I Kerknieuws. Gemengd Nieuws. Telegrammen. Ingezonden Stukken. Advertentiën. J Onderwijs. Marktberichten. straf Ling van den Christelijk-sociaal v. d. laai'. Dhr. Rutgers toekende dezen als een vervolger van He coalitie-partijen, een vriend der S. D. A. P., iemand, wiem gem schimp te grof is, die speciaal de A. R' partij uitkrijt voor leugenpartij, wiens poli tiek verloopt in phraseoloeie en voorwiie|a dhr. Rutgers dan ook geen achting kan ge voelen. Dhr v. Berestedjn (V.D.), die daar na sprak, en Wel tot de bezuinigingsman- aieri wil gerekend worden, wenscht toch blijkens zijn motie aan de noodlijdende kunstenaars f50.000 uit. te keeren. Toen kwam de socialistische leider, Mr TroC'lsIra, aan het woord. Hij begon met de volgende situatie te- geven: De politieke scheidingslijn loopt niet mee r* over de punten van actuieele poli tiek. De oude strijdobjacten, als onder wijs en kiesrecht, zijn uitgestreden en de nieuwe worden nog niet algemeen aange grepen. Er komt meer en meer teekening in de onderlinge verschillen tier rechter zijde en ook links zijn de tegenstellingen scherper geworden. De solidariteitseisch der Roomschen heeft niet veel vat gekre gen op de Roomsche arbeiders ten evenmin laten de arbeiders zich ontmoedigen door de voortdurende pogingen daartoe van den Veer Dresselhuijs, die miet zijn*Vrijheids bond -terug wil naar de absolute vrijheid van de Fransehe Revolutie. i Maar we leven nog in een tijd van overgang en welke partij ook in 1922 wint, het zal een Pyrrhus-overwinning zijn. Wel niet direct voor 1922, maar toch in de toekomst achtte hij 't mogelijk, dat er een regieering ikomt van S. D. A. P.'ers, Room schen en vrijz.-democraten. In den Duitschen trant dus. De ge- heele rede van den rooden leider was dan ook niets anders dan een oud liedje op een iet-wat veranderd wijsje. Een felle speech was het niet. Er klonken wel Verleidende tonen in aan 't adres "dei- vooruitstrevende Katholieken, waarom dhr. Nolens (R,.K.) in de avondvergade ring hierop: aanstonds eens grondig 1 in ging, teneinde mr Troelstra de illusie van een samengaan tusschen R. K. en S. D'. A. P. te ontnemen. Inzake de malaise, die onze industrie doormaakt, zou dhr. Nolens ernstig de vraag in overweging- willen geven of de omstandigheden niet zoodanig zjn, dat uitsluitend als practi sche en tijdelijke maatregel, belemmering van den invoer of ondersteuning dter ex portbedrijven aanbeveling verdient. 'Men behoeft hierin volstrekt geen protectie te zien. Het is slechts een zuiver practische -vraag. Overigens werd nog door de heeren Kolkman (R.K.) en De Monté ver Loren (A.R.) de bezuinigingsquaestie besproken. Het* gebeurde hij Waterstaat, zoo merkte laatstgenoemde op, doet vermoeden dat er ook op andere hoofdstukken kan wor den bezuinigd. En hij drong er op aan bij de Regeering, dat deze hét reces daar voor zou gebruiken. De heer Kolkman wees brop, dat er thans ongeveer even veel aan salarissen en pensioenen wordt besteed als vóór den ooflog de geheele begrooting beliep on 'legde er nogmaals den nadruk op (wat niet te vaak kan geschieden) dat dhr. Diressel'huys en zijn vrienden, die nu zooveel bezuinigen, nog niet lang geleden vóór allerlei millioenen- voorstellen hebben .gestemd, die echter gelukkig door de rechterzijde zijn afge wezen. De wilde Katholiek v. Groenendalel blijkt Vel een buitengewoon vrijmoedig mensch te zijn Hij waagde het gisteren 'dien heer (Nolens, den R. K. leider, aan te vallen, ging nog eeins weer over zijn verhouding tot de Limburgscfae