Binnenland. Dit te Provincie. Kerknieuws. (Rel). De Engels cite labourpbrtij heeft een manifest tuilgevaardiigd, waarin zij zich tegen een hernieuwing van het Engelsch- Japanscli verdrag verklaart, en stelling kiest ter zake van de Amerikaansche ont wapeningsvoorstellen en de Iersche kwes tie. Het antwoord van het C. N. V. aan het N. A. S. Door het Dag. Bestuur' van het Chr, Nationaal Vakverbond werd Zaterdag j 1. aan het Bestuur van het Nat. Arbeids secretariaat het volgende schrijven ge zonden, in antwoord op het bekende voor stel van het N. A. S., aan de andere Vak- centralen gedaan, om in verband met da Metaalbewerkers-staking, over te gaan tot het proclameeren van een algemeen© sta king in 'de Transportbedrijven en de Mijnindustrie Aan het Bestuur van het Nationaal Arbeidssecretariaat. Mijne Heeren, In antwoord o'p Uw schlrijven van 9 November j.l., waarin Uw Bestuur voor stelt, diat de Vakoentralen zullen besluiten om, in verband met de staking in de Metaalindustrie tot aanwending van do strijdmiddelen solidariteitsstaking en be smetverklaring over te gaan en deze ten spoedigste in toepassing te brengen bij de Spoorwegen, het Transportbedrijf en de Mijnondernemingen, deelen wij U mede, dat ons Bestuur, waar door U blijkbaar ernstig wordt gedacht aan de mogelijk heid van toepassing dezpr strijdmidde len, meent goed te doen, U er opmerk zaam op te maken, dat een groot ge deelte der arbeiders in ons land van do toepassing van de door U bedoelde strijd middelen niets wil weten, en Uw voor stel dan ook geen de minste kans van slagen heeft. Intusschen veroorloven wij ons, U te herinneren aan ©en U door ons olp 12 April 1919 gezonden schrijven, in ant woord op (een brief? Uwerzijds van 4 April 1919, waarin U ons voorstelde, ter ondersteuning van den toen gavoer- den strijd in de Metaalindustrie, eon de monstratieve staking te proclameeren in het Spoorweg- en Transportbedrijf. Toen antwoordden wij: „Wij1 denken er niet aan, de belangen der arbeiders te schaden door een absoluut overbodig© en jn haar wezen misdadige staking." Thans zij daaraan toegevoegd, dat wij ook nu nog de solidariteitsstaking, als door U bedoeld, principieel als strijdmid del verwerpen. Een algemoene staking in de bedrijven, door U bedoeld, zou, indien deze ook maar enkele dagen duurde, het gansche maatschappelijk leven ontredde ren. Dit moge misschien Uw doel zijn; onze bedoelingen staan dan lijnrecht te genover de Uwe! Ook zijn wij van oordeel gesteld, dat in ons land mogelijk zou zijn wat zelfs in Engeland onmogelijk bleek dat, indien -de door U bedoelde bedrijven stilgelegd konden worden, de arbeiders klasse daarvan de meeste nadoelen zou ondervinden. En de strijd der Metaal bewerkers, die zulke belangrijke offers Vraagt, zou er slechts door bemoeilijkt worden. Op grond van bovenstaande principieel© en practische overwegingen wijzen wij dan ook Uw voorstel onvooi*waardelijk af. Hoogachtend, Het Dag. Bestuur van het C. N. V. De internuntius. De „Nederland-er" Verneemt, dat de bijzondere kerkeraad der Ned. Herv. Gein. te Amsterdam, naar aanleiding van het optreden van dan internuntius ten hove, het volgende adres aan de Koningin heeft gerichtt „Mevrouw, „Hef is den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente te Amsterdam een behoefte 1 om Uwe Majesteit zijn verontwaardiging en droefheid te betuigen over het op treden van den pauselijken gezant, di© bet waagde aan Uwe Majesteit zich voor te stellen