Kerknieuws. Fredikhenrten. Gemengd Nieuws. werd f 1978.04 en uitgegeven f 1895.64, zoodat er een batig saldo is van f82.40. Vervolgens las de secretaris, de heer W. C. de Graaff, het ijaarverslag over! 1921 voor, waaraan wij het volgende ont- leenen: De werkzaamheden, aan de uitzending der kinderen verbonden, waren geregeld en werden ten uitvoer gebracht geheel op dezelfde wijze als vorige jaren. De vlaggetjes-verkoop, waarvan mej. Beugel de leiding op zich had genomen, heeft plaats gehad op Woensdag en Donderdag van de landbouwweek. De opbrengst vol deed echter niet aan de verwachting. Met de financien is het boven verwachting goed afgeloopen. Niettegenstaande ©r veel kinderen werden uitgezonden en de -ver- pleegkosten weer verhoogd waren, bleef er toch weer een sommetje in kas over. Voor de patiënten rechtstreeks werd f 1725 uitgegeven. De voorloopige patientenlijst bevatte na genoeg 50 namen. Ongeveer de helft bleek uitzending hoog noodig te hebben. Geluk kig konden 10 er van op Westhove wor den opgenomen. De afdeeling zou er 12 voor haar rekening nemen, al was toen het noodige geld bij lange niet beschik baar. Voor 3 kinderen werd door de ou ders bedankt, maar 'ze werden door 3 andere vervangen. Dan kwamen er de 3 patientjes voor de TB-C-Vereeniging; bij en later op speciaal verzoek nog 3, zoodat er 18 in 't geheel waren. Boven dien is het meisje dat in November 1920 lin 't Boschhuis werd opgenomen daar nog tot 1 Maart 1921 gebleven. Van de kin deren werden er 5 verpleegd in huis [Heelsum van 6 Mei tot 8 Jiuni; 7 in „Ons Genoegen" te Oostvoorne van 12 Mei tot Ü4 Jun'i; 2 in 't „Bioschhuis" te Nunspeet van 2 Mei tot 1 Juli; 1 idem van 30 Mei tot 1 Augustus; 1 in 't „Emma Kinder huis te Wijk aan Zee van 28 Juli tot 30 'Augustus en 2 in „Zonneveld" in Juli, Augustus en September. 'Al heeft het afgeloopen jaar niet aan alle verwachtingen voldaan, het is, dunkt het bestuur, toch een goed jaar geweest voor de afdeeling. Maar men is er nog lang niet, want steeds moeten nog tal van kinderen worden afgewezen en kan verlenging van verblijf slechts zelden wor den toegestaan, f IMej. Beugel maakte bekend, dat zij het bestuurslidmaatschap wenschte neer te leg gen, doch bereid blijft alle inlichtingen te geven. De voorzitter wees er op dat het heengaan van mej. Beugel voor de afdeeling een groot verlies is. Mej. M. de CleijnBrem treedt nil als permingmees- teres op. Aan boord va.n de motorboot Valk III, komende van Rotterdam naar Mid delburg, is Donderdagmiddag ©en droe vig ongeluk voorgekomen. D© zoon van den kapitein, de 22-jarige Kees van de'r Wonde, die als motorist ppi de Valk III dienst doet, zou op1 last van zijn vader de seinlichten gaan aansteken. Hij bleef langer weg dan anders en toen zijn vader ging kijken, waar zijn zoon bleef, vond hij slechts diens lijk liggende bij de ma chine met ©en bebloed hoofd. Het was niet vast te stellen of de ongelukkige jongeman door do machine gegrepen is of dat hij bedwelmd werd ©n toen viel. De boot deed Biuïnisse aan, waar de justitie uit Zierikzce een onderzoek in stelde en verlof verleende het lijk met de sleepboot, die de Valk III tot daar had gesleept, naar Rotterdam, waar de familie van der Woude woont, te ver voeren. De Valk III werd gisteren door de stoomboot Koningin W.ilhelmina op sleeptouw genomen naar Middelburg. Gisterenmiddag werd de stoomboot Koningin Wilhelmina van Rotterdam naar Middelburg, voor Veere door mist over vallen. Bij de pogingen de haven in te loopen kreeg de boot een staaldraad van een baggerbak in de schroef, terwijl even later een petroleum aak tegen de boot opvoer en 'haar zoo- beschadigde, dat ook het roer onklaar was. De passagiers wer den door een