kiezers spreken, pro beerde zijn stemmen tegen de- militiewtet-i v. Dijk goed te praten en had vervol glelns de brutaliteit om den volgenden onbte- schaamden leugeir te herhalen: Wat België betreft, indien daarvan ooit gevaar gedreigd heeft voor ons land, dan Was het in 1918, toen de Nederl. Riet geering de onvergeeflijke domheid heeft; begaa nde '"Duitsehe troepten door ons land te laten trekken. Verder zei -hij, dat, hij bereid is, die re geering te steunen, doch niet zonder voor behoud, met name wat den minister president betreft. Dezte vertoont te zeer ianti-democratische neigingen. Van de rede van minister Ru'ijs, die gis teravond nog aan 't, woord kwam, en van (minister de Geer, die vandaag zal sprlei; ken, maken wij morgen melding. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Spannum door A. N. Tonsbeek te Hindelopen; voor Garrels- jveer door C. R. van Lelyveld te Dinther. Geref. Kerken. Beroepen te Ouderkerk a. d. I.Tsel P. N. Knnjswijk, cand. te Amersfoort; te 'Emlichheiin W. A. van Es te Leeu warden; te Oostkapelle J. Meijer, cand. te Kampen; te Leeuwarden J. Wate- 'rink te Zutphen; te 't Zandt D. Prins te 'Donkerbroekte Anjum W. H. Korfker te Barn'eveld; te Beilen Th. Kuipers te Ter Aar. Clxr. Geref. Kerk. Bedankt voor Maassluis en Sliedrecht door J. A. Riekel te Zaandam. Doopsgezinde Gemeenten. Beroepen te Stavoren-Molkwerum H. J. Busé te Hallum. Remonstr. Broederschap. Bedankt voor Nieuwkoop door dr. C ï>- Sax te Dokkum. WESl'KAPELLE. Bij de pas geïnstitueerde Geref. gemeente zijn als ouderlingen gekoze'n de 'heeren W. Ilouines en H. Cjjsouw Lz.nis diakenep de heeren Jac. Minderhoud Wz. eh P. Peene Mz. OVEZAND. Benoemd tot Kerkvoogd hij de Ilerv. Gemeente alhier, de heer C. Maat. Ons wordt herinnerd, dat evenals ver leden jaar ook nu weer op uitnoodiging vali het hoofdbestuur van den Bond van Ned. Predikanten op Oudejaarsavond een inzameling zal worden gehouden voor emeriti-predikanten cn predikantsweduwen. De inzameling van ver leden jaar heeft opgebracht f 85870.07V2, waar van aan 31 emeriti en 170 weduwen uitkee- ringen van f 100 tot f500 zyn uitgekeerd, totaal f 77475., terwijl hot overschot, f 7768.62, bü de nieuwe inzameling wordt gevoegd. Uit de bijgevoegde circulaire blijkt ons dat hot geld wordt verdeeld zonder eenig verschil van Kerkgenootschap of richting. Wie op Oude jaarsavond niet. ter Kerk gaat, en met zijn oorgenomen gift geen raad weet, zende .ze naar Bloemendaal aan Dr de Vrijer, Giro no. 5589. KAPELLE. Tot Kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk is herkozen de heer J. J. Pronkers. KLOETINGE. Benoemd tot tijdelijk onder wijzer aan de openbare lagere school alhier, met ingang van 15 December j.l. de hoer A. Langojan te Sint Maartensdijk en met ingang van 1 Januari a.s. de heer P. Baurdoax te Goes. ■Het bericht in het nummer van Zaterdag, overgenomen uit de „Kr. Crt.", betreffende de benoeming van den heer La'ngejan, was voor- harig. Naar wü vernemen, zijn op do voor dracht voor onderwijzer aan de O. L. school (vac.