Kerknieuws. Gemengd Nieuws. Ingezonden Stukken. Leestafel. Allerlei. Aanbestedingen. Telearammen. Openbare Verkoopingen en Ver pachtingen. ry 1 die k om ver- De de ver- do- y natteur van f 25 heeft bedahfct. Hij wekte de a-uiwezigcn op zooveel mo gelijk donateurs te verwerven. Naar aanleiding: van een opmerking over den post ontsmetting (inkom sten) bij particulieren, wijkt de voor zitter er nog eens op, dat de leden van „Het Groene Kruis" bij* een ont smetting alleen reisgeld en tijdverlies van den ontsmtetter betalen. NieHeden betalen de volledige ontsmetlingskos- ten. Bij de post: subsidie ziekenver- voer (f 1.50) (uitgaven) vraagt Dr Koek (Hoedekenskerke) of de kwestie van de ziekenauto' op Walcheren absoluut vervallen was. De voorzitter zegt, dat de behoefte hier niet gevoeld wordt. Het zieken huis van Middelburg heeft een auto alleen ten gebruikte van zijn patiënten ein het ziekenhuis van Vlissineen een rijwielbrancard. Van het ziekenhuis van Vlissingen zou drang moeten uit gaan voor-een ziekenauto-, doch daar van is nooit iels gebleken. Dr Koek -meent, dat het terwille van de solidariteit gewenscht zou zijn als in Zuid-Beveland efi Walcheren zooveel mogelijk geageerd werd. Ds v. Leeuwen (Ellewo-utsdijk) deelt naar aanleiding hiervan mede, dat er een contract hangende is met een autozaak te Goes om een autodi-e-nst voor Zuid-Be-veland in orde te maken. Die -zal misschien met Januari in -dienst kunnen treden. Aan de auto ontbreekt op- het, o-oge-nblik nog elec- trisch licht ten een draagbaar. De begroeting wordt. z. h. st. goed gekeurd. De voorzitter deelt inede, dat de tekst van h ovengenoemd besluit van Prov. Stateln aanleiding geeft tot ver warring. De bedo-eling is, dat de ver- een-iging-en, die een wijkverpleegster noodig hebben, gesubsidieerd worden voor 3 jaar, voorzöover zij zich zelve niet kunnen bedruipen. De heer vain Leeuwen wijst o-p de wenschelijkheid, dat de wijkverpleeg sters tevens enquetrice zijn.' Dan krijgt zte tevens subsidie voor tuberclulose- htestrijding. Door mevrouw v. d. Ham (Veere) en Dr Koek worden op moeilijkheden in de praktijk gewezen. De yoorzi-tter zegt, dat vereeni-gin- gen die subsidie aanvragen, opde wielnschelijkheid hun wijkverpleegster tot enqueiricie op te leidenkhnnen wo-r- detn gewezen, en wel om de redenen als door Ds van Leeuwen aangegeven. Eeln vraag of -men voor een wijkver pleegster. die van gemeentewege is aangesteld subsidie kan krijgen, woirdt ontkennend beantwoord. Bij de rond vraag wordt -op een betere regeling- van de ijsvoorziening; aangedrongen, waarna de voorzitter de verg. sloot. Gisterenmiddag hebben vanuit „De- Vooruit" een 100-tal werkloozte arbeiders onder leiding; van den Mid- delburgschen bestuurdershom d -een op tocht gemaakt paar hen Stadhuis, met zich voerende drie doelden met o-p- - schriften, namelijk „Wij eischen pro- ducitiieven arbeid" „Liever werile dan steun" en ,Wij willen loon naar wteik". Er w-erd niet gezongen of ge roepen, alleen trof het ons' dat ieder der demonstranten een sigaar of sj-ga- rette liep te rook en. Het grootste ge deelte der mannen werd toegelaten tot de raadszaal, waar zij de vergade ring van den gemeenteraad bijwoon den, totdat het voorstel lot verleenen van een cirediet voor werkverschaffing was afgehandeld Men hoorde hen to taal niet en toen bedoeld punt was afgehandeld, verlieten allen z;eer st.il de1 