E rto 26 Maandag 31 October 1921 36e Jaargang f: J B O O N fn en UL fff m fits tj 11' iii Reclames. Staten-Generaal. GOES Tel.55 IUIS Ir's er te (tode-Pekela. EDE. fle id f tmeisje John Ward en zijne Vronw. 21.) r een doos )BALSEM |voor Brand- Winter- oer doos. snij- (y In X&'k de handen pfdzeer Itslag. van aetten en kinderen, tnd-, snij wonden, |envoeten, [pen, ruwe [dverschil- barsten, beenen, Idende in- i aambeien |met 75 cent Se verkoo- prtelboer's RVeder ver- Ven zich te |e Kouink- Fabriek Stheeman I tot f y 1AGD, hofstede, 1 ia Zeeland, op lelegen. Bedrijf |els pacht komt Up gebruik I oogst 1922. I onder No. 2„ te Goes. OP ES, ïorn. A. MOL.. in ruil: 14 Mangelrasp 4 Kortmolens kracht, een zeer juffrouw, een Ischillende soor- ld, Serooskerke. OP: raars, lij J. LAMPERT loes gevraagd enstbode, het huishouden )gaaf van loon iureau van dit CRUCQ, Bakier IULST, Hout- vraagt meisje. gezin te Sche« f G G., Loon- fr. no. 597 aan ïkh. Rotterdam- stbode, Onderwijzer, Kloetinge A 48-, Uitgave van de Naaml. Venn. LUCTOR ET EMERGO, gevestigd te Goes. Hoofdbureau te Goes: LANGE VORSTSTRA AT 70, (Telefoon No. 11). Bureau te Middelburg: FIRMA F. P. DHUIJ L. BURG. Drukkers Oosterbaan Le Cointre, Goes. VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG. Abonnementsprijs: Prijs per "3 maanden fr. p. post f3. Losse nummersf0.06 Prijs der Advertentiën: 14 regels f 1.20, elke regel meer 30 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Bewijsnummers 5 cent. Aan de Chr. Besturen bonden in Nederland. Do propaganda voor ontZ© Christelijke Vakbeweging zal in. de komende maanden met kracht, moeten worden aangevat. Ook onze Christelijke Vakbeweging is in den laaitsten tijd in ledental achteruitge- loopen. Dien achterstand Zullen we zoo spoedig mogelijk weer moeten inhalen en hef geleden verlies zal in winst moeten worden omgezet. Wij moeten zoo spoedig mogelijk ons ledental opvoeren, tof wjj de honderdduizend vol hebben. Het is vol strekt geen onbereikbaar ideaal: Honderd duizend Christelijke arbeiders in onze Christelijke Vakbeweging. Onze tegenstanders, speciaal het socia listische N.V.V., willen in de maanden October en November een aanval wagen ook op onze leden, om die in hun gelede ren over te brengen. Voor dien aanval behoeven wij niet be ducht te Eijn. Er zullen maar weinigen •rijn ouder on'za leden, die zich ondanks het socialistisch-revolutionnaiir karakter van het op *èt klassenstrijd standpunt staande N. V. V. laten verschalken. Toch zal het goed zijn, onzie loden te waarschuwen, met hen over het verschil ïusschen onze Christelijke en de Moderne Vakbeweging te spreken en voor hen nog eens karakter, doel en beginselen" onzer beweging, in tegenstelling met de socia listische, syndicalistische en „neutrale" Vakbeweging uiteen te Kotten. Dat hebben we ook noodig, om onder -onze leden meer bezieling, meeir geestdrift, meer liefde, enthousiasme te brengen en aa® te wakkeren. Want niet slechts nega tief hebben we onze leden te waarschuwen voor de niet op den bodem de*" Christelijke beginselen staande Vakbeweging, wij heb ben ook positief te arbeiden voor de uit breiding onZer beweging. Wij hebben toch ■een dterke Christelijke Vakbeweging meer Ban ooit in deze dagen noodig. Wij wekken U daarom pp, in den ko monden winter de propaganda krachtig ter hand te nemen. Die (propaganda Zlal intensief moeten •worden gevoerd, maar vooral systematisch moeten worden opgezet. Wjj Zouden het volgende onder uwe aandacht willen brengen: 1. Het houden van openbare, vergaderingen met debat. Met bet houden van dergelijke vergade ringen zal men spaarzameljjk moeten zijn. De resultaten van dergelijke vergaderingen Zijn in de meeste gevallen niet in over eenstemming met de moeite en kosten ervan, ook al, omdat wij op "deze verga deringen niet hen bereiken, die we juist moeten hebben. Toch kan het noodig zijn; eens in een «dergelijke vergadering onze beginselen te verdedigen, waarbij onze tegenstanders ge legenheid hebben, ons te bestrijden en hun beginselen tegenover de onze te stellen. Mocht een dergelijke vergadering door U noodig worden geacht, dan verzoeken wij U, met .ons te correspondeeren over .bet aanwijzen van een spreker. 