sleepboot aan wal gebracht en konden van uit Veere per autobus de teis naar hier voortzetten. Gisterenavond had in het gebouw der Vincentiusverceniging de oprichtings vergadering plaats van het steuncom.té voor de Veenstrcken. De vergadering, wel ke werd bijgewoond door een 19-tal per sonen, werd geopend door den heer J. A. J. van der Kuip- met een woord van welkom, en woorden van dank tot de pers, lot den heer Mes, die zorgde, dat deze zaal gratis beschikbaar werd ge steld en tot den heer Urchard, die ge heel ongevraagd de manege beschikbaar stelde voor het in ontvangst nemen van kleeren en andere goederen in natura. De burgemeester heeft alle medewerkiug toegezegd. Na enkele besprekingen en nadat be sloten was het comité niet te doen be- Btaan uit vertegenwoordigers van bepaal de organisaties, maar de aanwezigen als komende voor hun persoon te beschou wen, terwijl nog gelegenheid is voor ieder, die daarop gesteld is zich als lid aan te melden, werd tot de vorming van een bestuur overgegaan en werden ge kozen de heeren van dor Kuip, L. J. iMes, J. W. den Oude, die resp. het voorzitterschap, het secretariaat en het penningmeesterschap op zich namen, en verder de hoeren H. A. Enkelaar, L. Leij- desdorff, L. Onderdijk en G. Mes. Vervolgens werd uitvoerig besproken op welke wijze zal worden gewerkt, het resultaat was het volgende: Ten eerste zal door een tweetal der heeren met lijsten worden gewerkt, terwijl op Maan dag 6 Februari een collecte langs alle huizen zal worden gehouden, waarvoor zich staande de vergadering een vol doend aantal collectanten opgaven. Zoo wel het een als het andere bevelen wij met klem aan. Maar hiermede achtte het comité geens zins zijn 'taak afgeloopen het zal er zich ook met kracht voorspannen, kleeren, waaraan de bewoners van de veenstreken zoo'n groote behoefte hebben, evenals aan dekens, enz., te verzamelen. Zij, die daarvoor wat af te staan hebben, en wie heeft dat niet, kan die artikelen bezorgen in de Rijschool, maar liefst niet na 7 uur des avonds. 'Maar voor velen is het bezorgen wellicht een bezwaar en' andere stellen dit uit, daarom zullen op Zaterdagmiddag 4 Februari wagens of vrachtauto's dooir de stad rijden om kleeren bijeen te krijgen. Men ziet, thans behoeft ook Middel burg niet meer achter te blijven in de hulp voor onze landgenooten in de Noor delijke provincies. Besproken werd ook de mogelijkheid in andere gemeenten van Walcheren sub- comité's te vormen, men wilde echter eerst deze gemeente afwerken, wat echter geenszins zeggen wil, dat het comité niet nu reeds inlichtingen aan andere gemeen ten wil verstrekken, men vervoege zich dan hij den secretaris, den heer L. J. Mes, Langedelft A 95. Het kind van Vrouw B., die wegens mishandeling van dat kind in voorarrest zit, heeft deze Week het gasthuis, waar het sedert November vertoefde hersteld verlaten en is thans bij ©en" familielid in huis in afwachting vaa de plaatsing als voogdijkind in een R.-K. Liefdehuis. Stukken voor de;i gem e e n- tel'aad. Naar aanleiding van een ver zoek van de* Middelburgsch© vereeniging tot bescherming van zuigelingen om sub sidie, stellen B. en W,, ingaande 1921 een Subsidie te geven van een bedrag gelijk aan dat der particuliere contribu ties tot een maximum van f 350. De commissie van financiën kan. zich hier mede niet vereenigen. 