n Weiland af 1 i\o Woensdag 18 Januari lif'l 36e Jaargang 1 en. I Buitenland. Reriames. r ID TE KOOP Boomgaard bij inschrijving als nieuwe Wijopeën, ,ré| gevraagd, 1 f» M FEUILLETONi John Ward en zijne Vrouw. 1020; en 3o. eiland aldaar G. Nieuwen- K:r gémet of Jan. 1920. -f 12, Winter, f 12.75, Haver nonerwten f 23 -f38. ist geling. 100 pond fa- iddenpïrijs per e'ren verkocht |4, middcnprij's particulieren 12 ct. aid V. P. N. rijs f 14 per {BERICHT. Iden ochtend lid doof het |t te De Bilt 772.0 te Ha- Den Helder. Van 18 Jan.: [krachtige Zui- wind, zwaar- ank olijk regen tetf. ongeveer 5 jaar rop staande Berg- p inlichtingen ver- Un der harst jareni lijk en eindigende .oogst 1925: jf&tf n Goes, behoerende oeve" in diverse Lssa. Ie verkrijgen bij den DER 1 HAVE te lN DE LINDE op t" en den Notaris ipelle. |iljetten in te leve- i 1 Februari 1922 Notaris HUVERS KOOP eurdersbedrijf. JAGER, Waarde. |SSER Jz., Grijps- Ie terstond een I burgergezin. ÏEK, Krabbendijke. .jr ienstbode Im. mol, Stations It per pond Gravenstraat, ct, Middelburg. Drukkers-Exploitanten; OOSTERBAAN LE COINTRE GOES L Bureaux: Lange Vcrststraal 68—70, Goes Tel.; Redactie no. 11; Administratie no. 58 Bijkantoor te Middelburg: Firma F. P. DHU1J, L. Burg. Tel. no. 259i 2)eZeeuw VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franco per post, f 3.—. Losse nummersf 0.06 Prijs der Advertentie n: rl—regels f 1.20, elke regel meer 39 c! Bij abonnement belangrijke korting. Ruimte van blik. In Amsterdam vergaderde Zaterdag ten tweede male de Vrijheidsbond. Tot de aanwezigen sprak Dr. Dresselhuis, voor zitter van den bond, een openingstrede. Uit dit openingswoord is nog weer op nieuw gebleken, hoeveel de liberale hes- ren nog altijd in de mars hebben. De gedachte, dat anderen, buiten den1 Vrijheidsbond, ook hun oordeel hebben over de publieke zaak, komt blijkbaar niet bij dc vrijheidsbonders op. Daarom mis schien wordt in die rede van Dr. Dressel'- huis zoo duidelijk kenbaar gemaakt, dat dc leiding van.den bond heel goed begrijpt, dat er een groots massa politieke, belang rijke en minder belangrijke, vragen is. Doch het is heel jammer, dat nergens in die rede voor eenig vraagstuk een aan nemelijke oplossing gegeven wordt. Het onvermogen der rechterzijde zelfs om bet onderwijsvraagstuk op te lossen mocht wel scherp worden gehekeld; niet waar de rechterzijde komt voor „onoplos bare moeilijkheid in den schoolbouw". Hoe eigenlijk die fmancieele gelijkstelling pre cies is, daarover geen woord. De rechterzijde kan nog wel komen met een „hernieuwde uitgave van de antiek, patio naai reeds zoolang veroordeelde Zon. dalgswet"; ald'us Dr Dresselhuis, die een ruimte van 'blik deelachtig is, welke ver baasd doet staan. Dr Dresselhuis kan in die vergadering .zoo spreken over de Zon dagswet, want daar zijn bijeen de men- gchen „met één beginsel, zoo oud als de menschheid zelve, de eerste voorwaarde voor ontwikkeling, voor ont plooiing van geestkracht, omdat dus daar in reeds ligt de bewuste doelzetting naar een hooger plan voor mensch en maat schappij: de vrijheid". Zeer sterk herinnert deze uiting aan wat wij lezen in Gen. 3:5 v.v. Het ligt voor de hand. dat voor Zulke „vrije" wijs heid elk ander denken hel; veld moet ruimen, al is het ook Hat er vragen overblijven van veel gewicht, die niet. zijn beantwoord en problemen waarvan, be halve de oplossing, zelfs de doelstelling onbesproken bleef. Wij zouden willen opmerken, dat die Zondagswet 't bijster slecht heeft getrof fen gedurende bijkans een eeuw van haar bestaan, onder het liberale bewind. En dat men nu in onze kringen krach tig opkomt om meerdere heiliging van Gods naam en Gods dag, dat streven is „antiek" in de oogen van deze vrije, wijze beeren. bezen wij in ons aangevuld concept- program van Actie inzake Binnenlandsch Bestuur o.a.