1754. ,IN DE NIEUWE KLOK.' 1754. CHR. A. HOLTHUIJZEN RUIME KEUZE REGULATEURS EN HORLOGES. Kerknieuws. Onileiwjjs. Predikbeurten. KORTEDELFT 6 24./^^ TELEFOON 467. MIDDELBURG. ATELIER VOOR REPARATIËN. ten van een braak- en zwingelkeet te Axel. Gevreesd werd brandgevaar en hinder van stof waar de inrich ting zou komen in de bebouwde kom. De Inspecteur van de Volksgezond heid, de provinciale hoofdingenieur, Gedep. Staten en de Directeur-Gene raal van den Arbeid geven in overwe ging de vergunning alsnog onder voor waarden te verleenen. 2e. Het beroep van C. M. West- strate, onderwijzer aan de openbare lagere school te Wilhelminadorp, ge meente Kattendijke, tegen het besluit van Ged. Staten van Zeeland, waarbij heni vrijstelling is geweigerd van ver bod, gesteld bij art. '45, le lid der Lager Onderwijswet 1920, voor de waarneming der betrekking, van secre taris-penningmeester der kolenvereeni. ging „De Wilhelmiinapolder" te Wil helminadorp. De Inspecteur van het Lager Onderwijs, wiens gevoelen door Ged. Staten werd ingewonnen, merkte op, dat niet beweerd kan worden, dat de bijbetrekking te veel tijd vergt, aan gezien het Werk den appellant onge veer een uur per week kostdat voorts in de kom van Wilhelminadorp groo- tendeels arbeiders wonen, die gebaat zijn door eenige goede hulp op admi nistratief gebied; dat wel de salaris sen der onderwijzers in den laatsten tijd belangrijk verbeterd zijn, doch dit geen reden mag zijn om iemand te verbieden eenige bijverdienste te ma ken. Met. dit gevoelen vereenigde zich de Hoofdinspecteur. Ged. Staten ach ten het beröop ongegrond. Chr. Bioscoop- voor stellin gen. Wij verwijzen onze lezers te Ka- pelle-BieZelinge en Nisse naar de adver tentie in dit nummer betreffende de Chr. Bioscoop-voorstellingen. Gelijk men zien aal, is in de uren te K.-B. eenige veran dering gekomen. Middelburg. Gisterenavond had in het Militair Tehuis een gezellige 'bij eenkomst plaats mot het garnizoen al daar, waarbij ook tegenwoordig waren eenige officieren en ook de leger pre dikant. Na opening der vergadering zette de heer P. G. Laernoes in een opwekkende rede uiteen het groote belang van het bestaan van het insti tuut van den Bijzonderen Landstorm (Regeeringsgetrouwen). Na afloop de zer rede gaven zich hiervoor aan een 25-tal militairen. De avond werd ver der doorgebracht met muziek, zang ■en voordrachten. Soes. Woensdagavond trad in de Melk- salon van dhr Bustraan voor den Goes- schen Christeljjken Besturenbond op dhr J. Dirks, voorzitter van genoemden Bond, met het onderwerp „de Invaliditeitswet". Op gebruikelijke wijze werd de vergade ring geopend. In zijn openingswoord gaf de voorz. te kennen dat dit de eerste cursusavond was, van de vier, die men georganiseerd had. Hij sprak den wensch uit, dat de andere avonden alle mochten bekocht worden als deze, of zoo het kon zijn, nog beter. Daarna ging hij er toe over zijn onderwerp uiteen te zetten. Al lereerst ging hij, in korte trekken, de voorgeschiedenis na der sociale verzeke ring, die in Dec. 1885 voor 'teerst in de Tweede Kamer ter sprake werd ge bracht door den heer Heldt. Over de ziorg, den ouden en invaliden arbeider een uit- keering te verzekeren, werd een geregelde strijd gevoerd tusschen voorstanders van verplichte verzekering en mannen van staatspensioen. Minister