Gemengd Nieuws. Telegrammen. Laatste Berichten. Allerlei. Hoop Müiippe, Aitelinp, enz. Ingezonden Stukken. Briefwisseling. Gemeenteraad van Middelburg. lang, de geit kan zich genoeg bewe gen, maar toch altijd in een cirkel rondom de paal. Wanneer hij verder wil, dan voelt hij zich gebonden. Hij zit aan de paal vast! Ook heb ik langen tijd het uitzicht gehad op een duiventil. De duiven vlogen uit en in, maar toch zalen ze vast, hoewai zon der touw, want zé kwamen altijcr naar de kooi terug; zie,vlogen den ganschen dag, h,oog-op en ver-weg in wijde krin gen; ze zaten op het dak van de kerk, op het kozijn van mijn venster; vaak waren ze nergens meer te zien; doch niettemin zaïten ze vast aan hun hok, maar zonder touw; hoe wijd hun vlucht ook was, tot het hok keerden ze, weder dag op dag. Welk een onderscheid tusschen die geit en die duif. Beide waren ze be ginselvast. De geit was aan de paal, de duif aan het hok verknocht. Maar het touw maakte het onderscheid, het groote onderscheid uit,. Wanneer er een leeuw ware gek'omien, dan zou voor de geit haar beginselvastheid de dood geworden zijn. Maar de duif, hoe beginselvast zij ook was, kon al tijd de klauwen van de loerende kat weer ontvluchten. Dat onderscheid kunt ge- ook onder de menscben bespeurenDe een is beginselvast als de geit aan de paal, de ander is .beginselvast als de duif aan den til gebonden. Wanneer Da vid zijn beeld gehad had in de geit, dan zou hij niet van de toonbrooden hebben gegeten, toen hem hongerde, terwijl hij vluchtte voor het aange zicht van Saul. Dan zou hij gezegd hebben: „ik houd mij1 aan mijn be ginsel, want die brooden zijn alleen voor de priesters!" Maar nu heeft David zijn beeld gehad in de duif. Hij vloog in wijde kringen en was toch hokvast. Hij alt in nood van de toonbrooden, hóewei zie, uitsluitend voor de priesters waren, en zijn ziel is gered geweest. O, mijn broeder, de dingen dezes ingewikke]den aard- scihen levens zijn zoo maar niet met een eenvoudig „ik houd miij hieraan of ik houd mij daaraan." uit te maken. Gods volk moet dikwijls vleugelen.heb ben a,ls: een duif om het kwaad te ontkomen, zonder daarbij1 het onzicht bare koord der verbintenis aan den duiventil kwijt, te raken. Gij zij't een beginselvast man, dat bemerk ik wel. Maar ik weet noig 'niet, of ge het zjjt als de geit of als de duif. Ge behoeft het mij' ook niet te vertellen. Doch vertel het, zoo gij het weet eens aan uzelf. Maar éérlijk, hoor! Want ik ben wel een beetje bang;, dat gijl zult zeggen, dat ge als de' duif zijt; wij fciezein im mers liefst de mooie' rol voor ons zelf; en daarom zeg ik: eerlijk hoor! want 'ik heb zoo den indruk, dat ge wat van de geit hebt. Wordt er niet boos over. Ikj^zial erg blij en dankbaar zijn. indien ik mij in u vergist heb. Het incident te Arnhem. De „Tel." verneemt, dat de burgemeester van Arnhem, naar wien, gelijk wij gisteren meldden, een steen werd geworpen, geen ernstig letsel bekomen heeft. De steen heeft een groote buil op het hoofd ver oorzaakt. De dader is in hoogst opge wonden en overspannen toestand naar het Centraal-Politiebureau overgebracht. Lantema was propagandist van anar chistische en communistische organisaties en ventte sedert langen tijd met „De Tribune". Gedurende den oorlog werd hij geruimen tijd uit de gemeente gez'et. Door zijn propagandistische actie leefde hij voortdurend met de politie op gespannen voet. Na het incident, is de raadsvergadering, onder