Telegrammen. VI Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Allerlei. Leestafel. Briefwisseling. Marktberichten. Burgerlijke Stand. Advertentiën. „GENIUS" 25 en 50 ets. per doos. fjfiien,-, waardoor Tholen uit zijn 'ïsole- kwijl hij' een papr ribben heeft gq- rinïënt aal worden Verlost, he%een feen groot - broken. Hij is in het ziiekënhui's t.ë tuinbouw belang' is. De heer Juten (R.-K.) drong aan op -en betere verbinding tusschen Zeeland- West Noord-Brabant en Limburg. Mr. Van Beresteijn heeft opnieuw een motie ingediend, ten einde in het belang van onze Scheldelijn, gelijkstelling van tarieven voor de Vlissinger- en Hanvich- n/ute te verkrijgen. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Heerde door E. Warmolts te Nunspeet; naar Ur- unono door Z. J. Reijers te Apeldoorn. naar IJmuiden door T. ,J. van 'Oos- ucn* Soecle, O.-Ind. pred. mét ver lof te 's-Gravenhage. Geref. kerken. Beroepen te Nieuw Dordrecht F. Wiersma te Wet singe-S auwerdte Glanerbmg J. Meyer, ciand. te Kam pen; te Schoonoord P. N. Kruys- wijk, cand. te Amersfoort. Chr, Geref. kerk. Bedankt voor Veenendaal door D. Diiessen te 's-Gravenzande. Beroepen te Sliedrecht. J. A. Riekel te Zaandam; te Gouda D. Driessen te 's-Gravenzande. '8 Heer Arendskerke Tot notabelen hij de Ned. Herv. Kerk alhier is her kozen de heer B. W. Lindenberg en gekozen in de plaats van den heer C. Otte, die voor ean herbenoeming niet meer in aanmerking wensohte te ko men, de heer N. Otte Czn. Wolfaarlsdijk. Herbenoemd tot Kerk voogd der Ned- Herv. Kerk dhr. P. van Maldegem. In de Geref. Kerk te Zandvoort had Zondag de eerste verkiezing van mderlingen en diakenen plaats, waar aan "ook de vrouwen deelnamen. Een twintigtal zusters namen aan de ver kiezing deel. Ellewoutsdijk. De uitslag van de vorige week gehouden kerkelijke ver kiezingen is als volgt: Tot ouderling en diaken werden resp. herkozen de heeren M. P. van Liere en S. de Visser Sr. Tot nota,- bele wierd herkozen de heer Jao. Looij Az„ terwijl herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren M. Geense (aftr.) en J. Rinders. Voor de vaca ture van notabele, ontstaan door het overlijden van den heer C. v. Baren, liep hét uit op een herslemming tus schen de heeren C. v. d. Sohraaf en J. Rinders. Tot voorzitter-notabele ■werd gekozen de heer H. Koole en tot kerkvoogd de heer J. C. P. Jansen Verplanke. St-Laurens. Door stemgerechtigde lid maten der Ned. Herv. Kerk alhier, wer den herkozen als ouderling J. Kwekke- boom Ger.z.en tot diaken A. v. Lange- velde. Tot diaken werd gekozen ''P. J. •:1e Boeft. -Benoemd tot onderwiijz'eres .aan ■de openbare school te Veere me], J. Hai'dan, tijdelijk te Hoek. (M. C.) Kloetinge. Door de ingediende ont slagaanvrage van 'mej. C. M. Ie Grand, ïsiaain de openbare 'lagere school al hier wederom een vacature ontslaan. Ongelukken. Eer/man kwam te Pannesheide bij Kerkrade onder de elec- trisehe tram. Beide beenen werden afge reden. De ongelukkige werd naar het hospitaal gebracht; onderweg overleed hij. N. te Nijmegen is bij werkzaamheden in contact gekomen met den electrischen draad en aan de gevolgen overleden. Een 2-jarig meisje te Bussum viel i» een teil met kokend water met het droevig gevolg, dat het na een dag aan de hekomen verwondingen overleed. Te Klaziena- fveen is de heer Z. van Barger-Compascuum 's nachts in de sluis Verdronken. Te Arnhem is een kindje Van drie maanden verbrand, doordat een 2V2-jarig jongetje spelenderwijs met een stuk brandend pa pier het bedje in brand had gestoken. Te Amsterdam zijn gisteren vij'f kin deren door diet ij's gezakt; vier jongens werden gered, een meisje is verdronken. De ontploffing in de gas fabriek. Gisternacht om kwart over twee heeft een geweldige gasontplof