Land- en Tuinbouw. Onderwijs. Wetenschap en Knnsl. Gemengd Nieuws. Flnaïicieële Berichten. Laatste Berichten. Telegrammen. Ingezonden Stokken. Openbare Verkoopingen en Ver pachtingen. Aanbestedingen. en zeer avond mud" stelt' na ter over zetten tkomst zulke- Bocr- houw geheel gevuld met, gemeenteleden en vrienden van hier en elders. De oudste ouderling, dhr. J. .M. Straub, las Ps. 90 en Ps. 95:6 en 7 en sprak naar aanlei ding daarvan een ernstig woord tot de gemeente. De overledene, aldus spr., zal niet spoedig vergeten zijn. Bijna 25 jaar arbeidde hij hier met volle toewijding en grooten ijver en op de vraag, wie zulk een man vervangen kan, zal alleen God een antwoord kunnen geven. Hij heeft hier in gemeenschap met Jezus geleefd en mag nn altijd bij Hem zijn. Met een wtford van innige dankbaarheid voor zulk een herder en leeraar, besloot spr. zijn toespraak. Ds Mooy van Wemeldinge sprak hier na en achtte het een onuitsprekelijke wel daad mede de laatste eer aan zijn trou wen vriend te bewijzen, die wel opgeno men, maar niet weggenomen is. Spr. wekt de gemeente op tot dank voor zoo rijk begaafde leeraren, die zij gehad heeft, zooals een Buddingh, een Loggers en nu een v. Leussen en legt, aan de aanwezigen de vraag voor: zijt, ook gij in de rust des geloofs? Immers eerst dan zullen wij la ter kunnen ingaan in de rust, die er voor Gods volk overblijft. Willen wij in den Heere sterven, dan moeten wij ook voor Hem leven. Als derde spreker trad op ds. W. C. Mense van Amsterdam. Ook de Amster- damsche gemeente, aldus Spr. is met droefheid vervuld, nU ds. v. Leussen is heengegaan, want ook in de hoofdstad mocht hij velen ten zegen zijn. Zoo gaarne hadden wij hem nog eenige iaren van rust gegund, maar do Heer heeft hem tot Z ij n rust, geroepen. Er is nu een leegte gekomen in de gemeente en in den geziinskring, maar wij: weten, dat •Tczus gezegd heeft: ,,Ik hen met u". Nadat ds Lindhout van Dordrecht, in dankgebed was voorgegaan, vertrok de lijkstoet naar de begraafplaats. Achter de ■rijtuigen volgde de gemeente. Het stoffe lijk omhulsel werd op de begraaf plaats aangekomen door den kerkeraad grafwaarts gedragen. Nadat het zangkoor aan de geopende groeve had gezongen Zalig de dooden, die in Christus ster ven" voerde allereerst dhr. .T. M Slraub lot de talrijke aanwezigen het woord, om getuigenis af te leggen van het vele goede van den nu ontslapen leeraar genoten. Een trouwe huisvriend, en zie'eherder ging van ons heen, een man, die klein en gering in eigen oog was, maar die d© hron- 'der ware kracht kende. Tot groot© dingen ■heeft God hem willen gebruiken, immers bijna 25 jaar lang mocht hij het Evan gelie hier en elders prediken en hoe heerlijk is het om het te mogen getuigen: „.Zijn leven was Christus, het sterven ge win." Als vriend van den overledene, als voor zitter van het Comité der Chr. Evangeli sche Gemeenten (van welk comité ds. v. Leussen 12 jaar secretaris was) en als voorzitter van den Dordtschen kerkeraad voerde daarna ds Lindhout van Dordrecht het woord. Gedurende meer dan 20 jaar was ds v. Leussen hem een vaderlijke vriend, en hij1 heeft er nooit één beter gekend. Maar spr .wil niet den mensehi doch Jezus Christus verheerlijken en zou dan ook geen beier grafschrift op dit graf weten dan: „Wat de genade vermag." Goes aldus Spr. is in zijn voor gangers wel rijk gezegend. Het heeft man hen gehad als Buddingh, Huet en nu een v. Leussen. Dat