2. Het houden van cursusver gaderingen voor onKe leden en geestverwanten. In het bijzonder dringen wij' aan op het houden van dergelijke vergaderingen. In verband met hetgeen wij boven reeds schreven, behoeven wij hierover weinig te zeggen. Wij moeten met onze leden be spreken onze beginselen, hot karakter en het doel onzer beweging. Wij moeten onze leden, vooral de dui- FEUILLETON. Naar het Engelsch van MARGARETHA DELAND. De houthakker lag in den diepen slaaft' waarmede hij 'n roes eindigde. Hij had zijn jas tot een kussen opgerold en den eenen arm over zijn purperrood opgezet gezicht geslagen. Alleen de snorkende open mond kwam te zien. Zijn gespierde handen hin gen slap, en de geheele machteloos daar- neder liggende gestalte leverde een jam merlijk schouwspel op van dien toestand van bewusteloosheid, die den mensch tof beneden, het dier verlaagt. Het „noodlot" was Tom Davis te sterk geweest. Zijn geboorte en de omstandigheden van zgn nutteloos leven hadden hem tot die laagte gebracht, om al dieper en dieper Maar de predikant nam het „noodlot niet in aanmerking toen hij zich omwendde en naar den dronken man zag. Een strenge uitdrukking verving den glimlach op zijn gelaat, waarmede hij even te voren Molly had toegesproken. „Dat is nu de derde maal, zeide hij, „idat zoo iets gebeurt, nadat Tam' bij 'mij gekomen is en mij gezlegd heeft dat hij zijn best zou doen om matig te zijn." zienden, die de laatste- jaren bij ons ge komen Zijn, scholen. Wij moeten hun de overtuiging bijbren gen, of -hen in de overtuiging versterken, dat het niet in de eerste plaats gaat om materieel 'gewin, om stoffelijk voordeel, maar dat het dienen van het recht Gods op den voorgrond moet staan in onzen socialen strijd. In dat licht moeten de vragen van onzen tijd met onze loden beproken worden. Op deze wijze moet moer bezieling, meer geestdrift gewekt. Do cursusvergaderingen orga-iise'ue men zooveel mogelijk met krachten uit eigen kring. Een vier- a vijftal van der gelijke vergaderingen dezien winter lijkt ons voldoend. Beschikt men in "het ge heel niet over krachten, die in Staat zijn» inleidingen voor dergelijke Vergaderingen te geven, dan wende men zich daarvoor tot ons. 3. De huisbezoek-propaganda,. Het is noodzakelijk, dat deze aangevat wordt. Door hef C. N. V. wordt voor de propa ganda onder de on- en verkeerd georga- niseerden een manifest ter verspreiding disponibel gesteld. Wanneer echter dart manifest kionder meer verspreid wordt, dan zlijn dalar heol Weinig resultaten van te wachten. Daarom moet dit wprk anders aangepakt. Hier moet vooral systematisch opge treden. Uw Besturenbond moet uw woon plaats in wijken indeel engetracht moet, voor ©Ik© wijk Zooveel mogelijk de namen en adressen te verkrijgen van ongeor ganiseerde en van verkeerd georganiseer de Christelijke arbeiders. Hierbij moeten de leden een handje helpen, door den amen van de on- en verkeerd georganiseerd-en, waarmede zij werken, aan het Bestuur van den Besturenbond q/> te geven. Hoeft men deZe adressen, dan moet er een flink aantal leden en bestuursleden, Öer afdeelingen beschikbaar zijn voor de huisbezoek propaganda. Deze moeten het manifest aan de ongeorganiseerden in de wijk, die zij fe bewerken krijgen, bezor gen en daarop na enkele dagen ontwoordi komen halen. Dan moet met de ongeor ganiseerden over do noodzakelijkheid van Christelijke