. opgericht van den Nederland- scben Bond van Land- en Tuinbouwarbei- ders. 32 personen traden als lid toe. Als bestuursleden werden gekozen J. de Jonge Mz., voorzitter, P. Zuidijk, penning meester, A. Zuidijk, secretaris, P. Saaman en C- Kloosterman, commissarissen. Wissenkerke. Vrijdagv-eïgaderd© de ge meenteraad. Afwezig do heeren de Jonge en Abrahamse en weth. v- d. Maas. Tegen de circulaire van Ged. Staten betreffende jaarwedden burgemeesters en secretaris sen bestond geen bezwaar. Een missive betreffende de VLeeeehkeuringswet werd nog niet in behandeling genomen, daar eerstdaags -een conferentie met het ge meentebestuur van Kortgene hierover zal plaats hebben. Het Landbouwvorlof voor de schoolkinderen werd bepaald op de eerste vier weken na de zomervacantie. In de Bank der vereen, van Ned. gemeen ten zullen geen aandeelen worden geno- Aan mej. v. Eenennaam werd eervol ontslag als onderwijzeres te Kamperland verleend. Na,ar aanleiding van een vraag van den heer de Regt werd een langdu rige discussie gevoerd over de inkrimping van den postdienst opi Zondag. De Raad heeft hierin echter geen zeggenschap. Een comité zal nog eens ter plaatse- nagaan de zaak betreffende de drie booman die van de kerkhofmanteling waren blijven staan. De hoofdelijke omslag over 1 Jan. 30 April 1922 werd vastgesteld op f 13.603.01. Inzake bet met do P. Z. E. M. te sluiten contract werd nog geen beslis sing genomen. Alhier werd in de openbare school een ouderavond gehouden, die door een 45-tal personen werd bezocht. De voorz. der commissie, dhr. C. Flipse, opende de bijeenkomst. De heer Maris, hoofd dei- school, zette de beteekenis der ouderavon den uiteen. De heer van Es droeg voor „De inkwartiering bij de zusters Gorne- man". De burgemeester, de heer Verhorst, wees er op,dat in Zeeland de woorden „mogen en moeten" vaak worden ver. wisseld Op duidelijke wijze stelde hij in het licht, dat een kind, met meer lust iefs doet wanneer het dat mag, dan wan neer het dat moet doen. De heer Maris vertoonde nog twee se ries lichtbeelden, terwijl een en ander werd afgewisseld door muziek welke door fnej. M. Flipse en den heer J. Flipse ten beste werd gegeven, 't Was een wel geslaagde avond. St-Laurens. Met ingang van 19 Maart a.s. wordt de postbestelling op Zondagen alhier opgeheven. In de plaats daarvan wordt van 89 uur 's moï'gens gelegen heid gegeven tot het afhalen van aange komen stukken. Biggekerke Met ingang van 19 Maart a.s. wordt de postbestelling alhier op Zon dagen opgeheven. Evenwel bestaat er voor het publiek gelegenheid tot het afhaleln hunner correspondentie van 10 tot 11 uur voormiddags. Westkapelle. Ingaande Zondag a.s. 19 Maart wordt de Zondagsbestelling van de post alhier opgeheven. In plaats daarvan kan het publiek zijn post komen afhalen aan het kantoor tusschen kwart over' tien en kwart voor elf. Arnemuiden Met ingang van 19 dezer wordt de postbestelling op Zondag alhier het publick gelegenheid tot bet afhalen van correspondentie wordt gegeven van 9 tot 10 uur ten postkaptore. St. Maartensdijk. Maandagmiddag kwam de gemeenteraad in voltallige zitting bij een. ter bespreking der te nemen maat regelen voor de uitvoering van den bouw eener nieuwe kaaimuur. De voorzitter deelde mede, dat de be- noodigde gelden voor dit werk zijn gevon den in een ondorhandsche leening bij de Dank der vereeniging van Nederl. ge meenten tegen een rente van 6 