Kerknieuws. Onderwijs. Ingezonden Stukken. Gemengd Nieuws. Telegrammen. Briefwisseling. Posterijen en Telegrafie. Financieële Berichten. Marktberichten. Rechtszaken. Hoop ïeitapp, tabesMip, m. •Jemping en rioleering bij aanvoer van /and of grond van ciders ongeveer f8000 /ouden bedragen, wordt van verdere po gingen tot demping afgezien. Tot tijdelijk wijkverpleegster werd be noemd mej. Hartog te Middelburg. Tot heden in onzekerheid verkeerende inzake de voorstellen van Qed. Staten lot al of niet samenvoeging der Noord- 11evelandsche gemeenten, wordt besloten dienaangaande hij dat college nadere in lichtingen in te winnen. Bij de rondvraag wees dhr. Ilavingman op het werpend van allerlei afval tegen het b'uitenbeloop van den havendijk, dhr. v. d. Weele op hot in de kom der gemeente (berijden der wegen en straten met voertui gen waarvan de wielen niet van slijk wa ren ontdaan, terwijl dhr. Flipse de aan lacht vestigde op de sedert I Februari gewijzigde dienstregeling voor de Prov. Stoombootdienst op de Ooster-Schelde, waardoor reizigers die om half drie met •leze booten uit Zierikzee of Middelburg vertrekken en te Kortgpne afstappen, geen gebruik meer kunnen, maken van de auto- honslen op Colijnsplaat en Wissenkerke-, <laar deze autobussen om half vier met •den avondpost van den steiger vertrekken en genoemde booten 15 a 20 minuten la- Ier aan ilien steiger arriveeren. Daar zulks ook in de maanden September en October het geval zal zijn, zou hij 13. en W. willen verzoeken het bestuur der pos terijen hierop te wijzen met verzoek te bevorderen, dat deze maanden de aan sluiting ,z'al bestendigd blijven. Arnemuirten. Vrijdagavond vergaderde de raad voltallig, onder voorzitterschap van den wnd. burgemeester, den heer' J3. Franse. Mededeeling werd o.a. gedaan dat de Minister van Arbeid op het verzoek dm de bekende 78 dagen te laten vervallen inzake de steunregeling voor werkloozen, afwijzend heeft beschikt, doch voornoemde 78 dagen behoeven niet in hetzelfde be drijf uitgevoerd te zijn. Een adres van hei. Musscbengilde met het verzoek om steun, wordt in handen gesteld van B. en W. Op een verzoek van den heer M. P. Hage te N.- en St.-.Toosland om kosteloos grond te verkrijgen van de ge meente tot het leggen eencr oprit, wordt besloten den grond beschikbaar to stellen a 20 cent per voer. Bij de inschrijving voor de verkooping •der mestvaalt is ingeschreven door de heeren Jac. v. d. Bossie voor f 160 en de Jager voor f 100, zoodat het gegund wordt aan eerstgenoemde. Ingekomen was een verzoek van de oudercommissie om de kachels in de openbare school te verplaat sen naar het midden van het lokaal, dat pl.tn. f 20 per stuk zal kosten. Besloten wordt om na goedkeuring der Inspectie het met één lokaal te próbeeren. Aangenomen wordt, daarna een voorstel van B. en W. om f 12.50 schadevergoeding te geven aan den heer M. Vader (vermin dering van pacht voor het schorretje over 1921j. Aan do oudercommissie te Arne- ruiden wordt als toelage voor admini stratiekosten f 10 en voor Kleverskerke f 5 verleend. Op een verzoek van den heer J. J. „Crucq om gemeentegrond in erfpacht te