vakorganisaties worden go- sproken ©n den verkeerd georganiseerden moet hun dwaling onder 't oog worden' gebracht. Of bij deze propaganda een „centkalc propaganda commissie" moet optreden, zoodat, om een voorbeeld te noemen, een bouwarbeider met een kleermaker op stap jgaait, dan wel, of men elke afdeeling de on- en verkeerd georganiseerd® in het eigen vak ter bewerking opdraagt, laten wij ter beslissing aan U over. In de eene plaaits Zal men de voorkeur geven aan een centrale propaganda commissie, vooral als !men over niet Zoo heel veel krachten be«- schikt, terwijl men in andere plaatsen mis schien er de voorkeur aan geeft, ongeor- .ganiseerden door eigen, vaikgenooten te laten bewerken. Hoofldzhak is, dat hert werk gebeurt. Uw besturenbond moet daar bij leidend optreden. Vooral ook mogen bij deze propaganda niet vergeten worden, zij, die reeds lid van onze Vakbeweging zijn geweest, maar die ons den laatsten tijd hebben verlaten. Dat is een groot aantal. Het ledenverloop is bij verschillende van onze vakbonden zelfs zeer groot. De namen en adressen dezer personen zijn, dunkt ons, gemakkelijk te verkrijgen. In de meeste gevallen .zullen de afdeelin gen zelf dezp wel kunnen verschaffen. Mocht dat niet het geval zijn, dau advi see ren wij u, u te dezer zake tot de respectievelijke Hoofdbesturen te wenden, om deze namen en adressen te verkrijgen. Allen, die in 1920 en 1921 onze beweging hebben verlaten, moeten bezocht worden en ernstig moet met hen daarover gespro ken worden. 4. Contact met. de Kerk Het kan gewenscht zijn, dat de be sturen onzer Besturen-bonden zich wen den tot de Kerkeraden in hun plaats, om- deze te wijzen op de groote befeekfenis on zer Christelijke Vakbeweging. Daarbij kan dan medegedeeld worden dat de propa ganda thans krachtig wordt ingezet. Aan de Kerkeraden kan verzocht, te willen bevorderen, dat ons werk in den dienst des Woords en der gebeden gedacht wordt en dat door de ambtsdragers der kerken bij het huisbezoek ook gewezen wordt op de roeping van de Christëueu op sociaal gebied. 5. De Christelijke Persx Ten slotte wijzen wij u op onze plaatse lijke Christelijke pers. Ook deze moeten wij benutten voor onze propaganda. De bestu ren onzer Besturenbonden gelieven zich met de redacties der plaatselijke Christe lijke bladen in verbinding te stellen over de beste wijze, waarop deze in de ko mende maanden onze beweging kunnen steunen. Vrienden, allen aan den arbeid! Wij kunnen niemand missen! Op, voor onze Christelijke Vakbewe ging! Het Dag. (Bestuur vin het C -N. V. K. Kruithof, Voorzitter. H. A me link, Secretaris. „Dat weet ik,' 'antwoordde de vrouw, de jas, dia zij verstelde, omkeerende en de lamp een weinig naar zich toe schui vende om meer licht te hebben; „en 'tis ontzettend hard voor mij; daar gaat al ons geld mee heen. Ik kan geen schoenen voor de kinderen bekostigen, laat staan fatsoenlijke kleeren aan mijn lijf om Zon dags naar de kerk te gaan. 't Is hard voor mij; mijnheer Ward, dat kan ik u zeggen." „Maar voor hem is het nog harder," hernam John. „Denk aan zijne onster felijke ziel. O, vrouw Davis, wijst gij hem wel op de toekomst, die hij zich be reidt?" „Ja," antwoordde zij, ik zeg hem tel kens dat hij naar de hel zal gaan; maar het helpt niet. Tom is anders wel bang voor de he>l, dat is het eenige wat hem looit op den rechten weg heeft kunnen hou den. Na een van uw preeken heb ik helm den drank hooren aifZweren. Dat is nu twee maanden geleden. In al diep tijd ben ik niet in de kerk geweest vóór verleden Zondag; en ik hoopte weer zoo iets van de hel té hooren, mijnheer Ward, om het Tom te kunnen vertellen, maar toen hebt gij er niet over gepreekt. Niet dat de preek daarom niet goed was," lief zij er op volgen, blijkbaar om' beteefdj te willen zijn. John