-W. van Liere) geplaatst, de heeren A. P. Bosdijk te Hoofdplaat, J. van Hiele te Nieu .ver kerk en J. 1. Dees te Enschede. Zaterdag werd te Wageningen in de hulp aula iel er Landbouvvhoogeschool de onlangs afgetreden hoogleeraar prof. dr L. Broekema gehuldigd. Tot die huldiging hadden zich twee commissies gevormd, èn wel uit de landbouw- reaatschappüen en uit de oud-leerlingen der versclnllende onderwijsinrichtingen. Namens cle landbouwvereenigingen voerde de heer Groeseii en I. G. J. Kakebcek'e, inspecteur van het land bouwonderwijs namens de oud-leerlinge'n het woord. De eerste spreker deelde mede, dat een fonds is bijeengebracht door samenwerking van landbouwers en landbouwvereenigingen en dal men dit het Broekema-fonds wilde noemen en de rente periodiek te gebruiken om persone'n die zich verdienstelijk gemaakt hebben op liet gobied van plantenveredeling, te eere'n, cn studenten dor Landbouwhoogeschool te steunen bij hun werkzaamheid op dit gebied. De heer Kakebeeke bood namens oud-leerlin gen, een geschilderd portret van prof. i B. aan, dat later in de aula zal geplaatst worden. Prof. van Uven, rector-magnificus der school, bedankte daarvoor namens den SeOaal. Mr. Ilesselink van Su^htelen, curator, wensch te den professor geluk en huldigde namens de gemeente cte'n professor als burger van Wageningen. De heer II. A. Hanken, dankte voor wat Prof. Broekema heeft gedaan voor den Zeeuwschen landbouw en besloot met. den wensch, dat hij een beschrijving zou willen geven va'n het onlstaan der Wilhelminatarwe. De heer A. Bos, directeur van „Eugena", huldigde den heer Broekema om zijn practische kennis. De heer Westerdijk, student der Landbouw hoogeschool, sprak een waardeereftd woord namens de studenten, terwijl de heer D>. Troost liedi'ijfboer, den dank overbracht van het per soneel voor de wijze waarop de-heer Broekema voor hen als chef was opgetreden. Professor Broekema richtte tot allen een woord van dank en sprak de hoop uit, dat God hem nog de| kracht zou schenken om nog veel voor landbouw en wetenschap te kun'nen j doen. Prof. kisser, leider der vergadering, dankte de aanwezigen. Geslaagd aan de Rijks-universiteit te Leiden voor het candidaats-exarnen Nederl. Letteren, de heer F. C. Dominicus Az., geboren le Wemeldinge, en voor het candidaats-examen Rechtswetenschap de heer G. J. Couvee. IERSEKE. Vrijdagavond 1.1. werd ie Iersske in een vergadering van 54 personen onder leiding van ds G. H. Kersten met 52 tegen 2 stemmen in beginsel besloten tot het stichte'n van een eigen school. „M. Crt." Voor de V r ij e U n i v e r s i) .1 e i t Te Zierikzee werd Donderdag 15 Dec. verga derd om te komen tot meerdere actie voor onze V. U. De heer. van Oversteegh, zette aan het geringe aantal opgekomene'n den huidigen toestand op heldere wijze uiteen. Men kwam lot de oprichting van een „kri'ng Zierikzee", en tot de verkiezing van eeh algemeen bestuur, bestaande uit de heeren Ds. C. J. Wielenga, Zierikzee, voorzitter; J. ten Hope, Zierikzee, secretaris; C. L. de Jonge, Nieuwerkerk, Pen ningmeester; Ds. W. Goedhuys, Haamstede; J. de Brayne, Brouwershaven. Onder de lei ding van dit bestuur zullen i'n alle gemeenten plaatselijke comité's werkzaam zjjn. GOES. De heeren M. Arnold! en J. S Bedet, die j.l. Zondag tot diaken bij de Geref. kerk alhier wenlen gekozen, hebben beide'n deze benoeming aanvaard. Ongelukkenn. Te Deir fïaag trachtte een "22-jarige dienstbode uit Rotterdam op een reeds in beweging zjjnde'n trein te springen, Zij kwam daarbij te vallen en geraakte tus schen het perron en de'n trein bekneld. Zwaar gewond werd zij opgenomen e'n -per auto naar het ziekenhuis vervoerd. Haar toestand is hoogst ernstig. De betrokken maatschappij heeft, alvorend hulp te verleunen e'n mej. van Z. te vervoeren, haar een biljet late'n teekenen, waarin zij verklareii moest, dat de maatschappij geen schuld had aan het hel ongeval. Te Heerlen is het echtpaar H. i in de slaapkamer door kolendamp bedwelmd gevonden. De man is later overleden; de toe stand van de vrouw is zorgelijk. De hoofd monteur M. van de electrisctie centrale te Nijmegen kwam bij werk aan den tra'nsfor mator op den Gangenheuvel i'n aanraking met de hoogspanning. Zijn hand on gelaat werden deerlijk verbrand, de man moest in het zie kenhuis opgenomen worden. Te Zuilen is in een onbewaakt oogenblik het 4-jarige zoohtjo van S. in'het Merwedekanaal geraakt e'n ver dronken. In dronkenschap hebben De V. en zijn zoon een schoonzoon, zekeren LI., uit B.