Kerknieuws. Onderwijs. Predikbeurten Land- en Tuinbouw. Gemengd Nieuws. Fmaïïcieële BeiicMen. Telegrammen. Allerlei. Openöare Verkoopingen en Ver pachtingen. Aanbestedingen. izocr onverstandig zijn. Een paar, leden sluiten zich hierbij aan. Dhr. Lagendijk be houdt zich voor hierop terug te komen. Dhr. Woutersen wijst erop, dat de huizen, met rijkspremie gebouwd, ledig zullen ko men te staan, nu opnieuw vrij druk wordt gebouwd en deze huizen juist schijnen ver huurd aan de bewoners der eerstgenoemde huizen. De voorz. zegt, dat de nood aan middenstanders dwong; arbeiderswoningen te huren. Bedoelde huizen zullen in huur prijs moeten dalen. Overigens kan nu weer eens worden gedacht aan oprui ming van minderwaardige woningen. Zoo moeten we ten slotte toch tot goede toe standen komen. Wat nu igebeui-t, werd ver wacht, alleen het komt wat gauw. Daarna op gebruikelijke wijze sluiting. Colijnsplaat. Maandag vergaderde do ge meenteraad. De heer de Ridder, oudste wethouder, opent de vergadering en deelde mede, dat de burgemeester hem heden morgen had laten weten, de vergadering niet te kunnen bijwonen, waarover aan het einde der vergadering de raadsleden hun verwondering te kennen gaven. Onder de ingekomen stukken was ©en circulaire van Ged. Staten tot wijziging der jaarweddere- geling van burgemeesters en secretarissen, in dien zin, dat bij gelijktijdige waarne ming dier betrekking in meer dan één gemeente, voortaan de door die ambte naren genoten jaarwedde inplaats van met LH/a pet., .ten minste met 25 pet., zal kunnen worden verlaagd, tegen welke wij zigingen geen bedenkingen worden geop perd. Vastgesteld werd een instructie voor de wijkverpleegster, en vervolgens als zoo danig uit 5 sollicitanten benoemd zuster O. J. Verhage, gediplomeerd wijkverpleeg ster te Wolphaartsdijk Het kohier h'onden- denbelasting voor 1922 werd vastgesteld op 312 gld. voor 77 honden a 4 gld.. en 4 honden a f 1. Bij het voorstel van B. en W. om liet op het haventerrein aanwezige peeslik pu bliek aan te besteden, stelde de heer VeThUrg voor om met het oog op de werkloosheid in de voorwaarden van be steding do bepaling op te nemen, dit grondvervoer door werkloozen per krui wagen te 'doen plaats hebben, waartoe met algemeen© stemmen wordt besloten. Bij de rondvraag vraagt, de heer Dees of naar aanleiding van een in de vorige ver gadering genomen besluit, a.1 een woning voor den rijksveldwachter gehuurd is. De voorzitter kon dienaangaande geien nadere inlichtingen verstrekken, daar nog geen vergadering van B. en W.. bad jflaats gehad en dus deze zaak nog niet behan deld is kunnen worden. De heeren Haring man en Flipse stonden hierover eenig's- zins verbaasd, daar zij vernomen hadden dat reeds een woning was 'gehuurd en het huurcontract aan de raadsleden ter goed keuring zou worden overgelegd. Kamperland De gehechtheid van een postduif kwam 1.1. Zondagmorgen duide lijk aan het licht. Verleden jaar gaf de •heer M. Flipse aan een Duitsehen knaap twee piostduifjes ten geschenke, welke hij mede nam naar zijn woonplaats Dord- mund Zondagmorgen was een der duifjes weder naar Zijn vorige woonplaats terug gekeerd en zat liet rustig weder in zijn oud hok bij zijn vorig-en eigenaar. Brouwershaven. Gisterenmiddag had een ernstig ongeval plaats, wat nog 'betrekke lijk goed afliep. Bij het graafwerk voor een betonregenbak geraakte een buis aan •hej. róllen, met '„et treurig gevolg, dat de metselaar L. v, VV- tusschen de buis en de: aarde tefecht kwam, evenals de werk lieden W. Ri. en Jolv. de M. Gelukkig kwam "ue buis in een schuine houding terecht, zoodat ze niet verpletterd werden. Joh. de M. had een hevig bloedende hoofd wonde. W. R. ïs het slechtst er aan toe. Men vreest voor schouderbreuk. De met selaar L. v. W- had hoegenaamd geen letsel. De buis woog pl. m- 1400 K.G. