ex-koning en zijn gevolg niet slecht zijn geweest. Midden in. den winter behoudt dit gelukkig eiland, waar de flora vaii Europa vermengd is met een min of meer tropisclien plantengroei, zijn scboonen tooi van oronjeboomen, citroenboomen en zijn kleine suikerrietvelden. In de tuinen blijven de grasvelden be.zaaid met bloe men; alleen a.an de groote hoornen, zoo als die ook in ons klimaat groeien, kan men zien, dat de lente nog niet geko men is. Ofschoon er een groot touristenverkeer in Funchal is, en veel zieken herstel ko men zoeken, heerscht er niet veel vertier in de stad. Een theater van niet veel beteekenis en een klein casino zijn zoowat de eenige gelegenheden voor openbare vermakelijkheden, die er tc vinden zijn. Ex-koning, die een hartstochtelijke auto mobilist is, zal hier weinig gelegenheid hebben oin zijn liefhebberij te beoefenen. Het bergachtige eiland heeft, weinig be rijdbare wegen. Wel kan men er paard rijden. De eenige weg, die te gebruiken is voor automobilisten, is de Monte-weg, die hoogstens drie kilometer lang is. Aan het einde van den weg, is een Jezuïeten-kerk gebouwd. Van dit eindpunt heeft men een prachtig uitzicht op de beboschte hellin gen, op de stad, en op de .zeekust. Het is gebruikelijk, dat nren daar boven aangekomen zijn automobiel verlaat en gezeten op karren, die een sledevorm heb ben en geen wielen bezitten, aan de an dere zijde de hoogte langs steile paden naai' den kant van de zee toe afdaalt. In Funchal zelf bedient men .zich ook 'algemeen van kleine rijtuigjes van dit soort, getrokken door ossen of muildieren. Die rijtuigjes bezitten ook geen raderen, maai' een soort sledeijzers, die het glijden vergemakkelijken. De bioscoopbrand te Harburg. Wij hebben met enkelie woorden reeds melding gemaakt van de vreesiejijke cata strophe te Harburg, waar bij een brand in een bioscoop 12 kinderen het leven Irerloren en 8 zwaar gewond werden. Aan het verhaal van een ooggetuige ontleent de Msb. nog de volgende bijzonderheden; Honderden kinderen waren naar hot bioscoop-theater gegaan. Met ingehouden adem werden de bedrijven gevolgd. Plot seling een angstkreet Op biet witte doek flikkert rood vuur. Met een slangachtig sissen flitst een reusachtige steekvlam uit het operateurshokje. In een oogwenk staan ook andere films in brand. De operateur maakt zich snel uit de Voeten; zijn vrouw roept: Brand! Brand! en verdwijnt dan ook. En de kinderen? Zonder toezicht, onzinnig van angst vor men zij een verwarde kluwen. Eenigen loopen naar de nooddeur, doch deze is gesloten en zelfs gegrendeld. Nu ijlt alles naar den hoofduitgang. Sommige kinderen raken onder den voet, anderen verliezen door den rook hel bewustzijn. Buiten had men intusschen den brand bemerkt. Volwassenen vliegen de trap op de bioscoopzaal lag op een eerste ver dieping doch worden door de vluch tende kinderen teruggedrongen. Ook daar vallen ,weer kleine slachtoffers. Toen de brandweer de zaal kon binnendringen, la gen een dertigtal kinderen dood of bewus- teloos op den grond. Tot laat in den nacht liepen moeders door de straten der stad, naar hun kinderen zoekend. Deze bioscoopramp is de grootste, welke Duitschland ooit op dit gebied getroffen inleeft en een der ergste uit de filmgeschie>- denis Korte berichten. Volgens officieele statistieken heeft Engeland het vorig jaar voor meer dan 67 millioen pond sterling aan sigaren op gerookt. Dit cijfer plaatst Engeland als leerste in de rij der sigarenrookende na ties. Mevr. RalphSmith, de eerste vrouw in het Britsche Rijk ,die het gebracht had tot minister, heeft haar ontslag ge nomen als lid van hef kabinet van Britsch Columbia. Naar uit Kaapstad wordt gemeld, is de Zuid-Afrikaansche regeering bezig met de voorbereiding van een wetsvoorstel waardoor gewezen „vijandelijke" ingezete nen weder tot de uitoefening der burger lijke rechten zullen worden toegelaten. Een pantservliegtuig met dertig ma chinegeweren, dat in staat is in vier seconden 3000 schoten te lossen, is de j Vorige week van New-York naar Washing- Itin, de stad der ontwapeningsconferentie i gevlogen, waar het door Amerikaansche j officieren van leger en vloot bezichtigd werd. Sinds eenige dagen heerscht te j Christiania een hevige sneeuwstorm. De feneeuw ligt een halven meter hoog. Op verschillende plaatsen is het verkeer on mogelijk. Dinsdag heeft nogmaals een hevige schietpartij plaats gehad te Belfast. Zes menschen zijn gedood. Er zijn talrijke gewonden. Volgens bericht uit Constantinopel zou de regeering van Angora den sultan iuitgenoodigd hebben den zetel van het Turksche rijk te Angora te vestigen. In Sovjet-Rusland is de doodstraf wegens diefstal ingevoerd. De revolutie- rechtbank van de Wladikawkas spoorwe- gen in den Noord-Kaukasus heeft twee honderd spoorwegbeambten wegleps dief- Etal en roof ter dood veroordeeld. Onbekenden hebben uit de Victoria- j kazerne te Windsor, de kazerne van de lersche lijfgarde, 2 machinegeweren en )21 gewone geweren gestolen. De schild wacht had drie auto's laten passeererb waarin, zooals later bleek, de dieven wa: ■ren gezeten. ■r" 8 ewuemabcte 1 v - Er heeft een Hongaarsch-Tsjecliisch grensincident plaats gehad, waarbij van weerszijden gevuurd werd. Een ernstig bnderzoek wordt ingesteld. In Britsch-Indië zijn 64 gevangenen, die per trein werden getransporteerd, ge. stikt. De Muzelmannen hebben telegrafisch hij de Britsche regeering geprotesteerd. De Amerikaansche troepen aan den Rijn zullen worden verminderd. De nieuwe Belgische Kamer zal als volgt zijn samengesteld82 Katholieken, 32 liberalen, 66 socialisten, 4 front- par tijei's. Bij die Senaatsverkiezingen in Bel gië is in 't district Sint Nioolaas, een blinde socialist tot lid van den Senaat gekozen. Een gelukkige gemeente. Blijkens een goedgekeurd besluit van den Raad van Maastricht kan de hoofd stad van Limburg f200.000 leenen van de gem. Roermond tegen 61/2 pet. voor 1 maand, welke termijn, telkens met een- zelfden tijd verlengd kan worden. Roermond schijnt dus financieel er heel wat beter voor te staan dan de meeste gemeenten. Algemeene Rekenkamer. Binnen zeer korten tijd wordt een wets ontwerp ingediend, waarin vereenvoudi ging van het systeem der door de ALgem. Rekenkamer te oefenen controle, wordt voorgesteld. Daardoor zal bezuiniging ver kregen worden. De toestand van onze metaalindustrie. Het bestuur der Handelsvereeniging van metaalindustrieelen, .vertegen woordigend vrijwel d© heele Neder- landsche Metaalnijverheid, hleeft een op-en brief aan den Minister v. Land bouw, Nijverheid en Handel gericht, waarin het den volgens hemi hoogsi ernstigen toestand van de Nederland- sche metaalnijverheid uiteenzet. De toestand wordt, aldus beet het, steeds slechter ©n overheidssteun drin gend noodig. Hoe die steun moet zijn, zet het bestuur "nader uileen in viel' punten. Ten eerste'moet de overheid als regel haar bestellingen in hel bin nenland doen -en de binnenlandsche industrie altijd laten meedingen, daar bij bepalend dat de buit.en[andsc.he inschrijver zijn aanbod in Nederland- sohe valuta en tegen vasten prijs moei doen. Ten tweede steune de overheid de metaalnijverheid hier en in Indië met het verstrekken van credieten aan Êarticuliere ondernemingen, op voor gaarde, dat de on| vanger van crediel bestelt bij de Nederlandsclie metaal nijverheid. Zoo-'n crediet zon. meent het bestuur, heel wat meer nul afwer pen dan het crediet van 200 mil lioen aan Duitschland gedaan. Ten derde is vermindering van de op de industrie drukkende sociale en fiscale lasten noodig, zal onze industrie tot concurrentie met het buitenland ïn staat zijn. Ten vierde vraagt adres sant, dat de Regeering zal trachten wijziging te brengen in de Duitsche prijspolitiek, die aan de eigïen indus trie de grondstof goedkooper levert dan aan de buitenfandsc.be. Allerlei. In verband met zijn 25jarig Kuinprlid-- miaatschap is mgr. Nolens- gisteravond door de R.