Dit de Provincie. digd, zich in dcuzelfdcu geest tot hun l'egeeting te wenden. In Nederland heb ben het It.-K. Vakbureau en het Chr. Nat. Vakverbond een dergelijk verzoek aan de 'regeering gericht. Reeds hebben ook do Chr. Vakverbonden in België, Ruitschland, Italië en Zwitserland der gelijke stappen gedaan. Jhr. mr. van Beresteyn en do Vr ij z. - D e m o c r a t e n. Het bestuur dei' afdeeling Den ilaag van den Vrijzinnig-Democratischen Boud ontving onderstaand schrijven van den heel' Van Beresteyn: Den Haag 15 Febr. 1922. Aan de secre taresse der afdeeling Den Haag van den Vrijzinnig-Democratischen Bond Geachte Mevrouw, Ten einde in de gelegenheid te zijn de vergadering van den Vrijzinnig-Democra tischen Bond op 18 en 19 Febl'. a.s. bij .te wonen en zoo noodig mijnerzijds aan het debat deel te nemén, heb ik de -eer U te berichten, dat ik alsnog terugkom op 'mijn besluit tot bedanken voor het lidmaatschap van den Vrijz.- Democratischen Bond. 'Hoogachtend, E. v. BERESTEYN.. Het bestuur zond hierop het volgende antwoord Den Hoogwelgeb. Heel' Jhr. Mr. Dr. E. A. van Beresteyn, te 's-Gravenhage In antwoord op Uw brief van 15 dezer aan onze secretaresse hebben wij de eer U er op te wijzen, dat volgens art. 9 ten tweede van de statuten onzer kiesvereeni- ging het lidmaatschap vervalt door op zegging. Door uw bedanken, dat boven dien gepubliceerd werd en aanvaard, is dus uw lidmaatschap der kiesvereniging geëindigd. Intrekking der opzegging is naar onze meening niet toelaatbaar. Om de rechten, aan het lidmaatschap verbonden, te herkrijgen, zou U volgens art. 6 der statuten een schriftelijke aanvrage om lid te worden tot het bestuur moeten richten, dat dan over de aanneming be slist, terwijl u blij /afwijzing beroep zal hebben op de ledenvergadering. Wij wil len u echter nu reeds nrededeelen, dat ons bestuur op een zoodanigeaanvrage voorshands afwijzend zal moeten beschik ken. De crisis in den V r ij- z. D e m. B o rr -cl. Zaterdag en gisteren hield de Vrijz. Dem. Bond een vrij' rumoerig congres lo Amsterdam, waar de bekende o-n- e enig beid werd besproken. De heeren Marchant, Oud, Teenstra en Koster voerden er hel woord. Ten slotte werd met 159 tegen 4 stemmen ide houding •der heeren Teenslra en Koster ten scherpste afgekeurd. Wat de cahdidatenlij'st betreft, werd tot de volgende samenstelling beslo ten: 1. Mr Marchant; 2. Mevr. Bakker Nord; 3. Mr Oud; 4. Ketelaar. Over de plaatsen 5 en 6 moet nu nog wor den beslist. Het Belgisch loodswe zen. In het Belgisch tijdschrift „La Poli tique" is ieen hoofdartikel verschenen, waarin een lans wordt gebroken voor het vestigen te Zeebrugge van niet alleen een g'roote visschershaven, zooals IJmui- den of Grimsby, maai" ook van den heelen Belgischen looclsdienst van Vlissingen. De steller zou ook een zeearsenaal te Zee- brugge willen vestigen, alsmede de beide zeevaartscholen, die thans te Antwerpen en te Oostende zijn. Pas daarna zal z. i. de mogelijkheid bestaan voor Zeebrugge om zich tot een groots handelshaven te ontwikkelen. Vandaar zal men ook beter de monding der Schelde beheerschen dan vanuit Vlissingen en zal men Nederland krachtige "hulp kunnen verleenen in het verdedigen der toegangswegen naar Ant werpen en Gent. Ingetrokken zilver bons. Bij Kon. besluit-van 8 Februari no. 54 is weei' de gelegenheid opengesteld tot inwisseling, van do zilverbons van f 2.50 (z.g. 