legt echter ook een zware verantwoordelijkheid op. Verder wees Spr. er op, hoe in dit, gezin de heerlijke vruch ten der Chr. opvoeding te zien zijn- Al i de kinderen mogen het zeggen: „de God van onzen vader is ook onze God". Nog enkele weken vóór zijn sterven mocht ds. v. LeUssen ge-tuige izijn van de uitzending van zijn eenigen zoon als zen deling-arts naar Indiö. Ook noemde Spr. het een bewijs van Gods groot© genade, Bat de overledene zijn gemeente na bijna 25 jarigen dienst mag achterlaten als een ïrissche boom, geplant aan een water stroom. Met een „vaarwel, tot weerziens 'in 't Vaderhuis" eindigde Spr. Ds. Bronnet van Terseke wenschte ver volgens aan het graf van zijn vriend, dien hij reeds 35 a. 40 jaar geleden heeft leeren kennen, een kort woord te spre ken. De eenvoudige, duidelijke prediking •die voor klein en groot, geleerden en on- ontwikkelden te begrijpen was, van den trouwen Evangeliedienaar zal, aldus Spr., ongewij'feld rijken zegent opleveren. De •eeuwigheid zal het openbaren De oudste schoonzoon van den over ledene sprak daarna nog enkele woorden van dank voor het vele werk, waartoe God ds v. Leussen had willen bekwamen en memoreerde o.a. zijn arbeid onder de Belgische militairen. Ten slotte bracht hij dank aan de gemeente en de vrienden voor de hartelijke deelneming en eindig de dhr. Verboom met, dankgebed. 1 In de kerk teruggekeerd, werd aldaar nog een korte samenkomst gehouden. een weiverzorgden inhoud, die ons dit maal buitengewoon bekoorde. Op 'n twee tal verzen van Willem de Merode volgt een fijne schets van mej. H. S. S. Kuy- per, getiteld: „Afscheid". Als we één op merking zouden willen maken, dan is het deze, dat het 13-jarige meisje, ook al rekent men met de omstandigheden, wel wat heel erg oud-vrouwtjes-achtig doet. P. v. Renssen begint een uitvoerige be spreking over ,,de Keerende Kudde" van Ada,ma van Scheltema, een dichtbundel, waarin weer eens ever-duidelijk de kwaal van onzen tijd, het meest hopelooze pessi misme, aan den dag treedt, al kan ru©n bewonderen de heerlijke gaven, dezen dichter geschonken. J. v Ham beëindigt zijn beschouwing over Rodenbach, den vroeg gestorven Vlaamsehen dichter. De uitgever deelt nog mede, dat Het tijdschrift met 1 April zal worden uitgebreid. I Geslaagd te Amsterdam voor het doctoraal examen Romaansche talen en letterkunde, af- deeling Fransch, de heer J. B. Tielrooy. Geslaagd te Leiden voor het doctoraal rechten mejuffr. J. C. v. Verre- En te 's-Gra- venhage voor het machinisten-examen dhr P. Loefcemeijer te Vjissingen. HOEK. Tot onderwijzer aan de Chr. school alhier is benoemd dhr G. H. Toebes thans te Bergen op Zoom. 'Opgang. Het Januari-nr. van het Chr. Letterkundig Tijdschrift „Opgang" heeft Kring Walcheren Z. L. M. Gisteren werd op de bovenzaal van de Sociëteit „de Vergenoeging", waar giste ren en heden ook de tentoonstelling van grapliieken enz. van de Z.L.M. werd ge houden, de algemeene vergadering gehou den van den kring Walcheren, welke we gens uitstedigheid van den voorzitter, werd gepresideerd door den vice-voorzit ter, den heer J. Polderdijk, i Ingekomen was een adres van de ver- eeniging te Meliskerke om het dekgeld voor hengsten te verminderen gezien de prijsverlaging der paarden en het voedsel. De afgevaardigde van Meliskerke wees er op, dat f 40 kosten voor een veu len veel te hoog is. De heer E. Verlare wees op de heng- stenvereeniging Walcheren, die