-K. Kamerfractie gehuldigd. streed. Hij achtte het referendum een, veiligheidsklep voor meeningsverschil- len omtrent concrete onderwerpen van wetgeving tusschen parlement en kie zers en wil het daarom, echter onder eenige voorwaarden, in de grondwet zien vastgelegd. Wat de Eerste Kamer verder be treft, dhr. v. d. Laar bepleitte haar afschaffing, terwijl vanwege de drie rechtsche fracties, bij monde van de hoeren Rutgers, Scnofcking en van Sehaik voor haar behoud gesproken werd. Daar dus de rechtsche partijen Elus een deel van den Vrijheidsbond aar willen behouden, is haar voort bestaan wel zoo goed als zeker. Dhr. v. Schai'k (R. K.) was ech ter niet enthousiast vóór haar behoud. Een gevaar in haar verdwijnen zou hij -niet zien, maar de gebeurtenissen der laatste jaren stemmen lot voor zichtigheid. Dhr. Schokiking (C. TL) pleitte 'nets krachtiger voor het behoud der Eerste Kamer, maar was pr niet voor, om op de verkiezing harer le den de evenredige vertegenwoordiging toe te passen, aangezien aan die leden zeer nooge eiscnen gesteld moeten worden en E. V. al te veel aanleiding tot splitsing en splijting geeft. Dhr. Rutgers (A. R.) oordeelde terecht, dat men bij het aanhangige punt óf moei uitgaan van den revolutionairen, of den histo-rischen grond. In 'teerste geval zal men voor afschaffing, in 't tweede voor behoud pleiten. Dé A. 11. partij wenscht een organische pamtenstelling der Eerste Kamer, maar 'de tijd daar voor is nog niet aangebroken. Ten slotte sprak nog dhr. Schaper, wiens auditorium bestond uit... twee Kamerleden (de hoeren Bakker en Scheurer). 'tWas ook ongeveer zes uur geworden en de hoeren kregen trek in hun diner, de Roomsch-Katho- lieken in 't bijzonder in hun mailtijd, den heer Nolens aangeboden. Vrijdag is er geen openbare Kamer zitting. Dan wordt, het belangrijke ont werp-vlootwet in de afdeelingen be sproken. Tweede Kamer. Nadat de Kamer gisteren eerst een amendement-Oud op art. 4 der Wa- terstaallsbagT-ooling met 56 tegen '9 stemlmen had verworpen, ging zij v-oort met de behandeling der Grondwets herziening en de daarbij aanhangige amendementen Lolt afschaffing der Eer ste Kamier en tot invoering van het referendum. Dhr. Drion (V. B.) ving aa'n met zijn partijgenoot Visser van IJzendoiorn te bestrijden, die zich vóór afschaffing der Eerste Kamer had uil gesproken. Van dit denkbeeld wilde dhr. Drion niets weten. Alleen Grie kenland en Polen hebben hun Senaat zijn congé gegeven en zouden wij nu dichter bij Polen dan bij de andere landen staan? We hebben ook in de> toekomst dringend behoefte aan een college van revisie. De meerderheid van den Vrijheidsbond - aldus dhr. Drion - is dan ook tegen de afschaf fing der Eerste Kamier. Dhr. v. Ravesteijn grijpt natuurlijk iedere gelegenheid, die nij vinden kan, aa;n, om de S. D. A. P. van verraad en inconsequentie te beschuldigen. Zoo moest hij gisteren TroeJsira weer eens een lesje lezen over zijn ver anderde houding tegenover hét refe rendum, alleen hieruit 'te verklaren, omdat de S. D. A. P.'ers het zien aankomen, dat zij in een burgerlijk Kabinet zitting zullen moeten nemen. Geen wonder, dat, iemand als KI eere koper hierover woedend werd en de spreker door dezen en Troelstra her haaldelijk geïnterrumpeerd werd. Eigenaardig was wel, dat de soci aal-democraat v. d. Waerden inzake het referendum een andere meening was toegedaan dan Troelstra en de meeningen van dezen daarom be- Staatsblad 110. 