Kerknieuws. Binnenland. Uit de Provincie. loonsverlaging van 10 pet. (in plaats van 20 pet-., zooals voorgesteld was) en be sloten het werk te hervatten. De Engelsche admiraliteit vermindert voor de zuinigheid van Augustus af het aantal vlagofficieren van 92 tot 77. De moordenaars van Erzberger zijn spoorloos uit Boedapest verdwenen. In een voorstad van Dublin zijn weer 2 Engelsche officieren doodgeschoten. In Montenegro is onder leiding van den /gewezen Montenegrijnschcn generaal Vesovisj een nieuwe opstandige beweging uitgebroken. Ook in Zuid-Servië is een dergelijke strooming ontstaan. De politie te Glasgow heeft een sinistra ontdekking gedaan. In de armen wijk heeft .zij n.l. in Vuilnisbakken niet minder dan 600 pond meliniet en andere ontplofbare stoffen gevonden, genoeg om geheel Glasgow in de lucht te doen vlie gen. Naar de Neue Freie Presse vertreemt Mullen de gobelins, welke tot onderpand dienen voor het Engelsche crediet, toch in Weenen blijven. In een uit Moskou ontvangen draad loos telegram wordt het aantal slachtof fers van den hongersnood thans op Mes a .zeven millioen menschen geschat Vuile straten en werkloozen- o n w i 1. Wij knippen uit oen Haagsche corres pondentie: „Wat hebben we een vuile straten gehad! Bij vroegere vorst en sneeuwperiodes hadden we daarvan geen last, maar ditmaal hebben we het aan de werklooizen te danken. De gemeentereini ging neemt voor het sneeuw-ruimen per soneel in dienst voor een loon van vijf gulden per dag, maar aangezien de werk- loo/zen eir vier van de ondersteuning; krij gen, bedankten zij voor de eer en het genoegen om voor één gulden meer te werken. Ergo, bleef Den Haag dank zij de werkloosheid in de modder -zitten. We vernamen ook dat diezelfde werk- loozen uitgienoodigd om wat te verdienen met het helpen duwen en trekken vair handwagens, daarvoor per uur een loon van £1.75 vragen met nog de conditie dat het niet langer dan twee Uren zou duren." Is het dan toch ,zoo uiterst moeilijk, .zouden we willen vragen, om een steun regeling te treffen, volgens welke boven staande ergerlijke staaltjes onmogelijk zijn? Wij gelooven van niet. Even nood zakelijk als 'tis, dat de werkloozen wor den gesteund, is ook liet onmogelijk maken van dergelijke werkweigering. Voor werk- weigeraars dient onverwijld de steun op te houden. t J'uliaant-jes verloving. In het Amerikaansche blad „Christian Journal" lezen we het volgende bericht: „Prinses Juliana der Nederlanden is verloofd met Rupert, burggraaf Trematon, iz/oon van den graaf van Alhlone en neef van Mary, koningin van Engeland. Zoo wordt van ginds bericht in de bladen met de portretten er bij. Men is er al vroeg bij. Juliana is nog geen elf jaar en Rupert nog geen vijf tien 't Ventje is thans met zijn vader op bezoek aan het Nederlandsche hof." Tot .zoover dit Amerikaansche blad, dat dit bericht niet al te serieus neemt en hel denkelijk heeft ontleend aan een En- gelsch blad, dat dit bericht vermoedelijk heeft gelanceerd naar aanleiding van een bezoek van den Graaf en de Gravin van Athlone aan het Nederlandsche hof. Dat Juliana nog geein 11 jaar is, is al vast onjuist. In April a.s. hoopt ons prinsesje 13 jaar te worden. (Rolt.) De rede van den heer Gerretson, Naar aanleiding van de rede, welke de heer Gerretson enkele dagen geleden in de Tweede Kamer heeft uitgesproken en die in België vrij ernstige ontstemming heeft veroorzaakt, bevestigt „De Brussel- sche Standaard", dat bedoelde rade tot een nota-wisseling tusschen de twee regee ringen zou kunnen aanleiding geven, waar bij de Nederlandsche regeering .zou kunnen worden gewezen op het minder passende van het optreden van het Nederlandsche Kamerlid. De „Msb."