zaal Middelburg. Het onderzoek inzake den brand, ddie Maandagnacht in de Korte Delft woedde, heeft ten gevolge gehad, dat op verzoek van den commissaris van politie alhier te Nijmegen is aangehouden de 17-jarige S. M. Alvers, een meisje, waaraan de aangehouden bewoner, de 37- jarige B. J. Eiziendam kennis had. Ofschoon het meisje eerst ontkende iets van de Zaak af te .weten, bekende Zij ten slotte, daar aan medeplichtig te zijn, waarna gister avond laat ook E. door de mand is ge vallen, en bekende den brand te hebben gesticht. Vlissingen. De vraagprogramma's voor de Vierde Intern. Pluimvee- en Konijnen- s Tentoonstelling met Kanarieziangwedstrijd j op 9, 10, 11 en 12 Dec. alhier te hou- i den zijn aan de bekende liefhebbers en j fokkers verzonden. D'e inschrijvingen slui- j ten 21 November a.s. Een groot aantal verguld -zilveren en zilveren, benevens j bronzen medailles, vele geld- en luxe prijzen staan in het programma vermeld. Van H.M. de Koningin ontving het bestuur i een groote bronzen medaille voor het beste konijn. De Provinciale-Stoombootdiensten Zoowel als de Stoomtrammaatschappij „Walcheren" verleenen gratis terugzending der dieren van deZe tentoonstelling. (Wij handhaven ons beZwaar tegen deze tentoonstelling, die ook op Zondag 11 Dec. Zal zijn geopend. B,ed.) Door een deurwaarder is gisteren alhier aan den ketting gelegd het Noorsche schip „Ostfjeld", ddat na den storm- door de sleepboot „Friesland" onbeheerd en verlaten op zeè was aangetroffen en naar binnen gesleept. Het betreft hier een kwestie van bergloon. Kapelle. Op initiatief van het bestuur van de oudleerlingen der Tuinbouwcursus alhier is opgericht een cursus in de plan tenziekten. B'eeds hebben zich 18 leer lingen opgegeven. D-e heer J. Adema, controleur van den plantenZiektenkundigen dienst zal onderwijs geven. Een der lo kalen van de O., school is aan het gemeen- 'bestuur aangevraagd. '8 Heer Arendskerke. In de gisteren ge houden raadsvergadering werd tot onder wijzer aan de openbare lagere school te 's-Heer Arendskerke (Ouddorp) benoemd -de heer J. Dirkse, thans als Zoodanig werk zaam te Botterdam. Tot lid van de Comm. tot wering van schoolverzuim te Nieuw- dorp werd herbenoemd de heer A. van Antwerpen JZ., tot lid van het Burgerlijk Armbestuur van 's-Heer Arendskerke de heer P. v. d. Diries en tot havenmeesteres aan de haven van den Zuid-Kraaijert Mej. de wed. J. Kieboom. Op verzoek van J. Witte en J. J. Kramer om gedeeltelijke ontheffing van Hoofdelijken Omslag voor twee maanden van het dienstjaar 1921 werd gunstig beschikt. Verder wordt een voorstel van B. en .W tot het aangaan van een overeenkomst met het bestuur van de Coöp. Vereeniging voor Electrische verlichting te Nieuwdorp inzake electrische straatverlichting met algemeene stemmen aangenomen, terwijl tenslotte naar aan leiding eener opmerking van Gedeputeerde Staten een kleine wijziging in de veror dening op het vervolgonderwijs wordt aan gebracht. Hierna sluiting. Krabbendijke. Een rondgang voor de nood in Rusland vanwege het „Nederl. Roode Kruis" bracht f96.50 op, èn een collecte in de Chr school van het comité Ds Koekebakker was f26.groot. Souburg. Woensdagmiddag trad voor de kinderen der school met den bijbel en des avonds voor de ouderen in de Geref. kerk op dhr. Lok van Magieling om door lichtbeelden een voorstelling te geven van „Onze Oost" en ons zendingsterrein