verkrijgen en het rioLeeren en dempen eener sloot werd op voorstel van B. en W. in beginsel besloten de ver langde grond slechts ten deele in erf pacht uit te geven. Een verzoek van den heer Jac. v d. Bosse werd ingewilligd op de oude voorwaarden. Besloten wordt de tronken aau den Nieuwlandschen weg ongerooid te verkoopen, benevens de wa tervaten welke de gemeente in 1921 heeft aangekocht tot het vervoeren van water. Verder sprak de voorzitter nog over de werkloozen. Spreker acht het volgens zijn meening niet raadzaam om op denzelfden voet te blijven doorgaan met de. werkloo zen in dagloon uit te laten voeren, wat volgens zijn meeining ontevredenheid ver wekt in de gemeente. Spreker kan zich hoogstens vereenigen met. stukwerk Jjjj' gaat verder na welke methodes voor werkloozenzorg zijn ter hand genomen. Bij de rondvraag sprak dhr. I- Boone oever den bouw bijzondere schhool. Het had sprekers aandacht getrokken, dat het opzicht der school onder uitvoer van dien bouw staat. Hij vraagt of dit wel in orde is en acht het overbodig dat er f700 op de rekening staat, ten koste der gemeente voor opzicht. Ook dhr. v. d. Bijl vindt het een. zeer eigenaardige combinatie. Hij merkt op, dat de schoonvader van het hoofd der school aannemer is, de zoon van den aannemer is belast met 't opzicht en een andere schoonzoon van den aan nemer is secretaris-bestuurslid van het schoolbestuur. De voorzitter zegt de voor schriften eens na te zullen zien. doch gelooft niet dat hiertegen iets te doen is. Verder ,zag| dly. 1. Boone gaarne dat de naam der gemeente op de ki- kuneterpalen kwam te staan. Aldus be sloten. Daarna sluiting. Als bewijs dat het land in prijs daalt, meldt men ons dat een stuk land al hier in 1919 voor ruim f2000 verkocht werd, in 1920 voor f 1400 werd geveild en verleden week f835 opgebracht heeft. Rltthem. Zaterdagavond werd de alge- aaeene jaarvergadering van de Bibliotheek gehouden. Na 'liet gebed door' den voor zitter Ds C. Sundermeijer en de lezing Her notulen door den secretaris, dhr. A. Schout, bracht deze het jaarverslag uit, waaruit bleek, 'dat in het jaar 1921 pl.m. 1300 boeken ter lezing waren uit gedeeld en dat de vereeniging een onge- kenden bloei bad, daar het aantal leden weder was. toegenomen en gestegen was tot i63: Een 30-tal nieuwe boekwerken waren aangeschaft. De rekening en ver antwoording van den penningmeester gaf als inkomsten f 59.88 en als uitgaven 2 58.70, alzoo een goed slot van fl.18. De aftredende bestuursleden de heeren W. Boogaard, P. Comelis en B. J. de Meij werden met bijna algemeene stem men "herkozen'. Besloten werd oak eenige boeken voor de rijpere jeugd aan te schaffen. Het loon van C. Koppejan werd met f 1 verhoogd. Aan elk der leden zal een catalogus worden uitgereikt. Ter afwisseling gaf de vice-voorzitter dhr. B. J. de Meij ©en lezing over: Eenige gedachten over leze n, waarop een aan gename en leerrijke gedachtenwisseling volgde. Oud-Vossemeer. Heden spreekt voor de A.