fing plaats gehad in de gasfabriek te Akkrum, die de plaatsen Akkrum en Oldeboorn van gas voorziet. Deze ontploffing was te wijten aan een op- eenliooping van gas in de toestellen- kamer. De fabriek is voor een groot gedeelte vernield. Eenige buiten- en binnenmuren zijn totaal stukgeslagen of verzet, terwijl nagenoeg al de pan nen van het dak der stokerij in de fabriek zijn terecht gekomen. Deuren en vensters zijn totaal versplinterd. De Zware ijzeren vensterroeden zijn tientallen meiers ver weggeslin gerd. Zware stukken muur van ver scheidene honderden kilo's kwamen op weinige meters afstand naast den weg neer. Van eenige huizen in den omtrek zijn de- ruiten gebroken. De stoker, Waterlander, die tijdens het ongeval in de fabriek was, heeft be trekkelijk wieinig letsel bekomenGe zicht en handen zijn geschroeid, ter- Leèuwarden opgenomen. De fabriek bestaat ongeveer tien jaar. Tenge volge van het ongeval zijn Akkrum en Oldeboorn tijdehjk van' Verlichting verstoken. Waar echter de retorten ongeschonden bleven, is er wel kans. dat 'men door tijdelijk machines buiten het gebouw te plaatsen, betrekkelijk spoedig weer gas zal kunnen leveren. Bunsings. Er zijn dit jaar in Friesland meer bunsings dan an dere jaren, althans men hoort nOeer van nachtelijke rooftochten door deze dieren naai' kippenhokken dan ge woonlijk. Soms worden in één nacht op hetzelfde dorp twee kippenhokken uitgemoord. De bunsing stelt zich n 1. niet te vreden met een kip te dooden en als prooi mee te nemen, neen, dit dier is moordlustig, doodt alle kippen en neemt er maar een "enkele mee. Hier en .daar is het gelukt een de zer vraatzuchtige dieren in een val te vangen, doch de groote jacht is aanstaande. Bi] helderen maneschijn, liefst bij flinke vorst, kan deze jacht het best uitgeoefend worden. Dan trekken de jagers, gewapend met stokken met ijzeren punten en vergezeld van af gerichte honden, naaf de boerener ven, om de bunsings daar in hun holen, onder takkenbossen, hooiber gen op te sporen. Met de volgende lichte maan zal het wel op dit ongedierte los gaan, waarvan de huid goed betaald wordt. Het ij s. Vreeswijk, eenig drijfijs. Schoonhoven, eenig licht, drijfijs. Kam pen, ijs vast. Grave, drijfijs over twee derde der rivierbreeclte. Bedel, ijs vast- - Moerdijk, drijfijs over één-tiende der ri vierbreedte. Grave, Veerpont openge broken wegens drijfijs, overtocht alleen per roeiboot. Hedel, schipbrug wordt opgeruimd, overtocht per pont en roei boot- Gorinchem. De scheepvaart ep ihet Merwedekanaal is gestremd van Gorin chem tot Vreeswijk. In de Merwede vertoont zich alleen aan de kanten nog maar eenig ijs. Een d r o g :e zomer, een s t re n - ge winter. De heer C. H. v. E. schrijft aan het Vad. Ik las in de Cronycke of te Beschryl- vinge der stad Rotterdam, beschrevén door S, Lois, beginnende va'n den Jaers 1270 tot den Jaiere 1671: 1634. Op dit jaar was hét Soo drogen Somer, dat veel Beesten van dorst ver smachten en de. Vruchten verdroogde: en daer op volgden Soo grooten Winter, dat het wel 3 maanden aan den anderen Vroos,. en men reet hier miet allerhande Coopmanschap, met Sleen en Paerden de Maes op tot boven Keulen. Een lieve zoon. De voerman v. K., te Roermond kreeg gisteren in een café met zijn zoon twist, welke zooi hoog liep, dat deze zijn vader met een zwaar stuk hout zoo toetakelde, dat hij in hoogst bedenkelijken toestand wlerd opge nomen. De zoon is gearresteerd en naar de gevangenis overgebracht. Tijdens dezen twist werden door een derden 'daarbij aanwezig eenige revolverschoten gelost. De man is inmiddels overleden. Iri den grond gevaren. Gister ochtend had in de Schie nabij de Zweth te Delft een aanvaring plaats, tusschen een tweetal motorschuiten. Hiet motorvaar tuig