kleurde. „Ik ik weet dat ik het niet gedaan heb, maar de liefde Gods Hervormingsdag. De 31ste October, door da. Costa zoo schoon bezongen in zijn „Vijf en twintig jaren" en tot voor een drie kwart eeuw geleden in de kerken trouw van den kan sel herdacht, blijft altijd een belangrijke datum iu de wereldhistorie. Die Kerkher vorming, op den 3Ien October 1517 te Wittenberg begonnen wij veronderstel len de bijzonderheden er van, vooral na 'tjaar 1917, onder ons bekend! is de kleine vonk geweest, die den gezegenden wereldbrand heeft aangestoken. De herinnering aan di^n door da Costa bezongen „stond" kon wel een feestelijk karakter hebben voor een iegelijk, die evangelische waarheid op prijs stelt, en den schadelijken invloed op de zielen be treurt welke van de Roomsclie Kerk uit gaat. Doch deze „feestvreugde" lieeft reeds sedert lang een bitteren bijsmaak gekre gen, door den grooten afval die in alle lan den der wereld zich in de uit Rome uitgeweken kerk openbaart. Welk een ongeloof, welk een verwarring, welk een revolutie-verheerlijking, vrucht o.a. van de leervrijheidin de kerk der Hervorming'. En dan, wie beeft niet terug op de klanken die men verneemt van de zijde der honderdduizenden, welke met die kerk en met allen godsdienst gebro ken hebben. Want meer nog dan de macht van Rome is de invloed van die Protestanten te vreezen, welke openlijk 't Gezag Gods en de Waardigheid van Gods Woord aan randen en de menschen, inzonderheid de rijpere jeugd, afvallig maken van der ouderen geloof. En 'tis zeer te bejammeren, dat op de zen heuglijken Protestantendag moet wor- taloet ons t© meer dringen, vrouw Davis, dan de vrees voor de hel." Vrouw Davis zuchtte. De geestelijke.toe stand van Tom, die een oogenblikkelijke belangstelling had gewekt, was vergeten door de gedachte aan haar eigen verdriet. „Nu 'tis ontzettend hard voor mij," her haalde zij, met een 'lichte trilling van hare onderlip. John beschouwde haar met een uitdruk king van diep medelijden. „Ja," zeide hij, „hard voor u, om de eeuwige rampzalig heid, waarin uw man zich kan storten. Niets is verschrikkelijker dan zoo iets te moeten denken van iemand, dien wij lief hebben. Laten wij trachten hem 'te red den; Ibdd Itiert allen tijde, bid Zonder op houden voor zijn ofi sterfelijke ziel, dat hy den dag der behoudenis niet late voorbij gaan en berouw heeft als het te laat is om genade te vinden bij God. O, hoe verschrikkelijk is het, te weten dat de dag der genade voor altijd voorbij is 1 Heeft niet de Heere gezegd: „Want mijn Geest zal niet altijd strijden met den mensch."?" Hij trad naar den dronken man toe, knielde naast hem neder en nam een van zijn machtelooze handen in de zijne. Vrouw Davis legde haar naaiwerk neder en sloeg hem gade. Misschien bad de predikant terwijl hij daar geknield lag, hoewel zij hem niet kon hooren; maar toen hij overeind rees den bekend: wij' zijn uit Rome ditgegaan, omdat wij Protestanten zijn, maar met u, die u zeiven Protestanten noemt hebben wij geen gemeenschap. Erger nog, meer dan Rome zijt gij te vreezen. Met Rome hebben wij nog veel dat ons in den strijd tegen u verbindt. Uw ongeloof is oneindig erger dan Rome's bijgeloof. Het voert ons arme volk en de gansche wereld, voor zoover zij van God zich heeft afgekeerd, rechtstreeks ten verderve. Protestanten! Schoone naam. Hij is de uitdrukking van geloofsmoed; doch gij, met uw eenzijdige vrijheidsleus, hebt hem tot een caricatuur gemaakt. Brekende met 't een, hebt ge geweigerd 't andere te aan vaarden; hétgeen is tegen de Goddelijk» wet, want de Heere onze God breekt nooit af, zonder tevens iets beters in de plaats op te richten. En zoo hebt gij van de Hervorming, die de meest onbepaalde onderwerping aan het Woord is, een prikkel tot de valsche vrijheid gemaakt, die