m 'III if Binnenland. Staten-Generaal. Uit ie Provincie. Predikbemrten. Onderwijs. Gemengl Nieuws. r Uit den Goeschen Raad. Duitschland nog een smal sïuk grondge bied aan de Oder ontnomen. Deze ri vier wordt op deze wijze de grensrivier van de Tsjecho-Slowakische grens tot Ra- tibor tusschen Polen en Duitschland. Lloyd George en de werkloosheid. In een rede, die wel anderhalf uur duurde, heeft Lloyd George in het Lagerhuis een overzicht gegeven^ van de'n 'mdustriëélen toestand in Enge land ten van de plannen der regeering tot bestrijding der. werkloosheid. In totaal zijn er 1.750.000 werkloozen ten te vréezen is, dat dit getal binnen afzienbaren tijd niet noemenswaard Kal verminderen. De regeering is nu van plan behalve de 26 millioen pd. st. nog een risico over te nemen van 25 millioen pfd. st. op rekening van contracten, die in Engeland geplaatst warden. Verder is men van plan 10 millioen pd. st. te bestemmen voor hulp bij werkverschaffen, alsmede 600 duizend pd. st. voor bet nederzetten van oud-soldaten in Overzeesche ge westen. Die pers is over dtez'e plannen niet zoo goed te spreken. De Times acht de ernstigste fout van de plannen, dat zij zullen strekken om den belastingdruk te vergrooten zonder eenig vooruitzicht van onmid dellijke verlichting te beloven van de verpletterende fiscale lasten. De Morning Post zegt: De eerste- tainastier stelt een middel voor tegen hlet kwaad der werkloosheid, dat in beginsel juist die politiek voortzet, welke groótendeels voor de werkloos heid verantwoordelijk is. Wies Moens. Reeds veel is er geschreven over de behandeling, die de jonge Vhiam'scho letterkundige Moens van de zijde der ïtegeering en rechterlijke autoriteiten moest ondervinden He'.t volgende dee- len wij er noig van mede: Moens woonde in Hamme, het dorp dat bekend was om de armoede en lachteriijkbeid valn zijn inwoners. In Hamtoe kon 53 pot. lezen noch schrij ven. Moens begon daar nu avond lessen te geven, stichtte een biblio theek, hield lezingen over de oorza ken van de verarming. Hij richtte ook teen studiegemeenschap op voor meer gevorderden en jonge kunstenaars in het land tusschen Schelde en Dender. Hij wteird er voorzitter van en sprak Ier over het recht van het Vlaamscbe volk om te leven. Dit was 'zijn vergrijp. Op 13 Decem ber 1918 wérd hij gevangengenomen, onder beschuldiging van activisme, het politieke doel van den vijand be vorderd en aan instellingen van den vijand deel genomen te hebben. Daags te voren had een opgehitst gepeupel het huis bestormd en geplunderd, Waarin de 18-jarige met zijn ziekelijke imoeder woonde. Den eersten nacht Pioest zijn moeder doorbrengen op teen hoop stroo, waar Duitsche solda ten op hadden gelegerd en dat wrie melde van bet ongedierte. Vijf maanden bleef Moens in de gevangenissen van Termonde en van .Vorst bij Brussel. Hij kreeg den ge wonen gevangeniskost, kreeg 20 mi- Inuten per dag beweging in de lucht, haocbt 'nu en dan een familielid achter teen tralie spreken, ontving geen kran ten. In de gevangenis van Termonde wterd niet gestookt. Den 28en Mei liet men in Termoinde hem op vrije voeten. Er was geen leuk el e aanwijzing, dat hij' met de be zettingsoverheid in verbinding had gestaan. Twee maanden later stierf Zijn moeder, die zich zijn lot zeer had aangetrokken. Moens bleef in vrijheid tot Decem ber 1919. Hij bracht den winter in teen ijskoude cel in de gevangenis te Termomde door en werd toen in een veewagen naar Gent overgebracht Na telgen maanden in voorarrest te heb- heln gezeten, gaf men hom hoop, voor den rechter te Zullen wordien gebracht. Maar hij 'zou er nog acht maanden lop moeten wachten. Den 3en April werd hij over Vorst, waar hij' twee