-R. kiesvereeniging aihier de. heer van. Rees, van Poortvliet, over ons concept Program van Actie. Tholen- Vanaf heden is ons eiland weder een autobus-onderneming rijk. Do lieer krijger uit Goes geeft aan zijn plannen uitvoering. Uitgezonderd des Zondags zullen belangheb benden drie maal daags aan de lijn Stavenissc Tholen van deze vervoer-golegenheid gebruik maken. De dienst zal' aansluiten voorloopig op de tram te Tholen. St. Maartensdijk. J.i. Maandagmiddag wa ren enkele belangstellenden i'n do zaal van den b eer Polderman aanwezig om de uiteen zettingen te hooren van den Rijks-pluimvee- consulent, den heer van Asperen Vervehne van 's-Gravenhage. Mot belangstelling werd de overtuigende uiteenzetting aangehoord. Vrij algemeen was men van gevoelen, dat, waar toetreding tot een vereeniging tot afzet van eieren zonder kosten is, en door het ge zamenlijk streven hoogere prijzen van de eie ren te bereiken zijn, het oprichten van zulk 'n vereeniging gewenscht is. Een aa'ntal' heeren gaven zich op als lid. Een voorloopig Bestuur werd feTekozen. Ned. Herv. Kerk. Drietallen te Rotterdam, J. de Bruin te Zeist, K. v. As te Dirksland en J. Goslinga te Utrecht. En A. v. Kooten te Zevenbergen, P. Cl. de Veij Mestdagh te Wassenaar en H. van Wessel te Weesp. Beroepen te Feijenoord, C. Brunt te Rhenen. Chr. Gerei'. Kerk. Beroepen te Boskoop, K. Groen te Zwijndrecht. Bedankt voor Lisse, door A. H. Hil- bers te Enschede. Vrije Evang. Gem. Beroepen te Winschoten, J. van Ben tham 'aldaar. ELLEWOUTSDIJK. Kerkvoogden en Nota- helen der Ned. Hierv. Kerk alhier, besloten in een gehouden vergadering, afwijzend te be schikken op het verzoek om vermindering van pacht, ingediend door een groot aantal pachters. STAVENISSE. Tot Kerkvoogd vacature J. Droogcndük, is benoemd de heer A. van Luijk die deze benoeming heeft aangenomen. Wat bekommert. Op een vraag van een mevrouw antwoordt Dr J. H. Gun ning J.Hzn in „Pniël" het volgehdc: Neen, niet die „schrikkelijke toewas" van Rome bekommert mij het meest. De bombarie, die or met Dr van Eeden gemaakt wordt, lean u toch niet verblinden ten opzichte va'n het feit dat deze begaafde man nog weinig den indruk van evenwichtigheid maakt, even min als zijn geestelijke adviseurs van teeder- heid, toen ze hem nu reeds voor het voet jicht brachten. Maar bovendien, al kreeg Rome nog 25 „intellectueelen" er bij, ze zijn haar gegund' Maar jvat ik oneindig erger vind, is de beseffeloosheid der Protestanten, de ach teruitgang niet alleen van het K e r k e l ij k maar ook van het religieuze levende onmogelijkheid om tot gemeenschappelijk g e - bed te komen. Men raast en lastert en pole miseert en maakt verdacht in den naam des Heeren maar do heerlijkheid van dien Naam, die ons allen stil van ontroering e'n beschaming moest maken, is uit onze samen komsten en uit ons leven geweken. Laat dat ons verontrusten in de eerste plaats1 Middelburg. Benoemd tot loeraar aan de Chr. Kweekschool alhier dhr. J. W. van SwfgC'hem, leeteuar aan een Chr. Kweek school te Amsterdam. Te Utrecht slaagde voor het eerste ge deelte van het arts-examen de heer J. Dom misse. Te Leiden voor het candidaats-examen rechten de hoer K. H. Dronkers. Tc Delft voor het candidaats-examen werktuigkundig in genieur de heer M. v. Stappen; idem