Staten-Generaal. Buitenland. Binnenland. Uit tie Provincie. "■"voor een som van f200 per jaar; verder een reglement op het bestuur en het beheer van het sportterrein en de in structie voor den directeur. Het marktgeld. In antwoord op het schrijven van B. en W. aan den minister van binnenland- sche zaken over de vraag of het toelaat baar is, van niet-stadgenooten meer markt geld te vorderen dan van stadgenooten, heeft de minister geantwoord, dat hij er zich van moet onthouden een oordeel uit te spreken omtrent plaatselijke belastin gen, zoolang de desbetreffende verorde ning langs den weg, voorgeschreven in de gemeentewet, zijn departement niet heeft bereikt. De r ijksuitkeeri ng. Ingevolge de verhooging der rijksuit- keeringen aan gemeenten, zal Middelburg over 1921 f46222.44 meer ontvangen dan geraamd was en over 1922 f 77922.44 meer dan waarop bij het samenstellen der outwerpbegroo ting was gerekend. De opheffing van Garnizoenen. Door B. en W. is aan den voorzitter van den ministerraad een schrijven gericht, waarin zij er op wijzen, dat volgens een klaarblijkelijk door onbescheidenheid pu bliek geworden dagbladbericht ernstige plannen bestaan, om het garnizoen van Middelburg weg te nemen. Het behoeft h. i. geen betoog, dat zij de uitvoering van bedoeld voornemen buitengewoon zouden betreuren,. Om die reden doen zij hierbij een beroep op den minister, met verzoek, wel in den ministerraad de belangen van Middelburg als garnizoensplaats te willen voorstaan. Ter ondersteuning van dit ver zoek wenschen Zij onder de aandacht van den minister te brengen, dat de gemeente zich ten alle tijde groote opofferingen van financiëelen aard ten behoeve van hot garnizoen getroost heeft. Zoo kocht zij in 1899 o.a. 17 H.A. grond onder Souburg en stond dit gratis voor militair oefenterrein af. Ook deelen zij nog mede, dat zij Zich bij schrijven van 31 Mei tot den toenmaligen minister van oorlog wendden met verzoek te willen mede- deelen of de geruchten omtrent wegne ming van het Middelburgsche garnizoen op waarheid berustten, die minister d.d. 7 Juni antwoordde, dat voor de geruchten geen grond bestond. Na dat antwoord haddden B. en W. hoop, dat aan het al of niet blijven van het garnizoen in Mid delburg niet verder zou worden getornd. Het kermis-vraagstuk. Bij het voorstel inzake het kermisvraag- stuk was nog ingekomen een adres, on derteekend door ongeveer 750 personen, die aandringen op het behoud der aloude kermis. Eervol ontslag. Aan den heer A. Salomé werd eervol ontslag verleend als onderwijzer aan de school C. Tweede Kamer. De Kamer had gisteren een drukke dag, ze moest weer aan een avond-vergadering gelooven. 's Middags waren de grond wetsvoorstellen aan de orde en 's avonds de zoo vaak uitgestelde burgerlijke en militaire pensioenwetten. Over de eerste willen wij kort zijn. Met 67 tegen 18 stemmen (tegen de A. E., vrijz. dem. en revolutionairen) werd aangenomen een amendement-Troelstra op artikel 58, waardoor dit nu luidt: „De koning tracht geschillen met vreemde mogendheden op te lossen door rechtspraak en andere vreedzame mid delen. Hij verklaart geen oorlog dan na voorafgaande toestemming van de Staten- Generaal." Daarmee is dus in de Nederlandsche Grondwet uitgesproken: le. dat de mo derne Staat in de internationale verhou dingen niet afziet van machtsmiddelen, maar dat hij die eerst mag .aanwenden als alle rechtsmiddelen zijn uitgeput; 2e. dat het verklaren van oorlog geen han