Staten-Generaal. Uit de ProTlneie. Kerknieuws. Onderwijs. Preflikbeurten. Spoorwegtarieven. Naar wij vernemen zullen de prij zen voor liet vervoer van reizigers ingaande 1 Januari 1922 bedragen per kilometer: le klasse 6V2 oent, 2e kl. 4.87V2 eent. 3e klasse 3.25 cenl. Ki- 1 om eterkaar ten vervallen. Voor de -treinen naar en van Gro ningen w-ordt geen toeslag meer gege ven. De werkmanskaarten vervallen en worden vervangen door nraandkaax- ten, kostende f 0.50 per K.M. minimum 5.- aciht dagen te voren aan te vra gen. De prijzien der abonnementskaar ten worden met 7 proclent verhoogd (Msb.j Allerlei. De invoer van varkens uit Neder land naar België is vanaf morgen ver boden. (Msb.) Tweede Kamer. De kwestie der leiekenrechtspraak is gis- rberen nog Iniet opgelost. De minister kwam wel met een andere redactie, maar ook die beviel den lieeren niet, dus nog maar eens wachten tot Dinsdag. De heer Beunier (A.R.j molest van het systeem ook nu weinig hebben. Het hoofdstuk „Godsdienst" hield geen minuut bp, het processie vraag stuk werd dus niet aangeroerd. Bij „defensie" molest langier .worden stilgestaan. Verworpen werden met groote meerderheid de radicale amende menten, waaronder dat van Marchant, om te schrappen, dat er een land- en zee macht zal zijn Overgenomen werd ech ter het amendement der sociaal-democra ten betreffende de gewetensbezwaren van dienstplichtigen. Minister Ruijs deelde daarbij mede, dat, in het ontwerp dat op komst is, dengenen die gewetensbezwaren tegen den dienstplicht hebben, ander© plichten in 't belang van den Staat zullen worden opgelegd, doch buiten het leger te vervullen. In een belangrijke discussie bleef de Kamer steken en wel ovier de erkenning in de grondwet van nieuwe publiekrechte lijke lichamen, waartoe de regieering het voorstel deed en dat door de haeren v- (Wijnbergen en v. Dijk verdedigd werd. Dhr. v d. Waerden (S. D. A. P.) wilde echter verder gaan en wilde de mogelijk heid van overneming van particuliere be drijven door de overheid en die van de medezeggenschap der arbeiders uitdruk kelijk in de grondwet vastleggen, 't Eerste as een stap op den weg naar de socialisatie, pn 't laatste is een zaak, waarover nog veel geschreven en gesproken wordt en vellicht nog niet rijp voor de grondwet. In de Avondvergadering was de nieu we Dienstplichtwet aan de orde. Ditmaal liet dhr. de Mu'ralt zich na een lange periode van stilzwijlgen weer eens hooren en uit zijn rede bleek wel, gelijk reeds, vooraf Verluidde, dat de Vrijheidsbond, die vóór het ontwerpi-Pop was tegen de wet-v. .Dijk zal stemmen Zijn bezwaren lagen V.n.l. in het contingent en de noo- dige jammerkreten over de dure oorlogs- begrooting werden natuurlijk geslaakt. Neen, met een contingent ,van 19500 man kan de Vrijheidsbond niet medegaan. Als 't nu eens 17.600 man was (goed geteld 1900 minder), ja, dan zou 't er misschien jnee door kunnen. Eigenlijk vonden ze, de Vrijheidsbonders, dat de heele behan deling van het ontwerp moest worden uitgesteld tot na de verkiezingen. Opdat ook de Vrouwen mede zouden kunnen oordeelen. Met een voorstel in dien geest zou de heel' De Muralt echter wachten tot het einde der beschouwingen over dit artikel. Na hem kwam de socialist K. ter Laan aan 't woord, die al spoedig met een motie kwam, waarin schorsing der be raadslagingen wordt gevraagd, tot de mi nister nadere inlichtingen zal gegeven hebben over de kosten, maarook hij wilde toch eerst maar 't debat laten afloopen. Dhr. Duymae'r toonde aan, dat de mi nisters wol degelijk