Wetenschap en Kunst. Gemengd Nieuws. Telegrammen. Laatste Berichten. Financieële Berichten. Ingezonden Stukken. Burgerlijke Stand. Rechtszaken. Marktberichten. Advertentiën. /r/z. Dwarsliggers en Wisselhoufen 1 1 1 11 Openbare Vergadering der Chr. Geh.-Onth. Vereen. Openbare Verkooping. NIEUWE HOUTWAREN Donderdag 23 Februari, /f a contant verkoopen 3B! Heeres te Scheie, vm. en nm. Ds Klomp, Waaide, vm. Ds van Maanen, "Wemeldinge, 9.30 u. Ds Drost, 1.30 u. Ds Eykman van Antwerpen. Wissen kc-rke, vm. en nm. Ds v. d. Linde. Wolpliaartsdijk, vm. en nm. Ds Mantz. Op Walcheren. Aaglekerke, vm. Ds Seulijn. Amemuiden Biggekerlie, vm. en nm. Ds Koenekoop. Domburg, 9.30 u. ds. Hak (in de Geref. Kerk) 'Gapinge ,vm. en nm. Ds Maas. Grijpskerke ,vm. en nm. Ds - Kleverskerke, vm. Ds Wauters. Kondekerke, vm. Ds Postma, nm. geen dienst. Meliskerke, nm. Ds Sundermeyer. A, en St. Joosland, vm. Ds van vGarderen, nm. gen dienst. Oostkapelle, 9.30 en 2 u. Ds Gijsman. Ritthem, vm. Ds Sundermeyer, nm. leeskerk. Serooskcrke, vm. Dr Gunning, nm. Ds van 'tHoff. Bint 'Laurens, vm. Ds van 't Hotf, 'nm. geen dienst. O. en WSouburg, 9.30 en 2 u. Ds Graves van Willenswaard. Vfetre vm. Dr Weijland. Vrouwepolder, 'nm. Ds Hak. Westkapelle, vm. seen dienst, 2 u. Ds Reus. Youtelandë, nm. Dr de Groot. 't Zandt, 10 u. Ds Reus, 2.30 Ds Postma. Middelburg (Luth. Kerk) 6 u. Ds Netelenbos. Geref. Kerken. Baarland, vm. en nm. Ds R. Brouwer. Borssele, vm. en nm. leeskerk. Domburg, vm. geen dienst, nm. leeskerk, av. 6.30 u. Ds W. Faber. Driewegen, vm. en nm. Ds II. Brouwer. Gapinge, vm. en nm. leeskerk. Geersdijk, vm. en nm. ieeskerk. 'A-Gravenpolder, vm. en nm. leeskerk. Grijpskerke, vm. en nm. Ds de Jager. Heinkenszand, vm. e'ri nm. Ds P. v. Dijk. terseke, vm. en nm. Ds B. Meyer. Kapelle, vm. Ds A. Sclieele, nm. leeskerk. Kamperland, 9 en 2 u. Ds v. d. Ende, av. leeskerk. Krabbendijke, 9 en 2 u. leeskerk. Kruiningen, vm. leeskerk, 'nm. Ds Scheele. Nieuwdorp, vm. en nm. Ds Doekes. Oostkapelle, vm. en nm. leeskerk. Scboondijke, vm. en nm. Ds Goris ('nm. af- sclieid). Veerê, vm. en nm. Ds Wessels. AVestkapelle, vm. en nm. leeskerk. Wemeldinge, vm. en nm. leeskerk. 'Wissenkerke, vm. en nm. leeskerk. "Wolphaartsdijk, vm. en nm. Ds Lanting. Geref. Gemeenten. Middelburg, vm. nm. en av. Ds Verhagen. Goes, vm., nm. en av. Ds Vreugdenhil. Borssele ,9, 2 en 5.30 u. leeskerk. lerseke, vm., nm. en av. Ds Kersten. Krabbendijke, 9, 1.30 en 5.30 u. dbr Remeyn. Chr. Geref. Kerk. ïliezelmge, 9.30 en 2 u. leeskerk. Doopsgezinde Gemeente. 'Goes, vm. 10.30 u. geen dienst. Maandagav. 7.30 u. Db Koekebakker (over „Heldenver halen"). Tholen en St. Filipsland. Ned. Herv. Kerk. Sint Annala'nd, vm. Ds 'Verschoor, nm. leesk. -Oud-Vossemeer, vm. Db v. Grietliuijzen, nm. leeskerk. Poortvliet, 9.30 u. leeskerk, 2 u. Ds Ve"r- schoor. St.. Maartensdijk 2 u. ds Keller. Scherpenisse, vm. leeskerk, nm. Ds Datemft. Stavenisse, vm. Db Keller, nm. 'leesKerk. Tholen, vm. Ds Dat.ema, nm. Ds v. Grietlunjzen. Geref. Kerken. Anna Jacobapolder, 9.30 en 2 u. leeskerk. Oud-Vossemeer, 9.30 en 2 u. Ds Staal', 5.30 u. leeskerk. Poortvliet, 9.30, 2 en G u. leeskerk. Tholen vm. en nnv. Ds. Bolwij'n. (Bed. H. Av. en Dankz.j. Geref. Gemeenten. Sint. Annala'nd, vm., nm. en av. leeskerk. Scherpenisse, 9.30, 2 n. en 5.30 u. leeskerk. Stavenisse, 9.30, 2 u. en 5.30 u. leeskerk. 