Kerknieuws. Onderwijs. Leestafel. Verplaatst met ingang van 1 Feb'r. a.s. de telefoniste 2e kl. L. Collet van Goes naar Zierikzee. De Landbouwschool te 11 u 1 s t. Op Maandag 30 Januari zal de nieuwe Landbouwschool te Hulst plech tig worden ingezegend. Do plechtigheid zal ook worden bijgewoond door deri Commissaris der Koningin in Zeeland. De openbare en Christ, scholen Ie Oostburg zijn wegens de griep tijdelijk gesloten. Ook onder de leeraren en leer lingen der R. H. R. 'S. en normaal school zijn veel zieken, zoodat vermoe delijk deze ook gesloten Worden. Bij koninklijk besluit is de heer Pb. Mees, erkend en toegelaten als consul, met den persoonlijken titel van consul generaal van Zweden te Rotterdam, o.a. voor de provincie Zeeland. Reeds lang werd het gewenscht ge acht dat in de Wielingen vanwege het Nederlandsch loodswezen een stoomloods- boot wordt gestationneerd. Naar wij ver nemen zal dit nu eerlang geschieden. Het 14de regiment infanterie, thans te Middelburg en Vlissingen in garnizoen, zal naar 's Hertogenbosch worden over geplaatst. Door den Commissaris der Koningin is bepaald, dat de inlijving deï lichting 1922 zal plaats hebben te Middelburg in het gymnastieklokaal aan de Nieuwe- haven, op de volgende dagen en uren: 1 Maart 1922, des namiddags 2 uur: ploeg 1 van de hospilaalcompagniën, zie kenverplegers en ziekendragers), de lucht- vaartafdeeling, de vestingartillerie, de be- redenen der veldartillerie, de schoolcom- pagnie van den motordienst en de hu zaren 16 Maart 1922, des namiddags 2 uur: het oefeningsdetachement voor de konink lijke militaire academie, ploeg Ia van de wielrijders, ploeg Ia van de pioniers, ploeg I van de telegraaf- en verlich- tingstroepen van het regiment genie-troe pen, de pontonniers, de onberedenen der veldartillerie en de zeemilitie; 17 Maart 1922, ploeg Ia van de in fanterie;'des voormiddags te 10.30 uur: voor de lotelingen uit Walcheren en Zuid- Beveland; des namiddags te 2 uur: vool de overige lotelingen 7 Juni 1922, des namiddags te 2 uur: ploeg II van de hospilaalcompagniën (zie kenverplegers en ziekendragers), de lucht- vaartafdeeling, do vestingartillerie en de huzaren 18 Juli 1922, des namiddags te 2 uur: ploeg Ib van de infanterie, wielrijders en genietroepen 8 Augustus 1922, des nam'iddags te 2 uur.- ploeg II van do zeemilitie; 3 October 1922, des namiddags te 2 uu'r: ploeg II van de telegraaf- en ver- lichtingstroepon van het regiment genie troepen, de pontonniers en de beredenen der veldartillerie ploeg III van de hosplitaalcompagniën, (ziekenverplegers en ziekendragers), do luchtvaartafdeeling. de vesting artillerie en de huzaren 17 October 1922, des* namiddags te 2 uur: ploeg II van de onberedenen der veldartillerie 3 Nov. 1922, des voorm. te 10 uur: ploeg II van de infanterie voor de lotelingen uit Walcheren en Zuid-Beve land des namiddags te 2 uur ploeg II van de infanterie vooir de overige lotelingen, de wielrijders en de pionieTs van het regiment genietroepen. Middelburg. De markt geeft des Donder dags een mengelmoes van alle denkbal'e koopwaar te aanschouwen, gisteren werden er zelfs bankbiljetten van 1000 kronen verkocht voor 60 cent per stuk en werke lijk ze vonden hun weg. Goes. Gisteravond Werd voor een tal rijk publiek door den heer W. 't Hooft, Directeur van het Chr. Gem. Ivoor een toelichting gegeven van de tragedie „Atha- lie" van Racine, het stuk, dat genoemd koor op 8 Febr. zal uitvoeren. Na ope ning door den voorz., den heer J. Quak- kelaar, verkreeg dhr. 