coöpera tief werkt en wekte tot aansluiting daar bij op. De voorzitter zegt, dat het bestuur meent hieraan weinig: te kunnen doen, het heeft niets te zeggen over de prijzen, die een heng,stenhouder vraagt. Een ander lid van Meliskerke gaf toe, dat de prijsregeling behoort bij den bond van hengstenhouders, maar hij meent, dat men te veel vraagt, gezien de kwaliteit der dieren. Spr. meent, dat men zich tot dien bond kan wenden. De heer Verlare zegt, dat er op de vergadering van de hengstenvereeniging Walcheren op 3 Februari gelegenheid zal zijn verder inlichtingen te verkrijgen. Men 'kwam tot de conclusie, dat de Kring in dezen niets kan doen en weid het verzoek voor kennisgeving aangenomen. De rekening over 1921 werd vastgesteld met een goed slot van f 1823.43 tegen 12133.87 over 1920, voornamelijk is de achteruitgang veroorzaakt door de sub sidie van f500 aan de Provinciale land. boUwtentoonsteiliiig. Tot leden van het hoofdbestuur der Z.L.M. werden herkozen de heeren jhr. P. J. Boo'gaert met 28, J. Polderdijk met 30, F. P. Polderdijk met 28, P. Melis Kizn. met 25 en C. Franse met 29 stem men. Tot plaatsvervangers worden geko zen de overig© vijf door de docpsvereeni. ■gingen gestelde candidiaten, namelijk de heereri A. Geschiere J.H,z., J. II. Ge- schiere, B. de Wolf, Z. Maljaais en P. Melis Wz. Het bestuur zal aanwijzen voor welk lid ieder plaatsvervanger is. R O n cl v r a a g Daar bleek, dat niet alle afdeelingen een reglement der Z. L. M. hebben, ver klaarde de heer Kielstra zich bereid dit nog. eens in het Landbouwblad af te drukken. De heer Matthijsse deelde mede, diat te Middelburg de wensch naar een ploeg- wedstrijd en een melkwedistrijd naar vo ren is gekomen. Het bestuur zal overwegen of dit op Walcheren uitvoerbaar is. De heer Dommisse herinnerde aan een cursus gehouden over handelswetgeving door rnr. Kuipers, wees qp het groote n'ut daarvan en spoorde aan tot het meer houden van zulke cursussen. De voorzitter .zeide toe, dit onder do oogen te zullen zien in het bestuur. Een der andere leden wekte op ook voor Walcheren een Onderlinge Slachtvee ver,zekering op te richten en bleken ook de heeren Matthijsse en Melis, leden van het kringbestuur daarvoor te voelen, laatstgenoemde bepleitte echter wachten tot de vleeschkeuringswet in werking ge treden is. De heer Roose meende, dat men toch voorbereidende werkzaamheden zal lyni- nen beginnen en bijv. reeds een lezing daarover zou kunnen worden gehouden. Het bestuur ,z:al ook in dezen diligent zijn en trachten dhr. Hansen, deskundige op dit gebied, als spreker te doen optreden. Hierna verkreeg de heer Kielstra, alg. secretaris der Z. L. M. het woord voor een lering over „Organisatie". Spr. wees erop, clat na den oorlog, cle tijden verbeterden door beter voedsel, opheffing van crisismaatregelen enz,. Nu is men in een overgangstijdperk en de toekomst is zeker niet rooskleurig. Men heeft nu echter alleen oog voor tijdelijke voordeelen. Een Engelsch schrijver meende, dat de rijken thans meer uitgeven en minder sparen, de werklieden meer uitgeven en minder werken. Spr. meent, dat dit ook op Nederland van toepassing is. Duitschland vooral neemt geen producten meer af. De Ne- derlandsche afname is wel vergroot, maar waai' de malaise zal aanhouden, is zor geloosheid zeker niet op haar plaats. Volgens spr. drijven cle regeeringsma'at- regelen tot organisatie en ook nu nog dient de organisatie bevorderd