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ommeianderwijk (toez.), J. G. H. Vermaat te Sebuldeburen. Bedankt voor Amsterdam door P. Veen le Utrecht.voor Amsterdam door Dr S. T. H. J. Berkelbach van der Sprenkel te Haarlem. Geref. Kerken. Beroepen, te Almelo J. Wijrainga tc Dronrijp; te Sinilde L. van AVijk le Ede; te Brou wershaven \V. H. v. d. Aregl, cand. te Zwolle. te Glanerbrug AV. van Gelder te Langeslag. Bedankt voor Giessen-Nieuwkerk door H. de Bruijn te Nieuwendijk; voor AVarffuni dooi" B. Hagenaar te Eestrum; voor Rozen burg door 'J. van Henten te Oldekerke; .voor Hasselt door J. van Herksen te ïvvijzel. Geref. Gemeenten. Beroepen te Rotterdam M. Hofman te Rijssen. Doopsgez. Gemeente. Aangenomen 'naar Wagenirigen door P. G. van Slogteren te Bovenkliijpe. Bij Kon. besluit is Dr J. Lammerts van Bueren, predikant-directeur van de Heldring- gestichten, benoemd tot officier in de Ordfe van Oranje-Nassau IERSEKE. Zooals wij reeds meldden is het den 2en Maart 325 jaar geleden, dat de Her vormde of Geref. gemeente alhier is gesticht. Het. akten- en lidmatenboek, in bet archief dei' kerk aanwezig, opent aldus: „Hier beginnen de handelingen der Kercke, so van het ondertrouwen als trouwen als an dere voorvallende saeken, 1597 „Pieter Pietersen, wedenaer tot Yerseke, met Liesbet AVillems van ïleijntgensant, weduwe van Gommer Leunis, sijn getrout den 9 febriari De oncieitrouwe is geschiet te Heijntgensa'nt. „Den 2 Meer te so hebben wij met aenroe- pinge lu es Heeren naem, om tot voorderiiigbo sijndei' gemeente gesprooken vaii Uoudinghte -des Haeventmaelsende omdat alle dingle'n te oordelijcker soudc gacn so sijnder in do gemeente gekosen dienaers, als ouderlingen en de diakens, ende om de weijniclieit der lit- malen soo en is maer van elcx ee'n gecoscn, tot ouderlinck Aernout Joris ende lot diaken Jacol) de Brawantere. „Naerda! den voorgenoemden ouderli'nck ende diaken de gemeente voorgedragten sij'n ende niemant tot liaerder beswaren iet i'n heteft gebroeid, so sijn sij den 16 Meelde in de'n naem ,aes Heeren bevesticht." 'De vestiging der gemeente geschiedde onder den predikant Quirijn Vlasma'n. Deze was de 5e predikant. Aldus lezen wij iri de „Goesclie Courant". Zoodat wij zeggen kunnen, de kerk was er al ill 1580. (Zie ons no. van Zaterdag), doch zij kwam in 1597 de'n 2en Maart tot openbaring, of, beter gezegd, toen eerst begon zij kerkelijk te wandele'n. Offer vaar di gheid. Naar de „Stan daard" meldt ,is in de Geref. kerk te Doornspijk met het oog op de a.s. vervulling der predikants vacature, door Ds G. de Jager van Grfjpskerke, door den Kerkeraad een rondgang door de gemeente gedaan, die niet mi'nder dan f 12.000 opbracht Wij ontvingen ee'n uitvoerig schrijven, uit Sint Annalahd in verband met de laatste uitgebrachte beroeping on hare gevolgen. De mededeeling komt hierop neer. De beroepen leeraar Ds Moerman had kort na de ontvaiigst van liet beroep te Sint An'naland gepreekt, en had over het algemeen goed voldaan, ook bij den Kerkeraad; toch hebben kort daarna twee