VIJNSE, steed je, -AND Buitenland. Binnenland. d bouwers uin te Koop, een Kalf vaars, j*o Donderdag Februari 1633 36e Jaargang Dienstbode, fa FEUiLLrnm Mn Ward en zijne Vrouw. op gemaakt dat door de N.V. sphalffahriek if ssield iper «an Sproei- iclitboomcarbo- irimpen"), Creo- is systeem op de ooustelling 1921. reiend, faadh. Walcheren" bij Middelburg. soorten Tuin- jw zasien. ffypf \m rtentie-reclame een >n KOOPKRACHTIG vil bereiken, moet ices plaatsen in het DE ZEEUW"; d te koop: 15is, Schuur en wen, Erf, Boom- land, staande en dijk te Veere B 69, 4985 H.A. (3 Gem. of massa. ;ijn op het terrein tjes aaogeduid. olgen SVs Gemet k bij de betaling roensdag en Don- Pebruari a. s., van 2 tot 4 uur. f jSJj iefjes in te leve- Zaterdag 11 Febr. van ISAAC DE nadere inlichtin- tfoor 7 jaren, terstondé*>r en Smokkelhoek, groot 84 A. 87 c.A. eest bij den heer letten met opgaaf gen, in te leveren Februari a. s. ten taris PILAAR te nlichtingen te be- /eg te Middelburg, len, bev 5 kamers, ieven letter J. B., rant te Goes. OOP: Dij G DE VISSER, »oop (0$ eien, ,rbij aan de reke- OME Cz., lstraat. Seroos- te koop,/fi'H£ A. WILLEMSE, Ponny, fop r/ Te bevragen bij Wolphaartsdijk. OOP sruin Boonstroo Tarwestroo, bij ïemuiden. lan ersknecht, oeger, van goede n. Adres D. G. mslag. q 1 Mei a. s. 6 TE, Nieuwerkerk en burgergezin n werken, v. g. g.v. lijk verkeer. IN, Vriesestraat 50 aagd, een flinks tb ode, kunnende 20 per maand. WILLEMSEN'S- oor, Noordweg 47, AU Drukkers-Exploitanten OOSTERBAAN LE COINTRE GOES Bureaux: Lange Vorststraat 68--70, Goes Tel.: Redactie no. II; Administratie no. 58 Bijkantoor te Middelburg: Firma F. P. DHUIJ, L. Burg. Tel. no. 259 7)e Zeeuw VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG Abon nemeintsprijs: Per 3 maanden, franco per post, f 3. Losse nummers f ®.0S Prijs der Advertentiën: 1—4 regels f 1.20, elke regel meer 30 ot Bij abonnement belangrijke korting. Gemeenteraad van Middelburg. In de gisteren gehouden vergadering van den gemeenteraad waren alle leden aan wezig. Het adres van het bestuur der Industrie ten Huishoudschool, om de gemeentelijke bijdragen in de verhoogde salarissen over 1920 als nog toe te kennen, werd ter tifdoening in handen van B. en W. gesteld. Nog was ingekomen een verzoek van de Neder], Ver. voor Teekenon denvijs, om| mej. M. J. de Haan onderwijzeres in het teekenen booger te salarieeren dan met f 1400. De voorzitter stelde voor dit bij het voorstel inzake de salarieering te behande len, maar wees erop, dat volgens dat voor stel bedoelde bezoldiging f 1700 zal bedra gen. Hierna ging de vergadering over in een met gesloten dennen, welke ongeveer een nur duurde. Na heropening der openbare vergade ring kwam aan de orde de kwestie der teruggave van uitbetaalde salarissen. Dit voorstel betrof namelijk het beschikken over f 17095.54 uit de post onvoorzien 1921 ter reguleering van de aan ambtena ren en werklieden uitgekeerde verhoogin gen ingevolge het niet, goedgekeurd raads besluit van 11 Mei 1921. De voorzitter wees er op, dat B. en W. direct na het bedoelde raadsbesluit de verhoogingen zijn gaian 'aitkeeren; dit is beëindigd, toen Ged. Staten het besluit niet goedkeurden. Het heeft spr. en ook de wethouders zeer gespeten, dat dit geschied is, maar het is alleen gedaan in hiet belang van de ambte- haren en werklieden. Toen ook de kroon de salarissen niet goedkeurde, begrepen' B. en W., dat vóór aan de ambtenaren enz. over December uitkeering werd ge daan deze zich bereid moesten verkla ren het over 1921 te veel ontVangtene terug te betalen. Het geheele korps was bereid te teekenen en dit verheugt spr. ten zeerste. Zonder verdere discussie of hoofdelijke stemming werd het voorstel aangenomen. Thans werd behandeld het voorstel tot vaststelling der salarissen en loonen. De voorzitter zegt, dat B. en W. meende» te_ moeten trachten