40oop Moopiogen, Aaobestedingen, m. Allerlei. Burgerlijke Stand. Financieële Berichten. Marktberichten. Adverteitiën. liet schip gedragen. "Men vreest voor zijn leven. Te Kerkrade is overleden de 34-jarige mijnwerker P., die verleden week door 'n steenstorting in de Domaniale mijn werd getroffen, doch wiens verwonding zich aanvankelijk niet ernstig had laten aanzien. P. laat een gezin met een drietaj kinderen na; hij was tevens kostwinner voor zijn bejaarde moeder. Te Wins- sen (Maas en Waal) geraakten twee jon gens bij (het slingeren op; het ijs in een wak. Een er van werd gered, de andere, de 13-jarige R. kwam onder het ijs, en verdronk. Te Wageningen is het 5- 'jarig dochtertjevan H. v. d. Brink en een wak verdronken. Te Middelstum is gisteren het zoontje van R. zoodanig achterover op het'ijs gevallen, dat men voor zijn leven vreest. Curiositei't. In Rucphen is ge boren een kalf, of liever gezegd een beest van voren een kalf en van achter een geit. Deze merkwaardigheid is goed in leven en weegt 70 pond. Zware mishandeling. Zater dagmiddag omstreeks half vier bevond -zich in een café aan de Bredasche laan te Roosendaal zekere J. C. V.j die bij de ka chel zat toen de landbouwer J. L. uit Etten in beschonken toestand binnenkwam en ruzie maakte. V. kreeg bij deze gelegen heid eert klap in het gezicht. De caféhouder op deze herrie niet ge steld zette L. buiten de deur, die verder ging en in het café van S. zijn anker liet vallen. V. die op wraak zon, verliet het café en ging L. achterna, dien hij in het café van S. ontmoette. Zonder iets te zeggen trok V. zijn mes en stortte zich op L. die hij een vijftal steken en sneden in het hoofd toebracht. Het slachtoffer van den aanslag stortte kermend en bloedend ineen, terwid de dader zich kalm verwijderde. Dadelijk werd dokter en politie gewaar schuwd. Het onderzoek werd geleid door de veldwachters Leysen en Minderhoud, terwijl op last van den dokter L. naar het gasthuis werd vervoerd. De dader, die gearresteerd werd, ont kende niettegenstaande hij zoowel door het ■slachtoffer, als door nog twee personen pertinent herkend word. Hij is dan ook Zondagmorgen naar Breda overgebracht. De toestand van L. is, naar de „Grwt." verneemt, niet zoo ernstig als zich eerst wel liet aanzien. DeRotterdamsche moord zaak. Men meldt uit Leiden aan het „Hbld.": Eir is in de laatste dagen weinig bijzon ders te vermelden omtrent de moordzaak in Rotterdam. Nu de dader van den moord op Blazer gevat is en over eenige dagen in handen der Rotterdamsche justitie zal zijn, terwijl Van As te' Rotterdam in verze kerde bewaring gesteld is, begint de be langstelling weer te luwen, en dit te meer, omdat steeds meer de overtuiging bij po litie en justitie veld wint, dat er geen verband bestaat tusschen deze zaak en die van den heer Wijsman. Zooals op het oogenblik de zaken staan wordt vermoed, dat het aandeel dat Van As in deze zaak voor zijn rekening heeft, niet zoo bijzonder groot is. Wellicht, is deze jonge man door de B's op het sleep touw genomen. Dat deze zaak zoo goed is afgeloopen en er in betrekkelijk korten tijd een bijna volledig licht over haar is opgegaan, dankt aq voor een ^root deel aan de intensieve samenwerking tusschen het recherche- personeel van Rotterdam en Leiden. 