kerkeraadsleden, Z.Eerw. geschreven dat hij maar bedanken moest, hetwelk hij dan ook deed. Doch 's anderen daags, door eenige kerke raadsleden telefonisch geïnterpelleerd, mee'ndo Z.Eerw. op zijn besluit te moeten terugkomen, waarvoor hij acht dagen bedenktijd vroeg. Nog voordat de afgesproken beraadstijd verschenen was, kwam bericht van aannemen doch helaas, de reglementaire drie weken beraadstijd was overschreden, zoodat het Classicaal Bestuur zich geroepen zag aan dit beroep de approbatie te weigeren. Zoo blijft de gemeente derhalve en wie weet voor hoe lang nog herderloos. A'EERE. Tot onderwijzer aan een Chr. school' te Delft is benoemd dhr J. M. v. d. Repe, onderwijzer aan de Chr. schooi alhier. Ned. Herv. Kerk. Sin! Aniialalid vm, en nm. Ds De Bres. (Donder dag 3 Maart nm. huwelijksinzegening door Ds De Bres. Geref. Gemeenten. A\joeiisdag 1 Maart. (Biddag voor het gewas). Borssele, 9, 2 en 5.30 u. Ds Vrcugdenhil. Nieuwdorp, 3 u. Ds Yreugdenhil. Huwelijksin zegening. 's avonds Ds Vreugde'nhil. Goes. Heden hield de Bond van Zuid- Bevelandsche paardenfokkers een algemee ns vergadering, die niet druk bezocht was. De voorzitter, dhr. Di. AV, Linden- bergh, opent de vergadering en zet uit een, dat dezie vergadering als de najaars vergadering beschouwd moet worden. De notulen, gelezen door den secretaris, den heer J. Q. C. Kakebeeke te Krabbendijke, werden goedgekeurd. De voorz. deelt me de, dat er van de 155 leden 12 hebben bedankt, en dat er drie veulenkeuringen werden gehouden. De rekening en ver antwoording over 1921 nagezien en ac- coord bevonden door de heeren Scheele en de Vriezie, wees uit, dat was ontvangen f 649.7214 en uitgegeven f626.69V2, al- zoo een batig slot groot f 23.03 (vorig jaar f 37.721/^>. Hierna volgde bestuurs verkiezing. Altredend waren de heeren F. de Roo, J. F. Geluk en D: AV. Linden- bergh, welke laatste aich niet meer her kiesbaar stelt. De reden daarvan is, naar 's voorzitters toelichting, dat het noodig is, dat er een meer technische voorzitter op 't gebied der paardenfokkerij optreedt. Dhr. P. Scheele drukt zijn spijt uit over 't aftreden van den voorzitter. Hij acht dezen tijd van malaise en inzinking een gevaarlijken tijd om zulk een besluit te nemen. De voorzitter zegt, dat juist in dezen tijd een voorzitter noodig is, die technisch geheel op de hoogte is. Bij her stemming tusschen de heeren P. Scheele en J. Q. C. Lenshoek, verkreeg de eerste '12 en de laatste 10 stemmen, zoodat eerst genoemde gekozen is, die deze benoe ming aannam. Het aftredende bestuurs lid, dhr. Geluk, werd met groote meer derheid herkozen. In de plaats van dhr. de Roo werd gekozen dhr. C. van Nieuwen- huizen te Wolfaartsdijk, die echter be dankte, waarna de stemmen bij herstem ming staakten tusschen de heeren L. de Jager te Wolfaartsdijk en de Roo. Bij loting werd dhr. de Jager gekozen, die echter eveneens bedankte. Bij een daarop gevolgde herstemming tusschen de heeren P. Verdonk te Ovezand en de Roo, werd eerstgenoemde gekozien, die de benoeming aannam. Ten slotte bespreking werkwijze 1922. Het Bestuur stelde voor evenals vorige jaren drie veulenkeuringen te houden, nl. te Heinkenszand, Goes en Krabbendijke. Besloten werd de laatste keuringen beurtelings te Kruiningen en Krabbendijke te doen plaats hebben. Het bestuur werd weder gemachtigd de data vast te stellen en de keurmeesters te benoemen. Op voor stel van den heer Scheele werd besloten de