Kerknieuws. i ll! Pit de Provincie. LOOP DER BEVOLKING. W T I heer A. E. Dik lok van Heel te Amster dam, namens de vereeniging „Volks weerbaarheid" aan het Gemeentebe stuur van Den Briel een vlag ten ge schenke worden aangeboden, welke volgens historische gegevens zoo nauwkeurig mogelijk gelijken zal op die, welke voor het eerst van den Briolschen toren wapperde. Vermoede lijk zal zij, na het eindigen van het historiespel, onder groot© plechtigheid van tien toren worden uitgestoten. Is er recht in jhet leger? Naar „Het Volk" meldt is door Hen drik Schitthiuizen, voorheen opzichter in het Interneerings'kamp te Harder wijk, een adres tot' de Tweede Kalmer gericht. Volgens dit adres heeft Schitthuazein 19 Maart 1920, toen nog opzichter zijnde, aangeklaagd wegens diefstal len of verduisteringen ten nadeele van hel Dijk, den reserve 2en luitenant van Nijmegen Schonegevel, die in voornoemd kamp dienst deed als ver. plegingsofficier. De kamp commandant luitenant-ko lonel Reedijk gaf de verzekering een strehg onderzoek te zullen instellen. Op 25 Maart deelde de reserve el luitenant der huzaren, jh>'. v. d. Poll, aan Schitlhuizen mede door overste Reedijk met het onderzoek van de ingediende aanklacht te zijn belast en verklaarde hij niets anders te kunnen coustatee ren, dan dat luitenant van N ij rnegen S c h on ege ve 1 een paar, fout jes had gemaakt, doch dat van dief stal of verduistering geen sprake was. Jhr. v. d. Poll zei ondier meer: „'Als ik jou was, dan zou ik er maar niet verder ,op ingaan, anders vlieg je er zelf nog in". Schitlhuizen ant woordde, dat hij met deze behande ling van de zaak geen genoegen nam ear zich buiten den commandant tot den minister zou wenden. Waarom jhr. v. d Poll zeid.e: „Als je mij er dan maar buiten laat, want de over ste heeft mij niet met het onderzoek belast, dat zei ik zoo maar." Op herhaald aandringen h ©ft over ste Reedijk de klacht naar Den Haag doorgezonden met het gevolg, dat 31 Maart kolonel Scholman rnlet diens adjudant, kapitein Onland in het kamp kwamen om de zaak te onderzoeken. Het resultaat was, dat kolonel Schotman in tegenwoordigheid van ka pitein Onland én overste R: edijk den opzichter huldigde voor zijn plichtvol optreden. De kolonel zeidé te betreu ren niet meer zulk© menschen in dienst te hebben, dan zou er niet zoo veel gestolen worden bij1 Intemeering. De beschuldiging aldus de kolo nel is maar al te waar, de bewij zen liggen voor mij. Ondanks dezie uitspraak van kolo nel Schotman, bleef de misdadige luitenant in functie en werd aan Schitlhuizen ontslag aangezegd we- gens „bezuiniging". Dit ontslag volg de in Juli. De toenmalige comman dant kapitein Sieperda betuigde zijn leedwezen, dat Schitthuizein vertrok. Ik ken u wel kort, aldus kapitein Sieperda maar ik heb steeds goede rapporten over u gehad. Op 31 Juli werd in dein vroegen morgen in het kamp de Engelsch© geïnterneerde Gresh doodgeschoten, tengevolge waarvan een verbitterde stemming heerschte onder de geïn terneerden. Toen werd Schildluizen, ofschoon toen niet meer in dienst, door kapitein Sieperda verzocht, de menschen tot kalmte te brengen, om dat zijn invloed op die menschen zoo groot was. Schitlhuizen heeft aan dat verzoek voldaan. Toch heeft kapitein Sieperda in de „Telegraaf" laten schrijven, dat Schaft huizen ontslagen was, om,lal. deze be hoorde tot „het ougewenschle perso neel". Schitlhuizen heeft, verzocht, om in zijn rang hersteld te worden. Geen antwoord. Daarentegen weiden de be schermers van den stelenden luite- nani bevorderd, kolonel Schotman werd