van de beurtschipper v. B. uit Stomp- wijk zonk. Van de 19 koeien bestemd voor de Rotterdamsche veemarkt Verdron ken er 5. Ook de deklading ging verloren Niets is verzekerd. De schipper werd door een der in de nabijheid wonende landbou wers gered. De andere motorschuit was doorgevaren, zonder zich ergens om tie bekommeren. Het vaartuig ligt niet in de vaargeul Door de koude? Té Steenber gen zou een pasgeborene de doop toe gediend worden, maar het bleek bij het beginnen met de ceremoniën, dat de kleine was overleden. Men denkt dat de felle koude de oorzaak was. Een solied huisl Te Delft is Maandag in een perceel op de Markt een plafond van een vertrek onverwacht naar-beneden gestort, w,aardoor eiem spie-> gel geheel vernield ien een piano zwaar be schadigd werd. Enkele oogenblikken te voren had men juist uit de kamer ©e(n kindje gehaald, dat daar herhaaldelijk speelt. Houtladingen uit Sovjet- Rusland. Een der eerste daden van het Russisch SoVjet-bewind was het „natio naliseer en" van particuliere voorraden. Zoo werden te Archangel fabrieken en houtvoorraden „genationaliseerd", toefce- hoorende aan Nederlandsche f.rma's, zon der dat dien industriëelen eenige schade- Vergoeding is toegekend. Rij het hervatten der "handelsbetrekkin- gen met de overige, nog „kapitalistische" wereld, werden voor het transport van het hout, fcuitenlandsche schepen gechar terd. Drie ervan arriveerden enkele dagen geleden hier te lande met ladingen Sovjethout nit Archangel, twee in Zaan-' dam, en, een Noorsche boot, in de Amster- damsche haven. Daar zoowel te Zaandam als te Amsterdam aan de daarbij betrokken firma's bekend was, dat het hout tot hunne Voorraden te Archangel behoorde, zöjln in beide havens schepen en lading aan den ketting- gelegd, in afwachting van de door den Nederlandschen rechter te nemen beslissing. Daar onze „achterlijke" wetgeving 't pri vaatbezit nog altijd erkent en volgens ónze rechtsopvatting de wij'ze van „nationa liseering'' vier •machthebbers te Moskou 'geen respect beeft, gelooven wé niet, dat die houtladingen veel zullen opbrengen voor de Russische schatkist. DEN HAAG. V. D. Wij vernemen, dat de vice-admiraal J. Zoutendam, commandant, der marine te Willems oord en van de stelling Den Helder eervol ontslagen is en den dienst mei- pensioen bieeft verlaten. Als zoodanig is benoemd de kapitein ter zee C. Fock, die tot schout-bij-nacht is be vorderd. ROTTERDAM. V. D. De recherche heeft een onderzoek ingesteld bij de spaarkas N. V. Maasbank, alhier en den Directeur P. M. aangehouden, als 'verdacht van op>- lichting. NOORDWIJKERHOUT. V.D. De spoor wegarbeider L. is door den sneltrein over reden ©n gedood- KAMPEN. V.D. Tengevolge van liet ijs zijn alle stoombootdiensten op de Zuider zee stopgezet. Alleen de postboot zal nog trachten Uik te bereiken. LONDEN. Het is niet onwaarschijnlijk, dat in 1922 te Den Haag een confe rentie zal worden bijeengeroepen, als ver volg op de WasWingtonsche. BRUSSEL. V. .Di. Gistel" "is nabij Lon den weer een spoorwegongeluk gebeurd. Van een uit Duitschland komenden trein ontspoorden de laatste wagens. Verschil lende reizigers werden gewond. BjJESLAU V.D Een personentrein is op een goederentrein geloopen. De bagage wagen en 2 personenwagens vlogen in j brand Zes personen .werden gewond. BERLIJN, 29 Nov. (N.R.C.) Te mid dernacht vernamen wij, dat heil ge meentebestuur alle eischen der stakers heeft ingewilligd. Voorzoo ver het mo gelijk was, is de arbeid noig in den loop van den nacht hervat. VERSAILLES, 29 Nov. (Belga). Rij het proces Landru eindigdie de advo- kaat-generaal zijn requisitoir mlell het uitspreken van zijn absolutie overtui ging) dat Landru tien vrouwen en een jongen hieieft vermoord. Hij eischte daarom de