Aalberse gelukte het, zij het dan ook eenigszins gewijzigd, de wetten van onzen onvergetelijken Tal- ma doorgevoerd te krijgen. Spreker zette vervolgens Zeer duidelijk uiteen de betee- kenis van Art. 4 (wie in den zin der wet arbeider is). Vele voorbeelden werden aan gehaald, waardoor de beteekenis voor een ceder der aanwezigen duidelijk werd ge maakt. Voorts bepaalde hij Zijn gehoor bij 'de premiebetaling voor militairen. Voor hen, die in werkelijken militairen dienst zijn, moet door het rijk premie worden betaald, mits Zij drie maanden voordien verplicht verzekerd waren en de dienst tijd minstens één week heeft geduurd. Melden wij nog, dat de spreker er op wees, dat niemand verplicht is, de ver- Bekering te laten vervallen. Eenmaal ver zekerd volgens de I. W., wordt men nim- ïner verplicht de verzekering te laten vervallen. In zijn tweede lezing hoopt spreker uiteen te zetten de voordeelen van de In validiteitswet en de Vrijwillige Ouderdoms- verzekering, en de I. .W en V. O. VV. als één onmisbaar geheel voor te stellen, doe lende de opheffing van den arbeidenden stand. Op de lezing, die aandachtig werd aangehoord, volgde een geanimeerde be spreking. Dhr Maartense bracht den voorZ. dank voor het gehouden onderwerp. De vergadering werd daarop door den voorz. met dankzegging gesloten. Gisteravond vergaderdein 't gebouw der spijskokerij de commissie voor de economische spijsuitdeeling tot het uit brengen der rekening over het seizoen 19201921. Mede aanwezig waren de burgemeester, weth. v. d. Bout en de gemeente-secretaris. De voorzitter, de heer P. A. de Ligny, deelde mede, dat in het afgeloopen seizoen en wel van Kerstdag tot Paschen de gewone spijsuitdeeling heeft plaats gehad. Bijzondere uitdeelingen hadden niet plaats. In de vacature-La Porte werd in de commissie gekozen dhr J. M. Mol. Aan het verslag, uitgebracht door den secretaris-penningmeester, den heer T. Faberij de Jonge, ontleenen we het volgende: Daar er in den afgeloopen winter niet veel sneeuw en vorst is geweest, kon de bedeeling iets minder zijn dan andere jaren. Op 27 December 1920 werd met het verstrekken der spijzen begonnen, aan vankelijk met 170 porties, welk getal ziich op 10 Januari uitbreidde tot 210 porties, waarmede werd voortgegaan tot 26 Maart. In het geheel zijn 38 bedee lingen gehouden met een totaal van 8350 porties. De verstrekte spijzen bestonden uit voedzame erwten- en br. boonensoep. De ontvangsten bedroegen f 1785.585, de uitgaven f 1792.68, alzoo een nadeelig saldo van f 7.095. Tenslotte werd dank gebracht aan het Burgerlijk Armbestuur, de pers en de ingezetenen voor den ont vangen steun, en werd wederom voor het naderend seizoen een beroep gedaan op de milddadigheid der stadgenooten. Waar dit ook in den a.s. winter zeker niet minder noodig Zal zijn dan in vorige jaren, steu nen wij gaarne dit verzoek om financiëelen steun. De rekening werd door .B en W. na gezien en accoord bevonden, waarna zij werd goedgekeurd. De voorz. dankte ge noemd college voor hun bereidwilligheid. De burgemeester sprak de hoop uit, dat het de commissie weer mogelijk zlal wor den gemaakt haar sympathiek werk ten bate onz'er arme stadgenooten voort te zetten, waarna de openbare vergadering werd gesloten. Door Mej. H'. H. de Wolf en den heer A. Haeck is de benoeming respectievelijk