deling meer kan zijn van den koning, doch van de geheel© "VVtetgevende Macht. Dat alle Roomsch-Katholieken en Chris- telijk-Historischen voor stemden, zal te recht eenige verwondering wekken. Overigens is vrijwel de gansche mid dag besteed aan art. 59 en twee daarop ingediende amendementen. Dat artikel be paalt (in de lezing die de R,egeering voor stelt) dat .alle verdragen en over eenkomsten met vreemde mogend heden hetzij eerst van kracht worden na goedkeuring door de Staten-Generaal, het zij krachtens een voorafgaande wet door den Koning slechts pp grond van een wet kunnen geschieden. 1 Maar nu kwam de heer "Visser van IJ,zendoorn een amendement van den Vrij heidsbond verdedigen, waardoor wel alle verdragen aan den eisch van mede werking der 'Staten-Generaal zouden wor den onderworpen, maar waardoor „an dere overeenkomsten buiten dien eisch zouden blijven. Die zouden slechts be hoeven te worden medegedeeld aan de Staten-Generaal. Eigenaardig, voelde minister Ruijs wel wat voor dit standpunt en liet hij dus het voorstel der regeering schieten. Er werd nog over bedoeld amendement ge stemd, maar de stemmen staakten (38-38). Voor de avondvergadering was buiten gewoon veel belangstelling van de zijde van 't publiek. De tribune was boordevol. Ook aan sprekers ontbrak het nipt: niet* minder dan 16 heeren hebben het woord gevoerd, maar 'tmoet tot hun eer gezegd, ze hebben zich beperkt en eigenlijke Al- gemeene Beschouwingen werden niet ge houden. Over de financiëele gevolgen spra ken de heeren De Kanter en Braat. De eerste wees op het feit, dat wij op het oogenblik al 500 millioen gulden aan amb tenaarssalarissen en -pensioenen betalen. Kunnen wij daarmede blijven voortgaan? Hij meende van niet en drong daarom aan op inkrimping van 't personeel. Dhr. Braat zag van het woord af omdat de Kamer toch wel zou goedkeuren wat de regeering voorstelde, waardoor we finan- ciëel naar den kelder zullen gaan. Hij zou bovendien geen woorden genoeg kun nen vinden om' z'n afkeuring uit te spre ken. Verder brachten enkele sprekers de re geering hulde voor deze wetsontwerpen, terwijl weer anderen aanvulling op som mige ondergeschikte punten bepleitten. De heer Wijk betreurde het, dat de wet geen terugwerkende kracht had en dhr Duijmaer van Twist wees op de belangen van het reservepersoneel en der onderofficieren. Minister De Geer heeft de hulde en dank van verschillende leden in ontvangst genomen en neergelegd bij zijn ambtge- nooten, die langer aan het bewind zijn en meer aan deze wetsvoorstellen hebben gedaan. Hij heeft nadrukkelijk medege deeld geen verantwoordelijkheid voor verhooging der pensioenen boven het voorgestelde te kunnen dragen. De minis ter bleek een voorstander van inkrimping der formatie van het ambtenarenperso- neel, maar men moet hiermede voorzich tig zijn. De conferentie te Washington. Gisteren, kwamen de afgevaardigden te Washington weer bijeen. Balfour, de Eingelscne vertegenwoordiger, zieg- de de volledige, loyale medewerking van Engeland met het beginsel van het Amerikaansc'he voorstel toe. Op zijn woorden volgde een langdurig ap plaus. Hij stelde bovendien voor, de duikho'ottonnagle te verminderen en dein bouw van groote onderzeeërs te verbieden. Daarna kwam de Japannees Kato aan het woord, die de voorstellen van Hughes aanvaardde onder voorbe houd. Met bijzondere zorg zouden de voorstellen worden overwogen. Ten slotte kwamen Frankrijk en Ita lië verklaren, dat zij de