„tegen ontheiliging van den Dag des Heeren worde opgetreden door krachtige bevordering van de Zondagsrust, in het bijzonder met betrekking tot de publieke diensten, de openbare middelen van vervoer, de openbare vermakelijk heden en optochten en de regeling der winkelsluiting" en wij ontdekken de meeste eenstemmigheid over de handha ving van deze eischen .op staatkundig] terrein in onze kiesvereenigingen, terwijl }iet Roomsche blad „Het Huisgezin" schrijft: Het concept, program van actie (Ier antirevolutionaire, partij, zooals het br thans uitziet na in de kiesvereenigin- gen te zijn behandeld, levert den onmisu baren grondslag voor samenwerking op", dan onthemde zich liberale wijsheid er van smalend te spreken van het zoo genaamde mystieke dogma der rechter- zijde. Naar het Engelsch van MAR,GARETHA DELAND. 70) Gedurende het overige van den rit waren beiden zeer stil. Eens, toen hij ophield om den buikriem voor haar aan te trekken, boog zij (zijn hoofd achter over en lachte hem toe. Hij beantwoordde dit slechts met een blik, jnaar dat was genoeg. HOOFDSTUK XIX. Gifford Woodhouse was niét geheel en al oprecht jegens zichzelven, toen hij zeide te gevoelen dat het tijd was naar Ashurst terug te gaan om zijne tantes een bezoek te brengen. Sedert dat vluchtig uitstapje in het voorjaar was hij onrustig en afge trokken geweest. Ondanks zijne strengste redeneering, begon de hoop weer in zijn hart te herleven. Dick For'sythe was piet te Ashurst gekomen, en Helena zeide een voudig dat zij wist dat Louisse niet met hem geëngageerd was. Waarom zou Gif ford dan niet naar Ashurst gaan? „Niet dat ik Louisse zal lastig vallen," De Grolndwetsherziening, Grondwetswijziging is m do Twee le Kamer achter den rug. De eindstemming volgt later. Daarna de behandeling door do Eerste Kamer en len slotte door' het meuv.'gefcozen parlement. Aan de hand van een overzicht van de .Telegraaf" geven we hier een overzicht, van dc belangrijkste wijzigingen 1. De uitdrukking „Koloniën on bezittingen in andere werelddeclen" is geschrapt, en er wordt thans bepaald dat het Koninkrijk der Nederlanden omvat bet „grondgebied van Ne derland, Nederlnndsch-lndië en Curacao." '2. Dc bepatmg dat voor iedere naturalisatie een afzonderlijke wet noodig is, is geschrapt. „Natur-disatie geschiedt door ot krachtens do wet" luidt het nu. 3 De regeling der troonopvolging is in, dezen zin gewijzigd,' dat: de vreemde vorsten of ex-vorsten, die tegenwoordig recht op erfopvolging bezitten, daarvan vervallen zijn verklaard. h. de erfopvolging beperkt wordt „lot de man of [de vrouw, die den laatst overleden Koning, in de lijn der afstamming van Jlare Majesteit Koningin Willielmina, het naast, doch niet verder dan in den derden graad van bloedverwantschap bestaat" in den vers ten graad, kleindochters en tantes van den laatst regeerenden vorst. c. de Koning, wanneer er geen bevoegde opvolger is, bij de wet waarover natuur lijk de Staten Generaal beslissen er één kan voordragen. d. wanneer de Koning van die bevoegdheid geen gebruik heeft gemaakt en er alzoo bij zijn overlijden geen bevoegde opvolger is, de Staten-Generaal binnen 4 maanden daar'na in dubbelen getale door den Raad van State worden bijeengeroepen, om in vereenigde ver gadering een Koning te benoemen. 4. Do bepaling, dat de Koning het recht beeft de Kroon van Luxemburg te dragen, is geschrapt. 