Telegrammen. Pieters, GgHeflgd Nieuws. Leestafel. itap Isitapse», MrtÉp, m. Laatste Berichten. Rechtszaken. Burgerlijke Stand. Mvertentiën. Mifartn der tal. M Elir. Bioscoop-IMellinp. Dankbetuiging. AANBEVELING. Uwen Zoeten Witten Wijn, Tot ontvangst van Landpacht voor het Burgerlijk Armbestuur van 's Heer Arendskerke zal zitting worden gehouden, alléén op 's Heer Arendskerke bjj D. VAN DAMME, op Maandag 28 November van 1 tot 3 uur. De Secr.-Penningmeester, G. DE JAGER. Bezuinigen op zijn publiciteit, is zijn bezuiniging annonceeren. Ongelukken. Een meubelmakersleer ling te Hengelo, die enkele weken gelede'n in de werkplaats ernstige brandwonden had be komen, is overleden. W„ te Meerssen, die van een kar gevallen en met zijïi hoofd op de sleenen terecht gekomen is, is aan de gevolgen overleden Te R'dam kwam 'n 43-jarige vrouw doordat zij op verkeerde wijze uit de tram stapte, te vallen. Zij geraakte onder den bij wagen van de tram en is aan de gevolge'n overleden. Tegen de h oo g e mei kpr:j zen. Be afdeeling Leiden van de Vereenigihg van Huisvrouwen had een actie op touw gezel 'tegen de nooge melkprijzen en het publiek opgewekt, zoo weinig mogelijk te gebruiken, en zicii met gecondenseerde melk te behelpen. Het bestuur van den Leidschen Melkhandel heeft nu 'aan de organisatie van Huisvrouwen medegedeeld dat de melkslüters met 1 Dec. den melkprijs van 22 op 21 cent zullen bren gen en ae toezegging gedaan bi'nnen twee a drie weken nogmaals tot prijsverlaging te zul len overgaan. De vereeniging heeft 'nu de Leidsche huismoeders geadviseerd weder de gewone hoeveelheid melk te betrekken. De proenlenhandelaar 1. V., te Hellevo,et- sluis, .heeft op zijn vrouw, moeder van acht kinderen, een poging tot moord gedaa'n. Hij hoeft aai- ecnige levensgevaarlijke wonden toegebracht. .Geziegende ouderdom. Te Goudswaard vierde dezer dagen het echt paar Reedijk zijn 60-jarige echtvereenl- niging. D>e -beide oudjes mogen zich in een volmaakte gewondheid verheugen. Niet minder dan 105 kinderen, klein- en achter kleinkinderen mochten zich mede in de blijdschap van hun ouders verheugen. Benbuitenkansje. De arbeider M. K. te Rhoon kocht van een koopman in ongeregeld goed een gedragen vest. Nadat hij het vest enkele dagen in bezit had en een der kinderen spelenderwijs in de zlakken voelde, haalden zij er een brief je uit, dat bij nader onderzoek een bank biljet van flOOO bleek te zijn. Een niet onaardig buitenkansje in den winter. Bedwelmd. Dinsdagavond bevon den zich te Ooltgensplaat vijf personen in een autogarage, waar een motor stond te draaien. Door de vele afgewerkte gas sen werden vier hunner, de chauffeur, twee dienstmeisjes en een vierjarig kind van den beer A. totaal bedwelmd. Met inspanning van al Wijn krachten wist de vijfde persoon, de heer v. d. V., de be- wustelooWen buiten de garage te sleepen, hoewel hij Welf ook gedeeltelijk bedwelmd was. D<e inmiddels gewaarschuwde genees heer wist de levensgeesten weer op te wekken. De juweelendiefstal te Brussel. Men wal zich de aanhouding herinneren te Amsterdam van den Bransch- man Louis de Béjary, die er van ver dacht wordt de voornaamste dader te ziijn van den grooten juweelendiefstal voor een bedrag van een half millioen francs, welke o-p 20 October 1.1. op klaarlichten dag te Brussel gepleegd werd. Nader wordt over D'e Béjary vernomen, dat hij de eenige woon is van een groote aristocra tische pachtersfamilie van Romorantin (in Frankrijk), die daar uitstekende landerijen en goederen bezlit. Zijn ouders, familie van een oud senator, verklaren, dat hun woon over een overvloed van geld kan beschikken. Zij houden het voor onmoge lijk, dat de D'e Béjary aan bedoelden dief stal