werkwijze voor 1922 nogmaals in een algemeene vergadering in Mei le bespre ken. Dhr C.. Zandee 'te KJoetinge bracht bij de 'rondvraag den heer Lindenbergh dank voor de wijze, waarop hij het pre sidium gedurende vele jaren heeft waarge nomen. Op zijn voorstel wordt dhr. Lindenbergh als eeïe-lid der vereeniging benoemd. De secr. sloot zich bij deze hulde aan evenals dhr. Scheele namens de vergadering. Dhr. Lindenbergh bracht dank voor al deze woorden en wijdde aan den heer de Roo enkele woorden van waardeering voor de waarneming van zijn bestuursfunctie. Daarna sluiting. 'f Landbouwarbeiderswet. In oen onzer jo'ngste nr namen wij de motie op, die inzake het „voorontwerp" dezer wet is aangenomen, met algemeene stemmen, door het Koninklijk Nederlandsch Laiulbouw- Comité. i Deze motie was, als men zich herinneren zal, voor de regcering nu juist geen aaiisporing om op den ingeslagen weg voort te varen. Evenmin waren dit de conclusion over het zelfde vóór-ontwerp, die dezer dagen werden ingediend en met instemming ontvangen op de buitengewone algemeene vergadering van den Nederlandsehen Boerenbond. Zij luiden aldus Wettelijke beperking van den arbeidsduur, zooals die wordt geregeld in het voorontwerp eener Landbouwarbeiderswet, dat .door den Minister van Arbeid bij den Hooge'n Raad van Arbeid is aanhangig gemaakt: 1. a. Is overbodig: Overmatige arbeidsduur •koint in den landbouw slechts bij uitzondering voor. li. Matige arbeidsduur is daar reeds ver kregen door onderling overleg en door den invloed van den i'ndustriearbeid op den land bouw. 2. Is onbillijk a. AAtegens ongemotiveerde beperking va'n bedrijfsvTjjhcid. b. Omdat zij het algemeen belang benadeelt. e. AVegens ongelijken druk op verschillende bedrijven. d. Door financiëelen druk op werkgevers, die in vele gevallen minder draagkracht be zitten dan hun werknemers. 3. Is schadelijk: a. De exploitatiekosten van liet landbouw bedrijf zullen vermeerderen. b Onnoodige administratie en uitbreiding van het korps ambtenaren leggen zwaardere lasten op. c. De verhouding tusschen de werkgevers en werknemers wordt verscherpt. 4. Is onmogelijk: De verscheidenheid in den Iaïidbouwarbeid de invloeden, die daarop inwerken, zijn voor geen wettelijke regeling van de'n arbeidsduur van volwassen manhen vatbaar. Veel animo in landbouwkri'ngen beslaat er voor dit jongste product van arbeidswetgeving nu juist niet. Ongelukken. Te Zaandam is ee'n SO-jarige arbeider door een vrachtauto over reden. Onder lievig lydon bezweek de onge lukkige spoedig daarop. In de mijn Laura (Limburg) zijn twéé mijnwerkers door steen- storting gedood. Op den straatweg bij Zut.phen is, een fietsrijder door een motor fiets aangereden en zonder tot bewustzijn te zijn teruggekeerd aan de gevolgen overleden. Diefstal. De politie stelde in een woning te Maastricht een onderzoek in en baalde van onuer de kolen vier zakken m l linnengoed ter waarde va'n ruim vijfhonderd gulden te voorschijn. Een eh ander was door een winkeljuffrouw ten ïiadcele van een firma in manufacturen oiitvreemd. Jef Deny n. De beiaardier Jef Denijïi viert in Augustus zijn 35-jarig ambtsjubileum. Alsdan zullen te Meclielen groote feesteil plaats hebben met een tentoonstelling en een congres. Als Hollandsche sprekers worden genoemd Mr A. Loosjes en D. J. v. d. Aren. Een burgemeesters geslacht. Te Vorden is, volgens de „Tel." een mo'numpn- tale lantaarn op het dorpsplein voltooid ter