dagen, opgesloten bleef, naar Luik ver voerd, met gewone gevangenen, twee aan twee aan elkaar geboeid. In de gevangenis van Luik bad hij bet ellen dig, tot ter bleek vrienden van hem hadden voor hem gewerict dat bij bij vergissing daarheen wa,s gezon den en hij terug werd gevoerd naar Brussel. Hier kreeg hij in de gevan genis van St. Gilles een cel en leed |er drie dagen honger. Toen weer naar Gent, waar hij in de gevangenis zij'n ho'nger'kon stillen. Hij was intuisschen Zwak en zenuwziek geworden. Zijn vrienden sloofden zi oh voor hem uit. In October schreef zijn advocaat hem dat de stukken van hem weg waren. (Eindelijk kreeg 'hij de acte van be schuldiging, hoewel de stukken weg waren! Den volgenden dag werd hij voor dein rechter gebracht. Het ver hoor begon: Geboorteplaats Sint Gilles. Zeg tocih Saint Gilles (op zijn Fransch) zooals alle boeren doen, 'jij biet je geïmporteerde Bataafscbe ma ttier van spreken. Lees me je acte Valn beschuldiging voor. Ik weet nog initet wat je misdaad Is. Moens lais een paar paragrafen Voor. Genoeg, genoeg, ik ken je nummer al. Heb Je er iets aan toe te voegen? Nu ontspon zich een gemoedelijk gesprek over Moens' advocaten '(de Vuyst van Termonde en Borginon van Brussel: de rechter kende Borginon niet) en over andere dingtem. Toen zei de president Moens, jij hebt lang gezeten. Wat voer jij uit? Meneer de president,, als mijn ziekte toe niet plaagt, studeer ik, en ik heb in de gevangenis al twee kleine ge dichten geschreven. (De Boodschap en Die Tocht). Die president (tot den griffier): Heb jie ooit zoo iets gehoord! Men sluit den jongen op en hij troost zich met hersens chimmen. Eln voor zOo'n ideaal! Dat was bet voorspel van zijn pro ces dat twee dagten duurde, 810 Dec. 1920. Hij bad 18 toaanden in voorarrest gezeten, en werd nu ver oordeeld tot 4 jaar gevangenisstraf, de kosten van het procles en 2000 frank boete. D'Cn 5 Maart 1921, een paar dagen na een bezoek van Minister Vander- velde, kreeg hij gratie wegens psy chasthenic en algemeene zwakte" (zij'n hart was in de lange gevangenschap aangegrepen) onder voorwaarde, dat hij niet aan politieke vergaderingen zóu deelnemen. Zijln vrijheid duurde vier dagen. Den 5ein was hij in de kazerne als soldaat. Maar spoedig lag hij in (het hospitaal ten werd hij als ongeschikt voor den dienst naar buis gestuurd, „Maar aangezien hij onder de bezetting aan de universiteit van Gent heeft gestudeerd, is hem de toegang tot elke universiteit in België "onl- 'ztegd. Kerte berichten. Te Londen zijn, in verband met hef- weer zitting nemen van bet piarlement, maatregelen genomen om het heele kwar tier rondom het parlementsgebouw tot ver sperd gebied voor betoogers te maken. De bond van zeelieden te New York heeft besloten om als de spoorwegstaking in Amerika doorgaat geen schepen te be mannen, die als passagiersbooten van de kustvaart New-York zullen aandoen. Tegen het optreden van h y pnotisou rs. Naar aanleiding van het in den laat- stlen tijd herhaaldelijk optreden van hypnotiseurs in openbare séances te Dein Haag, heeft die gezondheidscom missie in haar jongste vergadering be sloten zich te wenden tot den burge meester, met verzoek deze voois tellin gen te verbieden. Oud-minister De Vries. Dte oud-minister van financiën Mr S. de Vries Ozl. heeft zich doen inschrijven als advocaat en procureur te 's-Graven- hage. Door hem is in de gisteren gehou den zitting van den hoogen raad de daar toe vereischte eed afgelegd, 'O oske nrijksche kinderen. Voor het Comité tot huisvesting van Protesfantsche Oostenrijksche en Hongaar se he kinderen alhier, vertrekt 24 dezer oen trein mot ongeveer 250 Oostenrijksche kinldoren, die hier "te lande vain drie maan