toch eelniige verhooging te'krijgen, en nu voorstellen verhooging'en, die zoo ongeveer gelijk zijn aan 60 pet. tier oorspronkelijk vastgestelde verhoogin- gen. De commissie van financiën had al leen bezwaar tegen art. 22, waar dit te ruggang der bezoldiging niet verder toe laat dan tot de loonen en salarissen, vastgesteld op 28 Januari 1.920. De heer Boude wijn se zegt: Waar het voorstel van B. en W. thans ligt binnen de destijds door de fin. commissie voor gestelde grenzen, ook wat de periodieke verhoogingen betreft, heeft zij gemeend, enkele afwijkende opvattingen omtrent on- derdeelen hier niet naar voren te moeten brengen, doch indien van uit den Taad voorstellen mochten worden ingediend, tot wijziging van de thans voorgestelde regeling behoudt de commissie zich voor, zulks ook te doen. en als dit compromis niet wordt aanvaard, zal de commissie zich niet meer aan haar rapport van 28 April gebonden achten. Toch meent de commissie dat de gemeente zich niet atin ■economische noodzakelijkheden zal kunnen onttrekken en verlaging van ver schillende belooningen soms niet zal kun nen worden ontgaan. Reeds in Mei j.l. stelde de commissie* daarom voor opname van de bepaling van art. 40 van het Rijks bezoldigingsbesluit. Dit werd overgenomen door B. en W. en door den raad aange nomen en de commissie is, onaangenaam getroffen, dat n'u aan die bepaling is toe- Naar he't Engelsch van MAEGARETHA DELAND. 81) „Ja, wat ik' daar zeg is zelfs zonde, want mijne droefheid is niet dat ik gezon digd heb tegen God in mijn plicht jegens Zijn volk en door Hem te vergeten, maar dat ik u den hemel doe verliezen, dat ik u doe lijden!" Helena trad naar hem toe en trachtte hare armen om hem heen te slaan. „0, John," zteide zij, „begrijp je dan niet dat ik nu mijn hemel heb in uwe liefde? En voor 't overige och, John, wees tevre den het in Zijne Handen te laten, niet be perkt door onze nietige begrippen van rechtvaardigheid. Als er een God is, en als Hij goed is, zal Hij mij niet_ in de eeuwigheid van u scheiden; als Hij slecht en wreed is, zooals die leer Hem maakt, hebben wij Zijn hemel niet noodig! Dan gaan wij samen in de buitenste duisternis." John huiverde. „Reken haar deze zonde niet toe," hoorde zij hem zeggen; „zij' weet niet wat zlij zegt! En toch o, Helena, diezelfde gedachte "is bij mij op geveegd, dat nimmer zal worden gegaan beneden de wedden, vastgesteld 28 Jan. 1920. Indien die woorden zouden worden gehandhaafd, zou d*e commissie zich on mogelijk met de voorgestelde regeling kun nen vereenigen. Indien B. en W. ook de .woorden van art. 22 „behoudens handha ving van de wedden, die eenmaal zijn toegekend" zouden wenschen te schrap pen zou de commissie van financiën hier tegen geen overwegend bezwaar hebben, alhoewel het dan toch ook overweging zou verdienen, art. 22 heelemaal te laten vervallen. De voorzitter deelt mede, dat B. en W. geen bezwaar hebben art. 22 geheel te laten vervallenart. 23 wordt dan 22. Dhr. Paul wil ten eerste een protest! laten hoeren tegen bet niet goedkeuren der in Mei vastgestelde regeling. Die eerste regeling is opgehouden door het lange werken der commissie van financiën, Al leen door de eigenaardige omstandigheden zal spreker's fractie zich bij het voorstel neerleggen. Maar ware eensgezindheid niet gewenscht, dan zou hij zeker verschillen de amendementen indienen. Dhr. van Schouwen werpt de schuld van de commissie van financiën af; hij kan evengoed vragen waarom d*e raad het advies van de commissie niet ge volgd heeft, dan was de regeling wellicht direct goedgekeurd. Het doen wegvallen van art. 22 wordt Z.h.s. go*edgekeurd en daarop de voorge stelde regeling met algemeene stemman aangenomen. Ter tafel komt nu het voorstel van B. en W. een nieuw crediet van f 10.000 te verleeneft voor werkverschaffing. Dhr- Paul juicht dit voorstel toe en vraagt, pf B. en W. al