5. Het qaarlijksch inkomen van de ledem van het Vorstelijk Ifuis is gebracht: voor den regeerenden vorst c.p f 1.200.000 behoudens het. inkomen uit de domeinen wanneer er een nieuwe vorst optreedt, kan het bedrag binnen twee jaar bü gewone wet wor den gewijzigd. Voor de Koningin-Weduwe op f 300.000, voor den Kroonprins op f 200.000 te beginnen met het 18e levensjaar welk bedrag bij huwelijk wordt verdubbeld. Verder wordt voortaan ook aan de dochter des Ivonings, die vermoedelijk troonopvolgster is, hetzelfde inkomen toegekend als aan den Kroonprins, eveneens to beginnen met het 18e jaar. Behalve de Koning en de Kroonprins zijn voortaan ook de Koningin-Weduwe en de vermoedelijke troonopvolgster vrijgesteld vnnl alle personeele lasten. 7. Het jaarlijkse)! bedrag voor onderhoud der Koninklijke Paleizen is gebracht op f 100.000. 8. De Koning mag geen oorlog meer ver klaren, „dan na voorafgaande toestemming van de Staten-Generaal". In ieder geval echter moet eerst geprobeerd zijn bet geschil „op te lossen door rechtspraak en andere vreedzame middelen." 9. Alle verdragen met vreemde mogendheden behoeven alvorens ze bekrachtigd worden, de goedkeuring der .Staten-Generaal. Dezelfde goedkeuring is vereischt voor de opzegging. „Andei'é overeenkomsten" dan verdragen moe ten zoo spoedig mogelijk aan de Staten-Gene raal worden medegedeeld. 10. De bestuursbepalingen inzake Oost en West-Indië, ziin redactioneel gewijzigd. De in wendige aangelegenheden worden grootendeels overgelaten „aan aldaar gevestigde organen, op de wijze, bij de wet vast te stellen." 11 Wanneer de Kamers zijn ontbonden, redeneerde hij; ,,'t is alleen maar om te weten of Én bovendien mocht hij zijne tantes toch waarlijk weieens gaan bezoeken. jHij verliet Lockhaven weinige dagen nadat John Ward te Chester over Ruiten- landsche Missiën gepreekt had. Hij had vernomen dat het eene „krachtige" ptrleek was geweest, en de ouderling D'ean zeide: „Het ware te wenschen dat onze gemeente er nut van had kunnen hebben." ,,Ik dacht dat zulke preeken ten voor- deele van de heidenen waren," zeide Gif ford, eene cigarette tnsschen zijne vingers draaiende, terwijl hij over de onderdeur van baas Deans winkel leunde en hem eene lange krul zag afschaven. „Ik dacht dat het om bijdragen te doen was." De ouderling zag hem plechtig aan en opende zijne lippen met groote bedaard heid. „Mijnheer Woodhouse," zeide hij, „daarin vergist gij u. Zij hebben ten doel ons te leeren dat de heidenen verloren zijn, opdat wij ons over onze eigene behou denis verheugen en ons haasten die aan te nemen, indien wij nog onbekeerd zijn." Terwijl hij dit zeide, zlag hij1 den jonk man strak aan, want iedereen wist dat de zaakwaarnemer Woodhouse niet ge regeld naar de kerk ging, en dus ver moedelijk geen Christen was. Daarop zeide baas Dean, terwijl hij de I De Lijfarts van wijten Konmg L^v.aul [Vil van EngelanU, ui; r goede re_ 1 Marienbad, schreef3 voorschrijven sulfaten verkreeg ik en bij oudere lvanSanatogennaaankwam kan do wet voor de nieuwe Kamers oen andoren zittingsduur vaststellen, dan de ige- vvone, die 4 jaar bedraagt. Eenzelfde bepaling is opgenomen voor do Provinciale Staten. 12. De dochter des Kotïings, die vermoe delijk troonopvolgster is, krijgt zitting in «Ion Raad van State, wanneer zij haar 18e iaar zal hebben bereikt. 13. De instelling van vaste collegiën van advies en bijstand aan de Regeering zal ge schieden bij de wet, die tevens hun benoeming, werkwijze en bevoegdheden regelt. 14. Opgenomen is thans de eed (verklaring, belofte) die een Minister bij zijn ambtsaan vaarding heeft af te leggen. 15. Het vrouwenkiesrecht'voor Kamers, Sta ten en Raad is in de Grondwet opgenomen. D<? bepaling inzake den stemplicht is ge schrapt. 17. De Eerste Kamer zal worden samenge steld volgens hot evenredig kiesrecht. 18. Zij, die van de verkiesbaarheid zijn ontzet, kunnen niet tot lid van een der Kamers van de Staten of den Raad gekozen worden, behoudens een enkele uitzondering, met hel oog op politieke misdrijven. 