Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Telegrammen. Laatste Berichten. Financiële Berichten. Allerlei. Openbare Verkoopingen en Ver pachtingen. deren leerlingen. Langzamerhand vermin derde dat, tot zoo ver, da,t in liet afge- loopen jaar er pl.m. 14 leerlingen waren. Op Dinsdag 14 Maart a.s. zal omtrent het al of niet blijven bestaan der school en de bestemming 'van het gebouw enz. een beslissing worden genomen. N. Z. Crt. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Wageningen H. van Dijken Ie 's-Graveland. Aangenomen naar Iloenderioo door J. Th. Meijer, cand. te Amsterdam. Geref. Kerken. Beroepen 'te Hasselt J. van Herksen te Twjjzef; te Giessen-Oudekerk H. de Bruyn te Nieuwendijk; te Britsum W. H. v. d. Vegt, cand. te Zwolle. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Opheusden door M. Hofman te Rijssen. D s. V. J. B a a y. "Zondag a.s. zal, naar de Stand, meldt, ds. P. J. Baay em. ■Geref. pr>ed., wonende te Veere in Leerdam in de Geref. Kerk een gedachte nisrede uitspreken naai' aanleiding van zijn 50-jarig ambtsjubileum. Zaterdag 11 Febr. is tde eigenlijke datum der her denking. Préparatoir examen. De clas sis Middelburg der Geref. Kerken heeft préparatoir geëxamineerd en toegelaten om ie staan naar den Dienst des Woords in de Geref. Kerken den heer J. H. Kroeze te 't Zand bij Middelburg, candidaat van de Theol. School te Kam pen. Kan ook een Domiriée zalig, worden? Voor enkele jaren verscheen er een klein boekje in Duitschland dat tot titel droeg: „Kann auch ein Pastor selig werden?" Wat is dat een eigenaardige vraag! Of een dominéé zalig kan worden? Wie zou op die vraag! ooit een ontkennend ant woord durven geven? Natuurlijk, zoo denkt menigeen, is het voor een dominéé veel gemakkelijker dan voor een ander. Hij wijdt immers zijn leven aan den dienst van God, verkeert dagelijks met God en ziet den weg der zaligheid hoe langer hoe duidelijker voor zich. Met die gedachte mag men zich echter niet geruststellen, zegt Ds. E. Groeneveld in de „Zondagsbode voor Nijmegen". Im mers is een dominéé in de eerste plaats een mensch, en in de tweede plaats is hij „dominéé!" 1 We kunnen dus de vraag1 zoo stellen: Kan een mensch zalig; worden? en dan: Kan een mensch, die dominéé is, zalig worden? Dat een mensch zalig: kan worden staat voor ons vast, maar "tevens, dat dat niet zoo gemakkelijk is. Wij, Christenen, ken nen toch allen de ontzettende moeilijkhe den, die we ontmoeten op deni weg; dei- zaligheid. Allerlei hinderpalen zijn daar, die onoverkomelijk schijnen en die toch moeten worden weggenomen, maar on danks dat, weten we toch, dat in Chris tus <ie Weg gegeven is. We weten, dat er geen weg is dan in en door Hem. Maai- als we dat weten, dan kunnen we de eerste vraag in algemeenen zin beantwoorden, en leeren het antwoord te vinden voor ons persoonlijk leven. Te vens weten we dan dat ook een dominéé, omdat hij mensch is, dien weg, in Christus geopenbaard kan vinden en dus zalig kan worden. We zijn daarmee echter niet klaar. Im mers de hinderpalen, die op den weg liggen, zijn voor een dominéé bijzonder groot. Bij de hinderpalen, die voor ieder mensch zwaar zijn, komen voor liem nog die van zijn ambt. Wat? zegt daar iemand. Voor hem zwaarder dan voor mij Ja! In de eerste plaats, omdat het voor hem zoo moeilijk is „gewoon mensch" te zijn. Dat vinden de menschen niet goed. Een dominéé moet zoo en zoo zijn, dit of dat doen, hij moet in ieder