'B. en W. stellen voor over te gaan tot. invoering van een commerciüele boek houding voor do gemeente-reiniging en bieden zij de Verordening op' het beheer van den Reinigingsdienst ter goedkeuring aan. In verband met een advies van den heer A. van der Have te Kapalle stel len B. en W. voor de zachte iepen, welke aan de noordzijde van den Dam staan, tusschen de kiooniepen te rooien. Naar aanleiding van een verzoek van de vereeniging „Voor de Kunst" om sub sidie, stellen B. en \V. afwijzend voor. B. en W. stellen, gesteund door de commissie van financiën voor, uit den post onvoorzien 1921 3690.86 te 'be stemmen voor verhoogd subsidie aan de Ambachtsschool. Voorgesteld wordt de reserve-onderwij zeres C. J. P. Eisink voor vast te benoe men aan school B, de onderwijzeres j. W. Gabriëlse over te plaatsen van school C naar school Ade reserve-onderwij zeres J. A. M. Schijf voor vftst te be noemen aan school I en den onderwij zer P. de Bree over te plaatsen van school B naar school B. en W. stellen voor deel te nemen aan de actie van de grootverbruiker^ tegen het Gentraal-Veroekenkantoor voor Brandstoffen. De gemeente Middelburg heeft nog rond f 4009 te vorderen. Voorgesteld wordt met het oog op de abnormale droogte iu 1921 de pocht van het vischwlater in de vesiten en water gangen terug te brengen van f776 op f450, waarbij de pachter C. Ongelse, zicli bereid verklaart als betere jaren voor* hem aanbreken zoo mogelijk het minder betaalde alsnog te voldoen. B. en W. stellen voor deel te nemen in de nieuwe werkloosheidsregeling. B. en W. vragen machtiging aan den minister van Waterstaat met klem- te verzoeken de kiUimeterkaarten op de spoorwegen weder in te voeren. B. en W. stellen voor te bepaler!, da:t de twee weken landbouwveriof voor schoolkinderen moeten vallen in de 4 Weken voorafgaande aan de zomerva- cantie. in verband met een in Juli genomen besluit stellen B. en W. voor een over gelegde nieuwe verordening op de leve ring Van muntgas vast te stellen, o. a. wor'dt daarin bepaald, dat alleen muntgas wordt geleverd in perceelen met huur- Waarde beneden f 260 .per jaar. Nog stellen B. en Wi. voor de elec- triciteitspiiijzen als volgt te bepalenvoor kracht- of verwarmingsinstallatie, ijiet voor huiselijk gebruik, kleiner dan 3 K. W. 22 cent, voor grooter van 3 K.W. ge durende de sper'ui'on 22 cent, voor andere 9 cent en voor all© andere levering 27 cent per K. W. U. Goes. De ,,G. Crt." verneemt, dat het Rijkslandbouwproefstation met ingang van 1 Mei a.s. zal worden opgeheven. Wellicht j kan nu dit gebouw worden bestemd voor j de definitieve vestiging van den Prov. Keuringsdienst van Waren, waarmee een reuzen-uitgaaf' zou zijn voorkomen. Het blijkt, dat onze regeering dus inderdaad, waar mogelijk, wil bezuinigen. Stukken Gemeenteraad. B. en W. vragen den Raad machtiging voor het verlijden der akte van overdracht van een stukje grond groot 55 c.A. aan de Voorstad, bij wachtpost 42, voorheen eigendom der S.S., noodig voor de ver- breeding yan den weg. De prijs van dien grond is f5. B. en W. stellen op verzoek der gas- commissie* voor deel te nemen aan een actie tegen het Centraal Verrekenkantoor voor Brandstoffen, daar het Gasbedrijf nog een vordering heeft van f 2000. De Gascommissie geeft in overweging om de vergoeding, welke aan de stokers, die geen vrij wonen genieten, wordt uit gekeerd van f 68 j op f 150 per jaar te brengen. B. en W. nemen dit voorstel Over. Het aantal dier stokers bedraagt 2. In de verg, van 22 Sept. 1921 is in handen van B. en W. gesteld een adres van den Bond van Politiepersoneel betref fende betere salariëering van dat perso neel. B. en W. zijn van meening, dat zoolang het rapport der Staatscommissie- Raaijmakers nog niet volledig is versche nen, het geen aanbeveling verdient een partiëele herziening der salariëering van gemeentepersoneel te bevorderen. B. en W. stellen voor afwijjzencl te beschikken op het verzoek van het Co- mitó ter behartiging van de alg. belangen van Overheidspersoneel betreffende over leg tusschen de Vereen, v. Ned. gemeenten en de vakorganisaties