tot Adjunct-Directrice van en Bureauchef bij den Keuringsdienst van Waren alhier aangenomen. Aan Mej. C. L. Mol is op haar ver zoek met ingang van 1 Dec. a.s. eervol ontslag verleend als onderwijzeres in de handwerken aan de .0-L. School alhier. Tot tweeden fitter aan het gemeente gasbedrijf in deZe gemeente is benoemd M. J. de Dreu, tot heden werkzaam' aan dat bedrijf als hulp-fitter. Goes. In de jongis tg-ehoud,en vergade ring van de Vereeniging de Hanze kwam 't zoodanig tof quaes'tie, meest van persoonlijken aard, dat het be stuur op een lid na, unaniem ziijn ontslag nam. Alleen do heer P. J. Siemens is aangebleven. Te Tilburg is aangehouden de 19-jarige kruideniersbediende C. JR., wonende alhier, die aldaar zonder ver- eisclite machtiging voor z g.n. liefda dige doeleinden collecteerde. Hij had in. zijn bezit een door hem opgemaakte valsche verklaring, welke hem zou machtigen gelden in te zamelen. Het jongmenscli is ter beschikking der po litie gesteld. Vlissingen. Gisterenavond herdacht de Jongelingsvereeniging op Geref. grondslag „Calvijn" haar 34ste jaarvergadering in het gébouw Noordstraat 34, bij welke ge legenheid het lokaal geheel met belang stellenden was gevuld. De voorzitter, de heer W. de Kam, opende om 8 uur de bijeenkomst en hield daarna een kernachtige openingsrede, waarin spr. opwekte om in dezen moeilij ken tijd vooral op geestelijk gebied pal te blijven staan voor de beproefde Calvi nistische beginselen. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat in het afge loopen jaar met vrucht werd gewerkt en dat het ledental steeg van 34 op 43, plus een 8-tal bezoekers, zoodat ernstig onder de oogen wordt gezien in twee afdeelingen te vergaderen. Verschillende felicitaties werden uitgebracht. Na afloop van dit officieele gedeelte bleef men nog eenige uren gezellig bijeen. Waarde. De collecte voor de Russische kinderen heeft opgebracht van het on derwijzerspersoneel en de kinderen de som van f43.De collecte langs de huizen de som van f232.30 en voor het Rroe- kemafonds de som van f45.30. Wemeldinge. Door de rijks en gemeente politie alhier werd wegens diefstal van 1 aardappelen proces verbaal opgemaakt tegen een zekeren B., schippersknecht op j het schip „Maatje". j Wolf aartsdijk. Woensdag j.l. is de timmermansknecht Frans Schipper, die in de afgeloopen week van een ladder viel en zich zoodanig bezeerde, dat genees kundige behandeling moest worden inge roepen, per ziekenauto ter verdere be handeling naar Middelburg overgebracht. lerseke. In aanmerking genomen de groote sterfte in de oesters zloowel 'op de platte bank als te Bruinisse, benevens de enorme stormschade, die menigen oester- kweékersvoorraad gedecimeerd heeft, m. a. w. de zeer geringe voorraad leverbare oesters heeft de Coöp. Vereen. Centraal Oesterbureau besloten de prijzen der oes ters met 25 francs per duizend te ver- hoogen. Nisse. Donderdagavond hield de zang- vereeniging „Exelsior" alhier haar jaar vergadering. De inkomsten in het afgeloo pen boekjaar waren f380.66 en de uit gaven f354.45. Verder kreeg men te hooren, dat het ledental 29 bedraagt en dat der donateurs 40. Herkozen werd als voorzitter de directeur J. Schipper, id. 2e secr. G. Meijers en gekozen inpiaats van J. Verburg als bestuurslid J. Gelok. Het salaris van den directeur werd ver hoogd