't Hooft het jyoord. Spr. deed, na een korte inleiding, eenige mededeelingen.over de opvoeding en vor ming van Racine, den fijnen, Vromen, Franschen geest, die door velen, omdat zij zijn Vroomheid niet begrepen, ver keerd is beoordeeld. De studie van deze tragedie, aldus spr., werkt geloofsverster- kend. Spr. schetst daarna het ontstaan van het werk en gaat daartoe terug naai den Franschen tijd van Lodewijk XIV. Hel Werk is vervaardigd op verzoek om een „gedicht", waaruit 1' amour (de liefde) is gebannen. Vervolgens werkt spr. het Bijbelsch ge geven uitde scheuring van het Joodsche rijk in een 10-s lammen- en 2-stammen- rijk, de invloedrijke positie van den hooge priester Jojada, het optreden van Athalia, de goddelooze doehtei' van Achab en Izebel en oprichtster van een Baals-tempel in de heilige stad, de moordenares van de nazaten van David, uitgenomen den jeug digen Joas, die in den tempel verborgen Iwterd gehouden en later werd gekroond, waarbij dan tevens Athalia om het leven kwam. Van dit dramatische gegeven heeft Ra cine een meesterstuk van groote waarde vervaardigd, dat door spir. in duidelijko en boeiende bewoordingen wordt weer gegeven. Behalve de reeds genoemde ko men daarin als voorname personen voör Abner, de generaal en Malthan, de rene gaat, de Baiilspriester. Het stuk vangt aan met een vroom gesprek, tusschen Jojada en Abner, waarbij de eerste den laatste wijst op de trouw en de macht van Jehova. Ook zegt Abner steun toe, indien weer oen koning Davids troon bestijgt. Jozebeth, de vrouw van Jojada, durft echter nog niet bewilligen in do kroning van Joas, uit vrees voor over macht. Het gebod van Jojada wordt echter ver hoord. Athalia ontrust door een angst:gen droom, komt in den tempel en ziet daar een kind. Zij' wil weten, wie dat is. In dit verband komt duidelijk uit het karak ter van den verrader Matthan. Uitvoerig staat spr. stil bij de ontmoeting tusschen Athalia en Joas, waarbij de laatste toont een knaap van buitengewonen aanleg te zijn en do eerste haar haat tegen David's huis lucht. Athalia gaat heen. Ze ziet af van haar bange vrees, maar nu komt Malthan, en vraagt naar hij zegt uit naam der Vorstin het kind. Jozebeth ontraadt dit en over Jojada wordt do profetische geest vaardig, waardoor hij zelfs de komst van den Messias bezingt. In het laatste bedrijf heeft vol Wijding en in stilte de zalving en kroning va.n Joas plaats. Ge durende dio kroning maakt Athalia zich gereed qm den tempel in brand tc steken. Nog eenmaal komt het voor Jojada er op aan stan l te houden, als Abner hem nog tot toegeven tracht te bewegen. Maat Joas wordt tot koning uitgeroepen en huiten den tempel weiden Athalia en Matthan gedood. Voor deze boeiende voordracht dank te daarna de voorzitter den spreker en wekte op tot het bijwonen der uitvoering op 8 Februari. Dhr. 