medeplichtig wou zijn. Een moordaanslag. Woensdag avond is ten huizie van zekeren M. te Amsterdam door diens compagnon een moordaanslag gepleegd, die gelukkig geen onheil veroorzaakt heeft. Omtrent de aan leiding tot dewe poging tot doodslag, al thans mishandeling vernemen wij het vol gende: M. was vennoot in een Technisch Bu reau voor Centrale Verwarminv- enzL De verhouding tusschen beiden in dezie zaak was aldus, dat v. d. C. H. feitelijk de geldschieter was en M. de werker, die wich geheel bezig hield met den arbeid, dien dergelijke bureaux verrichten. Het schijnt nu, dat v. d. C. H. tot de ont dekking is gekomen, door zijn compagnon bedrogen te Wijn en naar aanleiding hier van heeft hij Woensdagavond M. 'nbezloek gebracht in diens woning, teneinde hem over het een en ander te onderhouden. Nadat hij de zaak had uiteengezet, ont stond er een woordenwisseling, die voort durend heftiger werd en waaraan v. d. C. H. tenslotte een* einde maakte door een revolver te voorschijn te halen en daaruit a bout portant twee schoten op wijn compagnon te lossen. Dezie werd ge lukkig niet getroffen, en kwam, behalve een onbeteekenend schampschot aan de hand, met den schrik vrij. D'e dader heeft zich onmiddellijk bij' de p-olitie gemeld en haar medegedeeld, wat er gebeurd was. Aanranding. Te 's-Graven- hage is dhr. B. Woensdagavond, ter wijl hij' met wijn vrouw wandelde .aan gevallen op de Bierkade, door 4 man nen, die hem zijn portefeuille tracht ten te ointroovén. Zij- mishandelden den h-eier B. daarbij', en een der aan randers vernield© zijn jas en colbert door met een mes de stof stuk te snijden, terwijl hij' naar de porte feuille zocht. Op het hulpgeroep van de vrouw kwam' van- verschillende kanten hulp opdagen, waarop de vier mannen het hazenpad kozen. Ook daar herrie. Het Ahï- sterdamische voorbeeld begint ook in Ben Haag navolging te vinden. Tijdens de beraadslagingen over de gemeeute- hegroioting helmen n.l. gistermiddag enkele bezoekers op de publieke tri bune het een en ander geroepen. Helt betrof 'blijkbaar de woningtoestanden in zekere dieelen der stad. Er werd iets geroepen van: het is al 8 maan den beloofd, enz. De burgemeester liet de levenma kers van de publieke tribune verwij deren, waarna de zitting haar gewone verloop hernam. Voetganger s. De claxon claxonneert met klem: Ga weg 1 ik moet voorbij1 De auto-toeter toetert: toe! Op zij, op zij, op zij 1 't Chauffeursgezicht achter het wiel i'-mxt hardop: voet-proleet! Hij voelt het als een goede daad Dat hij net langs U reed. „Vanmiddag kwam een oude vrouw Onder 'n automobiel; Het was haar eigen schuld, 't was glad, En 't ouwe menschje viel." Een auto reed een jongetje Var. zeven jaar mors-dood, Doordat het ventje spelende Juist uit oen zij-straat schoot." „Een dame werd verpletterd laatst In 't hartje van de stad, Maar den bestuurder treft gehn schuld, Daar hij getoeterd had" Vracht-auto's dond'ren langs je heen, De taxi gilt en raast, Do post-auto rijdt extra woest (Met „haast-U-langzaam" haast) Jij akelige voet-proleet, Waarom verdwijn je niet? Zoolgangerige nietigheid Verkeersweg-parasiet En over vijf-en-twintig jaar Lees ik in 't Avondblad „Vandaag vertoonde zich alhier 'n Voetganger in de stad. Van waar kwam deze zonderling? Zou jlslj krankzinnig zijn? Ilij werd het allereerst gezien Midden op 't Koningsplein. Toen ging hij door de Leidsche straat Mét een verdwaasden lach, En 't duurde nog ruim een-.minuut Vóór hij er onder lag." „Tel." CLINGE DOORENBOS. „In den gulden winckel" vair 15 Nov. bevat o.a. Dostoiewsky door zijn dochter beschreven, door P. H. Ritter, met portret van Dostoievsky in uniform (1858); B. II. Molkenboor's Boek over Dante, door Nico Rost, met