Amerikaan- sche voorstellen in hun geheel aan vaardden. Toein kwam Hughes met een tweede verrassing, ditmaal in verband mét de problemen van het Verre Oosten. De politiek in het Verre Oosten dient mede te brengen, dat alle na ties gelijke rechten moeten hebben, zoodat er dus geen sprake mag zijn van geheime of bijzondere overeen komsten. Dientengevolge moet Japan zijn controle op Shantoeng en op de Mongoolse,be spoorwegen opgeven en dieint er een einde te kooien aan de occupatie aldaar, terwijl ook de be zettingstroepen uit Siberië dienen te Worden teruggenomen. T-enslotte deed Hughes het voorstel, dat om de eilan den in den Stillen Oceaan, waarover mandaten zijn uitgegeven, een wijde kring zal worden getrokken, waarbin nen de zee vrij zal zijn. Landru. Gelijk wij reeds eerder meldden isi üi Frankrijk het proces tegen den beruchten vrouwenmoordenaar Landru aan den gang. Welk ©en brutaal en onbeschaamd m'ensch "deze is, blijkt o.a. uit het Vol gende T Mevrouw Heon schijnt het eerste slacht offer van Landru geweest te zijn. Haar verdwijning werd in de zitting van Za terdag behandeld. Deze weduwe, 54 jaar, kwam ook dooi' een huwelijksadvertentie in kennis met Landru. Volgens zijn ver klaring was ook hier het ameublement van mevrouw Heon de grootste aantrek king en wenschte hij' alleen maar zaken met haar te doen. Nooit is zij ta Gam- bais geweest. In Landru's notitieboekje staat echter d.d. 8 Dec. aangeteekend de prijs van een spoorwegkaartje heen en weer naar Gam- bais en een enkele reis. Sinds dien datum heeft niemand iets van mevr. Heon meer gezien of iets van haar gemerkt. De president wijst hem op deze cöincidentie. Plechtig verklaart Landru, dat hij die in lichtingen noteerde, enkel om den prijs van het traject te kennen; dien dag heeft hij geen kaartje naar Gambais genomen. De hij hem gevonden kleeren enz. van de weduwe Héon, zouden hem door haaf ter bewaring zijn gegeven. Landru ver klaart, dat hij haar meubelen verkocht. Sindsdien heeft hij haar niet meer be zocht, omdat de zaken toen waren afge- daan. „Hebt gij haar nadien nog wel eens gezien?" vraagt de president. „Ja, een tijd daarna." „Waar?" En nu het woörd kan gesproken wor den, dat e enige aanwijzing kan geven, buigt Landru het hoofd en zegt: „Hierop antwoord ik niet." „Kom, Landru, zegt ons waar, dat kan een aanknoopingspunt zijh! Men zal dan gaan zoeken!"' Landru buigt echter nog dieper zijn' hoofd en zwijgt. De kroon vroeger en thans. Welk een reusachtiger! ommekeer er in de waarde van ©en Oostenrijkschen kroon is gekomen, blijkt treffend uit het vol gende lijstje 1914. 3 kroneneen parketplaals in de opera. 6 kronen: twee flesschen Bordeaux. 7 kronen: een fijn souper. 10 kronen: reis Ween enSalzburg. 16 kroneneen ïfl. Franscïïe Cham pagne. 86 kronen: twee paar schoenen. 40 kronen: een schrijftafel. 50 kronen84 liter bier. 70 kronen: een pak. 1000 kroneneen •eetkamer-ameuble ment. 3000 kronen: een kleine boerenhoeve. 28000 kronen: een huis. 1921. 3 kronen: toegang tot een openb. pri vaat 6 kroneneen cadetje. 7 kronenzand voor de kanarie. 10 kronen: één rit in den draaimolen. 16 kronen: een .glas frambozenlimo nade. 86 kroneneen paar veters. 40 kroneneen Kohinoor-piotlood. 50 kropeneen kwart liter wijn. 70 kronenhaarknippen en scheren. 