den tot ©en jaar gehuisvest zlijn geweest. Alle overige kinderen, die het comité hier heeft gebracht en die nog in Neder'and vertoeven, mogen dezen winter blijven Op 9 November vertrekt er weer van Weenen en Graz een trein met ruim 550 kinderen Voor allen is reeds huisvesting in on land gevonden. Al Ier lei. De wet, waarbij Verdubbeling van de belasting op gouden en zilveren werken geregeld is, zal met 1 November ia wer king treden. De minister van binnen'andsche zaken heeft besloten de steunverleemin? aan de. uitgetrokken veenarbeiders in „de provin ciën Noord-Holland en Utrecht met inrang van 30 October te doen beëindigen. i Tweede Kamer. De motie-Wijnkoop inzake crediet voor steunverieening aan Rusland werd verwor pen met 45 tegen 26 stemmlen. Aan de orde was toen de interpellatie Drion over overwerkvergunningen. Inter- pellant vroeg, waaraan de minister het recht ontleent aan overwerkvergunningen voorwaarden te verbinden omtrent aan sluiting van den werkgever bij bepaalde organisaties, omtrent overleg van den werkgever met de arbeidersorganisaties, omtrent loon (de1 minister vroeg, waar dat laatste gebeurd was) waarnaar de 'minister het weigeren of toestemmen van overwerk regelt en of niet een regeling is te treffen voor spoedige beslissing op overwerkverzoeken. Minister Aalberse was dankbaar voorde gelegenheid om zich te verdedigen tegen de aanvallen de laatste maanden tegen hem ondernomgen in verband met de uit voering van de Arbeidswet. Onder groote hilariteit der Kamer nam de minister fijn tjes den heer Dresselhuijs in 't ootje, die in 1919 zoo voor het beginsel der acht- urenwet gestemd was. Ook dhr. Rink was toen zeer enthousiast en sprak met veel ophef over den democratischen wind, die er toen over de wereld woei. Terwijl ook de Nieuwe Rotterdamsche Courant, die nu niet anders doet dan stoken het even tjes moest ontgelden, toen de minister een artikel van 11 Nov, 1918 uit dat blad voorlas, waarin de achturendag onmiddel- I lijk voor verwezenlijking vatbaar werd ge acht. De zetten, die de minister deed, waren zóó raak, dat dhr. Dresselhuijs woedend werd, en zich zóó vergat, dat hij den mi nister verzocht, niet op deze wijze voort te gaan, wat hem natuurlijk een uitbrander van den voorzitter bezorgde. Ja, waarde beer Dresselhuijs, de waarheid kan wel eens scherp zijn. Het is goéd, dat gij met uw Vrijheidsbond eens in het zonne tje wordt gezet, opdat uw vooze politiek van den Matsten lijd eens duidelijk aan den dag trede. Op |het verdere deel der Ministerieel© rede komen wij Maandag terug. Door den Com.taissa.ris der Ko ningin is Th. P. J. Hagaman, sol daat bij de militaire politie, wonende te Clinge, benoemd tot gemeente-veld wachter in de gemeente Eede. Middelburg. Nog steeds worden dooi de directie van de „Vitrite Works" arbeiders ontslagen. Van de 426 arbei ders, die voorheen, op de fabriek werkzaam waren, zijn er reeds 234 ontslagen en volgens geruchten zal bet aantal werkenden nog ingekrom- piën worden. Pro Re ge. Wat Pro Reg© is en doet behoeft voor de lezers van ons blad feitelijk niet meer te wor den uiteengezet.' Reeds meermalen zot ten wij doel en strékking dezer sym pathieke organisatie uiteen. Het is een nationale vereeniging, die zich ten doel stelt allen, die prijs stellen op een Christelijk-nationalen geest in hel le ger en op de vloot, te vereenigen en saam te doen werken vóór en onder de soldaten. Zij doet dit allereerst door persoonlijke bearbeiding van de jongens" vóór en tijdens hun verblijf onder de wapenen, maar ook door openbare vergaderingen, gezelli:e bij teenkotaston op Christelijke feestdagen, verjaardagen van het Kouinkl. liuis enz. met „de jongens". Zulk' .een ver