-redacte'ur te Brussel seint echter hierover nader: Op het Belgisch ministerie van bui- tenlandsche zaken, waar wij ons om in lichtingen hebben gewend om te verne men of de Belgische regeering al dan niet ban Nederland ophelderingen zal vragen over de jongste rede van den heer Gerret son, verklaarde men ons, dat men de rede van Minister Van Karnebeek be schouwt .als een desavoueermg. van de woorden van den heer Gerretson. Wat betreft de vraag of een nota wisseling tusschen Brussel en Den Haag over bedoelde rede .zal ontstaan, daar over wilde men gieen inlichtingen ver strekken. i De Woningbouw. Wegens de verlaging der bouwkosten, heeft de Minister van Arbeid bepaald: la. dat de huur der nog te bouwen ar beiderswoningen, waarvoor op 20 Febr. 1922 nog geen voorschot en bijdrage krachtens de woningwet was toegezegd, onafhankelijk van den inhoud der wo ningen ten minste moet bedragen 75 pet; der exploitatiekosten; b. dat de premie, welke voor woningbouw wordt verleeiïd op verzoeken welke op 20 Febr. 1922 't bu- Srea'u van den hoofdinspecteur der volks gezondheid, den heer v. d. Kaa niet had den bereikt, in het algemeen zal bedragen f 13 per M2. woningopperviakte, en tot f 15 per M2. kan worden verhoogd, in géval een kostbare fundeering noodig is. De premie zal een bedrag van f900 per woning niet mogen overschrijden. Voor industrieelen, die voor hun per soneel bouwen, bedraagt de premie ten hoogste f 12 per M2. met een maxim'um van f 700 per woning. De s p o or w egd i ens t rege 1 ing 19 2 2. Het „Ilbld." merkt over de publicatie van de ontwerp-regeling het volgende op: Wat wel opmerkenswaardig is: liet ont werp dienstregeling draagt den datum van 11 Februari. Eerst in de „Staatscourant", die in den avond van den 16en verschenen is, en waarvan de inhoud dus pas in de ochtendbladen van den 17en den volke wordt medegedeeld, verschijnt de mede- deeling, dat dit ontwerp.dionstregeling ver krijgbaar is let welniet algemeen ver krijgbaar bij één Haagschen boekhan del .zijn eenige exemplaren te koop. 1 Dan staat er ook in dezelfde kennis geving, dat het ontwerp ter lezing ligt op dé provinciale griffiün en op de secreta rieën van eenige gemeenten, maar op de secretarie van de gemeente, die Amster dam heet en waar duizenden zijn, die belang 'hebben bij de dienstregeling van de spoorwegen, was een afdruk van het ontwerp Zaterdag: nog niet gedeponeerd. Dit zou nu alles niet zooveel te betee- kenen hebben, indien tot 1 Mei de gele genheid bestond tot reclameeren. Maar izoo is het niet. Binnen tien dagen zegge en schrijve binnen 10 dagen moe- ten allo bezwaren zijn ingeleverd. De han del heeft dus nagenoeg geen gelegenheid bij de korporaties, die daarvoor in aanmer king komen, samenwerking te zoeken om bezwaren tegen de dienstregeling in te brengen. Of is de overheid zoo overtuigd, dat er toch maar weinig gereisd zal wor den dezen zomer'? Zesde Nederlandsche Jaar beurs. Het aantal ingeschreven deelnemers aan de zesde Nederlandsche Jaarbeurs, die heden wordt geopend, bedroeg gisteren 904, van wie 728 directe deelnemers en 176 vertegenwoordigd door Nederlandsche agenten. De Jaarbeurs .zal zonder eenige offi- cieele plechtigheid geopend worden. Stakingen. Te Harlinjgem is gisteren een staking Uitgebroken onder cle timmerlieden, metse laars, schilders en opperlieden. De pa troons hadden het loon der werklieden verlaagd met 4 cent per uur. De staking is algemeen. Ook bij de Loidsche Katoenniaatschappij is een staking uitgebroken omvattende, ruim 200 werklieden, behoorende hij den modernen bond, de R.