bezuinigt en alle onnoodige uitgaven wil vermijden. Van Roomsche zijde verdedigde dhr. Deckers het wetsvoorstel, 't Is nu echter de vraag of het een meerderheid vinden zal. En daarvoor bestaat groote Vrees, daar ;er geruchten loop-en, dat een aantal Katho lieken bij de stemming weg zal blijven. Is dit zoo, dan dragen deze de schuld, dal 't met onze defensie weer misloopt. {Wij willen niet hij voorbaat zulk een handelwijze kwalificeer en, maar wachten liever eerst af. Apotheken. A.s. Zondag zijn de volgende Apotheken geopend: te Goes die j van G. v. d. Hoek, te Middelburg die j van J. W. v. d. Garde en te Vlissingen j die van A. J. v. Ockenburg. Voor het examen voor hulpkeur meester, gehouden te Amsterdam, zijn ge slaagd de lieeren L. A. Pi-eters-e te Mid- 1 delburg, J. v. d. Does te Heink-enszand, W. Jonge te Kwadenclam'me en H. Ingelse te Middelburg. Door de kieskringfederatie Zeeland van den Vrij,z.-Dem. Bond is een motie aangenomen, waarin wordt overwogen, dat het in de practijk van de evenredige vertegenwoordiging een ernstig nadeel is, dat i n de partijen een wedloop, zelfs j strijd ontstaat tusschen de candi- daten onderling over de volgorde der plaatsen op de lijsten en aldus het groote belang van de partijen uit het oog wordt verloren en de beginselen op i den achtergrond treden, waarom de ver gadering van oordeel was, dat inzonder heid Kamerleden zich er-van hebben', te onthouden dit nadeel in de hand ie wer ken. De vex-gadering besloot desbetref fende brieven voor kennisgeving aan te nemen. Een kwestie van bevol kingsregister. I11 het geschil tus schen de gemeente Oostburg en de gem. Waterlandkerkje omtrent de inschrijving in het bevolkingsregister van twee perso nen in beide gemeenten ingeschreven, be sliste de Kroon, dat de inschrijving in Oostburg moet plaats hebben en in Water landkerkje moet worden doorgehaald, op grond, dat weliswaar bedoelde personen overdag werken bij landbouwers in Water landkerkje, maar wonen te Oostburg, waar hun echtgenooten verblijven en zij als regel, na afdoening hunner dagtaak, terug- keeren. Goes. Donderdagnanr 2 uur vergadert de Raad. Punten van behandeling zijn Ingekomen stukken. Afschrijving van be lasting en schoolgeld. Vaststelling nieuwe verordening regeling vervolgonderwijs. Voorstel tot opheffing der Avondschool voor Ambachtslieden. Voorstel tot wij ziging der Verordening op de heffing van Marktgeld. Voorstel tot intrekking der Ver ordening tot Regeling der Botermarkt, wijziging gemeente-begrooting 1921. Ver. zoek van de Vereeniging voor Volkstuin tjes om aan haar onderhands te ver pachten leen stukje grond op het Rave lijn. Voorstel betreffende subsidiëering der Ambachtsschool en der (Vakschool voor meisjes over het jaar 1921. Opmerking van Ged. Staten aangaande de verorde ning op de heffing van schoolgeld. Voor stel lot herziening van het belastingstel sel. Voorstel van de Gascommissie tot het 'toekennen van ©en gratificatie aan den le fitter A. de Kok wegens het be halen van het .fitters-diploma. Voorstel om ten behoeve van school A voor 1 jaar vrijstelling te vragen van het geven van onderwijs in vak j. Voorstel om de heeren C. Kloosterman en M. G. van den E,nde, resp. hoofd van en onderwijzer aan School B. in gelijke betrekking over te plaatsen naar school A en tot be noeming Van een hoofd van school B. Voorstel tot het openen van een reke ning-courant voor het dienstjaar 1922. Voorloopige vaststelling der pensioens grondslagen van ©enige gemeenteambte naren. Voorstel tot verlaging van den