'SI. Maartensdijk, 9.30, 2 en 5.30 u. leeskerk. Tholen, vm. nm. en av. leeskerk. Schouwen en Duivelaind. Ned. Herv. Kerk. Bruinisse, 9.30 en 2 u. Ds Waardenburg. Nieuwerkerk, vm. en nm. Ds v. d. Linde. Ooslerland, vm. Dr Weeda. Zonnemaire, 9.30 u. Ds de Leur. Geref. Kerken. Brouwershaven, 9.30 en 2 u. leeskerk. Bruinisse, vm. en nm. leeskerk. Haamstede, vm. en rim. leeskerk. Nieuwerkers,» vm. nm. en av. Ds Baav, em. pred. van Veere. Oosterland ,vm. nm. en av. Ds W. Goedhuys van Haamstede. (Bed. H. Av. en Dankz.) Scharendijke ,vm. en nm. Db G. Laarma'n. Zierikzee, 10 u. en 6 u. Ds Wielenga Yonnemaire, 9.30 en 2 u. Ds Z. Hoek. Chr. Geref. Kerk. Zierikzee, 10 en 6 u. Ds van der Molen, 2 u. leeskerk. Geref. Gemeenten. Bruinisse, 9.30, 2 en 5.30„ u. leeskerk. Nieuwerkerk, 9.30, 2 en 5.30 u leeskerk. Oosterland, 9.30 2, en 5.30 u. leeskerk. Oud-Geref. Kerk. Bruinisse, 9.30, 2 en 5.30 u. leeskerk. Nieuwerkerk, 9.30, 2 en 5.15 u. leeskerk Oosterland, 9.30, 2 en 5.30 u. leeskerk. „Timotheus van deze week heeft bij de plaat „Winter" het volgende sonnet van den dichter Aalders: 's Nachts kwam heel stillekens en'zoetjes, door 't sombere, donk're, dorre woud, zoo stervensstil, ln-doodsch en koud, de Sneeuwiee op zij-zachte voetjes i en strooid', als duizend witte hoedjes, die daalden op het kale hout, als zooveel fijne korrels zout, baar zwijgend-tooverende groetjes. En 's morgens, als bij 't dagelichten de sneeuw blankt in het zonnegoud en 't ijs den stroom gevangen houdt, vraagt 'tin mij: Wie zulk schoon kan stichten? in één nacht zulk een tempel boiulwt?... *t Is slechts Den Kunst'naar toe vertrouwd! Aanvaring. Nabij Finkenwaerder aan de beneden-Elbe geraakte naar uit Hamburg wordt gemeld, het Nedei'landsche stoomschip „Martha" in de ijsmassa's vast. Het kon daarom niet tijdig uit den weg komen voor het Japansche schip „Aamason Mara", dat eveneens in het drijfijs was vastgeraakt. Een botsing was onvermijde lijk, waardoor het Nederlandsche schip aan den voorsteven werd gehavend. - Dienten gevolge werd dit schip genoodzaakt, we derom naar de Hamburgsche haven terug te keeren. (Tel.) Eien millioenenverduiste- ring. Te Chicago heeft een 25-jarige jonge man kans gezien in een tijdsverloop van enkele maanden meer dan vijf millioen dollar zoele te maken, zoo lezten we in de „Tel." Hij had dit bedrag weten te ver krijgen uit de spaarduiten van de buiten- landsche arbeiders, werkzaam in de groote veehouderijen, voornamelijk van Russen, Polen en Lithauers. Remond Bisscholf, al dus is de naam van den jeugdigen specu lant, beloofde zijn klanten een hooge winst voor hun spaarduiten, die aan hem werden afgestaan voor belegging in allerlei onder nemingen. Hij stichtte dan ook tal van petroleumbronnen, kocht een groot aantal huizen, boerderijen, auto's, benevens dure kleeren voor zijn moeder. Toen hij zag dat de zaak scheef ging, gaf hij zichzelf bij de politie aan. Nadat het verhoor, dat hem was afgenomen, bekend werd, be stormde een menigte van gedupeerde ar beiders zijn weelderig ingerichte kantoren en vernielde deze totaal. Vechtpartij tusschen kroeg- gasten. Te Den Haag is Dinsdagavond een hevig gevecht