voorzitterschap van dhi* H. Goed hart voortgezet. Inmiddels werd in een andere zaal Mr De Monchy door eenige raadsleden-doctoren verbonden. De wond, die zich dicht bij de slaap bevindt, bleek niet ernstig te z'ijn. De burgemeester najn, na verbonden te z,ijn, weder de voorzit tersplaats in en bleef verder de vergade ring leiden. Het oudste raadslid, de heer Zoestber- gen, nam, toen de heer De Monchy terug keerde het woord, om namens den ge- heelen raad zijn diepe afkeuring uit te spreken over den laffen aanslag. De heer Zoestbergen wenschte den burgemeester geluk met het feit, dat de gevolgen niet ernstiger zijn. De raad onderstreepte deze woorden met krachtig applaus. De foto graaf Lantema, had nog meer steenen in zijn zakken, wat bleek, toen hij op bet politiebureau werd gefouilleerd. Hij was goed gekleed en toonde geen spijt over het gebeurde. Dionker Amsterdam. Het is in den nacht van Zondag op Maandag! in de Zeedijk-omgeving njgal rumoerig geweest. Daaromtrent ontleenen wij aan het „Handelsblad", dat in een café op het Oudekerksplein is gevochten, met het gevolg, dat een der bez'oekers gewond werd. Een tijdje later raakte een troepje op Vlen Zeedijk handgemeen. D'e politie moest tusschenbeide komen, maar slaagde er niet in de vechtenden uiteen te drijven zonder van de wapenen gebruik te maken. De menigte werd verspreid, doch tijdens dat werk had de politie een aanval te verduren met ledige flesschen. De agen ten gelastten ramen en deuren te sluiten en wisten, na z:eer krachtig 'optreden, de orde te herstellen. In denzelfden nacht wilde de politie "een arrestant brengen naar het posthuis Molsteeg. Het publiek verzlette zich der- jnate tegen deze arrestatie, dat verster king noodig was om de verzet-plegers te kalmeeren. Een agent liep daarbij eenige klappen op. In verband met een en ander zijn nog twee mannen gearresteerd. Te Sint Kwintens-Lennick (België) heeft een vreeselijk ongeluk plaats gehad. Een landbouwer gelastte zijn 18-jarigen zoon, een 15-jarigen koewachter en een werkman, een ouden beerput, dien hij en kele dagen tevoren gekocht had, te ledigen Voorzichtigheidshalve had men eerst den put een drietal uren, voor de uitwaseming der giftige gassen open laten liggen. Toen echter de koewachter er in neder daalde, viel hij onmiddellijk verstikt omlaag. De zoon van den landbouwer wilde hulp bie den, doch ook deze viel, duizelig van de gassen, in de diepte. Hetzelfde overkwam den werkman Pranciau, die in den put verdween. Met de grootste moeite kon men na eenigen tijd de drie ongelukkigen bereiken. De dood was echter reeds in getreden. Het parket onderzoekt de zaak. De ar beider was vader van vijf kinderen. Op een trein geschoten. Tus schen Hengelo en Oldenzaal is Zondag morgen op 'den D.-trein geschoten. Een bukskogel drong in een -2e-klas-coupé door de ruit naar binnen en verwondde een reiziger licht aan het hoofd. -D'e dubbele moord te Hout dorp. Aangaande de gevoerde instructie door den reehter-commissaris te Zwolle inzake den dubbelen moord te Houtdorp vernemen we, dat deze zaak spoedig voor openbare behandeling zal zijn gereed en de openbare terechtzitting waarschijnlijk in den loop der volgende maand ztel plaats hebben. Van de hoofddaders blijft Jacob de Graaf ontkennen. Albert D'ijkslag, die volgens de verklaringen van Marinus Em mer, in den bewusten nacht op den uitkijk' heeft gestaan, werd in den loop der in structie handzamer en ontkent niet langer