van overheidsper soneel. Via Ged. Staten verzoekt de Minister van Binn. Zaken om het bedrag van f 0.25 per dag voor liet hebben van een stand plaats met een woonwagen of van lig plaats met woonschip te brengen op f O.lu. B. en W. achten dit zipllc een luttel bedrag, dat zij voorstellen dan de verordening in te trekken. Waar van Ged. Staten machtiging is ontvangen tot gezamenlijk met het Ge meentebestuur van Kattendijke wijzigen der havenverordening, stellen 13. en W. voor een bepaling hierin op te nemen, krachtens welke van het verbod tot door varen van de brug1 tusschen 10 u. 's avonds en 6 u. 's morgens dispensatie kan wor den verleend in buitengewone omstandig heden. Dhr. J. Droogers verzoekt om bij vernieuwing van het perceel Lange Kerk straat 21 de rooilijn te mogen wijzigen en de gemeentegang over een lengte van bijna 10 M. te mogen overbouwen. 13. en W. stellen voor onder eenige, nader omschre ven voorwaarden beide verzoeken toe l.e staan. Voor het toeslaan van het tweede verzoek willen B. en W. van adressant een jaarlijksoh bedrag van f 15 heffen. B. en W. stellen voor aan den heer P. C. de Geilede 'n overgeschoten driehoe kig stukje grond a. f 10 te verkoopen en aan den heer F. Duijnliouwer onderhands twee perceeltjes grond in de Piccardatraat te verpachten. Blijkens advertentie in de Goesche G'i"t. zal dr. Snoek Zaterdag 28 Jan. a.s., half 3, in het Gasthuis zitting houden voor het vaccineeren en revaccineeren. Trouwboekjes moeten woWden meege bracht. Vlissingen. Burg. en "VYcth. stellen den Raad voor afwijzend te beschikken op het verzoek van het comité ter behartiging van de alge meen© belangen van overheidspersoneel (A. C. O. P.) om een geregeld overleg le bevor deren tusschen de Vereeniging van Neder- landsche gemeenten en de vakorganisaties van Overheidspersoneel. Burg. en Weth. zijn het met' het bestuur -der vereeniging eens, dat overleg niet op den w'eg der vereeniging! ligt. Burg. en Wcth. bieden een nieuw regiement van orde voor de vergaderingen van burge meester en wethouders aan. Inzake het verschaffen van arbeid aan werk- loozen op de meest productieve wijze, deelen B. en W. mede, dat zij geconfereerd hebben mei de besturen der vakcentrales. Eenige moei lijkheden aan de uitvoering verbonden vonden een oplossing, het loon bleef bepaald op f18 per week; echter meenden burg. en welh. de toezegging te kunnen doen, dat indien de waarde van den gepresteerden arbeid het uit betaalde loon mocht overschrijden, bij afloop van het werk een nader te bepalen bijslag op het. loon zou worden verleend. Allereerst komt voor het verstrekken van arbeid in aan merking het verwijderen van de beplanting aan en de verbreeding van het. Koopmans- voelpad en het dempen van slooten in het Tuindorp. In 4e eerste wee'k zijn te werk gesteld 189 personen, 'waaraan een loon is uit gekeerd van f 2128.40 (alle personen zijn niet de volle week werkzaam geweest). Steun van het rijk is voorloopig toegezegd. Aan het ver zoek van den raad aan het Kon. Nat. Steun comité overgebracht, om de door do gemeente veipehuldigde helft der getaxeerde waarde van de voormalige centrale keuken voor bestrijding der uilgaven der werkverschaffing te mogen besteden, kon door het K. N. S. niet worden voldaan, daar het thans niet meer aan de werk verschaffing kon deelnemen. Burg. en Weth. stellen voor hun machtiging te vcrleencn, om de werkverschaffing op den bovenvermelden voet. voort te zetten tot een nader door den raad te bepalen tijdstip. Inzake het reeds veel besproken destijds omgereden pothuis tegen het perceel vau den heer Saiorné in de YValstraat, zijn Burg. en Weth. met dezen tot overeenstemming gekomen, dat de gemeente f 1000 betaalt voor