'Al heeft de Rotterdamsche recherche uit den aard der zaak het leeuwenaandeel van het werk' voor hare» rekening gekre gen, zij zou zeker niet Zoo spoedig het volledig inzicht hebben verkregen in de mentaliteit der daders en medeplichtigen, wanneer zij' niet de medewerking van den Leidschen inspecteur had gehad, met name den chef der recherche, den heer W. G. Weyers, die met zijn kollega te Rotterdam, den heer N. Klaassen, in voortdurend contact was. Oud pauselijke zouaaf over leden. In het Sint Antoniusgesticht te Montfoort (Utr.) is, 75 jaar oud, over leden de verpleegde J. de Keyzer, oud- Pauselijk Zouaaf. De opvolger van het Stap hor st.er-bo ertj e. De heer J. Ste- geman, zoon vain het Staphorster-boertje gaat, volgens de „.Tel." de praktijk van zijn vader voortzetten. Geen belooning.. Nadat de heer' !B. Th. Zandbergen" Zondag met levensge vaar twee der te water geraakte schaatsen rijders uit de Stadhouderkade te Amster dam had gehaald, bleek hem, dat zijn schaatsen 'en handschoenen, welke hij ter zijde had gelegd, waren .verdwenen. We hopen, dat de eerlijke vinder deze zaken alsnog aan den dapperen redder zal terug bezorgen. („Tel.") Petroleum in Hannover. Naar uit Halle aan de „Tel." wordt gemeld, heeft men in het district Bleckede Hanno ver een belangrijke petroleumbron aange boord. Voor de exploitatie van dit petro- leumgebied zijn reeds een tweetal maat schappijen gevormd, die met een honderd tal gemeenten in dit district contracten hebben afgesloten. Op verschillende plaat sen waai- de druk het grootst is, zijn ïieeds boortorens opgericht. Van 'n erfenis. De grootmoeder van twee Engelsche knapen, die op het Oogenblik in Rugby schoolgaan, heeft aan die jongens een bedrag van 1.250.000 nagelaten. De vader is daarbij overge slagen, al zal hij tijdens de minderjarig heid van zijn zoons het beheer over die som voeren. De erflaatster was een me vrouw Bostwick, de weduwe van den Stan dard Oil-magnaat Jabez A. Bostwick. Haar dochter thans overleden was de moeder der beide jongens. Uit de gevangenis ontsnapt. Uit de strafgevangenis te Scheveningen is gisteren omstreeks 7 uur een gevangene ontvlucht. Een onderzeeër in 't net. Nabij Hyéres hebben eenige vjsschers, die met hun bootjes ter vangst waren uitge trokken, eenige angstige oogenblikken be leefd doordat zij in hun netten een buiten gewoon zwaai" voorwerp kregen, dat eeni ge booten naai* beneden trok. Alle pogin gen om zich van het ongeziene en onbeken de monster los te «naken bleven vruchte loos, zoodat men teneinde raad besloot de netten prijs te geven om de booten met de manschappen te redden. Plotseling voelde men echter een ver lichting en tot aller verwondering begon het monster te stijgen, een onderzeeër, welke geheel in het net verward wg,s. De commandant had bemerkt, dat zijn schroe ven niet meer regelmatig werkten en wilde rfu naar de oorzaak van het ongeval een onderzoek instellen. Daar de onderzeeër met een der scheepjes in botsing kwam, sloeg dit om. De bemanning kon echter gered worden. Trein ontspoord. Tengevolge van een verkeerden wisselstand zijn gister middag een paar wagens ontspoord van den trein 4.24 richting Enkhuizen. Dank zij het voorzichtige rijden in ver band met de werkzaamheden aan de wis sels bij den overweg, had het ongeluk geen ernstige gevolgen. De passagiers kwamen met den schrik vrij en moesten met hun bagage slechts een paar honderd meters langs de lijn loopen om het station te kunnen bereiken. Het verkeer in de richting Medemblik ondervond eenige uren vertraging. S m a k' e 1 ij k e t e n Een reiziger, die in den expresstrein Weltevreden-Djok- ja als ontbijt een portie nasi-goreng ge bruikte