't Hooft eindigde met dankgebed. Met hartelijken dank ontving do Wijkzuster f5 voör verleende hulp. be nevens voor de zieken f5, f 1 en aan bespaarde halve centen f 2.92 Vs'. Vlissingen. Voor de Chr. Studie-club hield gisteravond in de Nieuwe Kerk ds. Joh. de Groot, Ned. Herv. pred. een lezing met lichtbeelden over „Nieuw licht op het Oude Testament". Voor een aandach tig gehoor behandelde spreker zijn onder werp, 't wellc door de lichtbeelden ver- verduidelijkt werd. Driewegen. Die raad vergaderde 19 de- zei'. Present alle leden. Tot lid der Com missie van Toezicht op1 het onderwijs werd herbenoemd de beer P. van Loo. Het percentage voor de plaatselijke in komstenbelasting voor 1922/23 werd be paald op 1 Vl'. In de begi'ooling voor 1921 werd een wijziging aangebracht, ter wijl er ook af- en overschrijvingen plaats hadden, flet kohier honden werd opge maakt op f 160. J Paauwe ki'eeg 3 maan den ontheffing van hoofdomslag, terwijl de Wed. de Dreu naar de 144eklasse werd teruggebracht. Eien instructie voor den bouwkundigen opzichter werd vast gesteld. Die Motor- en Rijwielverordening zal 1 Maart in werking treden. Het ko hier hoofdgeld ove'r de, 4 maanden van 1922 we'rd opgemaakt op f 2815.08 of 1.35 pet. Kapeile. Gisterenavond kwam de Land- bouwvereeniging alhier bijeen onder presidium van den heer J. Ganseman. De secretaris gaf verslag over het afgeloopen vereenigingsjaar. De veroeniging is vermeerderd met negen leden', en telt er thans 157. Aangekocht was in totaal 192900 K.G. hulpmeststoffen en 74140 K.G. kalk. De inkomsten bedroegen f34101.34; de uitgaven f34070.11; batig saldo f31.23. Als bode werd benoemd M. de Jager Gz. Voor ka- toenmeel bestond nog geen animo, later kan nog opgave volgen. Besloten werd om een verzoek aan B. en W. te richten om de va- cantie in plaats van Augustus, in Juli te doen vallen, met het oog op bet bessen plukken. De aanbesteding van de Kunstmest die voor <d(e vergadering had plaats gehad, werd bekend gemaakt. 61400 K.G. Superphos- faat, gegund aan D. Scheele, Torneuzen voor 1' 3.43 per 100 K.G. 32700 K.G. Ammoniak Superphosfaat voor f 9.67 gegund aan de Mij lot In- en Verkoop van Hulpmeststoffen, hij kantoor Middelburg. 920Ó K.G. Zwavelzure Am moniak en 22500 Chili gegund aan C. L. van Dalen te Stavenisse, voor resp. f 19.60 en f 15.16. 7700 K.G. Patentkali aan Zeeuwsche Voeder en Kunstmesthandel voor f 7.81alles per 100 K.G. franco postbrug of station Kapeile. Op verzoek der leden werd besloten voor 1922 het lossen aan te besteden. 's Gravenpolder. Donderdagavond verga derde de Raad. Afwezig met kennisgeving de lieer Felius. De voorzitter deelt mede, dat B. en W. een conferentie hebben gehad mot de vertegenwoordigers van het Kolenfonds en den heer Geelhoed, en dat door den heer Geelhoed de zakken aan het fonds zijn betaald. Thans komt in bespreking wijziging gemeentebegrooing 1922. B. en W. stellen voor, 75 opcenten te heffen op rijksinkomstenbclasting en 75 op centen op de vermogensbelasting en tot Mei de gewone hoofdelijke omslag. De heer Schou ten is 'hier tegen. Ily verwijt de welh. dat zo het Kapitaal te veel belasten. Vele arbeiders betalen dan geen gemeentebelasting. Weth. Joziasse zegt., dat zij dan een gemeentebelasting krijgen, die niet progressief is; zoodat de. belastingdruk dan meer op de mindergegoeden komt. De heer Vermue stelt voor, 60 opcenten op rijksinkomstenbelasting en op vermogens betasting. En de rost per hoofdelijken omslag. Dit wordt aangenomen met 4 tegen 2,stemmen; de beide weth. Thans komt een verzoek van den heer Jonker, om bij gelegenheid van een feestavond van de Korfbalclub alhier den bur gemeester te machtigen, het sluitingsuur te verlaten. Weer over de kwestie sluiten. Schou ten wil zo vrij laten. Weth. Joziassie zegt: „Wat u hier verkondigt, daar is het commu nisme in Rusland een uitvloeisel van, dit was ook reeds een valsche leuze in het Paradijs." Hji merkt