te wor den, al dreigt er ten deze ook gevaar, daar de menigte makkelijker tot uitersten overslaat en veel meer macht heeft dan de enkeling. De arbeidsonrust is een derde gevolg van den oorlog, veroorzaakt o.a. door het soldatenleven, werkloosheidsverzeke ring, smokkelen enz. Er is een verg roo ting ontstaan van den afstand tusschen werkgever en werknemer, doch die is bij de land- en tuinbouw vooral in het klein bedrijf nog niet zoo groot. Er wordt bovendien propaganda ge maakt voor bepaalde begrippen van de verdeeling der productie. Spr. meent, dat hot eigendomsrecht niet te ver moet gaan, daar dit in strijd met het al gemeen be lang zou zijn, want als bijv. ieder grond bezitter zijn grond braak zou laten liggen, stierf de menschheid van den nonger. Daarom heeft de wetgeving ingegrepen o.a. door de onteigeningswet, om lauden die piet voldoende worden gecultiveerd, Ie kunnen onteigenen. Verder is daar de nieuwe pachtwet met 'betere bestaanszekerheid voor de pachters. Er is bovendien de socialisatiegedachte. Om op al deze zaken invloed te kunnen oefenen is krachtige organisatie noodig. En juist nu daalt het aantal leden, wat uit een der opgehangen voorstellingen blijkt, in 1919 waren er 8340, in 1920 7500 en in 1921 6720 leden. Meermalen wordt de vraag gesteld wat doet de Z. L. M.? Beter kan men vragen wat vooi'komt de Z. L. M.? Daarom wordt deze tentoonstelling gehouden. Maar er is meer dan men hier in beeld kan brengen. Door de actie van net Ned. Landbouwcomité, waarbij ook de Z. L. M. behoort, werd de inwerkingtreding der vleeschkeuringswet opgeschort tot 1 Juni en toegezegd wercl het artikel inzake de h'uissl,achtingen te wijzigen, maar daar tegen kwam de Mij. voor Dierengenees- kuncle direct in verzet- Daarom moet men blijven werken voor afschaffing van de keuring der huisslachtingen, dat is een eisch voor de bewoners van het platte land. Verder is er de regeling van den ar beidstijd, spr. is nog niet overtuigd, dat een© regeling noodig is voor het land bouwbedrijf. Te Genève werd de regeling van de agenda afgevoerd, maar liet zal weer voor de volgende conferentie op de agenda komen en dan moet men met zijn advies gereed zijn. De arbeiders zijn internatio naal goed georganiseerd, de landbouwers zeer slecht. Deze zijn zelfs| nationaal slecht georganiseerd. Maar als er nu reeds reden is voor internationale organisatie, moet men clan nog pleiten voor nationale, pro vinciale en plaatselijke organisatie Ook de je den der Z. L. M. moeten dit voelen en aan anderen mededeelen, ook aan niet-georganiseerden. Ieder lid moet een of twee nieuw© leden aanbrengen. Spr. behandelt ten slotte den zomer tijd. Er is een wet ingediend tot afschaf fing, de rapporteurs adviseerden die wet in te trekken, maar cle voorstellers heb ben ze gehandhaafd. Spr. wijst op een ingezonden stuk van dr. v. d. Linde in do „N. R. Ct." vóór den zomertijd met beleedigende Uitdrukkingen voor cle plattelandsbewoners. Spr. pro testeert er tegen, dat een antwoord, daar op van dr. Croezen, voorzitter" van het Ned. Landbouwcomité, dooi' de redactie werd geweigerd. Er bestaat bij de menschen in de groote steden dikwijls een zeer eigenaardige op vatting over de landbouwers. Ook om dit te verbeteren is organisatie noodig. De heer Jac. Kasse,' kring-secretaris, ,zegt, dat het dikwijls moeilijk is pro paganda te maken voor de Z. L. M.; men zegt dan o.a., dat op Walcheren zooveel meer