gedachtenis aan drie burgemeesters dier ge meente uit het geslacht Gallée. Het zijn P. H. Gallée van 1893 tot 1918, zijn vader J. H. Gallée van 1853 lot 1893. en zijn grootvader J. H. Gallée van 1798 tot 1846. Botsing van vliegtuigen. Boveh. Breezand zijn twee vliegtuigen va'n de Kooy met elkaar in botsing gekomen, waardoor beide belangrijke averij opliepen. Het eene ko'n met veel moeite het vliegkamp bereiken, doch het andere kwam bij den Aterlengdeh Stoomweg naar beneden. De vliegers zij'n er heelhuids afgekomen. Verhuurders-trucs. AVelke vin dingrijke menschen men tegenwoordig onder huiseigenaren aantreffen kan, leert, naar hé! „Handelsblad" meldt, het volgende verhaal. Op de Oudegracht te Utrecht stond dezer dagen een groot bovenhuus te huur voor de'n civielen prijs van f 700, niet meer dan dooi de Ilaurcommissie was vastgesteld. Gegadigden natuurlijk bij tientallen. Wat bleek huil even wel? Het bovenhuis was totaal uitgewoond, en de eigenaresse, een Goudsclie dame, maakte de volgende voorwaardenDe huurder zou zich verplichten alle kosten van reparatie, verven, stucadooren etc., geschat op ongeveer f 1400, voor zijn rekening te 'nemende huurder zou zich verplichten twee van de mooie kamers af te staan aan den i'n Utrecht studeerenden zoon der eigenaresse; kosteloos; deze kamer bewoner zou voor bediening betalen de somma van vijf gulden per maandVrije kost werd niet gevraagd Het zonderlingste van de geschiede'nis is, dat er werkelijk nog iemand gevonde'n is di,e deze voorwaarden heeft aanvaard. De inneming vaïi den Briel. Vanwege het departement van oorlog zij'n op den vestingwal van De'n Briel aan het einde van het Dijkslop (aan welks Oosteinde Jail Pietersz. Coppelslock woonde) nu inderdaad de grondslagen van de vermaarde Noordpoort gevonden en reeds voor ee'n groot gedeelte bloot gelegd. Daaruit blijkt, dat de poort 15 M. lang en nege'n en halve AI. breed was, d.e door gang vier en halve Al. bedroeg en de zijwanden twee en halve AI. dik waren. In het jaar 1625 is deze poort onder de aarde van den vesting wal verdwenen. Thans ka'n men staan precies op de plaats, waar de AVatergeuzen op Dinsdag 1 April 1572 ongeveer half negen i'n den avond haar bestormd hebben. Zeven keer getruu w d Voor de zevende maal is Zaterdag te Kingston aan de Tueems de 74-jarige weduwe Sarah Collet! in het huwelijk getreden, ditmaal met den 66 jarigen Lewis Robert Goodwin. De bruid had haar eerste huwelijk gesloten op achttien jarigen leeftijd en heeft liet grootste gedeelte van haar leven te Kingston gesleten. Zij; is de moeder van zestien kinderen van wié er zes nog in leven zij'n. Voorts heeft zij negielr kleinkinderen én vijftien achterkleinkinderen. Haar eerste man was machinist bü het spoor, haar tweede banketbakker, haar derde boots man, haar vierde veldarbeider, haar vijfde politieagent, haar zesde koetsier op een post koets en haar tegenwoordige werkman bij eén omm b us-ma a tscli appij Het B e r 1 ij ii s c h e panopticum In aansluiting aan het bericht over het thans geliquideerde panopticum te Ber lijn, 'geven de bladen een grappig overzicht van de „waarde", welke aan de Euro- peesche grootheden is toegekend bij den al e; omee nen 'u i tverko o p Napoleon ging voor 2100 Mark, Ebert en Scbeidemann te zamen brachten even veel op als Frankrijk's groote keizer. Lis.zt, Wagner en Rubinstein brachten te za men slechts-5000 M. op. Een kooper wist zich van den ouden Fritz en