19. De schadeloosstelling voer leden der Tweede Kamer is op f 5000 gebracht, en voor den voorzitter op f 10,000. Bovendien krijgen zij vergoeding van reiskosten, een eigen pen sioen van f 150 per dienstjaar tol een ma ximum van f 3000 en een pensioen voor we duwen en weezen ook te verleencn aan die van de gewezen Kamerleden) volgens regels door de wet te stellen. 20. De zittingsduur der Eerste Kamer is gebracht op vier jaar. De leden treden tegelijk af. 21. De ministers mogen zich in de Staten- Generaal doen bijstaan van ambtenaren. 22. Ook voor de Ministers, de Regeeriugs- commissarissen en de in het vorig punt be doelde ambtenaren is de parlementaire on schendbaarheid opgenomen. 23. Stemmingen over personen in de Staten- Generaal zijn slechts geldig verklaard, wanneer liet aantal ingeleverde briefjes, fen minsl(e de helft plus één van het aantal bedraagt. 24. De indiening van twcejaarlijksclie be- grootingen is mogelijk verklaard. 25. Mogelijk wordt de ontbinding der Prov. Staten, gelijktijdig met die der Eerste Kamer. 26. De leekenreclitspraak in burgerlijke ge dingen is mogelijk gemaakt. 27. Do gewone wet zal kunnen voorschrijven dat de lextun van de rechterlijke macht op een bepaalden leeftijd omsiag moeten nemen. 28. De bepaling is opgenomen, dat bij ge wone wet de voorwaarden worden gesteld waar onder aan hen, die gewichtige gewetensbezwa ren hebben tegen den militairen dienst, daarvan vrijstelling wordt verleend/ 29. Aan andere lichamen, dan in de Grond wet genoemd, zal verordenende bevoegdheid gegeven kunnen worden. 30. In bepaalde gevallen te regelen bij de wet. zal de gemeenteraad een stuk van zijn bestuurstaak kunnen overdragen aan andore organen. kirullen uit zijne schaaf trok! en zie op- een hoop wierp, het een en ander, dat Gif- ford zijne cigarette deed vergeten, ter wijl hij met een ernstig gezicht luisterde. „Ongeloof in de Kerk," „het voorbeeld voor onze jongelui," „de ketterij' van de predikantsvrouw." Dat was de eerste maal dat Gifford zulke aanmerkingen ge hoord had, maar er was zoo iets dreigends in Deans stem, hoewel hij de bedreigiing niet onder woorden bracht, dat de jonk man met een bezwaard hart over Helena vertrok. Hij kon zelfs in de vreugde van zijne tehuiskomst die beziorgdheid niet ver geten, en als men naar haar vroeg, gal' hij behoedzaam ingekleede antwoorden, in strijd met zijn gewone openhartigheid. Louise merkte dit op en verwonderde zich er een weinig over, maar misschien was zij er meer door geërgerd dan ver ontrust. De beschroomdheid, waarmede zij hem verwelkomde, werd door Gifford geheel verkeerd begrepen. „Waar diende het eigenlijk toe dat ik gekomen hen?" dacht hij. „Hoe de kan sen ook voor Forsythe staan, zooveel is zeker dat zlij zich aan mij niets gelegen laat zijn. Vroeger had zlij, ten minste, nog dien ouden vriendschappelijken toon; maar idat is nu ook uit. Ik had het moeten weten. Ik ben een gek geweest dat ik weer in Hiermede hebben wjj de voornaamste wijzi gingen aangegeven. Verschillende anderen zijn van ondergeschikte beteekenis. De Toestand. Van het buitenlandsahe erf is heden weinig nieuws te melden. De ontmoeting tusschen het kabinet Poincaré en de Fransche kamer moet nog plaats hebben. Om de situatie in het Engelsch-Fransch conflict duidelijk te schetsen, nemen wij over de volgende populaire voorstelling, door de „N. P. Gr. Ort." gegeven: lOp de speelplaats van een school staat, kijvend en kibbelend, een troep jongens. !A, een sterke, gespierde knaap, staat met een spijtig gezicht het stof van zijn kleeren te slaan. Hij heeft „gelegen". Zijn gehavende kiel en de blauwe plekken onder zijn oogen getuigen, hoe hij- er van