gasp-rij-s. Benoeming van leden in verschil lende commissiën en besturen. Vaststel ling van het *2e suppletoir kohier van hon denbelasting. dienst 1921. Reclames tegen het 1© en het 2e suppletoir kohier van den Hoofdelijken "Omslag, dienst 1.920 1921. Aan de gemeentebeg'rooting 1922 ontleenen wij 't volgende: Batig slot re kening 1919 oorspronkelijk bedroeg het f 12394.06, maar voor dan dienst 1922 blijft ove'r f 5413.6IV2 (y. .j. f 5809.70), inkomsten uit bezittingen f 19686.11 (vorig jaar f 15915.76), riool belasting f 350, havengelden f 9000, markt- of staangelden ,19600 (vorig jaar f7000 een voorstel tot verho-oging van hot marktgeld wordt aangekondigd), begrafe nis recht f1400, leges f.350, burgerlijke stand f 200, gebruik gemeentewerken of vanwege gemeentebestuur verstrekte dien sten f 5725 (hieronder zijn begrepen ta lieven reinigingsdienst, de raming be droeg vorig jaar f4300) schoolgelden f 4150 (vorig jaar f3600, 'hieronder is niet begrepen schoolgeld voor bijzondere scholen. liet schoolgeld voor de Avond school voor Ambachtslieden is niet uit getrokken, daar het in 't voornemen ligt de school met 1 Januari pp te heffen. Verder: inkomsten uit nijverheid, (gas fabriek, waterleiding, enz.) f 66420.53V2, opcenten op 's Rij'ks directe belastingen f54879 (vorig jaar f39198; voor 'teerst komt voor 100 opcenten op de hoofdsom der vermogensbelasting zijnde f 14300) Hoofdelijke Omslag of andere directe be lasting naar het geschatte inkomen f 155000 (vorig jaar f 189.400), honden belasting f 750, vergunningsrecht f 1700, uitkeering van rijk, provincie e. a. (waa'rbij1 vele posten woningbouw) f 194.936.041/2 (vorig jaar f 1[47.435.63). Inkomsten van verschillenden aard en toevallige baten f 425 en buitengewone inkomsten f 18033.32, zijnde gellleening ter vernieuwing van sti'aten binnen de kom en van den Westsingel (f 7000), verbouwing O. L. school Boudewijn de Witte-straat (f9000). storiing aandeel P. Z. E. M. (flQO) en dekking geraamd 11a- deelig saldo buitengew. dienst grondbe drijf (f 1933.32) Uitgaven. Salarissen f 31180.32V2 (vorig jaar f 29176.991/2; voor 't eci'st zijn uitgetrokken jaarwedde concierge ge meentehuis f 1000 en tijdelijk hu'p-ge- nxeentebode f 390), onderhoud gemeente huis, schrijfbehoeften, telefoon, enz. f9182 (vórig jaar f8302), burgerlijke stand, be volkingsregister, enz. f 4023 (vorig jaar f 2573, vnl. veroorzaakt door a.s. ver kiezingen), belasting-onkosben f 1020, po litie f 32637.491/2 (vorig jaar f31993.33), brandweer f 612.50, straatverlichting, f 14000 (vorig jaar f 16400), burgerwacht f300, gezondheids-, r-einigings- en keu ringsdienst f 29624.56 (vorig jaar f 27540.721/2, hel aandeel in kosten keu ringsdienst bedraagt f 1600), jaarwedden openbar© werken f 16812 (vorig jaar f 14185), onderhoud openbare gebouwen straten, bruggen, wandelplaatsen, enz. f18700 (vorig jaar f17100; de post voor bestrating is van f3200 op f5300 ver- hoogd, noodig door slechten toestand be strating in oude stad en uitbreiding stra tenplan), aanleg of vernieuwing f7500 (vorig jaar f29903.62; B en W. willen den Westsingel doen verbeteren m t keien uit de Nieuwstraat, Groote Kale. 