pet. Thans rest de uitvoering van dit belangrijke werk, waarvan do raad de gunning aan zich heeft gehouden, maar waarover Burg. en weth., aangaande het opzicht, nog even van gedachten willen wisselen met den raad. De waterbouwkundige, die het be stek en de teekening heeft geprojecteerd, kan van het polderbestuur geen voortdu rend verlof bekomen tot het oefenen van het dagelijksch opzicht, hetgeen onvermij delijk is. Nu heeft de projecteur een twee tal voorstellen aan B. en W. gedaan; eerstens dat men er van zal afzien om 'hem het verdere toezicht op te dragen, en de raad of B. en W. zelve een da gelijksch opzichter zullen benoemen, in welk geval hij eischt dat hem het hem toekomende honorarium van 2 pet. der begrootingssom zal worden uitbetaald; en tweedons, dat hem het hoofdtoezicht blijft opgedragen en door 'hem onder zijne ver antwoordelijkheid en ten zijnen koste een dagelijksch opzichter zal worden aange wezen tegen ©en vergoeding van 1 pet- der aannemingssom, van de hem alsdan toekomende 5 pet. Tooi' het eersteplan was de voorzitter wat huiverig, omdat men niet zoo spoedig een opzichter heeft, die in de bijzonderhe den van het bestek zal zijn ingewerkt om op de 24 Maart te houden aanwijzing B. en W. voldoende te kunnen bijstaan; daarom gevoelt hij bijzonder veel voor het tweede plan. De vergadering voelde er integendeel niets voor, en met 5 tegen 1 stem en ©en onthouding gaf zij aan B. en W. opdracht om terstond een zelfstandig opzichter aan te wijzen. Over het bedrag van het honorarium aan den opsteller van het bestek en de teekening ging de 'raad in comité generaal. Hoek. In de Maandagmorgen gehouden vergadering van den gemeenteraad was afwezig de heer Koster. Voorts één va cature. Eenig ingekomen stuk was een goedkeuring van Ged. Staten van de ver ordening op de heffing van opcenten op de personeel© belasting. Daarna was aan de orde de circulaire van Ged. Staten betreffende wijziging der jaarwedden van burgemeesters en secretarissen bij combi natie van betrekkingen De voorz. merkte daarover op, dat om bekwame menschcn te krijgen de oude regeling beter was dan deze nieuwe. De heer Van 'tHoff had bezwaar tegen de nieuwe regeling, omdat die nadeelig zou werken, als men hier de betrekking van burgemeester en secre taris eens ging combineeren. De heer J. A. Meertens zag er echter geen bezwaar in. Een secretaris dis goed onderlegd is, kan toch ook wel solliciteéren naar een groot-ere plaats. Met 3 tegen 2 stem men, die van de heeren van 'tHoff en A. Meertens, werd daarop overeenkomstig den wensch van Ged. Staten besloten. Hierna had wijziging plaats van de be- 'grooting voor 1921 De uitgaven worden verhoogd met een bedrag van f2045.25. Volgend punt was een verzoek van Ds E. Raams om den tweeden en derden Paaschdag, alsmede een week daarvoor het gymnastieklokaal der openbare school, te mogen gebruiken voor het houden van een bazar, welker opbrengst zou zijn voor Kindei-zorg te Middelburg en de zending pp Boeroe. De heer A. Meertens was niet alleen voor inwilliging van dit verzoek, maar stelde tevens voor om eenige pakken kaarsen van de gemeente voor dat goede doel af te staan. De heer Van Doeselaa'r had daar ook geen bezwaar tegen, maa;r zijn wij: daartoe wel bevoegd De voorz. kon hem daarover gerust stel len, waarna het verzoek, ook dat van den heer A. Meertens, werd ingewilligd. Hierna had vaststelling plaats van de ver ordening