tenslotte op, dat de Raad het verzoek niet toestaan kan en er moet wijziging in de politieverordening plaats vinden. Besloten wordt de commissie tot wering van schoolver zuim te bréngen op vijf leden en een rekening courant aan te gaan met de boerenleenbank, tot een bedrag van f 5000. Daarna besloten zitting. Ellewoutsdijk. Woensdag vergaderde de 'Gemeenteraad, ^fwezig de heeren Lu- toijn en Nieuwienhnize. Medegedeeld werd, dat door .den Burgemeester is geprote steerd togen de ver afgelegen plaats Van hot te bouwen spoorwegstation, maai' dat om technische redenen hierin geen ver andering meer kan komen. Dat de beur zen voor de Ambachtsschool dit jaar niet meer kunnen worden uitgereikt. We gens :h,et bedanken van de hoeren W. Oole en J. C v. Wijk wierden in de com missie tot wering van schoolverzuim ge kozen de heeren C. J. Pi v. Liere en L. v. Boven. Bij de wijziging der gémeente- begTooting deelde de voorz. mede, dat de havenrechten plm. f 3500 boven de taming zullen opbrengen. De begrooting voor 1922 van den Keuringsdienst van Waren te Goes kon geen goedkeuring ver werven, als zijnde veel te groot opgezet. Met algemeene stemmen werd besloten B. en W. op te dragen tegen deze hooge uitgaven met kracht te protesteeren. uitgaven met kracht te protesteeren. De voörz. doelde nog mode, dat er plannen bestaan tot een gezamenlijke actie van gemeentebesturen tegen deze buitenspo rige bodragen (f 98000 aan uitgaven, plus verschillende memorieposten). Bij' de rond vraag, vestigt dhr. Koole de tiandacht op een voetpad op den Wehlijk en vraagt plaatsing van een brievenbus op' de ha- Ven. 't Eerste zal verbeterd worden, 't laatste zal worden aangevraagd. De zelfde klaagt over het hardrijden mot [wagens doör het dorp (hieraan zal aan dacht worden geschonken) en vraagt: of bij nieuwbouw aansluiting aan de waterlei ding, verplichtend is, \vat de vooTz. ont kent. Op een vraag van dhr. Meulen- be'rjg, zegt de voorz., dat de wegwerker in 't geheel© dorp de straten Wekelijks schoonmaakt. Dhri M. klaagde n.l. ove'r ongelijkheid in dezen. Dezelfde vroeg of, hel aantal gevallen van roodvonk on der schoolkinderen, niet de aanschaffing van ecu ontsmettingstoestel wettigde. Dc voort/, achtte de Waarde hiervan niet zoo heel g'root. Daarna sluiting. Koudekerke. Woensdagavond had alhier een propaganda-vergadering plaats voor de drankbestrijding, met medewerking van de afdeeling Vlissingen der -Nationaal Christelijke Geheelonthouders Vereen. Na opening door ds. Postma (sprak een 'kapitein van het Nationaal Reddingsleger, die er op wees, dat de strijd van beide vereenigingen één is, doch het doel van het Reddingsleger verder gaat, dooi' 'de zorg voor de verwaarloosde kinderen en het oprichten van tehuizen. Een gehouden collecte bracht op f6.22. Door een dameskoortje werden ©enige liederen ten gehoore gebracht, welke zeer in den smaak van het publiek vielen. Eenige hu moristische voordrachten brachten de lach spieren in beweging, en alles tezamen deed dezen avond recht genoeglijk fiijn. Arnemuiden Alhier komt bij het vee van den landbouwer J. Pouwer mond- en Klauwzeer voor. De hofstede staat onder toezicht. Zierikzee. Maandag 16 Januari had de derde jaarvergadering plaats van de Gym nastiekvereniging „Rust Roest". Aanwe zig waren 40 leden. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat de Vereniging nog steeds in bloei toenemende is. Er zijn ongeveer 80 leden. Er zijn 3 uitvoe ringen gehouden, waarvan één in de open lucht. De vereeniging verwierf 2 zilveren medailles. 