de schade waai onder dan de f200 die de firma Wibaut betaalt en de grond waarop het pothuis heeft gestaan in beheer en eigendom overgaat aan de gemeente. Zij stellen den raad voor deze regeling goed te keuren. Burg. en Weth. stellen den Raad voor het sportterrein aan den Ivoudekerkschen weg op nieuw te verhuren aan de voetbalvereeniging „Vlissingen", doch nu tegen f 200 in plaats van f 150 per jaar. Ten slotte stellen zij voor 9,4 M2 gemeente grond aan de Oranjestraat te verkoopen aan J. F Sierevogel voor f 5 per .M2 of in totaal voor f 47. Voor de A.-R. Kiesvereeniging sprak gisteren de heer J. F. Heemskerk, lid der Tweede ICamer over: „Arbeid en Kapitaal". Spr. schetste het ontstaan en den groei van 't kapitaal en de wording van het erfrecht, besprak daarna de kwestie van landnationa lisatie, waarvan ook onder Israel sprake was iGen. 23:1326), bestreed de opvatting van het Marxisme over het kapitaal en noemde do vruchten van het kapitaal (rente en arbeid). Ook stond spr. stil bij de uitwassen als mammonisme en de Manchesterschool. Ook ver oordeelde spr. de medezeggenschap van den arbeider in het bedrijf. Na de rede werden o verschillende vragen gesteld en beantwoord. (Wegens gebrek aan plaatsruimte bekort. Red.) In een gisterenavond gehouden vergader- ring van de middenstandsverceniging „Gernosn- schappelijk Belang" werden als candidaten voos het. kleinbedrijf voor de nieuwe Karnat' van Koophandel gekozen de heeren W. Anker, P. G. Laernoes on A. J. J. Klijberg. De griep blijft in onze stad in steeds hevige mate heerschen. Hoewel Je epidemie van geen ernstigen aard is, zijn er toch helaas reeds enkele slachtoffers aan deze gevreesde ziekte bezweken. In vele bedrijven zijn velen van het personeel ziek; op'de Kon. Maatsch. „De Schelde" ontbreekt ongeveer lO.pCt, terwijl op de Geref. school en de Kathol, school na, alle inrichtingen voor lager onderwijs gesloten zijn. Ellewoutsdijk. De Secretaris der Kerk voogdij schi-ijft ons: Het door U overgenomen bericht luit „de Goesche Courant" van 18 Jan. j.l. is niet juiist. De pacht der landerijen bedroeg van 1914—1920 ruim f 3200 per jaar, thans ruim f 5300, dus nog lang niet dubbel zooveel. Wie rekenen kan, zal zien, dat de inkomsten met ruim f2000 zijn gestegen en niet met ruim f 3000. Dan is ook niet zoo wild geboden als de berichtgever laat voorkomen. 20 pet. der perceelen is zelfs lager verpacht dan den vorigen keer, 40 pet. gelijk gebleven of in geringe mate verhoogd, 15 pet. heeft bijna dubbel zooveel opgebracht en slechts 25 pet. bracht meer dan het dubbele op. (Dit was toch de eigen wil dor pachters!) Tot nog toe kwam het 'bestuur geen enkel geval ter oore, dat mên met moeite aan zijn verplichtingen k,on voldoen. De onjuiste berichtgeving is, door allerlei ver keerde gevolgtrekkingen, die er zoo licht uit te maken vallen, noch in 't belang der pachters, noch in 't belang der Kerk. idansweerd. Maan^g is bij den over weg van hol Kruiningsche station een ongeluk gebeurd wat betrekkelijk nog goed afgeloopen is. De heer v. d. Vliet, vee arts vau Kruiniugen, kwam met zijn auto in een flinke vaart aangereden. De hef- boomen van genoemden overweg waren ge sloten voor een in aantocht zijnden snel trein. De heer v. d. Vliet wilde intijds gebruik maken van cïc remmen, doch deze weigerden plotseling, de auto reed in volle vaart tegen een hefboom, zoodat deze in drie stukken brak. De auto kwam nu juist op do lijn waar de sneltrein over heen moest. De machinist, die nog juist bijtijds het ongeluk waarnam, kon geluk kig nog den trein vóór Me plaats des on- heils tot stilstand brengen. De auto was ©enigszins beschadigd, doch persoonlijk 1 ongelukken kwamen niet voor. (N.Z.Ct.) Ovezand. De