'zilverbons van de eerste soort) alsmede van de zilverbons van f 1 (even eens vari de z.g. eerste soort). Tot en met 31 December van dit jaar' is de gelegenheid tot inwisseling opengesteld bij het Agentschap van bet ministerie van financiën te Amsterdam. Allerlei. Tegen 1 Juni a.s. zijn alk tijdelijke g'rensambtenaren in de inspecties Nijme gen en den Bosch ontslagen, en de amb tenaren der belastingen, enz. alsdan van het toezicht op die grensbewaking ont heven. De Haagsche Vereeniging voor Bezui- nigingspolitiek met ruim 550 leden heeft met algemeene stemimen besloten, bij de verkiezingen samen te werken met de Staatspartij voor Volkswelvaart. Dhr. Wijk beeft meegedeeld, in geen geval teen nieuwe candidatuur voor de Tweede Kamer weer te aanvaarden. Aan M. Zandee, directeur van het postkantoor te Breda, is met 1 Juli eervol ontslag verleend. Benoemd tot kantoorhouder te Sta- venisse W. Kristelijn. Verplaatst de tig. 2e kl mej-. A. Winkelman van Amster dam naar1 Hulst, en de kantoorbediende J. Schoonenboom Van Hulst naar Am sterdam. Met ingang van 1 Maart is mej. M. F. Auer, particulier iderk ter inspec tie Vlissingen, benoemd tot rijksklerk der directe belastingen enz. te Rotterdam (directie). De nieuwe spoorwegdienst regeling. Bij invoering van de nieuwe spoorwegdienst-regeling zullen er van Vlis singen treinen vertrekken om v.m. 4.01, 5.59 (Maandag sneltrein), 6.07 (sneltrein, 's Maandags niet), 6.09 (alleen Maandag), 7.06, 8.12, 11.21, n.m. 1.16, 1.46, 4.20, 6.17, 6.32, terwijl de aankomst der treinen is: v.m. 9.02, 10.21 (alleen 's Zondags), 11.05, n.m. 12.46, 1.56, 5.30, 6.22, 9.40, 11.03 en 12.14. Middelburg. Zaterdagmiddag werd in de Bogardzaal een gecombineerde vergade ring gehouden van de Statenkring „Mid delburg en Vlissingen" der Chr. Hist. Unie- De vooi'z., ds. M. v. Empcl, opent de vergadering met een toespraak, waarbij }uj o.a. deed "uitkomen de gi'oole te teekenis der Statenverkiezing, met 'toog op de sa menstelling der Eerste Kamer. Deze heeft in de afgeloopen week twee belangrijke wetten verworpen (pensioenwetten en plaatselijke keuze). De voorzitter verblijdde zich over den vooruitgang dei' Ghr. Hist. Unie, niet be paald over het toetreden tot de partij van hen, die door ontevredenheid uit een andere politieke partij zijn overgekomen, maar over de merkbare toeneming der innerlijke kracht der Chr- Hist. Unie Zoo veel mogelijk dienen persoonlijke kwesties op zij gezet te worden en het handelen haar het beginsel het hoofddoel zijn. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren M. v. Empe], H. Enkelaar en J. Wattel (Moet dat. niet zijn v. d. Hooft? Red.) Besloten wordt met de propaganda voort te gaan en vooral ook onder de vrouwen. Op plaatsen, waar nog geen Chr. Hist Kiesveroen. is, zal getracht worden vasten voet te krijgen. Als de Statenkring Vlissingen geheel is georganiseerd, zal met Vlissingen samen werking worden gezocht om samen geheel Walcheren te bewerken. Daar de Statenverkiezing eerst in 1923 zal plaats hebben, werd geen bespreking der voorloopige candidaten voor de Prov. Staten gehouden. Bij de rondvraag sprak een der leden de wen schel ijkheid uit om vanwege do Dhr. Hist. Unie een landbouwer in de Staten te krijgen. Eenander lid wekte de aanwezigen op om te bewerken, dat de af gevaardigden der Kiesvereenigingen naar de a.s. groepsvergadering voor de candi- daatstelling Tweede Kamer die personen stemmen, die de Zeeuwsche- belangen zullen behartigen. (Garnizoenverplaatsing, Maatschappij Zeeland, haven Vlissingen, treinenloop, enz.) over dit laatste punt ontspon zich een uitvoerige discussie. Goes. Verwijzende naar de in dit nr. voorkomende advertentie herinneren wij onze lezers aan het concert, dat de zang- vereeniging „Oefening baart Kunst" (di recteur dhr. S. J. Tamminga) op