generaal, jhr. v. d. Poll werd burgemeester van Didam, kapitein Sieperda werd lid vhn de staatscom missie van bezuiniging. Onderwijl ver. keerde het gezin van Schitlhuizen in kommervolle omstandigheden. Voorts wordt gemeld, dat Schijthui zen als -opzichter werd vervangen door een ander, die vijf gulden per week meer verdiende. Dus was hij niet ont slagen wegens bezuiniging, maar om dat hij den stielenden ofiicier had ont maskerd. Om al deze redenen wendt Scihitt- huizen zich tot de Tweed© Kamer met het verzoek om recht te doen. Apotheken. A.s. Zondag zijn de volgende apotheken geopend: te Goes die van G. v. d. Hoek, te Middelburg' die van J. C. v. d. Harst en te Vlissingen die van A. J. v. .Ockenburg. Dokter J. W. d e E r u ij n e. Heden jubileert Dr. J. W. de Bruijne als genees heer-directeur van de Gereformeerde Zie kenverpleging, in het bekende huis in de Ter Haarstraat te Amsterdam. Dt. de Bruijne is zijn maatschappelijke loopbaan niet dadelijk als geneesheer be gonnen. Geboren te Goes, 5 April I860, waar zijn vader Christelijk Gereformeerd predikant was als een der jongsten uit een talrijk gezin kon hij niet maar terstond de begeerte zijns harten volgen om in de medicijnen te gaan studeeren. De heer De Bruijne kwam voor de klas van z'n achttiende tot z'n drie-en-twintig- ste jaar. „Toen ik een-en-twintig was, haalde ik de akte middelbaar wiskunde," vertelde hij ons nog zoo even terloops, alsof het over zulk '11 „kleinigheid" eigen lijk de moeite niet waard is te praten. Wanneer de wil er is om iets te be reiken, verdwijnen gemeenlijk alle hinder palen op den weg naar het gestelde ide aal. Dit ondervond ook onze jubilaris. Zijn leven werd zóó igeleid, dat de moge lijkheid om voor dokter ite studeeren niet meer blonk in een iver verschiet. Op een- en-dertig jarigen leeftijd had hij zijne op leiding aan de Gem. Universiteit alhier voltooid. Twee jaren later'volgde zijn pro motie, bij Prof. Treub, op een proef schrift: „De pessariumtherapie bij Ëetho- flexo uteri". Inmiddels was onze dokter reeds in aan raking gekomen met de Gereformeerde Ziekenverpleging op de Heerengracht bij de Prinsenstraat. Dr. P. N. de Vries voer de er de leiding, die hij echter op 13 Januari 1897 aan Dr. de Bruijne over droeg. Het huis op de Hieerengracht bleek hoe langer zoo meer voor zijn doel onge schikt. Toen dan ook op 14 September 1904 de verpleging in de Ter Haarstraat in gebruik kon worden genomen, met an nex een woning voor den geneesheer- xdirecteur, ving de arbeid met nieuwe kracht aan, en wist de Inrichting te beter haar goeden naam te vestigen, die zij thans bij zoovelen in stad en land geniet. „En wat is nu wel uwe voornaamste ervaring in die kwart eeuw van uw werk in de Ziekenverpleging?" vroegen we den jubilaris. „Deze", antwoordde hij, „dat de gedach te over het verzorgen van patiënten in een inrichting zoo groote wijziging heeft ondergaan. In dien eersten tijd ontmoette ik nog wel eens menschen, die eigenlijk niet zoo heel veel van verpleging buitens huis wilden weten. De zieke moest thuis blijven. Daar hoorde hij. Zijn huisgenooten waren de aangewezen personen om hem te helpen. Hoogstens mocht, in zeer ern stige gevallen, een verpleegster in de verzorging deelen. „Maar die tijd is voorbij. Natuurlijk ook al omdat het tegenwoordig vaak voorko mend operatief ingrijpen een verpleging in huis eenvoudig onmogelijk maakt. Even wel, daarnaast mag geconstateerd, dat de overtuiging veld heeft gewonnen, dat een patiënt in een verpleging vaak betere vulp ontvangt dan de meest toegewijde