-Cornpascuum, zoo met een bonk- schoffel mishandeld, dat voor H. zijn leven gevreesd wordt. V Groote Parade zonder gar nizoen. Men vestigt onze aandacht op een militair curiosum, schrijft het „Dev. Dagblad". In de infanterie-kazerne te De venter zijn al geruimen tijd geen man schappen ondergebracht. Wel zijn er nog uitwonende officieren en kader, en wat gewichtiger ..is, er is een reglement voor den inwendigen dienst, in staat om zoo lang voorschriften te geven, als er nog één militair zich binnen de kazerne-poirt vertoont. 't Is zoo: 's Avonds moet de sergeant van de week appèl houden. Niemand treedt voor het appèl aan, omdat et" nie mand is. Maar toch moet de sergeant klok ke 10 in de kazerne zijn voor dit voor het Reglement V. D-. I. Di. voorgeschreven appèl. Hij bromt dan, ongestraft, iets voor zich heen. Toch moet hij nog wel een béétje op passen, want even na tienen stipt martiaal de luitenant van de week aan, die contro leeren moet, of de sergeant van de week wel appèl heelt gehouden. Het reglement 'V. D'. I. D. schrijft dat gestreng voor, en dé luitenant weet wat dat beteekent. Hij laat den sergeant inrukken en con stateert, dat met den besten wil geen appèl is te houden en dat de sergeant fcijn plicht heeft gedaan. Dan komt nog de kapitein van de week om den luitenant te controleeren of deze etc. En den anderen morgen rapporteert deze kapitein op het bureau van den majoor, dat op avondappèl alles alwéér in orde was. De bataljonscommandant betuigt daar over zijn tevredenheid. Hij weet dat het zoo moet, en dat, met een volle of leege kazerne, het reglement V. D. I. D. gehandhaafd moet worden. Zoo zijn onze manieren. De „O. H. Crt." meldt: ,''s Avonds omstreeks half acht. in de tram die van Heemstede vele bezoekers naar het Bach-concert in Haarlem bracht. Ongeveer acht dames moeten staan, waaronder eenige ï'eeds vrij bejaard, die moeilijk zich staande kunnen houden in den wagen welke de gemakkelijke lussen mist van Haagsche of Amsterdamsche trams. De zitplaatsen daarentegen zijn voor het grootste gedeelte door heeren ingenomen, natuurlijk van de jongere generatie. Wanneer de tram bij den Hout stopt, iricht -een van de dames zich tot de aller - correctste heeiren der schepping: Zouden nu de heeren eens een eindje willen staan, dat de dames zitten kunnen? Eén der heeren zegt te moe te zijn en een ander toont even zijn sprankelenden geest, door naar een volgenden heeir te verwijzen, de rest zegt niets, en niemand staat o,p. Onder deze toonbeelden van beleefd heid bevindt zich een knaapje van onge veer 12 jaar en de dame, die zoo juist het woord genomen heeft, zegt nu tot hem: Ventje, zou jij nu niet eens je plaats aan een van de dames afstaan? WaaTop de liefhebbende vader van het jongemensch op 't volgende bankje, zich omkeert en zijn veel belovenden spruit den goeden raad geeft; Niet doen, hoor jongen! Voetbalontaarding. Hoe gemak kelijk de zoo hoog geprezen voetbalsport ont aardt, bljjkt weer eens uit het volgende. *i?e Den Haag drongen j.l. Zondag eenige honder den booze toeschouwers het veld op en vlo gen op 3en scheidsrechter aan. Ee'nige opge schoten jongens vali een jaar of 18 beginnen hem met hun vuisten te bewerken. Voordat het bestuur in staat is hein te beschermen heeft deze reeds eenige klappen opgeloopen. Nadat versterking was aangekomen werd hij per auto weggeleid. 