scheeps bouwkundig ingenieur de heer M. F. Gunni'ng; er. voor het ingenieurs-examen mijningenieur de heer A. van Overstraten Kruysse. (Bnite® verantwoordelijkheid der Redactie). Geachte Redactie 1 Onder mijn ingez. stukje in „De Zeeuw" van (Maandag 30 Januari 1922 schreef u, dat uw grief va.n te dure melk niet in de eerste plaats tegen de veehou ders was gericht. U 'hadt natuurlijk ook den tusschenhandel op het oog. Maar toch ook de boer beeft volgens u schuld. Dus zou mijn beweren van te goed koop e melk onwaar zijn. Welnu, dan noodig ik u beleefd uit, om met cijfers aan te toonen, dat de productiekosten gedekt zijn, door den prijis, dien wij ont vangen. Verder schreef u, dat het zijdoling- sche verwijt aa.n de regeering ongegrond is, omdat min. Aalberse slechts nog een 'voor-ontwerp Landb. Arbeidswet heeft in gediend. Maar dat neemt toch niet weg, dat, als Z.Exc. zijn zin krijgt, die wet er toch komt en met de andere dure sociale wetten zwtaaï op den Landbou wenden stand zal drukken. Den landbouw wordt door de Regeo- ring ook onrecht aangedaanwant in den oorlogstijd, toen er schaarschto was, trad zij prijsregelend op;' maximumprij zen hier en max. prijzen daar. En waar zij don landbouwer niet kondwin- genj, daar wilde zij op (zijn gemoed werken; daar was het „Landbouwers, verbouwt Veel graan, ter Wille van uw mede-landgenoot, die geen grond heeft". Nu evenwel is el' geen nood meer, nu komt er van alles genoog uit het bui tenland, wegens de la,ge valuta tegen concurreerende prijzen. Nu heeft men dien boer niet meer noodig. Nu mag hij1 wor den dood-geconcuiTeerd en moet hij maar zien, dat hij zichzelf 'bedt. Toen den handel aan banden gelegd, nu vrijen invoer, alles terwille van den ver bruiker. De landbouw is de kurk, waai' de 'geheelo maatschappij op drijft; en er 'is geen stand, waar zóóveel wordt gewerkt. Maar er is ook geen tak van bestaan, die zoo fel wórdt, bccritisoerd door (het buitenstaande publiek. De re geering vergt van den landbouwer wel hooge belastingen onder allerlei naam, maar 'geeft hem niet de gelegenheid om van 'zijne producten een zoo hoog mo gelijken p'rijs te maken. Dus ik meen, met 'die feiten voor oogen, mijnheer de Redacteur, >dat het verwijt aan de re geering wel degelijk gewettigd is. J. AARNOIJTSE Jr. Koudekerk©. (De inzender decreteert, dat de regee ring den landbouw met hooge belastin gen bezwaart, dat is zoo; maar drukken die belastingen niet ook opi den burger? Voorts beschuldigt hij de regeering, dat zij den landbouw drukt door vrijen invoer toe te staan. Heeft hij wel eens zich ingedacht wat 't beteekent: de vrije in voer af te sluiten? Zouden ook hier de beste stuurlui niet aan wal sjtaan? Overigens mag de boer wat ons aan gaat 'zijn hooge melkprijzen wel houden, als de tusschenhandel maar voor onge- wassclien of niet-afgeroomde melk zorgt. Wij sl'uiten hiermee de besprekingen ove'r deze quaes tie in ons blad. Red.) Ongelukken. Te Rotterdam is een 48-jarige alleen wonende man in zijn woning bewusteloos gevonden ten gevolge van gas- stikking. De man overleed kort daarop. Op de Electrische Centrale 1e Den Haag was men Zaterdagavend bezig met het rangeeren var. wagons, toen plotseling 2 wagons tcgeh eikaar botsten. Drie personen werden daar- lusschcn ljpknold en ernstig gekwetst. Eén hunner overleed reeds op weg naar het zie kenhuis. Moordaanslag. Omstreeks tien uur gisterav. hoorden bewoners v. d, Esscbenb.