Mage- lang. Met genoegen werd spreker door de talrijke aanwezigen gehoord, hij' be handelde o.a. de plantengroei, den rijst bouw, gaf ons een blik in het leven van den Javaan en Zijn godsdienst. Dis Kerk hof was de tolk van alle aanwezigen, toen hij den heer Loh dank bracht voor hetgeen hij ons van Indië had laten zien en eindigde miet dankzegging. Slaven Issc. In de Maandagmiddag alhier gehouden vergadering van het stembureau is ter voorziening in de vacature van wijlen den heer C. Steendijk,-, als lid van den gemeenteraad gekozen verklaard de heer J. Ilage JZ. (van lijst 1). Ned, Herv. 'Ke-rlc. Beroepen te Driesum, J. B'us te Oud- dorp; te Grijpsfcerk in Groningen, H. Bloemhoff te Harkstede. Aangenomen n;aar Z-uidlancl, door A. H. B. E. Dierkens te- Be so yen. Bedankt voor Rotterdam, door dr. J. Severijn te Dordrecht; voor Oldeber- fcoop, door G. B. Kruizinga te O-bdam; voor H'ooigieloon, door W. IJ. H. Dijkman te Rozenburg1, Geref. Gemeenten. Beroepen te Paterson, M. Hofman te Rijssen. WoIfaart8di]k. Bij de Ned. Herv. Ge meente alhier, zijn herbenoemd tot .nota belen, de h-eer-en C. Zweedijk en G. J. Broekhoven en gekozen in -de plaats van den heer J. Houtekamer, die tot kerk voogd werd benoemd, de heel' J. J. Preu- niger. Ds, J. B. G. Croes hoopt Zondag 27 Nov. a.s. afscheid te nemen van de Chr. Geref. Kerk te Vlissingien en Zondag 11 Dec. te IJmuiden intrede te doen, na bevestiging door Docent A. van der Heijden, van Apeldoorn. ■iiwitM nr■■■wwi'w iwn 11i i—wnm —mi ■itw> Geslaagd te 's-Gravenhage voor het stuufliedenexamen groote stoomvaart le stuurman J. Ki'eumer en J. de Klerk; 2e A. v. d. Moer, J. Reijne en W. J. L. Schut; 3e P. B. de Ruij'ter en J. A. Schell. En voor het e-xamen M. O. art. IC "2 (mechanica, enz.) F. P. Bustraan te Dordrecht. Op 'eien be k-end H o-o-gbe-er aa,r In „Tim-otheus" komt een peper- en zoutdichtj-e voo-r, dat ite geestig is, om niet over te- nemie-n. Toelichting is overbodig. Het luidt: „Iin 't Bollenland heeft zich 'n nien- (w"e Botl ontdekt, Elein prof., begaafd toet rede-, en won derlijk gebekt. Helaas, dat van dien Bol, geen nieuwe (zijn te- kweeken; Sterft deze uit, dan is 't verstand van (d'aard -geweken." Sc hoolraad voor de- scho len toet den Bijbel. Eenige school besturen ontvingen van den schatter van den Onderwijsraad bericht, dat ingevolge een aanschrijving van den Onderwijsraad de schatting van het schoo-lgebo-uw (art. 205 der L.O.-Wet) voorloopig wa,s - uitgesteld. Wijl het -zteer gewenscht is, dat de schatting noig in 1921 plaats heeft, verwekte het bericht van deze stop zetting bij die Besturen -groote- on gerustheid. Door informatie bij den Onderwijs raad is echter gebleken, dat de-zen den schatters alleen verzocht heeft o-m de schattingen, volgens het v ij f d -e lid van art. 205, d.i. van z oog:e naam - de ingebouwde scholen (inter naten, samenbouw met bewaarschool e.d.) uit te stellen, to'.dat de Minister van Onderwijs een vraag; van uitleg ging van dit Vijfde lid zal hebben beslist. Bij verreweg de meeste schattingen is niet het vijfde, maar hei eerste lid van art .205 van toepassing; daar 'kunnen en be h oo rende schat ters dus gew oio-n hun gang te gaan. Blijkt, dat nog hier of daar een taxateur de aanschrijving van d-en Onderwijsraad verkeerd uitlegt, dan wende bet schoolbestuur zich spoedig met 'in klacht lolt den secretaris van den Onderwijsraad, L. de