langs heeft gehad. Dicht hij hem staat een minder forsch gebouwde jongen, dien we B. zullen noe men. Hij trilt nog vam «pwindingt' fefe houdt in de eene hand een lat met spij kers, in de andere een geopend knipmes. Tusschen hem en A. ging eigenlijk de ruzie. jHad hij 't alleen met A. moeten uitvech ten, dan zou een ongegeneerd pak ransel zijn deel zijn geweest. C., D. en E. spron gen hem echter bij en met hun hulp ge lukte het B den sterken A onder te krij gen. Nu. A echter weer overeind krabbelt, komt bij R de vrees voor wraak boven. Hij weigert, de lat met spijkers en het knip mes op te bergen, hoe de anderen ook hun best doen, hem daartoe te bewegen. Wat nu te doen? Hem die gevaarlijke dingen af te pakken? Maar dan ontstaat er een nieuwe vecht partij, misschien nog heviger dan de vorige. C. krijgt een inval. „Weet je wat?" zegt hij tot den ruzieuzen B: „hier heb je mijn hand er op, dat ik je helpen zal, als men je onverwachts op den nek springt; kom, sla toe en blijf dan niet langer met dat mes en die lat zaniken!" Lees nu voor A Duitschland; voor B Frankrijk en voor C Engeland en ge ziet terstond de drijfveeren, die Lloyd George noopten, dat schijnbaar voor Frankrijk zoo hegeerlijke defensieve verdrag te hel pen ontwerpen. De bedoeling er van is, Frankrijk een argument te ontnemen voor zijn weigering om zijn strijdmiddelen zijn leger en zijn vloot te besnoeien. De resultaten der drooglegging. Naar de „Chicago Tribune" uit Was hington verneemt, heeft Emory F. Hay- nes, Zondag bij gelegenheid van den twee den verjaardag van Amerika, s droogleg ging een rede gehouden, waarin hij o.m, zeide, dat het aantal verbruikers van al coholische dranken in de Vereenigde Staten op het oogen blik ongeveer 25 mil- lioen lager is dan twee jaar geleden. In 59 typisch-Amerikaansche steden zijn in het geheele jaar 1921 109.768 personen gearresteerd. In 1917 bedroeg het aan tal aangehoudenen in dezelfde steden 316.842. Tegelijkertijd is het sterftecijfer van 9.80 op 8.24 gevallen. Gedurende de laatste twaalf maanden werden door de ..dSCy"ambtenaren 950.000 gallons ter waarde van 13 millioen dollar in beslag genomen. Verder namen deze mannen „bij de uitoefening van hun plicht" 600 automobielen, 40 schepen, verschei- het vuur ben geloopen. Ik ben blij dat die jongen er niet is. Als hij komt, ga ik heen." En zoo Zwierf hij mistroostig rond, met de handen i'n zijne zakken en eene ver drietige uitdrukking oy zijn gelaat, die zijne tantes niet weinig bedroefde. Zulk een volwassen neef te logeeren te hebben had ook wel iets hinderlijks voor haar. Zij waren zoo lang Zonder een man in huis geweest; zij bemerkten nu voor 't eelTst dat hij veel plaats linnam, en begrepen dat hij in de onderwerpen van hare ge sprekken geen belang kon stellen. „Misschien," zeide de slimme Miss R.uth, „heeft hij in Lockhaven een aardig meisje gevonden en mist hij haar hier. Wat zou jij denken, zuster?" ,,'t Is niet onmogelijk," antwoordde Miss Deborah; „och, zuster, was Helena Jeffrey maar niet zoo jong getrouwd! Ik heb al tijd gevoeld dat zij voor dien lieven Gif was aangewezen." „Ik geloof," hernam Miss Ruth, een weinig kleurende, dat de Heere zoo iets beschikt, en daar Helena veel van mijnheer Ward schijnt te houden, is het zeker ook wel goed voor haar". Miss Deborah nam een snuifje. „Ik zou het bedroevend vinden te moeten denken dat alle huwelijken voorbeschikt waren," zeide zij; „want er zijn zoovele slechte Slechte spijsvertering en de onaangename gevolgen als bra.