een illustratie „Molkenboer in den tuin vain het klooster"; Letterkundig nieuws uit Frankrijk, door M. Permys, met portretten van Parmentisr als oorlogs-aviateur, en André Thouriet (1832— 1907). Boekenschouw, met o.a. portret van 3. R. Rensburg, auteur van „Faust". Uitgeefster is de Hollandia-clrukkerü te Baarn. Nog verscheen bij de Hollandia-drukkerij „Naar de hoogte van het Lazaruswonder", door Dr G. W. Boland. De schrijver aanvaardt dit wonder maar op een moderne wijze. Iljj doet T aan de hand van 't „mana" als Uni verseel krachtgevend verschijnsel; het is hem slechts een quaestie van contact. Van o'ns standpunt te dol om er bij te verwijlen. In de rubriek „Zenuwleven" neemt dezelfde drukkerij een brochure op van H. J. de Wolff, arts te llijiisburg„Over psychische infecties". Elke psychische infectie berust op sugges tieve werking. D'e psychische infecties speten in de geschiedenis een groote rol. Dit toont del schrijver aan onder herinnering aan die der middeleeuwen (pestepidemieën, bezetenheids vrees. enz.) en aan voorvallen in onzen tijd: tegenberichten, voor en tijdens dén oorlog algemeen geloofd; de kranten, die een bij zondere meening aan de'n bestendigen lezer bijbrengen: de natuurvolken, ook somwijlen na hunne bekeering nog; Appelterh, Katwijksche visscheis, het jongste geval te Soeren; de Rus sische revolutie). Ook rekent do schrijver om hun karakter en voortplanting ook de hede'n- daagsche secten Christian Science, Theo- sophie, Heilsleger e.a. tot. de psychische infecties. Wat de schrijver uit de „beide Testa menten", Abraham vooral, ten bewijze aan voer!, is o.i. onjuist. „De Heiligavondklok", door Mathilda Roos, vertaald door A. Lukkien. Zwolle La Rivière en Voorhoeve. Reeds om zjjn uitwendige trekt dat boek aan met zijn Kerkje en zijn Avo'ndklok op den omslag; en wat zijn inhoud aaiigaat, belangstelling wordt gewekt, allereerst dooi de lezing \aiid-e sage van de Heilig-Avond-klok, do plaats waar de geschiedenis speelt, en de personen, die zich om den hoofdpersoon groe>- poeren. Doze laatste is de hulpprediker Malm, de plaats van handeling is een dorpje aa'n het Leur,a-meer, m hol bergachtige aan sage'n en bijgeloof zoo rijke Noordelijke deel van Zweden. L'ö sage gewaagt van den heilige, Saffan, die do avondklok luidt, wanneer daar gewichtige dingen staan te gebeuren. De pre diker woont niet zijn moeder, een trouwe dienstbode Stine. een aanvallig plèegdochljer- tje Lise, tn een zwaarmoedigen huisgenoot, die echter- nimmer zijn kamer verlaat. Het gezin woiQi tijdelijk vermeerderd met veen logee: een kranke achternicht uit de hoofdstad, die in de J 'ijgiucht krachtherstel, zoekt en vindt; met deze Margaretha verlooft de leeraar zich en zu> voeren deze beiden een jaren- laugen sliijd tegen zonde eb misdaad, dronken schap en spokengeloof, gierigheid en smokke larij, erger nogtegen haat en wraakzucht, waarmede zij den predikant vervolgen. Van dien strijd is het boek vol; meer dan eens stond de leeraar aan sluipmoord bloot. -Een dier boozen Erik, zoon van vrome ouders doodt in overleg met diens vrouw zijn pa troon, wordt door den prediker op een van diens nachtelijke bezoektochten bij dit snoode bedrijf gesnapt en schiet op den prediker. He vrouw pleegt zelfmoord, en Erik wordt ter dood veroordeeld, doch komt in de gevangenis on der de bewerking van den prediker tot be keering. Het boek bevat te veel bijzonderheden om die alle over te vertellen. Maar wij willlen zeggen 'tmqt klimmende belangstelling te heb ben gelezen; onze kinderen zullen den levens loop van de vele in dit verhaal aenoemde Lembü-ers met spanning volgen. Er wordt in dit verhaal niet gepreekt. Maar 't geheel is één preek, één ernstige