huisge noot hem vermag te schenken. Nu is het zelfs soms zoo, dat ik wel eens remmend „zoover zijn we nog niet", moet doen hooren, wanneer een zieke mij vraagt: „zou het niet het beste wezen, dokter, dat ik maar werd opgenomen?" Wij vroegen hem: „Wat zou uw liefste wensch ten opzichte der Ziekenverpleging zijn?" „Uitbreiding," antwoordde de dokter on middellijk. „Als u nagaat, dat we hier soms honderd patiënten hebben, terwijl er eigenlijk maar plaats is voor vijf-en- zestig, dan begrijpt u de noodzakelijkheid daarvan." („Standaard") Nog vermelden wij dat ook De Spie gel een waardeerend woord wijdt aan dr. Dn Bruijne, die te Amsterdam o.a. is regent van de Coeverden Adriani srich ting; dit nommer van De Spiegel bevat ook 't portret van dr. De Bruijne. Onze oudere Goesenaars herinneren zich hem nog wel, dien zij als knaap gekend heb ben, in 'l huis van zijn vader ds. A. de Bruijne. De strijd tegen de malar ta rn u g. I11 onze provincie worden groote plannen voorbereid, om het rn'ug'genkwaad in den a.s. zomer zooveel mogelijk te voorkomen. Verleden week is te Oostkapelle een bijeenkomst gehouden van autoriteiten op dit gebied, die te zamen de verdelging zullen organiseeren in het 3e dislrict voor de malariam'ugigenverdelging op Walche ren. In die samenkomst werd besproken de wijze, waarop de muggen verdelging- campagne behoort te worden gevoerd De ontm'uggers zullen, onder toezicht van den controleur zooveel mogelijk alle in hun arbeidsveld aanwezige paar,len en veestallen, varkens-, geiten- en konij nenhokken bezoeken en zoo noodig: ont- muggen, welke campagne ultimo Maart zal moeten beëindigd zijn, zijnde dan liet tijdstip aangebroken, waarop gewoonlijk de „Anopheles" weder uitvliegt. De ontm'uggers zullen bij dit werk zijn voorzien van een identiteitsboekje, voor zien van een afdruk van het wapen der gemeente, waarbinnen zij hun werk ver- richten. i ij De Minister van Arbeid heeft goed gevonden, dat vroeger toegekende bij dragen, voor woningbouw, zullen wor den uitgereikt aan de gemeentenKortgene gene ten behoeve van J. de Kater (restant) f2985; Noordgouwe ten behoeve van W. Moermond, f 3600 en dezelfde, twee ze vende ged. der bijdrage f2520; Oostburg, ten behoeve van E. J, Fijna'ut, f 1390; Ovazande, ten behoeve van C. Westdijk f1950; Scherpenisse, ten behoeve van J. Suurland, f 3450. Middelburg. Voor Patrimonium trad Woensdagavond op D's Telkamp met het onderwerp„De Laak der kerk tegenover de sociale nooden". Hij be gon met te zeggen, dat de hoofdge dachte van zijn lezing was, dat de kerk noch voogd, noch toeziende voogd is van het sociale leven. Bij de behandeling van dit onderwerp moeten we ons de kerk als instituut denken. Niet aan den dominé, maar aan de kerk, aan den kerkeraad. En bedroevend is het, dat moet gecon- stateerd, dat de kerken, ook de. Gere- GEMEENTE 1 Januari 1921 Geboren rwtiirauraBmtvaiUkvBiniTix' Gevestigd r" X Overleden Mw*i«i«i(riwwwa:.ww»« Vertrokken 1 Januarr 1922 M. V. Totaal M. Vr. T. M. Vr. Tot. M. Vr. Tot, M. Vr. Tot. M. Vr. Totaal Schore 199 479 978 10 11 21 25 35 60 0 2 8 10 28 45 73 504 472 976 Stavenisse 963 982 1915 22 25 47 17 20 37 9 15 24 36 34 70 957 978 1935 's Heer Abtekerke 191 204 395 0 5 10 10 11 21 3 2 5 12 17 29 191 201 :-l92 344 729 5 10 15 15 8 23 9 5 6 11 13 19 32 387 337 724 forlmeerdeti elu Geref. gemeenten zoo weinig hebben gedaan ten opzichte van den socialen nood. De huidige noodtoestand is he', ge volg van vele factoren. Door de in voering van de machines is de schoon heid van den arbeid teloor gegaan en zijn de