regelende de tijdvakken, waarin verlof voor landbouwarbeid kon worden gevraagd. Besloten werd daarvoor te ne men a. 1 week voor en 1 week na de Augustusvacantie, en b. 2 weken na de Se p t e mb er vacant ie Tenslotte na de rondvraag sluiting. Ned. Here. Kerk. Aangenomen naar Ommelanderwijk door J. G H. Vermaat te Sebaldeburennaar Botterdam door A. van Kooten fcs Zeven bergen. Bedankt voor Rotterdam door J. de Bruijn te Zeist. Gei'ef. Kerken. Tweetal te Hillegom J. Waterink te Zut- p'hen en IJ v. d. Zee te Nieuwvennep. Beroepen tie Houwerzijl, G. II. de Jonge te Kaarden. Aangenomen naar Westbroek door J. Bosch te Alteveier. Bedankt: voor Hallum door C. M. Hui- zenga te Boogersmilde; voor Stedum door J. Bosch te Alteveer; voor Char- lois door J. Wijminga te Dronrijpvoor Anjum door R. K. M. Hu mme ten te Hee renveen. Tc Utrecht, zal 28 dezer een een- daagsche Arbei d ers -Z endings - C on f eren t i e gehouden worden waar de vraag zal be handeld worden„Wat moet de arbeiders beweging zelf doen voor de bevordering van 'het Zendingsleven'?" Terneuzen. Zondagavond hield Ds Lau- we'rs van Brussel in de Geref. Kerk al hier een rede in het belang van de evan gelisatie onder zijn V laamsche broeders. Hij mocht daarbij' wijzen op rijke zegenin gen, zoo moest o.a. hot lokaal te Brussel. heel wat worden vergroot, daar het den laatsten tijd veel te klein was gewor den om de talrijke bezoekers een plaats te kunnen bieden. Die aan het einde van den dienst gehouden collecte voor de evangeli satie bracht het niet onbelangrijke bedrag van f262 52i/2 en 242 fr. 20 centimes op. Arnemuiden. Herkozen tot ouderling der Ned. Herv. Kerk dhr. A. Go ver se, tot diaken dhr. L. de Nooijer, terwijl nieuw gekozen zijn de heeren B, Marteijn en L. van de Gruiter tot ouderling. Wegens ziekten en vacatures in den ring Venlo is ds G. Steankamer te Venlo pp 't oog'enblik de eenige oog dienstdoende predikant in den ring. im—i-rnrtiWinv t— TTrfgTT-" De schriftelijke examens voor onder wijzeres) zullen plaats hebben 4 April a.s. De mondelinge vangen aan 12 April. De examen-commissiën houden zitting o.a. te Middelburg voor de inspectie Middel burg, en van de inspectie Dordrecht de gemeenten die in Zeeland liggen. Voor zitter te Middelburg is de hoogedelgestr. (beer J. N. Pattis-t, inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Middelburg, te Middelburg. Aanmelding voor 21 dezer met overlegging van geboorteacte en ge tuigschrift van zedelijk gedrag. Geslaagd te 's G'ravenhage voor het machinisten-examen voorloopig diploma de heer L. Groenenba'i'g te Middelburg. Axei. Tot Directeur der Chr. Lagere Landbouwschool, die hier met 1 Juni geopend wordt, is benoemd de heer "P, Le Feber alhier. Goes. Hedenmorgen werd in de Prins van Oranje een algemeene ledenvergade ring gehouden van de afd. alg. leden van den kring Westelijk Zuidf-IBeveland der Z. L. M. De vergadering was slechte ma tig bezocht. De voorzitter dhr. F. de Roo, 's Heer Abtskerke opent de ver gadering. Na lezing der notulen door den secretaris den heer' J. M. Slegt, werd medegedeeld, dat het ledental een kleine vermindering onderging. Op 1 Maart had den 198 leden aan hun verplichtingen voldaan (vorig jaar warén er 218 con- tribueerende leden). De rekening over '21 wees uit, dat was ontvangen f 1G07.84, uitgegeven f 1367.06, alzoo een goed slot van f 240.78 (vorig jaar f 303.12). Da vermindering van het goed