gadering wil imen nu hier op 31 Oct. a.s- houden. De Chr. gymnast iekvereen. Excel sior zegde reeds hare medewerking toe, terwijl ook een sopraan- en tenor stem zich zullen doen hooren ter op luistering. Hoofdschotel voor dien avond zal zijn een rede van den vaar digen spreker ds Hagen. Het belooft een mooie avond te. worden. Een woord van opwekking is natuurlijk overbodig. Ook van de dorpen zullen er zeker velen komen. Vlissingen. B. en W. stellen voor de woningen in de Paul Rrugerstraat, die niet aan marine officieren of' amb tenaren zijn verhuurd, in huur te ver- hoogten van f25 tot f31.20 p. maand, zulks in afwachting, dat de minister van marine toestemming zal hebben gegeven dit ook voor de aan perso nen van de marine verhuurde percee- len te doen. Voor twee der woningen zijn geen huurders uit genoemden kring en is door den commandant der marine in Zeeland toestemming gegeven die aan anderen te verhuren. Daar de heer P. J. N. van Os, gekozen tot lid der comtoissiie van toezicht op het. L. O., als ouder van op de openbare school gaande kin deren, heeft gemteend te moeten af treden, daar hij geen kinderen meer op een openbare school heeft,, heb ben B. en W. overwogen of dit in overeenstemming is met de nieuwe onderwijswet en de daarover gewis selde stukken en zij komen tot de conclusie dat de heer van Os de zaak juist inziet, waar de wet dui delijk voorschrijft, welke vijf catego- riën van personen ieder met een ge lijk aantal ptersonen in zulk een com missie moeten zitting hebben. Burg. ©n weth. stellen den raad voor een huis, erf en schuurtje aan den Kapoentjes weg voor den tijd van één jaar -te verhuren aan Lein' Blaas voor f187. Nog wordt ter vaststelling aange boden een staat van oninbare posten H. 0. 1919 tot een bedrag v. f2012.36. Reeds bijna 4 weken wordt het verkeer over de Keersluisbrug te Vlis singen door twee oorzaken weder zeer bemoeilijkt. Ten eerste is hef, elec- trisch drijfwerk stok, ten tweede is de vaart zeer groot, inzonderheid door hief vervoer met bakken van den van Voere aangevoerden grond voor op hooging van terreinen. Dit laatste maakt,, dat dan weer voor volle, dan wteer voor ledige bakken ©enige ma tten per dag moet worden gedraaid. Do hoop ontstond, dat Woensdag dte brug weer electrisch zou kunnen draaien, maar thans is opnieuw repa ratie noodig, welke, naar wij verne men, wel een week of zes zal kunnen vorderen. De brug is mede ook weer door de elec'lrische installatie zeer zwaar ten moeilijk mét de hand te bedienenkoml daar nu nog slecht wteder bij, inzondeiheid hevige wind of storm, dan zal het oponthoud voor tram, rij- en voertuigen en voetgangers nog veel grooter worden. Het is ze ker een groot algemeen belang, dat de betrokken autoriteiten alles aan wenden om het euvel zoo spoedig mogelijk te herstellen. Driewegen. De raad vergaderde 21 October. Present alle leden. Een be sluit werd genomen tot geldigheids verklaring der strafverordeningen. Omtrent den Burgerlijken Stand werd geadviseerd om de jaarwedde te be palen op f 117.50. In verband met art. 46 der Vleesclhkeuvingswet wordt besloten voor den tijd van 5 jaren ontheffing der voorkeu ring te vragen voor de varkens, schapen en geiten, die voor eigen gebruik worden ge slacht. Wordt vastgesteld eene veror dening op den keuringsdienst van vee ten vleesch. Tot leden der Commissie tot Wering van Schoolverzuim jvor- dten herbenoemd de hoeren W. van Loo ten W. Nieirwenhuize. De begroe tingen voor 1921 en 1922 worden ge wijzigd ion in die voior 1921 af- en overgeschreven. In de begrooting voor 1922 wterd de post hoofdgeld verlaagd ,van f2500 op f1800 in verband mét bet vervallen der aftrek krachtens de wel. van 24 Mei 