Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. De prijken van eerste kwaliteit in koelkamers geïmporteerd rundvleesch (chilled meat) ziijn. -op de centrale markt 1» Londen Maandag gekelderd tot iets beneden het peil van vóór den oorlog. Proeven op de Zweedsche staatsspo ren met turbinelocomotieven van Zweed sche vinding aijn go&d geslaagd. Eet brandstofverbruik bedroeg slechts de helft van 't geien een gewone locomotief ver stookt. Het aantal werkloozlen in Dene marken bedroeg de vorige week 54.704 tegen 53.083 in de daaraan voorafgaande week. De toeneming is hoofdzakelijk te wijten aam werkloosheid in het tabaks- bedrijf. De teruggang der vakb© wc ging. Over bet eerste half jam' 1921 zijn de cijfers der vakbeweging de volgende: 1 Jan,. '21:1 Juli;'21: Verlies. N. V. V. '225.320 217 845 7475 R. K. Vakb. 158.052 '154 966 3086 C. N. V. 76,488 73.667 2821 A. N. V. 51.983 51.150 833 N. A. S. 36.375 Het totaal verliescijfer in het eerste halfjaar 1921 is 14.215 leden. De drooglegging der Z uid'erzee. Naar aanleiding van de mededeelingen van de „Visscherij-Crt." door ons gisteren geciteerd, heeft het „Handelsblad' 'zich gewend tot het bureau der Zuiderzee -, Werken te 'sGravenhage waar men ver zekerde, dat er geen vrees voor den dam1 behoeft te bestaan. De kwestie is, dat de laag keileem, die den zand-dam be dekt, aan den Zuidkant niet dik genoeg blijkt te zijn geweest. De voorkant van den dam bestaat geheel uit keileem, maar voor het overige is de dam met een laag kei leem afgedekt: Nu bad men nog geen ervaring met deze leem opgedaan. Ver leden jaar voor het eerst heeft men het aangewend, Maar nu gebleken is, dat men aan den Zuidkant wat zuinig is geweesf. met de dekkingsliaag, heeft men daar wat dikker afdekking vóór den winter willen aanbrengen om te voorkomen, dat de dam werkelijk gevaar zou kunnen loopen. Dat is alles. Van een verzakking van de bezin- king is nimmer sprake geweest. De pest op Java. Na den hevigen regenval is het aan tal pestgevallen te Djocja toegenomen. Za terdag deden zich 178 gevallen voor. Djocja is thans pestgevaarlijk verklaard; de bioscopen zijn gesloten, samenscho lingen worden tegengegaan. De prijzen der brandstoffen, fn sommige kingen van den handel- drijvenden middenstand schijnt men de meerling te zijn toegedaan, dat de pers van prijsdaling zoo weinig mogelijk mel ding mag maken. Een meaning, die wij en het grootste deel onzer lezers natuurlijk niet deelen. Er rust op ons allen de taak om, waar mogelijk, te zorgen, dat de schrikbarende duurte, die in de meeste artikelen nog heerscht, wat vermindere. Als b.v. in de officieel© marktberichten gezegd wordt, dat de prijzen van levend vee sterk teruggaande zijn, mag men met reden vragen, waarom het vleesch bij den slager niet goedkooper wordt. Als het ge val zich voordoet, dat de prijzen van meel en bloem in den handel aanmerkelijk te- rugloopen, is toch heusch de vraag niet ongepast of als logisch gevolg het brood ook niet in die prijsverlaging deelen kan. En' zoo zouden wij meer kunnen noe men. Natuurlijk ligt het dan niet direct in de bedoeling één groep van middenstanders in een zekere plaats te treffen. Alle per soonlijk element blijve buiten gesloten. En eveneens kan het plicht zijn, de zaak van twee zijden te bezien. Ook daarvoor geeft natuurlijk ieder blad, dat eerlijke voorlichting wil geven, gaarne gelegenheid. Maar doodzwijgen mag men een voornaam punt als de duurte niet. Ook gaat het natuurlijk niet aan de prijzen van een of ander artikel b.v. van Den Haag en Goes te vergelijken. Wil men onpartijdig nagaan, óf men in een of andere