doodstraf. ewwtimM—awuwiiwuuw u* Onderstaande berichten zijn reeds in een gedeelte onzer vorige oplaag opge nomen. AMSTERDAM. V.D. Een jonge man beeft door middel van ontplofbare stof- ffen getracht het politie-bureau aan de Pieter Aartstraat in de lucht doen vlie- ige-n. De schade was echter gering. Hij en een andere jongen zijn gearresteerd. Een van hen heeft reeds bekend. i Tegelijkertijd heeft mien voor de woning van den directeur van het Rial to-theater, Waar een film over Sovjet-Rusland wordt vertoond, een gelijken aanslag gepleegd. Ook hier was de schade -gering. Verjaardag van Gsnl- Chr. R. de Wet. Die Bloemfonteinse korrespondent van De Burger sein dato 8 Oktober aan dié blad: Talry'ke besoekers het gister Genl De Wet op sy plaas Klipfontein gaan opsoek om hom van harte igeluk te wens op sy verjaardag. Mevr. Dr Steyn en mevr. Swart het die groete en wense van die Nasionale Vroueparty van Bloemfontein oorgebring, terwyl Dr Manie Steyn die ou Generaal namens die Afrikaanse Verbond gelukge- wens het. Onder die besoekers is o.a. opgemerk Di Boshoff en Pienaar, Di' D'. G. Conradie, L. U. K„ mnr en mevr. H. J. Otlo, asook 'n paar vriende uit die vere Suide. Mnr Greeff, v'oorsitter van die tak-Kommadagga van die Nasionale Party in Somerset-Oos het aan die Gene raal de groete oorgebring van die oudste ta"K van die Nasionale Party in de Kaap- provinsie. Hy het daarop gewys dat soveel van' die groote manne van Suid^Afrika, n.l. 'Genl. De Wet, President Steyn, President Kruger, asook President R,eitz; in die eerste helfte van Oktober verjaar. Toe vallig is dit die lentetyd Van die jaar, en hulle is ook die persone wat die ont wikkeling tot op hierdie tydstip, wat hy die lente van ons volksontwikkeling noem, aangehelp het. Genl De Wet, sê hy, is nie die Generaal van die Vrystaat alleen nie ,maar van die ganse Afrikaanse Volk, en dus wens hy Genl D'e Wet in naam van die volk geluk. Die ou Generaal sê in antwoord dat daar meer in sy hart is as wat hy kan uit spreek. Dit is Vir hom 'n groot vreugde om te sien hoeveel spontane liefde en hulde daar van die Afrikaanse volk tot hom kom. In die laaste tyd het vir hom meer as tevore duidelik geword dat dit Van die see in die Suide tot aan die Zam besi almal ons mense is. Die Engelse het gehoop om deur hulle vlag hier te plant daar vir goed 'n end aan te maak, maar hulle het mis gehad. Die Afrikaanse volk openbaar nou 'n krag en frisheid wat 'n groot en hoopvolle toekoms voorspel. Ons moet vasthou aan die geskiedenis van ons voorouers en hulle godsdienssin, want as ons daarvan afdwaal sal die roede ons tref. En vir 'n volk is daar geen grotere •roede as die verlies van sy vryheid en vlag nie. In die velede het ons neigins getoon om af te dwaal en die waarsku- wings het gekom, maar spr. hou meer 'van waarskuwings as van saligsprekings. Ten slotte sê die ou Generaal, dat sy igetroue op die Voorsienigheid is en deur daardie genade sal ons weer aan mekaar gebind word om as een volk te stry vir die bereiking van ons ideaal. As ons ver deeld is kan ons nie ons man staan nie, maar hy voel seker dat ons binnekort wéér saam in een kamp sal wees. Daar was ook 'n deputasie uit Wor cester, bestaande 'uit die here De Wet en Hamman, wat die groete oorgebring het Van die Afrikaners van Worcester. Die Generaal het op hulle heilwense geantwoord en gesê, dat vir wat hy van die jonger geslag kan sien, sal ons nooit gebrek hê aan leiers nie en hy glo ook nie dat die wereld sal vergaan voordat die Afrikaanse volk weer op sy eie bene staan nie. rersKeie ander sprekers het nog aan die verrigtings deelgeneem en die hoop uit- gespreek, dat ons Generaal nog lank vir sy volk gespaar mag bly. Talryke telegramme van gelukwense is ontvang, o.a. ook