moet worden opgebracht dan in andere kringen. De heer Kielstra zegt, dat dit niet juist is, wel zijn er in Walcheren meer leden, toch valt hem net aantal thans beclanken- den mede, waaruit hij concludeert, dat de landbouwers toch eindelijk het nut van organisatie gaan inzien, zij worden er trouwens wel toe gedwongen door de omstandigheden. Wat betreft, het betalen zegt spr., dat een heel andere contri butieregeling in voorbereiding is. Met dank aan den heer 'Kielstra en cle me electee linig, dat deze gedurende de tentoonstelling bereid blijft inlichtingen te verschaffen, sloot de voorzitter de vrij goed bezochte vergadering. Een nieuwe truc. Dinsdagavond omstreeks 5 uur verliet een zekere mevr. de W. met haar dochter het huis van haar zuster te Rotterdam. Mevr', de W., niet bewust dat ze gevolgd werd door een 20-jarige juffrouw, die hen nauwkeurig opnam, stapte in de tram. Toen zij in de tram gestapt was, keerde de loerende juf frouw terug en ging schijnbaar verstoord aanbellen bij de zuster en dischte daar ongeveer het volgende verhaal op: „Toen ze een oogenblik te voren de hoek van de straat om wilde gaan, liep daar een mevrouw en juffrouw tegen haar op", ïïieop volgde een nauwkeurige beschrij ving der 2 personen. „En", vervolgde ze, daar ik' twee zeer dure vaasjes in de hand droeg, ontglipten deze haar door den schok, en daar ze ook maar onder geschikte was verlangde ze natuurlijk dat die mevrouw ze zou betalen. MAar daar ze nog een boodschap moest doen, gaf ze de juffrouw het adres en de verzekering, dat ze daar, waar haar zuster woonde het geld kon gaan halen." De dienstbode ging naar beneden en kwam weldra met de boodschap van mevrouws zuster terug, dat de benadeelde juffrouw te half 7' om het geld kon komen, daar mevrouw eerst eens informeeren zou. Hierop gaf de oplichtster ten antwoord, dat ze om half zeven in den winkel moest zijn, doch den volgenden morgen wel even komen zou. Natuurlijk heeft ze zich niet weer laten zien. i De heer H. van den Nieuwen Binnen weg is op deze wijze voor f 2.20 opgelicht. Een Nederlander beboet. Een Nederlander, de heer De J. Tol, ge zagvoerder van het stoomschip „Batavier III", is door den Engelschen rechter ver oordeeld tot een boete van 2.5 pond ster ling wegens het ontschepen van ontplof bare stoffen, die niet verpakt en van op schriften voorzien waren volgens de E-n- gelsche wetten; zij bestonden uit 11.000 pond vuurwerk. De beklaagde voerde ver geefs aan, dat .de lading slechts „onge vaarlijk speelgoed" was. Wisselkoersen te Amsterdam. Amsterdam 2 Fiebr. Berlijn cheque 1.31—1.32i/3 bank 1.321/2—1.33 Brussel 21.52i/3—21.57i/3 F;r. franc (bank) 22.5522 60 Ponden 11.58—11.581/2. Doller 2.70—2.701/2. Kronen 0.040.05. Zwitserland 52. i— Ongelukken. T!e Rotterdam is een vijfjarig meisje door een vrachtwagen over de borst gereden en aan de gevolgen overleden. T'e Leeuwarden is ©en 15- jarige jongen bij1 zijn poging om een an deren jongen, die door 't ijs gezakt was, te redden, zelf er doorgezakt en omget- komen. Ben paar schoenen voor.... 