plaats de prijzen te hoog houdt, dan dient men uit eenige plaatsen van ongeveer gelijke grootte gegevens te vra gen. Dan pas is het oordeel rechtvaardig!. En nu wat de brandstoffenprijzen be treft. Eenige weken geleden, namen wij een artikel uit de Haagsche Post over, wajarin dit blad vroeg naar de reden van de duurte der brandstoffen in ons land, vergeleken b.v. met Engeland. Als ant woord op dit en nog een ander stukske in genoemd blad, bevat „Gemeenschap pelijk belang" het orgaan van den Bond van Ned. Detailhandelaren in Brandstoffen) een lang artikel, waaraan wij, terwillic van de billijkheid het volgende ontleenen. Het is momenteel zoo goed als onmoge lijk om Wales-anthraciet te importeeren. Men kan er bijna niet de hand op leggen. Ook aan Schotsche anthraciet is moeilijk te komen. Wij moeten dus deze goed- koopere kolen in Engeland laten. Boven dien zijn er veel importeurs, van Engel- sche en Belgische kolen, zoodat de con currentie den prijs wel zoo laag mogelijk zal houden. De Haagsche Post wees verder op de loonsverlaging der mijnwerkers, omdat de kolenprijzen zoo dalen, terwijl toch b.v. de Limburgsche anthraciet sindsdien nog is opgeslagen. Hoe rijmt men dat? „Ge- meensch. Belang" zegt echter, dat de prijs aan de mijnen niet daalt. Nootjes I zijn b.v. van April tot Oct. *21 gestegen van f 21 tot f32 per 1000 K.G. locto mijlhj -pootjes II van f 25 tot f36, pootjes III van f 23.tot f 33, terwijl alleen eier- 'kolen gedaald zijn van f 21.50 tot f 19.50. Ook de Belgische anthraciet is enorm ge stegen. Wat in prijs is gedaald is de i ndu- s trie-steenkool. Die is er in overvloed en een debacle is komende voor die mij nen, die industriekolen produceeren. Maar aan huisbrandkolen is er volgens ge noemd blad gebrek. Dienstboden en de 'belasting. Naar de „Avondp." verneemt, is de administratie van de rijksinkomstenbelas- ting thans begonnen ook dienstboden in de belasting aan te slaan. De loonen zijn, ook voor dienstboden, dermate gestegen, dat het loon van vele dienstboden, te zamen met een bedrag voor kost en inwo ning, door de belastingadministratie voor elk geval op zich zelf berekend, de f 800 bereikt of overschrijdt. Allerlei. De Franschei bladen deelen deelen mede1, -dat de Hoillandsche overheden toestem ming hebben gegeven voor het opgra ven vè» de lijken van alle Fransche sol daten, die tijdens den oorlog in Holland de wijk hadden .genomen en daar over leden zijn. Al die lijken zuilen worden overgebracht. Tót burgemeester van Hoorn is be noemd dhr. mr. G. J. Bisschop, thans chef van het kabinet van den Minister van Koloniën en van 1896 tot 1900 gemeen- 'te-secretaris van Vlissingen. Het bericht omtrent pestgevallen in Djokja is onjuist. De pest is wel toe nemende in het Magdangsehe. Directe belastingen. Ver plaatst ingaande 1 Nov. 1921 P. Krijger, kommies le kl. van Middelburg naar Oudenbosch en H. A. Kramer, kommies le kl. van Noordwijk a. Zee naar Mid delburg. Eervol ontslagen met 1 Nov. a.s. W. de Voogd, kommies te water 2e 1:1. (tijd.) te Hansweert (ai. bi „Albatros") en ingaande 1 Jan. 1922 J. v. Dien, kommies le kl. te Vlissingen. P. T. T.-pers one el. Verplaatst met 16 Oct. de tig. 2e kl. A. E. Verhagen van Rotterdam naar- Middelburg. Bij K. B. is met ingang van 1 Jan.» 1922 J. v. Os te Zierikzee op zijn. 'verzloefc eervol ontslag Verleend als land meter van het kaldastjer. Middelburg. Door het bestuur der af deeling der S.D.A.P. alhier zijn, naar de „M. Ct." meldt, tegen Donderdagavond de besturen der kiesvereeniigiipgen of af- deeling'en van politieke partijen, Van welke vertegenwoordigers zitting hebben in den gemeenteraad, of die bij de gemeente raadsverkiezing1 in 1919 c-andidaten stel den, dus de anti-rev. kiesvereeniging, de Cihr.