Telegrammen. Wetenschap en Knust. Kerknieuws. Onderwijs. Predikbeurten. Gemengd Nieuws. Ingezonden Stnkken. Allerlei Marktberichten. BnrgeriijkeStand. Advertentiën. Algemeene Vergadering FERMSTAN Fermitan FRUIT. Veiling op monster Openbare Verkoopingen en Ver pachtingen. Aanbestedingen. „NEHALENNIA" Jacoba Maria Wortelboer Coöp. Veilingsvereemging „Walcheren", te Middelburg. lederen Donderdag „Spoken" van Ibsen. In de „groote zaal van de sociëteit V.O.V, te GHoes, die geheel gevuld was, sprakj gisteravond voor de Vereen, voor Clir. \\'interlezingen dr. J. H. Gunning van Se- rooskerke over bovengenoemd onderwerp. De voorzitter der vereeniging, de heer dr. J. v. Bruggen, opende de samenkomst met gebed, heette de talrijke aanwezigen welkom, deelde nog mede, dat zich 30 nieuwe leden hebben doen inschrijven en huldigde den secretaris, den heer Sliggers, voor zijn activiteit. Daarna kwam dr. Gunning aan het woord. Spr. wees op allerlei onbereken bare invloeden, die in het leven der men- scheri zulk een belangrijke rol spelen, als familie-tradiliën, de atmosfeer van 't ouderlijk tehuis, enz. Het zijn deze en andere invloeden, die Ibsen bedoelt in zijn „Spoken", welk woord eigenlijk een zeer gebrekkige vertaling is. Op boeiende wijze vertelt spr. de historie, die zich in <lt( werk van Ibsen afspeelt. Het arme, mooie meisje Helene krijgt twee huwelijks- kanseneen vroom en vrijwel onbemiddeld theoloog Wanders en een rijk en levenslus tig officier Alving. Zij kiest op aandrang van haar tantes en tegen haar wit den laatste. Eenmaal getrouwd zijnde, blijkt haar, aan welk een laag wellusteling haar leven verbonden is. Zij wil hem ontvluch ten, en vervoegt zich ten einde raad bij cis. Wanders, maar deze wijst haar op haar huwelijksplicht. Van nJu af wordt, haar leven een en al leugen. Haar kind, Oswald, moet in den vreemde, opdat het niet zijn vader .leere kennen. Ook verwekt haar man in ontucht bij de dienstbode een kind en om de schande te bedekken wordt voor deze dienstbode een laag sujet als man gezocht en blijft dit drietal in hun huis Alving is kamerheer en de indruk naar buiten mag niet anders dan uiterst gunstig zijn. Eindelijk bezwijkt hij aan de gevolgen van zijn leven in drank en ontucht en besluit de weduwe om van z ij n kapitaal een asyl te bouwen, opdat haar zoon later niet van den vader maar alleen van haar erve. Het asyl zal plechtig geopend worden door ds. Wanders, een prediker van den godsdienst van 't traditioneele ideaal. Een persoon, die door Spr. echt geteekend wordt, ook in zijn gesprek met Helene, Ds. Wanders beschouwt de stichting van het asyl als een erkenning van schuld die dè weduwe tegenover haar overleden man zou hebben. Nu echter licht Helene den sluier op en belijdt den zalvendert predikant de tragedie van haar huwelijks leven. Terwijl echter dit gesprek aan den gang is, hooren beiden in de eetzaal iets, dat wijst op een zekere verhouding tus- schen Regine, het kind der dienstbode, en Oswald, de erfelijk belaste zoon der we duwe. Het begin der vreeselijke spoken! Aangrijpend is verder het gesprek tus- schen moeder en zoon. Beiden lijden ondeï een verborgen