in het restauratie-rijtuig, kwam tot de onsmakelijke ontdekking, dat, be halve de gewone ingrediënten, ook kakker lakken mede gegorengd waren. „Dat zooiets opgediend kan worden in een Europeesch restauratie-rijtuig, is nu toch wed al te bar (vooral wanneer men bedenkt dat in dat, rijtuig aanwezig waren een Europeesche restaurateur en een In- landsche madoer) klaagt de reiziger, die gedwongen werd de portie, die hij bijna niet aangeroerd had, te betalen. Zonnevlek. De laatste dagen is een zonnevlek van groote afmeting te zien geweest. Zij was met het bloote oog waarneembaar. 'n Mak beestje. In Hengelo (G.) heeft een aardig hupsch roodborstje, zijn intrek genomen in de huiskamer van een landbouwer.! Het diertje eet uit de hand en komt vertrouwelijk op de schou ders zitten der bewoners, 't Zingt en fluit naar behooren en leeft ook vefder naai" vogel-behooren, hetgeen in een Geldersche boerenwoning en in een roman alles heel aardig is. Storm op zee. Zondag is te New- York de „Pannonia", een stoomschip van 9.858 ton van de Cunard-lijn, aangekomen, dat over de reis van Londen naar New- Y'ork ditmaal 28 dagen gedaan heeft, ter wijl de overtocht onder gewone omstan digheden slechts 11 dagen duurt. De be manning was totaal uitgeput van den strijd tegen de elementen; gedurende de vier weken had het zonder ophouden gestormd. De hoofdoorzaak1 van de vertraging was echter het feit, dat het roer door de ver schrikkelijke zee gedeeltelijk was wegge slagen, zoodat men over een afstand van meer dan 2000 mijlen met de schroeven moest sturen, nadat waarlijk heldhaftige pogingen om het stuur te repareeren, mis lukt waren. Het schip had o'p (zijn reis met drie afzonderlijke orkanen te kampen en in één dag kon men slechts 21 mijl vooruit komen. Oneerlijke brievenbestel ler. In den laatsten tijd werden geregeld in een wijk van het Westen te Rotterdam brieven vermist, herhaaldelijk bereikten klachten omtrent het niet ontvangen van (blrieven de postdiifectie. De wijk werd be^ diend door den hulpbesteller W. de W., deze liet men nauwkeurig nagaan en om zekerheid te hebben sloot men in een brief, aan een gefingeerd adres gericht, een zilverbon van fl. Toen de hulpbesteller gisteren z'n post had afgegeven, hielden een hoofdbesteller en een rechercheur hem aan en vonden in een zijner zakken den zilverbon. De man is daarna naar het politiebureau gebracht, waar men hem in verzekerde bewaring gesteld heeft. Een nachtelijke jacht op in fo re kers. Een bewoonster van de Dunne Bierkade te Den Haag bemerkte gister nacht, omstreeks drie uur, dat er twee mannen in haar tuin rondliepen. Zij waar schuwde onmiddellijk) de politie, die spoe dig ter plaatsê was. Het bleek dat een deur, welke toegang verschafte tot een brandgang naast bedoeld perceel aan de binnenzijde was afgesloten met een hand boor welke door het paneel en het deur kozijn was gedraaid. Aan Me binnenzijde hadden de mannen tegen den tuinmuur een ladder geplaatst. Op het moment dat de agenten willen binnendringen zagen zij een tweetal mannen uit een poortje weg vluchten, terwijl een van hen een breek ijzer wegwierp. Onmiddellijk begonnen de agenten deze mannen te vervolgen. E,en der politiemannen schoot met zijn revolver, waarop de inbrekers scheidden; één van hen vluchtte een hofje binnen aan de Spinozastraat, alwaar hij spoedig gear resteerd werd. Twee vingers van zijn lin kerhand waren door het revolverschot ge wond. Inmiddels was ook de andere in breker gearresteerd, hij verzette zich he vig en kreeg daarbij hulp van den bij de politie welbekende J. L., wonende in de Faber van Riemsdijkstraat. 