prediking vaii geloof en bekeeringen van zelfo'nderzoek en strijden om in te gaan. Van „Onze Vier jongens", door Veka, is hij La Rivière en Voorhoeve te Zwolle de tweede druk verschenen. Reeds hij de verschijning van den eersten druk hebben wij o'nze in genomenheid met deze uitgave uitgesproken. Dal tochtje, eerst per visschersboot, later per schoener naar N. Schotland, dat bezoek aan de goudmijnen, die ramp met Bessie, 'twordt alles zoo levendig verteld, dat men T gaarne nog eens overleest, gelijk wij bij dezen deden. Wij handhaven onze warme aanbeveling. Wie dit bock nog niet kennén, en zijn jongens een gezond jongensboek, mét vele leerrijke passages, oen verhaal naar 't leven en die karakters onzer jongens geteckend, wil cadeau doen, bestelle dit mooie, rijk en leuk geïllus treerd boek hij zijn boekhandelaar. „Beloonde Trouw", door Nataly von Ehciistruth, vertaald door Freule v. d. Borch. Rotterdam, D. Bolle. Het vernaai gewaagt van een verloving tus schen den Duilscben officier baron Salvatore Von Aller Tagende en Elfriede SiegeT, dochter van don handelsraad van dién naam. De oorlog, werpt zijn slagschaduw ofp deze verloving. De vriend wordt gewond. De laster tracht hen te scheiden; doch zij blüft hem trouw. Het slot der geschiedenis is: „Kerstmis'" Ziet ik verkondig u groote blijdschap 1" een gelukkig wederzien; beloonde trouw, een bruid, zot schoon als do engelen in Bethlehem, oogén, zwijgend en toch nog welsprekender dan enge lenlongen, en eeïi Kerstwensch aan Onze I.ieve Heer De lezer heeft al begrepen dat wij dit boek niet. kunnen aa'nbevelen. Het is teen „Prins"-verhaal. Bals, boemelen, kwistig en luchtig gebruik van God, goede God, God dank en Goddelijk het is ons alles zoo vreemd in deze omgeving. Wü gaan dan ook nog iets verder: Wij ontraden onzén lezers de keuze van dit boek. Het deugt niet voor onze kringen. Neen, dan heeft de heer D. Bolle van zijn leven heel wat mooiere boeken uitgegeten, blijkens den uitgebreiden catalogus en zijh thans weer verschenen Sint Nicolaas'nommer, waarin veel voorkomt, dat wij kunnen aa'nbe velen. 1 „De dokter in huis", red. dr J. Voorhoeve, uiig. La Rivière en Voorhoeve, Zwolle. Het Novembernommer bevat weer veel dat den lezer interesseeren zal. Behalve de reeks „De verpleegster in huis" van Dr Dupont, en 't. ar tikel „Huidverzorging door baden" trekt het opstel van den hoofdredacteur „Oog-Hygiene" dnn lezer aan. Doch hij grijpt 't eerst naar de Medische Brievenbus, die onder anderen raad geeft in zakePijn in de beenen met vermoeidheid, Suikerziekte, Blaascatarrh, Slag aderverkalking, Bloedarmoede, Zware hoofdpijn, Angst, Ruimtevrees, Keel, Chronische heesch- heid, Chronische neuscatarrh, Benauwdheid na lang spreken, Stijfte in de handen en blauw achtige huid, Maagpijn, Vergrooting Voorstands- klier, enz. „Tiniotheus" van deze week bevat in de rubriek „Ex Libris" een beschouwing over De Vlaschaard van Stijn Streuvels. In de rubriek „Wetenswaardigheden" iets over ge condenseerde melk. En in „De Vriend 'der Gezondheid" verschillende beantwoorde vragen, o.a.Oorsuizen, Zweetvoeten, Platvoeten, Veel zweeten, Voortdurende hoofdpijn vlak boven den neuswortel. Rheumatiek in rug en heupen. Wemeldinge. Heden werd tien overstaan van notaris Huvers voor de erven de Mul publiek verkocht een woonhuis en lerf aan de Wilhelminastraat alhier. Kooper Iwerd J. de Mul voor 1980 gld. plus S1/» pet. onkosten. Briand in gebed. „Mijne Heeren, de zitting is geopend. Wij zullen beginnen met gebed." Aldus werd, izoo schrijft het „Cen trum", door president Harding; de Con ferentie te Washington geopend. Toen stonden alle 'aanwezigen op en de Angli- caanisehe predikant vroeg Gods .zegen over de