geheim. De laatste lijdt aan een ongeneeslijke zielsziekte, hij is erfelijk belast en de eerste gevoelt een drang om aan haar zoon te vertellen, wie zijn vader was. Regine komt er intus- schen bij en er wordt een drinkgelag aangericht. Voor de moeder een herinne ring aan het leven van haar mian. Alweer de spoken! Juist toen Oswald Regine ten huwelijk vraagt, dringt het geroep van: „Brand" door. Het asyl staat in brand; 't is aange stoken door den stiefvader van Regine. De dader strooit echter uit, dat ds. Wanders een kaars heeft laten omvallen bij een bidstond, die deze met den schurk hield. Mevr. Alving wil nu echter niets meer met het asyl te maken hebben en geeft de papieren aan ds. Wanders over, die, om zich van de beschuldiging van brandstich- fing te vrijwaren een groot bedrag aan den eigenlijken brandstichter inioet overhan digen. Deze wil daarvan een zeemanshuis oftewel bordeel stichten. Oswald en zijn moeder zijn weer bijeen. De jonge man wordt hoe langer hoe ang- •stig®r. Regine wil Oswald niet meer, nu zij ziet in welk een toestand hij verkeert. 2aj' gaat het leven in. Oswald vertelt dan aan zijn moeder zijn hopelooze ziekte en dwingt zijn moeder hem een morfine-poe der te geven. Hij valt in een stoel neer, ter wijl juist de dag aanbreekt en de zon op gaat. Hij; stort machteloos ineen en fluistert wezenloos: „De ,zon de zon de zon". Na olzoo op wegslepende wijze aan het aandachtige gehoor den inhoud van het drama te hebben meegedeeld, ging spr. er toe over, de hoofdpersonen nader te teekenen en de indrukken, die dit meester werk op ons maakt, weer te geven. (Slot volgt.) Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Delft S. Ronner te Oene; te Dantumawoude (toez.) J. L. v. .1 Hoest te Bunschoten. Bedankt voor Benschop door P. J. Steenbeek to Wilnis. Geref. Kerken. Beroepen te Berkel J. A. Verhoog te Willem stad. Bedankt voor Nederhorst den Berg door Joh. Kwak te Culemborg. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Den Helder J. B. G. Croes te Vlissingen. Bedankt voor Zutphen en Elburg door H. Visser te Leeuwarden. Geref.Gemeenten. Beroepen jp Gouda J. Vreugdenhil te Slie- Geslaagd voor examen vrije- en orde oefeningen der gymnastiek te Rotterdam de hoeren K. L. W. v. d. Maden en L. de Kloe te Middelburg. Zondag 16 October 1921. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. Ds Homburg, n.m. Ds de Vries, (bediening II. Doop), av. dhr Fruyt van Am sterdam. Wilhelminadorp, v.m. Ds Gerrelsen, van 's-Gravonpolder, n.m. Ds Homburg. 's-Giavenpolder, v.m. geen dienst, n.m. Ds Gerretsen. Geref. Kerken. Gcersdjjk, v.m., n.m. en av. Ds Baay, ein. predikant. Krabbendijke, Woensdagav. 7 uur, Ds Horjus van 11. I. Ambacht. Ongelukken. Een milicien uit Hen- drik-Ido-Ambacht, in dienst te Breda bij de huzaren, kreeg van een paard oen zoodanigen klap, 3 at hjj in het diaconessenhuis spoedig overleed. Tc Delft is een 76-jarige doove man door de stoomtram overreden. De onge lukkige, die door de locomotief gegrepen werd, werd hevig bloedend opgenomen en naar het ziekenhuis vervoerd. Te Bolsward is een 5-jarig jongetje onder do tram geraakt en gedood. Te