Woens dagavond a.s. hoopt te geven. Behalve de ■naam van bet koor is ook die der mede werkenden er borg voor, dat hei een avond van werkelijk kunstgenot zal zijn. Donderdagavond had, naar de N. Z. Ct- meldt, ten stadhuize onder leiding van den Edelachtbaren heer Burgemees ter een conferentie plaats van den raad met den heer Streefkerk, vertegenwoordi ger der P.Z.E.M. (Prov. Zeeuwsche Elec- ti'icileitsmaatschappij) teneinde met ge noemden heer van gedachten te wisselen over het conceptcontract van stroomle- vering door de P.Z.E.M.»aan de gemeente Goes. Tot keurmeester 2e klasse bij den Keuringsdienst vau Waren voor het ge bied Goes is benoemd de heer H. Deun- mann, alhiel'. Vlissingen. Men deelt ons mede, dat voorloopig het havenwerk alhier nog geen aanvang zal nemen. Wel wordt binnen kort een heel klein onderdeel aanbesteed, lnaar dit werk is van geen beteekenis om arbeiders van elders daar te kunnen plaat- Naar aanleiding van het bericht van de Telegraaf, als zou „de Zeeland" naad Hoek van Holland worden overgeplaatst, machtigde de Directeur dezer mij. ons dit bericht pertinent tegen te spreken. -De nieuwe mailboot „Mecklenburg", jn aanbouw op „de Schelde", zal op 18 Maart te water worden gelaten, sen. Naar wij vernemen zullen binnen kort de werkzaamheden aan de mailboot voor de maatsch. „Zeeland", in aanbouw bij de Kon. Mij. De Schelde, weder wor den voortgezet. De voortbouw heeft gerui- men tijd stilgestaan, doch de mailboot zal nu zoo yer worden afgebouwd, dat men hem te water zal kunnen laten. Bij het Plaatselijk Comité voor den nood in Rusland alhier bestaan plannen om te trachten de actie tot leniging van den grooten nood aldaar, over geheel Wal cheren uit te breiden, daar schier op geen enkel dorp hiervoor tot lieden iets is gedaan. Reeds dezer dagen zullen en kele comiléledem zich naar de verschil lende dorpen begeven om de betreffende autoriteiten om hun medewerking te ver- zzoeken, en voorbereidende maatregelen te treffen. Wij hebben reeds enkele maken mededeel in gen gedaan over de kwestie betreffende het door de brand stoffencom- missie alhier aangekochte schip met an- thraciet. Zooals onze lezers zich herinne- i ren, werd deze anthraciet door de brand,- stoffencommissie geweigerd, op grond van deskundige voorlichting. De leverancier uit Terneuzen wilde het schip toen te- rug nemen, doch later heeft een handelaar j hier ter stede de lading toch aangekocht. I Deze verkoopt nu de anthraciet voor be- j langrijk lager prijzen dan die bij de an dere handelaren, waardoor deze genood zaakt waren hun prijzen ook te verla gen. Een voordeel voor het publiek dus, temeer daar d" anthraciet van uitstekende kwaliteit is. - R. eu )V. van Vlissingen stellen den raad voor de begrooting voor het havenbe drijf zoo te wijzigen, dat f2000 wordt uitgetrokken voor propaganda voor de ha ven, hiervan zal ongeveer f 1000 noodig zijn voor deelname met kaarten en teeke- ningc-n aan een tentoonstelling te Essen in April te houden op het gebied van bin nenscheepvaart en waterbouwkunde. De directeur van het havenbedrijf zal eenigen lijd op die tentoonstelling vertoeven. Met het oog op het toenemen der werkzaamhe den op liet kantoor der gemeentewerken stellen zij voor het personeel uit te brei den met een tijdelijk opzichter en een bouwkundig teekenaar Overeenkomstig het desbetreffend ver zoek van het comité ter bevordering van het geneeskundig onderzoek voor liet hu welijk te 's Gravenhage, stellen burg. en welh voor bij huwelijksaangiften een werkje van dat comité uit te reiken. Voor do benoeming van een hoofd van de open bare