tot f52 'sjaars. Hoedekenskerke. Donderdagmiddag vergaderde de Raad. Afwezig met ken nisgeving wethouder Lous. De burge meester voorzitter. Na opening der vergadering deelt de voorzitter mede, dal de heer P. J. Verburg zijn benoteming als lid der .Commissie tót Wering van Schoolver zuim voor wijken Jk. en C. heeft aan genomen. Vierder, dat van de N. V. Spoiorwegtoaatsch. Zuid-Bevelajnid nog geen antwoord is ontvangen, doch wel een mededeeling aan B. en W. dat binnenkort de 2e .ter visielegging van het plan. tot onteigening zal plaats hebben en een commissie uit Ged. Staten dan zal komen om zitting te houden tot het aanhooren van -even tueel© bezwaren. Op verzoek van Ged. Staten wor den eenige wijzigingen aangebracht in de begrooting voor 1922. Op ziijn. verzoek wordt aan den on dernemer van den autodienst Goes Hoedekenskerke tot wedero-pzieggens toe f200 jaarlijks subsidie verleend. Aan eenige personen wordt daarna afschrijving verleend van H. O. we gens vertrek naar elders en van hon denbelasting wegens het afschaffen dier dieren. Aan B. en W. wordt daar na machtiging verleend tot het aan gaan. eener tijdelijke geldleening van hoogstens f2000 tot een maximum- percentage van 6 pet., wanneer in den loop der volgende maand de be hoefte daaraan blijkt wegens gebrek aan kasgeld. Bij dé rondvraag wordt op voorstel van den heer Den Dek ker goedgevonden de kunstwegen, voor zooveel noodig, met de effen- machine te laten effenen en wel zoo spoedig mogelijk. Oj> ee>n vraag van den heer Boon© deelt de voorzitter mede, dat Ged. Stallen hun besluit tot goedkeuring van den verkoop der hoornen op de begraafplaats hebben verdaagd. Wordt in elk geval beslo ten er geen nieuwe voor in de plaats te planten. Daarna sluiting. Kloetinge. De plannen voor den bouw van een hulppost en -telegraaf kantoor aan den Achterweg hebben nu vasteren vorm aangenomen. Van den benoemden kantoorhouder is bij het Gemeentebestuur een verzoek in gekomen tot aankoop van hel perceel grond aan genoemden weg. Het ligt ook 'in de bedoeling, dat in het nieu we kantoor een publieke- telefooncel zal worden ingericht. Kapelle- Gisteravond kwam de werk- liedenvereeniging V.I.O.S. alhier in verga dering bijeen. Tegenwoordig 21 leden. De voorz. M. Willeboer opende, betreurde de geringe opkomst, waar de vereeniging toch 140 leden telt. De aftredende bestuur leden H. Toolens, J ,v. Overloop, en Jb. Paauwe werden herkozen. Bij voorkomende zaken wordt door den heer H. P. Ganseman gevraagd, hoe het thans staat met de loonregeling. De voorz.dit is eigenlijk' een punt van behandeling voor de orga nisatie, ik kan wel zeggen dat de werk gevers zouden willen dat de werknemers pogingen in het werk stelden om verschil lende consumptieartikelen te doen dalen: b.v. bakloon, maalloon, vleeschprijzen, confectie en dergelijke. Dhr. Eversdijk Zegt: ik vind dat dit juist ligt op den weg van de werkgevers, dieze heeren zul len meer invloed uitoefenen. Spr. wil wel meedeelen dat het onmogelijk is voor de- Coöperatieve slagerij om de vleeschprijzen lager te zetten, anders zou dit geschie den Dhr. Overlooper moet meer mede werking zijn van de burgerij voor de Coöp. slagerij. Dit wordt door den voorz. \3n de coöperatie weersproken, spr. heeft niet te klagen; er is een flinke mede- Werking. Er is reeds voor f 10.000 