Oebosfelde zijn drie kinderen van 3, 6 ieh 7 jaar vermoord gevonden in hun bedjes. Over de motieven tot deze lage daad en ovek de moordenaars verkeert men nog in het duis ter Een gere.chtelijk onderzoek wordt ingestpM. De lange rokken. Uit New-York wordt gemeld, dat in de laken.industrie groole vreugde heerscht over het besluit van de Parijsche modemakers, o% de. damesrokken te verlengen. Wanneer deze mode in Amerika wordt aanvaard, beteekent dat eene vermeer derden omzet in do lakenindustrie van circa 60 millioen dollar. Er zullen 25 milHoen yards stof meer worden geproduceerd, en vermoe delijk zullen 20000 arbeider.s meer aan bet werk kunnen worden gesteld. Kwajongens hebben te Beerta veengron den in brand gestoken. Door het graven van greppels tracht men het vuur te sluiten. Veel wild. In Twente zijn de jachtvelden ruim voorzien van hazen, ko nijnen, patrijzen en fazanten. De droge zomer werkte blijkbaar gunstig op den wildstand en de jagers keeren met volle weitasich huiswaarts, ITet Twentsch jatiht- igezelschap bemachtigde onder Holten 102 hazen en 80 konijnen. Ook in den Achter hoek schijnt veel wild te zijin: een drijf jacht te Ampsen bracht 335 konijnen, 30 hazen, 14 fazanten en 1 patrijs op. S t r ij: d m e t 'n 1 e e uw i! n. Te Londen zijn bijzonderheden bekend gieworden van een stout stukje, verricht door een lid van de Zuid-Atófcaansche politie in Noord- Transvaal. Hij was op patrouille toen eeni- g© boeren hem een leeuwenwelp toon den, die zij pas hadden gevangen en hem waarschuwden dat de leeuwin in de na bijheid was. De beambte reed verder en ontdekte een spoor, dat hij volgde in het struikgewas. Hij kwam tegenover een leeuw te staan, die hem blijkbaar wou bespringen en zonder aarzelen nam hij het dier op den korrel en schoot het dood. Het volgende oogenblik sprong: een leeuwin op hem toe, beet hem in den rechter-benedenarm en sleepte hem van zijn paard. Zijn geweer werd buiten zijn bei'eik geslingerd en gebroken en zoo moest hij zijn aanvalster ongewapend en met slechts een hand bestrijden. Hij: be greep, dat zijn eenige kans was haar te doen stikken en dit trachtte hij te doen door ihaar neusgaten te grijpen, zood'at het dier den muil moest openen en hem loslaten. Er ontstond een wanhopige worsteling, maar hij hield vol en vocht met ver twijfeling om .zijn leven. AI vechtende kwamen man en leeuwin op den weg, waar iemand, die voorbijreed, den strijd aanschouwde; deze snelde naar het na burige politiebureau om hulp te halen. Toen de politie ter plaatse kwam, log de politieman bewusteloos onder een boschje aan een kant van den weg en de leeuwin, te vermoeid om zich te bewegen, aan den anderen kant. De politiebeambte deel de [mee, dat hij er in geslaagd, was de leeUwin tot loslaten te bewegen door haar neus dicht te houden en haar tegen de maag te schoppen. Hij .had echter ge voeld, dat hij: uitgeput geraaide en was- onder het boschje gekropen om eenige bescherming te hebben als .zij. weer kwam opzetten. Zijn arm was geheel verbrij zeld en moest op de plaats zelf worden geamputeerd, met het gevolg, dat hij ten slotte aan zijn verwondingen overleed. Gevaarlijk