Coli-gnyplein 15 Den Haag. Ongelukken. Te Leiden is gis termorgen het 80-jarig echtpaar Blom be wusteloos te bed gevonden, bedwelmd door gas. Men is er in geslaagd de levens geesten weder op te wekken. Zij werden naar het ziekenhuis overgebracht. Hun toestand is ernstig, -De 17-jarige D. M. te Harlingen, wi-en als jongen bij het spelen een oog is .uitgestoken, is dezer dagen met het goede oog- tegen een stoel terecht gekomen, met het g;evo-lg, dat ook dit oog geheel verloren is. Te Almelo is de 19-jarige L. aan bloedvergiftiging overleden. Hij had een wondje aan de onderlip, krabde dit stuk, met het gevolg dat zijn hoofd geweldig opzwol en hij na hevige pijnen is gestorven. In het Li-schwater te Rotterdam zakten gister avond drie jongens door het ijis. Twee ervan werden clood opgehaald. Bij den derde konden de levensgeesten nog wor den opgewekt. De jóngen werd naar het ziekenhui® gebracht. De landbouwer J. R., te Exlo-, is d-o-or een paard dood getrapt. Het 4-jarig zoontje van schip per Bijlenga is in het Hoen-diep verdron ken. Zioo'n bedrieg ster. Een blond meisje, heel teer en zwakjes,- zat in een wagen van de Parijsche metro zoo bitter bedroefd te huilen, dat een passagier met een gevoelig hart bewoigen werd en haar medelij- lend vroeg, wat haar scheelde. Ze vertelde hem tusschen haar snikken door haar droevig wedervaren. Ze was een paar dagen geleden uit Boulogne- sur-Mer naar het groot Parijs gekomen, en nu waren al haar spaarduitjes op, ze had ge-e-n werk meer kunnen vin den en het was ai zoo erg, dat ze geen geld meer had, om te gaan eten, wanneer ze niet haar gouden ringetje, dat ze aan haar vinger had, ging ver knopen. Het was wel veertig gtuiver-s waard, dacht zij. De medelijnen-de rei ziger, bewogen door zooveel onschul dig verdriet, .dacht dat .ook wiel en kocht voor tien francs dat ringetje. Dat was een uitkomst voor het meisje, in wie toen meteen de handelsgeest ontwaakte. Ze kocht voor die tien francs een heel voorraadje vergulde ringetjes en met deze erfstukken reis de zij voor dertig centimes alle lijnen van Metro af, telkens 'weer haar eerste do-ende, waar ze zoo'n succes mee gehad had. Het ging prachtig, totdat ten slobbe een inspecteur van politie haar uitnoodigde, hem naar h-et bu reau te volgen, en aan het slimme spelletje een einde maakte. Een merkwaard ig"ei vrouw Een der merkwaardigste figuren te Washington is -op dit oo-genblik dp 90- jaxige mevrouw Kaji Yajima, die uit Japan is giekomen, om aan de confe rentie aan te bieden een adres, gelee- kend door 10 000 Japansche vrouwen, die pleiten „voo-r een betere verhou ding tusschen/de volken". Op 50-ja- rigen leeftijd was deze vrouw nog na genoeg zonder eetog -onderwijs ge weest, en zij nam zich toen voor zich zelve op te leiden, om anderen te kun nen leiden. Zij slaagde en werd een der meestbefcende in de vrouwenbe weging. Op 86 jarigen leeftijd had zijl van haar leerlingen een som gelds ge kregen om verder onbezorgd te kun nen leven en zij had dat kapitaal nu willen besteden om naar Washington te gaan, doch haar volgelingen, die zulks te welen waren gekomen brach ten de noodige gelden voor haar reis en verblijf bijleen. Kon. belangstelling. H. M. de Koningin bracht gistermiddag, geheel onverwacht, een bezoek a.an J. Slijkhuis te Apeldoorn, wiens vrouw ,voor onge- veer een maand overleden, gedurende 25 jaren als werkvrouw in dienst