door de coöp. slagerij verwerkt; is dit zoo gering? Ook de prijzen van de melk passeerden de re vue. De broodprijzen staan op gelijke hoogte met andere gemeenten. Overigens is men het eens, dat min dering van loon moeilijk kan gaan, daar de daling van de-n prijs der consumptie artikelen nog zoo miniem is. ColIJnsplaat. Gisteravond -trad alhier o-p in de Gere-f. kerk dhr. C. F. Bra- mer van Nijverdal o-m te spreken voor de kiesv-eréen. over: „De-s Christens roeping". Spreker nam als punten vo-or zijn rede: le. Ontwikkeling der leeskunst -en de ontwikkeling der lit- 5 teratuur, in bijzonder die der chris telijke. 2-e. Invloed der pers. 3e. In- I vloed van de Chr. pers, speciaal de j anti rev. pers. In 't begin der wereld- j geschiedenis werd weinig gelezen, wat geen wonder was, gezien de onjuiste j klankvoorstellingen, als -een T door i een hand en -een O door een bloem met stengel. Verbetering hierin was j merkbaar na de Gri-eksch-e beschaving, j maar vooral na de uitvinding der boekdrukkunst. Met de ontwikkeling der leeskunst hangt samen de uitbrei ding der litteratuur, dagbladen (en ro mans. Dag- en weekbladen: het eerste politieke blad v-erscheen na den 4en Engelschen oorlog, omstreeks 1780. Thans zijn er nonderden, verdeeld in 2 groote -groepen, n.l. Chr. en vrij zinnigen. Geen huis is meer zonder courant. Bij antirevoluLion. de 'bladen van hun beginsel, getrouw aan Groens lijfspreuk„Te-gen de Revolutie het Évangelie". Ten laatste wekte spreker op om in plaats van vrijzinnige bla den, de bladen van Chr. beginsel te lezen. Het mag jammer heelen, dat de opkomst zeer matig was. Van de gelegenheid tot debat werd nog eenig gebruik gemaakt. Stuburg Alhier is een comité opge richt, dat wil trachten gelden in te zame len voor de noodlijdenden in Rusland. Ge noemd comité bestaat uit de heeren A. Melis, J. Suurmond Jz., M. C. v. d. Putte, W. Francke, J. Stokx, L. Davidse, C. de Voogd en J. de Witte. Westkapelle. Donderdagavond hield de afdeeiing van het Groene Kruis alhier in het Evang-elisatiiegebo-uwhaar najaarvergadering, welke door 11 per sonen werd bijgewoond, het bestuur inbegrep-en. Na de opening der ver gadering door den'©erevoorzitter "Ds Reus, werd een voorstel in behande ling gebracht om op de begrooting te stell-en -een posil van f75 o-m bij eventu-eele verpleging buiten de gem. van een der leden voor tegemoetko ming in de kosten. Op voorstel van den heer W. Minderho-ud Pz. werd besloten bij eventueele gevallen de helft der kost-en ito .vergoeden voor vervoer p-er ziekenauto. Ook is nog besloten terugwerkende kracht hieraan te geven vanaf 1 Januari 1921. De begroeting Gr. Kruis gaf aan jn ont vangst en uitgaaf f372,55 en do T. B. C.-hegroo-ting tot een bedrag van f 182.13V2, respectievelijk met een post onvoorzien f 17.05 en f 7.1 SVa- Bij ac clamatie werden de bestuursleden Lo-uwerse -en Levs. Gabriëlse herko zen, welke d-e benoeming weer aan namen. Tot led-en van de commissie tot nazien der pokening werden aan gewezen de heeren P. Peene, Leen Minderho-ud Janusz. en Jb. Roelse Kz. Hierna sluiting. Axel. Indertijd heeft de Engelsche re geering aangeboden een bedrag van f 5000 te geven ter vergoeding van de schade, aangericht door het werpen van een bom uit een Engelsch vliegtuig o-p het terrein van de gasfabriek, in den nacht van 7 op 8 November 1917. Het gemeentebestuur vond dit bedrag echter te gering en be sloten werd toen, om in overeenstemming met de Engelsche regeering een Neder- landschen en een Engelschen deskundige aan te wijzen, teneinde een onderzoek naar de schade in te stellen. Dit onderzoek is, naar de M. C. meldt, geschied en het be drag der schade bepaald op f 10.000. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen maar 's Heerenhoek (toez.), door J. H-ofker te Waterlandkerkj©naar Il-eemse, door J. W. v. Elden te Terkaple. Geref. Kerken. Beroepen te Haastrecht, J. Meijer,Ncand. te Kampen; te IJIst, P. de Jong- te Schoo-nebeek. Aangenomen naar Delfshaven, door P. Nomes te Schil dwol de. Bedankt voor Middelburg;, door dr. S. P. Dee te Dwingeloo. Te Soekaboemi is op bijna 67-jarigen leeftijd overleden de oud-aentleling A. de Haan van de N. Z.-Y. en oud-directeur van het Seminarie te Depok. Overleden te Maassluis, oud 67 j.. ds. F. W. Sluyter, geboren 1854 te Rot terdam, predikant te Heeg 18901896, ien daarna te Maassluis. In 't Kerknieuws in ons vorig no. wordt herinnerd aan de leerrede van nu wijlen dr. A. Kuyper in 1888 te Hallum bij de bevestiging wan nu wijlën dr. P. J. Wijminga. Voor Hallum lezie men Lol- lum. Goes. Zondagmiddag zal in de H-eirv. Kerk alhier weer gemeentevergade-rinu gehouden worden -en zal de heer J. van Meggelen, voorzitter van de Rof- terdamscne afdeeiing van den Chr. Nat. Werkmansbond, inleiden h-et on derwerp: „Der Zeeuwen éénhèid hij verscheidenheid", waarna gelegenheid tot onderlinge bespreking wordt ge geven. Ook zal de heer J. Kooiman t eenig-e orgelstukken uitvoeren. Deze vergadering houdt verband m-et het 25-jarig bestaan van de afd. Goes van j den Chr. Nat. Werkmansbond, dat Donderdag 1 Deci. feestelijk zal .wor den herdacht. Ds A. H. v. d. Kooij, Geref. pred. te Bergen op- Zoom, zal in verband met zijn dertigjarig ambtsjubileum a.s. Zondag avond een gedachtenisrede uitspreken. Biezelinge. Tot leden van het Kies college der Herv. Gem. zijn gekozen de heeren C. van de Linde en J. P. de Kam. j Wissenkerke. Tot Kerkvoogden der Ned Herv. Kerk Zijn herkozen de heeren Joh. van der Maas, J. Flikweert, en Jacs Ver burg DZ. Tijdelijk tot 31 Augustus 1922 is benoemd tot assistent voor de werktuigbouwkunde aan de Technische Hoogeschool te Delft de heer J. van Dorp, w.i. aldaar. Het aantal Theologische studenten, dat zich dit jaar voor het eerst heeft laten in schrijven aan de Rijks-universiteiten bedraagt voor Leiden 10, Utrecht 24, Groningen 4, te zamen 38. Het cijfer van dit jaar is maar eenmaal in het laatste decennium overschreden, n.l. in 1917, toen het 43 was. Het laagste cijfer in dit tijdvak kwam voor in 1913, toen het 19 was. Verleden jaar was het 22. Geslaagd te 's-Gravenhage voor het machinisten-examen theoretisch gedeydte van diploma C de heer J. Blok te Amsterdam. En- voor krankzinnigen-verplegi'ng le gedeelte de heer N. Sanderse, van OudRoosenburg te Loos duinen. iMWHiiiMJiMeMimiawwmm*MW—a—IIMKIIUIIIUUBI—j, Oo Zuid- en 'Noord-Beveland. Herv. Kerk. Zondag 27 Nov. Baarland, nm. ds. Gerretsen. Biezelinge, 9.30 en 2 u. ds. Jonker. Borssele, vm. ds. Elenbaas. Colijnsplaat, vm. en nm. ds. Feijkes. Driewegen, 9.30 u. ds. Kalshoven. Ellewoutsdijk, 9.30 u. ds. v. Leeuwen* (Dankstond gewas.) 