- singel te R'dam 'n schot. Bij de Velsenlust- slraat vond men den 28-jarigen koopman II. B„ uit de Leeuwenlaan, bewusteloos en met een schotwond door 'het hoofd. In hoogst emstigen toestand werd de man naar het ziekenhuis aan den Bergweg vervoerd, waar ïiy vanmorgen nog niet tot het bewustzijn was jjekomen, zoodat men omtrent de aan- leiding van do daad in liet duister tast. De vrouw, by wie B. inwoont, vertelde de politie, dat een bewoner van den Zwaanshals o'n- langs aan het adres van den verslagene be dreigingen zou hebben geuit. De man, door de politie in verhoor genomen, kon ecülcr zijn alibi bewijzen. Uit het verder onderzoek is nog gebleken, dat gisterenavond ten huize van B. een als heer gekleed persoon zich twee maal heeft vervoegd. Beide keoren was deze echter niet thuis. Ten 'derde male, te half acht terugkomend, trof de onbekende B. thuis. Beneden aan de trap hebben de twee teen een poos staan praten. 'n Dag vol rampen. De heer Wemelsfelder uit Naaldwijk reed 's avonds bij de 2e O. L. S. te Halfweg bij Den Haag zoo geducht tegen een paal, dat hij tegen den grond sloeg en ondanks alle pogingen bewusteloos bleef. De Eerste Hulpdienst uit Den Haag nam den man mede. In de stad gelukte het de» ongeluk kige het bewustzijn terug te geven. De heer W. ging toen per tram terug, maar wijl de tram niet verder ging dan «tot Loos duinen, nam hij een rijtuig oia zich' naar Naaldwijk te laten brengen. Bij de Leugen- jbrug schrikte het paard voor een aanko- imende tram en vloog in de vaart. Met Veei moeite gelukte het den heer W. mtet •nog twee anderen aan wal te' komen. Het ipaiard is verdronken. 'n Eiuïne-bewoner. In Calva-, riënberg- te Maastricht is een man over leden, die ruim 20 jaar in een kelder on der de puinhoopen van zijn ingestort huis heeft gewoond. Als deur fungeerde het keldergat, dat gesloten werd niet schan sen. Het gemeentebestuur heeft hem ver schillende keeren in een gesticht voor oude mannen willen zetten, doch daar wilde hij niet van hooren, hij is zelfs een keer uit zoo'n gesticht ontvlucht en weer in zijn kelder gekropen. Vorig jaar heeft de gemeente hem een houten, barak ge bouwd, welke echter vorige week is afge brand. Na afloop van den brand -is hij in de puinhoopen gaan zoeken naar geld, dat hij in zijn keet bewaarde. Daarbij is hij voorover in de smeulende overblijfselen gevallen en zou waarschijnlijk verbrand zijn als een paar ambtenaren hem niet gered hadden. Toen is hij naar Calvariën- berg vervoerd, waar hij aan de bekomen brandwonden en waarschijnlijk ook ten gevolge van den schrik is gestorven. K er misver maak. Als een be wijs, wat er aan „kermisvermaak" wordt besteed te Maastricht, kan dienen dat o.a. op de voorjaarskermis aldaar werd in geschreven voor de standplaats eener rol- schaatsenbaan f1900 en voor een stoom- caroussel, niet minder