Zijn deelgenootschap in de gruweldaad. Een brutale hote Idiefstal. Gistermorgen vroeg is een dief, als heer gekleed, de slaapkamer binnengedrongen van een dame, logeerend in een hotel te Londen, en heeft van haar toilettafel juweelen ter waarde van 5000 weg genomen. Onder het gestolene bevinden zich een snoer van 57 groote parels, als mede diamanten en saffieren. AMSTERDAM. V. D. Het bericht be treffende de door Prof. J. Dl A. Aen- genent .aangeboden arbitrage inzake de metaalarbeidersstaking dient aangevuld met de mededeeling, dat hij fijn aanbod ook aan de werknemersbonden heeft ge daan. IJMUÏDEN. Een drietal groote reede- 'rijen kregen mededeeling van de orga nisaties der werklieden, dat bij niet-in- willigen van hunne eischen met ingang van 19 Dec. 'het lossingswerk aan de stoomtrawlers zal gestaakt worden. De ïeederijen hebben dat beantwoord met de mededeeling, dat, wanneer hieraan gevolg wordt gegeven, met ingang van diendatum al het lossingsweïk aan 3e stoomlreilers zal worden stopgezet en eon algemeen ontslag zal volgen. De stoomtreilers der drie grootste maat schappijen zullen opgelegd worden. De loonquaestie betreft alleen het lossings- werk; alle andere vi sschers vaar tu ig en zullen naar buiten gaan. BERLIJN. V. D. Rathenau deed uit voerige mededeelingen aan 't kabinet over de besprekingen te Londen gehouden, die 'in hoofdzaak liepen "over het pro bleem der schadeloosstelling in de toe komst. Op 15 Januari zal Dmitschlan-d wel moeten betalen, maar omtrent 15 Februari is nog geen beslissing genomen. CUXHAVEN. V. Di. De geheele vis- schersvloot zal eind deze maand wegens kolengebrek worden stilgelegd. KOPENHAGEN. V. D. In Denemarken zijn 70.261 werkloozen. HEERLEN. Gisteren heeft een onder houd plaats gehad tusschen de besturen van de Chr. en Ned. mijnwerkersbonden met de directie der domaniale mijnen en staatsmijnen naar aanleiding van het feit, dat dezle mijnen de loonen hebben verlaagd. D'e directie heeft geantwoord, dat Zij de besluiten voorloopig handhaven, aangezien de onderhandelingen met de regeering over 'tpachtcontract nog slepende zijn. Een definitieve beslissing van de zijde der directies zal worden genomen, zoot- d'ra de aandeelhouders binnenkort heb ben vergaderd en een besluit zullen ge nomen hebben. Hedenmorgen kwam de gemeente raad te 10 uur bijeen onder voor zitterschap' van den burgieimleesitieir. Afwezig dhnn. Adriaanse -en Mal- jaars. Ingekomen was pen overzicht van de gehouden veemarkten, waaruit blijkt, dat op 13 October aanwezig waxen 29 runderen, 45 kalveren, 8 paarden, 4 schapen; op 27 October 10 runderen, 12 kalveren, 2 gaarden; op 10 en 24 November was er totaal geen aanvoer. Verder de jaarverslagen 1920-1921 van Nehalennia en van Kindervoeding en de begroeting 192'2 van de Nuts'- bewaarschoilen-. Van de veïe-eniging „Voor de Kunst" was een verzoek ingekomen ook haar vereeniging, die ten algemeenen nutte- werkt ter ver hooging van het kunstgenot te willen subsidieeren m;et een bedrag van f 100 of zooveel minder als de raad zal oirbaar achten. Van den heer A. Passenier, onder wijzer aan school A, was een ver zoek ingekomen om eervol ontslag wegens lichaamsgebreken. Volgens het voorstel van B. en W. werd aan den heer Passenier n iet-eervol ontslag verleend, zulks na. een vergadering met gesloten deuren. In de vaste raadscommissies wer den de volgende heeren herbenoemd: in de commissie voor de strafveror deningen de heeren Adriaanse, Bo- asson, Van Schouwen en Van der Weel; in die van financiën de heeren Boude wijuse, Van Schouwen en Ver. 