geval anders .zijn dan andere menschen, beter, vromer, een soort heilige. En menige do minéé (ja, welke dominéé eigenlijk niet) is zoo of zoo en doet dit of dat omdat de menschen het zoo willen -en is daarmee verder af gekomen van den weg der .zaligheid. Maar erger is (en dat maakt het voor hem misschien het allerzwaarst) dat hij, als dominéé, altijd met dien weg der zaligheid bezig is. Als wij, als mensch, dagelijks met iets omgaan, dan raken we er zoo aan ge wend, dan wordt wat we doen sle'ur- werk. We kennen het wel en 'tg&at vanzelf .zoo langzamerhand. Dat, gaat in hetdagelijksche leven zoo-, dat gaat ook met het werken in de geestelijke dingen wel eens .zoo. Een dominéé heeft geleerd voor zijn werk. Welnu, wat is nu ook moer van zelf sprekend, dan dat hij dat geleerde 'uitgiet over de menschen. Hij kent den Bijbel, de leer, en wat dies meer zij, dus kan bij preeken, spreken, bidden en men verwacht, dat hij dat bij iedere gele genheid, die er is, ook doet. En hij doet dat ook vaak Maar denk u de gevaren eens in'k Zal u een voorbeeld geven. Iemand gaat in zijn Gemeente op één middag vier zieken bezoeken. Oude en jonige, ernstige en minder ernstige patiënten. Menschen van heel verschillende soort en karakter. Wat wordt er nu van hem verwacht? r Dat hij bij al die vier menschen een stichtelijk en vertroostend woord zal spre ken, of een gedeelte uit den Bijbel lezen -en in ieder geval een gebed doen. Als hij dat laatste niet doet, is het geheel mis. Denk u dat eens goed in. Ge bidt .zelf ook? Welnu, is dat niet moeilijk? 't Is heerlijk te mogen bidden, maar 't is ook moeilijk goed te bidden. En nu moet de .ziekenbezoeker eerst vier maal allerlei klachten enz. aanhooren, ook wel klachten over „den dominéé, dien men .al eerder verwacht had", en dan moet hij bidden. Wat dunkt U, zou er voor hem geen groot gevaar dreigen Wordt dan bidden niet vaak een gebed opzeggen, zoodat hij het werkelijke bidden verleert en daarmee ook afleert dagelijks met God .te Teven en uit Hem kracht te putten En wat nu geldt van .bidden, geldt evenzeer van ander .geestelijk werk. Zoo gemakkelijk wordt het sleur en dus ,zeer ongeestelijk. Het Heilige gaat ver loren en het wordt onheilig. Aan wie de schuld? Aan de menschen? Och, ze zijn vaak wel schuldig, al is het. ongewild en onbewust. Zoo menig een werpt een steen op den weg, zonder «lat er nog bepaald opzet is om een an der te schaden. Maai- ook dat onopzette lijke is toch af tc keuren en moet tegen gegaan. ïs de dominéé ook schuldig? Ook wel, ook dikwijls misschien. Zoo menig,een laat .zich ontrooven het recht om zichzelf te .zijn en te blijven, ook het recht om waar te zijn. Vandaar heel veel onheiligs dat als 'n slagboom den weg der zalïgljeid afsluit. Eerst daar, waar èn de Gemeente èn de dominéé het niet van elkaar verwach ten, snaar alleen van God, daar kan het heilige heilig blijven en wordt ook heilig werk geen sleui-werk. En als alles, wat ons met jJod in aanraking brengt, steeds heilig is,zoodat wij ermee blijven om gaan als iets, dat kostbaar en teer is, dan alleen zal er èn voor een „.gewoon mensch" èn voor een „dominéé" een weg ter zaligheid zijn en blijven, die leidt naar een God, die ons steeds toeroept: zijt heilig, want Ik hen heilig. Goes. Woensdagmiddag vergaderde in de Goessehe Melksalon de afd. ZuidBo veland Van Chr. onderwijzers en onder wijzeressen. Een buitengewoon groot aan tal ha.d aan 'den oproep van het bestuur