-Hist. kiesvereeniigjing, de R.-K. kies vereeniging, de afdeeling van de Lib. Urne (thans Vrijheidsbond), de afdeeling; van den Vrijz.-Dem. Bond en de afdeeling; der Communistische Partij en bovendien de heeren Boudewijnse en Maljaars, die door gpoepen van kiezers Candida,at werden gesteld, uitgenoodigd tot een gemeen schappelijke bespreking in de sociëteit „St. Joris", ten einde te komen tot het kiezen van de 13 leden der commis sie inzake de annexatie bij ciandidaat- steHing1. De politie heeft de beide laatste dagen een ijkwet-controle gehouden, waar bij 16 personen werden verbaliseerd en verschillende maten en gewichten ip be slag werden genomen. Volgens het gemeenteverslag over 1920 werd met het restaurëeren van den koertoren op den hoek Markt Noordsfaat geregeld voortgegaan. De Spits boven evenbedoelden toren op den slechten toe stand waarvan reeds vroeger meermalen werd gewezen, is thans geheel hersteld. Als proeve van bewerking werd het beeld, staande in de 4e nis van 'den koertoren gerekend vanaf de zijde der Noordstraat, welk beeld door een slechten staat waar in het verkeert, niet voor herplaatsing in aanmerking kon komen, in de ateliers van de Techn. Hoogesohool te Delft ge- copieerd onder toezicht van Prof. A. W. M. Odé, aldaar. Van den gemeentelijken ontsmettings- dienst werd 59 maal gebruik gemaakt, waarvan 32 maal voor rekening der ge meente en 27 maal .tegen vergoeding tier gemaakte kosten. In de Bad- en Zwom inrichting werden 20595 baden genomen tegen 20314 in 1919. In de Badinrich ting van het Nut wars het aantal 9327 tegen 11517 in 1919; van de door de gemeente nieuw opgerichte, kosteloozó openbare zwemplaats aan bet Kanaal, werd een druk gebruik gemaakt. Er werden 29 biljetten Van besmettelijke ziekten aan geplakt tegen 39 in 1919; van de 29 waren er 19 wegens diphteritus en 10 wegens roodvonk. Op de gemeentebegraaf plaats werden 225 lijken ter aarde besteld, op de Israëlitische 1 en op de R.-K. 15, terwijl 23 personen elders werden begraven. In het Gasthuis werden totaal 798 personen Verpleegd, van wie 65 over leden; op 31 December waren er nog 53 patiënten tegen 52 op 31 Decem ber 1919. In het oude mannen- e11 vrouwenhuis waren op ultimo December 60 verpleeg den en in het burgerweeshuis 27. De brandweer moest drie maal handelend op treden. Door de politie werden 757 pro cessen-verbaal opgemaakt .tegen 831 in 1919. Wegens dronkenschap bedroeg het aantal 166. Het aantal leerlingen der openbare la gere scholen daalde van 1478 op 1441; dat der bijzondere scholen steeg van 1106 op 1158. Het saldo der schoolspaarbanken be droeg op de drie scholen voor onver- mogenden op 31 December f 2312.771a te gen f 1739.22Va op ultimo December 1919, voor de beide scholen voor minvermo genden was dit resp. f3645.54'/2 en f3473.95. Gisterenmiddag vergaderde het De partement Middelburg vam de 'Maatschap pij tot Nut van 't Algemeen onder voor zitterschap van den heer L. K, van der Harst J.Jz. Goedgekeurd werd de reke ning van den penningmeester, den hier Jhr. H. J. van Adrichem Bóogaert. slui tende met een goed slot van f217.43V2 tegen f291.11 over he't vorige boekjaar. De renterekening van het Badhuis over 1920 wijst een tekort aan van f293.50. Ook werd goedgekeurd de rekening der Nutsbewaarscholen oVer 1920, welke aan wijst een 'tekort van f700.77V2. Dit te kort kon worden bestreden uit een gift van de spaarbank, alsnog groot f1295.721/:,- zoodat nu nog overblijft f594.95. Uit het jaarverslag van