ontstaan tusschen kroegbezoekers op de Groote Markt. Aanvankelijk gelukte het aan de politie niet een der vechtenden, te arresteer en, doch toen lassisten tie wa.s gezonden, mocht de politie, zij't dan ook met zeer groote moeilijkheden er ten slotte in slagen, een drietal personen te arr'esteeren, die onder hevig verzet en groote belangstelling van het publiek, naar het politiebureau werden gebracht. (Bij de arrestatie verloor een der agenten zijn sabel, terwijl een andere agent een blessuur aan. een vinger bekwam, zoodat hij geen dienst kon verrichten. Ook de arrestanten zijn tengevolge van hun verzet ©enigszins bloedend verwond. Jeugdige avonturiers. De Riotterdamsche recherche „heeft twee knaapjes van 11 en 12 jaar, afkomstig uit Zoeterwoude, aan het politiebureau te Leiden gebracht en vandaar naar hun ouders. De kinderen hadden uit den zak van éeri ouderen broer een bankbiljet van f25 weggenomen en het voornemen opgevat om daarvoor naar Den Haag te gaan en een en ander te koopen wat hun hart begeerde. Zij namen een kaartje naar Den Haag, doch daar zij met de plaatse lijke toestanden niet op de hoogte waren, gingen ze door tot Rotterdam, waar men hen met (de politie in contact stelde. In middels bleek, dat zij in Leiden zelf reeds een en ander hadden gekocht, een arm band-horloge, sigaretten, chocolade, enz. zoodat er slechts f7.50 van de f25 meer over was. De knaapjes huilden toen de politie zich met hen bemoeide en toonden oprecht be rouw. Zucht naar het avontuurlijke had hen tot deze daad geleid. Spoorwegongeluk. Omtrent het spoorweg-ongeluk op de lijn UtrechtAmers foort, waarover wij gisteren reeds onder tele grammen kort. iets meldden, vernemeri wij na der- Een trein voor de richting Amersfoort stond voor een onveilig signaal geplaatst bij eene zijlijn voerend 'naar het. terrein der Utrecht sche gasfabriek. Een achter dezen trein aan rijdende lokaaltrein voor de richting Zeist, reed de eerste achterop. Doordat de eerder geplaatste seinpaal op veilig stond. De machi nist van de lokaaltrein zag door de ondoor dringbare mist eerst op anderhaf wagonlte'ngte de laatste wagon van de vooraanstaande trein opdoemen, hij remde met ademkracht, doch de aanrijding was onvermijdelijk. De wagons over- bufferden' elkaar. De 'buffers van een der rij tuigen drongen i'n een tweede klas dames coupé. waarin zich een dame bevond, die vooruitrijdende onder de voorbank werd ge- geschoven en daarbij een der bee'nen op twee plaatsen brak. De telegraafarbeiders braken haar uit. Overigens bekwam niemand behou dens. eenige lichte verwondingen, eenig letsel. De oorzaak staat nog geenszins vast. Naast de mogelijkheid van onoplettendheid van het trein- of seinhuispersoneel meerit men rekening te moeten houden met het niet-furictionnoeren der seininrichting. De 'dame, die een dubbele beenbreuk bekwam is mej. Meissert uit Utrecht. Royaal. Een conducteur der II. T. M. vond gisteren in een tramwagen der lijn Delft's-Gravenhage een city-bag inhoudehde pl.m. f 15.000 en geldswaardige papieren aan toonder. De conducteur ontving van den eige naar vijf gulden beloonirig. De ve e n p r ij z en. De prijzen va'n bel veen met den ondergrond dalen thans weer tot die van voor den oorlog. Te Nieuw- Weerdinge bracht