's H -er Héndxikskiuderensl raat, enz. en dien sin gel dan op 3V2 breedte brengen. Het gedeelte, dat doe] 'zal uitmaken van den hoofdverkeersweg zou met klinkex's wor den bestraat. De kosten worden 'geraamd op f 12000, die B. en W. over 3 achtereenvolgende jaren willen vei'deelen), inrichtingen van nijverheid i 8331.601/2, middelbaar onderwijs f 25, 1,. O. f93018 (v. j. f 65090.49i/2hierbij is inbegrepen f9000 voor verbouwen school B de Witte-straat, f 6020 voor uit keering aan de besturen der bijz. scholen, bedoeld in art. 101 der L. O. wet, een bedrag, flat echter moeilijk juist is ap, te geven, f 10200 idem ingevolge art. 205 del' L. O. wet, ook moeilijk juist op te geven, daar de taxatie van de R. K- Jongensschool en de Chr. M. U. L. O.-school nog moet plaats hebben; de Herv. school is op f20536 getaxeerd), gemeente-bewaarschool f 4611.661/2, toe lage bijz. bewaarscholen f2465, id. Am bachtsschool en Vakschool voor Meisjes f 12500 (vorig jaaï f 10.000, verhoogd in verhand niet opheffing avondschool), id. R. ,L. W. S. f 140, id. vereen. Handels onderwijs f 900, subsidie muziekkorpsen f 400, subsidie restauratie Groote Kerk f500, axmvei'zorging f 12456.56, Landt) handel en nijverheid f4015.85, beheer en onderhoud bezittingen f3767, gemeente- sehulden f 161.052.071/2 (vorig jaar f 147.774.84), geldbelegging f 100, pensi oenen f 27826.26 (vorig jaar f 21393.941/2), uitgaven van verschillenden aard f 42687.991/2, onvoorziene uitgaven f 7629.731/2). Totaal ontvangsten en uit gaven f 548.018.621/2. De hegiooling van het Grondbedrijf be draagt gewone ontvangsten en uitgaven f 8409.611/2, buitengew. ontvangsten en uitgaven f 1954.36. De begi'ooting van den keuringsdienst bedraagt:- in gewone ontvangsten en uit gaven i 98000 en in buitengew. ontv. en uitg. f 19200. Door de gemeenten in Zee land moet voor dezen dienst worden be taald f 49000. de bijdrage uit 's Rijks kas bedraagt f 48376. de post salarissen bedraagt f50707, reis en verblijfkosten f 6000, herstel en onderhoud gebouwen f 3300, instrumenten f 3000, administra tiekosten f2250, aankoop en huur trans portmiddelen (waarbij auto en huur 6 rij wielen) f7600. enz. Enkele posten uit de buitengewone uitgaven zijninlichting tijdelijk gebouw f 3700, chemicaliën f 1500, instrumenten f 10.000. Vflssingen. Donderdagavond werd een algemeene vergadering der Christelijke school, Kasteelstraat, gehouden. Nadat ds voorzitter, H. J. Tichelman, de verga dering op de gebruikelijke wijze had ge opend, en de secretaris de notulen had gelezen, werden verschillende huishoude lijke zaken besproken. Besloten werd om ook onder de nieuwe Schoolwet de leiding der school zooveel mogelijk in handen van het Bestuur te houden. De schoolgelden o.a. zal het Bestuur zelf 'blijven innen, en de opbrengst van het suppletiefonds zal eveneens in handen van het Bestuur ge steld worden. Ook werd nog besloten om in Februari a.s. een ouderavond te houden. Tot bestuurslid werd gekozen de heer J. Suurmond. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de heer J. Belle deze goed bezochte vergadering met dankzegging. Van verschillende zijden bericht xnen ons verschillende kinderfeesten ter gele genheid van den Sint Nicolaasdag. Zoo bezocht op Maandag j.l. de Sint met zijn onafscheidelijken Zwarte Piet de Fröbel school aan de Paul Krugerstraat, waai' de kleintjes, hiertoe door warme vrien den in staat gesteld, mild werden onthaald. Ook de neutrale school en enkele bijzon dere en openbare scholen kregen bezoek van een „Sint." De 'buurtvereeniging „Het Eiland" hield Dinsdagavond een goed ge slaagd kinderfeest, terwijl Woensdagmid dag door de vereeniging „Tuinstad" in het gebouw der .Chr. Jongelingsvereeni- ging een Sint Nicolaasfeest voor 'de kin deren van dit stadsgedeelte werd georga niseerd. Op de schoenfabriek der fix-ma J. Kleyberg en Zoon, welke in normale tij den met een personeel van ongeveer 70 man werkt, zijn wegens bedrijfsslapte alle arbeiders en arbeidsters ontslagen, op een 15-tal na. Het grootste gedeelte van de ontslagenen is georganiseerd in den R. Kath. en Chr. Fabrieksarbeidershond. 