den secretaris den heer mr. H. Pleyte, bleek, dat het aantal leden bedraagt '74, van wie 35 ©en contributie betalen van f6 en 39 van f4. Leningen werden niet gehouden. Goes. Zoowel de „Goesche" als de ,,Mid,d. Crt." plaatsten een resumé van liet jaarverslag der vereeuiiging' „De Am bachtsschool" to Goes over 1920. Waar ons dit verslag niet werd toegezonden, concludeerden wij daaruit, dat bedoelde veneenigjng geen prijs stelde op publici teit in ons blad en sprak het vanzelf, dat wij bedoeld resumé niet overnamen. Uit de ,,N. Z. Crt." van gisteravond ver namen wij, dat ook dit blad g;een verslag ontving', maar tevens kwamen wij daaruit te weten, dat bedoeld verslag; niet aan de pers is verzonden, maar alleen aan de leden van de Ambachtsschool en dat het nog niet is goedgekeurd door de alge meen© vergadering. Dus berustte het be richt in de beide bovenigenoem.de bla den op een indiscretie. Door de arr.«rechtbank te Middelburg is failliet verklaard de Commanditaire Handelsvennootschap Machinefabriek en reparatiewerkplaats „C. Loggers" en C. Loggers, beheerend vennoot, wonende al hier. Rechter-oommissariis Mr. J. W. Zijl stra; Curator: Mr, P: Dièleman, te Mid delburg. Gisteren vergaderde de Centrale Kiesvereeniging in den kieskring Goes onder voorzitterschap van den vice-voor- zitter den heer D. Meulenberg;. De kas van den penningmeester over 1920' sloot blijkens mededeeling; van den penning meester den heer P. de Putter met een nodeeligi slot van f 108.50. Twee kies- vereeniigingen bleken nog niet te hebben voldaan aan hunne financieele verplich tingen over 1920; eene zelfs noig: niet over 1919. Ingekomen wa;s een schrijven van den heer I. Willemsen dato 20 Juni, houdende bericht dat hij ontslag: nam als vooriZiitter. Besloten werd dit schrijven te beantwoorden, onder anderen met dank betuiging voor de diensten door den heer Willemsen in meerdere betrekkingen aan de partij bewezen. In zijn plaats werd ds. P. van Dijk tot bestuurslid en de heer J. B'uijse bot voorzitter gekozen. Beiden na men voorwaardelijk de benoeming aan. De heer Buijse verklaarde zich alleen voor de a.s. wintercampiagine en de ver kiezing van 1922 met de leiding te zul len belasten. Na een geanimeerde be spreking in zake het Miljoenplan en de Wintercampagne werd de regeling van deze laatste aan 't Bestuur opgedragen. De heer Bastmeijer ging voor in dankzeg ging, waarop de vice-vooiizitter de ver gadering sloot. Bevolking le helft der maand Oc tober 1921. Ingekomen: Chr. J. van Leus- sen. arts, vam Utreohtj, Westwal 18; A. van der Laan, kellner, van Groningen, Groote Markt 4Q: L. Ruijssenaars, hypo theekbewaarder, Van 's-Her,tog( nibo.-cli, Voorstad 79; J. L. Punt, Wed. de Korte, idem; Jac. van Bremen, opperman, van Vlissingen, M. Sul buurt 49; D'. Meu lenberg, molenaarsknecht, van Melisk'erke, Hinckelingestraat 6; G. A. Kuijsijermans, werkman, van Zevenbergen, St.-JacobstraaÜ 22; J. de Bad, zónder beroep, van Kat- tendijke, Oude Singel 40; A. Bolders, ar beider, van Brunsumi, J. A. v. d. Goes- kade 27. Vertrokken: J. H. de Wijs, mandenma ker, naar Zaandam; L. Valkier, bakkers knecht naar Wolphaartsdijk; J. J. Rui- saard, huishoudster naar Amsterdam; M. Jacobs, aannemer naar Ridderkerk; J. M. Ossewaarde Wed. van Riet, zonder be roep naar Vlissingen; E. A. Versteeg, kantoorbediende naar Zierikztee; D. C. M. d© Roos, ideub naar Standdaarbuiten; M. Zandee, schippersknecht naar Sliedrecht; 'C. Stok, notarisklerk naai' Capelle (N.