Zeeuwsche Hypotheekbank IL PANDBRIEVEN h Vrijdag ^3 llecember 1921 36e Jaargang doel Moop. No in. ■GEVRAAGD Reclames. 0Y, Burg B I6y ïtiëo iD alle Couranten. >KERKE. g te pachten: LAND, l£ïj <00P: 04H en Wagen ksterrier Hond, Gemeenteraad van Goes. FEUILLETON. John Ward en zipe Vrouw. MIDDELBURG Uitloting a pari 4 Per jaar. Mr. A. A. DE VEER. Mr. M. C. VAN DER MINNE. men g-es-po- >ehulp van snieren der ilineum be- rpipien. deze be- .e verstrekt ind. Dienst technllsidhe is bij dien an 21 Dec. Reine d' or 16, Carripag- 22, Grauw- 20—21, Ber- Iiemian 1G KJeiipeer 13 Rieilperen JJien s20— i8, S-prui- Lg. Eiteren .5, Savoije ik. Selderie en per bos. 2 1 Dec! 100 stuks. 8, Zure ReF idu 10—11, mgaard 19, Bijenkorf 14 ieman 1.7 rguriotppren les per 100 er stuk'. 60 12, Ha- oonen 30 alles p. 100 BERICHT. en ochtend d dooi" het te De Bilt. 768 5 te Zü- vvick. van 23 Djec. j telijke wind, met tijdelijke buien. Zelfde tien zich op têU Reformatie, Kerk- rner, Prins, Mid- Veldbode, Veld- iend Ouden Jong, ften, etc. etc. OOP ooskerke, in buur W. Huijssoon, aarden. Jen ingewacht t® 28 Dec. 1921 bjj Mr. JAN LOEFF. (1.16.00 H.A.) gemeente 's Heer «rveerenpolder. letten in te leveren (auuari 1922, ten H. HOLLMANN iwrjzing geschiedt ir KR. GEUZE te jrke. [ERSTDAGEN RUNDVLEESCH jj per Kilo. Langeviele, M'burg. vaar model, geheel rembeweging en lang 3 Mhoog M. Tegen elk aan- - en Motorenfakriek aal" te Wemeldlnge. gevraagd anger, opgaaf leef- Q éi ?E, Colijnsplaat./ ilfde adres te koop jroote Boonen en Vaste prijzen op tingen te bekomen RAAL, Terneuzen i, Nieuwdorp. Dinsdags Zoutkeet y <L Uitgave van de Naaml. Venn. LUCTOR ET EMERGO, gevestigd te Goes. Hoofdbureau te Goes: LANGE VORSTSTRA AT 70, .(Telefoon No. 11). Bureau te Middelburg FIRMA F. P. DHUIJ L. BURG. Drukkers Oosterbaan Le Cointre, Goes. 2)eZeeuw VERSCHIJNT ELKEN WERKDAH. Zij die zich met 1 Jan. a.s. op ons* Wad abonnee ren, ontvangen de nog in December verschijnende nommers gratis. (Vervolg.) In de commissie voor reclames H. O' worden herkozen de hoeren Flink en de (Die en gekozen in de vac.-Plazier dhr V. Melle. Verder vraagt dhr. de Die om ook bij het opmaken der aanbeveling voor leden van 'tburgerl. armbestuur rekleming Ie houden met de S. D. A. P. Dhr. v. d. Gout zegt, dat het bestuur geen zittend lid wilde doen uitvallen ©n meent, dat alle richtingen in het B. A. zijn vertegen woordigd en zegt toe, dat hiermede in 't vervolg zooveel mogelijk zal worden gle- rekencf. Tot lid van 't B. A. (afd. Armen zorg) wordt daarop herkozen dhr. dr. de Ruijter de Wildt met 8 van de 11 stem men, voor de afd. Weeshuis dhr. .T. M. Mol en als regentes Weeshuis mevr. Molijn de Fouw. Tot afgev. en plv. afgev, haar de vergadering van aandeelhouders der N.V. Waterleiding-Mij. worden herko men de heeren Goledbloed en Constandse, als gedelegeerden in het bestuur der Am bachtsschool de heeren de Looff len Vie- nings en als lid der comm. v. toezicht op het M. O. dhr. G. A. Hajenius. Als leden der schoolcommissie worden herkozen mevr. HajeniusSmit en dhr W. 't Hooft en gekozen in de vac.-van Hest dhr D. C. C. Verschoor. Als leden der commissie tot wering van schoolverzuim worden herkozen de heeren J. Dunner, G. v. d. Hoek, H. P. v. d. Hell, C. J. Snouck en J. M. v. d. Peyl en gekozen in de vac.-Pilon en van Hest, resp. de heeren W. 