gehoor gegeven. Sommigen, die nog geen lid waren van de af deeling gaven zich als zoodanig op. De voorzitter, de heer van Wijk opende de vergadering en sprak een hartelijk welkomstwoord. Hij1 hoopte dat de.ze eerste vergadering in het nieu we jaar ©en p of tie mocht wezen van een betere toekomst. Met algemeene stem men verklaarde men den heer W. A. van 'Wijk tot lid van het Hoofdbestuur gekozen te willen zien. Als voorzitter en vice-sccretaris werden herkozen de heeren W. A. van Wijk ©n S. Vreeke. Hierna gaf mej Kuiper ©en inledng over het Bijbels he onderwijlin de aanvangsklas.e. Op boeiende wijze wist ze ons in onze gedachten te verplaatsen in haar abeid onder de teere jeugd. Met hartelijke bclaagst hing werd zij aan gehoord «en het levendig applaus vertolkte den welgcm enden dank d r vergadering. Hierop volgde een lee-rijke dis uss e. De heer S. Vreeke gaf een revue over het jaar 1921. In korte trekken teekende hij ons de Schoolwet van Minister de Visser, de leerplichtwet, het noodwetje, de eisch tot bezuiniging, het overlijden van som migen onzer voormannen, enz. enz. Op pittige en onderhoudende wijze gaf hij' in vogelvlucht zijn hoofdindrukken weer. De heer J. de Koning deelde mede, dat er f 98.25 gecollecteerd is voor hulpbe hoevenden onder onze collega's in bin nen- en buitenland. De heer Bas'meijf&r sloot de goedgeslaagde en gezellige ver gadering piet dankgebed. Geslaagd aan de universiteit te Gro ningen voor het doctoraal examen Ro- .maansche taal en letterkunde (Fransch) de heer B. Timmermans. De moord te Rotterdam. De 18-jarige kantoorbediende C. Bgearres teerd onder verdenking van het plegen van moord op den Essenbiurgsingel te Rotterdam, heeft thans bekend die moord aanslag gepleegd te hebben. 0. B. was in dienst bij eene firma aan de Wijnhaven. Hij verduisterde daar vorig jaar f1500 zonder dat hij als dader daarvan bekend werd. Deze gelden leende hij aan den ver- slagene Blazer, aan wie de herkomst van het geld bekend was. C. B. wenscht© een nieuw leven te beginnen, hij achtte daarom noodzakelijk eerst B. uit den weg te ruimen. Hij sprak daarover met zijn broeder, den meergenoemden student, deze gaf hem echter in overweging eerst nog een aan val op de bank te plegen en zich daarna van B. te ontdoen. De verslagen© wenschte daaraan niet deel te nemen, daarom werd hij onder voorwendsel dat zij hem geld zouden verschaffen voor eene bioscoop uit zijn huis gelokt. Dit werd bewerkt door den meergenoemden student. Op den Essenburgsingei gekomen schoot eerst de 18-jarige C. B. Het schot trof Blazer in zijn achterhoofd, daarna schoot de student ook naar het slachtoffer, waarop beiden de vlucht namen. De student is nog steeds voortvluchtig en vertoeft vermoedelijk in Duitschland. Dit relaas heeft de jonge kantoorbe* diende, nadat de inspecteur Klaassen hem het vuur aan de schenen had gelegd, zelf (gfedaan, daarmee een volledige be kentenis afleggende. Naar we vernemen, bestaat nog de mogelijkheid, dat nog een Leidsch student in de dolzinnige plan nen der jongens was ingewijd, terwijl verder nog onderzocht wordt of de jeug dige boosdoeners misschien bij andere ge beurtenissen uit den laatsten tijd betrok ken zijn. Toon vermoed werd, dat de voortvluchtige student Brouwer betrokken was bij den moot11 te Rotterdam, Vestigde de recherche ook haar aandacht op diens kennissen te Leiden. Bij een hunner werd een revolver op diens kamer in beslag genomen. Nadat, deze