23 November reikte ter gele genheid van de uivoering de Burge meester, Mr. A. J. Fokker, het vaandel uit. 2 Tunimarschen werden er gehouden respectievelijk 15 en 25 K.M. Uit het ver slag van den .penningmeester bleek, dat er een batig saldo was van f208.33. In het bestuur kwamen geen veranderingen voor. D© Directeur, dhr. N. J. Visser, werd namens de vereeniging een zilveren armband horloge aangeboden met het ver- eenigingsmonogram. Oosterland. Gisteren werd het nieuwe zuiggasgemaal van het waterschap Ooster en Sint-Jansland, hetwelk het voormalige stoomgemaal vervangt, officieel geopend. Met het Bestuur waren vele jgenoodigde Ingelanden aanwezig, evenals vertegen woordigers van het Bureau, W. C. en K. de Wit, ingenieurs te Amsterdam, onder wier leiding verscheidene gemalen in ver schillende plaatsen worden opgericht. Na dat de machine geruimen tijd gewerkt had, om verschillende proeven te nemen aan gaande het verplaatste water, kolenver- bruik enz., werden door den Dijkgraaf den heer L. J. van Vessem eenige woorden gesproken, die in het kort werden beant woord door één der vertegenwoordigers van het Bureau de Wit, welke zeide dat de uitkomsten der proefneming aan de gestelde eischen beantwoorden, doch aan gaande het waterverzet en kolenverbruik nog geen juiste cijfers konden genoemd worden, daar dit nog nauwkeuriger moest uitgewerkt worden, hoewel het watervefeet ongeveer 150 M3 per minuut bedroeg. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te 's-Iieerenhoek-Nicuwdorp J. Ilofker le Waterlandkerkje (die de toezegging van beroep reeds aannam). Aangenomen naar Amersfoort door K. J. van den Berg te Ermelo. Bedankt voor Rotterdam door G. Venema te Koudum en H. A. Leenmans te Bode graven. HANSWEERT. Op Zondag 22 dezer zal hel nieuwe Kerkorgel in do Ned. Herv. Kerk in gebruik genomen worden en zal dien dag bespeeld worden door dhr R. G. C. Revecoeur organist te Enkhuizen. Wolfaartsdijk Woensdagavond hield de Chr. Schoolvereeniging hare jaarvergade ring. De voorzitter, de heel' D. P. Goet- heer operide het samenzijn op de gebrui kelijke wijze en sprak een hartelijk en ernstig openingswoord, waarin hij. ons be paalde bij onze heilige roeping in de op voeding der kinderen. Na de verslagen werden de aftredende bestuursleden D. P. Goetheer, F. Caan en J. L. Goetheer met groote meerderheid van stemmen her kozen en lieten zich die herbenoeming wel gevallen. Daarop volgde een rede van den heer W. A. van Wijk, die tot onderwerp had„Op audiëntie bij den minister van Onderwijs". Op pakkende en eenvoudige wijze behandelde hij de leerplichtwet. Een aangename rede was het, maar de strenge bepalingen der leerplichtwet klonken min der aangenaam. Nadat nog enkele zaken waren afgehandeld, sloot op verzoek van den voorzitter de heer van Wijk dè vei*- gadering met dankgebed. Terneuzen. Onder leiding van den Voor zitter van het schoolbestuur, den heeit J. J. de Jager werd 'gisteravond in het gymnastieklokaal aan de Groenlaan de eerste ouderavond gehouden. Geopend met het zingen van Ps. Göf 2 ten gebed, hield de voorzitter een kort openingswoord. Ver volgens werd het woord gevoerd door de heeren P. J. Koole, J. Christiaanse en C. G. Meijer, die achtereenvolgens behan delden: „Het Zendingsonderwijs op onze Chr. Scholen"; „Het handelsonderwijs op de M.U.L.O.