gedacht hebben over be strating van den Stijfselweg. De voorzitter zegt, dat. B. en W. over tuigd zijn dat bedoelde wegen verbeterd tnoetefl worden en zij met een voorstel zullen komen. Ook deelt de voorzitter mede, dat bin nenkort zal worden aanbesteed het bou wen van ,de nieuwe Industrie- en Huis houdschool aan den Zuidsingel. Ook zal er grondwerk komen, daar er geheid zal moeten worden voor met den bouw wordt aangevangen. i Dhr v. Schouwen wijst nog op de bin nenkort te houden aanbesteding van het eerste deel der Vlissingsche havenwerken. B en W zullen trachten daaraan ook Middelburg sche werklieden arbeid te doen verrichten. Het. voorstel wordt z.h.s. aan. genomen. B en W. stelden voor aan de straten tusschen de woningen van de Algemeene vvoningbouwvereeniging de volgende nai men te geven: Jasmijnstraat, Leliestraat, Rozenstraat, Rozendwarsstraat, Meidoorn- fetraat en van Epempaxk en aan den Cho- fcoladeweg den naam Geldelooze pad te geven, ooals dit ook op den ligger van wegen en voetpaden staat. De heer Van der Weel heeft met de bloemennamen veel op, maar niet met de benaming Geldelooze pad. Hij zou Da- geraadstraat willen kiezen, niet Uit prin cipe, maai' omdat de straat naar het Oos ten loopt en met dezen woningbouw de Dageraad opging voor de woningzoeken den. Bovendien meent spr. dat de Stijf selweg nu geen weg meer zal zijn en wil deze verdoopen in Jacob Catsstraat. De heer Boudewijnse heeft evenals de voorzitter bezwaar tegen den naam Da- geraadstraat en vraagt hoe men aan Gel delooze pad moet zijn gekomen. Dhr. v. Schouwen zegt, dat dit doelt op gekomen. Gij scheent mijn hemel te zijn; en ik ben in verzoeking Igeweest liever u en de duisternis te kiezen dan mijn God. Zonde, zonde, zonde ik kan er mij niet los van maken. Als ik u maar kon redden! Maar ook daarin wantrouw ik mijne drijfveer; niet ter eere Gods, maar om mijne liefde zou ik u willen redden; mijn God, wees mij zondaar ge nadig!" In zijne droefheid had hij haar arm van zijn schouder geschoven en stond in gespannen en bevend stilzwijgen, met om hooggeslagen oogen, alsof hij naar een antwoord op Zijn gebed luisterde. Helena waagde het niet te spreken. Zulk een gemoedsangst als die, waardoor John gefolterd werd, stelt een wijde kloof tusschen twee zielen, die elkander nauw verwant en dierbaar ziijn; zelfs voor liefde is die kloof onoverkomelijk, en mensche- lijke teederheid kan haar niet peilen. He lena kon niet in dit heilige der heiligen treden, waar de ziel van haar echtgenoot voor zijn Schepper was nedergebogen. In zijne droefheid en wroeging was hij alleen. Die verlatenheid van hem verstoorde hare kalmte. Het scheen haar ontheiliging toe zelfs zijn lijden te aanschouwen. Zij wendde zich van hem af en bedekte haar gelaat met de handen. Dit wekte hem uit zijne vervoering en in een oogenblik vrije wegen, waarop geen tol wordt ge heven. Dhr. Adriaanse heeft steeds van Stijf selweg hooren spreken en wil dit #zoo laten. De voorzitter zegt, dat hier vroeger Stijfselfabrieken of -molens moeten heb ben gestaan. Dhr. van der Weel merkt dat er veel bezwaar is tegen Dageraad- btraat en slelt voor Zacharias Janseustraat en Jacob Catsstraat. Dhr. Paul zou de Smoorgang die in het verlengde zal loepen van de Leliestraat dan ook die naam willen geven. Do voorzitter rvil daarmede wachten totdat tot verbinding dier we gen is besloten. Z.h.s. worden de bloemennamen en van Epenpark aangenomen en ook de beide door den heer vander Weel genoemde namen. De Zacharias Jansenstraat, zal dan loepen vanaf den Singel 'bij de Koepoort de nieuwe wijk in, de Jacob Catsstraat vanaf den winkel van den Broederband tot aan de andere uitgang aan den Sin gel van den tegenwoordigen Stijfselwieg. Het laatste voorstel was dat om de beide tapverboden voor kennis en Konin- jginnedag zoo te wijzigen, dat duidelijk uit- ikomt dal sociëteiten