't Volgende is uit Rotterdam cn is ook Zondag .1. gebeurd. Dhr A., de scheidsrechter, is de leiding absoluut kwijt; die berust vanaf dit moment bij het publiek, dat zich als be zeten aanstelt. Wanneer het einde wordt aan gekondigd, stormt de duizendvoudige massa het veld in, blijkbaar met de bedoeling den scheidsrechter onder handen te 'nemen. Deze had, zoo vlug als zijn beenen hem drage'n konden een goed hee'nkomen gezocht in de kleedkamers. In de omgeving hiervan wordt een lievig tumult veroorzaakt; rechercheurs deelen rake klappen uit, terwijl „heeren" met wandelstokken gewapend hu'n woede koelen op de deuren der kleedkamers. Onder gehoon e'n gefluit verliet, het publiek ten slotte, opge dreven en in toom gehouden door politie, hel. veld. Veredelende sport toch! 'n Rare rustplaats. Gistermorgen ontstond er te Rotterdam op het Heemraadplein een oploopje. De menschen keken naar een paar mannen, va'n wie de een in gevaarlijke houding half over een dakgoot van pa'nd no. 8 aldaar hing. De politie vond de beide mannen, twee metselaars, die eeh schoorsteen op het dak van het huis moesten herstellen, dronken in de dakgoot ligge'n. Zij hadden een paar flesschen wijn op een zolder gevonden en leeggedronken. Zij zjj'n ter ontnuchtering op het politiebureau opgesloten. Zeeroof. Uit Hongkong wordt gemeld Het stoomschip Kwanghoi van de China Stoom vaart Mij, dat uit Shanghai naar Honko'ng op reis was, is door zeeroovers geplunderd. De Engelsche kapitein, dc Europeesche offi cieren en de machinisten werden gevangen gezet. Daarop begonnen eeh 30-lal roovers het schif) te doorzoeken. Zü beroofden de passagiers van hun eigendommen en braken de kluis open. De buit werd in een gere- qmreerde visscherssloep geladen. De roovers ontsnapten met ruim 120,000 dollar, ha de scheepsmachines onklaar gemaakt en de Chi- neesche passagiers gedood te hebben. Leven we weer in den tijd van de zeeroovers? Eigenaardige familieverhou cl i r. g Op Corsica is onlangs zekere Cathari'na Malfelte de tante van haar moeder geworden. Zij huwde namelijk met haar oudoom, een we duwnaar, wiens eerste vrouw een zuster va'n Catharina's grootmoeder was. Daardoor is Ca- tharina de schoonzuster van haar eigen groot moeder geworden, die nog in leven is, en tevens de tante van haar moeder Postrijtuig uitgebrand.' Zon dagmorgen omstreeks half tien is tusschen de stations Veghel en Uden het postrijtuig va'n den D.-trein no. 71 van Vlissingen naar Berlijn in brand geraakt, d at de Amerikaansche e'n En gelsche mail bevatte. Bij het station Uden Stopte de trein en werd 'het postrijtuig uitge schakeld, dat geheel uitbrandde. Een groot gedeelte der mail werd door het vuur vernield. De oorzaak is nog onbekend. Dc „Olympic" in den storm. De „Olympic" is Zondagmiddag op haar leis van New-York naar Engeland met een vertraging van 22 uur nog hooit was eenige verlating bü dezen zeereus voorgekomen te .Southampton aangekomen. Het schip was ter hoogte van Nevv-Foundland in een cycloon va'n buitengewone hevigheid geraakt; de wind blies met. een snelheid va'n 120 mijlen per uur. Door de geweldige zeeën waren verschillende bruggen weggeslagen en op sommige oogenblikken had het