1000 kroneneen das, 3000 kroneneen geit. 28000 kronen©en gevoerde regen mantel. Ksrte berichten. Betreffende de ontploffing, der 30.000 L. benzine te Wiesbaden wordt gemeld, dat na de ontploffing; een groote brand ontstond, waarbij ook de olie-voorraden in brand geraakten. Het fabrieksgebouw, 4 verdiepingen hoog, stortte in. Vijf of zes arbeiders werden onder de puinhoo- pen bedolven, terwijl door glassplinters ongeveer 100 arbeiders werden gewond. Ter conferentie te Washington wordt als voertaal het Engelsch gebruikt. Alleen Briand sprak in het Fransch. Geen verhooging accijns op gedistilleerd. Naar de Haagsche redacteur van de Msb. uit de bes'te bron verneemt, is het gerucht, dat zich in den laatsten tijd in sommige kringon heeft verspreid, als zou de regeering van plan zijn om den accijns op gedistilleerd met 50 procent te verh'oogen, van allen grond ontbloot. Sluiting Rij kskrankizlinni g e n ge sticht (en). In verhand met het bericht in de bla den, dateen of meer der rijkskrankzin- nigengestichten zullen worden gesloten, meldt men ons nader van welingelichte zijde de volgende bijzonderheden. Het nieuwe Rijkskrankzinnigengesticht te Woensel (gemeente Eindhoven) is nog lang niet vol en kan gemakkelijk al de rijfcspatiënten uit de beide andere rijfcs- igestichten (Grave en Medemblik) opnemen. In Medemblik worden reeds nu aan zienlijk aantal (naar verluidt een honderd tal) patiënten uit Noord-Holland ver pleegd. Door al de rijks-patiënten uit Me demblik en Grave naar Eindhoven over te brengen zou op de exploitatie-kosten der verpleging van rijks-patiënten zeer be langrijk kunnen worden bezuinigd. Het blijft onder de hand nog de vraag of de overplaatsing van het gehuwde personeel niet op groote moeilijkheden zal stuiten wanneer er te Eindhoven voor hen niet of althans niet tijdig gepoeg, voor de noo- dige woningruimte ,zal kunnen worden ge zorgd. Bij een mogelijke stijging van het aan tal rijks-patiënten binnen afzienbaren tijd zou ten slotte "tot bijbouw te Eindhoven moeten worden overgegaan en het zal dan nog de vraag zijn of de zuinigheid niet de wijsheid bedriegt. Herrie in den Amster damschen Raad. Gedurende de Amsterdamische Raads vergadering brak gisteren op de publieke tribune een hevig lawaai los. Een der aanwezigen begint te schreeuwen: De werkloozen hebben honger! Dit is voor een twintigtal bezoekers mede het sein met schreeuwen te beginnen. Terwijl de voorzitter hamerend de zit ting schorst, klinken allerlei uitroepen door de zaal. We hooren o.a.„Onze kinderen lijden gebrek. Wij eischen brood, vol loon of werk voor de werkloozen. Ook de dakloozen moeten geholpen. Dan breken ook de scheldwoorden los„Klets-oolle- sie" wordt er geschreeuwd. Verder klinkt de bedreiging: We komen met iedere zit ting terug Intusschen ontruimden de stadhuis boden en de op de tribune aanwezige rechercheurs de tribune. Allerlei. De Nationale Alg. Levensverzeke ring Mij. te 's-Gravenhage is failliet verklaard. De heer J. Douw is benoemd tot klerk bij de algemeen© Rekenkamer. Hij was tot nog toe „schrijver op jaarloon". Op de voordracht voor de benoe ming van een hoofdingenieur v. d. Pro vincialen Waterstaat in Z eland zijn door Ged. Staten geplaatst: de heeren 1. J. J. van Leeuwen, thans ingenieur v. d. Prov. Waterstaat, te Goes; 2. jhr. R. R. L. de Muralt, lid v. d. Tweede Kamer; 3. P. Wolffensperger, thans ingenieur v. d. Pro vincialen Waterstaat in Overijsel. Benoemd tot kommies 2e kl. L. de Bart te Beek en M. v. Liere te Putte. Verplaatst met 1 Dec. G. v. d. Leeden, kommies 2e kl. van Middelburg naar Bath, II. Hartig, kommies te water 2e kl. van Lobith naar