niet onder de ver ordening vallen. De voorzitter w'ijst er op, dat het moei lijk te beslissen zal zijn of er op Konin ginnedag feestelijkheden zijn of niet en (dus een facultatief tapverbod, zooals een Sder leden van de commissie van straf verordeningen wil, niet raadzaam is. Dhr .van Schouwen verdedigt dit laatste idee nog. De voorzitter zegt. dat er bij een con cert op zulk een dag veel menschen van bet platteland komen en deze maken juist.' nog al eens misbruik van sterken drank. De heer Maljers blijft zich, evenals ver leden jaar, tegen het tapverbod verzetten. [Als deze verordening zoo wordt vastge steld zullen meerdere haar overtreden en zij zullen dan toch weer worden ontsla gen van rechtsvervolging. N'u wordt er toch gedronken, men tapt in de woonka mer, de keuken, op d*e binnenplaats of in den tuin en meerdere kasteleins plaat- pen hun personeel op zekere afdeeling om daar te tappen. Op de Markt tapt men in port- en wijnglazen en met het tap verbod is hel; misbruik grooter dan zonder 'dat verbod. Men kruipt nu met flesschen in den Helm, enz. Met de Landbouwfees- ten was er geen tapverbod en er ge beurde niets, ondanks de vele menschen in de stad. De voorzitter zegt, dat de heer Maljaars (als raadslid verplicht is mede te werken (een verordening tot stand te brengen, die ^uitvoerbaar is en daarom de maas moet noemen,"" die er z.i. is Dhr. Maljaars wenscht dit niet te doen, dan volgend jaar maa'r we<er een nieuwe verordening. Hij wil zelf een verorde ning ontwerpen. Die heer Paul is niet tegen, aanhoudentot de heer Maljaars die verordening heeft ingediend. Dhr. Onder- dijk meent, dat men inleef doorgaan mtet de behandeling. Het is geen manier, dat dhr. Maljaars als raadslid bet /eerst de verordening overtreedt. Hij1 hoort hier dan niet thuis. Dit is een kwestie van mo raliteit. 'De voorzitter stelt voor de zaak aan te houden opdat B. en^W. nog eens overleg kunnen plegen met deskundigen o.a. met den ambtenaar van hst O. M. Zij kunnen dan het voorstel-van Schou wen nog -eens bekijken en zien ook gaarne een verordening van den heer Maljaars tegemoet. Besloten wordt tot aanhouding. kwam z'ijne oude teederheid terug. Hij vertroostte 'haar met stilzwijgende liefde, totdat ziij niet meer beefde, en zag haar weder in de teedere oogen. „Wat ik zeggen wilde," sprak hij, nadat zij eene poos stil tegen sijne borst had geleund, „was u nog eens voor te houden wat de redenen zijn om aan die leer, die u Zoo bedroeft, te gelooven; om u, in één woord, te zeggen, waarom ik er zooveel meer nadruk op leg dan op de andere leerstellingen der Kerk', 't Is omdat ik ge loof, Helena, dat behoudenis, eeuwig leven, afhangen van het vasthouden aan de leer der vergelding in al hare waarheid en volkomenheid. Want zie, geliefde: als gij de leer der vergelding ontkent, is het verlossingsplan ijdel en tevergeefsch. Dan had Christus niet behoeven te sterven, de mensch behoefde geen berouw te heb ben, en het Evangelie zou allen grond missen; ontken de openbaring, en wij zijn Zonder God en zonder hoop. Erken daar entegen de eeuwigheid van straf, ien al de schoonheid en orde van het zedelijk heelal springt ons in 't oog: de mensch is een zondaar en verdient den dood, en aan de rechtvaardigheid is voldaan; want hoewel barmhartigheid wordt betoond, is het omdat Christus gestorven is. En het offer, dat hij gebracht heeft, wordt niet opgedrongen aan menschen, die er geen IDs heeren Paul en Kuipers wijzen op enkele gevallen van hooge reparatiekosten aan electrische- en waterleiding. IDhr. de Veer zal dit onderzoeken. Dhr. Maljaars vraagt of het juist is, dal do cokes 25 cent in prijis zullen stijgen. Die voorzitter zegt, dat dit zoo is, daar e;r weinig cokes zijn, 'ook in andere plaatsen, bijv. jRotterdam, is de prijs: verhoogd. Half vijf wordt de vergadering gesloten. De weerbarstige gemeenteraad. De