van die Grey-Uniwersi- teitskollege en die studente van die Nor maalskool Van Bloemfontein. Die verrigtings is met 'n gebed deur Ds P. J. J. Boshoff gesluit en daarna het die besoekers een vir een huiswaarts ge- keer. Die besoekers het die Generaal in sy eetkamer aangetref in skynbare goeie ge- sondheid, maar dit was duidelik, dat sy geheue hier en daar al 'n bietjie kort is. Sy gees is egter nog sterk en hy is nog net so vry en hartlik in die omgang as in die ou dae. Bmp lirtmiipi, tatelnÉp, m. Middelburg. Aau. liet gebouw van het Provinciaal Bestuur werd béden aanbe steed: a. bét vervaardigen en leveren van vier ijzeren sluisdeuren voor de groo te sluizen van hét kanaal door Walche ren. Raming f 131.500. b. het verbeteren van den Rijks grooten weg der eerste klasse no. 3 op Walche ren, beh'oorende tot do werken tot ver beteren van de Rijkswegen in Zeeland. Raming f23.500. c. hét onderhoud der bodemdiepfe in de buitenhavens van het kanaal door Walcheren te Vlissingen en te Veere, in de Stadsh'aven te Veere, in de Wester- of Koopmanshaven te Vlissingen en in de haven te Breskens met bijkomende werken gedurende hét jaar 1922. Minste inschrijvers: le perceel fa. L. Eilers te Hannover, voor f 68500. 2e perceel II. Geldof Jr., Serooskerke, voor f 13913. 3e perceel bij een werktijd van 62 uur A. Bos Pz. te Dordrecht voor 13Y2 ct. per kub. Meter en voor een werktijd van 45 uur dezelfde en ook A. Volker A.Fz. te Sliedrecht, beide voor 16 c. per kub. Meter .opgebaggerde specie. R e t o u r. Meneer komt met z'n hondje over de vischmarkt. Hondje komt te dicht hij een mand met kreeften. Een der kreeften pakt met z'n scharen het hondje bij z'n poot. Hondje jankend er van door met zijn gast bij zich. Vischvrouw woest-nijdig gilt: Me neer, meneer, fluit je hond! „Wat?" „Fluit je hond!" „Fluit jij je kreeft!" „Centr." De vrees van groote mannen. Julius Caesar was heel bang voor donder, en liij onweer verstopte hij zich als een klein kind in de keldergewelven. Frederik. II sidderde van angst als bij een nieuw gewaad aan moest hebben. Bernardin de St. Pierre, de schrijver van Paul et Verginie, beefde, als hij langs water liep, en Newton en Paganiiii hadden een even groote vrees voor water. Mozart sloeg op de vlucht, als hij trompetgeschal hoorde. Schopenhauer viel flauw op het ge zicht van een scheermes. Rossini was bang voor zijn eigen schaduw, Schumann, Chopin, de Musset hadden een grooten afkeer van mist, die volgens hen een vreemde wereld verborg. De Russische schrijver Dostojefsid was zijn geheele leven bang voor een onverklaarbaar iOLs, dat eenmaal zou komen, terwijl Guy de Maupassant bevreesd was voor een open deur waardoor, naar 'hij meende, de waanzin hem zou overvallen. Zooals men weet, werd de Maupassant waan zinnig. Beter dan goud, door W. Schipper. Den Haag, J. N--Voorhoeve. Andermaal ontvingen we bovenstaande uitgaaf, doch nu in een passend pracht band je, waardoor 'tnu niet alleen van wege zijn inhoud, maar ook om zijn ge waad alleszins voor feestgeschenk gé- schikt is. Gaarne willen we iets uitvoe riger dezen geresumieierden inhoud mee deden. Thomas Merkels, teen echte Hol- landsclie jongen, gaat naai" zee, en wordt op een zijner reizen overgehaald zijn ge- luik te beproeven in de goudmijnen van de Sacramentsrivier in Californië- Daar heeft hij velerlei lervaringen, ook droeve, waarbij de whiskey een rol speielt. Een metgezel, een booswicht, steelt het goud van hem en van een Indiaan, wondt den Hollander ernstig en verdwijnt, vergezeld van de dochter van den Storeman, èen oprechten Canadees, winkelier in het gouddelverskamp. Daarna keert onze held naar het vaderland terug, en zet tie Vlis singen dankbaar voet aan wal- Het ver haal eindigt met verzoening