der Koningin was geweest. H. M. vertoefde circa een half nur bij Slijkhuis met belangstelling naar alles informeerend en daarmee het bewijs le verend, dat zij zich interesseert in het lot van Haar personeel. j De vervolging van mr. F. A. van Hall. Naar wij vernemen, is mr. F. A. van Hall, die Zaterdag in hechtenis was gesteld, in verband met de hem ten laste gelegde verduistering van f 500.0000 ten nadeele van het Pa'.eis voor Volksvlijt, gisteren op vrije voeten gesteld op advies van de gevangsn'.sdoc- ioren. De gezondheidstoestand van den 83-jarige leed ernstig onder het verblijf in het Huis van Bewaring. De gere hte- lijke vervolging wordt inmidd ils door gezet. Voorts vern mei wij dat mr. Van Hall ontslag heeft genomen als presi dent-commissaris van het Paleis voor Volksvlijt. flbld. B.elangrijke arrestatie. Te Brussel heeft dezer dagen een belangrijke arrestatie plaats gevonden. Zekire W., ge signaleerd in het Politieblad, moest een gevangenisstraf ondergaan van die jaren wegens gepleegde verduistering, daartoe veroordeeld door het Haagsche Hof. D r ct na het bekend worden van het vonnis is W. echter naar België gevlucht. Het was bekend dat hij- in verbinding stond met zijn vrouw in Holland. D-eze zond hem geld en brieven; doch langs dien weg kon men niet nader komen tot een spoor dat duide lijke aanwijzingen gaf omtrent W.'s ver blijfplaats. De inspecteur der centrale re cherche te 's-Gravenhage, de heer T. M. Lucas, was reeds zes maanden geleden in België geweest, om een onderzoek in te stellen, doch toen zonder resultaat. Doch kort geleden kreeg de heer Lucas vanuit Antwerpen eenige inlichtingen, welke hem met nog nadere gegevens woonplaats en straat van W. in handen gaven. Daarop is genoemde inspecteur naar Brussel ver trokken, waar hij met den Belgischen rechercheur M. Vriens het huis binnen trad. Daar woonde de Hollander P. met zijn vrouw. Zij spraken juist over W. en uit hun gesprek bleek, dat W. op de hoogte scheen van een spoedige komst der politie. Op verzoek toonde P. de slaap kamers van het huis, waarvan er een bij de nadering der politie van binnen ge- grendeldd werd en niettegenstaande het verzoek, de deur te openen, gesloten 'bleef. Nadat de deur was opengebroken, zag de heer Lucas, dat W. in zijn pyama uit het raam was geklommen en over de daken wegvluchtte. Hij trachtte daarbij1 een van de dakramen van het aangrenztend perceel los te werken. Toen echter de politie met een revolver hem bedreigde, stak W. zijn handen omhoog, daalde van het dak neer en liet zich arresteeren. Hij werd daarop overgebracht naar het palais de justice. Weer herrie in den Amster- damschen Gemeenteraad. Gister was 't weer rumoerig op de publieke tri bune in de raad-Zaal van Amsterdam. Een stem- op de publieke tribune riep: „De werkeloozen stemmen ook mee!" D-e voorzitter, wethouder Wibaut: Ik verzoek stilte op de tribune! Als dit nog niet helpt, zegt de voorzitter, wethouder Wibaut: „Kamerbewaarder, mag ik u ver- Zoeken de tribune te doen ontruimen! Ik schors intusschen even de vergadering." D-e publieke tribune wordt nu bij-zonder kalm ontruimd; als de laatste vier be zoekers vertrekken, steekt er één zijn hoofd om de deur én roept schuchter: „Productief werk of vol loon, heeren!" D-e vergadering werd daarna heropend. De bomaanslag te Den Haag. Thans is komen vast te staan, dat de dader van den bomaanslag