1169 bevat het Be sluit tot het bepalen van den dag van in werking treden der Warenwet en van het Kon. Besluit voor hot keuringsg-ebied Goes. Benoemd met 1 Dec. a.s. tot com mies-chartermeester aan h.et Rijksarchief in Zeeland te Middelburg mej. dr. D. A. Felix te 's Gravenhagfe. Aan H. L. J. Maertens te Hulst is verlof verleend tof het aannemen van het ordeteeken van ridder in de orde van den H. Gregprius den Groolen van den Heiligen Stoel. Door Ged. Staten is de sluiting der jacht op hazen, patrijzen, fazanten, kor hoenders en kwartels bepaald op 31 Doe. a.s. met -zonsondergang; de -sluiting der jacht op houtsnippen en waterwild wordt nader vastgesteld. Middelburg. Als vervolg op ons bericht van gisteren inzake de mishandeling van het 13-jariig meisje door haar moeder; ver namen wij nog. verder, dat zoowel van de -zijde van de onderwijzers, als van die van de R.-K. vereenigiing tot bescherming van kinderen, reeds lang' geleden pogingen zijn gedaan om d-e kleine van de moeder weg te krijgen en de,ze herhaaldelijk op haar verkeerde wijz-e van handelen is-ge wezen, de moeder luisterde niet, totdat nu eindelijk de- bom is g;eborsten. Reeds verleden jaar is het meisje meermalen naar school gekomen met verwondingen als gevolg van de mishandelingen door de m-oede-r. De vrouw is gisterenmiddag naar het politiebureau gebracht en daar zijn gisterenavond verschillende getuigen gehoord. Door bovengenoemde R.-K. vereeniging werd hulp verschaft aan de kinderen, die in huis achter bleven, waaronder ook nog een j-o-ngen van 14 jaar uit het eerste huwelijk van de aangehouden vrouw. Gisterenavond was er voor de woning van de vrouw een ,zeer groote belangstel ling en algemeen hoorden wij met groote afkeuring over het voorgevallene s-p.reken. D-c oploop werd zoo- groot, dat de pas sage door de Heerenstraat geheel was gestremd en de politie daarom de straat voor nieuwsgierigen afsloot. De politie heeft aangehouden en naar het huis van bewaring overgebracht een uaan, die nog Z-ven digen gevangenisstraf moet ondergaan wegens desertie. Vlissingen. In hun memorie van ant woord op de verslagen der afdeelingen van den 'gemeenteraad inzake de gemeente- begroo'ting voor 1922, doelen B. en W. o.a. mede, dat zij hij het ontwerpen der begrooting met ernst naar bezuiniging hebben gestreefd. De als wenschelijk ge noemde verhooging van den kinderaftrek bij den H.O. van f50 op f 100, alsmede wijziging van het systeem der belasting heffing in: 100 opcenten op de Rijks- inkomstenbelasting met nog een eigen be lasting zonder progressie ontraden B. e 11 W. met klem, daar die heffing ten gevolge heeft eene verz-waring der pro gressie, welke toch zeker niet meer ver hoogd dient te worden. Verhooging van de belasting op d-e honden achten zij niet gewenscht, daar deze belasting kort geleden verhoogd is. Een belasting op vrachtauto's vindt geen steun in de wet en zou, indien de regeering tegen eene dergelijke heffing geen bez-waren zou heb ben, zich toch tot a. 11e voertuigen moe ten uitstrekken. Afschaffing van het presentiegeld der raadsleden en vermindering.van jaarwed den .der (wethouders vindt'-hij B. em W.; geen steun. Vooruit te loopen op de wet en thans de rechtspositie der ambtenaren en werk lieden ter hand te nemen achten B. en W. niet aan te bevelen evenmin de in voering van eon regfctnent op het georga niseerd overleg nu van verhooging van bezoldiging geen sprake meer is. Er vindt trouwens steedis overleg; met de vakorga nisaties plaats en kunnen deze altijd hunne belangen bij den raad en bij B. en W. voordragen. Inzake de politie wijzen B. en W. erop, dat alleen als de raad op voorstel van een der leden mocht besluiten den acht- 'urigen werkdag in te trekken, dit op den dmur kan leiden tot vermindering