als de vertegenwoordiger van Christus' plaatsbekleeder op aarde. „De kerkeraad houdt zich overtuigd, dat Uwe Protestantsche Majesteit smar telijk getroffen is door deze onchriste lijke aanmatiging en dat zij haat' steun in de regeering des lands zoekt bij den Koning der koningen en Potentaat aller potentaten. „De kerkeraad spreekt den wensch uit, dat de Regeering van het van Spanje en Rome vrijgevochten vaderland krach tig toone, een zoodanige pretentie als waarmede de internuntius zich aandien de, niet te erkennen. „Worde Uwe Majesteit bij voortduring gesterkt tot h'oogstderzelver taak en re- geere zij nog lang tot zegen van land en volk." Nolens- grap je. Wij herinneren ons, schrijft het „Utrechtsch Dagblad", een curieus ge sprekje "tusschen Dr. Nolens en een thans overleden belangrijk protestantsch christe lijk staatsman, vool' wien dr. Nolens groote vriendschap en achting koesterde. Op zekeren avond, dat de heer Nolens als voorzitter een vergadering presideer de, kwam deze te laat. „Ge zijt niet op tijd", zei Nolens .met leen ondeugenden glimlach. .„Ja", was Tiet antwoord, „ik heb voor de diaconessen gepreekt en dat duurt al tijd lang, want bij ons Protestanten ge beurt het degelijker dan bij jullie." „Gijlieden hebt ook meer argumenten noodig!" was dr. Nolens onmiddellijk ge leed. Een nieuwe belasting. Een. inzender in de „N. R. Crt.", di recteur ©ener ijsfabriek, zendt aan dat blad de volgende klacht, die voor zich zelf sp'reekt Binnen 24 uur hadden wij' het genoe gen de volgende heeren ambtenaren te mogen ontvangen en te woord te staan: 1 ambtenaar van de arbeidsinspectie. 1 ambtenaar van de arbeidscontrole. 1 ambtenaar voor de Rijksvbrzekering- bank. 1 ambtenaar Rijksveizekeringbank af- deeling Raad Van Beroep. De ambtenaren van den Rijksaccoun tantsdienst. 1 ambtenaar van het Bureau voor de Statistiek. 1 ambtenaar van de Bouwpolitio. 1 ambtenaar van de Belasting (Loon beslag). 1 ambtenaar van de belasting voor Looninformatie. 1 Belasting ambtenaar om tegenwoordig te zijn bij het dcnatu'roeren van ons zout. 1 ambtenaar van de Staatsmijnen. Afgezien van de serie belastingen en andere plagerijen, welke de industrie te genwoordig het leven zuur maken, be wijst bovenstaande opsomming, dat ieder industrieel er tegenwoordig ten minste één dag in de week voor vrij moet maken om diverse hoeren te woord te staan. Deze belasting is moeilijk in cijfers uit te drukken, rriaar dat ze zwaar drukt be hoeft geen nader betoog. P. S. Na het teekenen van bovenstaan de meldden zich nog wederom aan 1 Majoor van Politie plus 1 Controleur van de Arbeidsinspectie. Wie volgt?" De Grondwetsherzie ning. De heer Bongaerts heeft op Hoofdstuk' III der Grondwet een aantal amendemen ten ingediend, waarvan blijkens de toe lichting de strekking is om 1. de ontbïndbaarheid der Provinciale Statten niet in te voeren. 2. den zittingsduur der Eerste Kamer te bepalen op zes jaar; 3. het stelsel voor de verkiezing der leden van de Eerste Kamer, op den grondslag der evenredige vertegenwoordi ging, zoodanig' in te richten, dat de up gebrachte stemmen binnen de provincie fcunhen worden geloealiseerd, voor zoo- Ver de Statenleden dat wenschelijk zullen achten. De mogelijkheid is opengelaten om een lijst ,in eenige provincie ingediend, over de provinciale grenzen heen met lijsten Van andere provinciën te verbinden tot een lijslengroep of daarmede als gelijklui dende lijsten Te laten samenwerken, zoo als dat in de