is herkend als het wapen, waarmede de moord op Blazer is gepleegd, werd de student, verdacht van medeplichtigheid aan den moord gearresteerd en gevankelijk naar Rotterdam gebracht. Hot vermoeden wint veld, dat deze man bij meer affaiies is betrokken. De student J. \an A„ in wiens woning ie Leiden de revolver gevonden is, waarmee de moord op Blazer te Rotterdam is ge pleegd, is te Rotterdam op het politiebureau opgesloten. Hij heeft geruimen tijd met den vocrtvluchtigen student B. samengewoond. Uit een ingesteld onderzoek is verder gebleken, dat van A. op den dag van den moord den geheelen dag op zijn burner heeft vertoefd. Zaterdagmiddag, den dag na den moord, is hij met zijn vriend op reis gegaan; met den trein van halftsvee zijn beiden uit Leiden in de richting Utrecht vertrokken. Van A. is in Utrecht uitgestapt, om naar Ermelo te gaan, waar zijn verloofde woont; B. is door gereisd naar Duitschland; naar welke plaats wist, van A. niet te zeggen. Vail A. was den laatsten tijd, evenals B., hoogst zenuwachtig. Zijn hospita deelde mede, dat zij nooit iets vreemds aan B. had bemerkt. Hij was altijd, zeer beleefd en betaalde zijn huur prompt op tijd. 15 December j.l. had hy, met de be wering naar Duitschland te gaan, de kamers tegen 15 Februari opgezegd. Op den avond van den moord is hij omstreeks half twaalf thuis gekomen. Zaterdag, voor zijn vertrek, heeft hij zyn hospita nog een postcheque voor de kamerhuur ter hand gesteld en sedert heeft zy hem niet meer gezien. Uit het door de recherche ingestelde onder zoek is verder gebleken, dat de inbeslag ge nomen revolver het wapen is, waarmede de moord is gepleegd. De gearresteerde kantoor bediende, B. heeft, evenals de wapenhandelaar bij wien de revolver is gekocht, het wapen herkend. Voorts is gebleken, dat er inderdaad een plan tot een aanval op een bank heeft bestaan. Niet minder dan 8 revolvers hadden de ge broeders B. hiervoor gekocht. Hoewel van A. blijft ontkennen, met den moord ook maar het minste uitstaande te hebben, zijn enkele uitlatingen tijdens zyn verhoor van dien aard, dat vrijwel vaststaat, dat hi ij van den moord meer afweet, dan hij wil loslaten. Gisteravond laat deelde de Leidsche recher che nog mede, dat gebleken is, dat B. van plan was naar Münchon te gaan. Hij heeft hot. echter niet verder kunnen brengen dan tot een der grensplaatsen. De recherche meent reeds zoodanige maatregelen te hebben ge nomen, dat zijn' aanhouding 'binne'nkort zal plaats hebben. „N. R. Ct." Een station waar gestaakt wordt. De „Hbl."-correspondent te Ze venaar was in de gelegenheid een kijkjn te nemen in het station te Elt©n, dat nji verlatener nog dan tijdens den Wereldoor log, weggedoken ligt in de sneeuw, die naast de ingevallen vorst den enk©len nog in functie zijnde spoorwegwissel deed vastvriezen, waardoor de sporadisch uit ons land komende treinen eerst moeten stoppen om te zien, of de spoorbaan be trouwbaar is. Ook nu moest het Holland- sche treinpersoneel vóórdat de trein het station Elten kon bereiken, zich daarvan overtuigen. Doordien op de seinhuizen on voldoende onderlegd personeel dienst deed, staan schier doorloopend de seinen onvei lig. Het is dus voor den Hollandschen machinist uiteraard oppassen. Zaterdagmiddag had notabene het onder geschikte personeel op ©en dezer sein huizen vergaderd. Men trachtte toen de enkele dienstdoende kameraden tot sta king te bewegen, hetgeen niet lukte. Een dezer, een Hollander, overgegaan in Duit- schen spoorwegdienst, weigerde mede te doen. Men vertelde ons, dat Zaterdagmid dag de stationschef zelf gerangeerd en wagens afgehaakt had, nadat tevoren door het vastvriezen van wissels een temgkee- rende trein achterwaarts naar Zevenaar moest vertrekken. Afhaken ©n rangeeren der locomotief was nagelaten. iDe koude. In Zweden is de koud© buitengewoon streng. 