van personeel en dus tot belangrijke besparing v,an kosten. B. en W. meenen, dat men algemeen zal moeten toegeven, dat het oud-archief en het museum. nuttige instellingen zijn. Zij mogen ,zich dan ook in een klimmende belangstelling verheugen, hetgeen uit het jaarverslag blijkt. Het zou bovendien niet gaan het huis te verkoopen daar het aan de gemeente is geschonken door de fa milie Van der Os met bestemming voor museum. •In het -zieken huis vraaigstu k zeg-gen B. en W., d'at -zij den tijd om daarin een beslissing te nemen, allerminst gekomen achten, en zij evenals plaatsen als Arn hem en Deventer, die in dezelfde omstan digheden verkeeren, een afwachtende hou ding willen aannemen. Op de werf der Kon. Mij. ,,De Schel de" te Vlissingen is, -zooals wij reeds meldden, de kiel gelegd voor een nieuw passagierschip en mail stoomschip voor de Rotterdams'che Lloyd, welk schip „Sla mat" zal heeten. Voor het Algemeen plaatselijk comité tot leniging van den nood in Rusland zul len volgende week Dinsdag- en Woensdag avond twee uitvoeringen worden gegeven van verschillende gymnastiekverenigin gen, onder leiding van den heer F. G. Lemmer. Dezle uitvoeringen worden opge luisterd door het strijkorkest der pad vinders, leider de heer Van Dijk. De op brengst komt geheel ten goede voor de noodlijdenden in Rusland. Gisteravond gaf de Chr. Zangvereen. „Hosanna" een goedgeslaagde openbare uitvoering in het concertgebouw alhier. De ruime, prachtig gerestaureerde zaal was tegen 8 uur, het uur van aanvang, reeds overvol. De voorzitter, de heer Ph. J. Woltering, opende met gebed, waarna het koor, onder leiding van haar directeur, den heer H. v. d. Graaf, het „Bondslied" zong. Achtereenvolgens werden nu ver schillende nummers van koor, kwartetten en soli ten gehoore gebracht. Vooral het solo-nummer „Zalig zijn de dooden, die in den Heere sterven", klonk heel lief. „Schelmenlied", en „Mijn Liefje" voor koor, moesten worden herhaald. De uit voering werd besloten met het plechtige „Wij zingen Uwen lof", waarna de voorz. clank bracht aan de aanwezigen voor de betoonde belangstelling en met dankzeg ging eindigde. Kapelie. Gisterenmiddag kwam de Raad der gemeente in apenbare zit ting bijeen. Alle leden tegenwoordig. De Bu'rgem. voorzitter. De voorzitter deelt a.m. mee, dat de hoogste in schrijver voor den lijkwagen is Johs. Baas en H. Moerman voor f25. Wordt aan dezen gegund. Die Chr. School is getaxeerd met inbegrip van meu belen, grond en gebouwen lol. een bedrag van f9500. De opgerichte Naai- en verstel cursus, uitgaande van wege het Dep. van de Mij-, tol Nut van het algemeen, verzoeki, subsidie. B. en W. adviseeren hierop niet in te gaan, daar er verschillende ver. zijin, die dan ook een aanvrage zou den kunnen richten aan den Raad; bovendien wordt school- en vervolg onderwijs gegeven, ergo, hier dient met eigen middelen gewerkt. Dhr. Ber- man steunt volkomen hol voorstel van B. en W. Dan moeten de cursisten maar meer dan f0.20 lesgeld betalen. Met algemeen© stemmen aldus beslo ten. Het bestuur van de vereen, tot Stichting en instandhouding van een School met den Bijbel verzoekt een lokaal voor het geven van U. L. 0. De voorz.de gemeente heeft geen tijdelijk lokaal disponibel. Weth. Ze gers: de Raad stelle dit i-n handen van B. en W., dit college volgt dan den zuiveren weg. Dhr. Fraanje zegt: B. en W. hebben geen lokaal disponi bel. Aan dit verzoek kan niet. voldaan worden. Dus dit alleen dient bericht. Wordt aldus besloten. De concessie van een wielsteen van H. Duivewaarde wordt ingetrokken. De lantaarnopsteker W. J. v. 