1897. Tenslotte werd besloten aan de 5 vereenigingen, die zich hebben aangemeld, toe te slaan vajnaf 1 Januari 1922 kosteloos in het vergaderlokaal ie .vergaderen. Souburg. De prijs van het varkens- vleesch is hier, haai' de Ned. mteldt, met 50 cent per K.g. verminderd. Souburg. Vrijdag vierde do Geref. Kna- penvereeniging „Timotheus" haar 11-jarig bestaan in een lokaal van de School met den Bijbel. De voorzitter der ouderveree- niging opende te 7 uur de vergadering op de gebruikelijke wijze en sprak een inlei dend woord naar aanleiding van Hand. 17 vers 22 tot 28. Hij -wees or op, dat, waar de menschen van Gods geslacht zijn, ook de knapen verplicht zijn him gaven en krachten in Zijn dienst te be steden. Met den Wensch, dat ,nl de kna- penvereenigingen hier tegenwoordig, daaraan mogen medewerken eindigde spreker en gaf het woord aan den 'secre taris dor oudervereeniging J. Huson. Uit diens verslag bleek, dat de vereeniging in bloei toeneemt en de leiders steeds' ijverig hun arbeid in het belang der kna pen verrichten. Hierna werd de leiding gegeven aan den heer P. Lutcijn, die met den heer J. Smirmond Jz, de leiders zijn. Afgevaar digden van naburige vereenigingen, de Herv. knapenvereeniging Souburg, de Ger. jiongelingsv. „Repos Aiileurs" brachten hun felicitaties over. Het overige van den avond werd doorgebracht met Het voordragen van een tweetal samenspraken en verscheiden voordrachten. Uit alles bleek, dat de knapen flink hadden ge werkt. In de pauzen werden allen ont haald. Een collecte voor de knapenverga- dering bracht op f4,20V2. Damburg In de gisterenmorgen ge houden vergadering van den gemeen teraad van Domburg werd de sub sidie voor de N. V. Autobusdiieinst „Walcheren" van f 100 op f150 ge bracht.. St. Annaland. De postbode H. had eer gisteren het ongeluk zoodanig van de fiets te vallen, dat een been boven de knie brak, en deze breuk van een omvang was, dat de gemeente-geneesheer het noo dig oordeelde, daartoe de hulp van den bekenden chirurg dr. v. Dissel uit Breda in te roepen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Jaarsveld (toez.) en te Sluipwijk (toez.) E, Schimmel, cand. te Scherpienzeel. G-eref. Kerken. Bedankt voor Spijk (Gr.) en Opeinde dooi' J. Voerman te Warns. De Classis Axel dér Ger. Kerken, Don derdag in vergadering te Neuzen bijeen, verleende aan ds. H. v. d. Wal, predikant bij de Geref. Kerk te Hoek, op diens verzoek eervol emeritaat tegen 1 Nov. a.s. Driewegen. Tot notabelen der Hervorm de gemeente zijn gekozen de hoeren P. Koeman en N. Slaakweg en herkozen de heer C. Mol. De beide eersten in de vacaturen van de hoeren M. Nijsse en W. Westveer, die benoemd zijn tot kerk voogd. Ned. Herv. Kerk. Zondag 23 Oct. Gees, v.m. ds. de Vries, n.m. gemeente- vergadering, av. ds. Homburg. [Wilhelminadorp, vm. ds. Steinz, n.m. ds. de Vries. 's-Heer Arendskérke, vm. dhr. Duijker, (secir. Java-Comité), nm. ds. de Voogd. Hemkenszand, vm. ds. de Voogd, nm. ds. Pont. Kminingen, 9.30 u. ds. Jonker, 2 u. dhr. de GlPoot. In let Hot! dorpje G., zoo vertelt de Rolt., waar Rechts 200 stemmen uit- hrtenjgt en waar de Hervormde Kerk belijdend is, zou ©en School mtet den Bijbel gebouwd worden. De mannen mtet eenig kapitaal waren dood-Con- stervatief, vasthoudend, enz.men Kent dat typte in Holland wel. Wat hadden onze menschen bij de oprichting der School een bezwaren te overwinnen, 't Beigon al met d-e lijst der leerlingen, welkte toelating op die School met. den Bijbel verlangden, i Toieln het hoofd der Openbare School hoorde, wie al zoo op dezte lijst getee- j Kend hadden, stapte hij met een eten- I tra-lijst het pad op, én wist enktele j ouders, ztelfs door dreiging, afvallig te I makten. Bij