vroede vaderen van. Poplar (Enge land) hebben niet veel Succes bij hun pogingen om het lot der werkloozen te verbeteren. Het schijnt .zelfs, dat hun goede bedoelingen, zich realiseerend in oen ondersteuning' van rond .vijftig gul den voor alle werklooizen, in de kiem zullen verstikt worden. Het betrokken mi nisterie heeft n.l. den betrokken autori teiten medegedeeld, dat deze* steun on wettig is. Om elk gevaar te vermijden, dat een onwettigheid zou bedreven wor den, is de kas van Poplar in beslag; geno men. Na de eerste week van Maart zal Poplar over geen penny baar-,geld meer kunnen beschikken. Een schietpartij in Opper-Sïlezië. Gisternacht, ontstond er te Dielers- <lorf, bij het doorzoeken van een huis naar wapenen, een schietpartij tusschen burgers en Franse he soldaten.' Aan beide zijde vielen dooden en gewonden. Naar verluidt zijner 25 Franschen gewond en t.wee gedood. Naar aanleiding: van deze schietpartij heeft de geallieerde commissie den staat van beleg, van 's avonds 8 tot 's och tends 5 uur afgekondigd. Van 9 uur 's avonds is het verkeer op straat ver boden. Korte berichten. Tusschen Noord- en Zuid-Ierland zal te Dublin een nieuwe bespreking gehouden worden. Verwacht wordt, dat op deze con ferentie besloten zal worden een gemengde commissie in te stellen om 'de gemeen schappelijke belangen van de beide deelên van Ierland te behartigen. iOp het oogenblik, dat een passagiers- trein het station Montgut, tusschen Sara- gossa en Barcelona, voorbijspoorde, bra ken, tengevolge van een aardverschuiving- de koppelingen van den trein. Vier wa gons bleven vastgekoppeld aan de loco motief, maar de rest stortte in een ravijn van 7 M. diepte. Er *zijn 19 gewonden, waarvan verscheiden ernstig. De conferentie te Washington heeft de overeenkomst aangenomen, waarbij het gebruik van gifgas wordt verboden en dat van duikbooten beperkt. Te. Fiume is een bom geworpen te gen de auto van Zamalla, het hoofd der regeering. Zamalla bleef ongedeerd, maar de secretaris van binnenlandsche zaken, een rechercheur en een inspecteur van politie werden gewond. Bij de bioskoop-ramp te Washington blijken in werkelijkheid 98 personen te zijn omgekomen. In Engeland woedt in hevige mate het mond- en klaluwzeer. De ziekte heeft thans een omvang aangenomen als in geen 30 jaar. B'e griep te Weenen neemt snel toe. Er zijn veel gevallen met doodelijken afloop. behoefte aan gevoelen. .Zij moeten /het aannemen, of gestraft worden." Helena Zag hem met droevige verbazing aan. „Zie je nu wel, lieve," zeide zij, „dat wij er niet over spreken kunnen? Je haalt dit alles uit den Bijbel, omdat je aan zijne goddelijke .openbaring gelooft Ik geloof er niet aan. Hoe kan ik dan met u redeneeren? Als ik de stelling, waarvan jte uitgaat, aannam, zou alles wat je Zegt volkomen logisch zijn. Maar dat doe ik niet, John; dat kan ik niet. Het spijt mij zoo voor u, omdat ik weet hoe het u bedroeft; maar ik moet het zleggen. Tusschen ons kan oprechtheid niet door stilzwijgen vervangen worden." „O, ik heb maar al te lang stilgezwegen maar al te lang!" 'kermde John. „Is er geen hoop?" en hij begon weder on rustig heen en weer te loopen, terwijl Helena met een droevigen blik naar h©m ziag. „Ik kan het niet opgeven," zeide hij eindelijk. „Er moet een middel Zijn on u de waarheid duidelijk te maken. Misschien zal de Heere mij er een aanwijzen. Geene smart zal voor mij te zwaar te dragen zijn om het te vinden; 'neen, zelfs niet de foltering van wroeging, als het u tot God brengt. O, je zult gered worden! Zonden de beloften des Eeuwigen ooit falen?" Landstormopleiding. [De inspecteur van den vrijwilligen land storm heeft bepaald, dat de opleiding der gewone vrijwilligers bij den landstorm voortaan zal worden verdeeld over twee leaijaren. Het le leerjaar loopt van 2 Januari tot het einde van het jaar, het £e leerjaar van 1 Januari