'Het gelukte den arrestant met behulp van dezen L. zich los te rukken, waarop beiden vlucht ten. Eenigen tijd later werd L. aangetrof fen in een hofje aan de Doublets Haat, waar hij gearresteerd werd. In hetzelfde hofje werden verder verstopt onder een hoop stroo, een drilboor, een zakje lopeers en een dolkmes gevonden. De gearresteer de inbreker blijkt te zijn de 20-jarige D. F. S., wonende in de van Ravesteijn- straat. Schapen over het ijs. Nu er op het land niet veel meer te grazen is, gaan de schapen vaak over het besneeuwde ijs naaf andere landerijen op bezoek. De veehouders hebben dan veel moeite om 'h'uri kudde bij elkaar te> houden. Te Ilpen- diam vermiste een veehouder Zaterdag 13 van zijn schapen. Een mess en held. Bij de politie te Bussum meldde zich een zwerver aan, en deelde mede, dat hij in een logement te Mijdrecht oen mede-logeergast met een mes gestoken had en aldaar nog geeli aangifte gedaan had. De politie ging op onderzoek uit en trof daar den man aan, wien een zevental messteken waren toegebracht. De dader is gistermorgen ter beschikking gesteld van den burgemeester van Mijdrecht. Het ij sGistermiddag zijn op het Galgenwater te Leideit zeven perso'non tegelijk door het ijs gezakt. Men is er in geslaagd allen, sommigen met moeite, te redden. Br andcn. Gisteren is te Wade'nooyen bij Tiel het huis .bewoond door de arbeiders gezinnen B. e'n van M„ geheel afgebrand. De vlasfabriek van de heeren B. c.q. te Groede is gisteren afgebrand. Men ver- moedt-, dat er kwaadwilligheid in het spel is. KOPENHAGEN. De uitsluiting der ar beiders is (Zondagavond ter uitvoering ge komen. Het aantal uitgeslot'enen wordt op 150.000 geschat, doch liet aantal zal waarschijnlijk doo'r de .geleidelijke stil legging der industriëele bedrijven tot 200.000 verhoogd worden. De drukkerijen en courantenuitgaven blijven vootloopig geregeld doorwerken. FLENSBURG. Het eiland Oeselt is ge heel afgesloten van 'het vasteland, 'ten gevolge van den ijsgang. Die bevolking verkeert in den grootsten nood wegens de totale afwezigheid van steenkolen. De eerste levensbehoeften, o.a. brood, zijn nog aanwezig, (doch de pogingen tot nieu wen aanvoer mislukken. MIDDELBURG. Namens Gedep. Staten werd hedenmorgen aanbesteed, a. hel tegge'n eener klmkerba-an van Ie leveren straatklinkers in het nieuwe vvegvak van 's Gravenpolder 'naar Hoedekenskerke. Inschrijvers waren de heereii: J. Verefke ie Eilewoutsdijk f39950; L. G.' J. v. d. Ven te Koudekerk® f 38749J. P. de Vos en R. Verschelling, te Terneuze'n f38610; J. L. Allewy'n, Hoedekenskerke f38500 J. A. Meertens te Hoek f37690; W. Chr. Mai lers, Veere f 37682Th. CambieT, Breskens f36828; J. de Bree Fzn Terneuzen f35924; V. Ch. P. Bolier, Middelburg f35850; T. Dek ker V^zn, Vlissingen f35724; L. J. Li'nthorsl Middelburg f 35499Iz. Douw, Zierikzeo f 34920J. Knuist's-Heer Arendskerke f34843; W. Wandel te Nieuwerkerk f34700, J. H. v. d. Ven, 'Vlissingen f 34269L. va'ni Boven en J. Wolfse te Eilewoutsdijk f33700; Wv. d. Linda te Katteiwlijke f 33466F. Duijnhouwer, Goes, f 32564. fe. Het aanbrengen e'n onderhouden van beplantingen langs dat nieuwe wegvak. In schrijvers: J. v. Z weeden te Eilewoutsdijk f1529; N.V. Zaadhandel en Boomkweekerij W. Smallegange f 1318J. A. Kloosterhuis te Mid delburg f 1216J. Nii.ssen te Kapello f 1114 P. van 't