dezer dagen een veehplaats met den ondergrond, groot circa 12 H.A. büi' publieke veiling ruim f 11000 op, dat is nog geen f 1000 per H. A. In de jaren 1919 en 1920 werd zelfs 3 a 4000 gulden per H.A. betaald tot groote schade der toenmalige koopers. Een priester vergiftigd. F, en misdadige poging om een priester te vergiftigen heetl. Zondag te Avigliamo plaats gehad. Mgr. i rrevosto, de deken der stad, zou ter gelegen heid van de Pauskroning eeri Mis opdragen. i u Communie werd hij plotseling onwel, doch niettegenstaande de oïTtzettende pijnen ÏJFPstfeek' bleef hjj tot het einde Plechtigheden aan het altaar. Nauwelijks echter m de sacristie gekomen, viel hij- be wusteloos op den grond. Een geneesheer, con stateerde arsenicumvergiftiging. Bij nader ori- C}erM- b eek> dat de wftA, welke gedurende de Mis gebruikt was, met arsenicum vergiftigd was De politie heeft den koster in hechtenis genomen. i~~ r a k donderdagnacht Tieeft ee'n inbraak plaats gehad in den goud- e'n zilver- smidswinkel van den heer A. Kleintjes te Hoorn. Een ruit was ingeslagen en in de etalage een verwoesting aangericht. Voor de, deur vond men een ijzereh sleutel, waarmede vermoedelijk de ruit is verbrijzeld. Aanvankelijk werden vermist enkele ringen en een kistje zilverwerk. Een ring is op straat teruggevonden terwijl men het kistje ontdekte op het ijs van een der stadsgrachten. De schade is ge lukkig gering. Van de daders geen spoor. '0 n I. v'l u e h tEen 46-jarige drankzuch tige is Donderdagochtend ontvlucht uit dei Rijkswerkinrichting te Hoorn. Va'n het ijs heeft hij weten gebruik te maken. Althans, men vond er zijn spoor. MEPPEL. De ongeveer 60 jarige A. Geen, veekoopman te Uffelte, gem. Ha- velte, is gisteïavond door den 22-jaligen Demnink aldaar doodgeschoten. UTRECHT. Zondag 15 Maart a.s. zal in Tivoli door de Nederl. Ver. van Speoir- en Tramwegpersoneel ©en buitengewoon congres wordèn gehouden ter bespreking van de dreigende „verslechtering" van de dienst- en 'rusttijden van 't personeel. De vergadering zal streng huishoudelijk zijn én slechts toegang zal worden verleend aan afgevaardigden hij overlegging van hun geloofsbrieven en verleden en op- vertoon van daartoe speciaal daarvoor laan te Vragen kaarten. (Dit ziet op- de beslissing', welke ver wacht wio'ndt dalt de minister zal' nemen in zake de wijziging van de dienst- en rusttijden va,n het spoorwegpersoneel). AMSTERDAM V.D. Hedenmorgen te vijf uur werd brand ontdekt in het g'roote gebouw Mercurius aan de Prins Hendrik kade. De brand woedde op de 3e verdie ping .en had zijn oorzaak in de primitieve schoorsteenconstructie. Om half 8 laaiden echter de vlammen opnieuw op, nu op de 4e verdieping. De brandweer wierp nu groote massa's water in het vuur, zoodat al de 60 kantoren, die in het gebouw zijn gevestigd, waterschade bekwamen. Twee kantoren zijn gehepl uitgebrand. KOPENHAGEN V.D. Die algemeene opi nie is, dat inzake de uitsluiting de voor uitzichten op een oplossing beter zijn, hoewel enkele nieuwe uitsluitingen hebben plaats gehad. De onderhandelingen duren voort. I BUDA PEST. 