arbeiders geworden de num mers in de fabrieken, waar ze hun werk even machinaal verrichten als de machines. Daarbij komt nog de ontwikkeling van het ongeloof, waar door ook het zaad der revolutie weer weliger kan tieren. En het cement dei- maatschappij verbrokkelt meer en meer. Patroons en arbeiders komen ten slotte als twee vijanden tegenover elkaar. En oim die te verzoenen, om werkgever en werknemer bij elkaar te brengen, daarin heeft de kerk een taak. Eveneens de Christen-arbeider. Voor hem is dat een zware taak. Niet voor hen, die zich Christenen noemen en dit ook Zondags zijn, doch in hun werk of onder hun werk nimmer hun hand in het vuur hebben gestoken voor bun Heiland. Veler geloof is zoo eenzijdig soims. Alles concentreert zich om de vraag: word ik zalig of niet? Dat de godzaligheid de belofte van het toekomende, maar ook van het tegenwoordig© leven heeft, zien ze niet in. Dat Gods Woord ui'gedragen moet worden, ook in do wereld, in hun omgeving, neen, dat doen ze niet. En een kerk met zulke leden moet wel zijn invloed zien verminde ren. En al is het zoo, dat. de kerk natuurlijk geen lezingen en cursus sen gaat organiseeren ter bestudeering van sociale kwesties, toch kount ze zoo dikwijls met het sociale leven in aanraking. De arbeid der diaconie is het oefe nen van barmhartigheid. M ar als on dersteuning gevraagd word! door hem, wiens eigen schuld oorzaak van be hoeftigheid werd, dan heeft de dia conie ook een taak, die in hel sociale leven treedt. Als door luiheid van een werknemer hem ontsk'g wo dl a onge zegd, of als een winkelier door onzin delijkheid of anderszins zijn zaak ziet verinopen en beiden in dé armen der barmhartigheid steun zoejfceh, zal door de diaconie zeer terecht sociaal on derwijs worden gegeven. Is hel niet treden op sociaal terrein als de dia conie de verzekeringspremie betaalt voor den behoeftigen bro der of zus ter. Zoo ergens, dan geldt hier: „voor komen is beter dan genezen". En bij huisbezoek moet wel Chris tus in het middelpunt staan, maar dat sluit ook in, dal dit in het sodiale leven moet gebeuren. En de Christen werkgevers, als werknemers, die den naam van Christus noemien, hebben af te staan van ongerechtigheid En moet de ouderling, staande in dienst van de kerk, of liever, in dienst van Christus, niet wijzen, den werk gever op de belangen van zijn onder geschikten en den werknemer op de belangen van zijn werkgever en moe ten heider belangen ook niet aan God worden opgedragen in het gebed? En op Catechisatie moeieln toch ook naast Goddelijke waarheden, de soci ale problemen in het licht van Gods Woord worden bekeken. De Catechi santen moeten vooral stuur en rich ting hebben in het sociale leven. Moet die prediking sociaal zijn? In de prediking mag zeker geen oordeel over sociale wetten en maatregelen worden geveld, doch de Christen zal dit zelf doen, zich daarbij latende be- lieerschen door de prediking of liever gezegd, door Gods Woord. En dan. Wie vermag te zeggen, wel ken invloed het gebed, het gemeen schappelijk gebed heeft voor de op lossing der sociale kwesties. Als allen, rijk en. arm, leider of ondergeschikte, huln gemeen scjhap pel ijk en hun bij zonder belang aan hun God opdra gen. Er was veel aandacht voor dit prachtige referaat. Middelburg. De politie hield een drietal jongens aan, die op de Markt, gisteren si. garen wegnamen. Tegen hen is procesver baal opgemaakt. 