'Zaterdagochtend vroor het te Stensele in Noord-Zweden niet minder dan 72 gr. F. SBtet is in het noorden van Europa zeker verbazend koud geweest, zoo schrijft m©in aan de „Leeuw. Ct." uit Workum. Groote troepen vreemde vogels bevolken onze kusten. Onze jagers schieten reeds ver scheidene brandganzen, vogels, die in lan ge jaren hier niet gezien zijn. De brandgans (Branta leucopsis) heeft een donkere bovenzijde met mooie afwis selende zwarte en witte dwarsfeanden, staart zwart, borst en buik wit, snavel en pooten zwart. Nog meldt de „Gelderl." dat bij Lent een wilde zwaan is geschoten. Nog ste rke vorst in Europa. De laatste weerberichten doen zien, dat de vorst in Europa niet alleen in ge strengheid is toegenomen, maar zich ook over een grooter gebied heeft uitgebreid. Gistermorgen was de thermometer in Zwe den weer over een groot gedeelte gedaald beneden 35 gr. C. onder nul en in geheel Zweden was het nergens warmer dan tien graden onder nul. In Zuid-West Europa had de vorst zich over gteheel Frankrijk uitgebreid, zoodat het geheele vasteland vrij was van dooi- weer, hetgeen tot d© groote zeldzaamheden behoort. Zelfs in Engeland was de ther mometer onder nul gedaald, maar de dag- bladberichten die over de vorst in 'tBrit- sche rijk gewagen, .zijn wellichteenigszins overdreven, daar men in Engeland aan sterke vorst niet gewend is. Over het geheele vasteland was de lucht- drukking hoog en de algemeen© weerstoe- stand zeer gunstig voor strenge koude. Voor ons land is het een g,u,nstige om standigheid, dat tengevolge van depressies in het Westen de wind niet naar het Oosten liep. De algemeene toestand schijnt voorloopig gunstig te blijven voor het voortduren van den zeldzaam strengen ©n ongewoon laten winter. Veilingsgebouw verbrand. Dinsdagavond is het veilingsgebouw van de Deventer Coöperatieve Fruit- en Groen- tenveiling te Twello bijna geheel afge brand, vermoedelijk door vuur, uit een brandende kachel gevallen. Dientengevolge is de telefonische verbinding tusschen Deventer en de groote steden bijna ge heel gestoord door het smelten der tele foondraden; ook het telegraaf verkeer on dervindt ernstige storing. Het gebouw is op beurspolis verzekerd. De oudste onbezoldigd rijks veldwachter. Den 12de® Maart 1866 is Corneiis Beerse in dienst als boschbaas bij de fa milie Vas Visser, wonende te Hillegom, beëedigd geworden als onbezoldigd Rijks veldwachter, zoodat hij dien dag 56 jaren politiedienst heeft verricht en zeer zeker wel als oudste onbezoldigd Rijksveldwach ter hier te lande werkzaam is. Hij is tfu,im 50 jaren bij de familie Vas Visser in dienst geweest en is begiftigd met de .zilveren medaille van de Oranje-Nassau- orde. D berooving in den trein Ant werpen—Brussel. In aansluiting op ons bericht van gisteren over den aanslag in bioetrein 278 kunnen wij mededeelen, dat de politie ook de gestolen portefeuille heeft weer gevonden. De dader van den aansiag had haar bij het uit den trein springen verloren. P. A. M. Vermeulen, geboortig van Oudenbosch, ver bleef slechts sedert twee