'De Hongaarsche Natio nale Vergadering is zonder de kieswet te hebben aangenomen, 16 Febr. ontbon den. Door een juridische conferentie zal thans worden, 'beslist volgens welke kies wet gekozen zal wol'den. WEENEN. De Oostenrijkscbe regeering heeft de voorwaarden voor 't verstrekken dei' Engelsche credieten telegrafisch aan genomen. Het-fcriediet bedraagt 2 miljoen pond, hetwelk wordt verleend tegen af gifte Van schatkistbiljetten, welke 6 pro cent Peltte afwerpen en van de gobelins als onderpand. Worsteling in de rechtzaal. MIDDELBURG. Hedenmorgen stond voor de rechtbank terecht de recidivist J. P. de W. thans gedetineerd, beklaagd van diefs'tal van een rijwiel en van land- looperij. Daar beklaagde zich zeer on hebbelijk gedroeg, maande de president, mP. van Bel, hem aan zich kalm te houden. D-e W. wilde toen den president te lijf, waarop hij door 2 rijksveldwach ters werd aangepakt. Een worsteling in de rechtszaal ontstond. Bekl. trachtte het beklaagdenbankje te gebruiken om te slaan, doch dit werd hem door den deur waarder afhandig gemaakt. Een als ge tuige in de zaal aanwezige veldwachter kwam te hulp en met vereende krachten werd de man uit de zaal gesleept. De zaak werd zonder hem voortgezlet. ■die officier van justitie -eischte wegens dief stal 4 maanden en wegens landlooperif 3 dagen hechtenis en 3 jaar opzending. Wisselkoersen te Amsterdam. Amsterdam 17 Febr. Berlijn chequie 1.31V21.32i/2' bank 1.33—1.34 Brussel '22.121/222.17i/o Parijs 22.5023 'Oo stenr. kronen 0.041/2—0.05 Ponden 11.65 (laten) Dollar 2.67—2.68 (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Chr. 'Normaalschool. Geachte redactie, I11 '1 belang van ons Chr. onderwijs ver zoekt ondergeteekende u opname van het volgende. Bij voorbaat dank. Zeer waarschijnlijk zal er van d'e nieuwe opleiding voor onderwijzers in de naaste toekomst niet veel komen. Wie 's lands financiën nagaat, en iets weet van de reor ganisatie op het gebied der opleiding, stemt dit gereedeljk toe. Toch zijn er, toen de veranderingen in uitzicht gesteld werden, verscheidene op- ieidingsinrichtingen opgeheven. Een gevolg van een en ander zal zijn, dat in het) tekort aan personeel, dat steeds grooter wordt, niet zal worden voorzien. Dat ook Anet name de Zeeuwschie scholen daarvan den nadeeligen invloed zullen ondervin den is duidelijk. Het is daarom, dat het Bestuur der Chr. Normaalschool heeft besloten met kracht de opleiding door te zétten. Ge vraagd om voor die opleiding een aanbe velend woord te schrijven, doe ik dat gaarne. De Chr. Normaalschool heeft tot dus verre met succes gewerkt en er bestaat «alle reden om aan te nemen, dat dit succes voor de toekomst, bestendigd zal blijven. We wekken daarom ouders en voogden op, om voor die leerlingen, die er voor in aanmerking komen, plaatsing te vragen op de genoemde inrichting, De cursus vangt aan 1 Mei a.s. Toegelaten worden leerlingen van 14 jaar of ouder, terwijl bovendien gelegenheid bestaat, bj gebleken geschiktheid tot opname in een hooger leerjaar. Ondergeteekendie is bereid desgiewenscht nadere inlichtingen te verstrekken. Nogmaals dankend, Uw dw. dn. W. 