-Br.) A. H. J. de Wijs, journalist naar Tïeite- ringem. B'enoemd tot schatter van de drank lokalen (vacature Vijverberg) in deze ge meente de heer B. Nieuwenhuijze. Vrouwepolder. Maandagmiddag hield de Raad dezer gemeente éen openbare ver gadering waarin alle leden tegenwoordig waren. De sedert de vorige vergadering ingekomen stukken werden allen voor ken nisgeving aangenomen. M.a. s. werd op voorstel der commissie belast met het nazien der rekening over '1920 en der begrooting voor 1922 van het Bucgerl. Armbestuur besloten tot vaststelling, dier rekening' en goedkeuring dier begrooting. Vervolgens werd op voorstel van B. en W. met 5 van de 7 stemmen besloten de jaarwedde van den gemeentegeneesheer met ingang van 1 Januari 1922 te bepa len op f350: Naar aanleiding; van een adres van het dagelijksch bestuur van den Ned. Bond van Gemeente-ambtenaren inzake pmnievrij pensioen werd op voor stel van B. en W. met 4 van de 7 stem men besloten de helft der bijdragen voor pensioen te verhalen op de ambtenaren en de andere helft uit de gemeentekas te betalen. Naar aanleiding; van een adres van de Gezondheidscommissie, gezeteld te Veere, werd op voorstel van B. en W. m. a. s. besloten tot onbewoonbaar- verklaring' van het perceel wijk A no. 46 in de afd. Vrouwepolder, op grond, dat bedoeld gebouw geheel en al ongeschikt ter bewoning: is en het niet door het aanbrengen van verbeteringen in bewoon- baren toestand is te brengen. Naar aan leiding van een adres van de N.V. Auto- busdienst „Walcheren" houdende verzoek om 'vanwege de gemeente een subsidie te verleenen van f75 per jaar gedurende 10 jaiar, werd op voorstel van B. en W. met 5 van de 7 stemmen afwijzend beschikt. De circulaire van Ged. Staten inzake de herziening; der jaarwedden van de ambtenaren van den burgerlijken stand werd op voorstel van B. en W. voor kennisgeving aangenomen. De uitvoerige besprekingen inzake de uitvoering der Vleesehkeuringiswet hadden tot resultaat, dia.t m. a. s. werd besloten eerst nog, nader overleg, te plegen met dc gemeentebe sturen van den kring; waartoe de gemeente zal komen te behooren, alvorens een de finitieve beslissing; te nemen. Daarna werd de gemeeiitebegrooting voor 1922 na ar- tikelsge wijze te .zijn behandeld in ontvang en uitgaaf vastgesteld op f 29.613.41V2. Vervolgens werd ui. a. s. besloten de ge meentelijke belasting, in den vervolge door het Rijk te doen innen. Vastgesteld werden een verordening; tot heffing van 50 op centen op de hoofdsom der Rijksinkom stenbelasting, benevens een verordening op de gemeentelijke inkomstenblasting met een vast jaarlijks door den Raad te be palen percentage. Mede werd op voorstel van B. en W. vastgesteld een verorde ning; op de heffing van schoolgeld, als mede een verordening waarbij de bestaan de strafverordeningen opnieuw werden vastgesteld. Daarna sluiting met dank zegging. Aagtekerke. In de Maandagmiddag ge bonden vergadering van den Raad der gemeente werd tot opzichter voor het bouw- en woningtoezicht benoemd dhr. A. W. Neugcbauer te Middelburg. Van den gemeenteveldwachter was een verzoek in gekomen om vrijstelling van pensioen bijdragen, meerdere toelage voor kleeding en een toelage voor liet gebruik van een rijwiel. B. en W. stelden voor de pen sioenbijdrage door adressant te betalen van 8 pet. terug te brengen op 3 pet., overigens het verzoek af te wijzen. Dhr. Maljers is van meening', dat geene verhoo gingen van jaarwedden meer moeten wor den toegestaan waar de prijzen der levens behoeften dalen, voor bet overnemen van een deel der pensioenbijdragen is hij; ech ter te vinden. De heeren P. de Visser en Gorré verklaren zich teigen elke loons- verhoogiing in welken vorm ook. Het voor stel van B. en W. wordt aangenomen met 5 tegen 2 stemmen, die van de heeren P. de Visser en Gorré. Met algemeene stemmen wordt daarna besloten het verzoek van den Ned. Bond van Gem.