'tVeeir te Biezelinge verzoekt eervol ontslag tegen 1 Jan. Wordt verleend. Den plantenziektencursus zal een lokaal in bruikleen worden toegewezen. Benoemd wordt met algemeene stemmen als grafdelver voor de gem. Biezelinge dhr. H. Beenhakker Jz. De jaarwedde van den ambtenaar Burg. Stand wordt gehandhaafd en niet zooals Ged. Staten voorstellen, die te verminderen. Besloten werd om het salaris van den keurmeester-vee arts nog niet. vast te stellen, mtet het. oog op1 de verschillende wijzigingen, in de Tweede Kamer aanhangig. De aanbieding; gemeentebegrooting I 1922 volgt. Als commissieleden tot nazien worden benoemd de heeren: j Fraanje. Ganseman en van Wingen. i De heg'rooting B. A. wordt vastgesteld. De voorwaarden schoorih. school 4 worden met een kleine wijziging aan vaard, zooals Be en "W. die voorstellen. Aan de orde kwam verhuring onder wijzers woning te Biezelinglei. Hierover ontspon zich een breedvoerige discus sie. Do voorz. deelde de huurwaarde f 475 'per jaar benlevens betaling water leiding mee. Dit voor een tijdperk van 15 jaar. Ged. Staten adviseerden 3 jaar. Dhr. Zuid weg vindt dit bedrag te hoog en den termijn te lang. Dhr. Fraanje was er voor om den grond, groot 40 roeden, die anders aan het voormalige Hoofd werd verpacht, er bij te doen. Dhr. Ganseman protes teert hiertegen. Het kerkbestuur gaat aocoord, volgens den yoo'rz. met den huurprijs en nu zou de Raad den kerkeraad als fooi de grond er hij geven. Weth. Zegers en dhr. Gansé- mah. stellen voor f475 henevens f15 voor den grond gedurende 3 jaar. Wordt met algem. stemmen aan gen. De verbouwing van de X). Scholen wordt gegund aan J. J. Dronkers te Kapelie en die te Biezelinge aan de Gebr. Bierens, zijnde de .laagste in schrijvers. De voorz. verzoekt mach- tiging aan den Raad om een geldlee- mng aan te gaan, groot f30.000 voor deze verbouwing. Wordt verleend. Weth. Zegers steil voor dit af te lossen in 20 jaar. Wordt aldus be sloten. Het laatste punt was plecitri.- ficatie der gemeente. Na drukke bespreking wordt ïn be ginsel besloten zich voor aansluiting, te verklaren „indien mogelijk" en den lieer Streefkerk uit te noodigen om den Raad voor te lichten. De voorz. deelt mee, dat de Inge nieur van den Rijkswaters laat hem meedeelde, dat de gevaarlijke bocht aam den ingang van het dorp vanaf de W.str. wel niet opgeruimd zal wor den. Wil de gemeente dit veranderen, dan zal zij zelf moeten ingrijpen. Medewerking zal wel tol verplaatsing van hali's verleend worden. Ook is de R. W. B. 1. niet van plan de watergang te dempen. Dit alles in verband met den komenden nieuwen weg. Sluiting der vergadering. Hanswoerd. Benoemd tot organist in de Ned. Here. Kerk dhr L. de Graaf, en tot orgeltrapper dhr B. Hoogesteger. Het met tarwe geladen sleepschip Neptune liep bij het invaren der sluis op den muur, waardoor een lek ontstond. Men heeft het gat dichtgemaakt, en de reis met pompers aan boord naar Straatsburg voort geaet. Rilland-Bath. Woensdagavond spreekt Ds W. Faber van Serooskerlce (W.) in het belang van „Vrederust". Wissenkerke. De gemeenteraad alhier besloot in ,zijn vergadering op Woensdag j.l. tot het stopzetten der electrische cen trale in de kom der gemeente; het ma ken van ©en brandput en rioleering te Kamperland aan te houden; het aanleggen van een draaiplateau voor de auto in de nabijheid van den Veerdam te Kamperland toe te staan met het oog op een betere aansluiting op den au to dienst te Veere, en de oude hoornen op h-et. kerkhof te vervangen door nieuwe. Poortvliet. Dinsdag vergaderde de Baad Afwezig dhr. N. A. Bruijnzeel. Ingekomen stukken: een missive van Ged. Staten, waarin wordt medegedeeld, dat de Mi nister van Arbeid heeft bericht, dat Or geen termen aanwezig zijn om bet raads besluit tot oproeping van een vroedvrouw ter vernietiging aan de Kroon voor te dra gen; goedkeuring van diverse raadsbe sluiten; een missive vain Ged. Statief waarin den raad in overweging wordt gegeven de verordening op het