't H o o f t. Direct. Chr. Noïmaalsch. Goes, Februari 1922. MIDDELBURG. Ondertrouwd: T. Machielse 21. j. en M. v. Gemert, 22 j.J. Rozemond, 29 j. en E, L. Verschoore de la Houssaye 28 j.G. Peters, 26 j. en A. Koster, 21 j. GetrouwdC. J. de Pagter, 25 j. en T. Walraven, 25 j.M. Timmerman, 22 j. en C. T. Adamse, 24 j.; F. .1. H. v. d. Burg, 25 j. en A. G. Barentsen, 19 j.J. Baljeu, 26 j. en W, P. M. Stouljesdijk, 21 j. Bevallen: C. de Rijcke, geb. Vermeulen, z.; C. E. Magcheels, geb. Kieboom, z. Overleden: J. L. Desson, '73 j., geb. met J. C. Langejan; 1. Bossebaart, 77 j geb. met N. Tavenier; W. Wisse, 80 j., geb met A. •Tobse. GOES. Geboren16, Dina, d. v. Hugo Theo- door van Son en Diria Mieras; 17, .Jacoha en Wilhelmina Andriria, tweelingdochters van Willem Siepman en Jacoba Flipse. VLISSINGEN. 11—16 Febr. Getrouwd: H. Pieterse, 29 j. jm. en J. C. V. Janssens, 25 j. jd.D. Sijtsma, 24 j. jm. en J. Ovaa, 29 j. jd.G. M (l!o Noojier, 25 j. jm. en S. 'Brasser, 23 j. jd'.A. L C. Ilaaze, 23 j. jm. en H. C. W. Maas, 20 j jd. OverledenN. Goedhart, 6 j. d.J Bazen 70 j. weduwnaar v. I. II CoelijnC. Theune 81 jaar, weduwnaar; A. E. E. Demoor, 46 j. weduwnaar v. A. Sanders; J. Coppoolse, 22 'j. ongehuwd ,z. 1ERSEKE. Van 1017 Febr. Ondertrouwd: Jan Willem van Os, 26 j. jm. en Leria Hartoog, 25 j. jd. Geboren: Jacob z. v. Jan Salm en Fraricina Aclriana de Jager; Jan, z. v. Jacob Bot en Maria Carolina Jacoba Wilhelmina Meijer. Pie- ler Leeuaerl, z. v. Dingenis Maririus van der Endt en Calharina JariseCornelis, z. v. Cor nells Kosten en Adriaria Wisse; Maria Cornelia Helena, d. v Sarei Westveer en Catharina Maria Stokman. OverledenPieter Eversdgk, 67 j., wednr van Pieternelli de DreuMarinus de Fouw, 73 j. wedn. van Mortha Meulenberg. SOUBURG. Overleden: C. de Meulemeester, 95 j., weduwe van L. Wisse. THOLEN. Van 1017 Februari. Geboren: Cornelis Pieter, z. v. G. A. de Hond en P. Heiboer. Overleden: Katharina Pieternelia van den Berg, '68 j., echtgen. van J. van As- Rechtbank te Middelburg. Ten opzichte van de j.l. Vrijdag dorr de rechtbank gewezen vonriissen, betreffende over treding van de Motor- en Rij wiel verorderiingen der gemeenten Kapelle en Kloetirige, waarbij; de vonnissen va'n den kantonrechter werden vernietigd, en de beklaagden oritslagen van ah" rechtsvervolging kunnen u mededojh n, dat m de zaken tegen W. M. M. te Rillarid- Bath, II. L„ te Middelburg, C. J. IC., te Krui ningen e'n M. van H. te Ierseke, de rechtbank overwoog, dat de gemeenteraad van Kapelle zijn bevoegdheid was te buiten gegaan, daar deze alleen bevoegd is, in de kom der gemeente een maximumsnelheid te stellen eri in casu de borden op geruimen afstand buiteri de bouwde kom waren geplaatst en de plaatsen der bekeuring waren buiten de bebouwde kom der gemeente. In de zaken tegen P. G„ te Kapelle eri G. H te Wemeldinge werden de beklaagden orit slagen van alle rechtsvervolging omdat tus schen het tijdstip van bekeuring eri de be rechting in hooger beroep de maximum-snel heid in de bebouwde kom der gemeente Kloe- tinge van 15 op 20 K.M. was gebracht en voor de beklaagden dus gold de gunstigste bepalüig, n.l. 20 K. M. per uur. THOLEN. Tarwe f 13—f 13.25; Rogge f 12 f 13; Haver f 13—f 13.50; Erwten f20—f22; Schokkers f 30f 35Bruine Boenen f 40 f 41alles per 100 IC.G. Aardappelen f 10 f 11 per 70 K.G. Ajuin Boter f 1.25f 1.30; per pond. Eieren 1012 cent per stuk. TELEGRAFISCH WEERBERICHT/ Naar waarnemingen iri den morgen van 17 Februari verricht door het ICon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 763.0 