Zierikzee. A. Krayen- brink kommies te water 2e kl. van Zie rikzee naar Lobith. V e r e e n i g i n g van gemeenten. Naar „Zei."' verneemt hebben Ged. Sta ten de heeren mr. P. Dielernan en J. A. van Rompu opgedragen te .onderzoeken welke gemeenten het meest in aanmer king komen om tot een groote gemeente te worden vereenigd. Voor dit onderzoek maken de heeren Dielernan en Rompu ee nrondreis door de Provincie. Als secretaris is hen toegevoegd de heer Magendans. Middelburg. Een nader onderzoek in het perceel in de Pijpstraat, dat verleden week uitbrandde heeft aangetoond, dat van het meel enz. van den heer Minder hout niets is beschadigd, dat van den voorraad hout van den heer van der Hoek slechts een deel is verbrand, doch dat de heer Drost bijna alles kwijt is, al leen een pers, die hij als sigarenmaker gebruikte, bleef gespaard. Voor de antirev. kiesverean. „Nederland en Oranje" trad Maandag avond op de heer J. F. Heemskerk, lid der 2de Kamer, om in te leiden: Financiën Binnenlandseh Bestuur Defensie, drie punten van het Ont- weïp ProgTam van Acitie van het Cen traal Comité. Spr. be'glnt mei op* te merken, dat in genoemd ontwerp niet wordt genoemd „Buitenlandschc Za ken". Hij constateert, dat het Centraal Comité daaraan verstandig deed, wijl de toestand van den Volkenbond nog zoo weinig is opgeklaard, dat een oor deel daarover uit te spreken schier nog niet mogelijk is. Waar punt a der Financiën aan geeft, dat achterwegen moei gelaten alle niet volstrekt onvermijdelijke uit gaven en de stri'kstie zuinigheid in net Staatsbeheer worde geëischL daar merkt ,Spr. op1, dat deze woorden al tijd als leiddraad dienen moeten bij hiet, beheer van finhnciën, maar dat deze eisch dit jaar een hijlzondere •beteekenis heeft, Van alle kanten werd reeds lan gen tijd aangedrongen op meerdere uitgaven. De regeering werd door de Kamers gedreven in de richting van hoogere salarissen der ambtenaren, hooger loon en enz. Spr. Weent dat de Regeerrng bezwaarlijk' een middel vin den z:al door verlaging der trao'emen- ten te bezuinigen; ook verwacht Spr. heel weinig van aan te wenden p<> gingen tot verlichting van belasting druk. Hij onderwerpt aan kritiek de weeldebelasting, die of zoo goed als niets in de schatkist brengt, of som mige menschen veel te zwaar treft, de sterk doorgevoerde progressie van de belasting der hooge inkomens, de successiebelasting, waardoor zoo vaak het gezin zWaar wordt getroffen. Spr. acht het voor den Staalt van zieer groot belang, da,t de particuliere vermogens blijven. Een successiebelasting van b.v. 6 pet. was aan te hevelen. Nieuwe belasting zal gezocht moe ten worden in de grondbelasting en in de' invoerrechten en accijnzen, wel ke laatste vooral door een groot deel van ons volk worden geschuwd. Spr. twijfelt er aan, of voor invoerrechten op koffie en thee ©en meerderheid zon gevonden worden. Komend tot „Binnenlandseh Be stuur", gaat Spr. volkomen ac,coord met punt a, dat voorschrijfi wette lijke voorziening ter bevordering van de Zondagsrust, om. door algemeene regeling van de winkelsluiting. Voor afschaffing van de vaccine vindt hij geen reden. Zoo ook lijkt hem afschaf fing van de stemplicht hier onjuist opgenomen. Zeer gewenscht voor het practisch leven acht hij de Wijziging van art. 54 der Gemeentewet, wat de benoeming van leden der in dat art genoemde commissies aangaat. Wat de defensie betreft, mieent Spr., dat de internationale verhouding eischt, dat het leger