-Ambt. om vrijstelling' van pen. sioenbijdrag'en voor alle ambtenaren af te wijzen. Met 6 stemmen voor en één blanco wordt daarna besloten Ged. Staten te ad- viseeren de jaarwedde van den ambte naar van den Burgerlijken Stand niet te verhioogen. Nadat eenige reclames tegen den aan slag; in den hoofd, omslag waren behan deld en eene wijjziging was aangebracht in de begrooting voor 1921. werd dooi den voorzitter een overzicht gegeven van hetgeen de gemeente te doen staat 'in verband met de vleeschkeuringswet. Voor toepassing; dier wet zou Aagtekerke zich kunnen vereenigen met omliggende ge meenten en ook zich bijv. bij; Vlissin gen aansluiten. Een uitvoerige gedachten- wisseling; ontspon zich daarover. Op voor stel van dhr. Bosselaar werd besloten eerst nadere inlichtingen te Vlissingen in te winnen. Aan dhr. J. Sehreuder werd wegens vertrek eervol ontslag verleend als lid der commissie tot wering; van schoolver zuim en in zijn plaats benoemd dhr. J. Birza. Daarna werd de gemeentebegroo- ting voor 1922 behandeld en vastgesteld. Nadat de voorz. op een vraag' van dhr. Maljers had toegezegd, da.t scherper toe zicht zal worden gehouden op het be rijden van een voetpad met rijwielen werd de vergadering gesloten. Koudekerke. Gisteren vergaderde üe Raad. Alle leden tegenwoordig. Het nieuw benoemde Raadslid, de heer A. Besuijen, legt de gebruikelijke eeden af. Dhr. San derse verzoekt, aan de vertegenwoordigers der pers zulk een plaats te geven, vanwaar alle besprekingen in den Raad goed ge hoord kunnen worden. Aan dit verzoek wordt voldaan. Door den voorzitter wordt medegedeeld, dat het proces in zake de meelkwestie dooi' den Raad is gewonnen. Ingekomen is een schrijven van de Vlis- singsche gasfabriek, inhoudende mededee ling, dat, wanneer de gemeente geen ge noegen neemt met het contract, zooals dat gemaakt is voor de gemeente Vlissingen, de Raad alsdan gebruik kan maken van het recht, een arbiter te benoemen. De Raad is van meening, dat, waar het con tract zeer duidelijk is, er van arbitrage ,geen sprake behoeft te zijn en besluit nog eens een rechtskundig adviseur te raad plegen over de nakoming der concessies, gedaan door de vennootschap. Aan B. en W. wordt opgedragen, deze zaak verder af te wikkelen. Het verzoek van Ged. Staten om de maximumsnelheid voor motoren en auto's te brengen van 15 op 20 K.M. wordt' niet ingewilligd. Uit de rekening van het Groene Kruis bleek, dat ontvangen is f 1355.84, uitgegeven f 1333.39. Goed slot f 22.45. Inzake een circulaire van Ged. Staten, omtrent bezoldiging van den amb tenaar van den burgerlijken stand wordt besloten, niet op het verzoek in te gaan. Alleen de heer Sanderse wil het inwilligen en het salaris op f 400 brengen. Het ver zoek van de muziekvereeniging „Voor waarts", om een houten tent te mogen bouwen op het dorpsplein, wordt op voor stel van 13 .en \V. aangehouden tot de gemeente-architect opgaaf zal hebben ge gaan van de vermoedelijke kosten. Voorts wordt vastgesteld een verorde ning voor hel vervolgonderwijs op de openb. school. De heer Meijter woïdi be noemd als hoofd, de heer Louwerse en inej. Holm als adsdstenten. Ook wordt vast gesteld een verordening voor schoolgeld- heffing. Besloten wordt hen wier inko men f 800 of minder bedraagt vrij te stel len. Zij wier inkomen f 800f 900 be draagt betalen f 3.12 per jaar, enz. Indien nreer dan één leerling uit betzelfde gezin gelijktijdig een school van dezelfde soort bezoekt, wordt het schoolgeld