tot, 1 November. [Voor hen die in 1923 dienstplichtig worden, zijn bovenstaande bepalingen niet van toepassing. Zij dienen voor 1 Novem ber 1922 het bewijs van individueel geoe fend man te hebben behaald. [Bij: uitzon dering kunnen voor de lichting 1923 en 1924 nog vrijwilligers worden aangenomen tot 1 Maart 1922. [Voor de latere lichtingen zullen belang hebbenden zich twee jaren voor hun in lijving moeten hebben verbonden. Naar men weet, geeft het bewijs van individueel geoefend man recht op 4 maan den verlof bij eerste oefening. Jhr. v. Beresteijn blijft Kame'r'l- lid. Jhr. dr. E. v. Beresteijn heeft aan het hoofdbestuur van den Vrijz. D'em. Bond naar aanleiding van het schrijven van 24 Januari aan het hoofdbestuur o.m. ge antwoord, dat hij de overtuiging heeft, dat hij meer handelt in den geest van zijn kiezers, die zich destijds tegen het advies der partij hebben verzet, indien hij züjn arbeid in de Tweede Kamer voortzet, dan indien hij aan den aandrang van het hoofd bestuur gevolg geeft. D e S*. Dj. A. P. endetier k. Het Volk schrijft: Te Sliedrecht ging men ei" toe over ker kelijke belasting te heffen tot van de „doopleden" toe. Gevolg: 180 bedankjes. De zending formulieren wer'd geweigerd. Toen bracht de ambtenaar van 't Bu reau van Arbeidsrecht (een socialistisch bureau) met getuigen de surprise per soonlijk bij den voorzitter van het kerk bestuur. Die nu wel moest accepteeren. Waar de S. D>. A. P;. in de laatste weken doende is de menschen wijs te maken, dat ze niet tegen kerk en godsdienst is, tee kent dit berichtje weer $ens haar' wai'eii aard. Temeer frappeert het bericht, daar in Sliedrecht toch een der' beide predi kanten modern is! De onregelmatigheden te Gendringen. De Dinsdag gehouden vergadering van den raad der gemeente Gendringein was weder grootendeels gewijd aan de bekende financieele onregelmatigheden. Ingekomen was het advies van den rechtsgeleerden adviseur' Mr. Gelein Vi- tringa te Arnhem. Krachtens dit advies zou de gemeente nie t met succes een vordering tegen den ontvanger kunnen instellen tot vergoeding der f 15000 welke 4 Mei op een voorloopige quitantie aan den oud-burgemeester' den heer Sloot wer den uitbetaald. De vraag, of de brandstoffen-commissie nog kan worden aangesproken voor het bedrag van f1830 wordt eveneens ont kennend beantwoord. Een motie van den heer v. d; Laar waarbij de raad als zijn oordeel uitspreekt, dat de ontvanger' onge schikt is gebleken voor zijn taak, werd echter verworpen. Op weg naar bezuiniging? Men schrijft aan „de Rott.": Er gaat een algemeene roep uit naar bezuiniging op allerlei gebied. De Begeering wenscht ook aan dien Hij kwam naar haar toe en nam hare handen in de zijne. Hunne oogen ontmoet ten elkander. Doch geen van beiden sprak ook maar één woord meer. Het stemde haar weemoedig den vol genden morgen het huisje met laag af hangend dak te verlaten. John plukte een ruikertje roZen van de striuik, idie zij onder het venster van de studeerkamer gekweekt hadden, en Helena stak heit in ■haar kleed. Even voordat zij vertrokken, liep zij naar de studeerkamer terug, zette schielijk eene van de rozen uit het rui kertje op hare borst in eene vaas op de schrijftafel, bukte zich en drukte een vluchtigen kus op den armstoel, waarin John altijd aan eene preek zat te werken. Zij spraken geen van beiden, terwijl zij naar het station liepen en niemand sprak hen aan. Helena wist wel dat er van echter venstergordijnen en deuren naar haar gekeken werd, want zij was eene zedelijke curiositeit in Lockhaven; maar niemand stoorde hen. Even voordat zij op den trein stapte, vatte John hai'e hand en drukte die zenuwachtig. „Hele na," zeide hij met een heesche stem, „om den wille van mijn eeuwig geluk, zoek naar waarheid, zoek naai' waarheid!" (Wordt vervolgd)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1922 | | pagina 1