slot is ver oorzaakt door den geringen verkoop der almanakken. Het stamkapitaal der afdee- ling is momenteel groot f 335.75. De be grooting voor 1922 wijst aan in ontvangst f 190, uitgaaf f 235, alzoo een tekort I van f 45. De aftredende bestuursleden, de heeren D. v. d. Dries, H. v. Iwaarden en J. M. Mol werden bij acclamatie herkozen. Tot lid van het Kringbestuur wordt bij accla matie de voorzitter herkozen. Als plaats vervanger wordt de secretaris aangewe zen. De afgevaardigden naar de algemee ne vergaderingen der Z. L. M. (n.l. de zes aftredende bestuursleden) werden even eens bij acclamatie herkozen. Het be stuur stelde voor de zomervergadering te 's Heerenhoek op een Zaterdagmiddag te houden, wat wordt aangenomen. Bij de rondvraag wekt de Voorz. de aanwezigen op om leden te werven. In de afd. Oost Zuid-Beveland heerscht meer activiteit dan in deze afd. Er is nog veel misverstand aangaande de Z. L. M. op te helderen. Daarna hield dhr. L. v. Dijk, 2e secr. der Z. L. M. een lezing over het onder werp: „Enkele belangrijke hedendaagsche landbouwaangelegenheden". Provinciale Zeeuwsche Schoonheids- en Archaeologische Vereeniging. Volgens het jaarverslag van bovenge noemde commissie over 1921, blijkt, dat in de commissie geen verandering kwam, maar wel was dit het geval met de cor respondenten. Door het vertrek naar el ders van de heeren L. J. den Hollander te Axel, J. N. Pattist te Aardenburg en J. 1). Viruly te Westkapelle; in hun plaats werden de heeren mr R„ M. van Dusseldorp ts Westkapelle em A. Mijs te Oostburg bereid gevonden de commissie van inlichting te dienen. Voor Zeeuwsch- Vlaanderen, Oostelijk deel treedt de heel" J. J. F. van Zeijl te Hulst thans op. Inzake het aesthetisch aanzijn van nieuw te bouwen scholen werd verbinding gezocht met de betrokken inspecteurs van het L. 0. in Zeeland. Aan de commissie werden voorgelegd aanvragen voor bouwen van middenstands woningen te St. Annaland en Axel. Die bleven beneden hetgeen redelijkerwijze mocht worden verwacht. Tengevolge van het advies der commissie, de plannen door een bevoegd axchitekt te doen omwer ken, werd voor de Axelsche woningen een aanmerkelijke verbetering bereikt, het ver loop der zaken met de beide plannen te St- Annaland, is de commissie niet ter oore gekomen. Wat de behartiging der oudheidkundige belangen aangaat, dit jaar kreeg eindelijk de benoeming der berichtgevers voor de afdeeling B der Rijkscommissie voor de monumentenzorg haar beslag, waardoor sa menwerking verkregen werd met de rijks commissie en het monumentenbureau. Daar de verordening de commissie geen vrijheid geeft subsidies te verleenen, moest op zulk een verzoek voor restauratie van het kerkgebouw der Ned. Herv. Kerk te Domburg, waarvan op 6 November een deel van het dak afwoei, afwijzend worden beschikt. In den jammerlijken toestand, waarin zich de merkwaardige sacristy der Bar- berakerk ie Dneischor bevindt, .is nog geenerlei verbetering gekomen. Door de commissie werden 26 geval len geadviseerd inzake verbouwingen en nieuw bouw van woningen te Goes. In 10 gevallen van nieuw bouw kon de com missie zich met de plannen van een be voegd architect vereenigen, maai" bij de plannen tot verbouwing ging dit minder goed en zelfs in 2 gevallen werd tot niet toestaan der plannen geadviseerd, waarop die plannen met inachtneming van de opmerkingen der commissie werden om gewerkt. Ook in een geval van nieuw 