een collecte-reis door de ge meente stieten zie op een weigering, zlelfs bij menschen, die door de anti- rev par.trj omhoog gebracht werden, f100 voor een festival werd lievter gegeven. dan een kleine bijdrage voor de School. MaaT het werk slaagde, trots allen tegenstand. Helt werk werd uitbesteed, het fondament werd ge legd. Doclh daar verschijnt het rem- voorstiel van Minister de Visser. Op zekeren morgen zag men hiet hoofd der Openbare School mét een exem plaar van de „Nieuwe Rotterdamsche Courant" zijn woning uitstappen.. Hij' snjelt naar het terrein, waar de School mtet den. Bijbel zal verrijzen en ge biedt in .naam van Minister de Visser, dat de werklieden direct het werk zullen stoppen en neerleggen. Ta bleau 1 Dat liberale potentaatje verbeeldde zich Prachtig. Die arbeiders bleven werken,, gingen harder werken en lachten den man uit! Zaamslan. Benoemd tot onderwijzer aan dte Chr. School (Terneuzlensche Straat) dhr. A. v. Ovterbeeke te Neu zen (behoudens goedkeuring In'sptec1- tiepr). (Stand.) Donderdag brachten we dan weer circa 2x!-2 uur in onze mooie, antieke raadzaal door. Maar 't moet gezegd 't was een vergadering, waarin enkele grappige momenten niet ontbraken, zoodat de lach spieren niet geheel gedurende genoemden tijd op nonactiviteit gesteld behoefden te worden. Speciaal bij de behandeling der belastingvoorstellen werd er flink ge lachen, dank zij 'liet clownachlige optre den van onzen sociaal-democraat De Die. Of de man nu nog in ernst gedacht heeft, dat het noemen van een schier eindelooize reeks cijfers en getallen eeniigen invloed kon uitoefenen, we weten het niet. In elk geval, hij deed het. En ieder raadslid, dat eerlijk bekende van het cijfer.gedoe niets te snappen, duwde hij, voor zoover hem mogelijk was, ,zijn papier met tabellen onder den neus. Tot groote hilariteit der vergadering natuurlijk. Hoe het zij de belastingkwestie komt in een volgende vergadering opnieuw aan de orde. Het verschil in opinie tusschen B. en W. en de S.D.A.P'ers is, kort gezegd, het volgende: B. en W. willen, ofschoon de gewijzigde wet daartoe gelegenheid biedt, geen opcenten op de rijksinkomstenbelas ting heffen, omdat er niet meer dan 100 geheven mogen worden en we daarnaast dus toch nog moeten hebben een ge meentelijke inbomsten-belastinig, die dan niet p ro'gressi e f mjag ,zijn. Ieder moet dan in deze gemeentelijke belasting, hetzij zijn inkomen groot is of klein, een gelijk percentage van dat inkomen betalen. De S.D.A.P.'ers moeten natuurlijk toestem men, dat dit voor kleifte inkomens niet prettig is, maar zij prefereeren toch de regeling, die B. en W. juist niet wensche- lijk achten, omdat, zoo meenen zij, de groote gezinnen er iets mee zullen gebaat zijn. B. en W. stellen dus voor: geen op centen op de rijksinkomstenbelasting maar een progressieve Hoofdelijke Omslag gelijk tot nu, de S.D.A.P.'ers: 100 opcenten op de rijks inkomstenbelasting en een ni et- progressieve II.O. De Raadsleden zullen nu moeten uitpluizen, welke regeling tiet meest verkieslijk is. Tot de grappige momenten kunnen we moeilijk rekenen de behandeling van de begrooting van den Keuringsdienst. Ze ker ,het bedrag dat Goes voor de geregelde uitoefening van dien dienst moet betalen is nu zoo enorm niet (f 200 over 1921 en 20 cent per inwoner over 1922), maar een geduchten tegenvaller is, dat onze gemeente in de kosten van het labora torium en den opzet van den dienst 50 pet. of,n ietminder dan f9600 moet bijdragen. Dat is een bedrag, waarover niet licht gerekend mag worden. Wanneer indertijd aan den gemeenteraad van Goes was gevraagd: ge kunt in uw gemeente den Keuringsdienst voor Zeeland gevestigd krijgen, maar dat kost u ongeveer