vervol gon- (ierwijs te wijzigen overeenkomstig "hun. besluit van '21 Oct. j.l. Hieraan wordt Voldaan. In verband met een schrijven van den Commissaris der Koningin wordt het voorstel van den voorzitter goedgevonden om langs de huizen der ingezetenen een collecte te houden voor hulpvertoening aan de hongerlijdenden in Rusland. Naar aanleiding van ingekomen brieven van L. de Rijke en A. Luijk waarin zij te kennen geven dat zij bereid zijn hun mestput gratis af te staan tot berging van het straatvuil. mits dit vuil ten hun nen voorde-ele komt, wordt besloten de af doening van deze aangelegenheid over te laten aan B. en W. Daarna wordt voorgelezen een verzoek 'schrift van de Ouder-commissie, inge steld voor de O. L. school in deze ge meente, om te willen besluiten dat voort aan de lokalen dier school niet anders meer mogen worden gebruikt dan voor het geven van lager onderwijs en voor die vergaderingen, welke worden gehouden ten behoeve van het L.O. In dit :idre| wordt uitvoerig te kennen gegeven dat adressanten tot dat verzoek gekomen zijn doordat gebleken is dat de oefeningen van den vrij willigen landstorm, welke ge houden worden in een der schoollokalen storend werken op en hinderlijk zijn voor het igeven van vervolgonderwijs. Nog wordt voorgelezen een rapport, opgemaakt door de politie, waaruit blijkt, dat een en andtejr vermeld, overdreven is. Daar er geen rap port is ingekomen van het Hoofd der school, omtrent deze zaak, wordt op voor stel van den heer P. van der Slikke be sloten ook het schoolhoofd te hooren. Aan de orde is de benoeming van ©en gemeente-vroedvrouw en het vaststellen van een instructie voor de benoemde. Voor deze betrekking lieieft zich één sol licitante aangemeld, n.l. mej. L. van de Velde, 'te Scherpenissie. Deze wordt met 4 tegen 2 stemmen blanco benoemd, op een jaarwedde van f 1000, zulks met in- gang van 1 De< ivaiirde. dat zij de gemeente i\ Benoemd wo lijke commissie onderwijs dhrn L. school, IJ. f N. Luijk, voorz J. W. van As, dei' bijz. schoo als voorzitter. Duivendijke. den heer M. Lc waterschap S< voor technisch heemraadschap kwartier" met thans .op de v J. van Oost, e waterschap Sc Nee Beroepen 6 Oostrom Soed 'te 's Gravenh a Muidien, J. W te I.I-zend ijke. Rilland Bath. 'houden stemm kozen de hee' Koster en K. Door ker Ned. Herv. Kei Stemmen beslo verzoek van d de predikants Herv. 'Kerk, dier traklemen f1520 te stort Beroe Kruijswijk te t de Vrije Univ Amersfoort na loepbaar verkl De proponent aanstonds in 0 - Her inn per en Dr B ache „Wachtel stra van Granc Zij het mij v herinneringen en Dr Bavinck -opmerkingen Dr A. Kuyr in het kerkgeï Kerk te Rallu was bij gelege het ambt van I aan de Vrije voltooid had. aanving was i maar al de sm: 'leidden waren kans om, als d naar binnen hooge hekken over de begra; omringde, met Dit gelukte m wphten voor naar binnen, leurgesteld. L bij de open r; sommigen aan te geven om -desle wondervc den man, die kendheid bezla beelden uit h< waarheden vo( delijk maken. In mijn jonf predikant te F land. Dikwerf Gewoonlijk rel uur vóór de moesten zijn 0 Het was toen in de paden staan, en wij drie uren staa hooren. Vele weloni menschen kwa ren, niet alle* kendheid, maa en de wonde; bewijsvoeringc Wat trof in en Bavinck, v mee aij de w; leen, maar ooi hun smeekgeh hulpe en God Wat wondei ren deze mam mei! Zij zijn aarde was vei nen denk, dan tels mij in de gangeren, die gesproken; vo wende de ui Hoe kunner arbeid dezer firmament tei werken, die Z te bestudeere derlijk geloof te volgen! Wij bewerei feilbaar waren beweerd of g< het ons als dagen als uit Kuyper en Dn dat deze mar gisten in wat le3i van Gods scheiding van nog meer and richtig zijn. C mannen gesch

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1921 | | pagina 2