dan f4035, ter wijl de raming maar f1600 bedroeg. In het geheel werd alleen voor staanplaatsen voor ongeveer f12.000 ingeschreven. Een oplichtster. Een dame uit de omgeving van den Overtoom, vertelt het „Hbl.", was aan het wandelen met een kinderwagen. Haar dienstmeisje was alleen thuis. Aan het huis werd gebeld en voor de deur stond een meisje van ongeveer 21 jaar, die aan de dienstbode het volgende verhaal deed: „Mevrouw heeft een ongeluk gehad met den wagen, die bijna onder een trtam kwam; toen kantelde hij om en botste te gen mij aan, waardoor ik twee kristallen vaasjes, die ik voor mijn mevrouw moest halen, kapot liet vallen. Ik vertelde me vrouw, die erg geschrokken was, dat de vaasjes f6.40 kostten; waaróp «deze ant woordde: „Ik heb geen klein geld bij me, maar ga maar naar mijn huis en vraag het meisje f6.40; zeg maar dat ik je gestuurd heb". Ook vertelde zij, ter verduidelijking, dat mevrouw een lichten wagen had en een groenen mantel droeg. De dienstbode (zlij kwam pas van bui ten) geloofde te goeder trouw het opge- dischte verhaal, temeer daar de lichte kinderwagen en groene mantel klopte, ©n haaf bovendien het adres van de andere mevrouw werd opgegeven, en zij gaf ten slotte f 6.40 zoo lang van haar eigen geld. [Poen mevrouw met den wagen thuis kwam, bleek dat er heelemaal geen ongeluk was gebeurd en dat de 21-jarige een handige oplichtster was geweest. Het opgegeven adres bestond natuurlijk niet. Nu Landru's beroep op het hof van cassatie is verworpen, houdt de bijzondere behandeling op. Als alle ter dood ver oordeelden zullen hem snor en baard af geschoren worden en zal hij den gewonen gevangeniskost moeten eten. Naar men weet, weigert Landru gratie te vragen doch hij is bezig een uitvoerig stuk aan den minister van justitie op te stellen, waarin hij redenen opgeeft, die een nieuw onderzoek op grond van feiten zouden rechtvaardigen. Hij zegt daarin o.a. dat de villa te Gambais, waar de beenderen enz. gevonden zijn, pas veertien (lagen, na zijn gevangenneming is verzegeld <en dat daarop de gevonden overblijfselen zijn toevertrouwd aan een dorpsveldwachter, die later gek is geworden. 'n trein ingesneeuwd. Ten gevolge van den sneeuwstorm is Zaterdag nacht een trein bij Buinen (Drenthe) in gesneeuwd. De spoorlijn, die daar heel laag ligt en ten deele uitgegraven is in den Hondsrug is geheel ingesneeuwd. iAmsterdam in 't donker1. Ten gevolge van kortsluiting was Amsterdam Zaterdagavond van 11 uur tot half 12 van electrisch licht verstoken. Het was een fantastisch gezicht, de stad in *t flauwe maanlicht. ROME. V.D. (Off.) Het conclaaf koos tol Paus den kardinaal Achilla Ratti, die Öen naam vain Pius XI zal dragen. De be noemde is een Italiaan. ROME. V.D. De bevolking der hoofd stad bracht den Zondag in een opgewekte Stemming door. Te oordeelen naar het 'aantal keeren, dat de rook opsteeg, moe ten er 6 stemmingen gehouden zijn. HAMBURG. V.D. De stakingstoeslamd; is aanzienlijk verscherpt. Aan de elec- itriciteitslabriek te Alfcona wordt niet ge werkt. ENKHUIZEN. V.D. Zondagmorgen zijn twee jongens bij het schaatsenrijden ver dronken. Aan schenghden te Kortgene. Verslagen van mus- woiöen niet opgenome'n. Red. GOES. Rijkstelegraaf. Nieuwe aansluitingen aa'n het telefoonnet in de maand Januari 1922. Góes 230, H. Merison, koopman en winke lier, Langevorststraat 37, (Jow 231. J. A. van Dosser, handel in land bouwwerktuigen. 