Kieswet met betrekking tot de kieskringen is geregeld. Derhalve 'zijn de vermenigvuldigingscijfers van arti kel 113 I behouden. Het zal den Statenleden vrijs than om daarvan al of niet gebruik te maken en desgewenscht provinciesgewijs of groeps gewijs door onderlinge samenwerking van enkele groepen van provincies leden der Eerste Kamer te kiezen. Schorsing van het Raadslid .1. Straub te Kloetingo. In de nummers 16 en ,24 van den loopenden jaargang van „De Zeeuw" kwa- -men de verslagen vooii" der laatste twee vergaderingen van den Raad der gemeen te Kloetinge. In de eerste dezer twee vergaderingen werd o.m. rapport uitge bracht dooi- de Commissie belast met het onderzoek der rekening ©n begrooting van het Burgerlijk Armbestuur te dier plaatse, en werd hierin o.a.. opgemerkt, dat het der Commissie was opgevallen, dat, tengevolge van de levering' van klee- i'en dooi' de firma Gebrs. Straub aan dat Armbestuur, over 1920, een handeling was verricht, waardoor één der gebroe ders, n.l. de heer J. Straub in strijd had gehandeld mot het bepaalde bij het derde lid van artikel 24 der Gemeentewet. Den Voorzitter bleef toen niets anders over, gezien zijn positie in den Raad, dan vool' te stellen, het raadslid J. Straub te schorsen daar ook hij' van overtuiging was, dat de heer Straub in strijd had gehandeld met bovengenoemd artikel. Over dit voorstel, in stemming gebracht, staakten de stemmen. In de laatst gehouden vergadering werd ditzelfde voorstel door den Voor zitter ter tafel gebracht en werd toen met 4 tegen 2 stemmen besloten den heer Straub als raadslid te schorsen. Door den Voorzitter werd toen medege deeld, dat hij deze beslissing direct ter kennis van Gedeputeerde Staten dezer Provincie zou brengen. Na de beide partijen te hébben gehoord, besloten Gedeputeerde Staten, in hun vergadering van 11 November 1921, den heer J. Straub als lid van den Raad dor gemeente Kloetinge te handhaven en wel op de volgende gronden overwegende, dat artikel 21 dar Ge meentewet o.a. bepaalt, dat de leden van den Raad noch middellijk noch onmiddel lijk mogen deelnemen aan laveringen ten behoeve der gemeente, welk verbod vol gens verschillende Kon. Besl. ook toe passelijk is op eene vennootschap onder een firma, waarvan een raadslid deelge noot is; overwegende, dat. echter van een leve ring ten behoeve der gemeente in casu geen sprake kan zijn, doch' alleen van een levering ten behoeve van het Bur gerlijk Armbestuur; dat toch deze instelling weliswaar eene instelling van weldadigheid is als be doeld bij artikel 2 onder letter a der Armenwet, echter niet is een onderdeel van de gemeentehuishouding, doch uit kracht der wet een zelfstandig bestaan heeft, geheel tegenovergesteld b.v. aan gemeentebedrijven die een bestanddeel uitmaken van de algemceno gemeente huishouding dat levering ten behoeve van epn ge- meentebedrijï is levering ten behoeve van de gemeentehuishouding zelve; dat van een levering ten behoeve van 'n armeninstelling met zelfstandig bestaan dit geenszins kan worden gezegd; dat evenmin aan middellijke levering kan worden gedacht, aangezien ook deze levering zou moeten zijn geschied ten behoeve der gemoentéhuishouding, waar van immers 'het Burgerlijk Armbestuur geen deel uitmaakt; dat artikel 24 een verbodsbe paling bevat, die uit haar aar d in strikten zin moet worden uitgelegd, z o o d a t hare toepas sing niet verder mag gaan dan de woorden reiken; dat artikel 24, 4e lid, der Gertieente- wet