maanden te Brussel. Hij verklaarde, tevoren directeur te zijn ge weest in een kaas- en melkfabriek. Hij heeft den aanslag gepleegd om achterstallig kost geld te kunnen betalen. Hij was van plan reeds bij de heenreis van Brussel naar Ant werpen een reiziger aan te vallen doch om de moeiiijkheden, welke Inj met. den contro leur had over zijn plaatskaartje, had hij rijn aanslag uitgesteld tot de terugreis naar Brus sel „Maasbode" Naar ons wordt medegedeeld, is V. dezelfde persoon, die gedurende eenigen tijd directeur was der in bovenstaand bericht bedoelde stoom- zuivelfabriek in de Lange Vorststraat te Goes. Finanti eel schandaal. Het schandaal Duysters, de Belgische advokaat en burgemeester, die gespeculeerd heeft met het geld, dat hij als sequester van Duitsche goederen onder zich had, breidt zich nog uit. Volgens Belgische bladen zouden ook andere advocaten-sequesters reeds sedert lang in gebreke zijn het hun toevertrouwde geld aan den fiscus af te dragen. Het parket is zeer nalatig geweest in het van de sequesters ©ischen van rekening en verantwoording en het zou zeer te betwijfelen zijn of alle advocaten- sequesters in staat zouden zijn de hun in beheer toevertrouwde gelden af te dragen. Volgens de Nation Beige zou ©r een totaal van 809 millioen frank in han den van sequesters gesteld zijn. Vandaar, dat sarcastisch gesproken wordt van het „milliard der congregaties" in Frankrijk, waarvan heel. weinig te voorschijn kwam en dat voor een deel ook in handen van oneerlijke likwidateurs verdween. In naam" van Oranje doe open de poort! Onder zaakkundige lei ding worden opgravingen aerlaan mar de juiste plaats van de bekende Noordpoort van den Briel. Van ©en bepaald punt uit begonnen, heeft men reeds op Spaan se he gangen bloot gelegd gedeelten van den ouden stadsmuur met van binnen naar buiten nauwer toeloopende schiet gaten. Eindelijk stiet men op een bree der metselwerk, dat bijna geheel in de lijn van 't Dijkslop (vroegere woonplaats van Coppelstock) ligt en ©enigszins Oos telijk van den Hoofddijk, welke tijdens de Watergeuzen het. Havenhoofd was, waarheen van de Noordpoort, Westwaarts, een brug voerde. Vermoedelijk staat men dus nu voor den Westelijken kant van de historische poort. Het ij s. Wegens het vel© ijs vooral tusschen Naarden en Muiden, hebben de motorschippers varende van Bussum op Amsterdam en Utrecht v.v., den dienst moeten staken. Het Merwedekanaal is thans weer met zwaar ijs bezet, waardoor ten derde male dezen winter de scheepvaart der Keulsche vaart gestremd is. Op iie beneden-Waal en boven-Merwede vertoonde zich gister ochtend ook weer eenig fijn drijïijs. Voor de derde maal in dit winter seizoen is de ijsvorming voor de Gooische 1 kust begonnen. De zuidwalhavens liggen j dicht, de vaartverbindingen van Huizen- I Eemnes-Baarn-Amersfoort op Amsterdam zijn stilgelegd; de havenlichten van Hui- i zen den Eemmond en Spakenburg zijn j gedoofd. Schiermonnikoog geïsoleerd Schiermonnikoog is floor het ijs geheel van j de wereld afgezonderd. Postschippers hebben tweemaal beproefd den vasten wal te be- reiken docli zonder resultaat. Brandstoffen en j levensbehoeften raken uitgeput. BERLIJN. V.D. Volgens ontvangen be richten der spoorwegdirecties zal heden het. spoorwegverkeer in het geheele rijk worden hervat. De dienst zal nog wel niefnormaal zijn, maar zal toch zoo goed mogelijk geregeld worden. BERLIJN. V.D. De stakingsleiding heeft besloten de staking