's-Heer Arendskerke 6, Zuid-Bevelandsohe Verzendvereeniging. N.V. (tevens Fruitbewer- kingsfabriek). Rilland 9, J. van Houte? Commissionair in aardappelen en fruit. Vervallen aansluitingen: Goes* 167, C. Log gers, Goesche machinefabriek en reparatie- werkplaats, 's-Heer Arendskerke 6, Fruitbewerkingsla- b«ek en. verzendvereeniging. (Coöp. Zeeuwsen©) Wijzigingen: Goes. 'Gebr. D. en M. Mol, in landbouw- artikeleh Gr.oote Markt 6, inGebr. D. en ,M.- Mol 'In landbomvartikelen, Poelweg 14 - Wisselkoersen te Amsterdam. Amsterdam 6 Februari. Berlijn cheque 1.311/21.32i/2 bank 1.32—1.33 Brussel 21.55—21.60 Parijs 22.51—22.6,2 Londen 11.62i/2. Dollars 2.68i/2. Kronen 0.05—0.051/2. Rotterdam, 6 Febr. 1921. Veemarkt. Aanvoer 443 vette run deren, 411 vette kalveren, 1080 schapen, 2031 varkens. Prijzenkoeien f 1.50f 1, kalveren f 2.15f 1.10, schapen J 0.85 f 0.45, lammeren f 0.85f 1, varkens f 0.75 f0.55 Vlas. 13500 blauw f 1.30—f 1.70; 4970 geel f 1.35—f 1.65, 4400 wit niet verkocht; 2020 dr. f 1.50; 4300 Groningseh fl.35 f 1.70. Z a d e n. Brain mosterdzaad f 25f 26, geel (mosterdzaad f 27f 30, koolzaad f 29 —f31, karwijzaad f32f34, lijnzaad (zaai) f32f36, id. (voer) f20f22, blauw (maanzaad f70f75, kanariezaad f 15f 1, boekweit f 15 per 100 K.G-. Aardappelen. Spuisch© Eigenhei mers Ï8, Blauwe id. f 11, Poters fö— f5.50, Red Star f8f8.50, Zeeuwscbo Blauwe f 11, Bravo's f9, Malta 17 cl. per K.G. Eieren f 15f 17. MIDDELBURG. 4 Februari. Op de veiling werden de volgende prijzen besteed: Goud- reinet 3745; Zure Bellelleur 1726, Zoete Bellefleur 521Carnpagnezoet 12 Grauwzoet 1821; Armgaard 26; Reine d'Or 21; Bezoeking 16—21; Klciperen 1922; Gie- ser Wildeman 26; Spruiten 3077; Uien 38 --43; Rapen 5—7; Spinazie 15; Peeën 316: Karoten 612; Witlof 6590; Wynpeeüü 4 7; Sjalotten 15; alles per K.G. Savoye Kool 1,510; Boerekool 25; beiden per sluk; Selderie 1626; Prei 1022; Rabarber 11—13; alles per bos; Spruitkoppon 2444 cent; per mand. Door het kantongerecht te Middelburg zijn veroordeeld wegens: overtreding der Jacht wet, J. G., Vrouwepolder, tot f 10 b. s- 10 d. h. met bevel tot vernieling van het geweer en de patronen; een bond die gevaarlijk is op nstraat laten losloopen: J. A„ Middelburg, tol: f 10 b. s. 10 d. h.;- Overtreding Arbeids wet: C. S., Middelburg, tot fl en f10 b. s. 1 en 10 d. h.Overtreding verordening op de tapperijen: A. C„ Sint Laurens, tot fö b. s, 5 d. h.; zonder vergunning rijden over kabaal- gronden: P. A, M. II Vlissingen, tot fl b. s. 1 jd. h.een paard ter geleiding toevertrouwen aan een nog niet "16-jarig persoonC. T., Serooskorkc, tpl 3 h 3 tl. h.; Rijden mei> eon wagen zonder jicht: A. den 11., Sint; Laurens, tot f2 b. s. 2 d. h.; wateren buiten» de bakken: H. M., Middelburg, tot f3 b. s. 3 d. h.; met een rijwiel over trottoirs rijden: J. M„ Souburg, tot f0.50 b. s. 1 