Westeinde te 's Heer Abtskerke voor f1060. Op de glibberige paden der beeldspraak. In „De Post van Holland" begeeft G. van Poppel zich op de glibberige paden der Hollandsche beeldspraak, en ver toont daarbij de volgende merkwaardige evo luties Over het gebruik van beeldspraak in het dagelijks leven ga ik volgens d|en wenscb van een der redacteuren in de „Post va'n Holland" de kat de bel aanbinden. Wa'nneer ik nu de stoute schoenen, die kant 'noch wal zullen raken, aantrek om uit de bloemen- gaarde onzer al-kernachtige beelden op te rakelen, dan weet je vooruit, dat ze niet veel om de hakken hebben. 't Is dan ook alleen om de kampagne te openen, dat ik van wal steek, en al moge deze vuurpijl "halverwege als een nachtpit,je uitdoven, zoodra men merkt, dat er wol bij te spinnen is, zullen de bakens worden verzet. Er zullen juweeltjes van artikelen van stapel gelaten worden, die geen doorn i'n mijn oog zullen zijn maar waaraan ik mijn hart zal ophalen. Maar om u niet langer met een kluitje i'n het riet te sturen, of om den tuin te leiden, wil ik met het Damocleszwaard den knoop doorhakken en heetgebakerd met de deur in huis te vallen, dat zal mij tevens uit den brand helpen, want ik zit met de hande'n in het. haar, hoe ik u man en paard zal noemen. Daar heb je m'n buurman. Hij is geboren te Koog aan de Zaan. Dat hij door die geboorte de wereld een kool gestoofd of knollen voor citroenen verkocht heeft, wil ik niet beweren, maar afgezien van dit éé'ne feit, had hij in. z'n eerste jaren te weinig ih dn melk to brokken om veel herinneringen uit. zijn kinderschoenen aan den man te kunnen brengen. At spoedig is hij met de fraaie letteren van leer getrokken e'n een vermogend heer, die het genadig oog had laten vallen op de scherpe punten van Kervel's aanleg, liet hem letterzetter worden aan een krant. Weldra had hij niet alteen de hoogste toppen van die kunst als z'n vaandel ontrold, maar hij vond ook van meet af .dec tijd, om in do hekseketel van de politiek te grasduinen. Niet alsof daardoor de letterkast in de schaduw werd gesteld, verre van daar, maar onze vriend ging mank aan opvliegendheid. Als hij zelf ook eens in de krant z'n hart uitstortte, sloeg hij met armen en beenen om zich hee'n, en altijd raak. Menige gapende wonde aaii den politieken hemel dacht hij met zijn onrijpe zalfjes te overbruggen en de blauwe schenen, die hjj daarbij uitdeelde, raakten z'n kouwe kleeren niet. Genoeg, eenmaal kwam het zoo ver, dat hij op een blauwe Maandag achter slot en grendel moest zitten brommen. Daar had hij nu het Trojaansche paard binnen gehaald, dat met recht een kink in de'n kabel kon worden genoemd. Doch laten wij diie afdwaling met de mantel der liefde in de doofpot s toppen. Het getij verliep en de hekken werden verhangen. Natuurlijk kon hij nu in zijn geboortestad niet meer wortel schieten; lifo pakte z'n biezen en koos het haze'npad om z'n tenten te gaan opslaan' te Berlijn in de zalige overtuiging, dat in de huize'nzee zijn maarschalkstaf te rijpen stond. Nu legde hij: er hot politieke bijltje voorgoed bij neer en wierp zich mot de borst op de glazenmakerij op dat gebied toch moesten de sporen liggen, die hem geen windeieren zouden leggen. Ook in de tredmolen van z'n bedrijf kan men, als men wil, de wieken uitslaa'n om zijn schaapjes op het droge te brengen. Kort geleden nu werd Kervel mijn huurman. Üm onze penaten op te zoeke'n moeten 'wij beiden door hetzelfde gangetje. In dat ga'n- getje