derhalve in het onderhavige geval niet v,ari toepassing is. Op de voorlaatste .alinea moet vooral de nadruk vallen, daar Gedeputeerde Sta ten dezer Provincie, in tegenstelling met het Kon. Besl. van 2 Februari 1867, hier gezien den ernst dezer beslissing niet hebben genomen den geest, maar de letter van de wet. Een dergelijke ba- slissing werd ook genomen door Gede puteerde Staten van Overijsel in 1907 en door die van Noord-Holland in 1914 toen een raadslid der gemeente Kampen en Purmerend door do Raden dier ge meenten werd geschorst. Het gold hier evenals to Kloetinge een levering van die leden gedaan aan eene instelling van weldadigheid. Wij voelen voor een strenge (letterlijke) opvatting van dat artikel 24, in dit geval, zee'r veel, maar Jiet is te be treuren, dat de gem-onte geen gelegen heid wordt geboden in hooger beroep te gaan (Besluit van 12 October 1875) zoolang (het meergenoemde Kon. Besl. van 1867 nog niet door een ander Kon. Besl. is te niet gedaan. Daar bij pen ieder, belast met de uitvoering der wet ten, een Kon. Besl. z y&v zekerlijk zwaar der weegt (en dit ook zal blijven doen), dan een beslissing van Gedeputeerde Sta ten, zullen dergelijke gevallen zich in de toekomst blijven 'hérha'.en. De veronderstelling, als zou het Bur gerlijk Armbestuur geen gemeenteinstel ling zijn, is door Gedeputeerde Staten dezer Provincie ten stelligste Weerspro ken. Een strikt zakelijke opvatting van deze kwestie kan niet anders dan de gemeente Kloetinge ten goede komen. En wie zou aan dat laatste niet willen medewerken, wanneer zulks in zijn. bereik lag? Vanwege het Ministerie van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen, wil men geen afzonderlijke cursussen voor jon gens en meisjes voor vervolgonderwijs. Pit geeft hier in Zeeland groote moeilijk heid. Maar er zijn ook bezwaren van •zeclelijken aard. Mevr. M. M. Havelaar— Van Beek Calkoen schrijft daarover iti een artikel in bet November nummer van „Stemmen des lijds," de moder.ne be schouwing van het sexueele leven, op bladz. 38 en 39: Inderdaad kan ik mij begrijpen, dat ouders, wier kinderen op gemengde scholen voor mid delbaar en hooger onderwijs gaan, voor moeilijkheden te staan komen, waar an deren niet veel van bemerkten. Het is ook daarom, dat ik mij al eens meer een tegenstandster van coëducatie (gezamen lijke opvoeding van jongens en meisjes) betoond heb. Zij maakt het leven voor kinderen en jonge menscben op den over gangstijd onnoodig zwaarder en ingewik kelder, dan het reeds voor hen is. Tot zoover de schrijfster. Jongens en meisjes; (lie van het vervolgonderwijs gebruik ma ken zijn ook op dezen leeftijd en voor hen geldt dit dus ook. Bioscoopavonden. Gaarne verwijzen wij naar de advertentie in dit nummer" betreffende de Ch'r. Bioscoop- av'onden in enkele dorpen door den be kenden heer Grundlehner uit Dordrecht te geven. Hoofdnummer is „de ramp1 van de Titanic", terwijl ook de drankbestrij- dingsfilm „de kleine Violist" en „de be grafenis van dr. Kuyper" op liet doek zullen gebracht worden. Door den Commissaris der Ko ningin is het lid der gezondheidscom missie, zetel Oostburg, dhr. A. Sa- lorné te Breskens, aangewezen tot voorzitter dier commissie. Middelburg. Waar ons gebleken is, dat er nog steeds winkeliers zijn, die meunen, dat ook- voor den Zaterdagavond in de Middelburgsche politieverordening den Sluitingstijd vaststaat, al is het dan later dan op andere dagen en waa,r wijweer den St. Nicolaas en