't Hooft en G. E. F. M. Gey- sen. Als leden-werkgevers in de comm. van advies betreffende de werkloosheids verzekering en arbeidsbemiddeling worden herkozen de heeren A. de Br'uyne Jzn, i en G. J. Hollestelle en als leden-werk nemers de heeren M. Pols en C. Antho- nisse, terwijl tot voorzitter dezer commissie wordt gekozen dhr Mr J. W. Goedbloed met 8 van de 11 stemmen. De overplaatsing van het onderwijzend personeel wordt goedgekeurd. Daarna volgde behandeling der G e - meentebegrooting voor 1922. Al lereerst bracht de voorz. namens B. en W. dank aan de fin. commissie voor de aangename samenwerking en voor haar verklaring, dat bij het samenstellen der begrooting de gepaste zuinigheid is be tracht. Van de gelegenheid tot het hou den van algemeene beschouwingen maakt alleen dhr De Die gebruik. Ook de S. D, A. P.", aldus spr., is voor bezuiniging, maar niet voor een bezuiniging, die de wijsheid bedriegt. De S. D. A. P. wil een goed- kooper productie-systeem en is vóór ont wapening. De fin. commissie lijdt echter aan een bezuinigingsziekte. We staan nu eenmaal in het teeken van bezuiniging, en wie vaak dat woord noemt, is in de gratie. Tegen het idee, om de presentie gelden af te schaffen, verklaart spr. zich ten sterkste. Waarom, zoo vraagt hij ver der, geen bezuiniging op den post bur gerwacht? De revolutie wordt immers niet gemaakt, maar ontstaat door wanverhou dingen. De loonen van het gemeenteper- soneel zijn nog steeds onvoldoende. De achturendag kent het nog niet. Er zijn nog steeds niet genoeg woningen ge bouwd, en spr. vraagt, hoe het staat met de bouwplannen voor St Willebroi'dus en „Ons Streven". Spr. betreurt de verwer ping der door hem ingediende belasting voorstellen. De bezitter moet nu bijna Naar het Engelsch van MARGARETHA DELAND. 52.) o— De ouderling had zijn vermaningen be sloten met zijn dochter te waarschuwen oin niet te luisteren «aar de vrouw van den predikant, want zij- was'een onge- loovige. „In de eerste plaats," aeide de ouderling, met opgeheven hand, om zijn woorden klem bij te zetten, „is zij leein Episeopaals-cbe dat heb ik haar zelve lio-oren zeggen, toen zij hier kwam; en hare attestatie was uit een klerk met. een paaps-cben naaim St. Robert of Stepha- nus ik weet het mij niet juist te berin- neren. Ik heb een van die kierken gezien' Die Heette zij' -geloofd; is er zoo- -een niet in Bockhaven. Ze hebben .brandende waskaarsen en een groot koperen kruis. Allemaal paperij, 'zij behooren allen tot de Scharlaken Vrouw, dat zeg ik ul Maar zelfs daarvan is zij een afvallige, want daar is nog eene waarheid in: zij is eten kind van den Booze, met haar ongeloof!" Dat was meer dan Alfaretta verdragen niets betalen. Ook aan 't onderwijs moet aandacht geschonken. De klasse voor ach terlijke kinderen moet spoedig komen. De begrooting wordt daarna post voor post behandeld, te beginnen met de uit gaven. Bij den post presentiegeld der raadsleden komt ter sprake het voorstel der fin. comm. om dit af te schaffen. De voorz. herinnert aan 'hetgeen wijlen dhr A. S. J. Dekker hierover in 1913 gezegd heeft en ontraadt aanneming van het voorstel der fin. comm. Dhr De Die wil het presentiegeld verdubbelen en stelt voor een gratis abonnement op de toe komstige tram. De voorfe.maató u daarvan een voorstel? Dhr De Die ,,'tis alleen maar om te insinueeren." Het voorstel der fin. comm. wordt verworpen met 3 stemmen; vóór dhrn Oosterbaan, Duvekot en Con standse. Bij den post advertenties vraagt dhr De pie ook te adverteeren in Het Volk e.a. Bij den post telefoon vraagt dhr- De Looff, waarom de gemeente-ontvan ger geen aansluiting voor gemeente-treke- ning heeft. De voorz. zegt, dat dit bij' het nieuwe kantoor in orde komt. [Bij den post jaarwedden politieagenten vraagt dhr De Die, waaróm het desbetref fende adres om betere salarisregeling zoo lang op behandeling wacht. De voorz. zegt, dat B. en W. geen aanleiding kon den vinden met dit adres bij deze begroo ting rekening te houden. Zij zullen hier over nog met praeadvies in den raad komen. Bij den post brandweer vraagt dhr De Die of er ook aan de spuitgasten loonderving etc. bij brand en bij oefe ningen wordt vergoed. De voorz. zegt, dat dit steeds zoo roijaal mogelijk wordt be rekend. 