'tregt; in die van fabricage de heeren Streefkerk, Boas son en Cornelisse; in de commissie voor de bezwaarschrif ten de heeren Adriaanse., Paul en Ton; in die voor den aanslag in het ver gunningsrecht de heeren Adriaanse, Kuipers .en Paul. Tot voorzitter en tot lid van het Burgerlijk armbestuur werden herko zen de heeren mr J. W. 'Zijlstra en F. E. M. Viseur. Tot lid van het bestuur der Gods huizen werd herkozen de heer dr H. Jap'ikse en gekoizen dhr H. Dronkers. Nog een benoeming moest plaats hebben, namelijk die van een onder wijzeres aan school J waarvoor wer den voorgedragen de dames A. Schout te Rotterdam, A. C. Sleijln tje Westka- pelle en .1. G. Bröeke te- Rit! hem. Benoemd werd mejuffrouw Broek©. Nog waren ingekomen een verzoek van A. J. Laimbertz, nogmaals aandringenida op schadeloosstelling; het werd weer voor kennisgeving aangenomen. Van den heer ,T. C. C. Hattink een; schrijven, waarin bij zegt, dat wethouder De Veer niet juist heeft ingelicht over verkoop van cokes naar buiten. Voor ken- nisgeving aangenomen. Een adres van den B. v. H, O. en van het N. O. G. die klagen, dat de vakver- eenigingen niet, gehoord zijn inzake de reorganisatie van het onderwijs en van de oudercommissie van school H, die aan dringt op bet behoud van re serve-o ndier- wijzers. Naar aanleiding van vragen in de vo rige vergadering werd geantwoord, dat betere verlichting der brandspuithuisrps|B in overweging is, dat als de nieuwe vier- lichting gereed is, zal worden nagegaan of ze voldoende is, dat de klachten ovter bet gas overdreven zijn en plaatselijk; dat er eerder kans is op verhooging dan verlaging van dein gasprijs, door te weinig afname der cokes. Verder werden alle reeds door ons gie- 'noemdfi voorstellen van B. en W. uan-glein-o- men. Hedenmiddag begon men aan de be- gro-oting. Amemuiden Dinsdag vergaderde de gemeenteraad onder voorzitterschap van den Burgemeester. Afwezig de heeren v. d. Bijl en v. d. Gruiter. De voorzitter deelde mede, dat hem met ingang van 16 Dec. eervol ont slag is verleend als burgemeester van Amemuiden; dat m'ej. de Veij haar benoeming als onderwijzeres aan de openbare school alhier, benevens voor liet vervolgonderwijs te Klevers- kerke heeft aangenomen; dat dhr.M. J. Lagendijk zijn benoeming heeft aan genomen als lid der commissie yan toezicht op het lager onderwijs. Be sloten wordt aan den heer J. Baaijens vergunning te geven tol het plaatsen van een schuur op den grond, 'dien hij van de gemeente in erfpacht heeft. 'Een verzoek van den heer F. Onderdijk om grond in erfpacht te krijgen 'achter zijn woning, wordt ver leend op de bekende voorwaarden a 6 cent per vierkante meter. Aan den heer H. Kraamer wordt eervol ont slag verleend -met ingang van 1 Maart ids' gemeentebode, ge|m. deurwaarder, secretaris brandweer enz., welke be trekking hij reeds 35 jaar bekleed heeft; en besloten hem zijn pensioens grondslag van heden te laten houden, ook wijl dit de gemeente maar 150 per jaar kost. Aangenomen wordt een wijziging verord. vervolgonderwijs, en wordt eervol ontslag verleend als ambtenaar van den Burg. Stand aan den heer F. Blok, en in diens plaats benoemd de secretaris, de heer J. J. Huijsen. Tot tijdelijk derde- wethouder worden achtereenvolgens benoetad de heeren Schuit en Pouwer, die echter beiden bedankten, waarop werd benoemd da