1 Goes. Zooals bekend is, gjeschiedl (ie marktzetting van boter en eieren vanaf l Januari niet meer onder officieele sanctie van het Gemeentebestuur. Naar wij ver nemen hebben nu de kringen Oost- on West-Zuid-Beveland en Noord-Beveland der Z.L.M. besloten voortaan voor oen geregelde marktzetting te zorgen. De tot heden hiermede belast geweest zijnde per sonen blijven in hun functie gehandhaafd, maar toegevoegd zullen worden een pro ducent (landbouwer) en een onpartijdig persoon. Oudelande. Woensdag hield de a.r. kiesvereem. vergadering, waarin ide voorz. het. onderwerp „Beginsel en praktijk" inleidde. In zijn inleiding wees hij er op, wat de verschillende partijen daaromtrent te zien geven, maakte vender (duidelijk wat beginse len. zijn, besprak .oorspronkelijke en afgeleide beginselen, verder dé prak tijk der beginselen en verhouding van beginsel en praktijk. Spreker maakte duidelijk, dat beginsel en praktijk el kander niet altijd dekken. Hierop volg de een geanimeerde bespreking, waar door o.m. de begeerte werd opgewekt, dat ook andere leden der vereen, eens een onderwerp inleiden, voornamelijk wenschte mein hel loonvraagstuk e ms te bezien, aangezien dit bij de be spreking in bet gedrang was gek urnen 4 leden zegden toe D>. V. later een onderwerp te zullen inleiden. Krabbendijke. I11 de gisteravond ge houden vergadering van de varfens- vereieniging „Hulp in nood" waren 20 leden aanwezig. De ontvangsten 'be liepen overhel boekjaar 1921 f322.84; do uitgaven Ï30Ó.69. Batig saldo f22.15. De contributie wordt, terug gebracht van 10 cent per week' op 5 cent. De staat der kas is op heden f 1525.11. Voor den afgetreden oom', missaris K. v. d. Berge wondt gekozen W. C. Lagendijk. M. Franke wondt met algemeen© stemmen herkozen. Heinkenszand Donderdagavond werd de algemeen© jaarvergadering der tuin- bouwvereen. Heinkenszand en omsta", gehouden. Tegenwoordig 15 leden. Uit het verslag van den secretaris- penningmeestor bleek, dat on,vangen was f33051.68V-' en uitg. f32.999.87. Saldo f 51.81 V2. Het ledental steeg van 42 tot 45. Geveild werden jn 1921 I 11580 K.g. kruisbessen voor f1959 31.364 K.«. zwarte bessen voor f30.697.49. Na bespreking over do j: bespuiting dor hoornen en struiken \verd besloten tot aankoop v.'in clirbo- l lineum. t In verband met de bessenpluk zal ter bevoegder plaatse een verzoek' wor- den gericht om de vacanties der schoolkinderen zoo te regelen, dal de ze in die bossen campagne valt. Het bestuurslid J. op '1 Hof werd herkozen en do controleur J. Kuz.o bij acclalma- tie herbenoemd. Heinkenszand. Door de leden der gei- tenfokvereeniging „Door veredeling ver betering" werd gisterenavond algemeene vergadering gehouden. De rekening van den penningmeester bedroeg in ontvang' f 223.05, in uitgaaf f 182.75 en een goed" slot van f 40.30. Do bestuursleden A. v. de Reepe en J. de Regt. werden herkozen en inplaats van M .de Wilde die bedankt had werd gekozen C. v. d. Velde. Van de 105 leden waren er slechts 22 aan wezig. Borssele. Door de leden der Muziek- vereeniging is met een liist de ge- l meenfe rondgegaan, teneinde geld te verzamelen voor den nood in het oos- ten van ons land. Hun moeite is rij kelijk beloond, de collecte bedroeg I' 468. Een woord van dank aan de Muziekverceniging voor hun moeite in dezen is zeker niet misplaatst. Vinde dit voorbeeld in vele dorpen navolging. Rilland-Bath. Door B. en W. dezer gemeente is een adres gericht to' den aannemer der werken van bedijking der gronden bezuiden den Schelde- dam, de firma Thijs Volkler te Dor drecht, waarbij er op werd aange drongen, voorzóover die werken bin nen deze gemeente dus op Zeeuwsclh gebied worden uitgevoerd, bij de te werkstelling van werkkrachten