Kerstmistijd tege moet gaan, meenen wij goed te doen nog eens te vermelden, dat volgens art. 1 der verordening op de winkelsluiting, waarin wordt 'bepaald, dat de winkels niet mogen open zijn vóór dés morgens 5 uur en na des avonds 8 uur, voor de avondisluiting een uitzondering wordt gemaakt, o.a. voor den Zaterdagavond en voor de tijdvakken van 25 November tot pn met 5 December en van 17 December tot en met 24 December. Op die dag^n is er dus geen wettelijk sluitingsuur. Vlissingen. Zaterdagmiddag te ruim vier uur steeg een hevige rookwolk op van liet terrein tusschen de gebouwen van de petroleum en a»phalt-mij. aan den Prins Hendrikweg te Vlissingen. Toen wij vanaf den weg gingen kijken bleek ons dat ver moedelijk een groote voorraad teer of andere brandbare Stof in brand stond, Want niet alleen rook maar ook hoog opslaande vlammen waren waar te nemen. De brandweer rukte nog uit, doch de directie verklaarde geen hulp noodig te hebben en het vuur rtiet eigen personeel te kunnen blussehen, wat dan ook gelukt is. Voor omstanders liet een en ander zich vrij onheilspellend aanzien. Gees, In dé verg. van het bestuur van het Zeeuws ch Verband van de Nat. Ver. „Pro- Regie", gehouden Za terdag 19 Nov. hij dhr. Bustraan te Goes, werd in do vacature-van Wille nen (die bedankte) toil voorzitter ge kozen de heer Smit te Goes en in de vacature F. Burger (wegens ver trek naar Voorburg) tot penning'mr. dhr. G. van." Willegen Jr te Ivapelle. Aan het Hoofdbest. wordt dringend antwoord verzocht op de motie van 9 April j.l. Den afdeelingen, die nog geen contributie afdroegen aan den penningm. van het Prov. Verb, zal verzocht worden dit spoedig te doen. Een commissie' werd verder samen gesteld voor de actie in Zeeland. "De werkvergadering te Goes. Naar aanleiding van die dezer dagen alhier gehouden werkvergade ring schrijft ds A. Adriani in de Jon gelingsbode „We hebben heel wat met elkaar besproken en ons ijverig verdiept in tal van verschillende onderwerpen. Een verslag ervan mag ik niet geven dat koiml pus tna Rotterdam en Mep- ;el maar wèl' mag ik' vertellen,, at de geest van onzie Goosscihe werk vergadering goed was en de besprekin gen aan de bedoeling hebben beant woord. Het agendum' bleek een juiste combinatie te zijn van meer zakelijke èn meer geestelijke onderwérpten, meer algemeene èn meer persoonlijke. En opvallend was, hoe 't meest maleriëele onderwerp, waarover we hadden te handelen, de Bondsfinanciën, juist ge schikt bleek om in do vergadering den hartelijker!, warmen toon ite bren gen, waaraan op een samenzijn als dit zoozeer behoefte is. Geldzaken zijn ook geestelijke' zaken dat bleek ook nu weer." De heer mr A. F. van Laker- veld, adjunct commies hij den Raad van Arbeid te Goes, is benoemd tot commies hij den Raad van Arbeid te Rotterdam. Schore. Alhier is voor het honger lijdend Russische volk gecollecteerd een bedrag van f53.75, welk bedrag is overgemaakt aan het Ned. Roode Kruis te 's-Gravenhage. Hedenmorgen is de schuur en woning van den landbouwer P. Rijk alhier tot den grond afgebrand. Oor zaak onbekend. Wolfaartstlijk. Vrijdag kwam de ge meenteraad in spoedoischende verga dering bijeen. Afwezig was het 'lid J. Lindenbergh. Eenige ingekomen stukken, onder welke ook een schrij ven van A. Heijns, dat hij zijn benoe ming als lid van het burgerlijk arm bestuur aanneemt, werden overgelegd. De verordening op het vervolg onderwijs was van Gedeputeerde Staten terugontvangen, waarbij zij