verdrievoudigd wordt. Hij teekent de' behoefte van Nederland aan een uitnemende bewa pening. Tn evenredigheid tot zijn ge talsterkte moei da:t leger sterk bewa pend zijn. Ten slotte moeiten we ons neerleggen en tevreden stellen mét het maximum, dat tei verkrijgen is. Het mag niet verzwakt, hetgeen een reden kon zijn om een vreemde mogendheid te lókken. Ten slotte weidt Spr. uit over de wettelijke' regeling voor hen, die achtbare consciëntiebezwaren heb ben tegen de vervulling van den dienstplicht. Spr. juicht hei te wach ten ontwerp toe, zoo maar de vaste overtuiging verkregen wordt, -dat de gemoedsbezwaren van hen, die- deze uiten, princiipiëel achtbaar zijn. Ten slotte volgde op deze inleiding nog eenige discussie, waarbij door den spreker verschillende z'aken nog wer den verduidelijkt. Goes. Hedenmorgen vergaderde in de Prins van Oranje de afd. Zeeland der A. H. V., onder leiding van den voor zitter, den heer C. Blom te Haamstede.. Aanwezig waren zes leden. Onder de ingekomen stukken was o.a. ©en waar schuwing van het H. B. der A. H. V. betreffende den aankoop van Thomas- meel. Het jaarverslag, uitgebracht door den secretaris, den heer D. v. d. Dries, te 's-Heerenhoek, werd goedgekeurd. Eveneens de rekening over 1919 en 1920. De eerste wees aan: ontv. f214.74, uitg. f 107.65, batig saldo f 107.09, dc tweede resp. f 192.59, f91.10, f 101.49. De voor stellen voor de Alg. Verg. in Utrecht te houden, werden behandeld. Tot afgevaar digden daarheen werden benoemd dhrn. D. v. d. Dries en IC- v. d. Slikke (te Wol- f aarts dijk) en tot secundi dbm. P. S. v. Donge te Dreischor en P. de Putter te 's-Heer Arendskerke. Tot bestuurslid werd herkozen dhr. v. d. Dries. Daarna sluiting. Kloetinge. Gistermiddag, omstreeks oen uur, had op den Kloetingschen' straatweg een ongeluk plaats, dat betrekkelijk goed afliep. Het zoontje van den heer Tan Liere alhier, die van het rijwielpad naar een voorbijrijdenden wagen liep, werd door een aansnorrende motorfiets gegre pen en tegen den weg aangeslagen. Met gekneusd - hoofd en been werd hij opge nomen en naar huis gebracht. De in middels ontboden geneesheer Dir Wouda verleende geneeskundige hulp. Kapeile. Gisterenavond, daartoe van wege de Ch'r. Jongel. Ver. „Obadja" uit- genoodigd, trad in het lokaal Obadja op Ds. van Maanen van Waarde. Z.Eerw. bad tot onderwerp: „"Christus de Over winnaar". Spr. wees op hét begeerlijke om te ovenvinnen en met Christus over winnaar te zijn, op het, bezielende om dat ideaal hoog te houten, tenvij'. het bloed met kracht door de aderen vloeit, te leven in de zekere wetenschap, we zullen overwinnen. Spr. wees op het rumoer der wolken rondom. De afwijkin gen, de •wonrfeplekken in het kckelijke leven en spoorde aan tot de belijdenis: „één ding weet ik, Christus is mij te sterk geworden, ik ben overwonnen". Z.Eerw. eindigde met te wijzen op het. grafschrift van Prof. van Oosterzee: „Vic tims Vincam": doordat ik overwonnen ben, wordt ik overwinnaar. Jammer, dat de ppkomst zoo gering was. 