in de eerste plaats het oog fe vestigen, op werkkrachten van hier, en daarna vooral ook op Zeeuwen uil den om trek. Tot het gemeentebestuur werd een verzoek gericht om in hel kloos ter alhier een loterij' te mogen houden, waaraan prijzen zijn verbonden. Zulks ten bale tier R. K. missie. Hoewel al lerminst is bedoeld de R. K. missie tegen te werken, is door B. en W. hierop afwijzend beschikt, idnar er bij het College priincipiëele bezwaren be staan tegen het houden van loterijen als zoodanig. lerseke. Mogen op andere plaatsen de burgers zich reeds verheugen in goed- koope melkprijzen, in onze gemeente be taalt men nog 20 et per liter afgehaald" Alleen één venter brengt ze thuis 18 ct. Nu overweegt men ieen commissie te vor men uit de burgerij, die zich ernstig 'bezig' houden zal met het onderzoeken of melk van buiten kan worden aangevoerd en uitgevent. Tevens zal dan getracht worden brood en vleesch goedkooper verkrijgf- baar te stellen. Domburg. Donderdagavond hield in de Geref. Kerk de bondsring Serooskerke zijn 4e vergadering. De eerste inleider was vr. Chr. Geert se, die voor ons „De opvoe ding der rijpere Jeugd" behandelde. Na de pauze refereerde D. Coppoolse over „De crisis der 20ste eeuw" naar aani. 4de ged. Afd. Schets. De 2e inleider ein digde met dankgebed. Arnemuiden. Woensdag werd alhier on der' veel belangstelling de eierste ouden- avond van ons Chr. Onderwijs gehouden' Zoowel vaders als moeders waren opge komen. De vergadering werd ma het zin. gen van Ps. 75 vrs 1 door den voörzf 1. Kornolisse met gebed geopend. Hij'sprak daarna een openingswoord over de be- teekenis wan ouderavonden. Verder wer den er nog twee onderwerpen in bespre king genomen: De Christelijke opvoeding, door I. Cornelisse ingeleid; „de nieuwe Leerplichtwet" ingeleid door den heer v- d. Louw. Er werd gewezen op de groote waarde van een Christelijke opvoeding in onze dagen van geestelijken achteruitgang. De spreker I. Cornelisse wees duidelijk op den plicht voor en deu zegen van' Dhr. opvoeding. Op beide onderwerpen volgde een aangename en leerzame be spreking. Voor afwisseling werd tusschen- tijds een lied gezongen, en werden da aanwezigen ook op eenige versnaperingen pnlhaald. Deze avond mag men bescliou.'- wen zeer wel geslaagd tie zijn. Ook kregen de ouders gelegenheid het werk der kin deren te bezichtigen. Na afloop dankte de voorzitter voor de trouwe opkoms't, zoowel van Hervormden als Gereformeer den, en sprak den wensch uit, dat door alle belijders der waarheid liet Chr. onder wijs bij voortduur gesteund zal worden. De heer J. J. C. v. d. Graaft eindigt met dankgebed. Zierikzce. De heer J. C. Cannoo her denkt Maandag' 16 Jan. den dag waarop hij voor 30 jaar bij den P. en T.-dienst, standplaats postkantoor alhier in dienst, trad. Voor de bewoners van het eiland Schouwen is de jubilaris geen onbekende, daar hij gedurende 23 jaren belast is geweest met den bodeloop op Ellomieet, een afstand van 6V2 uur. (Tel.) Brouwershaven. De uitgaande loodskot- ter uil het Goereesche gat geeft noodsei nen .Reddingsbooten zijn vertrokken. Oud-Vosscmeer. Een voordracht is opgemaakt voor dijkgraaf van het wa terschap Oud-Vossemeer n.l.1. J. L. van Gorsel (aftr.1 met 34 stemmen 2. A. de Rijke Lz. met 34 st. en B. J. van Westen met 26 stemmen. (M. C.) Eed®, 't Lijkt een film! '11 Personage van zeventien zegge 17 jaar had pas '11 jaar brommens in België achter den rug. Dezer dagen komt hij terug van de reis bij zijn grootouders, die nu in Hol land wonen. Ter kennismaking knipte bij bij een koopman een