's Heer Abtskerke. Raadsvergadering Woensdagnamiddag. Allen aanwezig, de Burgemeester voorzitter. Na opening der vergadering, voorlezing en goedkeuring der notulen, deelt de voorzitter mede, dat het aandeel dezer gemeente in de kosten der Warenwet volgens ingekomen bericht van B. en W. van Goes bedraagt f14.445 en dat die dienst met 15 -Nov. j.l. in werking is getreden. Besloten wordt adhesie te verleenen aan een adres van den gemeenteraad van Domburg, inzake de vleeschkexiringwet (afschaffing vóórkextring voor de huisslachtingen). Het periodiek af tredende lid van het Algemeen Armbe stuur M. Vermue, wordt herbenoemd met 6 stemmen (1 blanco) in de vacature W. van Liere wordt gekoizen de heer J. Nielx- j wenhuize met 5 stemmen (1 op A. de Visser, 1 op M. van Weele). De aanbe velingen van het Armbestuur luidden: 1. M. Veraxue, 2. A. de Visser en 1. J. Nieuwenhuize, 2. M. van Weele. Beiden nemen onder dankzegging de benoeming aan. Het periodiek aftredende lid der Commissie van - Toezicht o'p het Lager onderwijs C. van Liere, wordt hei'benoemd met 6 stemmen, tegen 1 op den heer I'. Luteijn, mede aanbevolene. De 4 af tredende leden der Commissie tot Wering van Schoolverzuim J. Th. van de Plassche, P. A. de Graag, C. Meijaard Jr. en G. Goossen worden met algemeene stemmen herbenoemd. De verordening op het ver volgonderwijs wordt veranderd op verzóek van Ged. Staten, in den geest door flat college aangegeven. De voorzitter deelt mede dat er totaal geen liefhebberij voor was, en het dus niet gegeven wordt. Vast gesteld wordt een instructie voor den gemeentegeneesheer. Goedgekeurd wordt eene af- en overschrijving op de gemeente- begroot ing 1921 tot een bedrag van f69.445. Bij de rondvraag wijst de heer Nieuwenhuize op de wenschelijkheid nu zoo spoedig mogelijk de put achter de school te dempen. Dit wordt goedgevonden waarna sluiting. Kapelle- Daartoe vanwege de Chr. J.V. Obadja alhier uitgenoodigd trad gisteren avond in haar eigen lokaal op Dis J. H. Kamsteeg van 's-Heer Iiendrikskinderen, met het onderwerp: „Soendar-Sighn" of „een stem ixit het Oosten". Na door den voorzittex-, den heer C. J. Louwerse inge leid te Zijn begon Z. Eerw. met het ge boorteland van SoenJar-Sighn te schilde ren. 3 Sept. 1889 werd hij geboren uit een rijke familie. Spr. stond stil achter eenvolgens bij het uitwendig leven van deZen held, het inwendig bestaan en ten slotte bij de waardeering voor deze groot- sche figuur. Verschillende perioden uit dit Zoo rijke leven werden aangetoond, die bewondering wekken, de wijze hoe ge predikt werd door Soendar, het lijden van dezien geloofsheld ontvouwde de spr. op eminente wijze. Met aandacht werd de spr. beluisterd. Het lokaal was tamelijk bezet. 1 Nisse. In de Woensdagavond gehouden v-ergadei-ing van de afdeeling der ver eeniging tot Chr. vexvz. van krankzinnigen in Zeeland werd besloten de,zen winter een spreker te laten optreden. Een geld inzameling zal gehouden worden voor het zenden van een Kcrstgave naar Vrede rust. Bij de verkiezing: van bestuursleden werden herkozen H. Dane en L. Huijs- soon. Herbenoemd als voorzitter van het burgerlijk armbestuur A. Slabbekoorn. Oudelande. Op 2 Dec. en ook gisteren avond hielden de besturen der Clir. land bouwers. en landarbeidersorganisatie ge combineerde vergadering tot het bespre