der stedelijke arbei ders op te hneffen. Er is te Berlijn groot gebrek aan levensmiddelen. Aardappelen zijn niet meer te verkrijgen. Ook de duur te is aanmerkelijk toegenomen. HAMBURG. V.D. Twee goederentreinen zijn op elkaar gereden. Beide locomotieven en een groot aantal wagons zijn zwaar beschadigd. Twee personen werden ge dood en 4 zwaar gewond. BLOEMFONTEIN. Tel. Een ontzaglijke volksmenigte woonde de begrafenis van generaal De Wet bij. De teraardebestelling had plaats aan den voet van het gedenk - teeken voor de vrouwen en kinderen die in den Zuid-Afrikaauschen oorlog in de concentratiekampen zijn bezweken. Ta! van vooraanstaande personen waren aan wezig. KIEL. V.D. Het Kaiser Wilhelm-kanaal is dichtgevroren. Het scheepvaartverkeer op de Oostzee is geheel stilgelegd. WASHINGTON. V.D. In goed ingelichte krin gen verluidt, dat president Harding morgen het antwoord op de uitnoodiging v«x>r de confe rentie te Genua zal verzenden. Men verwacht, dat het afwijzend zal zijn. BERLIJN. V.D. De stakingsleiding der- stedelijke arbeiders heeft besloten de sta king heden onvoorwaardelijk op t© hef fen. De stakers hebben niets bereikt, zelfs nog niet eens, dat ze allen weer te werk 'gesteld zullen worden. Indien de arbei ders hedenmorgen niet op het werk ver schijnen, zal de Technische Noodhulp te werk worden gesteld. Een gedeelte van de stakers is broodeloos en de bevolking verbitterd gemaakt. MIDDELBURG. Boter f0.95, pa'rt, f 1.05. Eieren 11 ct., part. 12 c. Op de graanmarkt was de aanvoer heden gering. Alleen tarwe werd geno teerd en wel voor 12.50 a f 13. MIDDELBURG. Wij herinneren er aan, dat het ophalen van kleeren enz. voor de veen streken a.s. Zaterdagmiddag plaats heeft. Op de Singels en in de geheele wijk T zal het echter reeds Vrijdagmid dag geschieden. Op de Ambachtsschool werd heden de jaarlijksche openbare les gehouden en bleek wederom, dat er hard gewerkt is. "Op de vesten weird gisteren reeds door de jeugd 'hief en daar schaatsen gereden. Hedenmorgen zagen wij ook reeds 'een enkele volwassene met dez© sport bezig. Wijimeen en echter nog .hier tegen te moeten waarschuwen, daar het ijs nog vele gevaarlijke plaatsen heeft. Febr. 10 's Heerenhoek en Heinkenszand, hout waren, Hollmann. 11 Ovezande en Kwadendamme, houtwa ren, Hollmann. 13 Krabbendijke, dwarsliggers. Schram. 13 's Heer Arendskerke en Wolphaarts- dijk, houtwaren, Hollmann. 14 Vlissingen, hotelinventaris, Paap. 15 Zoutelande, koemelkersinspan, huis raad, Loeff. Wisselkoersen te Amsterdam. Amsterdam, 9 Febr. Berlijn cheque 1.37i/21.39i/2 bank 1.381.40 Brussel 2222.10 Parijs 23 (biedend) Londen 11.67i/a1 1.68y2 Dollar 2.67—2.673/4. Oostenr. kroon 0.04i/20.05 Logica. „Heb j' ook den naam van d'anderen Paus gelezen?" „Maar kerel! Hoe kan dat nu mogelijk wezen?" „Wel, heel eenvoudig! Ik las de gansche rij „Van Kardinalen... en daar stond ie bij. („Msb.") Wat Zou 't z ij n. Heer toont eeh dame zijn kamerinrichting. Daaronder ook een globe. Dame belangstellend: „Is dat nu een globe van de wereld of is het er alleen een van Nederland?" („Msb.") Onze vloot. Op het oogenblik zijn er van onze vloot nog maar 2 kruisers in Holland aanwezig, n.l. de „Gelderland" en de „Zeeland". Eerstgenoemd schip is voor fauitenlandsche reizen afgekeurd, zoodat alleen de „Zeeland" momenteel voor vlagvertoon disponibel is. Deze kruiser telt bijkans 26 zomers.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1922 | | pagina 3