'Dhr De Die vraagt: ook bij' oefeningen? De voorz. za.1 dit nog eens onderzoeken. Dhr Constandse vraagt naai* de redenen van de ontslagaanvrage van den generalen brandmeester en adjunct gen. brandm. De voorz. wil hun grieven liever niet in openbare vergadering meedeelen, maar B. en W. hebben hierover een schrijven tot hen gericht, hun ontslagaanvrage betreu rend. Bij den post straatverlichting stellen B. en W. voor dezen p-6st met f2000 te ver minderen. Alzoo 'besloten. Bij den post burgerwacht stelt dhr Oosterbaan voor, dezen post met f 150 te verminderen, aan gezien op de laatste' jaarvergadering der burgerwacht gebleken is, dat ei' een be hoorlijk batig saldo was. Dhr De Die wil dezen post geheel schrappen. De burger wacht is niet anders dan verspilling van geld en energie. Dit voorstel wordt ver worpen met 74 stemmen (Constandse, Blaas, De Looff, De Die). Het voorstel van den heer 'Oosterbaan wordt aange nomen met algemeene stemmen. Den -post gezondheidsdienst vindt dhr De Die nog al hoog. Dhr Stieger zegt, dat de kosten hooger zijn door vermeerderde drukkosten en systematisch woningonder- zoek. Dhr. De Die ziet geten resultaten van dit onderzoek. Dhr Stieger zegt, dat dit zich uitstrekt over het geheele ressort. De notulen zijn ook voor den heer De Die ter inzage. Daaruit kan hij zien, wat de commissie doet. Dhr De Die ziet voor Goes weinig resultaten, waartoe hij wijst op de krotten in de St. Jacobsstraat. De vocttz. zegt, dat B, en W. de samenwerking met de gezondheidscommissie roemen. De heer Constandse herinnert aan haar rapport, dat der raadscommissie voor woningonderzoek tot Jeiddraad diende. Bij den post reinigingsdienst zegt dhr De Looff, dat het bedrag voor het rijden met den sproeiwagen wel wat laag ge- kon. „Waarlijk, vader," riep zij, „gij weet niet hoe goecl zij is, anders zoudt gij dat niet zeggen! Zie maar eiems hoe zij zich dezen winter heeft afglesloofd voor de arme gezinnen, die gelen werk hebben." ,,'t Is de vraag niet wat zij doet," zei- de haar vader, op plechtigen toon; .„wer ken zonder geloof hebben giaen waarde. Wat zegt de Schrift? „Een mensch wordt gerechtvaardigd door het 'geloof," (door het geloof, Alfaretta!) „en niet door de wiet volbracht te hebben. En wat zegt de 'belij denis?" Uit kracht van gewoonte begon Alfaretta het antwoord te stamelen: „Wij kunnen door onze beste werken gaein vergiffenis van Zonde verdienen, of het leeuwigé leven van de (hand van de hand Gods, door door Hier begaf haar geheugen haar. „Kom," zeid-e haar vader ongeduldig, „weet je het overig© niet? „De werken door mensehen verricht, die niet zijn we dergeboren, zijn zondig en kunnen Godie niet welbehagelijk zijn," dat weet je. Ga voort." Maar Alfaretta. kon niet voortgaan, en de ouderling wilde niet verraden, dat zijn ieigen geheugen hiem in den steek liet door een verdere aanhaling te beproeven. Alfaretta was echter niet overtuigd, „Welnu, vader," zeide zij hardnekkig, „zoo RGUAANSCHE KADE G 151. De Directie raamd is. De jaarwedde van den post di recteur gemeentewerken acht dhr De Die wel wat laag. Het voorstel betreffende de jaarwedde van den aan te stellen op zichter bij dezen dienst wordt aangeno men, nadat een voorstel-De Die om van de tweejaarlijksche jaarlijksche verhoogingen te maken was verworpen met 83 st. (dhr De Die, De Looff en Blaas). Bij den post jaarwedde klokluiders had de fin. comm. de reeds genoemde opmerking ge maakt betreffende het luiden alleen voor de Ned. Herv. Gem. De voorz. heeft voor* zich een