bijeenkomst. Nu ben ik, izteigf Cy.z in „La Croix" noch een oiude', noch een nieuwe rijk aard, miaar hij had ier toch een blauw bil jet voor over gehad om op dat oogenblik 'tjgjeizicht van Briand en Viviani te zien. Ze zullen zich wel als beschaafde lieden hebben gedragen en niet als verlichte vle gels, 'gelijk men er soms aantreft, waar anderen bidden". Maar wat dacht Briand? Daai' stonden nu de machtigste en aan zienlijkste mannen der wereld bijeen in gebed en onder hen Briand, den man van de laieité, luisterend naar het „Onze Va der". Wanneer hij; thuis komt en er bij hem ©en klacht wordt ingebracht omdat een dorp:sondeTwij.z;er©3 datzelfde Onze Va der voor haar klasse heeft gebeden, moet hij. haar straffen, wil hij' niet een hagel bui van interpellaties op zijn hoofd krij gen. Toen Briand weer ging .zitten moet hij Viviani aangekeken hebben, eventjes ter sluiks, den man, die indertijd de sterren aan den hemel uitdoofde met zijn mond. En voor ditmaal hel}ben de beide augluren van het ongeloof elkander zonder lachen aangezien. HALLE. V. D'. Alhier zijn 21 poli tieke gevangenen in hongerstaking ge gaan. De vakvereenigingen der vier groote bedrijven in Erturt eischen vrijL lating aller politieke gevangenen. Zoo noodig zal de algemjeene staking wor den geproclameerd. KOPENHAGEN. V. D. Het Lubecker zeilschip „Elbe" iis vermoedelijk ver gaan. HELS1NGFORS. V. D. De scheep vaart van en naar St. Petersburg is wegens ijs stopgezet. HEERENVEEN. V. D. Heden is hier gevankelijk binnengebracht de Rijks ontvanger A. Sbeschuldigd van qïi- eerbare handelingen met zijn dochter. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 25 November 1921. Veroordeeld wegens diefstal: J. W„ venter 50 j., Rotterdam, gedetineerd, 6 maanden gev. met aftrek voor arrest; F. B. W„ 16 j., arbeider to Hoofdplaat, f 20 b. s. 1 |tn. t.MishandelingE. F. de V., 15 j., arbeider, Osscnisse, ter beschikking van de Regeering gesteld. J. S., 22 j., werkman, Middelburg, f20 b. s. 20 d. h.; P. J. B„ 15 j., arbeider Hulst, f 10 b. s. 3 w. t. G. L. M. R., 15 j., suikerbakkersknecht, Hulst, 1 m. t.Openbare dronkenschapA. G. H, S. 34 j., handelsreiziger le Middelburg, bevestiging van hel vonnis van de'n kantonrechter te Mid delburg, 7 d. h.Diefstal: J. F. IL, 32 j. schilder, Kattendijkc, T 40 b. s. 40 d. h. Overtreding art. 361. W. v. S.W. J. B„ 29 j„ kantoorbediende, Middelburg, 2 rn. gev. met voorw. proeftijd 3 j.Verduistering: P. G., 42 j., kruidenier te Terneuzen, f 15 b. s. 15 d. h.Niet voldoen aan het bevel van een ambtenaar: P. L., 40 j., motor- en rijwiel handelaar te Kapelle tot f 15 b. s. 15 d. h; Vrijgesproken: C. M„ 26 j„ veldarbeider, te Schoondijke, met vernietiging van liet ver stek-vonnis. Strooperij met een wagenA. J., 11 j„ zonder beroep, Moerbeke (B.) f 15 b. s. 1 m. t- Het gerechtshof te Den Haag biel- vestigde het vonnis der rechtbank te Middelburg en veroordeelde A. P., hulp onderwijzer te Middelburg, tot een maand gevangenisstraf wegens zedenmisdrijf. MIDDELBURG. Ondertrouwd: J. A. Neyts, 20 j. en P. Wisse 19 j.; F. Nieuwenhuize 25 j. en P. M. Pieterse; A. B. Lafére, 36 j. en V. M. V. Antièrens. Bevallen: I. J. Pouleijn, geb. Merk, d. Overleden: A. J. P. Louis, 81 j„ ongeh. S Sanderse, 83 j., weduwnaar A. Roelse. VL1SS1NGEN. Van 2125 Nov. Getrouwd: G. H. Hulshoff 24 j. jm. en M. H. J. Troost 21 J. jd. Overleden: A. Meslier, 75 j., man van C, van de Guchte; B. P. de Jonge, 76 j. weduwe vail P. J. vaö Aartsen. IERSEKF,. 1825 Nov. Gehuwd: Georg Pronk, 31 j". jm. te Rotterdam en Elizabeth Maatje Pekaar 29 j. jd. Geboren: Johanna, d. v. Francois Hoogstrate en Tannetje Geertruid den Herder; Cor'nelis z. v. Biem Vlaming en Suzanna de Wee; Corde lia Isabella, d. v. Cornells Pieter de Rooij en Cornelia van Putten; Ja'nneke, d. v. Anton Philip Cornells Vermast en Bina Bom. Overleden: Cornells Mieras, 47 j., ongehuwd. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den morgen van 25 N,ov. medegedeeld door het Kon. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 776.7 te Weenen, laagste 757.4 te Haparanda. Verwachting, tot den avond v. 26 Nov. Zwakke tot matige oostelijke tot zui delijke wind. Nevelig tot tichlbewolkt. droog weer. Lichte tot matige vorst 's nachts. Overdag zelfde temperatuur. "T, VAN BIET 'Iff en J. NIEUWEN HUIJSE, die, mede namens wederzijdsche familie, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling 1 bij hun huwelijk ondervonden. Goes, 24 November 1921. Heden overleed, na een langdurig doch geduldig ge dragen lijden, onze innig ge liefde Echtgenoot en Vader JACOB VAN LIERE Wz., in den ouderdom van bijna 53 jaar. t Wed. Jb VAN LIERE— Meulpolder en Kinderen. Kloetinge, 25 Nov. 1921. Heden overleed zacht en kalm, onze innig geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd-, Groot- en O vergroot vader, de heer f (I MARTHINUS WIELEMAKER, in den gezegenden ouderdom van 84 jaren en 7 maanden. Uit aller naam, Wed. M. WIELEMAKER— Kluijfhout. Koudekerke, 25 Nov. 1921. Ondergeteekende betuigt zijnen hartelijken dank aan allen die deelneming hebben betoond, tijdens het lijden en sterven van onze geliefde Dochter, Zuster en Be huwdzuster MARGARETHA BOONE. Uit aller naam, J. BOONE. Oostkapelle, 25 November 1921. Onmogelijk om ieder persoonlijk te danken, betuig ik langs dezen weg mijn hartelijken dank voor de talrijke bewijzen van belangstelling en liefde op 23 dezer ondervonden. A. MOOIJ, Em. Pred. Wemeldinge, 25 November 1921. De Curator in het faillissement van PIETER KORSTANJE, pluimvee exporteur, wonende te Wemeldinge, brengt ter kennis dat de eenige uitdeelingslijst in het faillissement voornoemd heden gedeponeerd is ter Griffie der Arrondissements- Rechtbaok te Middelburg en ter Griffie van het Kantongerecht te Goes, alwaar zij gedurende tien dagen kosteloos ter inzage ligt van de schuldeischers. De Curator, Mr G. D. B. TER BRAAKE, Lange Delft H 7. Middelburg, 23 November 1921. Een stillevend man (boerenstand) christelijk, niet en bemiddeld, zoekt langs dezen weg kennismaking met weduwe zonder kinderen tot haar last, of jonge dochter, niet be neden den 40 jarigen leeftijd, met eenig vermogen, om na weder zijdsche kennismaking een huwelijk aan te gaan. Brieven letter A Z Boekh. F. P. DHUIJ, Middelburg. Met genoegen betuigen wij onze volle tevredenheid aan de Zwolsche Paarden- en Veeverzekering-Maat schappij, gevestigd te Zwolle, Ossen markt 2627, Directeur: G. H. J. TERVOERT, voor de coulante wijze waarop zij de schade van ons gestorven paard geregeld heeft. Middelburg, 23 November 1921. Gem. Reinigings enOntsmettingsd. De Directeur: De Heer J. F. VERMEULEN. TE SOES. ZONDAG 27 NOVEMBER Voorm.lialf 10: Ds R. J. van der Veen. Avond 6 uurIdem. OM TE BEWAREN. Sponsen worden door het ge bruik vuil en vettig, waarvoor was- schen met Zeep niet n eer helpt. Zelfs de beste Sponsen van SCHULTE EN THIENIE hebben met alle anderen dit euvel gemeen. U kunt ze prachtig schoon maken met ze te wasschen in een oplossing van Borax en als dat niet helpt in verdunde geest van Salmiak. Alles is te bekomen in de Dro gisterij SCHULTE EN THIEME over de Heeren DENEVERS. Koopt bij Vlasmarkt K 150 Middelburg, Telef. 207, per flesch f 1 50. MAANDAG te BIEZELINGE en DINSDAG te KAPELLE, telkens om 5 en "7.30 uur. WOENSDAG te NISSE (in de Kerk), door den heer GRUNDLEHNER te Dordrecht.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1921 | | pagina 3