heer v. d. Bijl, ai-e met zijn benoe ming in kennis gesteld zal worden. Daar in de vorige vergadering enkele abuizen ge-maakt zijn, worden deze hersteld en wordt bij loting tusschen J. Schroevers en A. Govérse laatst genoemd© herkozennadat eerst twee maal gestemd was, doch beiden elk twee stemimem verkregen. Voor de openbare school wordt gekoizen J. Meerman, die- 3 stemmen verkreeg, 1 stem werd uitgebracht op den héér I. Boone. Voor Kleverskerke werden gekozen de heeren A. Janse en D. ae Bree. Thans komt ter -tafel de werk- loozenbespreking. Een onderhoud van B. en W. met de werkgevers heeft hierover plaats gehad. Dhr. Franse licht dit punt. nader toe en zegt o.a. dat het gangbaar loon, dat in de- vo rige vergadering op- f2.50 per dag bepaald is thans maar f2 is. Hiervan zullen de- werkgevers fl.50 per dag betalen, terwijl de gemeente 25 pet. toeslag geeft met een maximum van f0.50 per dag. Den beer Schuit spijt het, dat er maar f2 pier dag betaald wordt. Hij vraagt wat een gezin hier mede doen kan. Hij wil er zich ech ter niet tegen verzetten, daar het werk verschaffing betreft. B. en W. stel len voor óm de menscben aan het werk te zetten; er zouden 6 man kunnen beginnen met het opruimen van slijk en het' rooien pil kleinma- ken van de hoornen. Bij het lot zal bepaald worden, wie eerst in aan merking komen. Bij de rondvraag vroeg de heer Schuit of het niet mo gelijk is het koolpad aan den Nieuw, landschen weg te beigrinden. Dit zal in 't vervolg gebeuren. Hierna neemt de voorzitter he! woord en richt een hartelijk afscheidswoord tot de wei- houders,, den Baad, den Secretaris en de lagere ambtenaren der gemeente. Zijn rede werd door wethouder Franse namens den Raad op hartelijke wijze beantwoord, alsmede door de heeren Boone, Pouwer, Schout en den se cretaris; waarop de voorzitter deze druk bezochte- vergadering ploot. Mobil isatie-her in neringen. II. Die eerste, voor velen slapelooze nacht spoedt gelukkig ten einde, 'tls midden in den zlomer, dus 'tis al spoedig dag. Hier ligt er een, die blijkbaar over'al kan maffen, want hij slaapt als een os, 'tls echt&r maar een enkeling, de overgroote meerderheid ligt helder wakker, te wach ten op 'de dingen, die komen zullen en tevens gebruik makend van de gelegen heid om het „woon-slaap-vertrek" eens op te nemen. Plotseling klinkt daar een schel hoorn geluid, het galmt door de lange gang, zioodat allen er van schrikken. Dat is nu de manier, waarop 0e je in dienst komen zeggen, dat het morgen is. Dat doen ze thuis toch maar wat beleefder. Niemand heeft natuurlijk den euvelen moed om nog één minuut te blijven liggen, allen springen uit de veeren, och, neen, (die burgerterm zit er nog z;oo in), allen rijzen overeind, met een pijnlijk gezicht vanwege de stijfheid in de body en de minder aangename gevoelsgewaarwordin- gen in zekere deelen, die met het hard© leger het meest in aanraking zijn geweest. (Je trekt vlug de kleeren aan en vóór je nog tijd hebt gehad om naar je wasch- tafel te zoeken, deelt een korporaal je mee dat er op de binnenplaats een waschlo- kaal is. Je komt ook in het bezit van een handdoek (al te zacht is die niet), en voor uit, daar stevent het op de waschgelegen- heid af. 