brief van 1871, waaruit blijkt, dat het klokluiden een contra-prestatie was, voor het herbergen van de brandspuit in de wandelkerk. Later was dit niet meer noodig, maar nu worden er nog de brand slangen gedroogd, waarvoor f 10 per jaar wordt betaald. Dhr Oosterbaan dringt er op aan, dat B. en W. hieromtrent nog eens overleg mgt het kerkbestuur der Ned. Herv. Gem. plegen. Dhr v. d. Bout zegt, dat vroeger reeds is_ gevraagd het klok luiden des Zondags wat te beperken, maar men weigerde dit. Dhr Flink meent, dat niet alleen de Herv. Kerk profiteert van dit klokgelui, maar dat alle kerkgangers zich daarnaar regelen. Dhr Vienings con cludeert, dat alle gemeentenaren recht heb ben op het gebruik der gemeenteklok, dus jedere kerk zou het riecht hebbenf laan te vragen voor baar godsdienst oefeningen te doen luiden. Dhr v. Melle wil het door den heer Oosterbaan gevraagde onderzoek zoover mogelijk doen strekkei Volgens spr. is hier ook nog sprake van een oud recht der Ned. Hettv. Kerk, voort vloeiend uit het derven der grafrechten, toen niet meer op het kerkhof mocht worden begraven. Bij den betreffenden post stelt dhr De Die voor, het onderhoud zwemplaats te verhoogen. De voorz. ont raadt dit. 'Bij den post bestrating 'komt ook de op merking der fin. comm. ter sprake, die- de uitgetrokken bedragen te hoog vindt. De voorz. acht de posten niet te hoog. De Westsingel is in zeer slechten staat. Legt men er een grindweg aan, dan wordt de toestand maar weinig beter en de kosten zijn plm. f4000, een basaltslagweg zou f7000 kosten en wordt spoedig stukge reden. Bazaltsteenslag is beter, maai' is zeer kostbaar (plm. i' 14000). Daarom is het voorstel van B. en W. (bestrating met keien uit sommige straten der stad) het verkieslijkst. Dhr. do Looff acht een breedte van 31/2 M. voor het drukste gedeelte van denWestsingel te gering;. Dit moet 4 komt het mij niet voor, want zij is de beste vrouw, behalve moeder, die ik ooit gtezien heb. Ik geloof, als iemand in den hemic,! komt, dat zij het is; jij ook niet, Thad- deus?" Th-addeus zat, met zijn stoel wippende, en zijn zwarten krulleboï tegen den gewit- ten muur leunende; en in verlegenheid, nu hij aldus plotseling geroepen werd om zijn gevoelen t© zeggen want hij was verdeeld tusschen verlangen om de goed keuring van den ouderling weg te dragen en zijn [getrouwheid aan Alfaretta te bewij zen zette hij zijn stoel met alle vier de poolen hard op den vloer neder en zla-g eerst den vader en toen de dochter aan, maar zeide niets. „Jij ook niet, Thaddeus?" herhaalde Al faretta gestreng, want de ouderling was stom van verbazing. „Nu," zeide Thaddeus, die zijn best deed om een gevoelen te uiten, dat beiden zou bevallen „nu, ik geloof dat wij het beste kunnen hopen, want dat is niet tegen den catechismus." Maar van dit zwakke vergelijk nam de ouderling geen notitie, terwijl Alfaretta hem slechts een snellien, verachtelijken blik kon toewerpen, want, na zijn mond eenigle «ogenblikken open- en dichtgedaan te hebben, begon haar vader te zieggen: „.Hoeveel scherper dan een slangentand ■■ïWé M. worden. Ook zou spr. het werk niet over 3 jaar willen verd-eelen, maar in één jaar uitvoeren. Dlit zou het werk ten goede komen, waardoor de post voor vernieuwing met pl.m'. f8000 móet ver meerderd worden. Dlh'r. Duvekot acht de eerste opmer king van dhr. de Looff gegrond, maar ziet tegen do g'roote uitgiaven opi, temeer, waar het gewone onderhoud van straten en wegen reeds, zooveel vraagt (f5300 plus !f 29-00). D'e voorz. zegt, da,t het idee van den heer de Looff oo-k aan vankelijk is voorgestaan door den Di recteur van Gemeen té werken. Dhr. de Looff acht de- f 5300 voor onderhoud bestrating, gerekend de pirij's der mate rialen, niet hoog. 