me dedeelden, dat zij bezwaren maakten tegen bet aantal wekelijksche lesuren (15) en verzochten dit op 12 les uren hoogstens per week te stellen. Dienovereenkomstig werd besloten. Daar er 38 teerlingen deelnamen aan den cursus te Oostkèrke werd besloten het personeel voor vervolg onderwijs uit te breiden, bij splitsing der klasse zoo noodig met Mej. J. M. van den Ende en J. de Bel. onderwij zerspersoneel te Oud-Sabbinge. Van het gemeentebestuur van Goes was bericht ingekomen over het vaststellen van het salaris van een chef-keur meester van vleescih en besloten werd te antwoorden, dat. zij de som van f3000 genoemd door dhr. van Baak, 'veearts te Goes, waf hoog vondenv te meer, daar nog niet vaststaat, hoe veel werk er voor zal moeten wor den verricht en verder het gemeente bestuur van Goes voor te stellen een conferentie te houden met de betrok ken gemieenten om een én ander nader te bespreken. Bij de rondvraag vroegdhr. Nieu- wennuize of bet niet wensclhelijk zou zijn een paal te zetten op den hoek Noordijk Lepelstraat. De voorz.. ant woordde, dat zulks in de bedoeling ligt van B. en W. Dhr. Goetheer vraagt of het niet mogelijk ware van gemeentewege eenige weliten en bepa lingen betreffende gemeenteverorde ning. aan te schaffen voor de raadsle den, om alzoo hun kennis te kunnen Vermeerderen. Geantwoord werd, dat verschillende wet en in den boekhandel verkrijgbaar zijin en het den leden vrij stond die aari Te schaffen; een ge meentelijke bouwverordening was in bezit van de leden. Overigens werd geen aanleiding gevonden meerdere plaatselijke verordeningen aan de le den van den raad uit te reiken. Kapelle. Van bevoegde zijde meldt men ons, dat de door Mevr. A. G. van der Have- L'ncieer opgerichte cur sus is geschied op aandrang van de Z. L. M. Alleen de leden, die de Landbouwhuishoudschool hebben ge volgd, kunnen toetreden. Wemeldinge. Verslag Win ter le zing. Na 't openingswoord van den voor. ziitter, dhr. J. A. Dominicus, kreeg'mej. BetJi uit Den Haag 't woord die 't zeer moeilijke onderwerp „Spiritisme" behandelde. Door dal spreekster zelf een hoorend, schrij vend, sprekend en ziend medium geweest is, kregen we heel wat nieuwe dingen te hooren. Dat ieder alles begrepen beeft, durven we niet beweren, hoewel spreek ster de teèhnische woorden geregeld in Hollandsch omzette. De gedachtengang waarin we binnengeleid werden was zoo onbekend, dat zulks geen verwondering behoeft te baren. 1 Een medium hoort, ziet enz. dingen die voor een ander verborgen zijn. God ,zelf opende op Elisa's g;ebed de oogen van den jongen. Bij 't spiritisme treedt .het medium met gevallen engelen in ver binding. Klaar werd aangetoond, dat die demonen de gestorvtenen nabootsen, zoo- als bleek uit de verschijning van een gestorvene op een seance van wien de courant den volgenden dag meldde dat hij piet gestorven was. Die demonen missen nu de macht om een menschelijk lichaam (vleesch en bloed) aan te nemen. Ze kunnen duq niet eten ©u drinken, en alles wat daar omtrent verteld wordt is bedrog. De 'slang*in het Paradijs is een werkelijk feit en de le seance zoo wordt dad verklaard, dat mediums die b.v. geen ta len kennen, Fransch, Diiitsch, Chineesch, enz. kunnen spreken en schrijven. Door :de golvingen uit den geest (golvingen en geest beide gezien door spreekster) wor den die bewegingen va.n tong en hand veroorzaakt. 