de meest volstrekte losbandigheid iss en in den tweeden Psalm zoo tragisch juist getee- kend wordt. Dat is de klacht, dat is de aanklacht, die ons voegt op eiken 31en -October, ook heden. Toch hebbe deze klacht, deze aan klacht niet den boventoon. Den boventoon hebbe de zelfaanklacht, dat wij die in waarheid Protestanten zijn, door zoo weinig als ware Protestanten uit te komen, mede aan dien grooten afval der valsche Protestanten naar de Revo lutie schuldig staan, j Wij die de zonen der Reformatie zijn, j hebben door onze persoonlijke en maat- schappelijke zonden, door onze zwakke j protesten tegen de zonde, tegen de aan- j vaarding van 's Heeren eere op elk gebied, tegen de revolutie in eigen kring en naasto omgeving, tegen de valsche vrijheid, die de vrijheid des Evangelies miskent, tot de verwording van Kerk en Staat en Maat schappij medegewerkt. Moge daarom op dezen heugelijkén feest* dag, waarop God den Heere de dank toe komt voor hetgeen Hij op 31 October 1517 heeft gewrocht, de taal der veroot moediging .zich mengen in den feesttoon „o God, wees mij zondaar genadig". Tweede Kumer. Van de vrij onbeteekenende discussies van Vrijdag zullen wij slechts weinig zeg gen, vooral, omdat bij de replieken door de sprekers vaak hetzelfde wordt betoogd, als in eerste Instantie is ten beste gegeven. In hoofdzaak werd de middag besteed aan een politiek hanengevecht tus- schen Troelstra en v. Ravesteijn en hoewel zoo iets op zichzelf niet onaardig is, is het toch feitelijk jammer van den natio- nalen tijd, die er mee wordt verknoeid. Uit de wir-war-rede van eerstgenoemd© teekenen wij op, dat hij in de grondwet gaarne geregeld zon zien de medezeggen schap der arbeiders en de gelijkstelling in elk opzicht van man en vrouw. Verder> dat hij den heer Kolkman uitnoodigde te komen met een initiatief-voorstel, om het processie-verbod uit de Grondwet weg te nemen. Och, och, wat wil de S. D. A. P. toch gaarne met de Roomschen een vrijage beginnen! s Eindelijk, dat de sociaal-democraten de en haar goeden avond zeide, kon zij zien, dat zijne oogen een bekommering teeken den, die zlij niet! begreep, een med|eflij% den, dat boven hare bevatting was. Molly kwam naast haar beschermer staan, terwijl hij een oogenblik in de deur vertoefde, nam zijn hand in de hare en streelde die zacht. „Ik boud veel van u, dóminé," zeide zij, „omdat gij zoo goed zijt." Johns gelaat klaarde plotseling op; de liefde van kinderen was ©en groote vreug de voor hem, en de aanraking van die kleine bandjes gaf hem den onbeschrij- felijken troost der hoop. God, die de kindsheid met 'lieftalligheid bedeeld heeft, zou barmhartig jegens Zijn eigene kinde ren zijn. Hij zou hem tijd geven, Hij zou den dag der genade niet terughouden; voorzeker zou de ziel van Tom Davis nog behouden wotden. Onder die gedachte school de hoop dat ook voor Helena de dag der genade verlengd mocht worden, maar dit wilde hij zichzelven niet beken- nen; hij wist niet dat hij een oogenblik vreesde of zij de waarheid wel spoe dig (Kou aannemen. Hij meende, dat hij 1 op haar kon vertrouwen, maar nog meer vertrouwde hij op d© dringende kracht, van de waarheid zelve. Hij zag naar Molly en legde zijn hand zacht op haar blond hoofdje. „Wees een braaf meisje, mijn lieve Molly," zeide hij, en Waterzucht en de Nieren. Waterzucht is ophooping van water in het lichaam, doordat de nieren niet in staat waren om het af te voeren. Het is niet een ziekte op zich zelf, maar een verschijnsel van een organische ziek te. Of gebrekkige nieren, of een hartkwaal kunnen de oorzaak zijn, doch daar nier kwalen zoo vaak het hart aantasten, zijn gewoonlijk de nieren schuldig. 