'Nu hadden we wel eens een kijkje ge nomen in een boerenschuur en daar den drinkbak voor het vee gezien. En om de waarheid te zleggen, leek die aardig op ons waschlokaal: een lange, houten hak, waaraan Zoo'n dertig man aan weerszijden plaats konden nemen. Hier en daar zorgde een kraantje voor het noodige water, 'tls vechten om een plaatsje, maar enfin, ten laatste kun je je toch wat verfrisschen. Oppassen echter, dat je het stukje zeep niet laat liggen, want 'tis 'em gesmeerd, als je terug komt. "tls me een drukte in zoo'n gebouw. Dat loopt onafgebroken af en aan, 'tis net een complete bijenkorf. Gedurig ont moet je ojp ide gang of elders één van je bekenden en 'teerste, waar je elkaar naar vraagt, is natuurlijk, hoe -zie 't van nacht gehad hebben. Nu, aller oordeel is Zoowat hetzelfde. 'Dezelfde korporaal van daar straks zal ons nu gaan leeren, hoe we de dekens netjes moeten leggen, als we -Zijn opge staan m.a.w. (want dat is de eigenlijke dienstterm) hoe „we ons wolletje moeten opmaken". Jongens, dat gaat er van langs. Dat kunstje is in het begin nog goo gemakkelijk niet, maar na enkele oefe ningen gaat het al aardig, al zijn er enkelen, wien 't nog; zoo direct niet ge lukt. iWeer klinkt een signaal, je begrijpt er natuurlijk nog geen taal of teeken van, maai- onze korporaal, die zooveel als onze kamer-commandant moet verbeelden, ver telt ons, dat dit het teeken is om ons „ontbijt" te gaan halen in de keuken. tVlug worden vier onzer aangewezen, om het proviand in ontvangst te nemen en ze komen al heel gauw terug met armen vol kuchies en een groote emmer met koffie. Het mesje en het kopje, dat we van huis hebben meegebracht, komen nu van pas. We krijgen ieder een kuchie (de een© helft voor 's-morgens, de rest voor' des middags) en koffie naar hartelust. We heb ben thuis de koffie natuurlijk wel beter gekend, maai- vooruit, de smaak van de koffie zit er toch in. Al heeft het „ontbijt" ons nu niet be paald heerlijk gesmaakt, we hebben toch wat binnen, en wachten nu verder af, hoe wüj; tot soldaat gemaakt zullen worden. De dag is nog lang, er kan nog heel wat gebeuren, want 't is pas 7 uur en wij zijn er nu al kant en klaar voor. JAN SOLDAAT. ■wmtw-f-wwi waiiimwwmirjwwabbbi J. Bi. te H. Aan uw verzoek zal hoogst waarschijnlijk spoedig worden voldaan. De maatregelen daartoe te nemen zijn reeds in bespreking. Geies. Dinsdag w-eind alhier door notaris Pilaar", publiek verkocht: 1. Een woon- en winkelhuis met schuur en -erf, aan de Ganzepoortstra-ait, groot 1 A. 10 c.A., aan J. de Wilde voor f6310, accessoir f 100, sa-m-en f' 6410. 2. Een pakhuis en erf aan het Groene Wei dj e, groot 50 c.A., aan J. de Direu en M. Reijerse Jz„ voor f1010. Totaal f7420. Door den directeur dei' registratie en domeinen te Middelburg, werd heden aanbesteed het uitvoeren der werken tot bedijking' van een gedeelte der buiten gronden bezuiden den Spoorwegdani door de Oosterschelde tusschen de Eerste Batli- en VölckeïpöMers, Minste 'inschrijvers Hazenberg en Sch-ellekens te D'ongen voor f 294.000. Door -den hoofdingenieur van den Rijks waterstaat werd heden te Middelburg aan besteed a. het bouwen van een woning voor een technisch .ambtenaar en een woning voor 'een Rijksarbeider met magazijh te Rresibens. Raming f28.500. Minste in schrijver: P. J. v. d. Sande te Rreskens f 28717. b. Het zeewaarts verlengen en het ver beteren van strandhoofd no. 25 aan de Oude Hoeve, aan de- noordkust van het eiland Schouwen, behooCende tot de zee- werken in Zeeland. Laagste inschr. C. H. v. Wijnen te Papendrecht 1230 scheeps- ton voor 7.75 p-eir eenheid. Door Ged. S-taten van Zeeland werd heden aanbesteed het herstellen of ver nieuwen var- i.enige provinciale water staatswerken -en wegen met hun onder houd ge-durende 1922 in 22 perceelen te weten 1. Straatweg ZierikzoeZijp'e, W. Wan del te Nieuw-eii'kerk voor f7225. 