'bouw werd deze weg bewandeld. De toe stand van de Mariai-Magdalenakerk was ook dit jaar niet zonder zorg, doch na de toekenning van subsidie door provincie en gemeente, al waren die kleiner dan verwacht jverd, kon met de werkzaamheden tot \r!estauratie begonnen worden. Door het afschilferen der kalk is in het nocir- dertransept een fragment van een mid- deleeuwsehe muurschildering bloot ge komen. i Plannen wérden aan het gemeentebe stuur van Hulst ingezonden Om door een andere regeling van het verkeer de Gent- sehe poort te behouden. Met voldoening vernam de commissie, dat voor het afgraven der oude wallen te Hulst, die aan de stad zoo'n typisch cachet geven, voorloopig niet behoefde te worden gevreesd, daar' de gemeente elders bouwterrein vond. De gemeente Kerkwerve werd bereid gevonden, voor gerooide boomen nieuwe te planten en die aanplanting voort te zetten. Tegen de afbraak van ©en schuur- op „Groot Lammerenburg", die met de aan grenzende schuur van „Klein Lammeren- burg" de inrijplaats van het huis „Lam merenburg", in de 17e eeuw dooi" de familie Lampsens gesticht, vormde, was niet veel. te doen, hetgeen echter wordt betreurd en de commissie moest er zich toe bepalen foto's en teekeningen te doen maken. Herinnerd wordt aan de plannen van het gemeentebestuur tot verkoop van de schilderijen op het raadhuis te St. Maar tensdijk. Daar de watermolen van het waterschap St. Maartensdijk zal worden gesloopt, werd een foto daarvan gemaakt. Het gemeentebestuur van Middelburg stelde een verordening in tot behoud van stadsschoon. Hoewel de commissie wees op het feit, dat het huis „In de Steenrots" te Middel burg een in Nederland geheel eenig' type Van een in Vlaamschen Renaissancestijl opgetrokken woonhuisgevel vertegenwoor digt, stelden de Ged. Staten voor af wijzend op het verzoek om subsidie te beslissen, en werd dit voorstel aange nomen. Inzake het wederom aantreffen van spo ren van de oude, vermoedelijk Karoling- sche begraafplaats op het strand te Oost- kapelle, deelt de commissie mede, dat verdere onderzoekingen voorloopig geen resultaat hadden, maar de commissie zich daardoor niet zal laten afschrikken. Daar verkoop van twee wapenleeuwen van het inrijhek van „Dijkzicht" te Sou burg niet kan worden voorkomen, werd bijtijds een foto van dit hek genomen. Daar het niet gelukte f 1200 bijeen te brengen voor wederopbouw van het om gereden hek van ,,'t Huis Om" te Seroos- kerke, zal deze laatste herinnering van de oude buitenplaats van Johan de Knuijt voor goed verdwijnen. Aan het Kerkbestuur der Nederl. Herv. Kerk aldaar werd advies verstrekt be treffende de behandeling van het fraai grafmonument van Philibert van Tuijll van Serooskerke en diens echtgenoote, welk monument in 1878 ondoelmatig was ge restaureerd. Een belangstellend bezoeker van het oude Sluijs, de gepensioneerde generaal- majoor J. C. Kist, berichtte de commis sie, aldaar te hebben vernomen, dat men van plan was het kerkhof der in 1912 afgebrande St. Janskerk, waarin nog tal van fraaie oude grafzerken bedolven lig gen, op te ruimen en tot bouwgrond te gebruiken. Het bleek, dat reeds maat regelen waren genomen om deze zerken, waarvan de oudste uit de 13e eeuw dag- teekenen, en waaronder verder vele offi cieren in Staatschen dienst, rusten, een veilige bewaarplaats te geven. De laatste besproken plaats is Veere, waar vooral geageerd werd om door de vestiging van de