zet.,hij wel eens spiegelruiten neer, waar mee ik onlangs op een avoïid vrij onzacht kennis maakte, wat Kervel in de gate'n scheen te hebben. Toch waren de ruiten er heelhuids afgekomen. Maar zie, gistermorgen waren een paar ruiten in het gangetje om zeep gegaan. Na tuurlijk: die scherven moesten mij in de schoenen worden geschove'n. Hel. duurde niet lang, daar kwam hij aandraven, met zeven mijlslaarzen, een paar gebroken ruiten onder de ami om ze mij: eens onder de neus te wrijve'n. Oorverdoovend was z'n schelden op m"n onvoorzichtigheid, want ik had hem die loer gedraaid, en hjj had zich, behalve de schade, met opruimen ook nog een schee'nbeenwonde op den hals gehaald en het scheen, dat ik hem op zwart zaad wou zetten, en hij waS' toen al op één oor na gevild, maar hem zou ik niet. i'n de luren leggen, hem geen ooreh aannaaien of een neus aandraaien, en zoo sloeg hij de ratel, dat ik er geen touw aan kon vast- knoopen. En owee, die wonde aan z'n been, die was een nagel aan z"n doodkist. In de meening, dat die heele scheenbeen- wonde maar -een wassen heus was, trachtte ilc olie op de golven te gieten, maar het was boter aan de galg gekletst en bracht geen zodeh aan den dijk. Nog eens beet hij mij va'n alles in het oor, maar hij merkte wel, dat ik geen ooren had. Ik had ondertusschen het venster uitgekeke'n en de scherven waren me direct i'n het oog gevallen, maar wat zou ik er m'n neus i'n steken en de kastanjes uit het vuur halen. „Ja", riep Kervel, „daar ziet u: het leeuwe- deel van de vloer is bezaaid met glassplin ters." „Meneer Kervel", wierp ik in het midden, „vffia uw glassplinters heb ik al lang de'n buik vol. U weet ook wel, waar Abraham c5» mosterd haalt, ruim de scherven op en leg u er bij neer." „Neen, meneer, daar leg ik me niet bij neer. Ik mijn gebroken dure spiegelruite'n voor zoete koek opeten? Morgen brengén' Eerder nog zal de politie er de handen i'n steken. En mijn been, de wo'nde aan mijn been?" „Meneer, uw been hangt me de keel uit' Uw been, uw been, nou ja, dat is lam ge'noeg, maar daar moet u nou maar gras over laten groeien. Ziet u, ik wil nou van mij'm hart geen moordkuil maken. Ik zal ook wel mee een oogje in het zeil houden, dat er geen ruite'n meer de kraaienmars blazen." Zoo trachtte ik hem een doekje voor het bloeden te geven maar het wou niet boteren en terwijl ik m"n hoofd zat te breken, wat ik hem nog op het hart zou kunnen drukkeïi, pakte hij als een haas de scherven bij elkaar en verdween met de Noorderzon. M'n beste lezer, lieve lezeres, te onpas ge bruikte beeldspraak is even gek als germanis men. Laten we met Argusoogen walce'n, om zonder blikken of blozen die verpeste'nde Achillishiel, die als een kanker knaagt,, mee- doogenloos den bodem in te slaah. We hebben nu al zooveel katten uit de boom gekeken, we moeten ook eens spijkers met koppen slaan. Ik hen nu ee'nmaal in het schuitje en heb de voet in cte stijgbeugel gezet, ik kan een ander maal i'n het zog van dit eerste praatje verder doordraven, recht door zee, om, als deze hoofdschotel in goede aarde valt, nog weer nieuwe beelden uit de'n mouw te schudden en ook een paar ahdere troeven uit te spelen, die op hetzelfde aanbeeld ge slagen en op de zelfde leest geschoeid, nu reeds zeilreie liggen, om te hooi en te gras op het getouw te worden gespan ne'n. Ik heb u nu zonder er doekjes om te winden, het vuur zoo na aah de .schenfen gelegd, dat er naar alle waarschijnlijkheid! geen haan naar kraaie'n zal. Welaan, de teerling is geworpen, moge hij groeien en bloeien tot sieraad va'n onze Neder- landsche taal en moge deze eerste horen stoot niemand het gras voor de voeten hebbeii weggemaaid. t MIDDELBURG. Bevallen: F. v. d. Weel, geb. Geljon, d.; P. S. Rouw, geb. Beau fort, z.P. de Muncfc. geb, Smaardijk, d. Overleden: C, de Vos, 53 j., geb. met M. J. v. Hercules; C. Musse, 76 j., wed. v. J. W. Bras. GOES. Huw.