school voor uitgebreid later ouder wijs te Vlissingen dragen zij voor de hoe ren J H. C. Sorber, onderwijzer aan de openbare U. L. 0. school te Dordrecht, M. Dijkhuijs en L J. Breuze, beiden onder wijzer aan ©en openbare M.U.L.O,-school te Rotterdam; voorts stellen B. en W. voor den lieer W. da Neef over te plaatsen van school F naaV school K, de centrale zevende klasse-school en zij dragen voor ter benoeming aan school F. mej. D. M. C' van de Kreke, den heer A. Cevaal en mej. J. G. II. Ketting, beide dames woonachtig te Jliddelbuitg en den heer A. Cevaal, het zijn de. drie jongsten der kortgeleden op wachtgeld gestelde onderwijsjkia/ahten. Kattendijke. In de Vrijdag gehouden raadsvergadering wprd cl? verordening op de heffing van H. O. zoodanig gewijzigd, dat voor 1 Januari tot 1 Mei 1922 1/.i deel van den H. G. 1921 wordt geheven en wordt het kohier vastgesteld. De be grooting dienst 1921 wordt gewijzigd en worden de leden voor do stembureaus verkiezingen benoemd. Wordt besloten niet toe te treden tot ile werkloosheidsverzekering. Er worden geeno termen gevonden borden met plaats namen hij 'Go grenzen dei' gemeente te plaatsen. Kapelle. Zaterdagmiddag kwam de Vei- lingsvereeniging Kapelle-Biezelinge eo. in vergadering bijeen. De voorz. P. Scheele opende en toonde in welsprekende bewoordingen aan, dat 1921 een goed jaar was geweest voor de vereeniging. Spr. zwaaide allen lof toe aan den directeur-boekhouder voor zijn ijver en grootje werkkracht. De seer H. Eversdijk leverde verslag. De vereen, telt 365 leden en 54 aandeel houders. De rekening en verantwoording geschiedde door den boekhouder J. v. Liere in het geheel is geveild voor f296.360.84. Den aandeelhouders zal 10 procenl dividend uitgekeerd worden. Het saldo kasgeld bedraagt f 596.4414'. Naar aanleiding van de rekening en verantwoording vraagt dhr. W. de Witte, Goes, of de vorige boekhouder recht heeft op ëén-tiendé pet. van de opbrengst. De voorz. antwoordt, volgens Statuten en reglement wel; mochten er evenwel leden zijn die de volle drie-tiende pro cent willen toekennen aan den heer J. van Liere, zoo kan dit geschieden. Dhr. P. Groenleer stelt dit voor, hetgeen met 161 legen 6 stemmen wordt aangenomen- Do heeren J. Sonke en H. Eversdijk worden herkozen als bestuursleden. In de plaats van H J. Minnaar wordt Joz. de Jager Az. gekozen. De Tninbomvvereen. verzoekt 1/2 pet. voor het kwantum dat door haar zal ge veild worden, zulks met terugwerkende kracht voor 1921. Dhr. D .Ganseman licht dit toe. Dhr. Jobs. Schipper bestrijdt hef. Men heeft dan bevoorrechting. Leden on der elkander kunnen ook wel een groot kwantum bijeen zoeken en dan ook pro centen vrageif De voorz. van de Tuin- bouwvereen. weerlegt deze argumentatie. De veilingmeester verklaart er last van gehad te hebben de Tuinbouwvereen. af zonderlijk te moeten behandelen. De voorz. verklaart dat geen stemming over dit punt kan plaats hebben dan moet reglements;- herziening plaats hebben. De voorz. bespreekt de uitbreiding van de veiling, de noodzakelijkheid van ver bouwing Met het oog op de duurte in de bouwvakken adviseert spr. tot uitstel bijv. tot 1923. Dhr Nousse bespreekt het doen aan leggen van licht en waterleiding. De voor zitter zegt toe dat dit een punt van be spreking zal worden Dhr. D. Landman stelt voor dat het bestuur een dag bepaalt waarop men b.v. aarbeien kan veilen voor gezamenlijke re kening. De veilingmeester begroet dit voor stel met ingenomenheid en zegt volle me dewerking toe. De heer Bosman vraagt of het niet mo gelijk is het fruit alleen na afloop vai'i de veiling te