's Heerenhoek. De R. K. Kiesvereeni- ging alhier, stelde voor Zeeland eandidaat voor de Tweede Kamer: de heeren P. F. Fruijtier (aftr.), Hontenisse; Th. C. Luijckx, 's-Heerenhoek; J. van Rompu, Tern enz,en; F. van Waesberghe, Hulst. Serooskerke (W.) Zondagavond was voot de Geref. J. V. „Pred. 12la'! een onvergetelijke avond. Ds. W. Faber, Geref. pred. alhier, hield een lezing over: „Fa talisme en Godsgeloof". In het eerste deel wees hij' in 't bijzonder op het groo te gevaar' van dezen tijd, vooral voor de jongelingen ntr zoo vele fatalisten in boek en geschrift hun verderfelijken in vloed Of' ;hen trachten uit te oefenen. Daarna behandelde hij zijn twee le deel over het Godsgeloof en deed daarin voor al uitkomen de groote noodzakelijkheid en heerlijkheid om vast te staan in dit ge loof, te midden van de gevaren, d e van 'alle zijden dreigen. Onder ademlooze stil le werd deze boeiende rede, we'ke zoo vol bezieling werd uil gesproken doo r een groote schare belangstellenden aange hoord. Na het. zingen van Psalm 361 verliet ieder dankbaar en voldaan het kerkgebouw. Terneuzen. Dinsdagavond hal hier een vergadering plaats van de Anti Revolutio naire Kiesvereeniging „Nederland en Oranje". Van de bespreking van het Concept-Program van Actie noemen we, dat. de heer ,GaOe zijn verwondering er over uitsprak, dat daarin niet ever de burgenvachten gesproken werd, terwijl het den hee'r Hommes verwonderde, dat niet speciaal over de verdediging van Jndië gesproken werd, waar zulks in het Program van 1918 toch wol het geval was. Besloten werd over beide punten een vraag, te richten tot het Centraal- Comité. Overigens kon de vergadering zich goed met het Program vereenigen. Wat de candidaatstelling betreft, werd de wenschelijkheid uitgesproken, dat elk dis trict een eigen eandidaat zal hebben, op dat zoodoende hét districtsleven beter tot zijn recht' zal komen. De moti Sneek werd verworpen piet 11 tegen 9 stem men, die van De Bilt aangenomen met 17 tegen 3 stemmen. Verder noemen we nog, dat be lo'en werd een volgende keer eens een vergadering te Driewegen te houden. Haek. In de Dinsdagmorgen gehouden vergadering van den 'gemeenteraad was afwezig de heer Van Doeselaar, voorts 2 vacatures, waarvan één onvervulbaar. Van de ingekomen stukken noemen we- een schrijven van den heer A. J. Guiran, dat hij wegens vertrek naar Zuidzande ontslag nam als lid van den raad. Ver der was bericht ingekomen van de ver schillende heeren. in de vorige vergade ring benoemd tot leden van de commissie van toezicht op het correspondentschap der arbeidsbemiddeling, dat zij hun be noeming onder dankbetuiging aanvaard den. Ook was nog ingekomen een schrij ven van Ged. Staten om de verordening op het vervolgonderwijs eenigszins te wij zigen, waaraan voldaan werd. Hierna had opnieuw vaststelling p'aats-van de verorde ning, bepalende welke strafverordeningen nog van kracht zijn. Zulks was noodig omdat het Dag. Bestuur bij de vorige vaststelling een paar verordeningen v r- geten had. Besloten werd tot op ;ef ing van do telefonische doorverbinding rpet den veearts Bogaert te Axel, omdat er thans in Terneuzen een veearts woonach: tig is. Volgend punt was: Bespreking huis- slachting. De heer Koster zou, omdat de raad niet voltallig was, dit punt w lleD aanhouden tot een volgende vergad ring. De voorz. zag daar zoo- de noodzakelijk heid niet van in. Spr. gelooft toch, da,t de raad er homogeen voor zal zijn om ontheffing te vragen van de keuring van het kleine levend slachtvee Die heer A. Meertens en ook de heer Koster zouden echter nog veel verder willen gaan en hoopten, dat er van de heele vleeschkeu- ringswet maar niets kwam. Beide heeren wilden eerst eens afwachten, wat an dere gemeenten doen, en waren daarom er voor om de zaak nog maar eens aan te houden. De voorz. vond, dat het dan.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1921 | | pagina 2