-school"; ,,IIet gezag en de meester". Deze inleidingen gaven stof tot aangename bespreking. Zeer zeker zullen allen, waaronder ook verschillende moe ders, tevreden huiswaarts gekeerd zijn, over al hetgene zij vernomen hadden. Rij het scheiden werd de wensch uitgespro ken spoedig weer een dergelijke bijeen komst te hebben. Te 's Gravenhage is op bijna 65-jari- gen leeftijd overleden rector L. J. J. Hageraats, geboren aldaar. Hij werd in 1883 priester gewijd, en begon zijn loop baan als kapelaan te Zierikzee; later werd hij leeraar aan het Seminarium te Hage- veld, en in 1897 rector van het R.-K. weeshuis e n oudeliedengesticht in Den Haag. Hij was een ijverig geschied- vorscher en is o.a. te Goes omstreeks 1897 opgetreden met een lezing over den Koning-Stadhouder Willem III, op wiens leven hij een zeer objectieven kijk toonde te bezitten. Geslaagd te Leiden voor het doc- toraal-examen rechten de heer H. C. Gie- ben te Middelburg. Te Wageningen voor het Candidaatsexamen richting Ne- derlandsche landbouw de heeren J. P. van A,artsen, B. v. d. Burg, M. C. Kik, J. B. Obbink, H. Smit en L. de Vries. Ob Zuid- en Noord-Bevefand. Herv. Kerk. Zondag 22 Januari. Baarland, nm. ds. Pont (Bed. H. Av.) Biezelinge, 9.30 ds. Jonker, 2 u. geen dienst. Borssele, vin. en nm. ds. F.Ienbaas Colijnsp'aat, vm. ds. Mol van Kats, n.m. ds. Feijkes. Driewegen, 9.30 u. ds. Kalshoven. Ellewoutsdijk, vm. ds. v. Leeuwen. 's-Gravenpolder, nm. ds Gerretsen. Hansweert, 9.30 u. ds. Waardenburg. Heinkenszand, vm. en n.m. ds. Netelen bos. 's Heer Arendskerke, vm. en nm. ds. de Voogd. 's Heei'enhock, vm. ds. Gerretsen (Bed. H. Av.) 's II. Abtskeïke, vm. en nm. ds. v. d. Plassche. 's II. Hendrikskinderen, vm. en nm. ds. Kamsteeg. Hoedckenskevke, nm. ds. v. Essen (Bed. II. Av.) leï'seke, vm. leesketk, nm. ds. Visser. Kamperland, vm. en nm. ds. de Wijk. Kapeile, 2 u. ds. Diederiks van Krui- ningen. Kattendijke? Kats, vm. ds. Feijkes van Colijnsplaat. 5.30 u. ds. Mol. Kloetinge, vm. ds. Meloen, n.m. geen dienst. Kortgene, vm. en nm. ds. Miskotte. Krabbendijfce. vm. leeskerk, 2 u. ds. Jonker. Kruiningen, vm. ds. Diiederiks. Nieuwdorp, nm. ds. v. Leeuwen (Dankz.). Nisse, vm. ds. Pont. Oudelande, vm. ds. v. Essen, (Voorber.) nm. geen dienst. Ovezand, 2 u. ds. Kalshoven. Schore, vm. en nm. ds. Klomp (Bed. H. Av. en Dankz.). Rilland, vm. ds. Visser. Waarde, 9.30 en 2 u. ds. v. Maanen. Wemeldinge, 9.30 en 1.30 u. ds. Drost Wissenkerke, vm. en nm. ds. v. d. Linde. Wolfaartsdijk, vm. en nm. ds. Mantz. Op Walcheren. Aagtekerke, vm. ds. Seulijn. Arnemuiden Biggekerke, vm. ds. Koeniekoop. Domburg (in de Geref. kerk), av. 6.30 u. ds. Hak. Gapinge, 9.30 u. dhr. Calliber. Giijpskerke, vm. en nm. ds. Vaandrager. Kleverskerke, vm. ds. Wauters. Koudekerke, vm. ds. de Groot, nm. geen dienst. Meliskerke, nm. ds. Postma. N. en St. Joosland, vm. en nm. ds. v. Garderen. Oostkapelle, 9.30 u. ds. Hak. Ritthem, vm. en nm. ds. Sundermeijter, Serooskorke (W 9.30 en 2 U. dr. Gun ning. St.-Laurens, vm en nm. ds. v. 't Iloff (Bed. H. 'Av. en Dankz.) O.- en W.-Souburg, 9.30 u. ds. Graves v. Willenswaard. Veere, vm. dr. Weijland. Vrouwepolder, nm. ds. Bastiaanse. Westkapellc, nm. ds. Reus. Zoutclando, 2 u. ds. Graves v. Willens- wuard. 