en vergeving. Het is, gelijk wij reeds vroeger opmerkten, een echt christelijk verhaal, htetwelk den jeugdigen lezer bevredigt en tegelijk op de consciëntie beslag legt met de herinne ring aan het eene noodige tegenover de (ervaring van wie dorsten naar aardschen rijkdom. Leven Leesboek voor de scholen met den Bijbel. Verzameld door 'P. den Boer en J. C- de Koning. Geïl lustreerd door Tj- Bottema. Rijs wijk, H. J. Sprayt. Een lief, aantrekkelijk plaatje op den omslag typeert het leven, dat door dit leesboek moet worden gevoed. Het land leven, het gezinsleven, het jeugdleven, op zijn mooist en op fijn best, wordt door dit plaatjeweerspiegeld. Wat dit. woord „verzameld" daar bij doet, begrijpen wij minder. Wat is hier nu „verzameld"? Het leesboek, of de scholen, of de Bijbel? Blijkens hetgeen volgt is het leesboek bedoeld. Maar men spreekt toch niet van een verzameld leesboek"? Ook vinden wij' de lange „Ter Inleiding" minder op zijn plaats in een leesboek, dat, schoon vooi huiselijk gebruik zeer geschikt, toch groo-: j tendeels op de school zal zijn aan ge we-' zen .Wat den overigen inhoud aangaat, hierover hebben wij niets dan lof. Er is groote zorg aan besteed. De leesstof is imet oordeel gekozen; zoowlel het proza als de verzen. Het is eien goede gedachte geweest van de verzamelaars om ons rijke Nederlandsch te laten spreken, niet alleen in Vlaanisch en Zuid- Afrikaansch, maar ook in 't (Groningsche) j dialect. De uitvoering, ook wat de illu- streéring aangaat, is eveneens onberis- I pelijk. Wij wenschen uitgever en verza- j meiaars succes met dezen arbeid. v. B. te A. Daar óver deze zaak nimmer een bericht in ons blad is ge plaatst, kunnen wij uw stukjé niet opne men. U kan den inhoud per advertentie gneed eelen. GOES. Veilingsvereeniging' „Zuid-Beve land". Veiling van 29 November 1921. AppelsGoudiéinetten f 13f 28, Zoete Bellefleur f9—f16, W-estl. Bellefleur f6 f 9, Fransche Bellefleur f 7f 12, Court p'endu f9fll, Reinette d'Oi' f7fll, Eng. Winter Gold Fermain £11, Honds- muilen f7f 10, Meipipping f6f12, An- nanas Reinetten f10, Pomme d'Orange fll—f 15, Zoete Campagnér f10f15, Zoete Bellefleur f8'f 13, Armgaarde f12 f 14, Rustel' f 10f 12, Diverse appels f 4f 10. Afval- en kroetappels f 1f 7. Peren: Comtesse de Paris f35, Joden- peren fl.3, Wintersuikerijen f10f16, Gieser Wildeman f9£18, Kleiperen f8 f 16, Pondsperen f 9—f 12, Diverse stoof peren f8—f16, Afval- en kroetperen f3 —f8, alles per 100 K.G. Diversen: f14-f 15, Uien (groote) f7 f 9, Uien (kleine) f 4f 6, Sjalotten f 12, Kroten f 7, Wijn peen f 4, Rapen f 1f 2, alles per 100 K.G. Roode kool f12 per 100 stuks. Hazen f142—f2.91, Patrijzen f0.71—f0 73, Eendvogels f0.54. Houtsnip pen f0.67, alles per stuk. MIDDELBURG. BevallenE. J. Krijger, geb. Brouwer, z.J. Westerweel, geb. Vroonland, d. GOES. Geb.28, Jo,zUa Ernst, z. v. Jozua Jacobus Vos, en Anna Elisabeth' Hal- vorsen. Overleden: 29, Cornelia Verburg, 80 j., wed. v. Willem Timmerman. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den morgen van 30 Nov., medegedeeld door het Kon. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 767.8 te Wee- nen, laagste 742.7 te Valentia. Verwachting tot den avond van 1 Dec.: Matige Oostelijke tot Zuid-Oostelijke wind. Nevelig tot licht of halfbewolkte lucht. Droog weer. Lichte tot matige vorst. Zoo de Heere wil en zij leeft hoopt onze geliefde Moeder, Behuwd Groot- en O vergrootmoeder, Wed. J. C03BIJN—Versluijs, op Vrijdag 2 Opctmber a.s. haar 80sten Geboortedag te herdenken. Haar dankbare Kinderen, Behuwd Klein en Achterkleinkinderen. Middelburg, SO Nov. 1921. WONDBALSEM A WONDBAISEM GENEEST SPRINGENDE HANDEN EN RUWE HUID.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1921 | | pagina 3