'Dhr. Duvekot z-eg't, dat -do financicel-e nood bezuiniging noo dig maakt. D-e- voorz. zou willen ontra den om den post vooir gewoon onder houd te verlagen. D;hr. do Die noemt den toestand der 'bestrating en van het Marktplein slecht en wil zooveel moge lijk werken doen uitvoeren in 't belang der weikloozen. D'hr. v. d. Bout is tegen 't vopï'stebde Looff, -o-mclat een prijsda ling in de toekomst mogelijk is. Het voo'rstel-de Looff wordt verworpen met 3 st. voor (de- Looff, de Die en B-laas). Hot voorstel d-er fin. comm. o-rai f3000 op het onderhoud van straten en wegen te schrappen komt nu in stemming. D10 voo'rz. zegt nog, dat, bij- aanneming B,. en W. de verantwoordelijkheid -yoor een goede bestrating niet langer op zich kun nen nemen, liet wordt verworpen. Het voorstel der fin. comm. 01m den post van f 700 voor het aanbrengen van een puinhestorting in de buitenhaven te schrappen, wordt ingetrokken. Dhr. Vienings vraagt bij- den post wan delplaatsen naar de mogelijkheid van eon vast vloertje onder de banken in 't plant soen. De voorz. heeft hiertoe reeds op|- dracht gegeven, maar zal hi-eropi den be trokken ambtenaar nog eens- wijken. Bij den post jaarwedden onderwijzers, zegt do voorzitter, dat doo-r de reorgani satie deze post m t f2324 kan worden verminderd. Goedgevonden. Verder zegt de voorz,, dat hij 'waarschijnlijk in een volgende vergadering meer mededeelingen zal kunnen doen omtrent een klas voor achterlijke kinderen. De post verlichting, etc. der school lokalen, kwam de fin. commi. te hoog voor. De voorz. zegt, dat B-. en W. voior de verlichting en verwarming f303 min der durven ramen. Dhr. Oosterbaan zegt, dat 'de concierges d-e-r scholen bij1 de is het een (kind te hebbien, dat ondankbaar is voor de beste lessen en heilzame leer stellingen! Menigmaal," zeide d'e ouderling zijn oogen en handen ten hem-el heffende,, '.menigmaal heb ik haar de waarheid aan getoond; menigmaal heb ik haar ver klaard hoe het -ongeloof ge-heiel verkeerd 'is en den duivel tot vader heeft! En ik heb haar opgevoed getrouw aan den cate chismus en de belijdenis, en nu wil het kind haar vader lessen geven! D-at komt", riep- hij zeer toornig wordende, en met de hand zoo geweldig op de tafel slaande, dat de familiebijbel met een har den slag op den vloer viel, waarvan Thad deus hem opraapte dat komt van in het gestoelte der spotters te zitten, en in de keuken van een ongeloovige te zijn. Je z-ult haar verlaten; hooti je, Alfaretta? Vandaag over een maand zul je haar ver laten. Ik zal mijn plicht jegens de ziel van mijn kind vervullen, al zou de vrouw van broeder Ward ook ,haar eigen pot moeten koken. Ja, en ik zal mijn plicht jegens broeder Ward ook vervullen, hoe wel ik hem voor een vroom jong man placht te houden. Ik zal hem zeggen dat zij is een bederfster van de jeugd, eene verkondigster van valsche leer zij, die vrouw Davis durfde zeggen dat er geen hel is! zij is eene Episco- paalsche, dat is zij. Het ware te wenschen Abonnementsprijs: Prijs per 3 maanden fr. p. post f3. Losse nummersf0.69 Prijs der Advertentiën: 14 regels f 1.20, elke regel meer 30 Bij abonnement belangrijke korting. Bewijsnummers 5 cent. Nieraandoening bij kinderen. Kinderen zijn zoowel als volwassenen onderhevig aan nieraandoeningen en men heeft zelfs opgemerkt, dat procentsgewijze blaassteenen meer voorkwamen bij kin deren dan bij volwassenen. Sommige kinderen erven nierzwakt» over. Bij anderen is het een gevolg van mazelen, scharlakenkoorts, diphteritis, windpokken en dergelijke infectieziekten. De ouders dien-en derhalve op te passen, als -een kind klaagt over pijn in den rug, en de ledematen, pijn in