tegen het huis- van majoor Verspeyck de springstoffen welke zij voor het vervaardigen van de bom noodig hadden, beeft betrokken uit het mijngebied te Heerlen. In verband daarmede he-eft een onderzoek, ingesteld door den chef van de p-oliti-erechercbe te 's-Gravenhage dhr. Kramer, bijgestaan door politiebeambten te Kerkrade en Heer len, geleid tot de arrestatie van een 30- jarigen mijnwerker D. D. G. in de mijn- kolonie Gluck A.uf te Kerkrade, die be kend heeft de springstoffen, bestaande uit springgelatine (een soort dynamiet) te hebben verschaft aan v. d. Linde c.s- Hij beweert echter niet te hebben gewe ten voor welk doel en zegt de springstof Zelf uit Duitschland te hebben gekregen. G. wordt naar 's-Gravenhage overgebracht. Eerlijk teruggebracht. Die ven pleegden dezer dagen inbraak in de .woning van kolonel Levey te Barmes (Londen). Alle familie-juweelen, waaron der ook de medailles van den koloneb werden meegenomen. Levey beieft echter nu zijn medailles terug ontvangen. Zij werden hem in een gewone env-eloppe zonder eenig schrijven erbij toegezonden. Blinde vissehen. Als de oorzaak van hel verschijnsel, dat de jongste over- s (rooming een slachting heeft teweeggebracht onder de vissehen in het Noorddiep op het Kamper-Eiland (onder de duizenden doode eïi slervende bevinden zich snoeke'n van een metetr lengte en edelkarpers van meer dan 20 po'nd) wordt opgegeven, dat door het zoute Noord zeewater een vlies ontstaat voor de oogen der vissehen, waardoor zij blind worden en geen voedsel meer kunnen vi'nden. 24 I.Tzendijke, toewijzing hofstede, Ade- ,24 Womeklinge, huis, HuverS. 29 Den Burg (Texel), vijf hofsteden, Dik kers. ma Zijlstra. Westkapclle, hofstede, Struve. Jan. 11 's Gravenpolder, inboedel, v. Dissel. N-ov. 21 Kapelle, verbouwen O.L. scholen Ka pelle en Biezeliuge, S. de Koning. 23 Middelburg, -onderhoud, herstelling en levering aan het gebouw der Prov. Bibliotheek in de Abdij door Ged. Staten. 23 Middelburg, Papier en Drukwerken, Prov. Griffie. 23 Middelburg, het maken van een ge deelte van 't buitentoeleidingskanaal voor de te bouwen schutsluis Wemel- dinge. 24 Middelburg, het bouwen van een scha kelstation te Hulst door N.V. Zeeuw- sche Electr. Mij. 30 Middelburg, onderhoud bodemdiepte kanaal-buitenhaven te Vlissingen en Veere, Koopmanshaven te Vlissingen en haven te Breskens gedurende 1922. 30 Middelburg, Verbeteren Rijks gro-oten weg, le kl., no. 3 op Walcheren. 30 Middelburg, vervaardigen en leveren vier ijzeren sluisdeuren vo-o-r groote sluizen kanaal door Walcheren. WEENEN. De AlbaneeZen hebben, naar gemeld wordt een groote nederlaag ge leden. De Serviërs bereiken Pudersla, op 20 K.M. van Oost Soetard. LUNENBURG. Bij Wittenburg heeft een botsing plaats gehad tusschen twee trei nen; twee dooden en vijf gewonden. WASHINGTON. Er kan een stuk ver wacht worden van President Harding met mededeelingen omtrent verkregen over eenstemming, die een duurZamen vrede waarborgt. Verstrooidheid. Jan, ver wijder de kat uit de kamer ik kan door haar gemiauw en geblaas niet werken Waar zit dat mormeldier toch? Mag ik den professor verzoeken op te staan het schijnt, dat u op het dier zit. Verstrooid. Professor Nonpion, een zeer verstrooid geleerde, is altijd zoo haveloos gekleed en vertoont voortdurend zoo'n allerongelukkigst uiterlijk, dat hij, onlangs zijn eigen beeld in een grooten spiegel ziende, Zijn