-K. en de Chr. or ganisaties. De oorzaak ligt in de door de directie voorgestelde verlaging van 10 pet. der loonan, die varieereti tusschen de f 20 en f 25, (er werd in de laatste we ken slechts 4 dagen per week gewerkt). Onze nijverheid in crisis. Hierover vergaderde Zaterdag te Den Haag de commissie voor de eco nomische politiek. Zij' kwam tot he! besluit, dat het niet gewenscht was, tot verhooging van invoerrechten over te gaan. verder staakten de stemmfen over Ide vraag, of de regeering in zieier bijzondere gevallen invoerverboden zóu uitvaardigen. Voorts werd het niet groole meer derheid van stemmen wensclhelij'k ge acht, dat de Regeering de bevoegd heid hebbe om buitengewone ertedieten te verleenen; le. aan levensvatbare bedrijven, welke door de crisis-omstandigheden tijdelijk in financiëele 'moeilijkheden vorkeeren 2e. aan fabrikanten en in uitzon deringsgevallen aan handelaren, ten einde relaties in het buitenland te be houden, of te herwinnen. Ten slotte werd de wenschelijkhieid geuit, dat in het algemeen hij bestel lingen. of opdrachlen dooT het Rijk of openbare lichamen aan de Neder landsche nijverheid voorkeur boven de builenlandsche behoort te worden ge geven. Een b O' e k van den K r o o n p r i n s. De banneling van Wieringen beeft een lijvig boek geschreven, dat bin nen kort in bet Duitsch zal verschij nen, en in het Nederlandsch, Fransch, Engelsch, en Spaansch. De gewezen Duilsche kroonprins be schrijft in dit boek niet, alleen zijn jeugd zijn militairen leertijd, zijn studiejaren te Bonn met de mi lieu's.' waarin hij toen geplaatst werd doch spreekt ei: ook heel uitvoerig over de jaren van crisis voor den oorlog en over de oorlogsjaren zelf. Voor zoover wij oordeelen kunnen, zegt het Hbld, schrijft hij heel vrij moedig over personen en toestanden en gebeurtenissen, spaart hij criliek niet, waar hem die noodig voorkomt. Vooral de heer Von Beihmann Heil weg moest het ontgelden. Aan diens politiek vóór en tijdens den oorlog is een belangrijk deel van het boiek ge wijd. Waarin overigens tot in kleine bijzonderheden, waarvan er vele nieuw zijn, verteld woirdt over den terugtocht aan de Marne in 1914, over den slag bij' Verdun, over de débacle op 9 November 1918 en de vlucht van den keizer naar Nederland. De verworpen pensioenwet. Naar men aan „de Voorwaarts" uit goe de bron mededeelt, zullen aan jart. 36 (het artikel waarvan gesproken Werd in het oIficien.se regeertngsbericht) eenigp nieuwe alinea's worden toegevoegd. Hier in zal worden geregeld de fce heffen bij drage. Deze bijdrage zal worclen een door- loopende korting van 3 pet. voor eigen pensioen en 5pet. voor weduwenpen- sioen. Al 1 e r 1 e i. Dhr. Ravelli, die in een debat miet mi', Oud zei, dat de ambtenaren er voor pas sen mede te werken aan de bezuiniging, zoolang hun rechtspositie niet is gere geld, is door zijn superieuren ter verant woording geroepen. De Delftschc Post", maandblad ge wijd aan de belangen der Tabaksindustrie, Uitgave A. Ilillen, verscheen gister in feestgewaad, in verband met het 150-jarig bestaan der fabrieken van genoemde fir. ma. Agent te Goes is de heer II. ,1. Ros- kes, al sedert 42 jaar. Luitenant te.r zee le kl. A. W. Sta. verman is to Vlissirrgen belast met het lieve] over Hr. Ms. torpedioboot Z 1, ter vervanging van luitenant ter zee le kl. J. C. 11. M. Mack-ay, die overgeplaatst is naar het wachtschip te Willemsoord. Naar de M. Crt. verneemt, zal aan