verwijderen. Het bestuur zal dit nader bezien. .7 &J Dhr. Vervaat zonojurb 5 der statuten willen wijzigen in dién geest, dat men voor minstens £25 per jaar moet veilen wil men stemgerechtigd zijn. Deze ge dachte ondervindt veel bestrijding. Dhr. Vervaat zegt toe met-een voorstel te zul len komen in dien geest. Daarna sluiting. Zaterdagavond vergaderde het Kerkelijk Ned. Herv. Zangkoor alhier met zijn begunstigers. Allereerst zong hel koor Gebed en Wilhelmus, waarna vele voordrachten en samenspraken volgden. Dhr Jaclb van Willegen Gz. zong „Hel haantje van den toren" met begeleiding van 'orgelspel door dhr C. J. Louwerse. Tegen 11 uur werd de vergadering beëindigd. Biezelinge. „Ziekenzorg" was fw in- ueer?) vergaderd in lui lokaal „Al gemeen Belang" lol hel houiden van haar jaarvergadering. De opkomst was gering; Loch is er veel liefdie en me dewerking voor deze vereeniging. Immers bleek dil weer uil. hel o-p-o- ningswoord van den voorzitter, maar vooral uit de jaarverslagen van se ct elaris en penningmeester. Ruim 200 leden teil de vereeniging. Veel werden ook dit jaar de vexp-legingsartiketen gebruikt, welke in alle behoeften kon den voorzien. Bovendien werd weer versLxékt 294 liter melk, 36 eieren, eu l-l halve ilesschen wijn. De ont vangsten bedroegen f 219.80, uilga ven f206.35. Saldo en reserve-kaui- liial bedragen te samen f231.39. De aftredende bestuursleden idhrn v. d. Linde, Aug. Slab bekoom en W. Nieuwdorp werden herkozen. Tol bode werd uil 9 sollicitanten be noemd dhr A. van de Velde Hz. De Chr. Gerei'. Jongelingsvereen. „Pred. 12 la" hield (wanneer? Red.) ter herdenking va.11 haar 39-jarig be staan een openbare vergadering. Se cretaris en penningmeester schetsten den toestand der vereeniging, nadat de voorz. een openingswoord had ge sproken. Een programma werd voorts afgewerkt, dat zeer verscheiden was: Onderwerpen over de Gewijde Ge schiedenis werden geleverd door den voorzitter L. M. van den Boomgaard „De ware vfrjiislok", „Drie paradijs bloemen" door W. Slabbekoorn Az., „Door het vuur gelouterd" door W. Slabbekoorn H. Kerkgeschiedenis be handelde D. Poortvliet en wel „De Reformatie". Job. van Liere liet ons hooren, hoe het 3000 jaren geleiden in ons land' was, en wié toen de be woners waren. C. Meulpohler bracht Zendingsgeschiedenis en wel met „De Graat van Zinzenido-rf". Alle onder werpen getuigden van flinke sludie en zin voor go-eden stijl. Waar deze af gewisseld werden met een drietal sa menspraken en enkele voordrach-ten plus vierstemmig, (mannenkoor) ge lzongen liederen, was de avond zeer /vlug verstreken. Ververschingen wer den door leden der Jonged. vereen, aangeboden. Met een woord van aan sporing Lot. steeds meerder onderzoek, opdat de leden mogen worden steun pilaren van kerk, staat, en maat schappij, zij 'L onder Hoogeren Zegen, en dank voor hel. gehoorde eindigde een der begunstigers. Gecollecteerd werd voor de zending. Heinkenszartd Vrijdag werd de al gemeene jaarvergadering der Groene Kiuisvereéniging gehouden. Naar de Piov. Groene Kruisvereen. worden af gevaardigd de heeren A. J. Hoorweg, (primus) en A. Risseeuw (sec.). Uit het verslag, door deir voorzitter uit gebracht, bleek dat de vereeniging in 1921 veel en nuttig werk heeft ver richt. De vereeniging telt thans 350 leden. Uit het verslag van den pen ningmeester bleek te zijn ontvangen met het tegoed van hel vorige jaar f637.485, uitgegeven f 450.51° met een goed slot van f 186.97. Uit dat van cl en p enningmees ter van de tuher- culcse-bestrijiding bedroegen de ontv. i'545.485, dé uitgaven f342.75, goed slot f202.735. Op'voorstel