friseeren. Te Den Haag was in een huis aan den Stationsweg een jonge dochter des huizes bezig haar toilet te maken. Bij het frisecren gebruikte zij een spirituslampje, waarvan de vlam in aanraking kwam met de raamgordijnen, waarna in een oogwenk beddegoed, kleederen enz. weiden aangetast. Het vertrek brandde uit en, schier allo daarin aanwezige meubelen, kasten met kleederen enz. werden een prooi der vlammen, die zich ook reeds buiten het kamertje ver toonden, toen de brandweer kwam. Met een siraal op de waterleiding werd de brand ge. bluscht. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Geachte Redactie Onlangs nam u, hetzij al dan niet met uwe instemming een artikel over uit „De Levende Natuur" omtrent een kweekerij 'van zeehonden te St.-Filips- land. Het heele ding is zulk een enormiteit, dat men Vondel zou nazeggen„wie 't schriklijkst er van zwijgt heeft allerbest gezeid". Doch opdat men omtrent de be handeling, van een belangrijk handelsarti kel als de „oester" geen verkeerde voor stelling in de hand zou werken, zoudt u mij met opname van het volgende zeer verplichten. Van het bestaan van een oesterput in St.-Filipsland heb ik nooit gehoord en mijn informatiën doen mij gelooven, da,t er daar ter plaatse ook geen is, maar al was er een, dan zon een zeehonden- kweekerij daarin onmogelijk zijn, omdat de oesterputten in Zeeland onder de hy giënische controle staan van het Bestuur der Visscherijen, welk bestuur bij ver ordening voorschrijft, dat in een oesterput alleen en uitsluitend oesters mogen be waard worden, in speciale gevallen geeft het Bestulur onder zekere voorwaarden vergunning tot bewaring van kreeften. Voorts is het wel eens interessant eens na te gaan welk een loonend zaakje zoo'n zeehondenkweekerij wel is en dan moeten wij letten op de volgende bijzonderheden. Een zeehond heeft éénmaal per jaar jon gen, een oud schippersgazegde is, dat met Oosterlandsche kermis de eerste jonge zeehonden worden gezien, men ziet de zeehonden dan met hun jongen op de zandplaten in onze zeegaten liggen en dan komt het maar weinig voor, dat één nroederdier twee jongen bij zich heeft. Laat ons dus aannemen, dat dit in de denkbeeldige kweekerij van St.-Filipsland ook zoo zou z,ijn, dan kon men dalar van één zeehond jaarlijks verkoopen twee jongen, die als 'I, allebei wijfjes zijn dan premie opbrengen van f6, zeigge zes gul den. Daarvoor moet men dan een geheel jaar de moeder-zeehond den kost geven en die kost bestaat uit 10 kilo visoh per etmaal, aannemende dat die visch geregeld te koop is voor een dubbeltje per kilo, dan wordt dit 365 X 10 3650 kilo visch a f 0.10 f365. De zeehonden kweekers van St. Filipsland zullen zoo doende geen last hebben met de oorlogs winstbelasting: en de betrokken Minister kon met een gerust geweten de premie op het dooden van zeehonden hand haven. Voor de opname dezer regelen zegt u dank, Uw dw., AV. VAN DEN BERG Dz. Bruinis.se, 14 Oct. 1921. Oct. 17 West-Souburg, moes-, bouw-, wei land, Blaupot ten Cate. 18 Zoutelande, inspon, Struve. 18 Goes, landbouwmaterialen, De Kok. 18 Goes, huis van de Werkverschaffing, Pilaar. 19 KoUdekerke, inspan, Loeff. 