ken van het loon voor het tijdvak Dec. Maart. Op de verg. van 2 Dec. werd door eerstgenoemd bestuur voorgesteld om liet loon van f 2.75 op f 2 per dag te brengen. Hiertegen werden door het bestuur der arbeiders ernstige bezwaren ingebracht, aangezien dit een korting van 28 procent heteekent, wat zeker wel het record der loonsverlagingen is; wel kon het bestuur een verlaging tot f 2.25 aanvaarden, doch hierover wenschte het bestuur der land bouwers eerst haar leden te hooren, die toen met eenparige stemmen besloten f2 per dag te betalen. Dit besluit werd gis- terenavond medegedeeld en gevraagd of het bestuur der arbeiders dit aanvaardde, waarop geantwoord werd: niet -dan nood gedwongen. Ellewoutsdijk. De aanvoer Van suiker bieten is dit jaar zoo groot geweest, dat ze van af de haven over een afstand van ongeveer 250 meter liggen opgesta peld. Ze worden nu met 5 wagentjes te gelijk, welke op los spoor loopen, naai de haven gereden. In 't geheel zijn op de weegbrug gewogen ruim 15V2 inillioen suikerbieten. Nog ongeveer 5 millioen moet verscheept worden. Voor het Nutsdepailexnent alhier trad Woensdagavond j.l. op dhi'. H. Leijs van Baarland. Spreker behandelde voor een 20-tal belangstellenden in de fruit teelt het snoeien van vruchtboomen en den aanleg van boomgaarden. Lichtbeel den verduidelijkten het besprokene. De;ze leerzame avond zal nog door een tweetal dergelijke worden g|volgd. Kortgene. Gisteravond kwam de Raad in openbare vergadering bijeen. Het col lege was voltallig. Na een ongesteldheid van ruim 2 maanden presideerde de Bur gemeester weer de vergadering. Herbe noemd werd tot lid der Commissie tot Wering van Schoolverzuim de heer M. C. Maas. De tijdelijke gemeente-arbeider M. van Sluijs, werd met ingang van 1 Jan. 1922 voor vast benoemd. Dp de begrooting van 1921 werd een post van f46.89V2 gebracht, voor uitvoe ring der Warenwet en een crediet toè- gestaan van ruim f600, voor herstelling der torenspits. Besloten werd de nieuwe regeling der werkloosheidsuitkeering in gaande met 1922 te aanvaarden doch getracht zal worden die regeling niet van toepassing te doen zijn cjji rnensclxen, die door eigen schuld werkloos worden, omdat zij geen bruikbare arbeiders zijn. Daarna sluiting. Meliskerke. Naar de „Stand." meldt is hier onder leiding van ds. P. v. Hoven opgericht een Geref. meisjesvereeniging, die den naam Lijdia kreeg. Reeds traden 15 meisjes als lid toe. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Zetten en te Leerdam, J. II. v. Schxxppen te Groot Amrners; te Feijenoord, P. de Bruijn te Aalsmeer. Geref. Kei'ken. Beroepen te Brits-urn, J. Meijer, ^.and. te Kampen. Donderdag 16 Dec. a.s. zal te Hoek hij Teraeuzen in het belang der Chr. Ivrankz. Vei'pleging optreden ds. J. H. üonner van Breda. Ritthem. Tot kerkvoogd is herbenoemd dhr. Jn. Meliefste. Bij' de verkiezing van 2 notabelen werden uitgebracht 53 stem men. Hiervan kreeg' J Breel (aftr.) 46 st„ W. Ovaa (aftr.) 33 st., W. Boogaard 9 st., B J. de Meij 6 st-, M. Barèntsen 4 st., M. Hoogesteger 3 st. en nog 3 per sonen 1 stem. Gekozen zijn dus de af tredenden. Waarde. In de gistellen gehouden ker- kcraadsvergad-ering werd tot ouderling ge kozen dhr. A. C. de Snxid en tot dia ken dhr. M. Weststrate Cz. Wemeldinge. Dóór het College van No tabelen is met -6 van de 8 stemmen her kozen tot kerkvoogd der N. H. K. alhier, dhr. J. A. Dominicus, terwijl na herstem ming met 5 stemlmen ïn de vacature-van Oosten, die niet nxeer in aanmerking wenschte te komen, is gekozen de heeffl Jac. Wabeke