portemonnaie uit zijn zak nam en zich zelf een aalmoes wou geven. (Buiten verantwoord-mjkheid Ier Redactie; Mijloheer de Redacteur, Zoo als beleend, beeft de orkaan van 6 November j 1. de mooie Hervormde Kerk van Domburg gedeeltelijk ver woest. Duizenden guldens zlijn noodig tot herstel. Wa,ar mp-et die- som van- daaln kolmien? Te- Domburg heeft men onmiddellijk de hand-en aan het werk igeslaigen, omder leiding van den pre dikant Drs Henri J. Hak. Er is be noemd een „Raad van Beheer van het Herstelfonds der Ned. H-erv. Kerk." waarvan genofem'de pirledik int sec! e'a- ris is, d-e heer L. van Weel, Rijks ontvanger, penningmeester, en ooder- giete-eklende voorzitter. Mag ik i,n die quahMt een beroep d-o-en op' allen, stata- ete andere badgasten, bezoekersi en belangstellenden, die in de zomer maanden Domburg met hun bezoek vereerenoim nu ook in d-e gure- herfst dagen hun recireatie-ioord indachtig te will-eln -zijn? Mij dunkt, velen ziullen een „steentje" (dakpan oif balk) wil len bijdragen tolt herstel van tel oude bedehuissomtaigen uit religieuSe, an deren ,uit aeslhietisclhe overwegingen, Welkte heide opvatriingie-n trouwens ook zteier -goed verieienigd kunnen voorko men. Beleefd verzoek ik allen-, die dit lezten, mlij eienig geldelijk blijk hunner belangstelling voo-r bet goede deel te willen toezenden. Met dank voor de plaatsing, Uw abonné, L, J. VAN VOORTHUYSEN. Burgemeester van. Domburg. Che que- èm Gironummer 46342 kantoor Middelburg. bouwland en inboedel, Nov. 18 Baarland, Beth. Goes, manufacturen, Hollmann. 's Gravenpolder, houtwaren, varkens-, inboedel, De Kok. Colijrisplaat, nieuwe houtwaren, en,z., goud- en -zilverwerken, huis, schuur, tuin, hoveniering;, huis en tuin, Mar- kusse. Kiuiningen, hluis, Schram. Goes, olmen, v. Dissel. Goes, winkelhuis enz., Pilaar en Neer voort. 22 Meliskerke, boomen, v. d. Harst. 22 Go-es, schuur, weiland, Pilaar. Vlissingen, huizen. En verpachting Paap. 18 18 21 21 21 22 23 De firma G. F. Callenbach te Nijkërk biedt weer een collectie Zondagsschool- uitgaven aan, waaronder verscheidene eer ste drukken. Van deze laatste kunnenl Wij aanbevelen, zoowel om inhoud als om uitvoering Uit den jongenstijd van Elias Kar bel, door Jan Veltman. De schrijver is bekend om zijn m-ooie Vlaamsche en Fries-che verhalen, zijn groene boekjes; en vroeger verschenen Zondaigissch-ool- bo-ekjes. In 't hierboven aangekondigde laat hij -een oud man verhalen uit zijn jongenstijd,zijn held is een schijnbaar domme jongen, die echter goecl denkt en knutselt en door zijn kunst de harten streelt van jong e-n oud. Onze kinderen' zullen in dit leuke verhaal schik helb-t ben, maar laten zij nu niet over derf ernst heen lezen die er in schuilt. Wij1 schrijven bij uitzondering er iets van over. Elias, -of liever de schrijver, spreekt: Waren de jongens van toen dan zooveel knapp-er dian nu? Ik denk van niet; maar wij hadden overvloed van tijd voor zelf denken en zelf doen, omdat wij weinig schooluren en thuis hoegenaamd geen schoolwerk hadden. Is 't nu beter dan toen? En dan laat hij zijn held opsommen -een deel der velen, die ondanks het min- dere(?) onderwijs beroemde bouwkundi gen, beeldhouwers, dokters en professoren (mz .geworden zijn. Ja, de jongens kon den toen heel wat meer doen dan nu, zoo gaat hij voort, maar men kende toen

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1921 | | pagina 3