- kingen, hoofdpijn, gemelijkheid, verstop ping, geelzucht, hartwater enz. verdwijne* door het gebruik van Foster's Maagpillea. Ekijs f0.65 per flacon, alom verkrijgbaar. dene vliegtuigen en tien landtractors in beslag. In plaats van de rebellie en de revolu tie, welke zoo algemeen voorspeld waren, besloot Haynes, hebben wij in het alge meen een kalme aanvaarding van d« droogleggingswetten door de bevolking de® Vereenigde Staten kunnen waarnemen. Ex-l<eïZe|rin Zita. 1 Naai- uit Zurich gemeld wordt, heeft de feesjarige prins Robert, de zoon van ex- keizer Karei, Zaterdagmorgen met suc ces de blindedarm-operatie doorstaan, Waarvoor ex-keizerin Zita naar Zwitser land was gekomen. In den namiddag' bracht do groot- Inoeder van den ex-keizer, aartshertogin Maria Thèresia, de kinderen van het ge wezen keizerpaar bij de moeder. De ont- pioeting was zeer ontroerend. De kinderen keerden later weer naar hun slot terug, waar zij zullen blijven!, tot beslist, is, of zij met hun moede® naar het ballingoord op Madeira zulle* mede gaan Incidenten in Palestina. Uit Jeruzalem wordt gemeld, dat ia! Kerak (ten zuiden van het. meer van Ti berias) tusschen Christelijke en Moham medaanse he Arabieren hevige botsingen hebben plaats gegrepen. Tot nu toe werden 6 dooden en 60 gewonden geteld. De re geering van Palestina heeft maatregelen genomen tot. herstel van de orde. Drie vliegtuigen bevinden zich op weg ma® Kerak Wilson over den Volkenbond. De vroegere president Wilson sprak gis teren een groote menigte toe, welke zich' voor zijn huis had. verzameld. Hij sprak nogmaals zijn vertrouwen in Üe levenskracht, van den volkenbond uit en waarschuwde degenen, die zich tegen den. volkenbond verzetten, voorzichtig te zijn en zich zelf te overtuigen. Hoewielj de stem van Wilson niet haar vroegere kracht bezat was zij toch sterk genoeg] om door alle aanwezigen te kunnen wor den verstaan. Overdracht van „Dublin Castle". Te Dublin heeft Maandag] een plech. tige en historische daad plaats gehad, 's Middags om 2 'uur is het oude kasteel van Dublin Castte aan Collins, het hoofd der voorloopi'ge regeering, overgedragen. Fitz Alan, tot nog toe lord-1'uitenant van Ierland ontving om half t.wee Col lins en ,zijn medewerkers. Uren vair te voren reeds had zich een menigte volks bij het aloude kasteel opgesteld, om de Ieren te -zien voorbijgaan. Sommige bladen in Ierland kwamen gistermorgen Uit met het opschrift: „He den valt het kasteel". De groep Sinn- Feiners werd door den lord-luitenant naar de bijzondere raadskamer gebracht, waar de onderkoning: tot nog toe zajjn bureaux had. Fitz Alan was slechts vergezeld door een adjudant. Collins was omgeven looi zijn g;eheele kabinet, benevens den minis- huwelijken. Daar heb je b.v. Henry Dale. Ik ben zeker dat er anderen waren, die hem gelukkiger gemaakt zouden heb ben, en toch even goede huishoudsters geweest zouden zijn ook." Miss R,uth gaf haar vermoeden van het „aardige meisje" in Lockhaven aan Louise te kennen, terwijl Miss Deborah er' hij- voegde dat er geen plezier in was voor1 dien lieven Giff te koken; hij was zoo neerslachtig, niets scheen hem te kunnen schelen; hij at zelfs geen wei, en Louisa wist wel hoeveel hij van wei hield. R,uth had waarschijnlijk wel gelijk. Dit verhoogde Louise's belangstelling in Gifford, hoewel zij, luchtig haar hoofd schuddende, verklaarde niet te gelooven dat er aardige meisjes in Lockhaven wa ren; daar waren alleen maar arbeiders. Toen dacht zij aan dat gesprek met Gif ford op de steenen bank, en herinnerde zich de belofte, welke zij hem gedaan had, en hoe zij die had heziegeld. Hare wangen gloeiden als vuur. ,„Dat alles is hij reeds lang vergeten," zeide zij bij zichzelve; „de mannen her inneren zich zoo iets niet. Welnu, hij moet niet denken, dat ik het mij nog her inner." Maar hoe dikwijls dacht Gifford daar aan! (Wordt vervol dl

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1922 | | pagina 1