den luitenant-kolonel A. Klontje', militie- commissaris in Zeeland, wegens ophef fing der betrekking, eervol ontslag worden verleend, met ingang van 1. Maart a.s. W o n i n g b o u w b ij d r a g e n. De Minister van Arbeid heeft voor den bouw van woningen aan de navolgende gemeen ten bijdragen toegekend ten behoeve van de personen en tol cle bedragen daarachter genoemd: St. Annaland, J. Slager Jr., 1 1200; Biervliet, C- Gernaers, f1080; Bres- kens, P. J. Gruson f 1200; Iz. Vergouwe f875; W. Roos, f900; II. Vermeulen f900; Vereen. „Breskeus Vooruit" (20 woningen) f18.800; Burgh, J. Zijta f900; L. C. Boon f950; Cadzand, A. Baas £750. Dreischor, P. v. d. Linde Wz., f 1008; 's Gravenpolder, wed. A. Kouseniaker-Verhage, f1200; J. van Liere Cz., f 775; W. Mol 1' 1000; Honte- nisse, J. F. Baart Boogaart, f1200: Hulst, J. F. v. Laer, f 1200; St. Jansteen, R. J Verheijen, f 1125; Krabbendijke, L. M. Rnr- rink, f1020, L J. van Langevelde f 1030; A. Wabeke (3 woningen), f3600; Sl. Kruis1, F. Lohman, f800; Nieuwvliet, J. Kerk- liove f1080; D .Luteijn, f1200; Oostburg, E. Henneman, f 1200, C W. Jacobs, 1 1200; W. F. Suurland, f1200, Ouclelande, R. Rijk, f 1200; Ovezand, P. Booman, f 1200;'J .de Jonge f1189; Philippine, J. la Gasso f 1125; Scherpenisse, C- F. van Geet f 775; Tholen, gemeente zelve f 1200, Westdorpe, A. Vernaere, 2 maal f 1200; Westkapelle, II. Ilcijt, f1200; N. Wester- beke Jz. (2 woningen) f 2368; Zaamslag A D. Kaijser, f 1200; Zierikzee, F. D. Rosmalen, £1200; Clinge, II .Th Ferkes, f184.0; Groede, A. J. Risseeuw (2 wonin gen), f 1945; VV. cle Smidt (9 woningen) f 4800, Ad. v. Moer, f 1069, A .van Uxeni, f 1200; J. I. van Haneghem, f825, Wed. Ch. Brakman, f 1065, J. Koole, f 1200. M. Ct. Middelburg. In de gisteren gehouden vergadering van aandeelhouders van de N.V, Aulobusdienst Walcheren, werden de balans en verliesrekening goedgekeurd. Na ruime afschrijving werd het dividend be- jraald op 6 pet., zoodat, daar de onderne ming is begonnen te werken op 1. Miei 1921, over acht maanden van dat jaar zal worden uitgekeerd onderscheidelijk f 20, f 10 en f4 per aandeel van £500 of onder- hanrleel van f 250 en f 100. M. Ct. Gisteravond werd in het lokaal in de Koepoortstraat, vroeger de Wierkmans- Vereeniging; een opienbare vergadering dor Werkloozen gehouden, uitgeschreven door den Middelburgschen bestuurdersbond. De voorzitter van genoemden bond, de heer Korenhof, wees op het stijgend aan tal werkloozen, dat op 31 December on geveer .300 bedroeg en nu ook nog zooveel- En nu is de werkloozen-uitkeering voor 1922 nog slechter dan voor 1921. Middel burg is in de tweede klasse geplaatst, waardoor een gehuwde f 2.55 krijgt, een kostwinner f 1.95 en een inwonende f 1.05 per dag. De bestuurdersbond heeft nu een adres gezonden op 2 Januari om van de gemeente een bijslagregeling te krij gen, waardoor weder de uitkeering van 1921 wordt .gewaarborgd. De verlangde bijslagregeling zou de gemeente f 5000 kosten; dat kan t.och geen bezwaar zijn. Het zou de werkloozen 15 cent per dag meer geven. Op voorstel van den voorzitter werd I de volgende motie met algemeene stem- nien aangenomen „De Middelburgsche werkloozen, bijeen in de openbare vergadering van Maandag 20 Februari, ter bespreking van de werk loosheid te dezer plaatse en de maatrege len hiertegen, gehoord cle inleiding en de gevoerde besprekingen hierover, eischtmiet algemeene stemmen een afdoende steun regeling ien een. betere werkverschaffing- dan tot dusverre, verzoekt het bestuur van den Middelburgschen bestuurdersbond al het