-aang.15, Gerbrand Hen drik van der Bi®, 23 j. jm. te Amster dam ten Cornelia Verheule, 24 j. pi. te Goes. Geboren13, Levina Piete'mella, d. Johannes Jacobus Petrus Liplijn en Krina Cooman; Antlionie Adriaan, z. v. Jan Adriaan Heijnsdijk en Maatje Elisabeth Schipper. Overleden: 11, Jan Daniëlse, 78 j., m. V. Maatje Gijzel; 12, Jobannis Mar- tinus. 8 w„ z. v. Jobannis Verschuur® en Jannetje Westveer; Engelbertus Maria, 8 mud., z. v. Leona'rdus Verbecm en Magdalena Menheer®-14, Mattheus Geene, 69 j., wedr. v. Pieternella Jero- miasse; 13, Jan Pieter, 11 w., z. v. Leendert Hibels fen Johanna Schinkel. Wisselkoersen te Amsterdam. Amsterdam, 15 Febr. Berlijn cheque 1.331.34 bank 1.34—1.35 Brussel 22.0522.10 Parijs 23.10—23.15. Londen 11.6611.67 Kronen 0.04i/20.05i/2 Dollar 2.671/a laten. MIDDELBURG. Op- de veiling werden de volgende prijzen besteed: Goudreinet 3241, Court-pendu 21, Bezoeking 19, Grauwzoet 19, Ermgaartl 1723, Reine d'Or 12, |Zure Bellefleur "1216, Zoete Bellefleur 23," Kleiperen 2531, Koolrapen 7, Rapen 56,' Uien 12,5—35, Spruiten 8491, Witlof 8695 ct., alles per stuk. Savoye kool 15,5 ct. pier st.uk. Selderie 26 ct. per bos en Spruitkoppen 42 ct. per mand. GOES. Veilingsvereeniging „Zuid-Beve land". Veiling van 14 Febr. 1922. Goudreinetten f 27f40, Lanes Prins Al- bert f33f53, (Zure- Bellefleur f 17—f32, Court Pen du f20f23, Fransche Belle fleur f 18f 25, Zoete Anmgaarde f 24, Geld. Holaart Ï20f24, Zoete Bellefleur f20—f 22, Gieser Wildeman f36—f38, Kleiperen f31f36, Uien f 17f36, Sja lotten f 35, Koolrapen f 3f 5, Wijnpeen f6. Spruiten f41, alles per 100 K.G. Noten f0.19 per 100 stuks. Honing f0 80 fö.84 per flacon. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den ochtend van 15 Febr., medegedeeld door het Kon. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 770.1 te Iledaix, laagste 741.0 te Vestmanoer. Verwachting tot Üen avond van 16 Febr. Matige tot krachtige Zuidelijke tot Wes telijke wind, zwaarbewolkt of betrokken met tegen, lateir opklarend. Zachter. Heden overleed zacht en kalm mijn innig geliefde Echt- genoote en mijn kind zorg dragende Moeder, JANNA SUZANNA BIELEMAN' in den nog jeugdigen leeftijd van ruim 29 jaar. Haar diepbedroefde Echtgenoot, L. DIELEMAN en Kind. Kamperland, 11 Febr. 1922. Hedenmiddag overleed zacht en kalm, onze zeer geliefde Dochter, Zuster, Behuwdzus ter en Tante, JANNA SUZANNA DIELEMAN, in den leeftijd van ruim 29 jaar. De diepbedroefde Familie, Kamperland M. DIELEMAN. E. DIELEMAN—Dieleman. Zaamslag J. SC HEELE—Dieleman. D. SCHEELE en Kinderen. Kamperland M. LEEN&ERTSE- Dieleman H K. LEENDERTSE. P. DIELEMAN. J. H. DIELEMAN— v. d. Moehe en Kind. C. DIELEMAN. E DIELEMAN. Kamperland, 11 Febr. 1922. Heden overleed test onze diepe droefheid onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd Groot- en Overgrootvader, IZAAK BOSSCHAART in den ouderdom van 77 j iar. Uit aller naam, Wed. I. BOSSCHAART— Taveniee. Middelburg, 14 Febr. 1922 Algemeene kennisgeving

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1922 | | pagina 3