van Ds Van Dijk wordt, door de vergadering ver nietigd een besluit der vorige verga dering, houdende opdracht aan net bestuur der Groene 'Kruisvereen. om' een inzameling le doen houden voor het Russische kind en de veenarbei ders. Waar Ds Van Dijk hoogstwaar schijnlijk voor de laatste m'aal dc ver gaderingen bijwoont, neemt hij af scheid en wenscht de Groene Kruis- vereeniging het beste the. De, voorz. dankt Ds Van Dijk voor de vriendelijke woorden, zijn medewerking in en be langstelling voor deze vereeniging, waarna hij deze vergadering sluit. Na de sluiting neemt de voorz. het woord inzake een inzameling voor- Rusland en de veenarbeiders. Hij; stelt voor deze inzameling, die Ihans niet door de vereeniging zal worden ge houden, zulks te doen geschieden door een particulier persoon. Na bespre king gaat de vergadering hiermede ac toord en zal aan den heer D. v. d. Velde worden verzocht een lijst te doen circuleeren. Wolfaartsdijk. Zaterdagavond hield de vereeniging Landbouw en Veeteelt, Afd. der Z. L. M. een vergadering. Uit de reke ning van den Penningmeester bleek dat er was ontvangen f 904.25 en uitgegeven f 1024.16, nadeelig saldo f 119.91. Aan kunstmest en kopersulfaat was aangekocht voor de leden tot een totaal bedrag van f 130.479.09. Het salaris van den pen ningmeester dezer commissie 'werd niet IV2 cent verlaagd en gebracht van 8 op 6V2 cent per baal. Met groote meerderheid van stemmen werd besloten op voorstel van het bestuur tot aansluiting bij het Centraal Bureau, bij wijze van proefne ming voor 1 jaar. Door den heer Bommel van Vloten werd een lezing gehouden over eenige vraagpunten in verband met het pachtwezen. De opkomst was gering. Veere. Vrijdag hield de A.-R. Kies- vereen. alhier haar laatste winterver gadering. Na opening en lezing der notulen werden een paar huishoude lijke med'edeelingen gedaan en las de voorz. de notulen van het Centralen Convent. Als afgevaardigde naar de D-eputatenverg. werd de voorz. aan gewezen. Dhr Douw leverde- een cau serie o-ver hel verleden en het heden: e-en wo-orcl uit het hart. Den sec-Lie- oo-mmissarissen werd opgedragen elk voor zich een 1 ijst te maken van alle Ant.-Rev. kiezers en kiezeressen in hun sectie. De vergadering werd met dankzegging gesloten door br. Douw. Westkapstle. Vrijdagavond v erga- derde de raad. Allen tegenwoordig. De Landbo'Uwvereeniging alhier v-ev- zochl per 'adres met handteekeningen om met het invoeren van -den zomer tijd de schooluren ook een uur te ver- zétten. De vo-orz. deell mee, dal het speciaal voor B. en W. is, doch daar het een belangrijk punt is vo-or een gemeente als W. met e-en overgroot gedeelte uit landbouwers bestaande, wordt het den raad medegedeeld. Na overleg met den inspecteur van het onderwijs zal medewerking worden verleend, als ieder wat toegaf en het verschil op een half uur werd ge bracht. Een motie van dhr Poene, om B. en W. te verzoeken, al het moge lijke in het werk te doen stellen wat clen landbouw in -dezen ten goelcle kan komen, werd door vier leden onder steund (Louwerse tegen). Van het ministerie en schrijven, volgens het welk zonder machtiging van B. en W. geen woning aan het gebruik onttrok ken mag wo-rden noch van bestem ming veranderen, welke van 1 Juni 1920 ais woning beeft gediend. Een schrijven om een of twee aandeden Le némen in de Bank .van Nederland- sche gemeenten, werd door den voorz1. toegelicht. Na breedvoerige- bespre king werd besloten, hierop niet in te gaan, aangezien de raad van meening is, wanneer -cle gemeente tot geld- leening moiel overgaan, zij bij par ticulieren'wel terecht