kluit boter van ruim 20 kilo. Maar al heel spoedig kwam de vogel in handen van de Ilollandsche ma rechaussee, en werd door den veldwach ter van hier in de gevangenis opgeborgen Maar zóó gauw was boefje niet ge temd. De gevangenisdeur, die, in haar solide stevigheid, de krachten en razernij van alle onwillige Nederlandsche militai ren tartte, scheen voor hem een kleine hindernis. Om half tien, 's avonds, kuierde sinjeur ijskoud langs 't huis van den veld wachter, kocht, op naam van een bekend persoon uit de gemeente, een pak tabak, roldo 'n sigaret en verdween ricliling België. Den volgenden morgen, de veldwachter met 't ontbijt geen ontbijterl Sensatie onder de eerzame dorpsmenschen. Na 'n paar dagen: Lord Lister 11 weer in zicht. Veldwachter spoedig ter plaatse. Sinjeur wenscht geen hernieuwde kennis making verdwijnt weer over „de streep". Politieman in burger hem ach terna. Resultaat: dief gearresteerd veld wachter gearresteerd. De vergissing met den laatsten was spoedig opgelost. Den eerste hebben ze. Of ze hem houden zul len, is nog 'n vraag! (Zei.) Ned. Ilerv. Kerk. Drietal te 's Gravenhage, dr. J. de Groot te Vlissingen, jhr. J. L. A. Martens van Sevenhoven te Utrecht en C. H. Nolke te Amsterdam. Beroepen te Scherpenisse, J. Ronge te Oene. Bedankt voor Driesum, door B. v. d. Wal te Barneveld; voor Driebergen, door J. M. Lammers te Wijk bij Duur stede. In de gisteren te Middelburg door liet college vau toezicht op het beheer der kerkelijke goederen en fondseti der Hervormden in Zeeland gehouden kies- vergadering werden als leden van dat college herbenoemd de heeren mr. S. R. Bakker te Zierikzee, D. J. Dees te Ter- neuzen en W. Griep te Rilland-Bath, ter wijl in de vacature ontstaan door het vertrek van den heer L. G. James de heer M. A. Bleiker te Schoondijke werd gekozen Tevens werden gekozen tot lid en se cundus-lid van het dubbel algemeen col lege van toezicht tot behandeling van het ontwerpbesluit tot herziening van het al gemeen reglement op het beheer onder- ^cheidenli Wemeldin KtoeUnjt benoemd L. Schoft ook een te Tub be laatste bi - BÜ Me benoen onderwijze onderwijze danig ben' Ob Baarland, H.A.) Biezelinge, H. A. en Borssele. (Bed. II. Colijnsplaa Driewegen, Ellewoutsd wen (Be s Gravenpi (Kansweert, fleinkensza Netelenb 's Heer Ar Voogd, 's Ileerenlw ■"s II. Abtsli 'collecte Plassche. *s II. Ilendi Kam steef Hoedeken él (Voorber. lerseke, vu leeskerk. Kamperlam Kapelle, vi met verk Kattendijke' Kats, vin. Koetinge, v II. A en Kortgene, kerk. Krabbendijik denbUrg Km in in gen, Nieuwdorp, Doop en Niisse, vm. Oudelande, dienst. Ovezand, 9.1 Schoro, vm. Rilland, vm. Waarde, 9.3 Wemeldinge, Wissenkerke Linde. Wolfaartsdijk Aagtekerke, Arnemuiden Hoff. Biggekerke, Domburg ds. Hak. Gapinge, Grijpskcrke, Kleverskorke Koudekerke (Bed. II. IMeli skerke, N. en St. Garderen. Oostkapelle, Rilthem, vm. Serooskerke ning (Bed St- Laurens, H Av.), O.- en W. Graves v Veere, vm. Vrouwepolrler Westkapel le, 1 Zoute lande, 9. nekoop 't Zand, 10 1; Vaandrager Vlissingen waard. (ir vm n; So 1 6 vm. vm. vm. ds. vm 30 vm. avenpoldei V] II. Baarland, Borssele, Domburg, 6.30 U. Driewegen, Gapinge, 9 Geersdijk, 's Graven). Grijpskerke (Voorber. Heinkenszand lerseke, vm Kapelle, leeskerk. Kamperland 6 u. leesk-c Krabbendijke Kruiningen, Nieuwdorp, Oostkapelle (av. 6.30 Schoondijke Veere, vm. Oostkapelle, iWomeldinge (Bevest. i Wissenkerke Wolfaartsdijk er 30 9 leeskerk. vm vm 1, vn 'u. 9. en vr 1, vrr Kerl e 1, v

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1922 | | pagina 2