Raad vergaderde 20 dezer. Present alle leden. Op het voorstel van Ged. Staten om het bedrag voor noodzake lijk levensonderhoud te brengen op f500 werd niet ingegaan en zulks gehandhaafd op f 600. Werd herbenoemd tot lid der Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs dhr. A. D. de Waal. Het pri mitief kohier hondenbelasting voor 1922 werd vastgesteld op f273. Een kohier hoof'delijken omslag voor de éersie 4 maanden van 1922 werd vastgesteld met een percentage van 0.58. Voor 1922 werd aangenomen de nieuwe regeling voor de Werkloosheidsverzekering. De rekening van de verlotingscommissie werd goed gekeurd met een goed slot van f3.83. Schore. Vrijdagmiddag, werden de kin deren der openbare school te Schore ©n ook de schoolkinderen van Schore, die in naburige gemeenten de Rj.K. en scho len met den Bijbel bezoeken, op gull© wijze door den Edelachtb. Heer Burgemeester van Schore getracteerd. Deze tractatie had plaats naar aanleiding van het 25-jarig feest der ambtsvervulling van den Burge meester op 14 Jan. 1.1. Kamperland. Dat de dood ieder ,uur wenkt, bleek wederom gistermiddag, in onze gemeente. Die 62-jarige L. K., die voor zijn bejaarde moeder om melk ging, zakte opi zijn terugreis ineen. Hulpvaar dige handen droegen hem naai' zijn wo ning, waaT D: Gelderman van Kortgene juist in deze gemeente aanwezig, spoedig ter plaatse kwam, waarop genoemde L. K. zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, eenige oogenblikken daarna overleed. Bruinisse. Woensdagavond trad alhiei als spreker voor den Chr. Zeelieden hond op de heel' K. Vink van Scheve- ningen, voorzitter der vereeniging. Een 4-tal personen gaven zich als lid op, zoodat de afdeeling nu 18 leden telt. Hieruit werd ©en bestuur gekozen. Voor zitter werd de heer Engel van Veen en secretaris W.. 'Okkerse P'z.., penningm. Sz. Jumelet Dz., en bestuursleden H. Ver stra te en C. van de Velde. 8t. Maartensdijk. Gisteren kwam de ge meenteraad voor de eerste maal in dit jaar bijeen, waarin de voorzitter aanlei ding zag de beste wfensehen uit te spre ken voor de leden en hunne gezinnen. De aan te gane geldleening a f 60.000 ten behoeve van de herstelling van een kaaimuur is thans door Ged. Staten goed gekeurd. Blijkens een schrijven van den inspec teur op de Volksgezondheid is de Raad niet bevoegd om tegelijk met de bepa ling van eene vei'hooging der jaarwedde van de g e m e en t e vroed vro u w een maxi mumtarief voor de accouchementen vast te stellen. Naar aanleiding daarvan Werd met 4 tegen 1 stem, die van wethouder Quak- kelaar, ©en voorstel van den heer Koop man om de in de vorige vergadering toegestane verhooging van f 150 in te trekken en haar een toeslag van f 4 te geven op de accouchementen inde ge zinnen, die in den Hoofd. Omslag zijn aangeslagen in de eerste 3 klassen. Aan de Chr. Zangver. Werd do Be waarschool toegestaan voor een te hou den uilvoering. Het reeds bekende ver zoek tot deelname in een auto-bus onder neming op dit eiland a f 5600 voor dezo gemeente, werd met 4 tegen 1' stem, die van den lieer Koopman, van de hand gewezen. Een verzoek om steun voor een gelijk doel van M. A. Hengstmengel te Roo sendaal werd aangehouden, in verband met meerdere aanvragen, die hangende zijn. Zoodra een werkelijk in de groote behoeft© gevoelde communicatie tot stand zal komen, zal de Raad wel niet onge negen zijn om financiëelen .steun te ver- Ie en en. Opnieuw zal voor den tijd van 5 jaar -ontheffing, worden gevraagd van de ver plichting tot het geven van onderwijs in vak j. Door drs. Bredius en Ralff te '»Gra- venhage is een rapport ingediend inzake de schilderijen, die wel groote historische maar niet die kunstwaarde bezitten als was.