20 Middelburg, huizen, Hioolen. 20 Middelburg, bouw- en weiland, Hioo len. 21 Kats, inspan, Heijboer. 25 Goes, huizen, Pilaar. 26 Borssele, bouwland, Beth. 26 Grijpskerke, inboedel, Rosier en Ver- vaat. 26 Ierseke, huis en erf, Pilaar. 26 Goes, nieuwe meubelen, enz,, De Kok1. 28 Meliskerke, hofsteedje en inspan, Itt- menn. Westkapelle, hofstede, Struve. Wcmeldinge, huis, Huvers. Nov. i 2 Goes, vendutie, De Kok. 2 Vlissingen, huizen eu erven, Paap. Wemetdinge, winkel- en koffiehuis, schuur, boomgaard en huis met bouw land, Huvers. Oct. 17 Goes, het maken van troittoirs en rMeeringjen in bouwplan I; het ver bouwen van het perceel Schoolstraat 1. Aanwijzing1 10 Oct. 11 uur. 27 Middelburg, Prov. bestuur, bouw schakelstation en woning voor de Mid- delb. Electr. Mij. te Temeuzen. ANTWERPEN. V.D. Er is opnieuw een sta king uitgebroken onder de zeelieden en haven arbeiders. De oorzaak is o.a. een loonkwestie. PARIJS. V.D. De beambte, aangehouden in verband met de spoorwegramp in den tunnel van Batignollcs, is in vrijheid gesteld. De schuldigen moeten vermoedelijk hooger gezocht worden. BERLIJN. V. D. Bü Rudmey in de buurt van Boedapest, is een hoeveelheid munitije', geladen in 115 wagons, ontploft. Er zijn 15 dooden. t I i j MUNCHEN. V.D. Het onderzoek inzake de ramp te Oppau is gestaakt. LONDEN. V.D. Gemeld wordt, dat de En- gelseho ministerraad de beslissing inzake Op- per-Silezic heeft aanvaard. J>e mooiste liefdesge schiedenis. Eene diakones ver pleegde een bïjfcuis stervenden Jood. Hij had tering in den hoogsfcen graad. Men weigerde hem niets meer, men vervulde, zoo mogelijk, elk zijner wen scheen. 'het zou tóch spoedig met hem afloopen. „Zuster", zei hij eens in een van zijn bitterste buien hij kon gewel dig vloeken en spotten, en geloofde in God noch eeuwigheid - „zuster, wilt u Imij eens een boek geven uit de bibliotheek?" Jawel, mijnheer, wat moet het er voor een wezen? „Geef u mij een mooie liefdesge schiedenis, ztoter. Ik ga toch gauw kapot Ik wil me .nog eens amuseeren vóór ze me begraven." Goed, mijnheer, ik zal u een mooie liefdesgiesdh i edenïis opzoeken. Met een beklemd en beangst hart ging zij de trap af en trad ziif de boe kenkamer binnen. Zij bad den Heer om leiding en hulp. Daar valt haar oog op een Bijbel en hem openslaande, leest zlif Joh. 3:16. „Alzoo lief heeft God de wereld gehad, dat Hij Zijn eeniggeboren Zoon heeft gegeven." lm terstond gevoelde zijdat is het wat ik den. armen Israëliet moet brengen. De Heer schonk haar den moed m!et een enkel woord hëm de lezing vain dat hoofdstuk aan te bevelen, en hem dezie liefdesgeschiedenis als de schoonste en betrouwbaarste van de gieheele wereld aan te bevelen. Nadai hij enkele oogenblikken gelezien had, ziéi hij:, ,nu, u bent óók een oolijk'ert!" Verdér zei hij niets, geen woord van spot of verwijt, en hij ging het boek lezen. Toen. werd de diakones ziek, en een andere verpleegster nam hare plaats op de ziekenzaal in. Telkens las de Israëliet in dat heilige Boek) en als de zWakte hem weldra elke inspan ning Verbood, hield hij het mot zijn .vermagerde vingers nog in zijn slui mering1 omklemd. Na haar herstel werd