de schouders, of als de urine- bezinksel bevat. Allicht is het meest voorkomende gevolg van nier- zwakte bij kinderen het verlies van da macht over de blaas, hetgeen bedwateren en dergelijke onaangename kwalen veroor zaakt. Als uw kind teer en kwijnend is, niet speelt en draaft als andere kinderen, treurt en klaagt over moeheid, wees dan bedacht op een vorm van nieraandoening en on derzoek dit spoedig. Foster's Rugpijn Nieren Pillen blekeff succesvol in tal van dergelijke gevalle». Het verdient dan tevens aanbeveling om opwinding door stoeien en lezen voor het slapen gaan te vermijden, het kind 's avonds niet te veel te laten drinken, ihet niet te warm toe te dekken en 't vooral niet te straffen voor zijn kwaal. Foster's Rugpijn Nieren Pillen (let op den juisten naam) zijn te Goes verkrijg baar bij De Paanw en Co. en te Middel burg bij fa. C. Schulte en Co. 36 jaarlijksche schoonmaak in dienst van den aannemer der schoonmaak geduren de eenige weken slaan. Dlit acht spr. óngewenscht. De v-oorz. z|l dit onder zoeken. Die post wordt goedgekeurd. Djh'r. Vienings 'wil voor eereblijken en plrijsuitde-elingen op de scholen een be drag uittrekken. B. en W. zullen deze zaak mei de Hoofden deir Scholen ha- spreken. Dhr. de Die wil een piost voor S-t.- Nicolaasfeesljes op- de sicholen uittrek ken, groot f250. Dihr. Vienings zegt, dat de behoefte hieraan niet bestaat. Het voorstel wordt met 9—2 st'. verworpen, alsmede -een memorie-post van denzelf de voör schoolreisjes (met 83 St.). Bij den post Ambachtsschool en Vak school voor meisjes, zegt dhr. Oosterbaan niet tegen dezen post te zijn, maar zich de vrijheid voor te behouden bij liet bespreken der begrooting voor de Vak school vooir meisjes, hierop terug te komen. Dh!r. Vienings vraagt of d-ez-a school vooir Go-es niet te duur wordt. Zij legt haast te zware lasten op; de ge meente. De voo'rz. brengt 'dank aan 't B-urgerl. Armbestuur voor de ve-rho-oging der bij drage van geneeskundige verzorging der armlastigen. Bij den post spoorwegsubsidie vraagt dhr. Oosterbaan naar hot stadium, waar in de spoorwegaanleg verkeert. Die voorz. deelt mede, dat gehoopt wordt, dat voor 't eind van 't volgend jaar de onteige ning van 2000 perceelen zal kunnen ge schied zijn. Met den aanleg zou dan in 't weïkseizoen 1923 kunnen begonnen worden. Bij de 'rijks-dagnormaals-chool zal wor den aangedrongen op zuinigheid bij' de verlichting -en verwarming. Dhr. Vienings vraagt naar de bouwplannen van St.-Wil- lebrordus -en „Ons Streven" en naar de dat de Heere haar hart vernieuwde." Bij deze verschrikkelijke bedreiging stond Alfaretta sprakeloos, -en hare- mojeder legde twee- bevende handen op haar arm en fluisterde: „O, Rietta, ik zou maar niets meer zeg gen; het maakt vader zoo boos!" „Ja", ging de ouderling heftig voort, „die vrouw is de Jonas van de kerk, en zij moet onderhanden genomen wor den; om hare ziel te behouden moet zij onder tucht gesteld worden, om den wille van ieder, die hare valsche en liegende tong gehoord heeft. Re zal haar voor den kerkeraad laten troepen." Baas Dean hield op, om adem te schep pen. Alfaretta vatte -eensklapls weer moed. „Hoor mij aan", riep het meisje, stamp voetend van opgewondenheid, want zij was zoo toornig als haar vader zelf „hoor mij aan! Hoe kunt gij zulke dingen van haar zeggen? Als iemand ooit een engel was, is zij het. De Heer zendt niemand naar de hel, laat staan zoo iemand als zij is. En in allen gevalle zou ik liever met haar naar de hel gaan, dan met al de gouden harpen en kronen in de beste soort van hemel wezen met hen, die haar er uit willen houden, ja, dat zou ik!" (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1921 | | pagina 1