f 10.000, dan zou het nog te bezien staan, wat onze Raad zou hebben geantwoord. Maar men heeft eerst laten doorschemeren» alsof er voor de centrum gemeenten geen bijzondere kosten zouden te betalen zijn, en nu presenteert het Rijk maar eventjes, zóó'n nota. Wonderlijk genoeg, werd er Donderdag in den Raad al heel weinig over gezegd. Een peulschilletje is het toch niet! Voor de verdere punten kunnen we gevoegelijk naar het verslag verwijzen. Al leen was het een eenigszius eigenaardige vertooning, dat in een vorige vergaderi'nif de beide leden der Gfts-oommissie (d© h.h. Vienings en De Die) beweerden niets van een verkoop van cokes te weten, ter wijl nu weth. Stiegei' zei, dat bedoelde ver koop was geschied met kennis en goed keuring dier heeren. Ook het slot van de vergadering dat voor heeren bakkers en stegers nu niet zoo bijzonder aange naam was en waarbij vooral de voor zitter en dhr. Flink goed gedocumenteerd voor den dag kwamen geeft geen aanleiding tot verdere beschouwingen. Het spreekt voor zichzelf. De burgerij kan al leen hopen, dat we zoo spoedig moge lijk goedkooper brood en vleesch krijgen. tfvnwt* 'UUUUUMasM-TCWM Onge'lukken. Een 1-jarig kind! tie Den Bosch, dat' kokende koffie over het lichaam kreeg, is aan de gevolgen ge storven. Aan boord van een te De venter liggend schip kreeg e©n 1 Va-jarig kind een k'etol heen, met 'tl ge' de bekomen bi Te Rioittterda: Haïti Dinsdag doi laden mallejan volgen over led1 16-jarig dienstmn stappen door del door een been D e 'leeg n um. Zooals reeds meldde ,w Hammes arts heer Hammes heer Hammes li Blokker behandel Hervormde Diac huwelijk was d' tusschen 27 Ap welken termijn praktijk waarnar dr. Hartman te dus wel haast, lijkschouwing op na Klaartje overl Het kan than de naam „Hoor: briefje is geschre er op stond ged brengen dus wel nog steeds blijft het geval. V e r d u i s personeel van del moet tegenover bedriegerijen ge n.l. koperen vin] met leen dun k] hij van zijn wei' ze dan voor ec iemand te 'Hetere delwijze de dupi geil' is gevankelijk gebracht. Btfandsti] Donderdagavond oen vuurgloed irl villa aan de Co| Eiei. van hen, ooi nizoen te Naarde: tot hét péroeel, geen blusschen hij in hoeken en jes, watten in p> on andere brand oil oen paar colh uitrichten, gingen ceel binnen, eve: nieuwgebouwde zij dezelfde hrai] hoeken en kasten do handen oen bluscht, de kraitd| blijken, dat er waren aangewenc uitbreiding te ge Intusschen bran] tig. voort, maar wachten. De bra oen half uur, voo' gen op de waterj vuur Werd toen maar het duurd voor ihet gevaar ceel en geweken Was hoven geheell Het andere perj bleven. Deze beidi stonden reeds lai -eenigen tijd te hu Twist tu .zoon. Te Vuren stond twist tussch en zijn twee zoo hoog, dat de oud en op gijn vader het wapen den doch door de w ontstond, ging h schot trof den zo. het linkeroog. D'< bij de politie aan Een sitiiev kaal.To Haaksh uit heit' arrestanten een gat in den i reeds de zesde ma tlien los t© komen Bij relletjes ti willigen te 'Mierlo in het gedrang. H met ©en mes op dt stig© mlessteék op terwijl zijn rijwiel worpen. E©n w©g-k malen is gewezen stand vain den Paa.] van Wassenaar en ten„ Zóó, dat door w©g" onberijdbaar ■een onderhoudsgesc gemeenten. Ged. S t®n den weg af. do afsluiting vern rners van den weg in den weg gedk naars hebben dit van het terrein fabriek. De pokke tiago wordt gemelc Atria do bacil van dekt. Alle proefnei ,van Zieken hebben Opgeleverd. Den koers een vliegtuig met 2 rijs boven Londen h De vlieger kon he moest landen, niet foneérd© draadloos op zou zenden. Te pijlen een half uur kreeg de vlieger Z' kon 'hij goed en

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1921 | | pagina 2