mogelijke te doen voor de door voering dezer eischen en gaat over tot de orde van den dag." Verder deelde de voorzitter mede, dat men voor deze eischen zal demonstreeren en wel op heden (Dinsdag)morgen. Tte tien uur zal met enkele doeken met op schrift van de Vooruit door de Nieuw- straat, Langedelft, Burg, Balans, Wage- baarstraat, Hofplein en Noordstraat naar het Stadhuis worden getrokken, waar een deputatie bij den burgemeester zal wor den toegelaten. Na afloop daarvan wordt door de Noordstaat en langs de kaden naai' de Nfeuwstraat terug gemarcheerd- Goedgevonden wordt, dat de deputa tie zal bestaan uit den voorzitter en den secretaris van den Bestuurdersbond, de heeren Korenhof en Eiff en een der werk loozen, als hoedanig later de heer Blokpoel werd aangewezen. Aan deze demonstratie namen lieden slechts een 70-tal werkloozen deel. Doe ken roet de volgende opschriften wer den rondgedragen: „Liever werk clan slennl" „Wij eischen een goede steunre geling!" en „Wij willen loon naar werk!" (Wij plaatsen dit bericht alleen om te doen zien, hoe men van roode zijde er op uit is de crisis-ellende en werkloos- iheids-misère voor eigen propaganda uit te buiten. Red.) Zaterdagavond hield de afd. Middel burg van de Vereen, tot Bevordering dei' Bijenteelt een ledenvergadering, ondier voorzitterschap van den heer Tanis uit Koudekerke. De opkomst was niet groot, Goedgekeurd werden de jaarverslagen van secretaris en penningmeester. De heer C. P .de Keijzier uit Souburg werd bij acclamatie tot bestuurslid ge kozen, terwijl in de vacature Koelmans .die naar elders is vertrokken, werd voor zien door benoeming van den heerBalk- Bij het verslag van den voorzitter over de gehouden tentoonstelling bleek, dat do afdeeling aanvankelijk was gepasseerd en slechts in laatste instantie een paar be stuursleden werden gevraagd hunne mede werking te verleenen. Slechts ter wille van de goede zaak hadden deze bestuurs leden daaraan gevolg gegeven. De vergadering keurde het af, dat de afdeeling slechts in laatste instantie was erkend. Betreffende de levering van gedenatu reerde suiker werd bepaald, dat, zoodra door het Hoofdbestuur de prijs zal zijn bekend gemaakt, een ledenvergadering zal worden uitgeschreven. Wederom bleek, dat de Walcherscho fruittelers hiet nut van bestiyving dooi bijen nog niet begrijpen, daar in de meeste boomgaarden cle bijenkorven en -kasten nog ontbreken. Tol afgevaardigde naar de algemeene vergadering werd de voorzitter Tanis aan gewezen, tot zijn eventuieelen opvolger de secretaris Brielsman- Goes. In den nacht van Zondag op Maandag j.l. is in het, transept van de Magdalenakerk te Goes een stuk ontlas- tingsboog naar beneden gestort, een stuk van het portaal en van de gasverlichting mede nemende. Aangezien er nog meer op invallen staat, is de ingang Zuidzijde va-n het transept voor het kerkgaand publiek gesloten. Voor de cursus-vergadering voor da mes, uitgaande van de A. R. Kie-sveneemi- ging alhier, was gisteravond veel animo. De zaal van de melksalon van clen heer Bustraan was bijna geheel gevuld met dames, die belangstelden in het onder werp: „de Antirevolutionairen en hel vrouwenkiesrecht", hetwelk werd ingeleid door den heer A. de Lange- Hetzelfde treferaat is dooi' hem reeds uitgesproken in de laatste ledenvergadering der Kiesvér- eeniging. De vergadering werd geleid door den voorzitter der kiesvereeniging, dhr. N. J. Bastmeijer, die in zijn openingswoord zijn blijdschap over de groote opkomst uitsprak. Van.de gelegenheid tot gedach- tenwisseling werd door een drietal dames