bovenste dek onder water gestaan. Alles werd aan boord omvergeworpen. Van de landverhuizers, die op hel schip waren, werd een Italiaan gedood e'n een Tsjecho-Slovvak zoo ernstig gewond, dat men bij aankomst zijn linkerbeen moest afzetten. Een juist advies. Een juffrouw had «onder er or te letten plaats ge nomen in een coupé-rooken. Zij ziag hoe een man naast haar bedachtzaam zijn pijp ging stoppen en de 'zeide: „Roo'ken maakt me altijd ziek." De man stak net opi, en na eenige rus tige halen, merkte hij laconiek op; „Nou juffie, dan ao'u ik 't nooit meer doen, als ik u was." DEN HAAG. V. D. De Tweede Kamer nam z. h. st. aan het wetsontwerp tot vereeniging der gemeenten Waalwijk, Baardwijk en Besoyen, ingaande 1 Jan. 1922. DOETINCHEM. V.D. Bij het onderzoek naiar de malversaties te Gendringlen is ook gebleken, dat de burgemeester S. het bedrag van f 1830, dat hij in Aug. j.l. als aaldo der Brandstoffen-distributie ont ving, niet i'n de gemeentekas bieieft gestort. BERLIJN. V. Dl. Op aandringen van Frankrijk zal Amerika zijn strijdkrachten uit Rijnland niet terugroepen. tBERiLIJN. V. D'. De Deutsche Allg. Ztg. bericht, dat aan de Commissie van Herstel te Berlijn met cijfeifs is aange: toond, dat Duitschland de storting op 15 Januari niet kan betalen. COBLENZ. V. D. De Deutsche Zeitung is Voor 3 maanden in 't bezette gebied verboden. AUGSBURG. V. D. In de textielindu strie worden onderhandelingen omtrent loonsve'rhooging gevoerd. Reeds .komen hier en daar wilde stakingen voor. BOEDAPEST. V. D'. De ïegeering be- Ireidt democratische maatregelen voor. O.a. is amnestie te wachten en ophef fing der beperkingen op het vergaderen. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Geachte Redactie 1 In het verslag van de laatste gemeen teraadsvergadering van Rjtthem las ik o.a. de nieuwe schoolgeldheffing. Ik wil in dit stukje niet -zleggen, of die te hoog is, dit laat ik liever over aan de beoor- deeling van anderen. Het doel van dit schrijven is om eenige toelichtingen te geven; dan «al het m.i. nog gemak kelijker zijn voor de belanghebbenden en de belangstellenden om te oordeelen of de heffing al of niet billijk is. Wel weet ik, dat het besluit niet met algemeene stemmen is genomen. In het verslag ontbreekt nog dezte mede- deeling, n.l. dat voor 't tweede kind slechts Vs deel mag gekort worden, voor het derde kind 2/5deel, voor het vierde kind 3/fl deel, voor het -vijfde kind l/a deel, terwijl voor het Zesde kind niets moet betaald worden. Deze regeling van korting moet aldus volgens de nieuwe onderwijswet geschieden. Tot dusver werd voor het tweede kind vaak de helft ge kort en het derde of vietrde kind was vrij. Vooral de nieuwe regeling van kor ting is het, die het schoolgeld aanmer- j kelijk doet rijzen. Ieder ouder kan nu j voor zijn-kind of kinderen zelf uitrekenen, hoeveel hij moet betalen. Blij1 het bedrag van zijn belastbaar inkomen telt hij eersf f400 op en daarna nog voor elk kind beneden de twaalf jaar f35. Dan heef! hij het werkelijk' inkomen, waarnaar de schoolgeldheffing geregeld is. Daar deze nieuwe regeling ongeveer' tegelijk met het omzetten der openbare school in een christelijke school in wer king treedt, zou allicht de gevolgtrekking kunnen gemaakt worden, en naar ik hoor, reeds gemaakt wordt, dat de verhoogde schoolgeldheffing door de nieuwe chris telijke school komt. Dat is niet Zoo. Al was de openbare school gebleven, dan was toch deZe nieuwe schoolgeldheffing gekomen, daar de onderwijswet het voor schrijft. Zoo heeft