2. Vee'rdam en steiger te- Zijlpe, M. Krijger te Bruinisse voor f640. Perceel 1 en 2 gecombineerd W. Wan del voor f 7910. 3. Steiger, toegangsweg en wachthuis bij 'Stavenisse. L. E;. Neele te Staveniss-e f 1256. 4. Grintweg langs Wolp-haa'rtsdijk. 5. V^erdam, steiger te Wolfaartsdijk. 6. Straat- en grintweg Goes-'s'-Gra- venp-olde'r—Hoedek-enskerke. W. Wandel voor f11750. 7. Veerdam, steiger enz. te Katsche Veer. 8. Steiger met toegangsweg te Bo'rssele-. 9. Pontons met toe-gangsbrug en- be veiligingsdukdalven -en plateau van den Prov. Stoombootdienst op- de W-ester- Schelde to Hansw-eert en Klinkerhestr-a- ting op het stationsplein te Vlake. 10. Steiger t-e Hoed-ekens-ke-rk-e met pla teau, 'enz. 11. Straatweg Zuid-Beveland—Noord- Brabant. Laagste inschrijver voor 4—ll: F. Duijhhouwer te Go-es, voor T 20990. 12. Steiger, ve-e'rdam en wachthuisje te Kamperland. V. C, P. Holier te M.'burg voor f 725. 13. Steiger, veerdam, enz, te Ko rig ene. J. de Kate'r t-e Kortgono voor f3143. Gecombineerd 12 en 13 J. de Kater voor f 3893. 14. Straatweg wederzijds Sluis. 15. Straatweg van den Rijksweg cij Breskens tot Nieuwvli-et. 16. Straatweg Schoondijk-eIJzendijke Rijksgrens. 17. Straatweg van Oostburg naar Zuid- zande. 18. Straatweg tusische-n Westelijk- en Oostelijk Zeeuwsch-Vlaandeïien. Pe-rc. 14—18 M. Wandel te- O'ostburg voor 19970. 19. Straatweg TerneuzenAxel. 20. Straatweg WalzoordenHulst. 21. St.qjgerdaon, steiger enz. te Wal zoorden. Peivo. 19—21 J. II. v. d. Ven te Vlis- singen voor f 12980.' 22. Drijvende aanlegplaats van den P'rov. Stoombootdienst o-p- de Westelr- schelde te Vlisis-ingen. .T. J. Jansen le M.'burg voor f 1296. -'Buiten verantwoordelijkheid der Redactie), Geachte Redactie. Mag oinderge-teekende even gebruik maken van uwe gastvrijheid Het Bavinck-connité wenschl, ©r de aandacht op te v-esiti'gien, dat nog niet alle circulaires, die aan H. H. Pre dikanten, Hoofden van Scholen, Jon- g el ings ver eehigi ng en ©nzi. ge zonden werden, beantwoord zijn en de pen ningmeester J. H. K,olk tel Kampen h,og met verlangen uitziet naar de ingevulde inteekenbiljieltbem mleit de bij dragen. Waar velein, die een circulair© ont vingen. zo-o- ontzaglijk veel aan on'zen diepbetreurcten Bavinc-k hebben te danken, daar zal het niet noodig, zijn veel woorden, te gebruiken om op 'te wekken tot alglempene deelname, ten einde die nagedachtenis van den ont slapen hoogleieraar te eeren. Wanneer de ,H- H. predikanten en ho-ofden van Scholen bet voorbeeld eens volgden van het Hoofd eener Christelijke School om n.l. ieen lijist té laten circiuieieren in hun naaste omgeving, dan zou de penningmeester rijk verrast zijn. Genoemd hoofd toch verzamelde jn enkele dagen dei som van f71 voio-r dit doel. Welnu, als het jhart sprielekl. en d© liefde dringt, dan zal deze kleine- her innering genoeg zijn -om d© bijdragen naar Kampen te doen toestroom-en. Met het oog op- ©en en ander is het wel noodig, dat voor 31 Diece'm'ber a.s. de bijdragen van allen in handen voor den- heer Kok ^!ijn. L'aat in deze zaak de nagedachtenis van Prof. Ba- vinck waarlijk geëerd word-en. Namens het ComitéBavinclk K. v. d. BERG, 'Seclretaris. Amsterdam, Jacob Marisstraalt 54.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1921 | | pagina 3