gebruik gemaakt. De voorzitter uitte in zijn slotwoord tie hoop, dat in doze campagne nog meerdere cursus-vergaderingen voor dames zullen volgen en dat deze dan minstens even druk als deze zullen be zocht worden. Vlissingen. Bij gelegenheid van het 40- jarig jubileum van de afdeeling Patri monium alhier, hoopt als feestredenaar op te treden de heer van Rees, burgem. van Poortvliet, met het onderwerp: „Het hoogste loon". Kapelle- Gisteren werd door den stationschef alhier, dhr J. C'. Pheijsler, dó dag' herdacht, dat, hij' 50 jaar ge leden aan hel Staatsspoor kwami. De driekleur wapperde reeds vroieg vanaf het stationsgebouw, de gelukwensclhcn waren lalrijk en de blijken van be langstelling niet weinige. Om 3 uur 's namiddags werd door het comité hem namens de ingezetenen van K|a- pelle-Biezelinge aangeboidlen lepn gou den horloge met gesloten kast, „merk Chronometer", met heel en half en kwarlierslag; ook een snelheidsmteitier is op hel uurwerk aangebracht. Gelukwenschen volgden door het co mité en dankbaar werd dit geschenk aanvaard. Ook andere souvenirs wer den den jubilaris ter hand gesteld. Des avonds bracht het fanfarekorps „Ons Genoegen" een serenade. Kamperland. Zondagavond toen de al leenwonende M. V. naar de kerk gegaan wasv werd bij hem ingebroken. Bij de thuiskomst van /genoemden persoon bleek dat de deur, die door V. gesloten was, onder getuige van 2 anderen, die met hem kerkwaarts gingen, open stond. Bij nader onderzoek bemerkte men, dat de deur om kwart voor 7 geopend is geworden, wat de buren gehoord hebben, en enkele oogen- blikken later weer werd dicht gedaan. Het bleek, dat er ongeveer f 30 ontvreemd was. Aangifte is gedaan bij de politie, Arnemrilden. Gisteravond vergaderde de raad dezer gemeente onder voorzitterschap van den heer B. Franse w.n. burgemeester. Afwezig dhr. J. Pouwer, wegens ziekte. De Voorzitter deelde mede dat wat betreft den bouw der bijzonder esehool geen wij ziging hierin meer kon worden getroffen. De heer Schuit rperkt op, dat dit een verzuim is geweest van B. en Wj. Vieïdeï deelde de voorzitter mede, dat voor 1 jaar ontheffing is verleend voor vak J school te Kleverskerke; dat de verkoop van hoornen en gekapt hout heeft opge bracht f 1033.90. Dat door de kerkvoogdij te Klevérskerke tol grafdelver is aange steld dhr. J. Janse. Voor kennisgeving wordt aangenomen 'pen schrijven van Ged. Staten aangaan de de vereeniging der Ned. Gemeenten die hen bank heeft gevormd waar aandeden kunnen geplaatst worden. - Een verzoek van 't musschengildc om steun uit de gemeentekas, wordt na ge houden besprekingen met 2 tegen 3 stem1- men verworpen. (Vóór Franse en Schuit). Een verzoek van de visschersviereen. tot 'het gebruik van ©en schoollokaal voor vergaderingen werd met alle stemmen in gewilligd. Besloten werd voor 14 dagen steun te verleenen aan de visschersvereen-, m!et: terugwerkende kracht tot 4 Febr. '22. Westkapelle. In de Maandagavond ge houden raadsvergadering, waarin allen te genwoordig waren, werd met algemeene stemmen benoemd tot onderwijzeres met 'verplichte hoofdakte de eenige sollicitante hiej. J. J. van Fcnennaam, thans te Kam perland, zulks tegen 1 Juni 1922. Verder werd op voorstel van B. en W. besloten de werkzaamheden welke voor de ge meente moeien worden uitgevoerd door am bachtslieden te.a. voortaan te doen aan besteden, waarvoor alleen in aanmerking komen, inwoners der gemeente. Ook werd nog besloten machtiging te geven aan den ben wethouder om den wieg welke tusschen de nieuw gebouwde woningen loopt aan het kerke pad, door den gemeen