's Gravenpolder vm. ds. Gerretsen. Hansweert, 9.30 u .ds. Waurdenburg. Heinkenszaind, 9.30 u. dr. Gunning van Serooskerke (bevestiging), 2 u. ds. J. B. Netelenbos (intrede). 'sHeer Arendskerke, vm. en nm. ds. de Voogd. 's Heerenhoek, 9.30 u. ds. Buinink. 's Heer Abtskerke, vm. en nm. ds. v. d. Plassche. 'sH. Hendrikskinderen, vm. geen diens), nm. ds. Kamsteeg. Hoedekenskerke, vm. ds. v. Essien. lerseke, 9.30 leeskerk, 2 u. ds. Waar denburg. Kamperland, vm. en nm. ds. de Wijk.. Kapelle, 9.30 en 2 u. dr. Schmidt. Kattendijke, nm. ds. v. d. Plassche(?J Kats, vm. en nm. ds. Mol. Kloetinge, vm. en nm. ds. Meloen. Kortgene, vm. en nm. ds. Miskotte. Krabbemdijke, 9 u. ds. v. Maanen, 3 u. dhr. Calliber. Kruininge-n, vm. en nm. ds. Diederiksf Nieuwdorp, 2 u. ds. Buinink. Nisse, v-m.ds. Pont. Oudelande, vm. geen dienst, nm. ds. v. Essen. Ovezand, 2 u. leeskerk. -Schare, vm. en nm. ds. Klomp. Rilland, vm. en nm. ds. Visser. Waarde, vm. leeskerk, nm. ds. v. Maa nen (beide beurten collecte noodt, ki en pers.) Wemeldinge, vm. en nm. ds. Drost Wissenkerke, vm. en nm. ds. v. d. Linde. Wolfaartsdijk, vm. en nm. ds. Mantz. Op Walcheren. Aagtekerke, vm. ds. Seulijn. Arnemuiden, vm. leeskerk, nm. ds. v. 't Hoff (Dankstond voor 't gewas en Bed. H. Doop). Eiggekerke, vm. en nm. ds. Koenekoop- Domburg (in de Geref. Kerk), half 10 ds. Hak Gapinge, vm. en nm. ds. Maas. Grijpskerke, vm. geen dienst, nin. ds. Gijs- man. Kleverskerke, vm. ds. Wauters. Koudekerke, vm. ds. Postma, nm. ds. Talma. -r Meliskerke, 2 u. ds. Voorhoeve. N. en St. Joosland, nm ds Wauters (Dank stond voor 't gewas). Oostkapelle, vm. ds. Gijsman Ritthem, vm. en nm. ds. Su-ndermeijer. Serooskerke (W.), vm geen dienst, nm. ds. de Visser van Middelburg. St. Laurens, vm. ds. v. 't Hoff, nm. geen dienst. O.- en W. Souburg, vm. en nm. ds Gra ve van Willenswaard. Veere; vm. dr. Weijland. 'Vrouwepolder, vm. ds. Bastiaanse. Westkapelle, 2 u. ds. Reus. Zoutelande, 9.30 u. ds. Reusf 2 u. ds. Hak' 'tZand, 10 u. ds de Groot, 2.30 u ds Postma.# Geref. Kerken. Baarland, vm. en nm. ds. R. Brouwer. Borssel-e, 9.30 en 2 u. ds. H. Brouwer Domburg, vm. geen dienst, 2 u. leeskerk Driewegen, 9.30 en 2 u. leeskerk. Ga j) in ge, 9.30 en 2 u. leeskerk. Geersdijk, vm. en nm. leeskerk. '^Gravenpolder, 9.30 en 2 u. leeskerk. Grijpskerke, vm. en nm. ds. De Jager. Ileinkensizand, vm. en nm. ds. P. v. Dijk. lerseke, vm. en nm. ds. Meijer. Kapelle, vm. en nm. ds. Scheele. Kamperland, 9.30, en 2 u. ds. v. d. Endë Krabbendijke, 9 en 3 u. ds. Bosch van Alteveer. Kruiningen, vm. en nm. cand. M. den Boer van Zierikzee, av. id. (rede J. V.) Nieuwdorp, vm. ds. Doekes, nm. leeskerk. Oostkapelle, 9 en 2 u. ds. Runia. Rilland, 9.30 en 2 u. dhr. de Graaf. Schoondijke, 9.30 en 2 u. ds. Goris. (vm. Dankure voor het gewas.) Woensdag ds. B. Meijer van lersekje. Veere, vm. en nm. ds. Wessels. Westkapelle, vm. en nm. leeskerk. Wemeldinge, vm. en nm. ds. Lanting. Wissenkerke, vm. en nm. leeskerk Wolfaartsdijk, vm. en nm. leeskerk. Geref. Gemeenten. Middelburg, vm., nm. en av. ds. Verhagen. Goes, 9.30, 2 en 6 u. leeskerk. Borssele, 9, 2 en 5.30 u. ds. Vreugdenhil. Chr. Geref. Kerk. Biezelinge, 9.30 en 2 u. leeskerk. Vrije Evangel. Gemeenten. Wemeldinge, 9.30 en 1.30 u. dhr. J. Rijk- hoek van Dordt

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1921 | | pagina 2