't Gedeelte na de pauze muntte uit door duidelijkheid. Eerst werd behandeld de Spiritistische bijbel, 't. Klinkt profaan in de poren van Christenen. Het Evangelie van Matth. herzien door den geest van JezuS Christus; vooral als bij een latere uitgave de tegenstrijdigheden met de teerstewor den geconstateerd. Daarna kregen we teen verklaring van de geschiedenis van Saul te Endor. Prachtig werd oris verklaard, dat een booze geest de gedaante van Samuel aannam. Droegen Elia en Mo ze3 op den berg der verheerlijking ook oude mantelen? Dan den leugen van den gelest: Morgen zult gij bij mij zijn. Den morgen van den geest had de strijd niet plaats maar den daaropvolgende© dag. Inleidster besloot met baar strijd tegen de booze geesten. Haar aangezicht was veranderd; ,ze werd geslagen met puistjes van onnatuurlijker! oorsprong. Gelukkig klemde zij zich vast aan de Almacht Gods en mocht door Jezus Christus van die hellepijn ontslagen worden. In welgekozen bewoordingen dankte de voorzitter mej. Beth en sloot Ds. Drost met dankzegging. Zoutelande. Vrijd gavond g f deChï. Zangvereen. „Soli Deo Gloria." alhier in net Schoolgebouw hare 2do uit voering, De directeur, dhr. D. le Coq opende deze bijeenkomst met een wel komstwoord eri verzocht te zingen Ps. 6810 en ging daarna voor in gebed. Een 1.4-tal numtaers wérden ten ge- hoore gegeven, die allen good gezon gen werden. In de pauze gaven de beide onderwijzers, de heeren J. Klei- nepier en D. le Coq enkele stukjes op de viool ten gehoore, onder be geleiding van 'een fluit, welke door idhr. Joh. Wouters bespeeld werd. De vereeniging kon zich verheugen in een tamelijk goede opkomst van het publiek.' Na het zingen bracht dhr. J. Verhage enkele woorden van dank tot hun directeur D. le Coq voor zijn verrichte werkzaamheden en tof het publiek voor hun aandachtig: gehoor. Waarna dhr. D. le Coq met dankzeg ging dezen avond sloot. IGoosterzande. In de vergadering van de Kath kiesvereeniging heeft do heer P. F. Fruytier medegedeeld, dat hij een hernieuwing van zijn man daat als lid der Tweede Kamer niet meer zal aannemen. In zijn plaats werd zijin zoon, de heer L. A. Fruy tier-te Sc heven ingen eandidaat gesteld. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Stavenisse (toe.z.), dr. J. J. Woldendorp te Hagestein. (Rotterdam mer.) Aangenomen naar Krabbendijke, door W. A. Dekker te Nieuw-Beijerland. Bedankt voor Longerbouw (toez.), door H. G. W\ Briedé te Amsterdam; - voor Zetten, door W. J. van Lokhorst te Benne- kom, die beroepen is te Barneveld. Goref. Kerken. Aangenomen naar Zaamslag, door P. v. Dijk te Heinkenszand. Middelburg. Bij de verkiezing van no tabelen' bij de Ned. Herv. Gem. alhier op Vrijdag j.l. werden de aftredende hee ren H. R. Struve, A. d& Neeling en J. Dronkers met algemeene stemmen her- ko.zen. Kapelle. In bet kiescollege der Ned. Herv. Kerk wenden 18 dezer herkozen de aftredende leden Johs. Baas, L. Oele en P. van Oeveren. Afscheid van Ds. J. B. Ne telenbos. Zondagavond heeft Ds. J. B. Netelenbos, die naar Heinkenszand ver trekt, afscheid igenomen van zijn vrien den te Middelburg' in het gebouw der VrijiZ. Hervormden aldaar. Hij sprak een afscheidswoord naar aanleiding van Ilebr. 13:8. Hij begon met op te merken, dat hij nu meer clan twee jaar zijne gods dienstige samenkomsten in genoemd lo kaal leidde en dankte zijn vrienden harte lijk voor hun geestelijken en stoffelijken steun. Niet, diat hij vijanden, maar dat hij zooveel halve vrienden had, die hem.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1921 | | pagina 2