te Zurich. Laagste barometerstand 737.2 te Vastmanoer. Verwachting tot den avond va'n 18 dezer: Zwakke tot matige Zuidelijke tot Zuidwes telijke wind. nevelig tot betrokken of zwaar bewolkt, waarschijnlijk regen, zelfde tempe ratuur. I Heden overleed zacht en kalm onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader BASTIAAN DOK in den ouderdom van 85 jaar en 10 maanden 4 De diepbedroefde familie A. DE JONGE-Dok JOHs DE JONGE B. J. DE JONGE J. B. DE JONGE Krabbendijke, 15 Febr. 1922 Oostdijk Heden ontsliep zacht en kalm in baar Heer en Heiland onze innig geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder MARIA NIEUWENHUIJSE Wed. C. Dekker Sz. in den ouderdom van ruim 71 jaar. f yj Uit aller naam S. DEKKER Wemeldinge, 16 Febr. 1922. Heden overleed tot onze diepe droefheid, ons geliefd Dochtertje MAATJE PIETERNELLA, in den aanvalligen leeftijd van ruim 4 jaar. H. DE SMIDT. D. E. DE SMIDT- Janse van Rozendaal Kruiningen, 17 Febr. 1922. Bij dezen betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele be- wjjzen'van deelneming ondervonden bij het overlijden van onzen ge liefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, dhr. JOOS MESU. - Namens de Familie, Wed. J. MESUMaas. Nieuw en St. Joosland, 17 Febr. '22. Voor de vele blijken van deel neming, ondervonden gedurende de ziekte en na het afsterven van onzen Vader, Behuwd- en Groot vader, betuigen wij onzen harte lijken dank. /Cffi/ - - 7/q j De Familie TON.. Voor de vele blyken van belang stelling, ons betoond tijdens de ziekte en na het overigden onzer geliefde Echtgenoote, Moeder en Behuwdmoeder C^f CATHARINA DIELEMAN, Q j betuigen we onzen hartelijken dank. J. PHILIPSE. Oostdijk, 17 Febr. '22. TE GOES. ZONDAG 19 FEBRUARI. Voorin, half 10: Ds R. J. v. d. Veen. Avond 6 uur: Idem. Collecte voor Hulpb. Kerken buiten de Classis. Dinsdag 21 Februari a.s., 7 uur, in het Evangelisatielokaal, WESTKAPELLE. ftf'f Spreker Ds REUS over 't onderwerp: „Wat Amerika ons leert". Medew. Dameskoor van Vlissiogen. J. C. H. HOLLMANN te Goes zal ten verzoeke van de NIEUWE GOE- SCHE HOUTHANDEL op I. Maandag 20 Februari 1922, a. des voormiddags om 10 uur j bij dhr. M. Korstanje te Wemeldinge, f f v b. des namiddags om 1 uur bij dhr. J. Menheere te Biezelingë; II. Woensdag 22 Februari 1922, a. des voormiddags om 10V2 uur op het dorp te Waarde, b. des namiddags om 1 uur aan de „Koren beurs" te Kruiningen; III. Vrijdag 24 Februari 1922, a. des voormiddags om 10l/2 uur op het dorp te Krabbendijke, b. des namiddags om l'/2 uur op het dorp te Rilland; IV. Zaterdag 25 Februari 1922, a. des voormiddags om 10V2 uur bij dhr. G. Luuk te Vlake, b. des namiddags om l'/2 uur aan de schuur van Mej. de Wed. WISSE v. d. Burrht te lerseke, doen veilen en verkoopen: groote partij w.o. 200 stuks prima breede 1-dms. Vlotdelen, partij mooie Schroten, Latten, partij Ribhout als Baddings, 2X5, 2X3, ll/2 dms. Platen, Rechters en Tengels, verder mooie partij gesch. en gepl. Plankhout en Kraaldelen, alles zeer geschikt voor nieuwbouw. Deurwaarders ROSIER en VER- VAAT zullen op des namiddags om 2 uur, ten ver zoeke van de Ned. Spoorwegen te Middelburg bij het Station een groote partij

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1922 | | pagina 3