w. t. zich op de bolwerkeii buiten de paden be- vindenA. II. Middelburg, tot f 1 b. s. 1 w. t. Overtreding artikel 421° Swb.,T. O,, Vlis singen, tot f 3 b. s. 3 d. h.Overtreding Motor en Rijwielreglemient: P. A. D., Middelburg, tot f 3 b. s. 3 d. h.overtreding motor en Rij wiel wet: F. V., Middelburg, tot f3 b. s. 3d. h.Overtreding TrekhondenwetA. C., Vlissingen. tot 2 taaal f2 b. s. 2 maal 2 d. h.; straatschenderijA. R., J. I., beiden Vlis singen ieder tot f 2 b. s. 2 d. h. voor no. 1:, spin 1 w. t. vldcji' no. 2; o pstraat met kaarten spelen: II. 0„ Middelburg, tot teruggave aan ouders; dronkenschap: P. van der M„ Vlis singen tot f3 b. s. 3 d. h.G. V., huis vrouw van C. J. C., Vlissingen, tot f5 b. s. 5 d. h.; J. P. A., Middelburg, tot 5 dagen hechtenis; naar den bevoegden rechter is ver wezen de zaak ca. C. H. Vlissingen, overtr. art. 314 Swb. GRIJPSKERKE. Door den heer A. Louwersö' werd Zaterdag voor 't Bestuur der Chr. School vereeniging aanbesteed het bouwen van eed school met vijf leslokalen. Raming f 34780. Ingeschreven werd als volgtH. Schout. 's-Heer Arendskerke f41950; J. C. Geluk, Oosl- Souburg f39989; Van Djjk Oost-Souburg f39878; P. Dekker, Veere, f39500; J. de Kroo Kpudekerke f39341; H. J. Keulemans, Mid delburg f38956; J. Geldof Oostkapelle f38888; J. Jacobsen, Meliskerke 138375; J. J. Krijg/er Vlissingen f37555; Loois, Vlissingen f37500; C. Joziasse, Middelburg, f37500; Bijl, Vlis singen f37386; J. C. Waverijn, Ierseke, f37329 A. Poelman Ritthom f36975; K. Franke, Oost kapelle f 36650; W. Jobse, Serooskerke f 36600; A. Corré Domburg f36125; A. v. d. Ilage Domburg f 36025S. de Pagter Domburg f35950; L. Jacobsen, Grijpskerke, f35965; M. Walraven Middelburg, f35432; P. Dourleijn, Middelburg, f 34500H. van Leerdam Nieuw- land, f34347; P. Janse, Domburg, f34200; Gunning voorloopig aangehouden. COLJJNNSPLAAT. De Afloop der aanbeste ding door „Unitas" op Zaterdag van levering kunstmeststoffen is als volgt: Gevraagd 59800 K.G. Superpbosfaat. 37700 K.G. Chilisalpeter. 24800 K.G. Zwavelzure Ammoniak. 38800 K.G. Ammoniak Superphosfaat. Inschrijvers P. J. Poley Ierseke voor Chilisalpeter f 1-5.57 Zeeuwsche Voeder- en Kunstmesthandel, Mid delburg voor Superphosfaat f 3.58, Chilisalp. f 15.53, Zwavelz. Amm. f 21.54, Amm. Super- ph f 10.28; Firma Kostense, Kruiningen, voor Superph. f 3.61, Chilisalp. f 15.73, Zwavelz. Amm. f 21.45, Amm. Superph. f 10.45II. Kooman, Dirksland voor Chilisalp. f15.33; Centraal Bureau Rotterdam voor Superph. f3.60, Chilisalp. f 15.15 in origineele balen; J. C. Rinders, Ellewoutsdijk voor Superph. f 3.61 Chilisalp. f 15.54, Zwavelz. Amm. f23.89, Amm. Superph. f 10.591/2P. v. d. Weele, Colijnsplaat, voor Superph. f3.49, voor Chilisalp. f 15.19, Zwavelz. Amm. f 19.99, voor Amm. Superph. f 10.30; Firma A. Kole Colijns plaat voor Superph. f 3.39, Chilisalp. f 15.29, Zwavelz. Amm. f 20.59, Amm. Superph. f 10.25. Alles per 100 K.G. Aannemer van de Superphosfaat en Amm. Superphosfaat A. Kole te Colijnsplaat en van Chili en Zwavelz. Amm. P. v. d. Weele to Colijnsplaat.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1922 | | pagina 3