zijn bespol- ter Voltaire meester te maken voor 4.200 M. Een zeer patriotische heer kocht den ouden keizer Wilhelm, te paard geze ten, voor 15.000 M.l Wi-lson bleek den hoopers slechts 650 M. waard; Poincaré 1050 M.Joffre 600 M. Met Kerenski was 'theelemaal niet mis: één papieren roebel moet een blijkbaar fanatiek tegenstander hebben .geboden om eens goed te laten uitkomen hoeveel hem deze figuur uit de Russische politiek wel waard is. - Melen met twee maten. In de Frankfurter Zeitung beklaagt een inzender zich over heit volgende: In den restauratiewagen van den sneltrein van Karsruhe naar Rastatt zaït hij met een paar Fransclhe heeren. Deze haalden tijdens hun gesprek hun sigarettenkokers voor den ('lag, hoe wel in dat compartiment niet gerookt mag worden. De bediende schoot op hen .toe om hun aan vuur te helpen. Hij' mompelde zotb iets, dat eigenlijk niet gerookt mocht worden, doch daar bij bleef hel. Een oogenblik later stak een Duitscher een sigaar op. On middellijk kwam de bediende hem dit beletten; de inzender en anddren pro testeerden tegen dit meten met twee maten en 't kruipend optreden tegen over vreemdelingen. Deze vreemde lingen bleken later Fransche officie ren te zijn. Drukke bezigheden. Dezer dagen kwam ter secretarie van een onzer welvarendste Be-tuwsche gemeenten een knaap zich aanmelden ten einde een kaalrt van een werklooz© te doen aftee- kenen. Op; fle vraag van een der amb tenaren aan (net ventje, waarom de weï'k- looze zeK niet kwam, antwoordde de jongen dat die het te druk had. Wolven in den Elzas. Volgens de bladen uit den Elzas zijn daar wolven ver schenen. Vooral bij Sundgau heeft mén sporen gevonden. Twee wolven zij'n reeds door jagers doodgeschoten. Wisselkoersen te Amsterdam. Amsterdam 11.30 u. Berlijn cheque 115f4I.I6V2. bank 1.161.17x/2. Brussel 22.60—22.70 Parijs 23.80—23.90 üostenr kronen O.OlVsO.OöVa Ponden 11.5411.55 D'ollar 2.60—2.6OV2 AMSTERDAM. De besturen van de Melkslijlersvereenigingen hebben be sloten hunne leden te ad viseer en de melk met ingang van 1 Maart a.s. met 1 cent per liter te verlagen. I-IOEK VAN HOLLAND. De in Oclt. j.l. op den Zuiderpier geworpen stoom- re'ddinigsbool „President van Heel", is, na op de scheepswerf De Jong te Vlaardingen hersteld te zijn, weer in dienst gesteld. ROTTERDAM. V. D'. Gisterenavond wilde de 16-jarige G. M. T. op de N. Binnenweg alhier uit een in be weging zijnden .(ram van lijn 8 sprin gen. Hij sprong mis en geraakte onder den bijwagen. Hij werd zoo ernstig gewond, dat een ontboden genee'sheer slechts den dood kon constateeren. BERLIJN. V. D'. Tusschen de Duil- sehe Regeering en Vertegenwoordigers van -de Commissie van Herstel werd een voorloopige overeenkomst geslo ten betreffende leveringen in natura. Deze overeenkomst zal door de Duit- sche Regeering in de Commissie van Herstel ter goedkeuring worden neer gelegd. Door deze overeenkomst wordt verkregen ,dat een-vrij handelsverkeer tusschen belanghebbenden in de plaats zal treden van den gedwongen handel, zooals die tot heuen plaats heeft. De vertegenwoordigers van de Commissie van Herstel zijn reeds naar Parijs vertrokken om rapport uit te brengen. Over 't algemeen neemt de Duifsche pers een afwachtende hou ding aan bij de beoordeeling 'dezer overeenkomst, in afwachting van het' bekendmaken der bepalingen. ROME. De leden van heit nieuwe kabinet Facta zijn door den koning heëedigd. BOEKAREST. De senaaltzitlingen zullen