Fokkervliegtuigfabriek en den bouw van atbeiderswoning e n, de schoonheid van deze plaats niet te doen schaden. Van den bouw dier woningen is tot nu toe niets gekomen. Ten slotte wordt gewezen op den slech ten loestand van het fraaie G-othische- stad huis te Vaars, waarvan de hoog noodige restauratie de krachten der thans zeer kleine en oinvermogende gemeente verre te boven gaat, waarom het te hopen is, dat het Rijk in dit geval van de gebruikelijks normen inzake subsidieering van restau ratie werken afwijke. Ongelukken. Te Hugowau'd is een kind van den heer St. in een kel der gevallen en levenloos opgenomen Het 7-jarig zoontje van den arbeider M. te Oosterzee viel al spelende te water en en verdronk. Té Hedel is Zaterdag de landbouwer II. V. van een hooischelf gevallen D'c ongelukkige is aan de bsko- komen verwondingen overleden. - Te Vries is het 5-jarig jongetje B. door een auto overreden en gedood. Te Den Haag is een 57-jarige vrouw in zenuwover spanning uit het 'raam van de 2e etage gesprongen. De ongelukkige werd zwaar aan 'het hoofd gewond, was gekneusd over geheel het lichaam en brak haar rechter pols.. Haan" toestand is ernstig. - B e b r o e d e ie i e r n. Op v erzoek van eenige ©ierkoopkii noodigt de burge meester van Barneveld in de plaatselijke pers belanghebbenden dringend uit, om geen eieren ter markt aan te voeren, die reeds eenige dagen in een broedmachine hebben gelegen en, nadat ze onvruchtbaar zijn gebleken, nog als deugdelijke, ver- scbe waar ten verkoop worden gepresen teerd, zooals den laatsten tijd herhaalde lijk moet zijn voorgekomen. Het spreekt vanzelf, dat een dergelijke bedriegerij hoogst schadelijk moet werken op de goede reputatie, waarin het Barneveldsche ei zich tot dusverre mag verheugen. De.eerste strooien hoted. Za terdagmiddag was op het Beursplein te Rotterdam de eerste strooien heerenhoed te aanschouwen. Een heer, in grijs sport pak, wandelde met dit lentesymbool onder gr-oote belangstelling rond- Jammer, dat één zwaluw nog g-een zomer maakt. Handel inluizen. Een Op- merkelijk-en zin schrijft dr. L. Hey&rmans in een artikel in „Sociale Voorzorg" .over Jaiet .Gezondheidscongres te Arnhem„De ervaring te Amsterdam heeft ook geleerd, dat, deze huisvesting (in die Quarantaineba rak Zeeburg) sommige zwervers zóó goed beviel, dat zij zich na ontluizing opzet telijk verontreinigden door gekochte luizen" Treurige c ij f e r sVoor accijns voor gebruik van sterken drank werd in 1920 betaald: in Bellingwolde, met 6415 inwoners, f66000; in Onstwedde, met 16900 inwoners, f183000; in Vlagtwedde, met 11186 inwoners, f139000, en in Wedde, met 3464 inwoners, f 3900Ó of te zamön voor 37965 inwoners f 427000 jen ever belasting I "De ramp te G enmu iden. Op bet redactiebureau van de „Asser Crt." vervoegde zich iemand uit Groningen, die Woensdagmiddag omstreekjs 3 uur met de verongelukte pont was overgevaren. Ook toen stond 'er -een harde storm en werd de kabel gespannen door het opstuw-end© vaartuig. Hij en nog een passagier bemerk ten, dal. in den kabel ©en lasch was ge maakt. De lasch was de passagier is zelf technicus goed gem-aakt, doch voeg de hij er bij„een lasch blijft ©en lasch, de breuk gaat er niet door weg." De pas sagiers (die van 3 uur dus) hadden tegen elkaar de opmerking gemaakt: „als dia kabel breekt, wat bij zoo'n storm best

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1922 | | pagina 2