'n kwlartje. Men meldt aan de „Msb.": |Het demobilisatiepaxk' te Huis ter Heide biedt deze week 2000 paar soldatenschoe nen te koop aan vanaf één kwartje per paar. Wat zouden die 2000 paar in de oorlogsjaren aan de staatskas gekost heb ben? Dubbele moord. In het grens- plaatsje Liedern vond men 6 Maart 1921 in de schuur van den landbouwer A. Si ting diens vrouw stervende met gespleten schedel. De verdenking viel direct op haar man, omdat zijn ziwager een jaar vroeger ter zelfde plaatse den dood had gevonden. Gisteren stond de landbouwer wegens dubbelen moord voor het gerecht van gezworenen te Munster terecht. De jurty sptrak het schuldig over hem uit en J werd hij tweemaal ter dood veroordeeld met 10 jaar eerverlies. Middelburg, 2 Febr. 1922. Boter f0.971/s, part. fl.07>/2. Eieren f 13. part. f 14. Op de graanmarkt was heden de aan voer gering; alleen tarwe werd genoteerd voor f 12.25—f 12.60. MIDDELBURG. De politie heeft heden proces-verbaal opgemaakt tegen een café houder wegens het gelegenheid geven tot hazardspel. De politie maakte op één avond tegen 12 personen proces-verbaal op we gens het fietsen zonder licht op den Veer. schen weg. DELFT V.Dl Geslaagd aan de Techni sche Hoogeischool voor cand. ex. elee- trotechn. ingenieur J. W. L. v. d. Moer, geb. te Neuzen en K. W. Moerman, geb. te Vlaardinger Ambacht. IJMUIDEN V.D. Het Nederl. stoomschip „Clio" is gisteravond in dikken mist in aanvaring geweest met een Fransch stoom schip. Beide schepen bekwamen averij. Het teerste moest naar Amsterdam terugke©ren. De spoorwegstaking in Duitschland. Zoo wordt dan Duitschland's econo misch leven wederom op een zware proef gesteld. Een spoorwegstaking is in een groot gedeelte van het rijk uitgebroken met de on Redderende gevolgen daaraan verbonden. Men zal trachten den boel .zooveel mogelijk op gang te houden, maar of dit gelukken zal, is de vraag. De Reichswehr moet gemobiliseerd zijn, inge nieurs zullen de plaatsen der machinisten jnnemen, maai' als men door deze maat regelen bereikt, dat de kolen- en levens- taiddelenvoorziening kan doorgaan, is1 't al mooi. Men hoopt nu maar, en daarvoor is nog wel eenige kans, dat de 'staking niet algemeen zal zijn. Hieronder volgen de telegrammen, die wij heden over de staking ontvingen: HAMBURG. V.D'. In tie eerste morgenuren is de staking der machinisten Begonnen. Do machines werden naar de loodsen gevoerd. Na middernacht is geen enkele goederentrein moer vertrokken. Een trein met levend vee liet men staan. KEULEN. V.D'. De inlergealliecrde commissie te Wiesbaden Reeft besloten, geen staking in het bezette gebied te dulden. De leiders der spoorwegarbeiders verklaarden er mee accooi'd t.o gaan, dat de staking niet zou gelden voor het bezette gebied. BERLIJN. V.D. De berichten uit het ge- heele Rijk wijzen er op, dat de actie van het Rijksverbond slechts gedeeltelijk slagen zal. De andere organisaties houden zich neutraal. De openbare meening is zeer tegen de staking gekant. 0LDENZAAL. V.D. Gisterenavond en heden nacht zijn geen treinen uit. Duitschh'nd aan gekomen. Er vertrekken nog wel treinen uit Amsterdam naar' Duitschland, maar of men de aansluiting zal hebben, is onzeker. PARIJS. V.D. De „Echo dei Paris" meldt, dat Poincaré voornemens is met een aan tal vooraanstaande personen (o.a. Bour geois en Viviani) de voornaamste pun ten voor de conferentie te Genua te be spreken, teneinde een herziening van het verdrag van Versailles te voorkomen. Febr. 3 Aaigtekerke en Domburg, nieuwe hout waren, Rosier en Vervaat. 3 Goes, inventaris centr. keuken en af braak, De Kok. 4 Koudekerke en Seroosikerke, nieuwe houtwaren, Ro sater. 4 Arnemuiden, boomen, burgemeester. 0 Bednm, hofstede Koster tc Ten Boer. 7 Souburg, koemelkersinspan, Plaap. 8 Souburg, huizen, v. d. Harst. 