de gemeenteraad van Nieuw en St. Joosland, waar alleen een openbare school bestaat, ook een nieuwe regeling moeten maken. De oude school geldheffing, niet gebaseerd op den Hoof- delijken omslag te Ritthem, bestaat reeds minstens 40 jaar. Andere gemeenten had den al lang de regeling herzien en wij moesten het nog doen. Geachte Redactie, mijn dank rmor de opname van 't bovenstaande. Nogmaals wil ik er op wijzen, dat het niet mijn bedoeling is de heffing te beoordeelen of veroordeelen. Ik wil er onpartijdig tegen over staan. Alleen wil ik nog eens onder- fetreepen, dat zij niet door de nieuwe christelijke school is gekomen. Y. Mijnheer de Redacteur, Mag ik een plaatsje in uw veelgele zen blad? Ik las in het Noord-Bevelainds Advertentieblad van Zaterdag, dat de beier P. van Damme zich als directeur opgeeft voor oen op te richten neutrale zang te Kamperland. Nu is indertijd ecu Chx' zamgvreneem. opgericht door den hleer A' Drost, bij wiens vertrek de heler P. van Dlamnie tot directeur is benoemd. Htet duurde niet lang of de zang zou te niet zijn gegaan. Eer 'bet zoo ver was, bedankte dhr. van Damme als directeur en nu gaf hij Zaterdag zich op als directeur vooreen (op te richten neutrale zang te Kamipleirlaind. Ik 'moge den wensch uitspreken, dat nu itoch niemand, die eigenlijk bij eten Chr. Zang behoort, zich aansluite bij deze neu trale ,en liever t.rachte onze Clir. Zangver- eeniging tot bloei te breinlgnan- Een liefhebber van zang. Goes, 20 Dec. 1921. Nieuwe Tartoe f 11f 11.50, Winter- geWt per 100 K.G. f 12, Haver f 11.50 f 12, Kookerwten 20f21, Rroonerw- ten 'f25f28, Bruine Boonen f30f32. Tamelijke aanvoer niet zeer geringe kooplust. Aanvoer Boter 370 pond, ïabrieksboter 100 pond. Boter pier K.G. 'f2.20f 2.30, midden- pirijs per halve- K.G. fl.10, aan particu lieren verkocht f 1.20, ïabrieksboter f 1.30 (Eieren per 100 stuks f 14, middenpirijfs pe'c 25 stuks f3.50, aan particulieren verkocht 16 ct. Poelei-eren 10 ct. OndeTafdeeling Zuid-Beveland V. P|. N. Aanvoer 1800 eieren. Prijs f 14.40 per 100 stuks. VLISSINGEN. Veiling van 19 Dec. 1921. Goudreiriet 2023; Zoete Bellefleur 16; Zure Bellefleur 28; Rood Bakker 19; Campagnezoet 1421; Winter Hondsmuil 22; Court Pendu 1819; Marnix 18; Armgaard 1619; Klei- peren 1316; Mispels 28; Rietperen 26; Fran cois Borgia 1819; Gieser Wildeman 1020; Uien 2328; Karoten 11; Peeën 56,5; Sprui ten 5464; alles per K.G. Boerekool 5G,5; Witte Kool 1012; Andijvie 14; Savoye Kool 817; alles per stuk. Selderie 412; Prei 13,519; beiden per bos. Spruitkoppen 1721 cent; per mand. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen i'n den morgen van 20 December door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 769.0 te Biarritz. Laagste baromerstand 728.6 te Floroe. Verwachting tot den avond va'n 21 dezer: Matige tot krachtige Zuidwestelijke tot Wes telijke wind, meest zwaarbewolkt of betrokken met enkele regenbuien, iets kouder. Heden overleed te 's-Gra- venhage in den ouderdom van 75 jaren onze geliefde Oom en Behuwdoom, JOHAN ADRIAAN VON STEIN CALLENFELS, Echtgenoot van Vrouwe NI. P. Barendregt van Charlois, Domburg, 17 Dec. 1921. C. A. M. VAN VOORT- HUYSEN-Von Stein Caluenfels. L. J. VAN VOORTHUYSEN. Heden overleed te 's-Gra- venbage in den ouderdom van 83 jaren onze geliefde Tante en Behuwdtante, PETRONELLA LEONARDA VOM STEIN CALLENFELS, Domburg, 19 Dec. 1921. C. A. M. VAN VOORT- HUYSENVon Stein callenfels L. J. VAN VOOHTHUYSEN.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1921 | | pagina 3