Woensdag 1 Maart beginnen. PARIJS. Schanser, terugkeerend- van de conferentie van Washington, wordt morgen (e Parijs verwacht. Hij' zal daar, naar gemeld wordt, waar schijnlijk een ontmoeting hebben met Poincaré, die hom uit naam van de Fransche Regeering zal uitnoodigen, de Oostersche kwestie zoo spoedig; mogelijk te behandelen. KORENHAGEN. V. D. Gemeld wordt ,dat de drie Scandinavische lam den binnenkort in Kopenhagen een lelegraaf-conferentie willen houden tor bespreking van de gemeenschappelijke belangen in afwachting van de In tern. Telegraaf-oonferentie, Avelke in den a.s. herfst te Parijs zal worden gehouden. STOCKHOLM. V. Dl De bepalingen van het voorloopig Handelsverdrag zullen dezer dagen ter goedkeuring; aan den Rijksdag worden voorgelegd. Maart. 1 Breskens, toewijzing Gasfabriek met terreinen en woonhuizen, Zijlstra of Verbist. 1 Wolfaartsdijk, inspan, Hollmann. 1 Krabbendijke, hofstede, woonhuis,. bouw- en weiland, Pilaar. 1 Goes, inboedel, v. Dissel. 1 Bigigekerke en Koudekerke, houtwa ren, Rosier en Vervaat. 2 Ellewoudsdijk, boereninspan, Neer voort. 2 Middelburg', bouw- en weiland. Blau- pot ten Cato. 2 KJoetinge, bouwland, v. Dissel. 2 Kortgene en Colijnsplaat, vlotdelen, Heijboer. 2 Middelburg, hout, Rosier en Arervaat_ 3 Domburg, inspan, Blaupot ten Cate. 3 Biezelinge, kap. boereninspan, Pilaar. 3 Kattendijke, huis, schuur, enz., boom gaard en weiland, en 2 arbeiderswo ningen, v. Dissel. 3 Kattendijke, verpachting bouwland, v. Dissel. 3 Kamperland eu AVissenkerke, vlotde len, Heijboer. 3 Serooskerke, Oostkapelle, Grijpskerke,. houtwaren, Rosier en Vervaal. 4 Geersdijk, vlotdelen, Heijboer. 4 Arnemuiden en AVest-Souburg, hout waren, Rosier en Vervaat. 6 Domburg, inspan, Blaupot ten Cate. 6 en 7 Middelburg, heerenkleeding, Ro sier A-fervaat. 7 Goes, huizen, schuur eu lioveniering, Pilaar. 7 Zand, schuur, tuingrond, moes- en weiland, De Neeling. 7 Middelburg, Seisweig, inspan, Blaupot ten Cate. 7 en 8 Middelburg, sierboomen enz., Rosier en Vervaat. 8 Goes, vendutie, De Kok. 8 AVilhelmmapolder, paarden, Holl mann. 8 Kruiningen, huis, Neervoort. 8 's-Heerentioek, erfpachtsrecht en het gebouw, Van Cleef. 9 Kruiningen, boereninspan, Hollmann. 9 Goes, tuinmansgereedschap, meubi lair enz.., Pilaar. 10 Kats, inspan, Markusse. 10 Goes, inboedel, inspan, De Kok. 14 Goes, winkelhuis, pakhuis, huizen, v. Dissel. 14 Goes, huis, 'sHeer Hendrikskinderen- dijk, v. Dissel. 15 Serooskerke, inspan, Loeft. 15 Aardenburg1, buitenplaats, Mazijk. 15 Goes, inboedel, oud porselein, goud en zilver, winkelvoorraad, v. Dissel. 15 Arnemuiden, schuur, hui.zen, v. d. Harst. 16 Biezelinge, meubilair, loop varkens, Neer voort. Nisse, hofstede, Pilaar. Veere, bouw- en weiland, Ilioolen. April. 21 Grijpskerke, inspan, Blaupot ten Cate. 26 Souburg, inspan, Blaupot ten Cate. Maart. 2 Middelbui'g, levering paalhout, Pol derhuis. 10 Goes, inboedel, v. Dissel. 10 lerseke, bouwen school Hervormde Schoolvereeniging 3 lokalen en s cho olme ub ele n 11 Krabbendijke, omoveeren schuur Oost- polder, A. W-abeke. 15 Middelburg, maken weg met zoutwa- terleidinig havenwerken Vlissingen, Prov. Bestuur. 25 AVissenkerke, zinkwerk I.eendert Abrahampokler. Zu id-Afrikaans c-he humor. Kor neels had al drie jaar bij die nooi (meisje) gekuicr, maar kan nie tot vra kom nie. „Daar liefde is blind", sé hij eendag somaar. terloops.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1922 | | pagina 2