8 Vlissingen, inboedel, goud en zilver, Paap. 8 O'ud-Beijerland, hofstede, Ten Does- schat e. 8 Kamperland, schuldvordering, Mar kusse. 9 Middelburg, landerijen, v. d. Haast. 9 Middelburg, huis, v. d. Harst. 13 Krabbendijke, dwarsliggers, Schram. 15 Zoutelande, koemelkersinspan, huis raad, Loeff. 15 Oud-Beijerland, afslag hofstede, Ten Doesschate. 17 Kamperland, inspan, Markusse. 17 Kamperland, inspan, Markusse. 17 Kap el le, dwarsliggers, Schram. '22 Breskens, vlasfabriek, Zijlstra of Ver- 1 bist. 24 'slleer Arendskerke, kap. boerenin- spUn, v. Dissel. Krabbendijke, hofstede, woonhuis, bouw- en weiland, Pilaar. Kattendijke, huis, schuur, enz., boom gaard en weiland, en 2 arbeiderswo ningen, v. Dissel. Maart. 1' Breskens, toewijzing: vlasfabriek met terreinen en woonhuizen, Zijlstra of i Verbist. 1 Wolfaartsdijk, inspan, Hollmann. 2 Ellewüudsclijk, boereninspan, Neer- voort. 8 Wilhelminapokler, paarden, Holl mann. 3 Biezelinge, kap. boereninspan, Pilaar. 9 Kruiningen, boereninspan, Hollmann. 10 Kats, inspan, Markusse. 15 Serooskerke, inspan, Loeff. Feb. 4 Grijpskerke, bouwen school, Lou- werse. 15 Middelburg, leggen kliukcrbaan van te leveren straatklinkers 's Gravenpol derHoe deken skerke en beplantin gen enz. langs dat nieuwe baanvak Abdij. 22 Middelburg, 11 uur Prov. Bestuur: a. maken basaltglooiing enz. aan de noordkust van Schouwen; b. het ver nieuwen enz. van verf-, behang- en glaswerk der gebouwen enz. van het kanaal van Zuid-Beveland; c. onder houd van genoemd 'kanaal over 1922 en '23. f Ruiten verantwoordelijkheid der Redactie). Ter N eu zen, 30 Jan. *21. Geachte Redafctie:, 'Mag oi.g.t. voor onderstaande regie1- len s.v.p. een plaat,sjel in uw veelge lezen blad? Bij voorbaat daarvoor mijn welgemeenclen dank. 'Zoo' ongedacht kwam mij (niet-letzier van uw blad) in handen no>. 97 van uw blad, n.1.;, ,De Zeeuw" van 23 Januari j.L, waarin ik te lezen vond een bericht uit Ter Neuzen, onder het motto „Melkprijs in Ter Neuzen". Vlag ik eens vragen, M. d. It., was het nu niet ridderlijk, dat. iemland die! zoo 'n bericht de wereld inzendt en zóó iets het krantenlezend publiek als z'n wa'ar aanbiedt z:'n naahil daar onder plaatste? Te meer acht. .ik 'zoo iets ge- wenscht, als men zoo''n zaak meent met Bijbelteksten te moeten tlluslree- ren .Ale dunkt als men zoozteer om trent de T. N.sche melkdrinkers ont roerd en bezwaard is, dan is dat z'eer gewenscht, en mogelijk heeft dan het melkdrinkend publuek aan zoo iemand een sterken steun, wanneer h|et poogt de melkprijs naar beneden te krij'gen. Het lijkt me toe M. d. R. die. inzender heeft die bewuste melkzaak volkomen onder de knie en misschien nog veel meer andere. Ja. weet hij1 misschien nog veel beter dan vele melkveehou ders wat woekeren is. Nu vind ik het 01 zoo jammer, dat bij' dat stukske niet gevoegd was een exploitatierekening van het melkveehoudersbedrijf en dan voorloopig zonder één Bijhelbeikst, dite konden wellicht later toch nog te pas komen. Ik hoop' daarom, dat wij van uw berichtgever zulk een exploitatie rekening ten beste krijgen, want moi- gelijk zijn er onder de melkveehouders (woekeraars) weinigen, die dat kun nen, en blijft dan daardoor da melk, misschien wel een dubbeltje te hoog in prijs, en zoo iets zou ik jammer vinden, in de eerste plaats voor uw berichtgever zelf en daar na ook zeker voor diiei Vele zieke',

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1922 | | pagina 3