zal kunnen. Van Géd. Slalen en Mchrijven, waarin de gemeente vo-lgens art. 4.8 48 slot over 1919 nog 1:475.83 subsidie toekomt. Van -de ministers van binnenl. zaken en financiën bericht, dat afwijzend is beschikt om -de gemeentebelasting door eigen gemeente-administratie Le hef fen. D.o-or den raad werd vastgesteld! de oude regeling le handhaven, zoo-als zij nu wordt gedaan, geen progressieve heffing. T.ot voorz. va.11 de commissie Lot wering van schoolverzuim is ge kozen dhr J. Kooiman, hoofd -ter bijz. scho-ol en Lot secretaris -dhr P. cle Vos, hoofd der O. L. school. Vair Geel. St. goedkeuring van het B'aa-ds- besluil tot verhuring van do voorma lige hoofdonderwijzerswoning voor f 150 'sjaars. Benoeming va.11 een on derwijzeres moest worden aangehou den, aangezien de stukken va.11 den inspecteur' nug niet aanwezig waren. Daarna wijziging begroo-Ling 1921. Bij de rondvraag zegt dhr Louwerse, ver nomen te hebben, dat het Kou dorp verbetering zal ondergaan, doch vraagt, oun als het doenlijk js van wege materiaal, ook in 'tliout dal te bewerkstelligen, wat hoogst noodig is. De wethouder Hendrikse «egt, dat op beide plaatsen verbetering zal wor den gebracht, als materiaal aanwezig is en de gelegenheid gunstiger is. Hier na in gesloten vergadering ter behan deling regeling schoolwet. (let Zweedscihe stoomschip „Grangesberg", dat van Donderdag op Vrijdagnacht op de Vassenbank tus- sc-hen Weslkapelle en Domburg was vastgeraakt, is Zaterdagmiddag om streeks 5 uur -door vier sleep-booten er af gesleept en is zoo tot zijn be stemming kunnen geraken, ml. Ant werpen. Arnemuiden. Benoemd tot burgemeester dezer gemeente dhr. II. G. Horninge, thans secretaris dezer gemeente. Meliskerke. Met ingang van 19 Febr. a.s. wordt de postbestelling alhier op- Zondagen opgeheven. Hel publi 'li zal gelegenheid wo-rden gegeven lot hel, afhalen van hun correspondentie tussohen 10.30 u. en 11.30 u. Serooskerke. (W.) Vrijdag hield de Groene Kruisvereeniging alhier haar jaarvergadering. Er waren 34 leden van de 288 aanwezig. De vergadering werd geleid do-or den voorzitter P. H. Broerse. In 'L jaarverslag werd een woord gewijd aan de heeren J. de Kom en Dr v. d. Pot vertrokkenen, aan wijlen -den o-ud-voorz'. den heer P. van Hekken, alsmede aan de jonge dames Leentje Huisso-on en Heintje Wisse vo-or eten voorbeeldigen ijver, door haar bij den verkoop' van liet Emmabloempje. D-e penningmeester, dhr H. J. Versluis, deed verslag van zijn beheer o-ver' 1921; de inkomsten bedroegen f727.09, de uiig. f297.40'», stand der kas f429.685. D-e kas der T. B. C. is in ontvangst f380.435 en in uitgaaf f205.31, saldo- f 175.125. Zuster Kosten bracht verslag uit van hare werkzaamheden ter bestrijding der T. B. C.do-or haar werden in t afgeloopen jaar 514 bezoeken bij T. B. C. lijders gebracht en vier woningen ontsmet. Tot bestuursleden werden gekozen in plaats van Dr en Mvr. v. d. Pot Dr Reinders Schilt, arts al hier en dhr J. W. van t ITo-f te Sint Laurens. Het salaris voor het huis bezoek werd op voorstel van een der- leiden van f50 gebracht o-p- f150. De giatificatie van -den secretaris, bedra gende f 15, werd dit jaar gebracht op f 25. De heer Janis Jaco-bse bood de vereeniging een eigen vervaardigde ruggesteun aan ten dienste van T. B. B.-lijders, uiL erkentelijkheid vo-or in zijn gezin bewezen diensten. Bij do omvraag bracht het lid. Seijs ter sprake het zenden van zieke of half zieke kinderen naar de scholen. Na onderlinge bespreking zeide het bestuur overweging toe, of hier wat

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1922 | | pagina 2