voor den tweeden leerling met 20 pet., voor den derden met 40 pet., voor den vierden met 60 en voor den vijfden met 80 pet verminderd. Deze verordening treedt in werking 1 Januari 1922 en geldt zoowel voor de bijzondere als voor de openbare school. Het kohier voor de hondenbelasting en van den H.O. wordt vastgesteld. Het per centage voor den H. O. kan nog niet juist worden opgegeven, doch zal ver moedelijk iets minder zijn dan 4 pet. Be sloten wordt van den te benoemen ge meente-ontvanger een zakelijke borgstel ling te eischen van f 3000. In besloten zitting worden voor deze betrekking op de voordracht geplaatst de heeren J. Lombaard en J. W. van Visvliet. Met 4 tegen 3 stemmen wordt tot ge meente-ontvanger gekozen de heer J. W. van Visvliet. De begrooting voor 1922 wordt na enkele wijzigingen vastgesteld pp een bedrag van f 68201.69 in ontvangst en uitgaaf met f 40600 voor H.O. en een post voor onvoorzien van f 114.971/2. De rekening van het burgert, armbestuur sloot: met een te kort van f 15.72. Ontvangen werd f 1335.25 en uitgegeven f 1350.97. De begrooting' van het B. A. voor 1922 werd vastgesteld op f 14.68 in ontvang en uitgaaf. Poortvliet. Maandagavond werd in de Ü.L. school alhier een ouder-avond ge houden. Ruim 40 ouders van schoolgaan de kinderen waren present. Door den heer burgemeester P. van Rees werd de beteekenis van deze bijeenkomst uitge legd. Uit de opgekomen ouders werd een bestuur gekozen bestaande uit de heeren P. J. van Houdt, N. Luijk, M. Quist, i. W. Nortier en Joh. Quist. Schoondijke. Naar Z.-Vl. meldt, heeft dhr. Quist alhier bedankt als voorzitter der Gentr. A.-R Kiesvereeniging in den kieskring Sluis. Hoek. In het gemeenteraadsvr.-lag' van Hoek plaatsten wij gisteren enkele vraag- teekens, omdat wij vermoedden, dat over enkele voorstellen, waarover nu d stem men staalkten, nog wel in een volgende vergadering ziou moeten worden gestemd. Do kwestie is echter de volgende, naar onze correspondent meldt: De raad be stond uit 7 leden. Voor één, die be dankte, is geen opvolger, ziooiat de v o 1- tallige raad .thans bestaat uit 6 leden. Heeft men dan staking van stemmen, dan wordt het Voorstel geacht verworpen te rijn. Geref. Kerken. Beroepen te Putten L. van Urk te Westmaas; te Gaast G. D. Scheeps- ma te Wester geest. In .het hoofdbestuur der Verc- niging van Kerkvoogdijen ju de Nederl. Hervorm de Kerk heeft o.a. zitting de heer J. A. Dominions, kerkvoogd te Wemeldinge. Ds. J. D'. Wielenga, gekomen .van Anna Jacoba Polder, werd Zondag bij de Geref .Kerk van Hoofddorp ingeleid door zijn broeder ds. J. J. Wielenga van Waddinxveen met Jeremia, 148 en hield een .intreerede over Opeub. 1:15. Goes. Benoemd tot directeur der Chr. Normaalschool vacature-Pilon de heer W. »'t Hooft, hoofd der Hervormde school al hier. Naar wij vernemen is het door ons aan „De Zioom" ontleende bericht van de benoeming' van een hoofd der.R.-K. Jon gensschool alhier onjuist. Er heeft nog geen benoeming plaats gehad. Geslaagd te 's-Gravenhage voor exa. men kantoorstenograaf Nederlandsch (sy steem Pont) mej. E. J. Sanderse te Vlis singen en voor onderwijizerstenograaf mej. J. S. v. Campen te Middelburg. Te Rotterdam slaagden voor de vrije- en ordeoefeningien de 'heeren N. M. v. d. Velde, J. van de Velde en H. J. C. v. d. Snoek, allen te Middelburg;. De Unie-collecte bracht op te Nicu- werkerk (Z.) f83.47 en te Zoutelande f81.82. Op de voordracht voor onderwijzeres aan een openbare lagere school te Am sterdam komt o.a. voor mejuffr. A. M. T'. ten Napel, te Ilardinxveld.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1921 | | pagina 2