Az. De heer van Oosten, die blijkens bovenstaande met nieuwjaar zijn mandaat als keikvoogd, wegens hoogen leeftijd, niet meer wenschte verlengd te zien, zal dat met 1 Januari a.s. 53 jaren achtereenvolgens zijn geweest. Meer dan een halve -eeuw is dooi- hem de functie van President van dit college waarge nomen en is door hem getoond steeds een open oog te hebben voor' de stof felijke belangen der kerk. Als een bizon- derjxeid tViag zeker hier ook nog aan worden toegevoegd, dat er in al die jaren geen enkele vergadering der kerkvoogdij is gehouden, waarbij de heer v. Oosten niet tegenwoordig is geweest. Mogen hem; na zooveel jaren arbeid ook nog enkele jaren van welverdiende rust bereid zijii.' Mijn Vredevorst. 1 Mijn Vredevorst, Uw vriendelijk Regceren Stilt al het wee, dat vaak mijn geest [bezwaart Richt zich tot U mijn ziele hemelwaa.rt, Dan voel ik .ras den vrede wederkeeren. Uw Blik versmelt den weerstand van mijn [hart, Dan wordt het licht, al is ook alles [zwart. Zoo rust ik dan, mijn Heiland, in Uw [armen, Gij Zelf zult mij ten eeuw'gen vrede ziju; Uxv licht en Uw genade zijn toch mijn', Mijn element is enkel Uw erbarmen; En daar Gij zelf mijn één en alles zij-t, Rust ik in U voor tijd en eeuwigheid. Dr. J. II. GUNNING J.Hzn. Tot onderwijzer aan de Clir. M. U. L. O.-school te Breda is benoemd dhr. ■M. .1. L-eendertse, thans te Hoek bij. Neuzen en te Rijns burg dhr. A. J. Lavooij te Middelburg, Gisteren en heden viert de Vee- artsenijkundige Hoogeschool te Utrecht haar 100-jarig bestaan. Oo Zuid- en Noord-Sevelan-d. Herv. Kerk. Zondag 11 Dec. Baarland? Biezelinge, 9.30 en 2 u. ds. Jonker. Borssele, vm. ds. Elenbaas. Colijnsplaat, vm. en nm. d-s. Feijkes. Driewegen, 9.80 u. ds. Kalshoven. Ellewoutsdijk, nm. ds. v. Essen, 's Gravenpolder vm. ds. Gerretsen. Hans weert, 9.30 u. ds. Waardenburg. Heinkenszand, 9.30 en 2 'u. ds. Netelen bos. 's Heer Arendskerke, nm. ds. de Voogd, 's Heerenhoek, nm. ds. Elenbaas. 's Heer Abtskerke, vm. en nm. ds. v. d. Plassche. t 's II. Iiendrikskinderen, vm. en nm. ds. Kamsteeg. Hoedekenskerlce, nm. ds. GeiTetsen. lex'seke, 9.30 u. leeskerk, 2 u. ds. Di-o-st. Kamperland, vm. en nm. ds. de Wijk. Kapelle, 9.30 en 2 u. dr. Schmidt (Doopsbed.) Katt-endijke, Kats, vm. en nm. ds. Mol. Kloetinge, vm. geen dienst, nm. "ds. Meloen. Kortgene, vm. en nm. ds. Miskotte. Krabbendijke, nm. ds. Klomp. Kruiningen, vm.. en nm. ds. Diederiksi" Nieuwdorp, vm. ds. de Voogd. Nisse, vm. en nm. ds. Pont. Oudelande, vm. ds. v. Essen, nm. lees- dienst. Ovezand, 2 u. ds. Kalshoven. Schore, vm. ds. Klomp, nm. geen dienst. Rilland, vm. en nm. ds. Visser. Waarde, vm. en nm. ds. v. Maanen. W-em-chlinge, 9.30 u. ds. Drost, 1.30 u. dhr. Zalinamx, zendeling- ouder de .loden te Rotterdam. Wissenkerke, vm. en nm. ds. v. d. Linde. Wolfaartsdijlc, vm. en nm. ds. Mantz. Op Walcherea. Aagtekerke, vm. ds. Seulijn. Arnem'uiden, vm. leeskerk, nm. dhr. Vroeg- in-deweij van MMdelharnis. Biggekerke, vm. en nm. ds. Koenekoop Domburg' (in de Geref. Kerk), half 10 ds. Hak. Gapinge, vm. ds. M-aas, nm. geen dienst. Grijpskerke, vm. ds. Vaandrager, nm. ds. Weiss van Zeist. Kleverskerke, vm. ds. Wauters. Koudekerke, vm. ds. Jonker, nm. ds. Postma. Meliskerke, 2 'u. ds. Graves v. Willens- waard. N. en St. Joosland, vm. ds. v, 'tHoff (Bevestiging), nm. ds. v. Garderen (intrede.) Oostkapelle, vm. en nm. ds. Gijsman. Ritthem, vm. en nm. ds. Sundermeijer. Serooskerke (IV.), 9.30 u. dr. D. Plooij

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1921 | | pagina 2