's Morgens optredende verschijnselen van waterzucht (pafferigihcid onder de oogen en in het gezicht.) wijzen op een nieralandoening1. Zwellingen van de voe ten en handen na inspanning, vooral 's avonds, kunnen aantoonen, dat het hart is aangedaan. Dikwijls treedt waterzucht door -nier- zwakte tijdens zwangerschap op. Dit wordt verklaard door het feit, dat de nieren dan meer bloed te filtxeeren hebben. Deze overspanning kan de nieren verzwakken. Andere indirekte oorzaken van water zucht zijn bloedarmoede, overwerking en .zorgen. In verwaarloosde gevallen kun nen de beenen en het lichaam enorm opzwellen, en de buik, de borst en de hersenen worden aangedaan. Ileete luchtbaden zijn nuttig;, doordat zij de huidporiën openen en reinigen, en geregelde stoelgang is noodzakelijk. Deze beide voorzorgen verlichten het werk van de nieren. Maar gebruik oma deze organen te helpen en te versterken Fos ter's Rugpijn Njeren Pillen. Duizenden zijn blijvend gebeterd door dit speciale niergeneesmiddel. Te Goes verkrijgbaar bij de Paaüw Co. en te Middelburg: bij fa. C. Schulte Co. A f 1.75 per doos. (40) opening der Kamers niet bijwonen, om dat ja, omdater na afloop al tijd geroepen wordt: „leve de Koningin" en „hoera voor den Prins". Zie, als deze demonstratie nu eens achterwege bleet dan zulten de sociaal-democraten op Dins dag drie in September voortaan present zijn. We weten het nu! Dhr. v. d. Laar (Chr. Soc.) kwam nog eens op de Oranje-liefde der Roomschen terug. Hij schijnt er een eer iu te stellen, deze menschen zooveel mogelijk te prik kelen. Hij noemde althans verschillende uitingen in Katholieke organen en school boeken, speciaal over Prins Willem I. Er kend moet echter, dat hij zijn citaten goed gekozen had. Het is te betreuren, dat in een deel der R. K. pers en: schoolboeken zóó over den Vader des j Vaderlands geschreven wordt. De rede van v. Ravesteijn was eenvou- dig ongenietbaar. Blijkbaar was hij nie* voldoende geprepareerd iets, wat hem al eens meer overkomen is en wilde hij daarom Dinsdag liever aan 't woord komen. Maar dat ging niet. De Msb. heeft voor de aardigheid geteld hoe vaak hij de uitdrukking „Mijnheer de Voorzitter" be zigde en kwam tot het respectabele ge tal: 362. Dit eerbewijs voorkwam echter niet, dat hij het tegen het einde zijner rede nog aan den stok kreeg met den; voorzitter. De algemeene beschouwingen die uitermate taai geweest zijn werden gelukkig gesloten. De minister bewaarde maar hetgeen hij te zeggen had tot de arti- j kelen. Vermelden wij nog, dat dhr- J. G. Suring als Kamerlid is toegelaten, met een stille zegenspreking over het on- 1 gelukkig gezin, verwijderde hij zich. Maar wat vrouw Davis gezegd had van haar naar de kerk gaan om een preek over ido hel De hooren, en hare merkbare te leurstelling bleef hem bij. Langzaam liep hij naar de pastorie, met gebogen hoofd, zijn handen 'op Zij!n rug gevouwen en ©en bezorgde uitdrukking op zijn gelaat. „Ik zal elke gelegenheid waarnemen om over zeker te wachten straf te spreken, als. ik mijn gemeente bezoek", zeide hij bij zichzelven, „maar niet van den kansel, dat .Helena! het hoort nog niet. ïnl haar gemoedsgesteldheid, nu Zij er het ontzettend gewicht nog niet van inziet, zou heit geen goed doen. Ik zal 'beproeven (haar gaandeweg aan te toonen wat zij Knoet gelooven, en baar gedachten o> de waarheid richten. Dat is voor het tegen woordige genoeg, dat isl het verstandigste," En toen kwam het weer in zijn hairt op, hoe gelukkig izij: samen waren. Hij bleef ben oogenblik stilstaan. Zag naar de ster ren op, en zeide, met diep ontzag in zijn stem: „Mijn God, wat Zijt Gij goed, wart ben ik gelukkig!!" Hoe is 't mogelijk, dat hij 'zichzelf zoo kon wijsmaken op den rechten weg te Zijn, nadalt hij' een ander juk had aangetrokken met een ongeloa- vige! i (Wordt Vervolg].) j. »hü i' ;i-j iff:

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1921 | | pagina 1