*,verwacht. Naar ruime schatting .zou den ,ze ten hoog;ste f 10.000 waard zijn, doch op eene veiling wellicht slechts f3000 opbrengen. De restauratie er van zal een 1' 1000 kosten, waarin de monu mentencommissie wel bereid zal gevon den worden de helft bij te dragen, ter wijl het museum voor Kunsten en Weten schappen te Middelburg de collectie stellig met groote erkentelijkheid in bruikleen zal aanvaarden. De heer Ilage zag zijn voorstel om te laten restaureeren met f 500 subsidie van voornoemde commissie en f500 van gemeld museum, die de collectie met den liefaamden beker dan in bruikleen kan krijgen, met algemeene stemmen aange nomen. Een amendement van den voorzitter op diens voorstel om den verzekeringspost voor deze schilderijen op te heffen en terug te brengen tot f5000, dit te bepalen op f 10.000 werd verworpen. Het vermenigvuldigingscijfier voor den hoofd, omslag aanvankelijk bepaald op 1.1. werd, met het oog op de vermindering van het heffingsbedrag teruggebracht op 1 pet. Bij het aangenomen voorstel tot wijziging dor 'begroeting wegens ingeko men jaarrekeningen, waaronder oolc een bedrag van onderhoud klokken enz., stelde dhr. Koopman, voor, het afgeschafte klok luiden gedurende driemaal daags weder iu eer© te herstellen, doch mocht slechts 2 stommen verwerven, terwijl er 3 tegen waren. Voorts zullen op enkele donkere punten der gemeente eenige lichtpunten worden aangebracht. Ned. He'rv. Kerk. Beroepen te Kampen P. de Looze Ie Ilenkum; te Oöstei'wolde J. Bus te Ouddorp; te Vollenhove H. P. Fort- gens te Rage Zwaluw©. (Bedankt voor Lienden door A. JH. de Geus te Veenendaal voor Oostei'haule door O. S. .Jellema te Sint-Anna,parochie. Geref.'Kerken. Aangenomen naar Rijsoord door D. Pol te Boskoop. Bedankt voor Wvckel dooir M. A. v. Pernis te Schoonr© woord. Geref. Gemeenten. Beroepen te Opheusden M. Hofman te Rijssen. 'Chrt Geref. Kerk. 'Beroepen te Lisse A. H. Hilbers le Enschedé. Zondag, 22 Januari. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds. Steiniz, nm. gemeentoverga- dei'ing (onderwerp„zang en eere- dienst"), av. ds. Homburg. Wilhelminadorp, vm. ds. Homburg, nm. ds-, Steinz. UHmmuu'inruxwi ■utuUMW»iw»a awWffli,%iwiMiwi»,iiii:—m Ongelukken. Een sergeant der mili taire politie, die op het spoorpad Essclucn— Roosendaal fietste, is door een trein aange reden en hoogst ernstig verwond. Te Rotter dam is in een goederenloods een 50-jarige man tusschen twee wagons beklemd geraakt. Zijn toestand is ernstig'. Te Rotterdam is een 22-jarig meisje, met haar kleeren in aanraking met een brandende gaskachel gekomen en zóó danig gebrand, dat ze nog denzelfden dag overleed. De Griep. Te Eindhoven is een 5-jarig Kind aan de griep overleden. Te Nistelrode heeft volgens de „Tel." de griep een kwaadaardig karakter. Vele kleinen zijn overleden. Te Etten is een persoon aan de griep overleden. Te Berchem zijn eenige personen aan de griep overleden. i Wegens het groot aantal zieken onder de machinisten is de stoomtram- dienst Den Haag'Rijswijk tijdelijk moeten wor den stopgezet. De moord in den trein. Naar aanleiding van de wijze waarop het onderzoek naar den moordenaar gevoerd wordt, schrijft de hoofdredactie (prof. D. Simons) van het „Weekblad van het Recht": „Wij raken omtrent de practjjk van onzo strafvordering do kluts gehcfel kwijt. Er is binnen het ressort van den officier van justitie te 's-Gravenhage zeer vermoedelijk een ernstig misdrijf gepleegd. De opsporing van den ver dachte kan berusten bij den met het opsporings onderzoek, de voorloopige informaliën belasten rechter-commissaris te 's-Gravenhage bij den officier van justitie in die plaats en bij do

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1922 | | pagina 2