tewerkman zoodra. mogelijk met brik te doen verharden. Hierna sluiting. Ssrooskerke (W.) Op initiatief van de afdeeling Patrimonium alhier is voor de noodlijdenden in de Drentsche venen ge collecteerd de som van f 163. N. ein St. Joosland. Vrijdagavond hield de vereeniging Gemeentebelang hare jaar- Vergadering. Met. het bestuur waren 36 leden aanwezig. Voorz. dhr. E. Verlare' Uit liet jaarverslag bleek o.m. dat er 4 leden waren bijgekomen in 1921. De rekening van den penningm. over 1921 sloot met een batig saldo. Als bestuursle den werden gekozen .A. Walraven en II. Luitwieler Sr., in de plaats van K. Ilouter- man en J. M. Rijkse, die hadden bedankt Herkozen wierden als zoodanig J. Poppe Wz. en P. de Visser Sr. Over het raadsbe sluit inzake subsidieverleening aan de fruto'busdienst MiddelburgNieuwland ont- tetond eenige discussie. Na uitvoerige toe lichting kon men zich over het algemeen er mede vereienigen. Een breedvoerige be spreking had plaats over de in 1.921 ge nomen raadsbesluiten. Elker7ee. (Seharendijke) Op uitnoodiging1 van de A.R. Kiesvereeniging sprak Maan dagavond in de Chr. School de heer van Rees, burgemeester van Poortvliet, over ons Concept-Program van Actie. De vrij goed bezochte vergadering werd door Ds. Laarman geleid en met aandacht hoorden de saamgekomenen naar het bezielende, beginselvolle woord van den spreker. Oud-Vossemser. Donderdagavond sprak voor een zeer druk bezochte vergadering der A.R. Kiesvereen. alhier, andermaal Burgem. van Rees van Poortvliet, die in een gloedvol betoog de beginselen dei' A.R.. partij uiteenzette naar aanleiding van het concept-program van actie. Daarna ontspon zich over verschillende onder werpen een levendige gedachtenwisseling. Sl. Annaland. Volgende week hoopt voor de afd. van den Chr. Landarbeidrsbond al hier op te treden de heer van Rees, van Poortvliet, over: Sociale vraagstukken. Poortvliet. Woensdag 1.1. had alhier in de Chr. School een goedgeslaagde ouder avond -plaats, onder leiding van den voor- /zitter der Schoolvereenig.ing M. K. Krij ger. Een uitnemend referaat werd geleverd door den heer H. Spek, hoofd der School, waarin met groote ernst, onder diepe aan dacht der vergadering, gewezen werd op de verplichtingen der ouders inzake de opvoeding hunner kinderen. Een leerzame, aangename gedachtenwisseling volgde. Daarna sprak de onderwijzer S. Holle- brands over tucht. Ook dit onderwerp lokte levendige gedachtenwisseling uit. Eenvou dige consumptie en gemeenschappelijk lied wisselden aangenaam af. Een kort slot woord getuigend van pi'incipieele belang stelling in Christelijk Onderwijs sprak de burgemeester, waarna de heer Spek ein digde op de voor ons gebruikelijke wijze. Tholen. Woensdagmiddag a.s. hopen in de consistorie der Ger. Kerk alhier een aantal personen bijeen te komen om met den heer Jac. van Oversteeg van Amster dam de belangen van de Vrije Universiteit te bespreken en te overleggen op welke wijze de inkomsten dezer stichting zullen kunnen worden bevorderd. Necl. Herv. Kerk. Bedankt voor Poederooi jen door W. Zijl sira te Neerlangbr oek. Geref. Kerken. Beroepen le St.edum J. Ros cl te Altereer; te Franeker C. M. Hui- zenga le Hoogersmildete Ilal- lurn C. M. Huizerma le Hoo/gersmilde; te Anjum B. K'. M. Hrrmmelen te Heerenveen. Bedankt voor Berk el door A. G. Wolf te Loenen-Vreeland. Vrije Geref. Gem;. Aangenomen naar Rottendam door J. J. Olie aldaar. Baptisten Gem. Beroepen le Harderwijk J. v. id'. Schors le Emmer Erfsciheiidenveen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1922 | | pagina 2