onzie diako- nles naar een rusthuis gezonden om verder op krachten, te komen,maar eerst wilde zij afscheid nemen van dein Jood, die nog altijd leefde, hoewel aan den rand der eeuwigheid. Hij dankte haar ontroerd voor al hare liefde, maar sprak geen woiord over Jeziis. Maar zijin Bijbel hield hij1 vast in zijn witte handen! Toen de diakones wederkeerde tot het moederhuis, was het bed van den Israëliet door een anderen patiënt ingenomen. Hij was gestorven. Maar de zuster, die hem verpleegd had, zeide, dat hij juichende was heengegaan. Vóór hij den laat steen Snik gaf, had hij blijmoedig Jezus als zijln Zaligmaker beleden en jui chend had hij gezegd, dat .„hij naar hiel: Vaderhuis ging. Is er ooit schooner liefdes-geschie denis op aarde vernomen dan deze? Hebt [gij1, mijin lezer, dezie liefdes-bood schap reeds vernomen en aangeno- men? (Pniël). MIDDELBURG. Op <le veiling werden de vclgende prijzen besteed: Duchesse d'Angou- leme 3031Bezy van Schonauwen 21B. Clayirgeau 3133; B. d'Aremberg 22; Will. Duchesse 21; Curé 7; Maagdepeer 22; Winter Suiberü 5; Bergamotte 58; Gieser .Wildeman 51.2Kleipereu 25; Nouveau Poiteau 5 10; Goudreinetten 745; Zure Bellefleur 5 9; Reine u'Or 35; Roode Ribbing 57; Gr. Zoet 7Campagne Zoet 79Tomaten 21 27Druiven 85Aardappelen 67Uien 8— 11,5; Kleine Uien 47; Peeën 227; Poste lein 935; Spinazie 919; Spruiten 45 55; Snijboonen 1490; Wagenaarsboonen 46 48; Veldsla 16; alles per K.G. Augurken 30107; per 100 stuks. Meloenen 716; Kom. kommers 819; Sla 0,512; Andijvie 1,5 10,5; Bloemkool 840; Roode Kool 2,511, Savoye Kool 714; Witte Kool 5—11; alles per stuk. Prei 11.13; Peeën 1014; Karoten 2,5—8; Rapen 2,57; Selderie 2—5; Raan- nas 25; Radijs 2—2,5; Pieterselie 4 cent,, alles per bos. VLISSINGEN. 14 October 1921. Bauman's Reinot 8—9; Goudreinet 614; Groninger Kr. 7—8; Zoete Ribben 78; Armgaard 711; Grauwzoet 1011; Peperappel 56; Wdrners- king 26; Roode Ribber 1011; Scheepeling 78; Tuinzoet 115; Dantziger Kant 1314; Hondsmuil 89; Princesse Noble 7—12; Zoete Bellefleur 67Zure Bellefleur 516B. Clairgeau 2531; B. d'Aremberg 1522; B. Del 1417Duch. d'Angouleme 1121G. Wildeman 67; Maagdepeer 1236; Nouveau Poiteau 1522; Pondspeer 612; Soldat La- boureur 18; Callabosse Carafon 78; Klei- peer 35; Meloenpeer 19; Grand Amerique 24; Josephine de Malines 14; Winterlouwtjes 67; Blauwe Druiven 104116; Tomaten 6 20; Aardappelen 8—8,5; Uien 46; Postelein 28; Princessen 6690; Wagenaars 3861; Snijboonen 51-56; Spruiten 2748; alles per K.G. Eieren 1616,5; Roode Kool 411; Bloemkool 840; Sla 1—2; Andijvie 210; Komkommers 815; Savoye Kool 716; alles per stuk. Selderie 211Prei 15,5Peeën 4,517; Karoten 912; Rapen 2—5,5; alles per bos. Veldsla 7—33; Spinazie 154; Zu. ring 1316; Peterselie 56; alles per mand. Noten 4370 cent; per 100 stuks. KAPELLE. 