't Zand, 10 u. ds. Postma (Bed. II. Av.), 2.30 u. ds. Koenekoop (Dankz.).' Vlissingen (Groote Kerk), 9.30 u ds. Heus. Geref. Kerken. Baarland, vm. en nm. ds. R. Brouwer. Borssele, vm. en nm. leeskerk. Domburg, vin. en nm. ds. Wolff. Driewegen, vm. ©n nm. ds. H. Brouwer. Gapinge, 9.30 u. en 2 u. dhr. Punt (Voor ber. H. Av.) Gee'rsdijk, vm. ©n nm ds. F. Staal, 's Gravenpolder, 9.30 en 2 u. leeskerk. Grijpskerke, vm. en nm. ds. De Jager. (Bed. II. Av. en D'ankz.) Heinkenszand, vm. en nm. ds. v. Dijk, lerseke, vm. en nm. ds. Meijer. Kapeile, 9.30 en 2 u. ds. A. Scheele. Kamperland, 9 en 2 u. leeslce'rk Krabbendijke, 9.30 en 2 u. leeskerk. Kruiningen, vm. cn nm. leeskerk. Nieuwdorp, vm. en nm. ds. Doekes. Oostkap'clle, vm. en nm. ds. W. Fabe'r, (Bed. H. Av. en Dankz.) Schoondijke, 9.30 en 2 u. ds. Goris. Veere, vm. en nm. ds. Wessels. (Bed. II. Av. en Dankz.). Westkapolle. vm. en nm. leeskerk. Wemeldinge, vm. ©n nm). leeskerk. Wissenkerke, vm. en nm. ds'. v. d. End©. Wolfaartsdijk, vm. en nm. ds. Lanting. Geref. Gemeenten. Middelburg, vm., nm. en av. ds. Ver hagen. Goes, 9.30, 2 en 6 u. leeskerk. Borssele, 9, 2 en 5.30 u. leeskerk. t Hoedekenskerke, 9, 1.30 ten 5 u. ds. Vreug den bil. (Z.EeTvv. was vorigen Zondag ongesteld.) Krabbendijke, 9, 1.30 en 5.30 Ti. dhr. Remein. Chr. Geref. Kerk. Biezelinge, 9.30 en 2 u. leeskerk. Vrije Evangel. Gemeenten. Wemeldinge, 9.30 u1.30 en 5.30 u. dhr. Sevensma van Amsterdam. Tholen en St. Filipsland. Ned. Herv. Kerk. Annaland (St.), 9.30 u. leesk. 2 u. ds. Datcma. Oud-Vossemeer, 9.30 u. ds. v. Griethui zen, 2 u. leeskerk. Poortvliet, 9.30 u. ds. Verschoor, 2 u. leeskerk. Maartensdijk (St.), 9.30 u. leeskerk, 2 u. ds. Keiler. Scherpenisse, 9.30 u leeskerk, 2 u. ds. Los, Stavenisse, 9.30 u leeskerk, '2 u. ds. v. Griethuijsen. Tholen, 9.30 u. ds. Datema, 2 u. ds. Verschoor. Geref. Kerken. Anna Jacobapolder, 9.30, 2 en 5.30 u. leeskerk. Oud-Vossemce'r, 9.30 en 2 u. ds. Staal, 6 u leeskerk. Poortvliet, 9.30, 2 en 6 u. leeskerk. Tholen, 9.30 en 2.30 u. leeskerk. Geref. Gemeenten. Scherpenisse, 9.30, 2 en 5.30 u. leeskerk. Stavenisse, 9.30, 2 en 5.30 u. leeskerk. Maartensdijk (St.), 9.30, 2 en 5.30 u. leeskerk. Tholen, 9.30, 2 en 6u. leeskerk. (Dins- dagav. 6 u. ds. Vreugdenhil van Borssele.) Schouwen en Duiveland. Ned. Herv. Kerk. Bruinisse, 9.30 en 5.30 u. ds. Waarden burg. Nieuwerkerk,. 9.30 u. ds, v. d. Linde. Oosterland, 9.30 en 2 u. Dr. Weeda, n.m. Bed. H. Doop. Zonnemaire, 9.30 u. ds. de Letir. Geref. Kerken. Brouwershaven, 10 en 3 u. leeskerk. Bruinisse, 9.30 en 2 u. leeskerk. Haamstede, 9.30 en 2 u. ds. W. Goed- huij's (Bed. H. Av. en Dankz.). Nieuwerkerk, 9.30, 2 en 5.30 u- cand. Wiersinga van Kampen. Oosterland, 9.30, 2 en 5.30 u. leeskerk. Zierikzee, 10 en 6 u. ds. Wielenga. Zonnemaire, 9.30 en 2 u. ds. Z. Hoek. Chr. Geref. Kerk. Zierikzee, 10 en 6 u. ds. v. d. Molen, 2 u. leeskerk. Geref. Gemeenten. Bruinisse, 9.30, 2 ©n 5.30 u. leeskerk. Nieuwerkerk, 9.30, 2 en 5 30 u,. leeskerk. Oosterland, 9.30, 2 en 5.30 u. leeskerk. Oud-Geref. Kerk. Bruinisse, 9.30, 2 en 5.30 u. leeskerk. Nieuwerkerk, 9.30, 2 en 5.30 u. leeskerk. Oosterland, 9.30, 2 en 5.30 u. leeskerk. Timothens van deze week bevat II van, „De Heilige Schrift", van wijlen prof. Ra vi nek als meditatie. Van den hoofdredacteur een exegese van Rom. 3:22 e.v. Een mooie reeks „Wintervogels" wordt geopend met de Specht. Brouwer geeft een onderhoudend opstel over De Valera. Een paar illustraties en een bijschrift van H. W. A. in poëzie vertolken

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1922 | | pagina 2