14 October 1921. Peren: Nouveau Poiteau 1317; Doyenne de Gomise 35; Comp- tesso [de Paris 13; Jodenperen 10; Groene Chaiunontcl 1617; Winter Suikerijen" 10— 11; Gieser Wildeman 813; Kleiperen 57; Sint Tremepercn 8; Appels: Goudreinet 712; Sterappels 16; Schuttersreinet 10; Hondsmuil 6Campagne Zoet 69Hollandszoet 67 Armgaard 8; Paradijs 6 gulden; alles per 100 K.G. Noten 52 cent per 100 stuk. VLISSJNGËN., Ondertrouwd: J. II. Zeventer 27 j. jm. en 'B. A. Janse, wêd. 36' j.J. Sierevogel, 26 j. jm. en M. Geldmaker, 26" j, jm. J. A. Corveleijn, 24 j. jm. en J. J- van Houcke, 24 j. jd.D. C. Smit, 27 j. jm. en C. P. Kokelaar, 23 j. jd.G. C. de Nooijer 26 j. jm. én J. Sohier 25 j. jd.J'. Zoete, 37 j. gesch. en W. S. Koolwijk, 38 j. wed.; C. van der Wiele, 30 j. jm. en J. Weestó, 18 j. jd.; C. C. van Marion, 25 j. jm. en M. C. Aalbregtse, 24 j. jd. Getrouwd: D. Bostelaar, 24 j. jm. en N. Hcumes, 38 j. wed. Bevallen: S. J. A. van Ham, geb. van Gel. tieren, d.; M. C. Compeer, geb. Bos, z.G. de Ridder, geb. Schroevers, z.P. van der Vies, geb. Vader, z.N. Knol1, geb. van Walsum, z.E. C. van Sorge, geb. Kommers, z.P. Moeliker, geb. de Ridder, d.M. Nieuwen- huijze, geb. Klujjfhout, z.M. A. Blokpoel, geb. Hartman, d.A. J. Dewitte, geb. Zonne- kein, z.C. Ronde], geb. van Doorn, d. Overleden: C. Castel, wedr van P. Blanken, 75 j.; M. Klap, 28 j. jd. KRUIN 1NGEN. Gehuwd: Hendrik Wolfert, 25 j. j[m. en Helena Pbilipse, 24 j. jd.; Abra ham van Hoeijdonck 28 j. jm. en Johanna Pieternella van Eenenaam, 23 j. jd. Geboren: Adriana, d. v. Jacobus Yerlare en Cornelia van Burg; Neeltje Susanna, d. v. Marinus de Jonge, en Maria Ferdinandussc. Daar het ons niet mogelijk is van alle vrienden en bekenden persoonlijk afscheid te nemen, roepen wij hun bij dezen bij ons vertrek naar Capeile (N. Br.) een laatste vaarwel toe, tevens hen nog dankende voor de vriendschap en belangstelling die wij inzonder heid den laatsten tijd mochten ondervinden. Hiermede zeggea wij tevens alle lidmaatschappen en contributies op. C. STOK en Echtgenoote. Goes, 15 Oct. 1921. Jongmensch, in 't bezit van dipl. M. K. L. S. te Deventer, dipl. Mach schrijven en Handels- corr., tevens R. H. B. S. afgeloo- pen tot en met 5e kl., bek. met Administratie, mod Talen enz., zoekt voor direct een betrek king hier te lande. Br. onder Ietter W Bureau v. d. blad te Goes. Vereeniging tot instandhouding van Walcheren's Natuur- en Stedenschoon. op Zaterdag 22 October 1921, namiddags 4 uur, in de Sociëteit St. Joris te Middelburg. De Secretaris: B. F. S. VON BRUCKEN FOCK. Wormpoeders van Jacoba Maria Wortelboer werken beter dan alle andere wormmiddelen en mogen niet gelijk gesteld worden met wormpatronen, koekjes, toren tjes, bonbons enz., daar deze middelen niet die kracht bezitten, die ervan verwacht wordt. Wormpoeders genaamd bezitten een bijzonder vin dingrijke samenstelling, ver drijven zeker spoel, made-, maag- en andere ingewands wormen, zoowel bij volwas senen als bij kinderen. 85 cent per doos, drie doozen f 2 40. Overal verkrijgbaar of direct van te Oude-Pekela. „FERMITAN" wordt door de Nederlandsche Wet beschermd. Men wachte zich voor namaak! Ondergeteekende beveelt zich aan voor den verkoop van fruit, enz. Tegen commissieloon. Billijke cond. A. v. d. HOUT Jr., Benthuizerstraat 66 - Rotterdam. Telef. 836. te 12'/4 uur van AARDAPPELEN, UIEN, FRUIT ENZ. Opgaaf vóór 12 uur aan het kantoor. HET BESTUUR

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1921 | | pagina 3